oixjwr SOESTE I /ton En dit zijn de knallers van deze week: D Krol verkoopt Spoordal als zoete broodjes aan politiek VAKANTIE BEZORGERS Verse graffiti op 't skateplein Illegale stal, zeecontainers en aanplant 'voor de rechter' m NEFKENS SOEST 1.95 .79 13.99 7.99 7.98 1.79 w 1 1 Soest vraagt burgers onkruid te verwijderen Zoektocht naar nieuwe gemeentesecretaris start VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 25 JULI 2001 79e JAARGANG NO. 49 DEZE WEEK 'NfcflmBoL. Van Breukelen f Vast-goed EgL Assurantiën in Soest op woensdagmiddag voor de maand augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Politie krijgt vrouwelijke chef: mevrouw Acton p.,; pm-rats/spi wéÊs- 'JiiifeteiL.* Alles moet weg..! f\C\Q/h krtTtlTKT UU /O KU1 Lil li* op de gehele collectie" A. van der Lee Coca-Cola Guyot handperen Kipfilet Saucijzen varkensvlees Zalmfilet Elzasser cervelaatworst VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Onder invloed OPRUIMING bij SOESTER KALENDER Terrasbranders niet verboden BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest 135,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Groeiende Werveling zoekt oplossing ruimtenood. Bestemming schoolpand Soester Engweg ongewijzigd. Adviseur hoort 15 maanden eisen wegens fraude. Muziek in Soest(erberg). Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia 5 Goede doelen slaan munt uit de euro. 'Assepoester' in Cabrio. Familieberichten 6 Kleine advertenties 6 Op Soest 7 i Van heidehut tot residence: 'Herinneringen aan Eysink'. Soest 50 jaar geleden. Programma Gildefeesten. Woningaanbod 8 Soesterberg 9 Omwonenden gekant tegen 'nieuw' kantoorgebouw. Nog geen standpunt gemeente Generaal Spoorstraat. Afscheidsfeestje groep 8 van Wethouder De Haanschool. Drieduizend gulden voor crèche Zimbabwe. Danny Egter wint B-toernooi LTV. Prikbord 11 KT BLT;;, SLAS organiseert poëzie- wandeling in Pijnenburg bos. Lot koppelt WZ'49 en Hees aan elkaar. Kerkdiensten. Medische dienst. Radio Soest. HL 1 zie pagina 5 Als er nog eens ergens een standwerker ruimtelijke orde ning wordt gevraagd en Bart Krol zou reageren, dan kunnen de andere sollicitanten wel in pakken. De Soester wethouder kan 'planologie' verkopen als geen ander. Neem nou Spoor dal, dat hij donderdagavond in zijn pluche kraam had liggen. Alle raadsleden gingen met een pakketje naar huis. Zelfs de fractieleden van GGS na men een 'exemplaar' af van het plan voor het gebied tussen de Molenstraat, de Steenhoffstraat, de Talmalaan en de Parallelweg. Zo als bekend wil Soest dat de bedrij ven (Drukkerij Klomp en Bouw materialen Haringsma) en tal van instellingen en verenigingen er ver trekken om plaats te maken voor meer dan 120 woningen. GGS was altijd tegen geweest, maar trok de conclusie dat de meerderheid voor is, dat er dus niets meer aan te doen is en dat daarom de ontwikkeling van het gebied maar moet beginnen. Dat zei de fractie natuurlijk alleen maar, omdat ze sinds een jaar in de persoon van Harry Witte in het College is vertegenwoordigd. 'Voor de goede orde' sputterde woordvoerder Bert van 't Holt nog wel een beetje tegen, zei hij iets over 'te dure woningen' en hekel de hij het 'kolossale gebouw' dat op de hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat zou mogen worden gebouwd, maar vervolgens schaar de hij zich in de rij raadsleden die allemaal het nieuwe bestemmings plan Spoordal wilden kopen, als het even kon gesigneerd door de wethouder. Krol deelde ze grif uit, apetrots op het project dat hij wil realiseren en waarvoor hij in elk geval de poli tiek heeft gewonnen. 