Brede Bieb speelt in op wensen van het Soester 'culturele leven' Duiven nestelen op 9-hoog Huis<©zekerheiD TAPIJTTEGELS FOTO SWAGER 1 (3) ketsende Passanten 5 ACTIE DUBBELPRINT 2DE AFDRUK GRATIS 'Eemlijn' weer terug in normale vaarschema ^AGÏNA4 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT LOSTE LEGGEN MET BITUMEN RUG. Service bij Schoemaker 0,54/ €0,24 ÓÓK VOOR: APS 0,69 0,31 fotoplus, altijd scherp 5 Betere condities voor de amateurkunst Makelaars die u beschermen Koffiezetten Thuiszorg-cursus 'Eerste hulp aan kinderen' Jonkies sluiten vriendschap met bewoners PAGINA 5 VBO (^MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! VAN GOYENLAAN 78 SOEST WILLEM SPEELMANHOF 19 SOEST NACHTEGAALWEG 16 SOEST BREITNERSTRAAT14 BAARN VAN GOYENLAAN 50 SOEST Vraagprijs: 265.000,= 120.251,76 k.k. Vraagprijs: 479.500,= 217.587,61 k.k. Vraagprijs: 439.000,= 199.209,51 k.k. Vraagprijs: 277.000,= 125.697,12 k.k. Piel Floor en Nicoletle Versloot - Makelaarsiïaxateurs O.G. Van Weedeslraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 Hww.devlytmakelaardy.nl - devüjtmekelaardijöhetnet isch met de gedach- aan alle tafels on- sprek ben. Met wat s en mijn woorden- we er meestal wel ook zien of ik met :n. Modern gezegd imga. Dat heb ik nu als verslapt de vaar- invloed van bier. rijg ik soms gezel- e. Hen man begint Ik draai wat stan- af uit mijn vaste re- het wel goed en gaat nog even door, empo en verdwijnt iezen niet opdringe- rdig. Als je een blik eantwoordt, komt er ch. Een staaltje van leefde ik in Lang- Je weg gevraagd en age route door de >orde ik schreeuwen. Jie hadden meege- ;n me per auto de n zelfs de hal van het •m mijn komst aan te ïesen mijn fiets met innen. ïden is het verkeer er geworden: ezels, -dieren. Als ik pas- it dier even, raakt uit arin de zweep van de i weer terugbrengt, de Chinese fietstem- uur. Telkens verbaas kunst waarmee fiet- beladen. Als ik een ie zijn dagelijkse kost pt inhaal voel ik me ;sign-fietstassen een rling. Jan Postema ngzhou, 20 juli 2001 CASH CARRY MEENEEMCENTER 20.000 HEUGA-tapijttegels VOO f 33/95 voor ƒ4,99 per tog«l (van ifiowj 100.000 ESCO tapijttegels voorradig nieuw^^^^O/ en ongebruikt /O korting Géén bezoraloon, loggen door gehele land mogelijk. Jij oonschaf von Kola legellapijl worden uw benzinekoilen vergoed. FABRIEKSWINKEL TAPIJ1IEGELS PIET VAN HEUGTEN ti RENSWOUDE, Ulrechlseweg 4, BEL VOOR GRATIS KLEURENINFO 0318-571225, www.vanheugten.com zondags gesloten Dmmunicatie SPLAN i zijn de volgende ver- iften: enhorstweg 6; voegd binnen een ter- ;dag 5 september 2001 ienen. nde diezelfde termijn, bouwen (balie bouw- 4 taxussen en 1 lijsterbes ;n 2 coniferen weg 35; ersfoortsestraat 126b. langhebbenden een ge- ;nen, dan moet dat be- ist, Postbus 2000, 3760 m van de sloopvergun- In de zomermaanden kun je in Soest heel wat 'vreemdelingen tegenkomen, die onze gemeente meestal op de f iets doorkruisen. Jan Postema posteerde zich van tijd tot tijd langs de hoofdroute; hij schoot de 'passantenaan en doet van die ontmoeting onre gelmatig verslag in de Soester Courant. Vorig jaar maakte de nu 28-jarige "ierre van Veggel uit Deventer een eis door Australië. Melbourne, Canberra, Sidney, het Great Bar- ïer Reef, Alice Springs. Hij zag ■kyers Rock in Aboriginalland en andere 'highlights' op het grote continent 'down under'. Hij maak te gebruik van openbaar vervoer, sloot zich soms aan bij andere reis lustige leeftijdsgenoten en huurde een paar keer een mountainbike. Dat laatste beviel hem zo dat hij, terug in Nederland, er zelf ook een aanschafte. Deze zomer trouwde een studie vriend in Castricum. De weers vooruitzichten voor het weekeinde waren zo gunstig, dat hij besloot om heen de trein te nemen en te rug de fiets. Omdat die geen baga gedragers