oede doelen slaan munt uit Euro mm Van Breukelen Vastgoed I biedt te koop aan tapijttegels SUBARU Assepoester' zondag in Cabrio Van Breukelen P Vast-goed Assurantiën Vervolg voor verloren oorlogsromance 9 Organisten-duo in De Open Hof «x-burgemeester De Widt regisseur achter de schermen f2,50 korting Excursie naar Blijdenstein r familievoorstelling openluchttheater voor verkoopinformatie: E JAN van ZAL 1 Jt SOESTERgCOURANT ^a|,rio VOORDEELBON: 'Assepoester' op zondag 29 juli 2001 (14.30 uur) Greetje (Monnickendam) zoekt Huib (Soest) Pakketten naar Polen sturen 24 juli 1991 Snelheidscontrole Service bij Schoemaker fOENSDAG 25 JULI 2001 SQESTER COURANT -oi.i 'iv ktichtinc is de en lent u al klaar voor de euro? ,ns de Widt, ex-burgemees- van Soest, wel. Achter de jheroten is hij als regisseur in- ■nsief betrokken bij de groot- e collecte die ooit in ons land li worden gehouden en die aarschijnlijk nooit meer geë- cnaard gaat worden. Ongeveer 150.000 vrijwilligers halen in Ie tweede week van januari bij ,5 miljoen huishoudens tien- dien miljoenen Nederlandse n buitenlandse munten op. De eschatte netto-opbrengst van 0 miljoen gulden (18 miljoen uro) zal gelijkelijk worden ver eelt! over 100 goede doelen. 3 CA Soest, telefoonnum Widt is voorzitter van de Stich- Collecte Plan, een overkoepe ld orgaan van 20 goede doelen, genlijk zou hij afgelopen najaar n afgetreden, maar toen ander if jaar geleden het idee ontstond a munt te slaan uit de omwisse- ig naar de euro, werd hem drin- nd verzocht inzetbaar te blijven ■ventuele vergunnine kJ °r de inmiddels in het leven ge- van inspanning verdeeld over de king kenbaar^nakèn by di "«"„on sS t Czsoot J «ïlecte. De Widt, die nog steeds cieel. Met wat je daar terugkrijgt voor je munten, moet je artikelen in deze winkel kopen. Bij ons gaat alles naar de goede doelen.' Uniek Nou ja, bijna alles, want van de geschatte opbrengst gaan ongeveer 10 miljoen gulden aan kosten af. Maar een slordige 40 miljoen aan knaken, pieken, duppies, stuivers, peseta's, Pfennigs, francen, drach men en andere klinkende valuta zal in ieder geval verdeeld worden over de bankrekeningen van 100 fondsen. De Widt: 'Een stichting als Het Rode Kruis zal meer col lectanten kunnen inzetten als een kleinere organisatie, toch verdelen we de opbrengst eerlijk. Zo'n om wisseling komt maar één keer voor. Dit is een unieke actie met een eenmalig karakter en een net aan vrijwilligers dat nooit eerder zo dekkend was. Ja, voor de kleinere instellingen is dit een mooie gele genheid in één keer een groot be drag binnen te halen. De eventuele meeropbrengst wordt wel naar rato Voormalig burgemeester Hans de Widt is nauw betrokken bij de grootste collecte in Nederland ooit. ig) 6 weken na verzending van neester en wethouders van et plezier in Soest woont, rea- :erde positief en kreeg al snel de stige taak om samenwerking tot ind te brengen met Coins for are, een soortgelijk particulier itiatief van Esther Jacobs. ;ij waren publicitair al verder dan j. Er dreigden twee acties te ko en, maar het is ons gelukt om men te gaan. Het heeft bloed, /eet en tranen gekost, maar uit- ndelijk waren beide partijen het over eens, dat het niet goed is ngs elkaar heen te werken. Dat is ïergieverspilling, omdat je dubbel erk verricht, bovendien kun je nu ;t logistieke probleem samen inpakken en het belangrijkste is at we een eenheid vormen naar gevers en er meer liefdadig- :idsinstellingen profiteren van de :tie. Het is nu duidelijk voor ie- :reen.' r. i dat verband wil De Widt wel ijzen op andere initiatieven van ij voorbeeld een landelijke keten, raarbij men tegen inlevering van uitenlandse valuta cd's kan ko en. iedereen heeft de vrijheid ebruik te maken van andere aan- ieders, maar die zijn commer- oeken om vergunningen in- De actie krijgt de volle ondersteu ning van het ministerie van finan ciën en de