resprek basis voor vergunning ictiviteiten ijs- en skeelerbaan? Brandweeroefemng benadert realiteit Achtgoed streeft naar 'sporen' vraag en aanbod Spoorstraat Jubileumcadeau opleidings instituut: slagingsgarantie ?r Couranti VASTE EN VAKANTIE BEZORGERS Wethouder De Haanschool in actie voor crèche Zimbabwe PAGINA P! s vakantie van: juli t/m ugustus! meer wen waard |.495,- WOENSDAG 18 JULI 2001 Jestuur wacht al ruim twee jaar Gevraagd EXTRA BELONING! KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Zondag viering vanuit Cenakel 0800 - 0432 Tl. velgen, c.c. etc. 34.950, 59,500, 45.000, 15.950, 13.950, 19.750, 19.950, 27.750, 13.950, 6.950, 39.750, 9.950, 16.950, 29.950, 20.950, iMEER.NL on: 033-4650450 snbare voor- Truitverwarming stem 6000, r talen velgen n 5-deurs- Js Wagon 'dletaom 123.000,- idietsom f24.181,- lOOp- VerkoopprljB /eo jaar op afbetaling 127,- 37.298,- 177,- f 39.965,- OESTERBERGSEiStCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 |De gemeente zou juist ontzet- ■end trots moeten zijn dat er Joesterbergers zijn die dit wil len runnen. Maar als er één in stantie is die het vrijwilligers werk tegenwerkt, is het de ge- neente die het eigenlijk moet bromoten!' Ab Blokzijl, voor- bitter van de ijs- en skeelerver- leniging Soesterberg, windt er been doekjes om in zijn kritiek jop tegenstanders bij de ge- neente als het gaat over het ge bruik van het ijsbaan- en speel terrein op de hoek Kampweg- banningstraat. Hij krijgt bijval van een Soesterber- Iger die zich spontaan achter het Jbestuur heeft geschaard: Piet Pie pen. Zijn reactie: 'En dan kiezen we nog wel de vrijwilliger van de maand...' Binnenkort is er een ge- Isprek van het bestuur met verte- jgenwoordigers van enkele raads- racties. Tijdens de TOSS-avond in [het dorpshuis, waar Blokzijl de .kwestie aan de orde stelde ('Ik ■droom van een oplossing voor...') ■bleken zij niet op de hoogte te zijn ■van de perikelen die nu al twee ■jaar spelen en een uitbreiding van ■activiteiten op de baan tegenhou- Iden. 'Laat duidelijk zijn dat we de ■gemeente dankbaar zijn dat ze dit jallemaal heeft willen aanleggen. Maar dan moet je ook voor een [vervolg, een verdere invulling zor- Igen. Er moet toezicht zijn. Je kunt het niet aan Jan Rap en z'n maat Overlaten,' zeggen Blokzijl en Pie ren. Voor een bezoek aan de baan (alle avonden geopend van 19:00 tot 21:30 uur en op woensdag-, zater- g- en zondagmiddag van 14:00 tot 17:00 uur) vraagt het bestuur 25 gulden voor een seizoenkaart of ■per keer een gulden entreegeld. Niet iedereen bij de gemeente is Het bestuur wil voor de jeugd van Soesterberg (en omstreken, want de jongelui komen overal vandaan; er zijn zelfs abonnementhouders die in de weekends uit Deventer en Callandtsoog komen!) de prachtige baan zoveel mogelijk multifunctioneel benutten. Bij voorbeeld door de aanleg van vier jeu de boulesbanen, het plaatsen van speeltoestellen, een halfpijp waarvan er in Soest twee staan, speelgoed beschikbaar hebben voor de kleinsten. 'Maar dat kan alleen als er toezicht is, zoals nu. het hiermee eens, zo is gebleken. Tijdens de TOSS-avond in het dorpshuis wilde met name Wil Ste kelenburg (PvdA) geen tekst en uitleg geven waarom zij tegen het heffen van entreegeld is. 'Zij vindt blijkbaar dat de hekken weg moe ten en dat iedereen op elk moment van de dag en de nacht zonder eni ge belemmering op het terrein moet kunnen komen waar onze gebouwen staan. Dat zien we niet zitten. Als er geen toezicht is, wordt er binnen de kortste keren gedeald, gedronken en fikkie ge stookt,' vreest Blokzijl. 