Afscheidsfeestje groep 8 Weth. De Haanschool j Danny Egter wint B-toernooi LTV mus/ter Imwonenden gekant tegen jnieuw5 kantoorgebouw Nog geen standpunt gemeente woningen Gen. Spoorstraat UITVERKOOP Drieduizend gulden voor crèche in Zimbabwe immer 15 m m. y.WOENSDAG 25 JULI 2001 i hoek Veldm. Montgomeryweg-Koppenlaan KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Laatste kans inschrijven Huttenbouwdorp HULPVERLENING Jeroen van de Bremer houdt eer hoog in C-klasse loef) FINALE ZOMERCOLLECTIE KOSTUUMS 698,- NU 399,- COLBERTS 698,-/598,-/m- NU 249,- PANTALONS KATOEN NU 98,- POLO'S /JACKS /TRUIEN NU VOOR Vl PRIJS MODE 3atum:_ Jatum:_ onder de 18 jaar erk: 3 woning:/, tner im invullen) stromer zie spelregels) land. (en periode van Iraagt uw enkele tel: ïve van een gehandi- behorende persoon oesterbergseULcourant Redactie-adres: Jan van Steende laar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 jrden dan bent u een starter net uw woonbon n juist ingevulde woonbonn J ld. Bovendien wordt gecoj alle voorwaarden voldoet n I alles klopt, wordt in vol, JL 'ters geldt de leeftijd en 3 schappelijke of economist gio Eemland.* geldt de periode dat „el het huidig adres. Zaterdag 28 juli/zondag 29 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. G. Weersink; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M. Addink, Soest Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. D. Muurling World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six m uw persoonlijke gegevens! inssamenstelling en woonduj t de gegevens uit de Gemeenl ïinistratie Persoonsgegevens! juist dan wordt de woning dool jurder aangeboden. Acceptee J krijgt u via de gemeente e nee u de leges ad 93^ n huisvestingsvergunning kuil rd voor een woning, dan wordtu i na het verstrijken van ds naderd door de verhuurder, edingsbrief is het niet mogelijk nen te bekijken. Het heeft geen iformeren naar uw kansen ALS MERKING BENT GEKOMEN NING ONTVANGT U GEEN igtoewijzing de woningtoewijzingen worden een overzicht. Daarbij wordt eel reacties er op een woning of de woning aan een starter of gewezen. Ook wordt de leeftijd, eventuele maatschappelijke of ling en het daarbij behorende leid. Op die manier kunt u een n van uw kansen op een ning en eventueel uw woon- oekenden Hen is het mogelijk om 'iale gronden een urgentie- krijgen. Slechts in een zeer gevallen zal een dergelijke hts van toepassing is voor 1 verstrekt. Informatie hierover bij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. ipt een serieuze klacht mocht jningtoewijzing, dan kunt u die 3n bij de gemeente Soest Woonruimteverdeling, Postbus EST. 3n heeft over het toewijzings- 1 daarvoor terecht bij Achtgoed sn, bij SCW of de afdeling y de gemeente Soest. Ook zijn j srs beschikbaar. latie kunt u ook vinden op I st.nl, bouwen en wonen, j ling). and bestaat uit de gemeenten j Bunschoten, Eemnes, Leus- denberg. 3 door de desbe- svulde bonnen of te verhuurder, trokken verhuurder. Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, 825242599. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. TH Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SB033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Burgemeester en Burgemeester en wethouders hebben kennis genomen van het principe-besluit dat het managementteam van Acht goed Wonen en Bouwen heeft genomen met betrekking tot de toekomst van de 71 woningen aan de Generaal Spoorstraat en Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg. Het college heeft zich er nog niet over uit gesproken. Zodra Achtgoed een definitief besluit heeft ge nomen, zal dat plan aan de ste denbouwkundige en aan de commissie woonruimteverde ling worden voorgelegd. Op basis van hun adviezen zullen b. en w. vervolgens hun stand punt bepalen. De kwestie over de toekomst van de woningen speelt al tien jaar. In mei 1999 nam Achtgoed een prin- e door burgemeester en wet- hiervoor ontbreekt, zelfs bij een ouders aan de BMU Groep klein kantoor en zeker in de