banken. De Stichting mag gratis meeliften in de landelij ke campagne die na de zomerva kantie losbarst. Logisch, want de overheid en de banken zijn gebaat bij initiatieven voor de inname van munten die moeten wijken voor de euro. Verder is onder meer een accountantsbureau ingeschakeld voor de controle. Alle organisaties die deelnemen aan de nationale collecte zijn in het bezit van het Keurmerk voor Goede Doelen of hebben een verklaring van geen bezwaar ontvangen van het Cen traal Bureau Fondsenwerving, wat bewijzen zijn voor de betrouwbaar heid. In Halfweg wordt een bureau be mand door mensen die de actie verder organiseren en straks uit voeren. Eind december krijgen alle Nederlandse huishoudens een mailingbrief met bijgevoegd twee zakjes, eentje voor de Nederland se en eentje voor de buitenlandse penningen. Voor de goede orde: ook munten uit landen, waar de euro niet wordt ingevoerd, zijn welkom! Plastic zakjes In elke gemeente worden één of meer coördinatoren aangesteld die van 15 tot en met 26 januari met een team van collectanten aan de slag gaan niet dan nadat er overal in het land informatiebijeenkom sten zijn gehouden. Er worden speciale bussen, in de vorm van een emmer, geproduceerd waar mee ze langs de deuren kunnen gaan en die ze na de collecte (ge leegd) mogen houden. Door de te verwachten grote hoeveelheid munten, zal de emmer soms al snel nauwelijks nog te dragen zijn. 'Vol gens de Arbo-wet mag je 30 kilo tillen, maar dat kun je de mensen natuurlijk niet aandoen. Er wordt een logistiek systeem opgezet, zo dat ze de emmer tussendoor regel matig kunnen legen.' Na de collecte worden alle Neder landse munten ingeleverd bij het depot in Lelystad, waar nu nog alle euro's liggen opgeslagen. Voor de sortering van buitenlands geld maakt de Stichting Nationale Eu rocollecte Coins for Care gebruik van de diensten van een gespecia liseerd bedrijf. Vervolgens wordt het geld bij de nationale banken van de betreffende landen ingewis seld. 'De Stichting is de enige die het geld dan nog kan inleveren, anderen hebben er dus niets meer aan', aldus De Widt. De voormalige burgervader is nu, naast andere functies, min of meer een vaderfiguur voor het vader land geworden. Hoewel anders van opzet, vergelijkt hij de operatie met de (televisie)actie 'Ons Dorp' die - gepresenteerd door Mies Bouwman - enkele decennia gele den miljoenen opleverde. 'Toen zette nationaal iedereen zich in. Zo zal het nu weer zijn.' De Widt is er zelf in ieder geval al een jaar druk mee en dat zal nog minstens een jaar zo zijn, want dan pas wordt de Nationale Eurocol lecte Coins for Care - waarop hij als voorzitter van Collecteplan toe zicht houdt - opgeheven. Tot die tijd draagt De Widt zijn steentje dus wel bij. 'Ik zou het niet zo heb ben kunnen doen als ik mijn baan nog had gehad.' Draagt hij straks ook een collecte bus? 'Ik denk het niet, maar ik hou wel een vinger aan de pols. Moch ten er in Soest te weinig collectan ten zijn, kan ik altijd nog insprin gen-' Hij hoopt niet dat het zover zal komen en dat de Stichting mag re kenen op een grote schare vrijwil ligers. Tot nu hebben zich er al meer dan 5 duizend aangemeld, de hoop is gevestigd op het dubbele aantal. De Widt: 'Ik zou iedereen willen zeggen: een heel fijne va kantie, gezond en wel weer terug en bewaar de buitenlandse munt jes totdat de plastic zakjes komen.' Duizenden sportclubs kunnen meeprofiteren van de Eurocol lecte voor goede doelen. Via het NOC/NSF kunnen ze tij dens hun nieuwjaarsreceptie in 2002 geld inzamelen. De ene helft van de opbrengst gaat naar de fondsen, het andere deel mogen de verenigingen zelf houden. Deelnemende sport verenigingen kunnen tijdens de receptie een collectebus neer zetten, waar de bezoekers hun Nederlandse en buitenlandse geld in kunnen deponeren. Wie het bedrag in euro's op zijn ei gen bank- of girorekening ge stort