i Visser mfispcr Aqua Indoor maandag open Verloskunde en spoedeisende hulp MCM tijdens kantooruren Provincie zet zich in voor windenergie Bijna 70 extra parkeerplaatsen Vc^(ER( 'Walm' boven Van Weedestraat? UITVERKOOP i ACTUEEL r Paardrijden in bos mag met herkenningsplaatje WOENSDAG 1 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT Gemeente en exploitant hervatten overleg PAGINA 3 Na fusie met Ziekenhuis Eemland per 1 januari 2002 Convenant voorziet 50 megawatt Tai Chi in Klarinet Folder veilige plekken om te zwemmen Uit noodzaak én voor geplande uitbreiding AH '3 Onder invloed Autovrije dag 2001: zaterdag 22 september BRASSERIE KEUZEMENU Smitskids Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn FINALE ZOMERCOLLECTIE KOSTUUMS 1098,-/m- NU 499,- KOSTUUMS 698,- NU 399,- PANTALONS KATOEN NU 98,- POLO'S /JACKS/TRUIEN NU VOOR Vl PRIJS MODE Aqua Indoor gaat, zoals de si tuatie nu is, maandag 6 augus tus weer open. Het zwembad gaat voorlopig met een vakan- tierooster draaien en is dan toegankelijk voor recreatief zwemmen, doordeweeks van 13:00 tot 17:00 uur en 's avonds van 19:00 tot 22:00 uur; in de weekeinden van 10:00 tot 17:00 uur. Het zwemcomplex was sinds 1 juli gesloten vanwege groot onderhoud dat de gemeente Soest liet uitvoe ren. Aanvankelijk wilde de ge meente het bad twee maanden op slot doen om - in overleg met een nieuwe exploitant - veranderingen door te voeren. Omdat de kanton rechter bepaalde dat de gemeente verder moet met Aqua Indoor, ging die vlieger niet op. Soest was op dat moment al rond met een andere zwembadexploi tant. Van de zes kandidaten waren - naar verluidt - Sportfondsenbad en SRO geselecteerd, waarna de gemeenteraad haar keuze op Sportfondsenbad zou hebben laten vallen. De gemeente bevestigt noch ontkent dit, en wil geen me dedelingen doen over de exploi tant die achter de schermen klaar staat om in te springen, zodra de gemeente het contract met Aqua Indoor kan ontbinden. De huidige exploitant zegt niets af te weten van met welke partner de gemeen te het liefst in zee gaat. Soest heeft hoger beroep aangete kend en bereidt dat nu voor. Eind augustus is het gereed en wordt het naar de rechter verstuurd. Vervol gens krijgt Aqua Indoor de gele genheid daarop te reageren, waar na de gemeente weer haar zegje mag doen, enzovoort, enzovoort. De procedure zal nog wel zeker een jaar in beslag nemen. Mocht de gemeente het gelijk aan haar kant krijgen, dan mag verwacht worden dat Aqua Indoor op haar beurt in hoger beroep gaat. Een andere optie is dat de ge meente de directie van Aqua In door uitkoopt. Financieel ambte naar Rien van Vliet van de ge meente en directeur Geurt Ver meulen van Aqua Indoor beamen dat deze mogelijkheid ter discussie staat, maar willen verder niet op de zaken vooruitlopen, noch in houdelijk, noch over de termijn, waarbinnen er hierover overeen stemming zou kunnen worden be reikt. Beide partijen hopen dat er zo spoedig mogelijk een streep onder kan worden gezet, maar durven of willen geen prognose te doen wanneer er eindelijk duide lijkheid zal zijn. 'Een traject als deze laat zich niet op dat niveau sturen', aldus een woordvoerder van de gemeente. Vermeulen: 'Ik waag me niet aan weerspiegelin gen. Ik weet het niet, zolang de onderhandelingen gaande zijn, kan ik er niet veel over zeggen.' Eind augustus gaan de gemeente en de directie van Aqua Indoor weer om de tafel zitten. Volgens de gemeente is er sprake van een moeizaam en stroef proces dat een lange adem vereist. Vermeulen heeft geen idee hoe het zich zal ontwikkelen. Hij zegt dat er vooruitgang is ge boekt op het vlak van de betalin gen. 