40-60% korting N E N WJ&V1* Visser asten tmaar! Soest temt fietsers en honden met nieuwe bosborden UITVERKOOP ZOMERCOLLECTIE Nu Halve prijs 'Bij plan-Braamduin is de inspraak ver te zoeken' 'Soest is zo vreselijk saai' Provincie wil sturende rol in ambulancezorg Van de Grift stapt uit project Braamduin PAGINA2 WOENSDAG 11 JULI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 OP! ns vakantie n van: !3 juli t/m augustus! oest UIMINGÜ OP en modern )ERKOM VISHANDEL HOGkjG ioekje te zijn. 3 prijzen. 3.50 9.75 4.00 ITAANBIEDING 1 de voorraad strekt 3EROOKTE ELMEERPALING m voor25.00 OORRADIG OOFPALiNG Verscherpte toegangsregels voor gemeentelijk gebied pi Witgoed spedalis SOEST Voor service moet u bij ons zijn Meningen van lezers Subsidies Gemeente negeert wensen van buurt Onder invloed BRASSERIE KEUZEMENU Werk aan de weg Reorganisatieverkoop* Omwonenden hekelen gebrek aan communicatie Zonnedauw onderneemt zelf actie voor kinderen 1 i Blommers' nachtmerrie Verkeerscontrole en, stelt u eens voor wat i is om te zien. Hiervoor ïkt een wandmeubel voor i kijken. loop te vertellen hebben. Kom kijken in onze Showroom van meer dan 1000 m2. chipper-soest.nl i 5.180,- voor 3. 995,- 3.895,- voor 2.497,- i 3.995,- voor 2.995,- i 965,- voor 595,- 995,-voor 495,- n 2.395,- voor 1.795,- r» 2.395,- voor I795,- n 2.652,- voor 1.995,- n 1.895,- voor 1.397,- n 980,- voor 497,- n 1.995,-voor I .395,- voor 1.995,- n 1.560,- voor 997,- n 695,-voor 395,- n 1.845,-voor 1.195,- n 2.995.- voor 2.395,- vanaf 398,- or de halve prijs EIT, SERVICE EN PRIJS EL. 035-601 32 80 Telefoon: 601 84 02 mZE WEEK an 3.95 voor3.25 baarsfilet an 2.95 nu voor2,45 >rel )m,n A OE 'an 5.75 voor nieuwe haring VAR VELE GULDENS BIJ T HOEKJE Wethouder Bart Krol heeft vo rige week donderdag, samen met boswachter Jan Tupker en hoofdagent Bonne Vondeling van de politie, het eerste nieu we 'bosbord' onthuld. Dat ge beurde met een korte plechtig heid bij de toegang tot de Lan ge Duinen aan de Sparrenlaan. De gemeente Soest heeft nieuwe toegangsborden geplaatst bij de ingangen van de gemeentelijke bos- en natuurterreinen. Daarop staan de nieuwe toegangsregels, Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 die vooral voor fietsers een veran dering betekenen: fietsen is vanaf nu alleen nog toegestaan op de aangegeven fietspaden. De overi ge regels zijn ongewijzigd. De bor den zijn uitgevoerd in de gemeen- tekleuren geel en groen en voor zien van het gemeentewapen van Soest. Zo is voor iedereen ook ge lijk duidelijk welke gebieden ge meentelijk eigendom zijn. Uit het contact dat bosbeheerder Tupker regelmatig heeft met het publiek blijkt dat men vaak nau welijks weet van wie de bos- en natuurgebieden zijn. Tupker: 'Veel mensen denken dat ze van 'staats bosbeheer' zijn. Met deze nieuwe bebording wordt dat allemaal veel duidelijker en weten de bezoekers ook beter waar ze met vragen en opmerkingen terecht kunnen.' De nieuwe borden zijn een vervan ging voor de oude, landelijk be kende 'groene bordjes', die bij ie dere ingang stonden. 