'Het is een grote uitdaging en spannend of we het inderdaad allemaal voor elkaar krijgen: steen voor steen. Dat is het pad voor Soest: met respect voor de groene rand van Soest toch stedelijke vernieuwing realise ren.' 'Ingewikkeld' Het is nog niet zo ver, wist ook Krol. 'Het is kronkelig, lastig en ingewikkeld. We zullen onderweg nog wel een leeuw of een beer of zo iets dergelijks tegenkomen, maar we zullen netjes met alle mensen omgaan en ik spreek het vertrouwen uit dat we er met ie dereen goed zullen uitkomen.' Over het 'kolossale gebouw' waar over Van 't Holt sprak en dat door Wiebe Meilof van de ChristenU- nie/SGP een 'evenwichtig kolosje' werd genoemd, zei Krol: 'volgens het huidig bestemmingsplan mag Deze maand is hef Reinigings- bedrijf Midden Nederland (RMN) gestart met de tweede ronde voor het verwijderen van onkruid op verhardingen. Ook ditmaal vraagt het gemeente bestuur de medewerking van de bewoners om hun eigen trot toir onkruidvrij te houden. Op deze manier kunnen de kosten redelijk in de hand worden gehou den. Het RMN zal zich dan ook beperken tot die trottoirs en ver hardingen, die niet grenzen aan woningen of andere particuliere panden. Deze tweede ronde onkruidbestrij- ding zal eind september zijn afge rond. Daarna volgt de najaarsron de vanaf september. Het onkruid zal dus in totaal drie keer in het groeiseizoen worden verwijderd. Om de kosten in de hand te hou den vraagt Soest de medewerking van de bewoners. Het is volgens het gemeentebestuur immers een kleine moeite om het eigen trottoir schoon te houden. De borstelma chine hoeft dan alleen die verhar dingen te doen, die niet grenzen aan woningen. De trottoirs rond om flats en gestapelde woningen worden ook door het RMN schoongehouden; hier zijn immers geen bewoners direct aanspreek baar op 'hun' trottoir. Sinds 1990 heeft Soest het che misch bestrijden van onkruid beëindigd. De waterleidingbedrij ven hadden namelijk grote proble men om het drinkwater te zuive ren. De inname van drinkwater moest zelfs een aantal keren wor den stilgezet. Uit analyses van de vervuiling bleek een belangrijk deel afkomstig te zijn van chemi sche middelen die voor de on- kruidbestrijding op verhardingen worden gebruikt. Aan de dringen de oproep van de waterleidingbe drijven heeft Soest gehoor gege ven, evenals vele andere gemeen ten. In september begint Soest aan de zoektocht naar een nieuwe gemeentesecretaris. Omdat Wim de Kam er volgende zo mer mee ophoudt, moet er een opvolger worden gevonden. Er wordt een profiel van de func tie gemaakt en vervolgens zal de gemeente advertenties plaatsen in de vakbladen en mogelijk ook in enkele landelijke kranten. Het stre ven is om in maart, uiterlijk april volgend jaar invulling te geven aan de vacature die dan ontstaat. De Kam, die in de tweede helft van de jaren tachtig naar Soest kwam, kan zijn opvolger dan nog inwerken. De gemeentesecretaris bekleedt de hoogste ambtelijke functie binnen de gemeente. Hij is tevens de 'hoogste' adviseur en maakt in die hoedanigheid deel uit van het Col lege van Burgemeester Wethou ders. Naast zijn functie bij de gemeente is De Kam onder meer voorzitter van Radio Soest en de Historische Vereniging Soest. het er nu ook al gebouwd worden.' Fysiek gesproken gaat het daarbij om drie (woon)lagen met een kap. Volgens de visie van Krol is een dergelijk gebouw de enige moge lijkheid om evenwichtigheid te krijgen op het 'plein', waaraan ook Visserstaete, de nieuwe Rabobank en de Petrus en Pauluskerk met zijn toren staan. 