nieu- erleende bouwvergunning we sjtuatie-' Daarin is sPJ?)f Yan oor de herindeling van hei 'mte Va" ?5° and Veldmaarschalk Mont- Mevrouw M. Lub zei het 'afschu- omeryweg 23-25 op de hoek weijjk' te vinden 'dat er zo'n groot et de Koppenlaan in Soester- gebouw vlak voor m'n neus komt. erg heeft tot bezwaren geleid Ik vind het vervelend dat het daar- j een aantal omwonenden, door bij mij in huis zo donker werden maandagmorgen wordt. Dat de ene mens veel geld Het complex op de hoek Veldm. Montgomeryweg-Koppenlaan in Soesterberg, waarvooreen vergun ning is afgegeven tot herindeling als kantoorpand. Omwonenden heb ben hiertegen bezwaren. Foto: Eemland Pers 'J 7-ö oor de gemeente in de gele enheid gesteld die toe te lich- n in een door wethouder Bart irol van ruimtelijke ordening oorgezeten hoorzitting. bezwaren tegen het 'nieuwe' intoorpand richten zich onder eer op het gebruik van de zolder- rdieping als kantoorruimte, de wijkende ramen en dakkapellen, afwijking van de erf grens en het :rnieuwen en vergroten van de arage, eveneens tot kantoorruim- amens de familie G. de Kanter omwonenden bracht mevrouw W. Tideman naar voren dat antoren gerealiseerd mogen wor- en op een bestemming die twee gen toestaat. Er is echter sprake an drie lagen: begane grond, ver- ieping en de zolder. Dit is dus in rijd met het bestemmingsplan, en ander bezwaar is dat tegen de rfgrens gebouwd gaat worden, 'at niet is toegestaan: het bestem- lingsplan geeft aan dat er twee leter afstand moet blijven uit de fgrens. )mdat het om een overgangsrege- ng gaat, mogen de garages als Ddanig blijven gehandhaafd. Mr. ideman gaat er evenwel van uit lat de garage kantoorruimte yordt. Is dit inderdaad het geval, Jan is dit in strijd met het over- angsrecht en het bestemmings plan. Verder had zij aanmerkingen op de bouwtekening, waarop vol- bns haar een aantal dingen niet «foppen. Alle ramen en dakkapel len zijn groter ingetekend dan ze jjaren. De dakkapellen zijn inmid dels vervangen, maar hiervoor is, zó bleek bij navraag, geen vergun ning verleend. Dit betekent dus dat illegaal zijn aangebracht. Jrandweer De omwonenden vrezen verder ^Trkeerproblemen. Er is parkeer- jmte voor zestien auto's, maar in het gebouw een ander, waar- «lijnlijk minder intensief, gebruik ld, was er al sprake van parkeer- Wlast. 'Dit is des te vervelender -Jhriat de brandweerkazerne aan de Koppenlaan staat. Bij een uit ruk moeten de brandweerlieden die naar de kazerne komen hun auto's kwijt kunnen. De ruimte wil verdienen, vind ik prima, maar dat de ander dan in het donker komt te zitten, dat vind ik zo on eerlijk...' Een andere omwonende, mevrouw Van de Pol, had -in tegenstelling tot de anderen- geen schriftelijke bezwaren ingediend, gevolg van het feit dat zij pas sinds kort op de hoogte was van 'de ingrijpende dingen die er gebeuren,' nadat ze aanvankelijk in de veronderstelling was dat het om een opknapbeurt ging. In grote lijnen kwamen haar bezwaren neer op hetgeen me vrouw Tideman naar voren had gebracht. Gebruik garages Mr. M. Klijnstra overlegde eerst een aantal verklaringen over het gebruik van de garages. Volgens de vorige verhuurder en de huurder zijn er altijd een kantoor en labo ratorium in gevestigd geweest. Verder bracht hij namens de ver gunninghouder, BMU Groep, naar voren dat deze geen probleem ziet in de uitvoering van het plan, ook niet met betrekking tot het over- gangsgrecht. Op de plankaart staat een bouwvlak aangegeven met toegestaan kantoorgebruik. Het gebouw, waarvan de voorgevel iets naar voren komt, blijft binnen dit vlak. Verder is er geen sprake van drie lagen maar van twee bouwla gen en een kap, conform het be stemmingsplan. Wat de erfgrens betreft, ook hier wijkt men niet af van het bouwvlak. Bij de wijziging van het bestemmingsplan is er des tijds niet voor gekozen de huidige bebouwing precies in te tekenen. BMU mocht er volgens mr. Klijn stra op vertrouwen dat ze het hele bouwvlak mocht gebruiken. Het gaat overigens om een zeer gerin ge uitbreiding naar voren, overeen komstig het bouwvlak. Bezwaren over de lichtinval vallen buiten het kader van de bouwvergunning. Parkeeroverlast is evenmin een ar gument om de gevraagde vergun ning te weigeren. In tweede instantie merkte me vrouw Tideman nog op, dat de garage-berging (vervangen door een gebouw dat hoger is en een meter naar voren wordt gebouwd) illegaal in gebruik was als deze in derdaad als kantoor-laboratorium werd gebruikt. 