'Die bordjes waren inmiddels zó bekend dat niemand ze nog las - ze vielen niet op en hoorden als het ware bij het bos. Op de nieuwe borden staan alleen de belangrijkste toegangsre gels vermeld. Met dergelijke dui delijke regels - je kunt ze niet over het hoofd zien - wordt het voor de politie ook gemakkelijker om de regels te handhaven. De politie zal er op toezien dat de paar regels die er zijn ook gehandhaafd worden.' Honden Op de nieuwe borden staat met Gedeputeerde Staten van Utrecht vinden het onbegrijpe lijk dat de planning en de fi nanciering van ambulancezorg bij de zorgverzekeraars terecht komen. Dit voorstel deed mi nister Borst van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS) vorige week tijdens de presen tatie van het landelijke onder zoek naar de doelmatigheid en kwaliteit van ambulancezorg in Nederland. De minister verkiest aansluiting bij de verzekeraars, omdat ze deze vorm op dezelfde manier wil rege len als de ziekenhuiszorg. Voor andere partijen, zoals provincies en gemeenten, is in dit voorstel geen rol meer. Het Utrechtse college verkiest een andere benadering, omdat zij een nauwe relatie ziet tussen ambulance en politie en brandweer, in het kader van ram penbestrijding. Op dit moment is de planning van ambulancezorg verantwoordelijkheid van de pro vincie; de financiering ervan is in handen van de zorgverzekeraars. Er is nog een belangrijk ander ar gument om de planning van ambu lancezorg bij de provincie te laten. Alle burgers zijn erbij gebaat dat ambulances binnen 15 minuten ter plaatse zijn. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat het waarbor gen van dit belang het beste kan gebeuren, wanneer de sturende rol voor een groot deel in handen ligt bij de overheid. De tijd van een terugtredende overheid op dit ter rein is voorbij, de tijd van de op tredende overheid is aangebroken, zo laat het rapport van de commis sie Alders zien. Bovendien biedt het marktmodel, waar de minister voor kiest, geen enkele democra tische legitimatie. Tenslotte zijn Provinciale Staten, die beslissen over de planning van de ambulan cezorg, een democratisch gekozen orgaan. De Tweede Kamer zal zich naar verwachting na hét zomerreces uit spreken over de opstelling van de minister. Op 3 oktober 2001 volgt behandeling van de ambulance zorg in de Vaste Kamercommissie van VWS. een kaartje ook heel duidelijk aan gegeven wat de grens is van het losloopgebied de Lange Duinen. In de overige bosgebieden moet de hond - zoals hiervoor ook het ge val was - aan de lijn. Dat geldt voor de Korte Duinen (tussen Soesterbergsestraat en Amers foort) en het gebied De Zoom, langs de Dolderseweg. Honden moeten hier aan de lijn om het ree wild niet te verstoren. De gemeen te Soest verschilt in dit opzicht niet van andere boseigenaren. Fietsen Voor fietsers betekenen de nieuwe borden een verandering: het is vanaf nu alleen nog toegestaan te fietsen op de aangegeven fietspa den. Het fietsen op de wandelpa den is dus niet langer toegestaan. Overtreding wordt bestraft met een boete van 60 gulden. Soest heeft deze maatregel moeten ne men om de toenemende schade en hinder die mountainbikers veroor zaken een halt toe te roepen. Voor de meeste fietsers zal deze nieuwe regeling overigens geen probleem zijn, die reden normaal ook al over de fietspaden. De nieuwe borden zijn geplaatst bij alle (150!) toegangen van de ge meentelijke bos- en natuurgebie den. De totale kosten bedragen zo'n 30.000 gulden. Op ieder bord staat de naam van het gebied dat men betreedt aangegeven. V.l.n.r bosbaas Jan Tupker, hoofdagent Bonne Vondeling en wethouder Bart Krol. Foto Soester Courant. Met mag dan komkommertijd zijn in de journalistiek, maar uw num mer van 4 juli was heel leerzaam wat betreft het uitdelen van subsi dies door onze politici aan ver schillende verenigingen. Wie dacht dat alle burgers gelijk zijn ontdekt alras dat sommige toch gelijker zijn dan andere. Voetballers bij S.