1 5 J i Camerasysteem beste beveiliging l Soesterbergers lopen massaal uit om te Tossen 'Vrolijk werk' van J. Nahapiet uit Soest in De Heijbergh ;ewhf.iP s Geen gestapelde bouw aan Amersfoortsestraat Muzikale zomeravonden Soesterberg PAGINA "|j> WOENSDAG 11 JULI 2001 EST SOEST Over een dorp, dromen en dilemma's KERKDIENSTEN 1 MEDISCHE DIENST "VL n (^MAKELAAR d hypotheekadvies! HULPVERLENING Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers P.L. Galjart huisarts Achtgoed gaat op huisbezoek in Soesterberg Leerlingen Carolusschool zien 'dode hoek Ijgp C °p bent starter of u zoekt met uw irtner een ideale en betaalbare oning dan is dit een unieke ins. In dit appartement op de en tevens bovenste verdie- ng is het een kwestie van meu- ?ls neerzetten en wonen. De ;rvicekosten zijn 325,= per laand ind. voorschot c.v. 21.386,21 k.k. SOEST iit is de ideale gezinswoning iet aan de voorzijde een vrij uit- icht en een leuk aangelegde jin op het zuiden. Deze ;eschakelde woning in de kind- riendelijke wijk Klaarwater is litstekend onderhouden en leslist de moeite waard van bin- len te bekijken. 21.898r53 k.k. SOESTERBERGSEIIpCOURANT J bent op zoek naar een ruime /voning in een rustige wijk. U leeft graag een tuin die u veel privacy biedt. U prefereert ook nog een grote garage en/of hob byruimte, U hoeft niet verder te zoeken: deze karakteristieke helft van dubbele woning met uit bouw ligt in de wijk 't Hart en voldoet aan al uw woonwensen. >85.259,40 k.k. lRN Vooral voor jonge gezinnen is dit een ideale woning. Deze woning met karakteristieke uit straling staat in een gezellige en zeer kindvriendelijke buurt Aan de voorzijde heeft u een prach tig vrij uitzicht over een park. Deze woning met verrassend veel ruimte is beslist een kijkje van binnen waard. 199.209,51 k.k. )EST Bent u diegene die een karakteris tieke woning zoekt maar hoge eisen stelt aan moderne gemak ken en comfort dan zou u beslist eens een kijkje van binnen moe ten nemen. Deze zeer goed on derhouden helft van dubbele woning met vrijstaande stenen en een perc.opp. van 465 m2. 328.990,66 k.k. Deze woning is kenmerkend voor de 'De Kerkenbuurt' in 'Oud-Soest' Deze leuke en karakteristieke helft van dubbele woning met vrijstaande stenen garage is goed onderhouden en biedt verrassend veel mogelijk heden. 271.360,57 k.k. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Als we nu niet durven dromen en uitwisselen welke ideaal beelden er bij ons over de toe komst leven, hoe kunnen we dan ooit bij iets moois uitko men? Dan hoeven we nergens toor of tegen te kiezen of te on derhandelen, dan wordt het al leen maar meer van hetzelfde,' aldus burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen vorige week tijdens de opening van de twee de TOSS-avond in het dorps huis Burgstede in Soesterberg. De ruim 130 Soesterbergers, die deze argumentatie ook al in de huis-aan-huis bezorgde uit nodigingsbrief hadden gele zen, bleken er - ondanks het warme weer zin in te hebben. Er werd gedroomd met een ge zonde dosis realiteitszin. Er werd nu eens niet gemopperd. Men had begrip voor de dilemma's van het gemeentebestuur en men wilde echt mee denken,' vertelde een en thousiaste wethouder en loco- burgemeester Neks Blommers de volge'nde ochtend in 'Soest Actu eel', het actualiteitenprogramma van Radio Soest. Met uitzondering van wethouder Harry Witte, die een werkvergadering voorrang had moeten geven, was het gehele col lege van b. en w. aanwezig. Ook de raadsfracties waren goed vertegen woordigd op deze 3e juli, waarop een Soesterbergs record werd ge vestigd als het gaat om deelname aan ontmoetingen met het ge meentebestuur. A28 In de eerste plenaire discussieron de werd de Soesterbergse reali teitszin meteen al neergezet door oud-raadslid Cees Verheus, die