'De vergoedingen voor het derde kwartaal zijn binnen en de huur van de sporthal en het zwem bad is nu goed geregeld.' Het zijn echter uitkomsten van de uitspraak van de kantonrechter. De gemeen te en Aqua Indoor zijn weliswaar weer met elkaar in gesprek, con creet heeft het overleg klaarblijke lijk nog niets opgeleverd. Horeca Zeker is wel dat de horeca van Aqua Indoor in elk geval het ko mend half jaar wordt gepacht door Rinus Valk en Vincent Klaren- beek. Valk is al 30 jaar de exploi tant van restaurant Beukendal en als zodanig een zeer bekende ver schijning in sportend Soest. Hij blijft actief in Beukendal en gaat in Aqua Indoor samenwerken met Klarenbeek, die in de horeca zijn sporen reeds heeft verdiend. In Aqua Indoor zal Valk her nieuwd kennis kunnen maken met onder anderen volleyballers en korfballers die voor de opening van Aqua Indoor in Beukendal sportten. 'Dat is natuurlijk wel grappig, maar veel mensen van toen zijn inmiddels gestopt', aldus Valk, die deze week het horecage deelte gaat schoonmaken en de inkoop gaat opzetten. Een week later krijgt hij gezelschap van zijn compagnon Klarenbeek. De nieuwe pachters hebben een contract getekend voor een half jaar, wat alles te maken heeft met de perikelen rond de exploitatie van het sport- en recreatiecentrum. Om die reden kunnen Valk en Klarenbeek nog geen eventuele (nieuwe) plannen ontvouwen. Het tweetal wacht ook nog op de toe wijzing van de zaalruimte aan de sportclubs. Dit wordt geregeld door de gemeente. De afdeling verloskunde en de spoedeisende hulp (SEH) van Medisch Centrum Molendael (MCM) zullen in de toekomst alleen nog tijdens kantooruren operatief zijn. Na de fusie met Ziekenhuis Eemland, per 1 ja nuari 2002, zal bij MCM de nadruk liggen op de zoge noemde planbare zorg. Tot 2008 zal er een 24-uurs onder steuning blijven voor zowel de ver loskunde als voor de gevallen dat er zich bij de opgenomen patiën ten complicaties voor doen. Daar na alleen nog voor complicatiege- vallen, zodat - indien nodig - 's nachts ook operaties kunnen wor den uitgevoerd in het Baarnse zie kenhuis. Dit staat in het eerste richtinggevend discussiestuk over de fusie van MCM en Eemland. In 2008 moet de geplande nieuw bouw van Ziekenhuis Eemland (nu nog fysiek gesplitst in de loca ties De Lichtenberg en St. Elisa- beth) gereedkomen. Gezien de lig ging (aan de 'Soester kant van Amersfoort') is het volgens de Raad van Bestuur dan niet meer De provincie Utrecht gaat zich de komende jaren actief inzet ten voor de plaatsing van wind turbines. In 2010 moeten deze windmolens, die verspreid over de provincie worden opgesteld, een gezamenlijke capaciteit hebben van minstens vijftig megawatt. I Een en ander vloeit voort uit de i Bestuursovereenkomst Landelijke I Ontwikkeling Windenergie I (BLOW), die naar verwachting nog deze zomer ondertekend zal I worden, nadat provinciale staten er hun goedkeuring aan hebben ge hecht. Met dit convenant, dat na mens de provincies door het IPO ondertekend zal worden, beogen de ministers van VROM en EZ de realisatie van in totaal 1500 mega watt aan windenergievermogen in 2010. Daarvan zal minstens vijftig megawatt worden opgewekt in de provincie Utrecht. Omdat het huidige streekplan te weinig mogelijkheden biedt om deze doelstelling te realiseren, wordt voor de plaatsing van wind turbines een streekplanuitwerking voorbereid, vertelt Renée Kraaier van de Sector Strategische Ruim telijke ontwikkelingen. 'In die streekplanuitwerking wordt ver woord hoe we voorlopig met de plaatsing van windturbines willen omgaan. Er wordt in aangegeven aan welke randvoorwaarden voor- keursgebieden moeten voldoen en in wat voor gebieden de plaatsing van windmolens niet aanvaardbaar is. Voorkeursgebieden zijn bijvoor beeld bedrijfsterreinen en gebieden bij snelwegen, spoorlijnen en kana len.' Naar verwachting wordt de streekplanuitwerking ongeveer half juli vastgesteld. Aanvaardbare locaties Vanaf half augustus gaat de pro vincie in overleg met gemeenten, marktpartijen en maatschappelijke organisaties onderzoeken welke concrete locaties in de provincie het meest geschikt zijn voor de plaatsing van windturbines. Het ligt in de bedoeling deze locaties vervolgens te verankeren in het nieuwe streekplan, dat eind 2003 van kracht wordt. Kraaier heeft er alle vertrouwen in dat er genoeg aanvaardbare locaties