'Ook als dat niet helemaal strookt met de andere bebouwing in hèt gebied', aldus Krol. Officieel komt het plan uit de ko ker van het College en is het de gemeenteraad die het moet dra gen, maar als verantwoordelijke wethouder sloeg hij zich zelf een beetje op de borst door te spreken van 'dynamiek' en een 'fundamen tele keuze' om bijvoorbeeld niet de makkelijke weg te kiezen om op een weiland te bouwen, maar juist in een stedelijk gebied onder meer sociale woningbouw te realiseren. Soest is vol, de Boerenstreek is het laatste grote woningbouwproject in deze gemeente. Er is verder nau welijks nog plaats voor nieuwe huizen, ondanks de schreeuwende behoefte. Krol, die zich in de elf jaar dat hij politiek bedrijft altijd een groot voorstander heeft ge toond van bouwen binnen de be bouwde kom, is dan ook blij met Spoordal dat een plan van deze tijd is. Het bestemmingsplan is aangepast, zodat Spoordal kan worden ont wikkeld. Projectontwikkelaar He- ijlijgers is door de gemeente in de arm genomen en voert de zakelij ke onderhandelingen met onder anderen Klomp, Haringsma, de instellingen en de verenigingen voor wie allemaal een alternatieve locatie moet worden gevonden. •Met het bestuur van het katholiek basisonderwijs is al overeenstem ming bereikt over de verplaatsing van de Montessorischool van de. Dalweg naar de Parallelweg. Op de huidige plek kunnen dan wo ningen worden neergezet, het nieuwe schoolgebouw komt naar verwachting in 2004 gereed. Mevrouw drs. G. Acton wordt de nieuwe chef van het politiedistrict Eemland-Noord. Ze begint 1 sep tember aan haar nieuwe functie en volgt E.W. Schutzmann op. Me vrouw Acton is sinds twee jaar' plaatsvervangend korpschef. Ze werkt nu nog als chef uitvoe ring voor het district en was daar voor hoofd van de dienst executie ve ondersteuning voor het district Utrecht-Noord. Voor de reorgani satie was mevrouw Acton in dienst van de gemeentepolitie Utrecht en had zij (tot 1996) verschillende functies: docent bij de afdeling opleiding en vorming, coördinator personeelsbeleid en minderheden en chef van de afdeling jeugd- en zedenpolitie. Schutzmann verlaat het korps per 1 oktober. Hij gaat dan werken bij het regionaal informatiemanage ment en informatie- en communi catietechnologie bij de Politie Re gio Utrecht. .'..«iïïgsSK SSSum -i Het zal de meeste voorbijgan gers waarschijnlijk niet opval len, maar het 'skateplein' aan de Dorpsstreek ziet er sinds een paar dagen een tikkeltje anders uit dan in de dagen er voor. De installatie is voorzien van verse graffiti en die werd maandagmiddag feestelijk 'onthuld'. Eigenlijk was het de bedoeling dat de wethouder van 'Groen' - Har ry Witte - de nieuwe beschildering officieel in gebruik zou nemen. Witte kwam echter niet opdagen; hij was helaas al met vakantie, zo als bij telefonische navraag in het gemeentehuis bleek. Daarom nam Antoinette Arts, de nieuwe coör dinator jeugd/jongerenwerk van Stichting Balans, deze taak maar op zich. De gemeente liet zich ver tegenwoordigen door drie dames van 'Groen en Milieu'. De skate-installatie is van nieuwe artistieke beschilderingen voorzien door de (Amersfoortse) jongeren Koen Overeem en Cornee van den Eshof. Zij deden het gemeentebe stuur de suggestie om het skate plein aan de Dorpsstreek een beet je op te knappen. Na de zomerva kantie gebeurt hetzelfde met de skatebaan aan de Bosstraat. De spullen zijn van onder tot boven weliswaar al volgekalkt met