'Als de baan echt 24 uur open moet, doen wij niets meer aan het onderhoud. Dan krijgt de gemeente van ons zeven bossen sleutels en dan zoekt ze het maar uit. Dan is het wat ons betreft einde verhaal.' De mensen in Soesterberg zijn laaiend enthousiast over de fijne speelplek voor de jeugd. Ouders en grootouders laten nu hun kin deren en kleinkinderen hier met een gerust hart naar toe gaan. Ze laten soms een telefoonnummer achter waar ze bereikbaar zijn als het kind naar huis wil. Waar vind je dat? Nergens toch?!' Het bestuur wacht nu al twee jaar op een vergunning van de gemeen te om de activiteiten uit te breiden. Pieren: 'Waarom toch zoveel te genwerking? Als je als gemeente zo'n speelterrein aanlegt, waarom werk je dan alles ambtelijk niet vlug af? Waarom moet dit dan ruim twee jaar duren en is er nog steeds geen antwoord op een ver gunningaanvraag om hier van alles te kunnen organiseren?' Blokzijl: 'Er mag hier nu eigenlijk niets, al leen skeeleren en basketballen. Met zo'n lichtgewicht stepje rijden, met op afstand bestuurbare autoo tjes rijden, jeu de boulen, de oefe ningen van de majorettes van Odeon - het mag in feite allemaal niet.' Pieren: 'Het lijkt op dwarszitterij waarom men het hier niet tot ont plooiing wil laten komen. Er zou geklaagd zijn over lawaai.' Blokzijl: 'Ik heb wethouder Blommers aan geboden in ruil voor de lijst met klagers een lijst met voorstanders te overleggen. Dat lijkt me demo cratie: de meeste stemmen gelden. Maar de wethouder wilde de lijst niet aannemen.' Blokzijl ten slotte: 'Er zitten vijf raadsleden uit Soesterberg in de gemeenteraad. We hebben er hier nog nooit een gezien, ledereen rijdt erlangs, ziet wat er gebeurt óf niet gebeurt, maar niemand komt eens kijken. Als de gulden entree de drempel is, hoeven ze die niet eens te betalen! Destijds waren we blij dat we vijf Soesterbergse raadsleden in de raad kregen, maar nu is wel duidelijk dat niemand zich druk maakt voor Soesterberg. Vertel mij maar wat ze gedaan hebben voor Soesterberg.' voor de maanden juli en augustus in Soesterberg voor de Aanmelden: tel. 602 18 41 let was gisteren een drukte van belang op het eindfeest van tfe Wethouder De Haanschool aan de Prof. Lorentzlaan in Soesterberg. Samen met het team en de Ad Hoe Commissie had de Ouderraad besloten dit jaar een bijzonder eindfeest te organiseren voor kinderen en puders. AI eerder had een aan- al leden van de Ouderraad te kennen gegeven iets voor een [goed doel te willen doen. uisteren was het zover. De ïchoonzus van Maria van Maarse- [veen (de juf van groep 1 en 2 B) werkt in Zimbabwe in een kinder crèche. Los van alle rassenproble men die zich in dat land voordoen, leeft de crèche te kampen met jeldtekort. Nergens is geld voor en ©veral is behoefte aan. Daarom Itond het eindfeest in het teken van deze crèche in Zimbabwe. Er waren allerlei activiteiten op Ibuw gezet die iets met Zimbabwe of Afnka te maken hadden. Enke le activiteiten moesten geld op brengen, waarvan een gedeelte be stemd is voor de kindercrèche. De nderen in Zimbabwe hadden zelf bk een bijdrage geleverd door bij- oorbeeld tekeningen te maken. |3eze waren door de Soesterberg- kinderen op een ondergrond geplakt, waardoor een bijzondere onderzetter was ontstaan. Verder hadden de bezoekertjes van de crèche speelgoed gemaakt van ij- zerdraad. Te oordelen naar het re sultaat zijn ze daar absolute kun stenaars in. 