droomde van een A28 met drie rij banen en voorzien van zeer-open- asfalt-beton (zoab). Het advies aan de gemeentebesturen van Soest en Zeist om dit bij de aanlegvergun- ning te eisen maakte hiervan on derdeel uit. Klagers over de ge luidsoverlast van diezelfde A28 vonden onmiddellijk buren op hun weg, die maar wat gelukkig waren dat ze zich met hun auto binnen enkele minuten op het landelijke hoofdwegennet kunnen begeven. Het Europese Autovrije Dag Ini tiatief voor zaterdag 22 september 2001 lijkt zich in Soesterberg geen Zondag 15 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering, gemengd Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 geen opgave Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 geen opgave World Outreach Church, Stemeidingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 maandag 08:00 uur: P Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. AP:,rpkoSStS,™Scmaker5traat 25, B0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heett. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. ""'•Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ffi033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. illusies te hoeven maken. Ook het pleidooi voor betere bus verbindingen van de bezonnebril- de 'droomster' op de gemeentelij ke videofilm maakt weinig kans, gemeten naar de uitlatingen van wethouder Blommers op de radio. Die attendeerde de Soesterbergers nog maar eens op hun bevoorrech te positie ten opzichte van Soesters als het om een treintaxi naar sta tion Amersfoort gaat. Doorstroming Woningbouw, zowel voor jongeren als senioren, is een must. Dat mag gerust als een van de voornaamste conclusies van de Soesterbergse Toss-sessie worden genoemd. Doorstroming is een term die dan bij velen voor in de mond ligt. De oplossing moet volgens velen niet alleen worden gezocht in het bou wen van huurwoningen voor jon geren. Bouw ook duurdere huizen voor senioren, die meestal een gro tere beurs hebben, zodat bestaan de huurwoningen vrij komen voor starters, zo luidde een pleidooi dat in een van de drie gespreksgroepen veel steun kreeg. Raadslid Bert van 't Holt zag hierin zijn vrees be waarheid dat er in de gemeente net als nu al - alleen nog maar dure huizen worden gebouwd. Geen probleem vonden velen, als er maar andere woningen vrijko men. Met de vraag waar te bouwen wist men in deze groep wel raad. In eerste instantie inbreiden: er zijn nog aardig wat plekken in en tegen de bebouwde kom, zoals Kamp weg/hoek Banningstraat en nabij de Rademakerstraat. Van sommi gen mochten de flats in het bos aan de Plesmanstraat en omgeving tegen de vlakte, om ruimte te ma ken voor nieuwe en betere huisves ting. Waar je bewoners in de tus sentijd laat, is geen Toss-vraagstuk, maar dat moet op te lossen zijn. Laagdrempelig dorpshuis Dat de Soesterbergers dorpshuis 'Burgstede', zeker voor ontmoetin gen met het gemeentebestuur, weten te vinden is geen nieuws. Origineel mag dan ook de plaats genoot worden genoemd, die een laagdrempelig ontmoetingscen trum zonder trap als wensbeeld naar voren bracht. Enkelen vielen hem bij met dromen van een soos, een skatebaan en een disco voor jong en oud, en natuurlijk leuke winkels. Dit allemaal gegroepeerd om een plein met in het midden een eerbiedwaardige lindeboom. Een unieke kans is deze op een prachtige locatie gelegen kavel met bouw vergunning voor vrij staande woning (type boerderij) met bijgebouw en met een heerlijk vrij uitzicht over een polder- leze op traditionele wijze te bouwen iet eigen tekeningen en wensen aan t. Er kan vnjwel direct met de bouw md verklaring zijn aanwezig. 544.536,26 k.k. •EST Neem eens kijkje in dit 3-kamer appartement (voorh. 