wil hebben, kan een for mulier invullen en krijgt het dan later gestort. Wie het geld wil schenken, kan gewoon het geld door de gleuf laten vallen. Ook honderden Serviceclubs, zoals de Rotary, bedrijven en banken helpen mee de op brengst van de Eurocollecte zo hoog mogelijk te maken door in tal van (bedrijfs-)panden bussen neer te zetten. De ko mende maanden wordt de be volking uitgebreid geïnfor meerd via een landelijke voor lichtingscampagne. PAGINA 5 Wie in januari volgend jaar wil collecteren, kan zich opgeven per e-mail: ikhelnmee@porocollecte.nl Of contact opnemen met Natio nale Eurocollecte Coins for Care, Oranjestraat 38, 1165 GN Halfweg (NH), ffi 020 - 4971753. Algemene en de meest actuele informatie over de actie en de 100 goede doelen is verkrijg baar op de website: www.eurncnllecte.nl Bedrijven die willen meewer ken, kunnen mailen naar: infn@eurocollecte.nl De Soester Kring Secretariaat: 3. Albert Cuyplaan 136 toeT" Tel. 035-6017001 De Soester Kring organiseert op woensdag 1 augustus een excursie naar pinetum Blijdenstein in Hil versum. In deze botanisch tuin van internationale allure bevindt zich een collectie van meer dan 1500 coniferen in tuinen en kassen, evenals een rododendron- en pa pavercollectie van naam. De rond leiding start om 10:00 uur en duurt ca. anderhalf uur. Na afloop koffie/thee met gebak. Vervoer per eigen auto; niet-autorijders kunnen meeliften, maar regelen zelf de kosten daarvan. Verzamelen om 08:45 uur op de parkeerplaats achter de NPB-kerk, Pieter de Hooghlaan. Vertrek 09:00 uur. Bijdrage: 15,00, ind. entree, rondleiding, koffie. Bij slecht weer gaat de excursie niet door. Bij twijfel: @6017001. Gevraagde koopsom /289.000y- k.k. Gevraagde koopsom 320.000,- k.k Gevraagde koopsom ƒ259.000/- k.k Gevraagde koopsom ƒ525.000,- k.k. verbonden ter bescherming' etrekking hebbende stukken 112.30 uur IJKE BEDENKINGEN te- ïr (postbus 2000, 3760 CA, r van een bedenking daarom Dit verzoek moet schrifte- ingediend. EDENKINGEN inbrengen lachtewisseling. De vergun- deze gelegenheid gebruik naken. »er en de adviseurs, slechts ngen heeft ingebracht, tenzij dig) bedenkingen in te die- Deukie gaat niet op vakantie. bergen v.m nieuwbouw Vermeerlaan SOEST In gezellige woonwijk op de 2e etage gelegen B-kamer- (voor heen 4-kamer-) appartement met ruime berging op de bega ne grond. Ind.: hal, toilet, m.k., garderobekast, grote woon kamer, 2 slaapkm., moderne keuken met plavuizenvloer en inbouwapp. (oven, gaskookplaat, afzuigkap). Ruime douche cel met v.w.t. Alg.: app. verkeert in goede staat van onder- houd en is voorzien van spachtelputz en schuurwerkplafonds. Servicekosten 200,- p.m. Colenso SOEST Schitterend gelegen 2-kamerappartement met berging en grote vrije tuin (90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met lami- naatvl., ged. open mod. keuken met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., ker. kookplaat, afzuigk.), bijkeuken met aansl. wasm. en droger, ruime slaapkm., douchecel met v.w.t. Alg.: app. verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. v.v. kunstst. koz. met dubbel gl., laminaatvl., nieuwe keukeninr. Service kosten 325,- p.m. Van Goyenlaan SOEST Op de 2e verd. gelegen zeer goed onderhouden 3-kamerapp. (voorheen 4-kamer-) met berging op beg. grond. Ind.: entree, toilet hal, m.k., woonkm. voorzien van laminaat, dichte keu- ken met aparte bijkeuken met aansl. wasmachine en droger, 2 ruime slaapkm. Alg.: app. is ged. voorzien van dubb. begla- zing en laminaatvloeren in woonkm., gang en hal. Servicekos ten 325,- p.m. Ereprijsstraat SOEST Gunstig gelegen in de directe nabijheid van scholen, winkels en uitvalswegen, royale hoek-drive-in-woning met garage, aparte berging en grote tuin (252 m1). Ind.: entree hal. rak. (14 groepen aardlek), tuinkm. met moderne keuken met inb.app. (o.a. afzuigkap, koelkast, oven en kookpteat en qarage. 