's Ochtends hadden de kinderen op school veel dingen gemaakt die 's avonds verkocht werden. Voor hun creatieve uitbarstingen ge bruikten de kinderen de meest uit eenlopende materialen, zoals con servenblikken, toiletrollen, kurken, kralen en kralenkettingen. Er wa ren onder meer typisch Afrikaan se spullen van gemaakt, zoals mas kers en trommels. Deze werden aan de hoogste bieder verkocht. Verder was er een kleding-, boe ken en speelgoedmarkt en naast muziek konden de bezoekers ge nieten van buitenlandse hapjes, een initiatief van Yvonne Gelder- man. Kortom, er was heel veel te doen op de Wethouder De Haanschool die kan terugkijken op een ge slaagd zomerfeest voor en door kinderen. Deze tekening illustreerde de uit nodigingen voor het eindfeest van de Wethouder De Haanschool in Soesterberg. Een deel van de op brengst ervan is bestemd voor een crèche in Zimbabwe. Zaterdag 21 juli/zondag 22 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zondag 10:30 gebedscommunieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, ©351517. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, <©0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D, Elie, ©352391. Grof vuil, ©035-6093666. De vorige week in dorpshuis Burgstede gehouden bewo- nersinformatiebijeenkomst van Achtgoed over renovatie van een groot deel (44) van de huurwoningen aan de Gene raal Spoorstraat en enkele aan de Generaal Winkeïmanstraat in Soesterberg, en een gedeel telijke (27) vervanging door nieuwbouw, heeft niet geleid tot een eensluidend oordeel hierover van de bewoners. Hoewel individuele bewoners in grote lijnen instemmen met de plannen, is de bewoners commissie tegen het sloop/ nieuwbouwplan en blijft ze zich sterk maken voor renova tie van het totale complex van 71 woningen. Vertegenwoordigers van Achtgoed gaven tijdens de zeer druk bezoch te bijeenkomst toelichting op de plannen. Ben Verschoor, secretaris van de bewonerscommissie, vond het een goed initiatief: 'De bewo ners hebben nu eindelijk inzicht in wat er kan gaan gebeuren. De be wonerscommissie heeft nu ook de kans gekregen bezwaren tegen de plannen te uiten en kenbaar te maken wat zij voorstaat. We heb ben goede hoop dat alles op z'n pootjes terecht komt. De gemeente schrijft aan Achtgoed dat zij gaat meedenken en meepraten op het moment dat beide partijen het eens zijn. Dat is nog heel ver weg.' Volgens Achtgoed 'hebben de be woners genuanceerd gereageerd. Natuurlijk was niet iedereen het eens met het besluit van Achtgoed. Er waren ook bewoners die lieten blijken dat afbraak van het hele complex de beste oplossing zou zijn. De bewoners hebben veel vra gen gesteld over het waarom van de hun voorgelegde keuze van Achtgoed en over de inhoud van de plannen. Ook werd gevraagd naar de manier waarop de plannen zullen worden uitgevoerd. Daaruit blijkt wel degelijk belangstelling voor een nieuwe huurwoning,' al dus Ivo Vermaas, manager Strate gie en Beleid van Achtgoed. Naast tal van kritische kantteke ningen bij de plannen is een van de grote bezwaren van de bewoners commissie volgens Verschoor 'dat de woningcorporaties, niet alleen Achtgoed, zich suf aan 't fuseren zijn. Ze gaan projecten ontwikke len, met andere woorden: het zijn projectontwikkelaars geworden. Dat geldt ook voor Achtgoed. Er worden volgens de plannen 27 so ciale huurwoningen gesloopt. Daarvoor komen 24 sociale huur woningen terug, waarvan 14 senio renwoningen. Daarnaast worden er 9 koopwoningen gebouwd. Maar waar blijven dan de overige 17 ge zinnen?' Dat Achtgoed een projectontwik kelaar is geworden, ontkent Ver maas ten stelligste: 'Achtgoed is een sociale ontwikkelaar. De ver diensten van de 9 koopwoningen vloeien naar het project. De ver diensten zijn dus voor de volks huisvesting en niet voor aandeel houders. In dit geval komen de verdiensten ten goede aan onze huurders in de Generaal Spoor straat.' Volgens Verschoor kan geen van de huidige bewoners zich een vrije sectorwoning veroorlo ven. Hij vindt het ook vreemd dat Achtgoed differentiatie als een ar gument aanvoert, zowel in bevol king als in woningbouw. 