graffi ti, maar de gedachte erachter is dat ('illegale') graffitispuiters niet zo gauw de behoefte zullen hebben om zich met de spuitbus op onge wenste wijze uit te leven als er al mooie schilderingen op staan. Of dat zo werkt moet nu nog blij ken. De door het gemeentebestuur 'erkende' graffitikunstenaars Over eem en Van den Eshof hebben voornamelijk skatende figuren af gebeeld, en teksten die daar min of meer op slaan. Bij wijze van offi ciële handeling spoten ze, onder het toeziend oog van enkele tien tallen jeugdige skate-liefhebbers, nog een keer hun naam op een van de 'voorzieningen'. Moet de Soester H. Bos bin nenkort een stal, twee zeecon tainers en een rij coniferen Van zijn landje aan het Eerste Heeserlaantje weghalen? Om die vraag draaide het donder dag bij de Utrechtse bestuurs rechter. De gemeente eiste in mei van- Bos dat hij de 'bouwwerken' en de aan plant zou verwijderen, op straffe van een dwangsom van 10 duizend gulden. Bos, die elders in het bui tengebied van Soest woont, ge bruikt de grond om er twee paar den op te houden en als opslag- Hij zette de stal op het perceel, zodat de dieren een onderkomen hebben. De containers gebruikt hij om de spullen op te slaan. Volgens hem is dat binnenkort al helemaal nodig als hij zijn woning gaat ver bouwen. De coniferen plantte hij op verzoek van zijn buurman. De raadsman van Bos, mr. G. Schoonderbeek, legde uit dat er achter het perceel van zijn cliënt een sloopbedrijf is gevestigd. De coniferen verhinderen dat de buren van Bos daar de hele dag op uit kijken. Maar volgens de gemeen te zijn de bouwwerken en de aan plant illegaal. Ambtenaar K. Haagen wees er op dat het gebied waar het perceel ligt, de bestemming weiland met landschappelijke waarde heeft. De neergezette objecten en coniferen tasten de openheid van dat land schap aan, aldus Haagen. De Soes ter heeft van de gemeente nooit een b'ouwvergunning gekregen voor de bouwwerken op het terrein en dus moeten ze verdwijnen, con cludeerde Haagen. Raadsman Schoonderbeek vond dat de ge meente zijn cliënt overdreven hard aanpakte. 'Het is in dat gebied sowieso een rommeltje', stelde Schoonderbeek. Volgens hem heeft het sloopbedrijf achter het perceel van Bos ook niet de benodigde vergunningen en zorgt dat bedrijf voor een veel gro tere verstoring van het landschap dan de activiteiten van Bos. Ook op naburige percelen zouden illegale bouwwerken staan, waar de gemeente niet tegen optreedt. Schoonderbeek vond dat er spra ke was van rechtsongelijkheid, waarvan zijn cliënt de dupe is ge worden. Als Bos de stal moet ver wijderen, moet hij zijn paarden weg doen, omdat de dieren anders nergens binnen kunnen staan. Haagen ontkende dat de gemeen te willekeurig optrad. Wel gaf hij toe dat de gemeente in het verle den weinig aandacht had besteed aan het handhaven van het be stemmingsplan in het buitenge bied. 'Maar', voegde hij daar aan toe, 'inmiddels heeft Soest de draad opgepakt en gaat zij de ille gale bouwwerken in het hele ge bied te lijf.' Hij vertelde dat de gemeente op het punt staat actie te ondernemen tegen het sloopbedrijf en dat ook de buren van Bos zijn aangeschre ven. De rechter doet uitspraak op 2 augustus. nog 3 dagen lang* de allerlaatste restanten Schoenen Polo's Van Gils Yves St. Laurent Smokings Arrow Riemen Paul Shark Kostuums Desch Sokken Overhemden Jacks ••tn.u.v. kostuums,hierop 50% korting Schiesser Falke Pierre Cardin Colberts John Miller Jassen *t/m 28 juli a.s. Setball Sweaters Stropdassen Pyjama's HERENMODE Atelier