OP T HOOGT Cabrio kan z'n artiesten nu fatsoenlijk onderdak bieden om) A HALVE PRIJS Voetpad op overweg Talmalaan 3 I GESLOTEN Gemeenteraad Soest-D. komt natuur bekijken (Jflfé Klinkhamgp Voormalig clubhuis doet goede diensten 7 ACTUEEL 7 m 'Risicokaart' provincie moet eind 2002 klaar zijn Heeren van Brederode Nog geen duidelijkheid over dijken langs Eem Wegens vakantie t/m 18 augustus brilcentrum nota Vreemde karakters (1) PAGINA 4 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT TE HUUR Bliksembezoek op 7 september 12V2 jaar getrouwd? Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Klachten bezorging PAGINA 5 y&r. 'EREN Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Kïtt&Jg&BiÉei mannenmode Koninginnelaan 24 - Soestdijk Waterschap schrijft staatssecretaris Jan Postema fietst in China Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Overweg Wieksloterweg krijgt AHOB-installatie banketbakkerij de beste, de lekkerste Een op de vier rijdt te hard Service bij Schoemaker ng Communicatie ACTUEEL ïingsplan-wijziging, mits elost schriftelijk voorleggen ergunning voor 1 eik perceel WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Baarn maken bekend dat voor het tankstation Offringa Holding BV, Biltseweg 2, een revisievergunning J is verleend, voor het in werking hebben van een tankstation gelegen 3| in de gemeenten Baarn en Soest, voor het afleveren van motorbrand- 41 stoffen voor het wegverkeer. De vergunning is verleend, omdat door het stellen van voorschriften nadelige gevolgen voor het milieu kunnen worden voorkomen of wor den beperkt. Beroep is alleen mogelijk voor belanghebbenden die tegen het ont werpbesluit tijdig bedenkingen hebben ingediend of zij die redelijker wijs niet in staat zijn geweest eerder bedenkingen in te dienen. Tot 14 september 2001 kan een beroepschrift worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Denhaag. Zij die beroep instellen kunnen verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Dit verzoek moet binnen de boven genoemde termijn wor den ingediend bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. systeem voor de leerplicht- ffen. ellen in te stemmen met een ten behoeve van de verbouw mische installaties, van de rtpark Bosstraat-West. n dat de vervanging van de worden uit het totale krediet de basisscholen "De oorwegovergangen in de rvveg: ;eltechnische werkzaamheden post rationeel wegbeheer ibonden definitief vaststellen - (*.5.672,25). engen van cie. SOWM. vijzen van P. van Rhosenbergh den zoals genoemd in de nota igegrond te verklaren; en de vrijstelling ex artikel 19 w van twee halfvrij staande ïnneplaan 36, geregistreerd te verlenen zodra de techni- heeft plaatsgevonden en ak- .E.A. Butselaar ongegrond ig en vrijstelling ex artikel 19 oor het vergroten van het Kamerlingh Onneslaan 5a, Wiss conform bijgevoegde sluit in kennis stellen. x artikel 19 lid 1 WRO op- >or het betreffende perceel laten Igen gecombineerd met de in vaar bij GS aanvragen; i geen bezwaar vrijstelling verle- oorgestelde uitwerkingen van ering van de kwaliteit van het ast akkoord gaan met de inge- '0,- (€3.811,75) van de Stich- )nderwijs, namens de OBD ïing van de werkgroep taal en sisscholen. het perceel Koninginnelaan 99 aan als tegelijkertijd de bestem- i en 99 betreffende bedrijven/ jridisch worden afgehaald en k worden geblokkeerd. Het Besluit, de aanvraag en de overige stukken liggen vanaf 2 augus tus 2001 gedurende zes weken ter inzage in het: gemeentehuis Baam (kamer B27), op werkdagen van 8.30 - 12.15 uur; gemeentehuis Soest (kamer 2.31) op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur; tijdens de openingstijden in de openbare bibliotheek (leeszaal), Hoofdstraat 1 te Baarn; tijdens de openingstijden in de openbare bibliotheek (leeszaal), Willaertstraat 49 B te Soest. Voor eventuele vragen kunt u bellen