'Maar het aardige is juist dat er in deze buurt van alles woont: mensen die de 80 al gepasseerd zijn en jonge kinde ren; een allochtoon en een bij standsmoeder, noem maar op. Ie dereen leeft gezellig en vrolijk naast elkaar. Dit gaat men straks kapot maken, de buurt wordt uit elkaar getrokken. Dat zien we niet zitten. De Generaal Spoorstraat, waar het overgrote deel van de betrokken huizen staat, is een mooie straat. Zeker het deel waaraan de huizen blijven staan, is breed. De huizen hebben diepe tuinen en een groot gazon ervoor.' Dat de woningen niet meer van deze tijd zijn, be strijdt Verschoor. 'Ze zijn in zover re verwaarloosd dat Achtgoed ja renlang is uitgegaan van sloop van het hele complex. Er is dus mini maal onderhoud gepleegd. Maar de woningen op zich, dat is tien jaar geleden al vastgesteld, zijn van goede kwaliteit. De huizen zijn vijftig jaar oud; natuurlijk moet er iets gedaan en gerepareerd wor den, maar slecht: nee. Daarbij zijn ze voor het oog heel erg mooi. Met ronde vormen aan het begin en eind van elk. blok.' Mede-bestuurslid Rob Ligtvoei vult aan: 'We zijn bezig ze op een monumentenlijst te krijgen. Een paar jaar geleden heeft de gemeen te al vastgesteld dat de huizen, als een van de vroegste sociale wo- geval is, zal bekeken worden of dit binnen het principebesluit alsnog te realiseren is.' De Generaal Spoorstraat in Soesterberg: al tien jaar lang praten over de toekomst van de eengezins woningen. ningbouwcomplexen van na de oorlog, van cultuurhistorische waarde zijn. Ze zijn van belang voor de nederzettingsgeschiedenis van Soesterberg. Architectuurhis torisch heeft het plan waarde door het bouwtype en de hoofdvorm, terwijl ook op het gebied van de stedenbouwkunde sprake is van waardevolle bebouwing. Zoiets breek je toch niet zomaar af?!' Verschoor ten slotte: 'Het aardige is: als er een huis leeg komt, kun je altijd wel tien, twintig reacties verwachten van mensen die er wel willen komen wonen. Dan is het toch niet slecht?' In reactie wijst Vermaas er nog eens met nadruk op, dat de plan nen ontwikkeld zijn in overleg met leden van de bewonerscommissie die ondersteund zijn door de Woonbond. 'Over de uiteindelijke keuze zijn Achtgoed en de bewo nerscommissie het niet eens ge worden. Het is echter niet zo dat de commissie van niets wist. Veel van hun opmerkingen zijn opgeno men. Achtgoed heeft er ook in overleg met de bewonerscommis sie voor gekozen alle huurders thuis te bezoeken om de plannen nader toe te lichten, inclusief het sociaal plan, en om de huurders te vragen waar hun persoonlijke voorkeur naar uitgaat. De uitkom sten van deze huis-aan-huis-be- zoeken worden gelegd op het prin cipebesluit van Achtgoed. Dan blijkt ook of aanbod en vraag spo ren. Waar dit niet helemaal het Vooral ook door de medewer king van de directie van de Ne derlandse Kunststofindustrie Soesterberg (NKS) die het be drijfspand aan de Veldm. Montgomeryweg beschikbaar stelde, heeft het korps Soester berg van de vrijwillige brand weer vorige week een brand weeroefening kunnen houden die de realiteit benaderde. 'Het is voor een bedrijf interessant omdat het goed is dat de brand weer weet hoe het in elkaar steekt, en naast de bedrijfskennis die de brandweer daardoor krijgt, hebben we een mooi oefenobject,' zegt Rolf van Dee, één van degenen die de oefening op touw hadden gezet. 