4) op de 2e verdieping. De verrassende inde ling, de vernieuwde badkamer, toilet en keuken met inbouwapp. maken dit appartement zeer aan trekkelijk, Bovendien is deze 9 woning geheel v.v. dubbele beglazing. Servicekosten 325,= per maand ind. voorschot c.v. 125.697,12 k.k. KEN VERZEKERINGEN 1 Soest 2 9085 t@huisenzekerheid.nl Wethouder Neks Blommers, met zittend links naast haar burgemees ter Janssen, spreekt in een bomvol le zaal van het dorpshuis Burgstede over dromen en dilemma's in het kader van de Toekomst Oriëntatie Soest-Soesterberg (TOSS) 2015. Foto: Eemland Pers Manifest Meer nog dan op 5 juni door de gebroeders Das-ouverture, was er in Soesterberg ruim tijd voor de discussie in de drie gespreksgroe pen. De als oprecht overkomende uitnodiging aan de burger om met zijn ideeën voor de dag te komen plus de bereidheid van dagelijks bestuur en raadsleden om voorlo pig alleen maar te luisteren, lijken de fundamenten voor het aanslaan van de TOSS-formule. Niet alleen de opkomst maar ook de deelna me aan het gesprek en het niveau van de discussie in Burgstede' was opvallend hoog. Het is aan burge meester Janssen wel toevertrouwd om dat te registreren en terug te koppelen naar zijn gehoor. In zijn slotwoord wees de burgemeester nog op het manifest 'Aanbevelin gen aan de Toekomst', waarover iedereen op 13 december a.s. kan meepraten. Dit document zal uit eindelijk aan de gemeenteraad worden aangeboden. De politieke partijen kunnen tussentijds al hun voordeel met de discussie doen. Na een dankwoord aan alle aan wezigen, aan de gastvrouwen en - heren van Burgstede plus alle ambtenaren die aan de organisatie en uitvoering hadden bijgedragen, sloot een zichtbaar tevreden Jans sen af met een verwijzing naar de digitale discussie op www.soest.nl/ toss. Politic (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ffi0900-8844; alarmnummer: 1.1.2. VrymntgershulPeidpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, S035-6031119. H" «Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, IS351940, b.g.g. 351658. Overise Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §§352391. Grofvuil, §§035-6093666. Het landschappelijk beeld in het gebied Amersfoortsestraat in Soesterberg moet in stand blijven. Voorkomen moet wor den dat een aaneenklontering van bebouwing ontstaat. Het is om stedenbouwkundige rede nen niet aanvaardbaar mede werking te verlenen aan het plan van E. Zieleman, Amers foortsestraat 105, om ter ver vanging van de bestaande wo ning een dubbele (gestapelde) woning te bouwen. Burgemees ter en wethouders zijn daarom niet bereid mee te werken aan het principeverzoek om uitvoe ring van het plan mogelijk te maken. Zieleman en zijn dochter zijn bei den betrokken bij het naastgelegen Sauna- en Schoonheidscenter Soesterberg. Omdat Zieleman hier graag wil blijven wonen, is de wens, om er twee woningen te bouwen: de begane grond voor hem, de ver dieping voor zijn dochter. Burge meester en wethouders wijzen erop, dat volgens het geldende be stemmingsplan alleen de bouw van vrijstaande of aangebouwde wo ningen mogelijk is; de door Ziele man gewenste gestapelde bouw is niet toegestaan. Twee woningen naast elkaar is evenmin mogelijk. De breedte van de voorgevel mag namelijk niet minder bedragen dan 6 meter, voor twee woningen dus 12 meter. De bestemmingsplan- kaart geeft echter aan dat de breedte van het bebouwingsvlak 10 meter bedraagt, zodat dit 2 meter te klein is. Het bestemmingsplan Amersfoort- De praktijk is gesloten van 23 juli tot 1 3 aug. De collega's nemen waar. 'Zijn werk straalt vrolijke, lich te kleuren uit,' stelde C°by Honée-de Koning vast bij de I feestelijke opening-met-poffer- tjes van de tentoonstelling van aquarellen van de Soester kun- stenaar J. Nahapiet in zorgcen trum De Heijbergh aan de I Rademakerstraat in Soester berg. Hij heeft er een twintigtal [werken hangen, die eventueel jte koop zijn. 