had, stopte hij al zijn spullen, inclusief tent, in een gro te rugzak. De bruiloft was tegelijk een afscheidsfeest, want de bruid had als biologe een baan gekregen in de dierentuin van Sidney, terwijl haar man er nog naar werk zou zoeken. bondag om twaalf uur hing Pier- e zijn rugzak aan zijn schouders :n aanvaardde de terugweg. Door Je Zaanstreek, met het pontje bij Üe Hembrug over het Noordzeek- inaal, door Amsterdam, Muiden, iren, Baarn. En zo kwam hij dan ia het paleis Soest binnen, waar hij zijn studietijd al eens was ge- 'eest toen hij werkte voor een uto-lease-onderneming. rik vind Soest een mooi, oud sta- "tig dorp,' verklaarde hij. Maar ook in zo'n dorpsidylle kun je moe worden, stukzitten op een moun tainbike. Zo'n zware bult op je rug boet je het zadel goed voelen. Het ^liep al tegen half zes toen we met elkaar spraken op het terras van hotel 'Het Witte Huis'. Weer er gens zijn tentje opzetten zat er niet "n, want de volgende dag moest hij jveer naar zijn werk op een ver- keersadviesbureau in Deventer. fVoor het laatste stuk nam hij maar jveer de trein. vfijn werk als planoloog ligt op het snijvlak van bestuur en verkeer Pierre van Veggel, gekiekt bij het Het Witte Huis, op doortocht door Soest. en vervoer. Wil bijvoorbeeld de provincie Overijssel het openbaar vervoer van bussen wijzigen, dan houden we ons bezig met vergun ningen, routes, haltes, hinderwet, gemeentelijke regels, ed.' Een echte fietser voelt Pierre zich niet, maar avontuur trekt hem wel. Behalve het verre zuiden heeft hij ook het hoge noorden bezocht. In 1998 nam hij deel aan een tocht op Groenland die eskimo's in 1952 hadden gemaakt. 'We vlogen met twintig man van Kopenhagen naar Julianahab en toen naar Thule. Toen de Ameri kanen daar hun vliegveldje gingen uitbreiden tot een grote lucht machtbasis, moesten de daar wo nende eskimo's verhuizen. Ze trokken over de gletsjers 100 km naar het noorden, naar wat nu Qanaq heet. Wij wilden die tocht ook maken. Ieder als een Ronald Naar met een trekslede achter je ski's. De eerste gletsjer die we over moesten kostte meer tijd dan we verwachtten. Het was bovendien te warm om goed op ski's te lopen. Eenmaal boven hoorden we van de luchtmachtbasis dat er storm aankwam. We hebben de tocht toen maar gestaakt.' 'Dus er hangen daar in hoge noor den nog twee endjes die aan elkaar geknoopt moeten worden?' 'Ja,' zegt hij nadenkend. Het lijkt erop dat die knoop nog eens gelegd wordt. Jan Postema Af meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelfe en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.5.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eKpen Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 entuele vergunning kun- rig kenbaar maken bij de CA Soest, telefoonnum- £2E AFDRUK GRATIS 2E AFDRUK GRATIS 2E AFDRUK GRATIS SPECIAALZAKEN 10X15 KLEINBEELD AUE FORMATEN weken na verzending van :ester en wethouders van 5o to 'digitaal foto/video m exclusieve trouwreportages 1 uur fotoservice 'groeps- /portretfotografie ook APS q VAN WEEDESTRAAT 85,3761 CD SOEST, TELEFOON 035-6013917 J2E AFDRUK GRATIS 2E AFDRUK GRATIS 2E AFDRUK GRATIS Als het aan Toon Kort - direc teur van de Openbare Biblio theek Soest en het cultureel centrum C-drie ligt, gaat er binnenkort heel wat verande ren in het culturele klimaat van Soest. En de 'Brede Biblio theek Soest', zoals de samen werkende instellingen onder zijn leiding voorlopig als werk- naam hebben meegekregen, gaat daarin een centrale rol spelen. Niet omdat de functie van het centrum zo nodig an ders moet worden ingevuld, maar omdat 'het culturele le ven' in Soest/Soesterberg daar aan behoefte zou hebben. Dat is althans de overtuiging van Kort, die de plannen onlangs heeft neergelegd in een notitie 'Ama teurkunst in