1e verd.: overloop, toilet met fonteintje, bergkast, ruime woonkm. met parketvl., mod. keuken met inb.app. (o.a. kookplaat, afzuigkap, oven, koelkast). 2e verd.. over- loop, 3 slaapkm. en in 1998 gemoderniseerde badkamer met liqbad, 2e toilet, aparte douchecabine en luxe wastafel- meubel. Alg.: deze hoekwoning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en biedt verrassend veel ruimte. De begane grond, 1e en 2e verd. zijrr voorzien van parketvloer. Voor meer informatie: kijk np: www.huisplein.nl lur archiefruimte aan Hoog- ïl, Gooi en Vecht, alsmede le huuropbrengsten ten gun- id van de oude archieven. mededelen dat de raad bij iet Huisvestingsprogramma noodlokalen vanaf dat jaar ïen. Bijkomende of hogere :ningen, of kosten die betrek- ïriode vóór 1 januari 2001, /an het schoolbestuur, i aanvullend krediet beschik- D.000,— 13.613,41). St. Kunst en Cultuur Eem- l van culturele activiteiten bij len in Soest voor een bedrag 4,45) honoreren. ting voor de llc en 12c groe- i aanmerking brengen. Over- •estuur over verdere ontwik- en de gebouwelijke conse- er Parents Plan een bedrag i 500,- 226,89) - ten /oorzien welzijn" - voor de en voor water". i gebruik binnen de huidige ichting meenemen in het iri djkperspectiefplan voor het )p basis daarvan een besluit listige bestemming van het indhaven in afwachting van nr gebieden. reenkomstig informeren na- zage heeft gelegen voor de ïissie SOWM. sr vanaf 3 september 2001 2 gunnen aan Klomp BV te r 2001 een bedrag van 5,85 ten behoeve van het1 ramen. BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! FOCWA GABANTIEBEDRUF AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest, tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 www.vanzal.nl VBO MAKELAAR KMnginnetamW S«s:TeL: (035) 601 79 62 Fax.(035) 6026061 ,Wcl&m,Id„nl,„e.„l )e toneelvereniging 'Maria- iout' - niet voor het eerst in ioest - speelt zondagmiddag n het Cabrio-openluchtthea- ter aan de Soesterbergsestraat onder regie van Anita van Esch-van Gerwen de familie voorstelling 'Assepoester' van Norman Robbins/Ernst Ade- ma. Met de bon uit de Soester Courant krijgen kinderen t/m 12 jaar een korting van 2,50 op de entreeprijs van 7,50. 'Assepoester' is een voorstelling voor kinderen van 4 tot 100 jaar. Als de moeder van prinses Cinde- rella, zoals het meisje door haar ouders genoemd is, komt te over lijden, blijft baron von Mariënholtz met zijn dochter achter op het kas teel. Als de baron van al zijn geld en juwelen wordt beroofd, is zijn rijkdom voorbij. Om zijn kasteel te kunnen onderhouden trouwt hij opnieuw met de 'rijke' mevrouw Medusa. Als Medusa met haar twee dochters op het kasteel komt wonen wordt Cinderella al gauw Assepoester genoemd. Assepoes ter mag alleen nog het poetsmeis je voor de twee stiefzusters en de stiefmoeder zijn. Elke dag weer schrobt en dweilt en wast en stnjkt ze van de vroege morgen tot de late avond. Als prins Alex op een mooie zo meravond een galabal organiseert om het meisje van zijn dromen te vinden, nodigt hij alle jonge meis jes van het land uit. De stiefzusjes dragen Assepoester op om extra veel werk aan jurken en haren te besteden. Als de avond aangebro ken is mag Assepoester niet mee naar het bal. Om te zorgen dat ze thuis moet blijven wordt er extra werk aan haar opgedragen. Asse poester huilt, alleen, stilletjes in de tuin op een steen. Dan komt er een prachtige fee. De fee tovert de mooiste kleren voor Assepoester. Ze zorgt voor een koets en waar schuwt Assepoester dat ze om klokslag 12 uur thuis moet zijn, omdat andets de betovering ver broken is. Als Assepoester op het bal ver schijnt, raakt de prins meteen in de ban van haar. De hele avond dan- agOPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Scène uit de voorstelling 'Asse poester' van de toneelvereniging Mariahout. sen ze samen. Dan slaat de klok 12 uur