'Dat is voor het (eerst,verontschuldigt Naha- »iet zich min of meer, 'omdat jr wel eens gevraagd wordt of leen bepaald schilderij te koop jis.' Tot nu toe stond hij wel eens aquarellen af voor goede doe- 'len. 'Je kunt ze toch niet alle maal bewaren, 't Spaart wel een I behangetje uit, maar dan krijg je van die witte vlekken later... Nahapiet (72) is een autodidact. Hij begon halverwege de jaren vijt- tig met schilderen (van hoofdzake lijk landschappen) in olieverf. Toen hij kort nadien reuma kreeg, raadde zijn arts hem af daarmee door te gaan omdat hij anders te lang in eenzelfde houding zou zit ten, terwijl hij juist zoveel mogelijk beweging moest hebben. Ook om dat hij na het overlijden van zijn vader de zorg voor zijn moeder op zich nam, kwam er van schilderen niets meer. Bij haar opname in Molenschot werd Nahapiet bij zijn bezoeken aan z'n moeder opnieuw geconfronteerd met schilderen door de cursus die de zusters Coby en Henny de Koning er geven. Na het overlijden van zijn moeder in 1998 begon hij weer te schilde ren, nu in aquarel. Hij vindt het zo leuk, dat hij er praktisch iedere dag mee bezig is. Bloemen hebben zijn voorkeur, maar op de tentoonstel ling in De Heijbergh zijn bijvoor beeld ook een impressie van een vakantie op Madeira, een Zeeuw se vrouw, een stilleven en de haven van Veere te zien. Hii heeft veel vrije tijd, schilderen is zijn grootste hobby, dus hij is een productief kunstenaar. Dat hebben eerder de bewoners van Molen- schot en van Groot Engendaal, bezoekers van fysiocentrum De Veenstreek in Soest en bewoners van De Heijbergh (nu voor de tweede keer) kunnen vaststellen toen hij daar exposeerde Het wa ren in eerste instantie schilderijen van bescheiden omvang, ,maar je wordt steeds brutaler en gaat steeds grotere dingen maken,' zegt hij. 'Dat betekent dat je grotere vlakken moet vullen, meer materi alen moet gebruiken en grotere penselen. Zo ga je automatisch verder in de materie.' Hij heeft door zelfstudie zich de kunst van het aquarelleren in die mate eigen gemaakt, dat hij degenen die nog niet zo ver gevorderd zijn met raad en daad bijstaat. 'Mijn moeder heeft altijd gezegd: maak er wat van. Als ik terugkijk, ben ik blij met wat ik in m'n leven Aquarellist J. Nahapiet uit Soest temidden van de twee docenten, de zussen Henny en Coby de Koning, met op de achtergrond een deel van zijn werk in zorgcentrum De Heij bergh in Soesterberg. Foto: Eemland Pers allemaal bereikt heb, ook met deze hobby. Ik ben m'n moeder nog al tijd dankbaar voor het advies dat ze me heeft gegeven.' Enthousiast 'Iedereen is er erg enthousiast over vanwege de geweldig vrolijke, lich te kleuren,' zei docente Coby de Koning in het openingswoord. Collega-docente en zus Henny vertelde hoe de heer Nahapiet in aanraking was gekomen met de groep op Molenschot. 'Bij bezoe ken aan z'n moeder in Molenschot die op dezelfde etage woonde als de ruimte waarin wij lesgeven, kon hij het niet laten elke keer om het hoekje te kijken als we cursus had den. Na het overlijden van zijn moeder kwamen we in gesprek en zo is het begonnen. Hij is er hele maal weg van en schildert bij wij ze van spreken dag en nacht. Een deel van het resultaat daarvan ziet u hier.' Tussen het poffertjes eten door maakten de bezoekers van de ge legenheid gebruik de aquarellen te bekijken, waarbij zij niet nalieten de heer Nahapiet te complimente ren met zijn werk, waarvoor direct al belangstelling van kopers be stond. Soesterbergs Belang: 'Integrale aanpak optimaal resultaat' Het bestuur van de YSB (Vere niging Soesterbergs Belang) ziet niets in de kleinschalige onderzoeken, die thans in Soesterberg gehouden worden. Slechts een integrale aanpak kan tot optimaal resultaat lei den. Binnenkort