met heer W. Stolp van de gemeente Baarn(035) 548 653. m.i.v. 1-9-2001 GESTOFFEERDE BOVENETAGE bestaande uit: woonkamer, slaapkamer, badkamer, keuken, zolder, toilet en balkon. Geschikt voor max. 2 personen. Huurprijs all-in 500 per maand (ƒ1.100,-) Voor informatie bel 06-51829214 INGSPLAN 'an plan zijn de volgende ver oorschriften: irordusstraat 1; nte, Verlengde Talmalaan 57. eder bevoegd binnen een ter- st woensdag 29 augustus 2001 in te dienen. gedurende diezelfde termijn, bouwen (balie bouwzaken), s zijn om vrijstelling/vergun- Koningsweg nabij nr. 21; gemeente Soest vallen de in- en de ter visie legging als be- g samen. ieder bevoegd binnen een ter- n met woensdag 29 augustus n. dan kan dit geschieden in een )uw A. Kuijpers-IJmker (035- de diezelfde termijn, dagelijks :n bouwen (balie bouwzaken), Op vrijdag 7 september verwel komt burgemeester Koos Jans sen namens de gemeenteraad een forse delegatie van de ge meenteraad uit het Westfaalse Soest, die onder aanvoering van zijn collega dr. Eckhard Ruthemeyer (CDU) een soort bliksembezoek breng aan de Nederlandse plaatsnaamgeno ten. De Duitsers komen hier één dagje rondkijken, krijgen een lunch en gaan vóór de avond valt weer huiswaarts. Volgens burgemeester Janssen wordt het niettemin een gedenk waardig bezoek, al was het alleen maar omdat ca. twee-derde van de Duitse gemeenteraadsleden (zo'n 30 man of vrouw) meekomt in dit 49e jaar van de 'relatie' tussen de beide Soesten. Volgend jaar be staan de vriendschapsbanden een halve eeuw, en dat wil dus wel wat zeggen; Soest en Soest knoopten de betrekkingen kort na afloop van de Tweede Wereldoorlog aan, in een tijd dat de verstandhouding tussen Nederlanders en Duitsers nog wat gevoeliger lag dan tegen woordig... De Duitsers komen om ca. 10:00 uur in Soest aan, via de Al. Langs paleis Soestdijk en de Oude Kerk gaat het dan naar de Schaapskooi van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan. Daar krij gen de gasten eerst een (bewerkte) versie te zien van het tv-promotie- filmpje van enige jaren geleden: 'Zicht op Soest'. Het bezoek staat in het teken van de 'natuur', liet Janssen vorige week weten. Dat zal wel inhouden dat wethouder Bart Krol de Duit se bezoekers zal trachten te impo neren met een verhaal zijnerzijds over 'Sonnengloren zurück zur Natur' of iets van dien aard. Ver der staat - naast een wandeling door de onvermijdelijke Kerke- buurt, de dito Soester Eng en het ook al zo natuurlijke pompstation van de waterleiding in Soestduinen (ongetwijfeld via het Zonnegloren- terrein) - een lunch in een Soester- bergse horecagelegenheid van enigszins exotische signatuur op het programma, gevolgd door een bezoekje aan de vliegbasis Soester- Burgemeester dr. Eckhard Ruthemeyer. berg. Want ook daar heb je heel veel natuur. Janssen spreekt in dit verband zelfs van het 'verborgen gezicht' van de 110 hectare meten de basis, waar flora en fauna te genwoordig door groepen van na tuurvorsers worden 'gemonitord'. Er zijn duidelijke parallellen met Soest-Duitsland, waar ze ook zo'n soort basis hebben. Om een uur of vier zit het er al weer op. Dan verzamelt het Duits Nederlandse gezelschap zich in de onderofficiersmess op de basis, waarna de blijvende helft de ver trekkende uitzwaait. De Duitsers gebruiken het diner pas aan gene zijde van de grens. 'Dat doen ze liever als ze weer onder mekaar zijn, denk ik,' aldus burgemeester Janssen. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SS 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. Sinds vorige week beschikt Ca brio over een belangrijke nieu we voorziening: een echte kleedruimte annex kantine voor de -soms talrijke - arties ten die een voorstelling in het Soester amfitheater-in-het-bos komen spelen. Afgelopen zon dag bleek het gebouwtje al een geweldige 'aanwinst'. Tot nu toe had Cabrio de artiesten als ze zich moesten omkleden wei nig meer te bieden dan een paar schaftwagens, die inmiddels ook wel aan vervanging toe waren. Zondagmiddag konden de twintig jeugdige spelers en speelster van de toneelvereniging Mariahout, die Assepoester op het Cabrio-po- dium brachten, al dankbaar profi teren van het nieuwe onderkomen. Zo'n tweehonderd bezoekers - veel opa's en oma's met hun klein kinderen - genoten van de voor stelling. Al zochten ze daarvoor wel het beschaduwde deel van de tribune op. De nieuwe 'accommodatie' is af komstig van de honkbalvereniging de Knickerbockers, die het terrein aan de Koningsweg inmiddels heeft verlaten en naar de Bosstraat verhuist. Het clubhuis stond op het nieuwe industriegebied van Soest ook maar te staan, en het is aan de persoonlijke bemoeienis van Wer- ner Paans te danken dat het ge bouwtje naar het bos aan de Soes terbergsestraat is verhuisd. Daar staat het sinds vorige week in vol le glorie, al moet het volgens Ca- brio-voorzitter Berna Kousemaker nog wel een likje verf hebben. Ze is bijzonder tevreden met het nieuwe artiesten-onderdak, dat De oude schaftwagens kunnen eindelijk opgeruimd worden. !fe Ntt bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaap etage voor f 15,00 P er m2 "vraag naar de exacte voorwaarden Be T^pon&eftntufeBng is «en superieure ofwerklaag op uw parketvloer die hel onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aon uw vloer. op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier Het Pflfhct Atelier 24 uur per dag bereikbaar Sinds november vorig jaar werkt de provincie Utrecht via de Regionale Stuurgroep Ram penbestrijding - aan de voorbe reiding van een zo geheten risi cokaart voor de provincie Utrecht. Op deze kaart worden alle voorzienbare risico's inge tekend die kunnen leiden tot gevaarlijke situaties en regel rechte rampen. De eerste fase van het project, een inventarisatie van risico's die kun nen leiden tot grote calamiteiten (overstromingen, kernrampen, vliegtuigongelukken en calamitei ten bij het vervoer van gevaarlijke stoffen), is inmiddels afgerond. In juni werd de tweede fase van het project ingezet: het in beeld bren gen van middelzware veiligheidsri sico's verbonden aan de opslag en verwerking van gevaarlijke stoffen door bedrijven. Adviesbureau DHV is gevraagd deze middelzwa re risico's in kaart te brengen op basis van milieuvergunningen die door provincie en gemeenten wer den verstrekt. De verwachting is dat analyse van deze gegevens, die in september binnen moeten zijn, een duidelijk beeld zal opleveren van de risicovolle bedrijven in de provincie. Volgens de planning moet deze fase medio volgend jaar zijn afgerond. Eind dit jaar wordt gestart met in ventarisatie van risicovolle pu- blieksconcentraties aan de hand van verleende gebruiksvergunnin gen. Medio 2002 tenslotte moeten alle zo geheten restrisico's in kaart zijn gebracht. Eind 2002 moeten alle risico's geïnventariseerd zijn. Na iedere fase worden de verza melde gegevens verwerkt in de ri sicokaart voor de provincie Utrecht. Adriaan Buitink, voorzit ter van de projectgroep, benadrukt dat het van groot belang is dat de kaart in de toekomst voortdurend wordt geactualiseerd door de ver antwoordelijke organen. Hoe dat moet gebeuren wordt op dit mo ment onderzocht. Het ligt in de bedoeling de verzamelde gegevens te koppelen aan 'teleBRAINS', het communicatie- en databasesys teem waarop de rampenbestrij dingsorganisatie in de provincie Utrecht eind dit jaar wordt aange sloten. Piet Floor en Nicotette Versloot - Makelaars/Taxateurs 0 G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon 10351 £0 li 824 www.devlijtmaketaardij nl - devtijtmakelaardijOhetnet beschikt over een ruime kantine, twee kleedkamers, vier toiletten en een flinke opbergruimte. 