gevonden zullen worden voor het realiseren van de beoogde vijftig megawatt. nodig om de verloskunde in Baarn 24 uur te ondersteunen. Wat er buiten de kantoortijden (8:00- 17:00 uur) met de spoedeisende hulp gebeurt, zal nog nader beke ken worden. Voor patiënten die dan in het Baarnse ziekenhuis liggen, zal er in elk geval 24-uurs ondersteuning blijven bestaan van Anesthesiolo gie, OK-zorg en Recovery, dit om in te kunnen grijpen in geval van complicaties. De verloskunde van Molendael is nu in de weekeinden al verplaatst naar Eemland vanwege een tekort aan gynaecologen. In het najaar hoopt men de formatie weer com pleet te hebben. Het eerste richtinggevend discus siestuk wordt besproken met de medisch specialisten en het perso neel, maar ook met de gemeente besturen van Soest, Baarn en Bun schoten, de huisartsen en andere belangenorganisaties en -instellin gen. Een definitief plan volgt na deze gesprekken, waarvoor tot eind oktober tijd wordt uitgetrok ken. In Baarn heerst veel onrust over de fusie tussen beide ziekenhuizen, en is een deel van de bevolking bang dat Molendael in 2008 zal worden gesloten, dan wel grotendeels ont manteld. Volgens de Raad van Bestuur van Molendael en Eemland kan de toekomst van Molendael alleen worden gegarandeerd als er een fusie komt, en een deel van de ac tiviteiten naar Amersfoort ver huist. Sluiting van MCM is, zo be klemtoonde directeur J.W. Brink man van de Raad van Bestuur on langs, niet aan de orde. In ontmoetingscentrum De Klari net (Klarinet 39) vindt in augustus een 'huiskamerproject' Tai Chi (bewegingsleer) plaats, ter voor bereiding op de lessen die in sep tember weer van start gaan. De vier bijeenkomsten worden geleid door een van de vrijwilligers en vinden plaats op de woensdagoch tenden 8, 15, 22 en 29 augustus, telkens van 10:00 tot 11:00 uur. De kosten zijn 10,00. Aanmel den bij de SWOS, #6023681. Evenals voorgaande jaren heeft de provincie een folder uitgegeven over 'zwemmen in open water'. Zwemmen in open water is in de provincie Utrecht op veel plaatsen goed mogelijk. Op sommige plekken is het water niet schoon genoeg en kan het on gezond zijn om te gaan zwemmen. Op andere plaatsen is zwemmen levensgevaarlijk, bij voorbeeld omdat een druk bevaren vaargeul langs de stranden loopt. De folder geeft aan waar veilig ge zwommen kan worden. De provin cie houdt op deze zwemplaatsen toezicht op de waterkwaliteit en veiligheid. Verder staat in de fol der onder meer informatie over entree, of er een zandstrand is, of er douches, EHBO en toiletten zijn, en of er parkeergelegenheid is. De folder is gratis af te halen in het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. TE KOOP Van Goyenlaan 172, Soest Starters of kleine gezinnen opgelet! Dit is het appartement dat u zoekt. Een heerlijk vrij uitzicht over het plantsoen aan de buitenkant van een woonwijk met appartementen. Dit goed onderhouden 3-kamer hoekappartement ligt op de eerste verdiepin^i^^fft een berging 01 mwkast en randen balkon op het zuidwesten nette keuken met inbouwapparatuur en voorraadkast 2 slaapkamers met toegang naar balkon badkamer met douche en wastafel bijkeuken met wasmachineaansluiting woonkamer voorzien van kunststof kozijnen en isolerende beglazing bouwjaar circa 1960 servicekosten fl. 325,- per maand inclusief voorschot verwarming Vraagprijs fl. 263.500,- k.k. (sasisol'i YOOV TE KOOP Van Lenneplaan 54 te Soest Karakteristiek wonen met een royale diepe tuin? Wellicht is dit uw kans! De royale achtertuin van deze karakteris tieke half vrijstaande villa biedt u veel tuinplezier. De woonkamer-en-suite is aan de achterzijde uitgebouwd en geeft toegang tot de naastgelegen garage hobbyruimte. Gelegen aan een rustige laan in het fraaie Soest-Zuid in de nabij heid van een winkelcentrum, scholen, weilanden, bossen en uitvalswegen. Belangrijke kenmerken uitgebouwde kamer-en-suite met parketvloer eenvoudige keuken zonder inbouwapparatuur provisiekelder 3 slaapkamers op le verdieping, waarvan 