Ö. Soest bijvoorbeeld krijgen circa 3000,00 per verenigingslid voor een nieuw clubhuis, (niet genoeg, volgens de voorzitter), voetbal je echter bij WZ'49 dan kan de ge meente echt niet meer ophoesten dan 1100,00. Niet-voetballers zijn kennelijk veel minder hulpbe hoevend, de Soester meisjesscouts bijvoorbeeld krijgen een goede 300,00 per lid, en ik vrees dat to neelverenigingen, musicerende ge zelschappen, amateurschilders, te kenaars en boetseerders er nog veel bekaaider afkomen. Thor- becke zei het al: 'kunst is geen re geringszaak'. En hoewel Godfried Bomans vond dat 'zelf harmonica spelen een hogere bezigheid is dan luisteren naar Bach' betwijfel ik of de Soester accordeonvereniging enige subsidie ontvangt, evenmin als de overjge vijf muziekvereni gingen trouwens. En hoe staat het in Soest met het behoud van ons cultureel erfgoed? Ik lees dat be gin juli de Warmbloed Paardenfok- vereniging ons hun aanspanningen laat zien in een optocht. Krijgen de leden subsidie voor het ongetwij feld dure onderhoud van dit vader landse erfdeel? Verder vermeldt uw blad dat eind augustus nog maals een soortgelijke optocht, in dit geval van antieke auto's, door Soest trekt. Ook hier betreft het cultureel erfgoed dat slechts ten koste van veel geld en tijd in stand kan worden gehouden. Naar ik vrees geheel op kosten van de lief hebber. Waarmee ik maar zeggen wil dat het een goede zaak zou zijn als de burger inspraak zou krijgen op het uitdelen van zijn belastinggeld. Momenteel schijnt dat hoofdzake lijk een kwestie te zijn van netwer ken. Er zijn nog enige onevenwich tigheden recht te trekken, zoals het volslagen gebrek aan verband tus sen subsidies en de eigen bijdragen van een vereniging. Het zou goed zijn om hier een limiet in te stellen, bv. maximaal het dubbele van wat een vereniging zelf weet op te brengen. Dat lijkt me nog genereus t.o.v. de verenigingen die van sub sidie buitengesloten zijn. J.B. Baurdoux De gemeente zet haar plan door om van de eigenaar dan de huis artsenpraktijk 'De Linde' te eisen parkeerplaatsen op eigen grond aan te leggen in plaats van een tuin. De gemeente gaat hierbij vol komen voorbij aan de wensen van de buurtbewoners. Ook de eige naar van de groepspraktijk heeft de gemeente laten weten liever een tuin aan te willen leggen. Als argument voert de gemeente aan dat zij wil voorkomen dat de parkeerdruk op het openbaar ge bied te groot wordt. Een argument dat iedere grond mist, omdat voor de aanleg van vier parkeerplaatsen op eigen grond er drie openbare parkeerplaatsen verloren gaan. Een winst van per saldo één par keerplaats. Met als prijs een lelij ke parkeerplaats in plaats van een tuin en extra kosten voor de ge meente om het trottoir aan te pas sen. Dit was een mooie gelegenheid geweest van de gemeente om te laten zien dat zij haar burgers se rieus neemt en naar hen luistert. Maar het mag niet zo zijn, het moet zoals de gemeente het wil De burgers hebben het nakijken. Harrie Leeman Piel Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 024 www.devlijtmakelaardij.nl - devlijtmakelaardij@hetnet In de nacht van maandag op dins dag heeft de politie in Baarn een man uit Soest aangehouden voor het rijden onder invloed. Om streeks kwart voor één werd de 58-jarige Soester staande gehou den. Na de blaastest bleek dat hij te veel gedronken had. Op het bu reau werd.uit de ademanalyse dui delijk dat de Soester 1,1 promille alcohol in zijn bloed had. Met een boete van f 900,- en een rijontzeg ging van