Soest'. Daarover is in het afgelopen jaar van gedachten gewisseld met vertegenwoordigers van allerlei culturele clubs in Soest en Soesterberg - variërend van de Soester Orkestvereniging en het gospelkoor The Messengers, tot de culturele vereniging Artishock en het openluchttheater Cabrio - die als gemeenschappelijk kenmerk hebben dat ze allemaal bestaan uit (amateur)kunstenaars, althans be oefenaars van een min of meer ar tistieke/culturele hobby. Kort wil de naam C-drie eigenlijk niet meer gebruiken, maar spreekt liever over de Brede Bibliotheek Soest. Hij benadrukt dat het hem er niet om gaat de veronderstelde 'leegstand' van het cultureel cen trum op te heffen door allerlei ver enigingen en instellingen naar bin nen te halen die tot dusver - al dan niet naar hun tevredenheid - elders onderdak genieten, bijvoor beeld in kerkzaaltjes, schoolloka len en wat Soest(erberg) nog meer aan onderkomen te bieden heeft. 'Ons uitgangspunt is niet dat we van C-drie iets moeten "maken",' aldus Kort. 'Waarom zou je van een hoop stenen wat willen ma ken...? Dat is precies de valkuil waar veel van mijn voorgangers in gestapt zijn. Het gaat om het cul turele leven in Soest. Wat kan C- drie daarvoor betekenen en hoe kunnen we met z'n allen betere condities scheppen. De Brede Bieb Soest - of hoe het uiteindelijk ook zal gaan heten - kan en wil daar bij graag behulpzaam zijn, want we Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 hebben al die verenigingen inder daad wat te bieden.' Uitwisseling Het voornaamste is dat de Soester verenigingen en instellingen elkaar vinden en onderling tot uitwisse ling komen van hun ervaring en vaardigheden, soms in de loop van vele jaren opgebouwd, aldus Kort, 'zodat ze elk voor zich béter kun nen doen wat ze al doen. Dat is pure winst!' 'Ze hebben bijvoor beeld allemaal problemen met de aanwas: Vrijwel over de hele linie hoor je de clubs klagen dat ze moeilijk jonge mensen kunnen trekken. Maar voor jonge mensen is het onvoldoende bekend wat de clubs te bieden hebben. Daarom zeggen wij: laten we nu eens een brochure maken met foto's en sfeerverhalen over al die clubs, en vertellen wat je moet doen om er bij te komen. En die brochure ver spreiden via het onderwijs. Dat idee valt goed, en dat is dan nog maar een boekje! Hetzelfde kun je doen met een infobalie, om maar een voorbeeld te noemen, die wat mij betreft ook een cultuurwinkel of een culturele VW mag heten.' De rol van de Brede Bieb Soest moet wat Toon Kort betreft be perkt zijn: 'Ik zeg niet: dat gaan wij nu allemaal eens even regelen, want dan gaat iedereen zitten wachten tot wij wat doen. Het gaat erom dat alle clubs gebruik kunnen gaan maken van de mogelijkheden die wij hebben.' Hij noemt in dat verband de ervaring en vaardig heid die het culturele centrum heeft met publiciteit, zoals een cul turele 'ladder' die bijvoorbeeld wordt opgezet in samenwerking met de Soester Courant; maar ook een gezamenlijke website, waar naast de dynamische informatie van de ladder ook ruimte is voor De beste methode om koffie te zetten is meestal de methode die men zelf het beste vindt! Voorkeur en smaak zijn de belangrijkste fac toren, maar toch... - is de juiste verhouding koffie/ water erg belangrijk; - speelt lang of kort trekken een rol; - is de temperatuur van het water belangrijk; - beïnvloedt het bewaren van kof fie de smaak; - speelt zelfs een goed sluitende koffiebus een rol; Zelfs weten deskundigen te vertel len dat de smaak van koffie 'tussen de oren' zit. Hoe dan ook, elke dag, soms meer keren, wordt er een heerlijk kopje koffie gezet en gedronken. Heel fijn is het daarbij te bedenken dat er mensen zijn die de bessen daarvoor plukten, die daarvoor een eerlijke beloning kre gen, die daardoor echt tevreden kunnen