kan het colle ge van B en W van de gemeen te Soest een verzoek met die strekking venvachten. Het dorp Soesterberg staat volop in de belangstelling. Woningcorpo ratie Achtgoed onderzoekt wat er met de woningen in de Generaal Spoorstraat en Generaal Winkel manstraat moet gebeuren; de be langenverenigingen VSB en VOS hielden gezamenlijk een enquête en lieten beiden een toekomstvisie het licht zien; de gemeente startte een onderzoek naar de mogelijk heden van een echt dorpsplein op de locatie van het huidige Dorps plein en de Soesterbergers lieten op 3 juli tijdens de Toss-bijeen komst hun dromen de vrije loop. De VSB verheugt zich in deze overweldigende belangstelling, maar is bang dat de veelheid aan inbreng en de kleinschalige onder zoeken niet tot echte dorpsver- nieuwende resultaten zullen leiden. Zij pleit daarom bij B en W voor een integrale aanpak. I sestraat heeft een conserverend karakter. Het landschapsaspect heeft een hoge prioriteit. In het provinciale beleid maakt het ge bied Amersfoortsestraat tevens deel uit van de ecologische hoofd structuur. Om deze redenen gel den voor dit gebied beperkingen ten opzichte van het uitbreiden van de bebouwing en toename van ste delijke functies. De bebouwingsvlakken van de woningen zijn bij de totstandko ming van het bestemmingsplan zorgvuldig bepaald. Om visuele dichtslibbing en verstening te voor komen, zijn hierbij eventuele uit breidingen alleen achterwaarts mogelijk gemaakt. Bij een toena me van het aantal woningen zal ook het aantal vierkante meters aan bijgebouwen toenemen. Iede re woning heeft immers recht op een eigen aantal vierkante meters aan bijgebouwen. Dit versterkt dan nog eens de verstoring van het landschappelijk beeld, terwijl het uitgangspunt juist is dit vast te houden. Al deze redenen maken voor bur gemeester en wethouders uitvoe ring van het bouwplan onaan vaardbaar. Daarom zijn ze niet be reid mee te werken aan het prin cipeverzoek van Zieleman. Of na tien jaar voorbereiden een oplossing dichterbij is ge komen voor renovatie van de woningen aan de Generaal Spoorstraat en Generaal Win kelmanstraat in Soesterberg dan wel (gedeeltelijke) vervan ging hiervan door nieuwbouw, staat ook na de maandagavond in dorpshuis Burgstede gehou den vergadering niet vast. Er was kritiek van bewoners die pertinent tegen sloop zijn, maar volgens Achtgoed waren er zeker ook opbouwende vragen en op merkingen die ruimte bieden voor overleg. Achtgoed heeft het idee dat het gevarieerde aanbod en de mogelijkheid van nieuwbouw ook bewoners aanspreekt, vooral om dat de gepresenteerde keuze van gedeeltelijke renovatie (44 wonin gen) en vervangende nieuwbouw voor 27 te slopen huizen niet eer der aan de orde was geweest. Na de zomer begint Achtgoed met huis-aan-huis bezoeken waar het plan nogmaals uitgelegd kan wor den en de bewoners kunnen aan geven wat hun wensen zijn. Op deze manier wenst Achtgoed maatwerk te kunnen leveren aan de huidige bewoners. Het doel van 'de avond in Burgste de, waarvan in de volgende editie van de Soesterbergse Courant een uitgebreide impressie wordt opge nomen, was het verschaffen van informatie aan de bewoners over i hooft nu-riptr- aangename temperatuur waren de ideale ingrediënten de toekomstplannen. Vertegen- Met een serie van drie VOor een sfeervolle zomeravond. Bovendien zong het WOOrdigers van Achtgoed gaven vereniging Odeon uit Soesterberg het seizoenmuzikaal M dy mn der Linden op voortreffelijke itleg orer en motivatie van de gemaakte keuze. Hoewel ze al eerder met het fe- nomeen 'dode hoek' waren ge confronteerd, waren de leerlin gen van de Carolusschool in Soesterberg opnieuw onder de indruk van wat een vrachtauto- en buschauffeur precies ziet, beter gezegd: niet ziet. Nadat ze zich hiervan zelf hadden