vier uur werd hij naar huis gestuurd. ƒ39,99/€18,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met olijvensaus Spinazielasagne met courgette, aubèrgine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Voor deze week zijn de volgende wegwerkzaamheden gepland: De Lange Brinkweg tussen Kruisweg en Korte Middelwijk straat is t/m 20 juli geheel afgeslo ten voor het verrichten van onder houdswerkzaamheden. in de periode t/m 13 juli zullen op diverse asfaltwegen reparaties plaatsvinden. Doorgang blijft mo gelijk. In de periode 11 t/m 13 juli zal rioleringswerk plaatsvinden op de Koningsweg ter hoogte van het BP-tankstation. De rijbaan aan de kant van het tankstation wordt ge heel afgesloten. Doorgang blijft mogelijk. Het verkeer wordt ter plaatse geregeld. Ook in de periode 161/m 20 juli zullen diverse wegen van een nieuw laagje asfalt worden voor zien. Gedurende een korte perio de is geen doorgang mogelijk. Schoenen Polo's Smokings Riemen Kostuums Sokken Overhemden Jacks Colberts Jassen Sweaters Stropdassen Pyjama's wegens verkoop van ons bedrijf De gehele zomer- en wintercollectie *t/m 28 juli a.s. HERENMODE Van Cils Yves St. Laurent Arrow Paul Shark Desch Schiesser Falke Pierre Cardin John Miller Setball Atelier Torino Jaguar Brax Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat SI, Soest, tel. 035 - 601 24 OO, vrijdag koopavond Een aantal omwonenden van het gebied 'Braamduin' - het industriegebiedje achter de Braamweg en de Duinweg, waar de bedrijvigheid plaats moet maken voor woningbouw - is allerminst te spreken over de manier waarop het gemeen tebestuur met de inspraak om gaat. Zij verwijten het College van B. en W. 'gebrek aan com municatie'. Dat blijkt met zoveel woorden ook uit de brief die zij vorige week aan de fractievoorzitters in de gemeen teraad hebben verstuurd en waar in de gang van zaken tot dusver nog eens op een rijtje wordt gezet. Volgens de briefschrijvers vaart het College zijn eigen koers en bepaalt het de invulling van het terrein, samen met de projectontwikkelaar, maar zonder openheid naar en in spraak van de buurtbewoners. 'De gemeente Soest heeft de inspraak en het meedenken hoog in het vaandel staan, maar die zijn in het bouwplan Braamduin ver te zoe ken,' aldus de brief, waarmee de initiatiefnemers hopen het plan 'naar een voor de omwonenden acceptabel niveau te brengen'. In de brief wordt o.a. verwezen naar de gespreksavonden met B. en W., evenals de TOSS-discussie. De ondertekenaars noemen eerst de informatieavond van 15 janua ri, waar ze voor het eerst kennis maakten met de 'vergevorderde plannen' van de gemeente en pro jectontwikkelaar Van de Grift. Die waren toen al een jaar met het plan bezig, aldus de briefschrijvers, al liet wethouder Krol weten dat er nog niets vaststond en dat alles bespreekbaar was. Dat het toege zegde verslag van die avond ook nog eens vier in plaats van drie maanden op zich liet wachten - 'zonder enig bericht' - is hun ook een doorn in het oog, maar boven dien was het verslag zo slecht van kwaliteit 'dat het zeker geen vier maanden had mogen duren'. Erger is dat er na ontvangst van het verslag totale stilte optrad, hoewel was toegezegd dat de om wonenden van alle ontwikkelingen op de hoogte gehouden zouden worden, en de belofte van burge meester Janssen, op de gespreks- avond van 14 mei j.1., dat ze eind juni aanvullende informatie zou den krijgen is ook niet nagekomen. En nu hebben ze tot hun verbazing in de Soester Courant van 20 juni moeten lezen dat de projectont wikkelaar een aangepast plan heeft ingediend, en dat wethouder Krol al heeft besloten dat een versie van Braamduin met 14 patiowoningen tot de mogelijkheden behoort, zo als ook in Op 't Hoogt van 12 juni te lezen was. Transparantheid 'Dit alles zonder ook maar enige communicatie met de omwonen den, waar het onderwerp Braam duin toch de nodige aandacht heeft,' aldus de briefschrijvers, die dan ook van de gelegenheid ge bruik maken om tegen het besluit bezwaar aan te tekenen. 