1 met toegang naar dakterras badkamer met ligbad/douche, toilet en vaste wastafel voorzolder met dakkapel en 1 slaapkamer op 2e verdieping garage/hobbyruimte (ca. 50 m2) bouwjaar circa 1933 deels isolerende beglazing, grotendeels voorzetramen CV-gas combiketel (bouwjaar 1999) perceelsgrootte 675 m2 Vraagprijs fl. 949.000,- k.k. Documentatie over deze karakteristieke woning kunt u vrijblijvend aanvragen. Mr 'Vrv De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 j RVT Fax 035 6037491 c.jagtenberg@wxs.nl jfisaa£3~r471' Het aantal parkeerplaatsen bij Albert Heijn aan de Beek en Daalselaan wordt uitgebreid van 132 naar 200. Met name op de vrijdagen en zaterdagen blijkt bet huidige aantal vak ken ontoereikend. Verder wil de grootgrutter alvast een 'voorschot' nemen op de ge plande uitbreiding van de su permarkt. Het College van Soest gaat medewerking verle nen aan de aanleg van 68 nieu we parkeerplaatsen. Het plan voor de aanbouw van de winkel is nog niet ingediend en komt dus pas later aan de orde. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 De extra parkeervakken zijn ge projecteerd op het terrein dat nu eigendom is van aannemer Van Schadewijk, maar Ahold Vast- goed/Heipo heeft met hem over eenstemming bereikt over aankoop van de grond. Omdat er op het perceel een agrarische bestemming ligt, moet een vrijstellingsprocedu re worden gestart, waarin de pro vincie het laatste woord heeft. Zoals bij alle nieuwe winkels, moest AH bij de nieuwbouw in 1998 parkeerplaatsen bij de zaak realiseren. Vuistregel hiervoor is vier vakken per 100 vierkante me ter winkelvloeroppervlakte. Ahold Vastgoed/Heipo nam geen halve maatregelen en koos er meteen voor enkele tientallen extra plaat sen aan te leggen, zodat ook het winkelend publiek in de Van Weedestraat zijn auto kwijt zou kunnen op de parkeervoorziening die buiten de blauwe zone valt. Mede door de enorme toeloop op de supermarkt blijkt het parkeer terrein in de praktijk desondanks regelmatig te klein. Vooral op vrij dagen en zaterdagen moeten auto mobilisten zoeken naar een vrij plekje. AH gaf daarom ruim een jaar geleden al aan, dat het terrein moet worden vergroot. Op dat moment kon ze echter geen kant op. Nu de grondtransactie met Van Schadewijk een kwestie van Aan de Beek en Daalselaan ko men 68 nieuwe parkeerplaatsen te liggen. Foto: Soester Courant tijd is, is dit probleem getackeld. Het wachten is nu op het fiat van de provincie. Voor de sloop van de opslagloods van Van Schadewijk en de bouw van een hekwerk rond het nieuwe parkeergedeelte moe ten aparte vergunningen worden Een deel van de nieuwe vakken is puur en alleen gepland om de noodzakelijke uitbreiding te reali seren. Door daarnaast nog meer plaatsen aan te leggen, voldoet AH bij voorbaat aan een van de voorwaarden om te zijner tijd de supermarkt te mogen vergroten. Het is de bedoeling om bij de uit breiding van de winkel ook Slijte rij Ben van der Linden aan de Bur gemeester Grothestraat te betrek ken. De gemeente heeft in de Soes ter bossen een aantal ruiterrou- tes gerealiseerd, zodat de paar densportliefhebber van de uit gestrekte natuurterreinen kan genieten. Naast ruiters genie ten ook o.a. wandelaars, fiet sers, vogelkijkers en planten liefhebbers van de Soester stuifzanden, naaldbossen en heidevelden. Soms stroken de belangen van de verschillende recreanten echter niet met elkaar. Daarom zijn er aparte wandel- en ruiterroutes aangelegd. De ruiterroutes bieden voldoende mogelijkheden om kor te of lange ritten te maken. Naast plezier en veiligheid voor de recreanten is natuurbehoud ook een belangrijke reden voor de spe ciale ruiterroutes. Bepaalde gebie den zijn erg gevoelig voor betre ding. Waardevolle planten en die ren zouden verdwijnen als in deze gebieden paardenhoeven zouden rondstappen. Daarom is het be langrijk dat men niet van de ruiter paden afwijkt. Om buitenritten in de bossen van aoest te mogen maken, is het voor elke ruiter verplicht te beschikken over een