'De omvang van het object maak te het mogelijk om af te stappen van oefenen in ploegen en een ge meenschappelijk oefening te ma ken. We konden na een hele serie deeloefeningen weer eens een gro te praktijkinzet doen.' De enscenering was dat in een technische ruimte waar zich op dat moment twee meaewerKers oc- vonden, een storing optrad waar door brand ontstond. De vlammen sloegen door naar het dak en wel dra was sprake van een uitslaande brand. Deze maakte een grotere inzet van de brandweer noodzake lijk, evenals (fictieve) inschakeling van andere hulpdiensten, ook al omdat er sprake was van enkele slachtoffers. Vooral de redding van de gewon den was een moeilijke klus voor de bevelvoerenden en de manschap pen door de aanwezigheid van veel stellingen en magazijndelen. 'De mensen moesten echt op persoon lijke veiligheid letten.' Het werken met ademlucht werd nog eens be moeilijkt door de hevige rookont wikkeling, waarvoor kwistig ge bruik werd gemaakt van ongevaar lijke podiumrook. Het gebruik hiervan wekte bij voorbijgangers de indruk dat er een echte brand woedde. Volgens Van Dee was het "een geslaagde oefening, waarbij zoals praktisch bij elke oefening de communicatie soms een struikel blok was, vooral bij de redding van de slachtoffers. Een van de geredde 'slachtoffers' van de brandweeroefening in Soesterberg wordt naar een eerste- hulppost gebracht. Foto Eemland Pers. Ledenwerfactie 'Blijf niet langs de kant staan' was destijds het motto van de leden werfactie van de vrijwillige brand weer. Voor het .najaar staat een nieuwe actie op het programma om er ook in de toekomst van ver zekerd te zijn dat het korps Soesterberg op sterkte blijft. Het staat nog niet vast hoe de actie zal worden opgezet. Er wordt overwo gen om de inwoners van Soester berg in een bepaalde leeftijdscate gorie persoonlijk aan te schrijven. Wie daar niet op wil wachten en zich nu al op de hoogte wil stellen van de mogelijkheden om aspi- rapt-lid van het korps te worden, kan voor informatie iedere dins dagavond terecht in de kazerne aan de Koppenlaan 9, telefonisch te bereiken onder ©351590. Op zondag 22 juli is er om 10:00 uur weer een eucharistieviering vanuit het Cenakel te Soesterberg. De viering wordt uitgezonden op televisie (Nederland 1). Voorgan gers zijn mediapastores Peter Den- neman en Ben Verberne. De zang wordt verzorgd door Quintessence o.l.v. Paul Snoek. Het opleidingsinstituut Vakop leiding Beroepschauffeur en Rij-instructeur (VBR) van Nel en Simon Jongepier senior en junior aan de Stemerdingweg in Soesterberg bestaat twintig jaar. Hoewel ze het leuk vinden om op een verjaardag cadeaus te krijgen, vinden ze het niet minder aardig om iets terug te doen. Daarom geven ze, als enige in Nederland, in het jubi leumjaar slagingsgarantie voor de applicatie, zeg maar de 'bij spijkercursus'. Indien een cur sist niet slaagt voor de toets, betaalt VBR het herexamen. Daaruit blijkt het grote ver trouwen van VBR in de oplei ding. Terecht, want het percen tage geslaagden bij VBR ligt mijlenver boven het landelijk gemiddelde. Toen Simon Jongepier (59) eind 1978 van de verkeersdienst van de gemeentepolitie Soest werd over geplaatst naar de recherche, was het voor hem niet moeilijk te be sluiten zijn zekere bestaan als amb tenaar te verruilen voor een onze ker bestaan in een 'verkeersbe- roep'. Jongepier, met hart en ziel 'verkeersman', werd docent-rijexa- minator, onder meer bij het exa meninstituut Vamor. In 1981 ging de Vamor failliet en besloot Jonge pier voor zichzelf te beginnen. Op 17 juli 1981 startte