'Wij vra gen ons af waar de transparantheid van bestuur is gebleven wanneer het om het plan Braamduin gaat,' vervolgt de brief. 'Als gekozen ver tegenwoordigers vragen wij u om onze belangen te behartigen,' klinkt het in de richting van de fractievoorzitters, 'en te forceren dat wij maximaal betrokken wor den bij dit project en die inspraak kunnen leveren waar wij recht op hebben en waar wij behoefte aan hebben!' De manier waarop B. en W. omgaan met het plan moet in elk geval drastisch gewijzigd wor den, vinden de briefschrijvers, wat ze de fractievoorzitters 'met klem' verzoeken. Bouwbedrijf Van de Grift, dat in het bouwplan-Braam duin vanaf het begin is opge treden als projectontwikke laar, heeft zich uit, het pro ject teruggetrokken. Direc teur Ad v.d. Grift heeft dat bevestigd. De plannen zijn nu min of meer terug bij 'af. Volgens Van de Grift is het Soester bouwbedrijf vanaf 1999 bezig geweest om in samen spraak met de grondeigenaren - o.a. de firma's Bosman en ESED - en de gemeente Soest een woningbouw-invulling voor het gebied te ontwikkelen. Aanvankelijk gingen alle be trokkenen daarbij uit van de bouw van 16 patio-woningen. Daarop was tot dusver ook de exploitatie gebaseerd, aldus Van de Grift. 'Daarna bleef het project wat sudderen, maar na de inspraak werd het aantal woningen beperkt tot 14 en zelfs dat getal kan de gemeen te niet garanderen, zodat het misschien ook nog wel 12 kan worden. Voor ons levert dat dan geen acceptabel plaatje meer op...' Van de Grift heeft zijn opdracht teruggegeven aan de grondeigenaars, die naar ver luidt onderling nog gaan over leggen welke wegen zij willen inslaan. Welke consequenties een en ander zal hebben voor de voorgenomen bedrijfver- plaatsing staat niet vast. Er gebeurt in Soest veel te wei nig voor kinderen tot een jaar of twaalf, vooral in de (zomer)vakanties. Dit vinden ouders, maar ook de kinderen zelf, uit de Zonnedauw en de Wollegras. Er zou dus meer ge organiseerd moeten worden, door de gemeente, maar voor- ai door instellingen. Vandaar dat ze in de Zonnedauw zelf het goede voorbeeld gaven. Het plein aan de 'doodlopende' zijde van het woonerf werd vorige week woensdagmiddag enkele uren afgezet, zodat de kinderen uit de buurt er ongestoord konden spelen. Er kwamen er 36, om spel letjes te doen, wat te drinker» en te eten, naar muziek te luisteren en te kijken naar en mee te doen aan demonstraties linedance en stree- tdance. Kosten per kind: 3 gulden. 'Er is normaal zo weinig te doen, terwijl wij een hele kinderrijke buurt hebben. Dit is nog maar van twee straten', zegt Bep van de Kooy die de middag met Anne- miek van Soest en de kinderen Annouska, Kelly en Sharon op touw heeft gezet. 'Als een kind van elf thuiskomt en zegt: wat is Soest toch saai, dan ga je wel nadenken', vertelt Anne- miek van Soest. Volgens haar is er al wel eens contact geweest met de wijkschool en de gemeente. 