'In het voorjaar kwam de VPRO bij ons kijken of het openluchttheater een geschikte locatie was voor de nachtconcerten die ze wilden pro grammeren. Dat ging toen jammer genoeg niet door, vooral omdat we ze geen fatsoenlijke kleedruimte konden bieden. Nu zou dat waar schijnlijk anders zijn...' Cabrio heeft het gebouw 'om niet' gekregen maar zal nog wel de aan- Het voormalige clubhuis van de honkballers is nu de nieuwe kleed ruimte van Cabrio. sluitings- en andere kosten moeten betalen. Het gemeentebestuur heeft de theaterstichting daarvoor een renteloze lening van 50 mille aangeboden, die Cabrio in tien jaar moet zien terug te betalen. Volgens Berna Kousemaker wordt het ge bouwtje, dat half achter de tribu ne van het openluchttheater is op getrokken, in september min of meer officieel in gebruik genomen. Waterschap Vallei Eem wil van Staatssecretaris De Vries van Verkeer en Water staat voor 1 oktober aan staande weten aan welke voorwaarden de dijken langs de Eem moeten voldoen. Die duidelijkheid is nodig om te kunnen starten met het voorbereiden van de verbete ring van de dijken langs de Eem en de Randmeren. Voor de voorbereiding is onge veer drie jaar nodig. Het water schap wil in 2005 starten met de dijkverbetering. Op dit moment ziet het ernaar uit dat de duide lijkheid over de voorwaarden pas in 2006 komt. Dat is voor het waterschap veel te laat. Het waterschap schrijft in een brief aan de staatssecretaris dat het voorkomen van rampen de laat ste tijd een zeer actueel onder werp is. 'De discussies naar aanleiding van rampen in En schede en Volendam maken duidelijk dat de overheid on dubbelzinnig moet kunnen aan geven wat zij doet om een ramp te voorkomen. Het is een ver antwoordelijkheid van de over heid om voortdurend na te gaan of nieuwe feiten aanleiding ge ven tot nieuwe voorzorgsmaat regelen.' Verder vraagt het wa terschap aan de minister om duidelijkheid te verschaffen over de financiering van water keringen. van weedestraat 87, soest - tel. 035 - 6017120 Jan Postema, die in vorige jaren in de Soester Courant verslag deed van zijn belevenissen tij dens fietstochten door o.a. de Verenigde Staten, fietst momen teel in China. Toen hij ca. twee weken geleden vertrok was het niet helemaal duidelijk of hij erin zou slagen via e-mail (of fax) contact te houden met het Soester 'thuisfront', maar het is uiteindelijk gelukt, zoals blijkt. In deze krant de afleveringen 1 en 2 van zijn relaas. China, dat leek me wel wat. Met behulp van een Amerikaans fiets- boek was de keuze gauw gemaakt. Van Peking naar het zuiden door de provincies Hebei en Shandong, en met een bocht naar de haven stad Qingdao waar ze lekker bier brouwen. Dan langs een andere route weer terug naar de hoofd stad. Als voorafje een paar dagen Peking en een tocht naar de Muur. Geschatte afstand 1800 km. Vlieg reis geboekt, vaccinaties in armen en benen, veel gelezen en wat Chi nees geleerd. Op 7 juli was het zover. Met vlieg tuig in negen uur naar Peking. De reisimpressies konden beginnen. Bij het bekijken van foto's van an deren en vooral bij hun dia's krijg je ook te horen wat er niet opstaat. Dat krijg je gezagvoerders van ver keersvliegtuigen in het groot. Zo hoorden we waar we allemaal over heen vlogen: St. Petersburg, Mos kou, Jekaterinenburg, Novosibirsk, Irkoetsk, Ulan Bator. Passagiers vinden dat heel gewoon. Allicht, je vliegt toch ergens overheen. Hoog stens kun je je wat voorstellen bij wat tien kilometer onder je ligt. De laatsten der tsarenfamilie werden in Jekaterinenburg vermoord. Het begin van Novosibirsk op een foto in mijn aardrijkskundeboek: tenten in een deprimerende vlakte. De tocht van het vliegveld naar mijn hotel had ik thuis geregeld. In een busje stond mijn fiets tussen de rijen banken en ik was naast de begeleider de enige passagier. Het hotel bleek in het midden van Pe king te liggen. Als ik het hotel uit ga, zie ik links op 200 m de Ver boden