'We zijn gehouden aan de bestemming en die is gara ge-berging en niet kantoorruimte. Daarom mag deze in het kader van de overgangsregeling ook nu geen kantoorruimte worden.' Mr. Klijnstra zei tenslotte dat de uitbreiding van het hoofdgebouw als kantoorgebouw zeer gering is en binnen het bouwvlak plaats vindt. Wat betreft het bijgebouw: hiervoor is nu vergunning aange vraagd voor het gebruik als kan toor. Het bestemmingsplan staat dit toe en dat is bepalend, niet zo zeer hoe het jaren geleden was. 'Burgemeester en wethouders moeten kijken wat aangevraagd wordt en wat toegestaan is. Het is toegestaan, dus ze mogen de ver gunning niet weigeren. Ambtenaar J. Verkaik van Plano logie en Bouwen liet weten dat de reactie van B. en W. op de bezwa ren vermoedelijk langer op zich zal laten wachten dan de gebruikelij ke termijn van zes weken, onder meer in verband met de vakantie periode. Groep 8 van de Wethouder De Haanschool heeft afscheid ge nomen. Alle kinderen vertrek ken na de vakantie naar de middelbare school. Dat vroeg om een feestje. En dat werd het ook. Leerkrachten, vaders, moeders, opa's, oma's, tantes, ooms, neven, nichten, vrien den, kennissen... ze waren er allemaal bij. Groep 8 had zich gericht op de individuele kwa liteiten van de kinderen. Dat werd duidelijk in de eindvoor- stelling. De avond had als thema: Studio de Leeuw. Casper de Groot praat te de onderdelen professioneel aan eikaar. Simone Willemse tekende gedurende de avond een prachtig schilderij als cadeau voor de leer krachten. Daan Rossewij was quiz master in een zelf geregisseerde aflevering van 'De zwakste scha kel' en speelde leerlingen en leer krachten mooi tegen elkaar uit. Freddy Lechte, Jelle Vroonland en Michael vart Oosten brachten met Michelle Linger, Andrea Roelofse en Malissa van Dormolen als ach tergronddansers een swingend nummer ten tonele. En laatstge noemde dames voerden ook nog enkele playbacknummers op sa men met Amanda Olsem. Chantal Walet en Pauline van Amerongen voerden een nummer op klarinet en dwarsfluit uit. Ook Paul Hoogendoorn en Nick de Jonge wisten het publiek te raken. Kort om; een zeer geslaagde avond. De leerkracht van groep 8, Gert Lamers, bracht stereotiepe ken merken van de kinderen naar vo ren en deelde de rapporten en klassenfoto's uit. Er waren bloe men voor de kinderen en alle men sen die deze avond mogelijk had den gemaakt. Daarna werd er uit gebreid geborreld onder het genot van diverse lekkere hapjes. De kinderen die de school hebben verlaten, gaan na de grote vakan tie naar de Amersfoortse Berg en het Stromenland in Amersfoort, de Werkplaats in Bilthoven, het AOC Midden-Nederland in Hoogland, het Montessori College in Utrecht en het Christelijk Lyceum, Schoonoord, Herman Jordan Ly ceum en de Stichtse Vrije School in Zeist. cipe-besluit, waarvan burgemees ter en wethouder kennis namen. Het hield in dat alle 71 eengezins woningen zouden worden ge sloopt. Daarover zou goed en zorgvuldig overleg met de bewo ners worden gepleegd. Sindsdien heeft Achtgoed onderzoek verricht naar de toekomst van de wonin gen. Hiervoor werd een project groep ingesteld, bestaande uit ver tegenwoordigers van de bewoners en van Achtgoed. Vertegenwoor digers van de gemeente hebben enkele bijeenkomsten van de pro jectgroep bijgewoond. Niet unaniem Na bespreking van verschillende stedenbouwkundige modellen werd hieruit een keus gemaakt. Deze was niet unaniem. De verte genwoordigers in de projectgroep kozen voor de variant waarbij alle 71 woningen zodanig worden ver beterd dat deze nog zo'n 25 jaar