'Er wordt van alles beloofd, maar er gebeurt niets.' Het kinderparadijs is in de buurt, maar daar ga je niet elke week heen, vinden ze. Om de hoek ligt een speeltuin, maar daar kunnen ze alleen schommelen, het klimrek op en van de glijbaan af. Dat gaat- vervelen. Wat moet er dan wel ge beuren, volgens de moeders? 'Er zouden meer activiteiten in gebouwen moeten worden georga niseerd, bijvoorbeeld in C-drie. En er zijn wel skatebanen, maar daar is het vol met tieners en komen deze kinderen niet tussen. Waarom leggen ze niet een skeelerbaan aan voor kinderen tot 12 jaar? Als er meerdere keren per jaar iets zou i Foto: Soester Courant worden georganiseerd, dan krijgen de kinderen het gevoel dat er iets voor ze wordt gedaan.' Zelf willen de moeders ook actief blijven. Het plan is al gevat om elke maand te sparen, zodat er vol gend jaar voldoende geld is voor een evenement dat dan bijvoor beeld op de Engh zou moeten worden gehouden. Met een spring kussen en andere grote attracties. Het mooist zou het zijn, zeggen Annemiek en Bep, als andere buurten meedoen. Een grote groep kinderen komt dan aan haar trek ken en als iedereen meehelpt, ont staat er ook veel gezelligheid. Met actie ondernemen naar anderen, willen ze nog even wachten. Spa ren zullen ze alvast, maar verder willen ze even afwachten welke reacties de speelmiddag van vori ge week zal opleveren. Die werd overigens spontaan afgesloten met een groot waterfeest, maar daar had in de brandende zon niemand moeite mee. ...ja maar, de mensen hier zijn niel op de hoogte van al onze inspan ningen bij de provincie, het rijk. defensie, rijkswaterstaai, etc. ...ja maar, we hebben al een rap port uit 1983 over de toekomst van Soesterberg, mijnheer Bunskoek. ...ja maar, een zwembad op de ijs baan is veel te koud. ...ja maar, één grote, brede kan- toorurenschool voor heeJ Soester berg is politiek onhaalbaar. ...ja maar, op dat fietspad naar Zeist door het bos gebeuren zel den ongelukken. ...ja maar, wethouder Witte kon vanavond echt niet, want hij be reidt met zijn achterban een hand tekeningenactie voor tegen het rij den van antieke auto's door de Soester bossen. ...ja maar, een pak ZOAB voor de A28 kan ik bij de nieuwe Albert Heijn niet vinden. ...ja maar, wij dineren regelmatig met het gemeentebestuur, van Zeist. ...ja maar, door de KE-lijnen zijn betaalbare huur- en koopwonin gen onmogelijk te realiseren in het vliegdorp, alleen dure villa's. ...ja maar, we kunnen toch moei lijk zelf een winkeltje beginnen in Soesterberg. ...ja maar, een medisch verant woord zorgcentrum hebben we al aan de Dalweg. ...ja maar, moet de vliegbasis nou open of dicht? ...ja maar, voor een nieuw gezellig, laagdrempelig dorpshuis hebben we geen geld. ...ja maar, over de busverbindin gen hebben wij niets te zeggen. ...ja maar, mijnheer Blokzijl moet niet zo lelijk doen tegen mevrouw Stekelenburg. ...ja maar, die hekken rond de vliegbasis staan er niet voor niks. ja maar, ik kan toch moeilijk mijn sjaaltje het publiek ingooien. ...ja maar, jonge mensen worden toch vanzelf senioren. ...ja maar, ik mocht niets zeggen van de gespreksleidster. ...ja maar, ik vond het wel TOSS gezellig met zo verschrikkelijk veel AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Vorige week dinsdagmiddag tus sen half drie en drie uur heeft de politie een verkeerscontrole ge houden op de Koningsweg. In to taal werden tien bekeuringen uit gedeeld voor het niet dragen van de verplichte autogordel. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462. 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3