Stad. Mijn eerste kennisma- kingstocht op de fiets ging om die stad. Langs de hoge muren van de oude keizerlijke macht, door de poorten van de voorhof, langs vij verpartijen waar mannen met hun hengel ove de lage muurtjes han gen. Aardig historisch detail in dit ver band: twee Amerikanen waren rond 1900 van Istanbul naar Pe king gefietst. De Chinezen zagen voer het eerst luchtbanden.Het nieuwtje werd eok aan het Oing- hof met welwillende oelangstclling aangehoord. Sterker: het kleine keizertje Puyi fietste om de Verbo den Stad. Dat was nog eens wat anders dan een rondje om de kerk. Bij mijn tweede grotere ronde kwam ik op het Plein van de Poort van de Hemelse Vrede, waarvan iedereen zich de beelden herinnert van de man met de tas die in zijn eentje in 1989 een tank tegenhield. Nederlanders die ik sprak hoorden van hun Chinese gids dat die ge beurtenis van hogerhand in scène was gezet en ik merkte dat de Ne derlander die dit meldde het ge loofde. Het beroemde plein vind ik meer een vlakte. Mao kwam van het platte land en misschien wilde hij nu eens geen graan zien golven maar massa's mensen. Maar het zal wel gewone grootheidswaan zijn geweest. Het plein is een Chi nees brandpunt en de vrees voor publieke onrust is groot. Politie is duidelijk aanwezig met Volkswa gen Santana's voor de surveillan ce en Iveco's voor het afvoeren van arrestanten, van wie de laatste jaren aanhangers van de Falun Gong de bekendste zijn. Veel Chi nezen zitten op trottoirbanden, gewoon gehurkt of op een stuk krant. De meesten wandelen rond en kijken naar de vliegers. Tussen al die mensen ben ik met mijn fiets aan de hand doorgelopen. Militairen zijn ook ruim aanwezig en hun aantal verdubbelt tegen het moment dat de nationale vlag met veel ceremonieel en onder enorme belangstelling wordt gestreken. Dominant op het plein is het mo nument voor de Helden van het Volk. Op een tweetalig bord staat opgesomd wat da ar allemaal niet mag. Een bloemetje neerleggen bijvoorbeeld. Daarvoor moet je een verzoek indienen. En zo wor den de helden van het volk, de helden van de macht. Jan Postema Peking, 9 juli 2001 www.soesteronderlinee.nl info@soesteronderimge.nl SOfiStcr Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OndCliinf}G Op de spoorwegovergang op de Talmalaan zal een voetpad worden gerealiseerd. Nu moe ten voetgangers nog de rijbaan op om de rails te kunnen over steken. De gemeente neemt de kosten (45 duizend gulden) voor de wegaanpassing voor zijn rekening. NS Raihntrabeheer betaalt üe ove rige kosten, zoals de nieuwe over- I wegbevloering, en zal tevens de spoorlijn Baarn-Utrecht voorzien van een automatisch treinbeïnvloe dingssysteem (ATB). Dit traject is een van de weinige in ons land die nog geen ATB hebben. Voor het ATB moeten veel kabels en leidin gen langs het spoor worden aange legd. Omdat Railinfrabeheer aan het werk gaat, acht de gemeente de tijd rijp om nu eindelijk eens een apart voetpad aan te leggen. De overweg aan de Talmalaan. Ook de spoorwegovergang op de Wieksloterweg wordt aangepakt. Railinfrabeheer gaat er een AHOB-installatie realiseren om de overweg te beveiligen. Om dit mo gelijk te maken, moet het fietspad worden aangepast. De kosten (13.500 gulden) van dit laatste worden betaald door de gemeen te Soest. Soestèrbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-601 £050 Bij een snelheidscontrole op de Koningsweg is maandag één op de vier automobilisten bekeurd. Van de 1058 voertuigen die tussen half tien en half twaalf passeerden, overschreden er 255 de limiet van 50 kilometer. Kennelijk de mees te haast had de bestuurder die met 88 kilometer per uur voorbij zoef de. Alle overtreders kunnen bin nenkort de gevreesde acceptgiro uit de bus lichten. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige eparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5