hij, samen met zijn vrouw, aan de Nieuweweg 21 een rijschool en opleidingsinsti tuut. Zijn Vakopleiding Beroeps chauffeur en Rij-instructeur (VBR) met nu twintig medewer kers is in de loop der jaren uitge groeid tot het grootste (van de drie in Nederland) opleidingsinstituut voor alle categorieën (bromfiets/ motor, personenauto en vrachtwa gen/bus). Na enkele verhuizingen, onder meer naar het voormalige Fox- boro/TBS-complex aan de Ko ningsweg in Soest, is de VBR (Jongepier deed de rijschool in 1993 van de hand) neergestreken in een leegkomende bedrijfshal aan de Stemerdingweg in Soester berg. Deze werd opnieuw ingericht en telt nu naast kantoorruimte en kantine onder meer zes instructie lokalen. Op 31 maart verrichtte mr. J. Spee uit Soesterberg, advi seur van het Openbaar Ministerie op het gebied van verkeerszaken, onder grote belangstelling de offi ciële opening. Naast de deelnemers aan de appli catiecursussen telt het Soesterberg se instituut voor de theorie- en praktijklessen zo'n 400 cursisten per jaar, waarvan 250 voor rij-in structeur motor of personenauto. Voor rij-instructeur vrachtauto of autobus worden gemiddeld vijftig cursisten per jaar opgeleid; voor hen zijn zes verschillende auto's beschikbaar voor praktijklessen. Ook zo'n 50 cursisten volgen de opleiding BE-instructeur (aan hangwagen). Dan is er nog de F- opleiding, rij-instructeur bromfiets. Deze staat momenteel bij de over heid op een laag pitje, waarschijn lijk als gevolg van het binnen af zienbare tijd invoeren van een bromfietsrijbewijs. Jongepier wijst erop dat de VBR- opleidingen voldoen aan de strengste eisen die noodzakelijk zijn om instructeurs verantwoord de weg op te sturen. 'De wetgeving verandert snel, de eisen zijn stren ger geworden. Dit was ook wel nodig. Als instructeur moetje niet alleen op de hoogte zijn van alle nieuwe regels, er wordt ook van je verwacht dat je in staat bent de ander op de juiste manier les te geven. De opleiding bestaat uit zowel theorie- als praktijklessen. Uitgangspunt is dat er aan het eind van de cursussen sprake is van vakmensen die niet alleen bekend zijn met de werking van een auto of een motor, maar ook met ver keer, de verkeerswetgeving en met nog veel meer zaken die met goed en verantwoord auto- en motorrij den te maken hebben.' De cursisten worden bij de VBR in Soesterberg opgeleid tot goede bestuurders. Daarnaast echter le ren de docenten, door de onder wijskunde in het programma, de cursisten ook om hun kennis en kunde op verantwoorde wijze op anderen over te dragen. 'Een goe de rij-instructeur leert een leerling niet alleen hoe een voertuig be stuurd moet worden, maar ook hoe een leerling zich moet gedra gen om als een veilige en sociale weggebruiker achter het stuur te zitten. Ons opleidingsinstituut zal De opening van het opleidings instituut Vakopleiding Beroeps chauffeuren Rij-instructeur (VBR) aan de Stemerdingweg in Soester berg door mr. Koos Spee, adviseur van het Openbaar Ministerie op het gebied van verkeerszaken. Naast hem van links naar rechts Simon Jongepier jr. en Nel en Simon Jon gepier sr. dan ook alles in het werk blijven stellen om dit doel te bereiken,' aldus Jongepier. Kinder- en jongerentelefoon (0y Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit ziek zijn geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving TE KOOP GEVRAAGD AUTOBEDRIJF Mugro v.o.f. in- en verkoop loop-, sloop- en schadewagens, arn-rdw. Specialist Alfa Romeo en diverse andere merken. On derdelen los op voorraad 035 6011276. www.mugrovof.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 11