overtuigd in een vrachtwagen zonder dode-hoekspiegels, kregen ze maandagmorgen dankzij drie leden van de IBMC (Internationale Behen digheidswedstrijden voor Mili taire Chauffeurs) de gelegen heid kennis te maken met de dode-hoekcamera en -moni tor. Dit is momenteel het meest geavanceerde systeem voor zo genaamde krappe situaties. De installatie van dit systeem kost te per vrachtwagen zo'n 4.000 gulden, maar inmiddels zijn er systemen op de markt die 1.800 gulden kosten. IBMC-ers Cees van Doremalen en militair chauffeur Henk Bink, bei den uit Soesterberg, en Willem Bps uit Soest waren met een vrachtwagen naar de Carolus school gekomen om de leerlingen nogmaals te confronteren met het gevaar van de dode hoek. Hiervan is vooral sprake bij vrachtwagens, autobussen en vuilnisauto's. Van de laatste categorie wordt overi gens tachtig procent inmiddels af- fabriek geleverd met een camera systeem. Bos vertelt dat er jaarlijks naast vele tientallen gewonden en aan zienlijke materiële schade 25 tot 30 verkeersdoden, meest jongeren, vallen doordat chauffeurs hen niet (kunnen) zien. Ongelukken gebeu ren niet alleen bij het afslaan, maar ook in bochten, bij het achteruitrij den en doordat kinderen in de buurt van een rijdende auto spe- len. 'Blijkbaar gaan andere wegge bruikers er altijd van uit dat de chauffeur hen ziet, waar ze ook staan of rijden. Maar iedereen zou eens in een vrachtwagen moeten gaan zitten om zelf te ervaren hoe weinig hij eigenlijk ziet, zelfs met optimaal afgestelde zijspiegels.' Overigens zijn ook niet alle chauf feurs doordrongen van het feit dat ze lang niet alles kunnen zien wat er voor, achter en naast hun auto gebeurt. Bos: 'We horen een chauffeur nog wel eens zeggen: 'ik heb perfect afgestelde spiegels, ik heb geen dode hoek." Dan con fronteren we hem met een serie pionnen die we rond de auto zet ten en vragen hem hoeveel hij er in z'n spiegels ziet. Dat zijn er acht, terwijl er twintig staan!' De leerlingen mochten natuuiiijk zelf achter het stuur plaatsnemen om te kijken wat de grote voorde len zijn van een camera aan boord. Ze vonden het zonder uitzonde ring een prima systeem. Alle vrachtauto's, bussen enzovoort zouden er mee uitgerust moeten worden, ook al is er veel geld mee gemoeid. Verkeersveiligheid gaat immers voor alles? 'Maar de kos ten zijn toch vaak een probleem,' zegt Bos. 'Reken maar uit wat het een bedrijf met vijftig vrachtwa gens kost. Daarom geven nog veel werkgevers de voorkeur aan de zogenaamde dode-hoekspiegel. Die kost weliswaar ook behoorlijk wat, zo'n 650 gulden, maar is aan zienlijk goedkoper dan de beste beveiliging die er momenteel is, het camerasysteem. Door de hoge kosten zijn het vooral de kleinere transportbedrijven die aarzelen.' Omdat nauwelijks is te zien (de kleine, uiterst gevoelige camera die ook in het donker nog een duide lijk beeld op de monitor in de ca bine geeft zit rechts voor, de ande- Mitch Wesseling, in de cabine, van de Carolusschool krijgt uitleg van defensiechauffeur Henk Bink over het camerasysteem dat prak tisch een eind maakt aan het gevaar in krappe situaties, met name de dode hoek. Foto: Eemland Pers re op de trekker of de aanhanger) of een vrachtwagen van een dode- hoekbeveiligingssysteem is voor zien en men ook niet kan zien of dit bijvoorbeeld door een storing is uitgeschakeld, kregen de basis scholieren de raad die overal en altijd in het verkeer geldt: kijk zelf ook goed uit en laat de veiligheid niet in de eerste plaats van een ander afhangen! Het maandag afgesloten vrachtwa genproject op de Carolusschool was een initiatief van de verkeer- souders Sylvia van de Craats en Loes de Groot. Zij werken alweer aan een nieuw project op het ge bied van verkeersveiligheid.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13