mee kunnen. De vertegenwoordi gers van Achtgoed in de project groep hebben gekozen voor een variant waarbij 44 woningen wor den verbeterd en 27 worden ge sloopt; daar komen dan 30 nieuwe huizen voor in de plaats. Het managementteam van Acht goed heeft ook de mening van het gemeentebestuur gevraagd over de stedenbouwkundige invulling van het sociaal plan, alsmede over de voorstellen voor afspraken met betrekking tot de herhuisvesting. Burgemeester en wethouders zijn van oordeel dat de stedenbouw kundige invulling pas van belang is als duidelijk is voor welke variant definitief wordt gekozen. Het so ciaal plan met voorstellen voor af spraken over herhuisvesting moet aan de orde komen in de commis sie woonruimteverdeling. Tot zo lang spreken burgemeester en wet houders zich niet over de plannen van Achtgoed uit. Op maandag 30 juli is de laatste inschrijfavond voor het hutten- bouw- dorp. Het huttenbouwdorp is van 15 t/m 18 augustus op het terrein van de Sterrenberg. Kinde ren van 6 t/m 12 jaar uit Soest en Soesterberg kunnen deelnemen. De kosten zijn ƒ17,50 per kind, maar daar hebben ze dan ook vier pracht van een dagen voor en dit jaar bestaat de mogelijkheid om van vrijdag op zaterdag te over nachten in grote legertenten. De inschrijfavond is in buurthuis de Engh op de Albert Cuyplaan 200 te Soest van 19:30 uur tot 20:30 uur. Zorg dat er een pasfo to (of een kopie) bij het inschrijf formulier is. Bij inschrijving is het de bedoeling contant te betalen. Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 www.devlijlmakelaardij.nl - devüjtmakelaardij@hetnet Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. HU,£dStichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grof vuil, ^035-6093666. Het eindfeest van de Wethou der De Haanschool in Soester berg kan buitengewoon ge slaagd worden genoemd. Niet alleen omdat de verwachte re gen uitbleef, ook niet omdat de belangstelling groot was, maar vooral dankzij de opbrengst van de actie voor de Lynette's Crèche in Zimbabwe. Deze kan een bedrag van fl. 3.011,35 uit Soesterberg tegemoet zien. Veel ouders, verzorgers en andere belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de oproep van de or ganisatoren om het eindfeest mee te maken. Het was de hele namid dag en avond een komen en gaan van bezoekers. Zij wurmden zich door de nauwe looppaden om bij de kraampjes te komen waar aller lei spullen te koop werden aange boden. Deze waren zowel afkom stig van de school en de leerlingen, als van de kinderen in Zimbabwe. Zij hadden onder meer tekeningen gemaakt, die gebruikt waren om er onderzetters mee te versieren. Een trekpleister waren ook de kraam pjes waar drankjes en uitheemse gerechten verkrijgbaar waren. Hoewel het aanvankelijk de be doeling was dat de onkosten van de opbrengst zouden worden afge trokken, besloten de organiserende commissie en de Ouderraad het totale bedrag naar Zimbabwe over te maken. De kosten worden ge dekt uit het budget van de Ouder raad. Nadat aan het slot van het eind feest de opbrengst ('boven ver wachting', zei Chris Vroonland namens de organisatoren) bekend was gemaakt, sprak de heer Ben Roos, voorzitter van ée Stichting Lynette, nog een bewogen dank woord. Ook zijn stoutste dromen waren ruimschoots overtroffen. De Wethouder De Haanschool had voor het project in Zimbabwe gekozen omdat de schoonzus van Maria van Maarseveen, de juf van groep 1 en 2 B, in de crèche in Zimbabwe werkzaam is. Te midden van een gevarieerd aanbod aan Afrikaanse spullen, leeft deze jeugdige bezoekster zich uit op drums. Foto: Eemland Pers y i KOSTUUMS 1098,-/998,- NU 499,- 226,43 181,05 112,99 44,47 j^r Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest Tel.: 035 - 602 35 30 Het B-toernooi van de Lawn Tennis Vereniging Soesterberg is zondag bij de heren gewon nen door Danny Egter, de spe lende coach van Soest-Zuid dat dit seizoen promoveerde naar de derde klasse. Het toernooi werd vorige week vanaf het be gin geteisterd door overmatige regenval, maar