zogenaamd herkennings plaatje. .Deze plaatjes worden al leen afgegeven op vertoon van een geldig ruiterbewijs of koetsiersbe wijs. Aanspanningen mogen niet de bossen in en/of de ruiterpaden Per paard kost een herkennings plaatje 92 gulden (41,75 euro) per kalendeijaar. Voor meerdere paar den kost de penning een veelvoud hiervan. De herkenningsplaatjes zijn geldig voor alle aangegeven ruiterpaden in de gemeente Soest, dus ook op ruiterpaden van andere terreinei genaren. Dit herkenningsplaatje dient goed zichtbaar bevestigd te worden. De plaatjes kunnen afgehaald wor den bij de balie in de hal van de gemeente Soest. Bezoekadres is Raadhuisplein 1 te Soest. Ook kan men een brief sturen naar de ge meente Soest, afdeling Groen Milieu, Postbus 2000, 3760 CA Soest of telefonisch contact opne men. Dat kan 's morgens van 09:00 tot 13:00 uur, tel. 6093647. Een 45-jarige automobilist uit Soest is in de nacht van woensdag op donderdag betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Politie mensen zagen hem rijden over de Nieuwe weg en zetten hem aan de kant. Na de positieve blaastest op straat bedroeg de uitslag op de ademanalyse 0,9 promille. De man kreeg een rijverbod en een boete van 700 gulden. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur. Volgens een verkeersambte- naar van de gemeente Soest passeren er dagelijks langs de Van Weedestraat tussen de 14.000 en 17.000 voertuigen. Zo'n mededeling geeft te den ken. Als we gemakshalve uit gaan van een aantal van 15.000, veronderstellen dat die gemiddeld twee kilometer langs die straat afleggen met voertuigen die, eveneens ge middeld, één liter brandstof per tien kilometer verbruiken, betekent dit dat er dagelijks op de Van Weedestraat 3.000 liter motorbrandstof wordt ver stookt. En de uitlaatgassen die daarbij worden geproduceerd komen in de openlucht terecht Terecht staan er aanhalingstekens om het woord 'walm', want het overgrote deel van de uitlaatgassen zie je niet. Het voornaamste be standdeel is het onzichtbare en reukloze koolzuurgas dat schei kundigen aanduiden met 'kool- stofdioxyde'. Het is een gas dat ook door ons lichaam wordt ge produceerd bij de verbranding van voedingsmiddelen. Eén van de functies van de longen is die kool- stofdioxyde uit ons lijf te verwijde ren. Daar lijkt op een drukke dag in de Van Weedestraat geen begin nen aan te zijn voor onze lucht pompen. En toch vallen er daar nog steeds geen mensen flauw we gens een overdosis afvalgas. Een overdreven verhaal Feitelijk is tegen de gevoerde berekening niets in te brengen. Eveneens staat vast dat onze wens om 'mateloos mobiel' te zijn, gepaard gaand met een sterk groeiend autogebruik, mens en milieu voor steeds grote re problemen plaatst. Om die pro blemen onder ogen te zien en. te bedenken wat er tegen gedaan kan worden, is de autovrije dag inge steld. Oorspronkelijk werd door het Landelijke Overleg, dat de ac tiviteiten op die dag begeleidt, voor een zondag gekozen. Onder tussen is overgegaan op een vaste dag in het jaar. Elk jaar zal voortaan in heel Europa de auto vrije dag op 22 september worden gehouden. Dit jaar valt die dag op een zater dag. SOAZ In Soest wordt het programma voor de autovrije dag opgesteld door het Soester Overleg Autovrije Zaterdag (SOAZ). Aan dit overleg wordt weer deelgenomen door de Milieudcfensiegroep Soest, de Dierenbescherming, de Fietsers bond, GroenLinks Soest en de Commissie Milieu van de Raad van Kerken Soest. Over de waar de activiteiten zullen plaats vinden, worden nog besprekingen gehouden. Belangstellenden kun nen die datum alvast in hun agen da noteren en zich voornemen deel te nemen aan de gesprekken over 'zin' of 'onzin' van zo'n autovrije dag. Die zullen plaatsvinden op het die dag in te richten 'minder- gas-terras', dat in elk geval 'walm- vrij' zal zijn. Omzetderving? De gemeente Soest heeft inmid dels - net als andere gemeenten, vermoedelijk- een briefje gekre gen van de Raad Nederlandse De tailhandel in Leidschendam, die namens de aangesloten winkeliers aandringt op een autovrije dag die op zondag valt, en niet op zater dag. Volgens de gemeente is de vrees voor omzetderving door Soester winkeliers niet gegrond, 'omdat we in Soest geen rigoureu ze maatregelen treffen, en voor zo ver de maatregelen wél gevolgen hebben wordt het comité SOAZ gevraagd daarover met de winke liers overeenstemming te bereiken. 