Torino Jaguar Brax Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest, tel. 035 - 601 24 00, vrijdag koopavond Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest-tel. 601 25 00 Wie ondefS VOOR NIEUW EN GEBRUIKT fBirkstraat 30 - 3768 HH Soest! Telefoon (035) 601 23 64 div. soorten 3 flessen a 1,5 liter kilo 1 kilo kilo pak 250 gram vers van 't mes 100 gram Een Baarnaar is vrijdagnacht rond drie uur aangehouden op de Steenhoffstraat, omdat zijn rijge drag opviel. Hij bleek ruim twee keer meer alcohol in zijn bloed te hebben dan is toegestaan tijdens het rijden en kreeg een rijverbod van 5 uur. Ook kan hij een boete tegemoet zien. kook- en tofeCcuCtuur kado en design Zie pagina De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 26 juli 13:00 Midgetgolf X-Change (Lage Vuursche), f 15,00. 20:00 Concert Internationaal Muziekfestival, Cenakel (Soesterberg), f 30,00. Vrijdag 27 juli 20:00 Inloopconcert Interna tionaal Muziekfestival, Kontakt der Kontinenten (Soesterberg), gratis. Zaterdag 28 juli 20:00 Slotconcert Internatio naal Muziekfestival, Carolus- kerk (Soesterberg), f 30,00. 9:00-12:00 Inleveren pakket ten voor Polen, fam. de Groot, Pi Lassostraat 40. Zondag 29 juli 14:30 Familievoorstelling 'Assepoester', openluchttheater Cabrio, Soesterbergsestraat 140; f 12,50/7,50; kinderen t/m 12 jaar met kortingbon f5,00. 16:00 Concert Jean Telder en Tjalling Roosjen, de Open Hof, Veenbesstraat 2, gratis. Maandag 30 juli 19:30 Inschrijven Huttenbouw- dorp, de Engh, Albert Cuyp- laan 200, f 17,50. Woensdag 1 augustus 9:00 Excursie Sóester Kring pinetum Blijdenstein; start parkeerplaats Pieter de Hooghlaan, f 15,00. Een artikeltje in de vorige Soes ter Courant, onder het kopje 'Frisse lucht', heeft bij sommi ge lezers mogelijk tot misver standen geleid, In het stukje werd nogal expliciet gesteld dat terrasbranders, allesbranders of vuurkorven verboden zouden zijn, omdat het hier gaat om 'open vuur'. Het artikeltje was overigens vooral bedoeld als een welgemeende oproep om de eventuele overlast (rook, brandlucht) voor de buren zo veel mogelijk te beperken. Volgens de geldende APV (al gemene politieverordening) is het in Soest in principe inder daad verboden om in de open lucht een open vuur aan te leg gen, te stoken of te hebben, zo als in lid 1 van artikel 5.5.1. te lezen staat. Daar staat echter in lid 4 (onder punt c.) bij dat dit verbod niet geldt als het gaat om 'verlichting door middel van kaarsen, fakkels en dergelijke', of 'vuur voor koken, bakken en braden, indien dat geen gevaar oplevert voor de omgeving.' Volgens milieucoördinator K. Koolmees van de politie Eem- land-noord, die de kwestie nog eens nauwkeurig heeft uitge zocht, vallen terrasbranders/ vuurkorven ook onder deze uit zondering. 'Het wordt be schouwd als sfeerverlichting.' Het gebruik is dus wel degelijk toegestaan en de apparaten zijn dan ook 'legaal' te koop. Dat staat overigens los van de mo gelijke hinder die ze kunnen veroorzaken. Is dat in ernstige mate het geval, dan zal de po litie vermoedelijk niet schromen in te grijpen. Voor het overige is het gebruik van terrasbranders/vuurkorven etc. en de wijze waarop men daarmee omgaat, vooral een kwestie van wederzijds begrip en verdraagzaamheid. BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Burg. Grotfiestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soesf@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIOI Voorheen: Van Rouwen Makelaardij REGIOMAKELAARS

Soester Courant | 2001 | | pagina 1