eindigde met een stralende finaledag. In de heren B-finale won Danny Egter, tevens tennisleraar bij Soest- Zuid, in een spannende driesetter van de Amersfoorter Devlin Vijn. Het werd een slijtageslag die 2,5 uur duurde en uiteindelijk door Egter werd gewonnen met 6-7, 6- 4, 6-4. Devlin Vijn kreeg weinig tijd om van zijn krampverschijnse len te herstellen, want een half uur later moest hij reeds opdraven voor de heren dubbel BI finale. Deze finale was er één met twee gezichten. De eerste set ging met 6-3 naar Devlin Vijn en Raymond Rog, waarna Bert van Wede en Lex Meijer sterk terug kwamen door de tweede set met 6-0 op hun naam te schrijven. Iedereen dacht dat de titelverdedigers Van Wede en Meijer de wedstrijd in hun voordeel zouden beslissen, maar na een uiterste krachtsin spanning slaagden Vijn en Rog erin het tij te keren en de beslissen- de derde set te winnen met 6-2. Voor het eerst sinds een aantal ja ren waren er voldoende inschrij vingen voor de categorie dames enkel BI. De finale in deze catego rie werd een prooi foor Yvette Schaap van De Eemslag oit Bun schoten. Dit was een botsing van twee verschillende speelstijlen, Yvette Schaap overrompelde met haar kracht Bertina Greve van tennisvereniging Iduna uit Utrecht in de eerste set. Bij*een stand van 4-0 kreeg Greve meer grip op het spel van Schaap, maar het lukte niet om haar service te breken, waardoor de set met 6-2 naar Schaap ging. Ook in de tweede set nam Schaap direct een voorsprong, 5-2. Hierna kwam Greve nog te rug tot 5-4, maar ze moest toch de ^et en daarmee de titel aan Yvet te Schaap laten met 6-4. Mariëlle van Soest en Joop van Kooij wonnen de gemengd dubbel BI finale overtuigend met 6-2, 6- 1 van Ariane Sondak en Patrick Zondervan. Van Soest en Van Kooij moesten 's ochtends vroeg nog eerst de halve finale spelen vanwege het slechte weer de afge lopen week. Het grootste succes voor de orga niserende vereniging was de zwaar bevochten overwinning van Jeroen van de Bremer in de finale heren enkel Cl op Rob Gijsbertsen. De eerste set ging vrij eenvoudig naar Gijsbertsen met 6-2, waarna Van de Bremer ijzersterk terugkwam en de tweede en derde set won met 6-3 en 6-4. Hij was hierdoor zo in de 'winning mood', dat hij met Marsha Holwarda ook de finale won in gemengd dubbel Cl van Merion van Asch en Fred Heidin- ga- Uitslagen HE BI: Danny Egter/Devlin Vijn 6-7, 6-4, 6-4. DE BI: Yvette Schaap/Bertina Greve 6-2, 6-4. HD BI: Raymond Rog - Devlin Vijn/Lex Meijer - Bert van Wede 6-3, 0-6, 6-2. GD BI: Mariellle v. Soest-Joop van Kooij/Ariane Sondak - Pa trick Zondervan 6-2, 6-1. DE Cl: Marscha Holwarda/Mer- lijn Schaap 6-4, 6-1. HE Cl: Jeroen van de Bremer - Rob Gijsbertsen 2-6, 6-3, 6-4. HE C2: Jeroen Groenevelt/Ger- ard van de Berg 4-6, 6-3, 6-4. DD Cl: Manon Dirks - Mildred Klinkenberg/Linda Imhof - Mar- lous Jansen 2-6, 6-4, 6-4. HD Cl: Maarten van de Kamp - Erwin Maes/Erik v. Gelder - Rob Klap 7-6, 3-6, 6-3. GD Cl: Marsha Holwarda - Jeroen van de Bremer/Merion Asch - Fred Heidinga 6-1,6-4. DE D18+: Janneke Versteeg/Wil Bijsterbosch 3-6, 6-3, 6-4. Na de prijsuitreiking van het ten nistoernooi van de LTV Soester berg gingen de finalisten op de foto. Foto: Eemland Pers HED18+: Misha Mikx - Martin ter Steege 7-6, 6-7, 6-3. DDD18+: Annet Koehof - Clau- dia Lebon/Manon v. Beek - Babs van Dijk 7-6, 6-7, 6-4. HDD 18+: Ali Moghaddasian - Martin ter Steege/Martin Leijen- horst-Ramon van Marle 6-4, 7-5. GDD18+: Willeke Schep - Mischa Mikx/Rinetta Damme - Martin Leijenhorst 4-6, 7-6, 7-5. HED35+: Wido van Beek/Bert de Jong 6-2, 6-2. DDD35+: Linda van Rouwen- daal/Astrid de Schepper-Yvonne Mohede/Willy ter Weyden 7-5, 7-5. HDD35+: Gerwin Leegwater/ John van de Lugt-Albert den Hol lander/Rob Schoonderbeek 6-4, 6-3. GDD35+: Linda Rouwendaal/ Bart de Schepper-Astrid de Schepper/Adri van Rouwendaal 4-6, 6-4, 6-4. HE D2: Peter van der Neut - Co Vivie 6-1, 6-2. DE D2: Monique van Spengen - Franciska Pouw 6-3, 6-0.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9