'Zonder die overeenstemming wordt geen vergunning verleend,' aldus de afdeling Wegen/Verkeer. Dat staat dan ook te lezen in het antwoordbriefje van het College aan de Raad Nederlandse Detail handel. 39,9918,15 Combinatie van nieuwe haring en Zweedse haring Koude prei-aardappelsoep Italiaanse rauwe ham met tomaat, gorgonzola, salami foccacio en basilicumdressing Gebakken rode poonfilet met olijvensaus Spinazielasagne met courgette, aubergine en peccorino Koude zalm met tomaten-bieslook salade en aardappelsalade Yoghurtmousse met abrikozensaus Fruitsoep met vanille-ijs Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) /Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag De tienjarige Angelique verveelt zich te pletter in de vakantie. Ze speelt wat buiten op straat en bin nen spelletjes op de computer. Ze is één van de Smitskids, een groep tienermeiden die dit voorjaar 300 handtekeningen ophaalde voor een eigen jeugdhonk. Deze petitie werd in een heuse commissiever gadering van de Gemeenteraad wat lacherig door de welzijnswet houder in ontvangst genomen. Ja, hij herinnerde zich nog wel uit zijn eigen actieverleden hoe dat ging met het inzamelen van handteke ningen... De tieners willen gewoon een plek waar ze wat kunnen spelen, klet sen, discodansen, knutselen, spor ten, etc. Ze vallen tussen wal en schip. Voor de kleintjes is er van alles te doen in Soest, maar tussen de oudere jongeren voelen de tie ners zich niet op hun gemak. In het Smitsveen zijn geen zolders waar je de mooiste avonturen kunt beleven en geen kelders waar je je fantasieën kunt botvieren. Tussen de flats buiten mogen ze niet 'krij ten', niet ballen en niet schuilen in de portieken als het regent. De deur van hun 'clubhuis', een box van twee bij drie meter, moest weer op slot. Wegwezen! De moeder van Angelique is een geboren en getogen Soesterse. Ais meisje kon ze de hele week in haar vrije tijd terecht in een gezellig jeugdhonk met haar vriendinnen. Er was alleen een leidster die toe zicht hield. Nu heb je X-Change aan de Mo lenstraat, een peperduur, over-ge- organiseerd project voor na schoolse opvang. Je moet dertien gulden vijftig betalen voor een dagdeel huiswerk maken en com puteren onder deskundige leiding. Dat kunnen de alleenstaande moeders en allochtone ouders niet betalen. Om zes uur zijn de lie verdjes weer thuis met de ziel on der hun arm. Roy Sheldon, die onlangs de ver trokken Balansdirecteur Piet Tromp opvolgde, is van goede wil. Volgens een regionaal dagblad wil hij na de vakantie een uitvoerig gesprek niet de Smitskids over hun wensen en wil hij over een oplos sing nadenken. Voor een aparte ruimte voor iedere jongerengroep die daarom vraagt, voelt hij niets. Lijkt me logisch. 'Dan heb je straks tien gebouwtjes voor tien groepen,' laat Sheldon demagogisch weten. 'Trouwens, daar ga ik niet over. Ik kan ook niet zomaar een switch maken in het werkprogramma van Balans. De gemeente moet als subsidiege ver toestemming verlenen. Ik ben wel bereid naar de vraag van de meisjes te kijken. Die vraag hoort hier wel thuis, dat is zeker.' Er werken in Soest VIJFTIG men sen in de jeugdzorg, beweert Sheldon. Volgens mij balanceert de welzijnsstichting op de rand van bureaucratie. Volgens de moeder van Angelique geeft het antwoordapparaat deze maand 'niet thuis'. Het wordt voor de Smitskids een lange saaie zomer. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 226,43 181,05 COLBERTS 698,-/598,-/498,- NU 249,- 112,99 44,47 Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest Tel.: 035 - 602 35 30

Soester Courant | 2001 | | pagina 3