en de prinses haast zich om weg te komen. Daarbij verliest ze haar gouden schoentje. Diepbe droefd trekt prins Alex door het land om het meisje te zoeken. Als hij bij het kasteel van baron von Mariënholtz arriveert, staan de stiefzusters al te popelen om de schoen te passen.... maar helaas! Dan ziet prins Alex Assepoester en vraagt of ook zij de schoen wil passen, en tot ieders verbazing past de schoen haar precies. Prins Alex trouwt met Assepoes ter en mevrouw Medusa en de stiefzusters verdwijnen van het kasteel. Prins Alex en Assepoester leefden nog lang en gelukkig! Toneelvereniging 'Mariahout' brengt deze voorstelling met twin tig jongeren vanaf 10 jaar en enke le volwassenen. De laatste tien ja ren heeft de vereniging bewezen kwaliteitstoneel voor kinderen te brengen. Aanvang: 14:30 uur. Entree: vol wassenen 12,50; kinderen 7,50; kinderen met bon Soester Courant f 5,00. Kaartverkoop aan de kas sa van het theater, Soesterberg sestraat 140; WV-Soest; boek handel Marjolein Soesterberg. In formatie: @035-6015999; inter net: www.openluchttheaters.nl Op onze eerste fietsdag rond het IJsselmeer passeerden we de r.k. kerk H.H. Nicolaas en Antonius in Monnickendam. Het was een prachtige dag en spontaan stapten we van de fiets, toen we zagen dat de deur van de kerk uitnodigend open stond. Beiden hadden we een reden om een kaarsje te gaan opsteken. Familie De Groot aan de Di Las sostraat 40 neemt zaterdag 28 juli (van 9:00 tot 12:00 uur) weer pak ketten in, die bestemd zijn voor mensen in Polen. Zij zorgt voor de verzending, waarvan de kosten 7,50 gulden én een rijksdaalder per kilo bedragen. Een pakket mag maximaal 25 kilo wegen. Bij het inleveren van de pakketten (vlee sproducten zijn verboden) moet men een legitimatiebewijs tonen. Binnengekomen bleken de daar aanwezige dames (twee vrijwilli gers) op het punt te staan om te vertrekken. Maar een kaarsje op steken, natuurlijk, dat kon nog wel. Bij het Maria-altaar aangekomen bleken de kaarsen al uit en geen lucifers aanwezig, dus werden de kaarsen op het blok geplaatst en besloten we, na een moment van bezinning, de dames voor te stel len de kaarsen voor ons aan te ste ken als de kerk weer werd openge steld. Tijdens het gesprek, dat zich ont spon over de prachtige kerk en de staat van onderhoud, vertelden wij desgevraagd dat we uit Soest kwa men. Dat was een hele verrassing, want een van de dames, mevrouw Pelder, bleek de week daarvoor nog een bezoek te hebben gebracht aan Soest, op zoek naar een jeugd herinnering. Ter gelegenheid van haar verjaardag had haar dochter gevraagd wat haar liefste wens was. En die was: op zoek te gaan naar de boerderij van Huib van Rosenberg aan de Isseltseweg 6 in Soest, post Amersfoort. Dus stap ten ze in de auto, dwaalden door Utrecht en eindigden in Soest, om vast te stellen dat de boerderij van destijds hoogstwaarschijnlijk niet meer bestond. Het verhaal begon in 1945, de eer ste oorlogsdagen. Greetje Pelder, i 15 jaar oud, woonde toen al in Monnickendam. Tot hun verbijste ring zagen de inwoners op een van de eerste oorlogsdagen een hele vloot platbodems, die vanuit Soest met have en vee het IJsselmeer waren overgestoken en de haven van Monnickendam binnenvoeren om een nieuw onderkomen te vin den. De boeren waren enigszins radeloos en ook het vee was on rustig en in de war van deze onder neming. De straten vulden zich met koeien en geiten. In de nabije omgeving werd het vee tijdelijk ondergebracht, en 's avonds wan delden de boerenjongens door Monnickendam. Zo leerde Greetje Huib kennen en ze werden verliefd. Toen de boe ren na korte tijd weer terugkeerden naar Soest bleven Huib en Greetje elkaar schrijven, en Huib is nog eenmaal in Monnickendam langs geweest, en ook zijn zuster Corrie. Na een tijdje nodigde hij haar uit om naar Soest te komen, maar Greetje was een verlegen meisje en durfde een dergelijke onderneming niet aan. Ze durfde het hem ook niet te schrijven, en zo stopte de correspondentie. Toch is Huib altijd in haar gedach ten gebleven, en ze heeft spijt, dat ze hem niet geschreven heeft en hem daarmee heeft teleurgesteld en mogelijk heeft beledigd. Ze hoopte er een beetje op, om hem na jaren alsnog haar excuses te kunnen maken. Wij suggereerden mevrouw G. Koning-Pelder om haar relaas in de 'Soester' te plaatsen. Mogelijk brengt het een reactie teweeg. Het was een bijzonder relaas op onze eerste vakantiedag. Ria Lamé en Truus van Drie. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Op 24 juli was het tien jaar gele den dat de Stichting Wereldwinkel Soest werd opgericht. Voor dege nen die dit destijds deden zeker een reden om daar nu eens echt bij stil te staan. Fijn dat toen werd doorgezet om ook in Soest mee te gaan werken aan de verkoop van zuivere producten, om een einde te maken aan een aantal onrechtvaar dige dingen. Vele jaren konden we er ons op verheugen dat een aantal mensen in Soest ons regelmatig liet weten dat we niet op een verkeerde ma nier bezig waren. Even, in het jaar waarop we in een noodbehuizing moesten afwachten hoe onze nieu we winkel eruit zou komen te zien, was het moeilijk. Maar ook toen lieten onze trouwe sympathisanten ons niet in de steek. En nu kan het niet op met ons en thousiasme. In de afdeling 'food' herkennen we onze vaste afnemers en in de afdeling kunstnijverheid ontdekken we steeds meer mensen die waarderen dat mensen in de ontwikkelingslanden zulke mooie producten maken. Kortom, het gaat na tien jaar goed met de Wereldwinkel in Soest. Wat willen we nog meer...! In novem ber, de maand waarop de eerste winkel werd geopend, hopen wij nog meer aandacht aan dit jubi leum te schenken. Openingstijden: maandag 13:00- 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30- 17:00 uur. LOSTE LEGGEN MET BITUMEN RUG. CASH CARRY MEENEEMCENTER 20.000 HEUGA-tapljttogels van /SOrOS-voor ƒ4,99 per tegol (von >W) 100.000 ESCO tapijttegels voorradig nieuw^%rtO/ en ongebruikt /O korting Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. schal van Kela leaeltapijt worden uw benzmekotterMrergoe^ FABRIEKSWINKEL TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN 'cRENSWOUDE, Ulrechtsewcg 4, BEL VOOR GRATIS KLEURENINFO 031 8-571 225, WWW.vanheugten.com zondags gesloten Op zondagmiddag 29 juli vindt in De Open Hof het maande lijkse concert plaats, ditmaal verzorgd door Jean Telder en Tjalling Roosjen. Zij bespelen orgel, klavecimbel en spinet in werken voor twee toetsinstru menten en het orgel in vierhan dige composities. Namen uit de Duitse en Italiaanse Barok sieren het programma, o.a. Böhrn, Krebs en Kellner. Beide organisten kennen kerk en orgel als geen ander. Roosjen is al ruim een kwart eeuw cantor-organist van de kerk. Telder was ais advi- De politie heeft zaterdagochtend tussen negen en één uur op de Biltseweg gecontroleerd op snel heid. In totaal passeerden 1402 voertuigen de radarcontrolepost. Van hen reden er 55 te hard. Een bestuurder reed 113 kilometer per uur, terwijl 80 kilometer de limiet is. - seur betrokken bij de nieuwbouw van de kerkzaal en bij ontwerp en bouw van het Nijsse-orgel. Het belooft een gevarieerd pro gramma te worden, samengesteld uit het speciale repertoire dat bei de muzikanten sinds 1974 met succes uitvoeren in kerkconcerten in den lande. Naast het orgel zijn deze middag een klavecimbel van Fama Raadgever en een spinet van Klop te beluisteren. Het concert in De Open Hof (Veenbesstraat, hoek Dalweg) duurt een uur. Aanvang: 16:00 uur. Toegang vrij en collecte na af loop. Het adres van mw. Koning-Pelder is: Kerkstraat 53A. 1141 BG Monnicken dam,® 0299-651369.) 'specialist in AU Wheel Drive AWD Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! BHoert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5