zijn en misschien nu ook wel tevreden hun heerlijk kopje koffie kunnen drinken. Het Max Havelaarkeurmerk geeft die garantie. Deze belangrijke fac tor bij het zetten van koffie mag eigenlijk nooit ontbreken. Te koop o.a. in de Wereldwinkel. Ope ningstijden: maandag 13:00 - 17:30; dinsdag t/m vrijdag 09:30 - 17:30; zaterdag 09:30 - 17:00 Jaarlijks moeten ongeveer 50.000 kinderen in de leeftijd van 0-5 jaar na een ongeval behandeld worden in het ziekenhuis. Vaak gebeuren deze ongelukken in en om het huis. Spelenderwijs ontdekken kin deren ae wereld en doen zij erva ring op. Zij onderkennen de geva ren die er dreigen meestal niet. Hoe oplettend men als ouder/ver zorger ook is, ongelukken zijn niet helemaal te vermijden. In de cur sus 'Eerste hulp aan kinderen' leert men om zowel bij kleine ongeluk ken als in ernstige situaties doel treffend te reageren. Tijdens de cursus wordt o.a. inge gaan op: organisatie hulpverle ning; herkennen en handelend op treden bij stoornissen in bewust zijn, ademhaling en bloedsomloop; algemene verwondingen; kneuzin gen en botbreuken; brandwonden; vergiftigingen. Medische kennis is niet vereist om de cursus te kun nen volgen. De cursus bestaat uit twee bijeen komsten van drie uur en vindt plaats op de dinsdagen 9 en 16 oktober in het wijkgebouw van Thuiszorg Eemland, Nieuweweg 14 te Soest, van 19:30 tot 22:30 uur. Voor leden van Stichting Thuis zorg Eemland kost de cursus 135,00, anderen betalen J 150,00. Genoemde bedragen zijn inclusief consumptie en cursusmateriaal. Verschillende zorgverzekeraars ge ven korting op de cursussen die Stichting Thuiszorg Eemland orga niseert. Cursusinformatie kan men aanvra gen bij het Afspraken- en Cursus bureau, #(033) 4600046, tijdens kantooruren. Aanmelding: tot woensdag 12 september. De cur sus gaat door als er voldoende deelnemers zijn. wat statischer gegevens over de deelnemende clubs (jaarprogram- inering, veelgestelde vragen/ant woorden en allerlei 'links' naar andere sites). Ook de brochure met de zakelijke gegevens over o.a. doel en werkwijze van de vereni gingen, contactpersonen, etc. be hoort tot de mogelijkheden, waar voor de Brede Bieb Soest dan de coördinatie zou kunnen voeren. 'Warenhuis' Ook op het gebied van ruimte voor repetities, cursussen of uit voeringen heeft de Brede Biep Soest het nodige te bieden: o.a. een theaterzaal met 150 zitplaat sen, leslokalen, vergaderzalen, ex positieruimte etc. De BBS kan de wensen en verlangens van de in stellingen op elkaar afstemmen. Ook voor exposities, festivals etc. - zelfs masterclasses, benefietcon certen en een zangkorendag - biedt het gebouw een scala van mogelijkheden. Bij deze plannen past ook het initiatief voor de in richting van een 'leescafé', waar bezoekers ook overdag en 's avonds terecht kunnen. Kort ziet het centrum eigenlijk als een soort cultureel 'warenhuis', waar allerlei mensen uit Soest van dinsdag tot en met zaterdag voor van alles en nog wat op cultureel gebied terecht kunnen: boeken, cd's, kunst, en nog veel meer, zoals digitale infor matieverstrekking (Internet) en - bemiddeling. Maar ook 'inhoudelijk' zouden de verenigingen volgens Toon Kort gemakkelijk bij de Brede Bieb Soest te rade moeten kunnen gaan, bijvoorbeeld als ze hulp nodig heb ben op het gebied van programme ring, scholing en deskundigheids bevordering. Hij noemt in dat ver band o.a. cursussen over presente ren, stemgebruik, houding en be weging, toegespitst op de wensen van elke vereniging of op een aan tal bij elkaar. 'Met betutteling door ons heeft dat niks te maken. Als de clubs daaraan behoefte hebben, dan proberen we wat te organise ren.' Uitmarkt Eén van de activiteiten die Toon Kort in elk geval al concreet voor ogen heeft is de organisatie van een 'culturele uitmarkt', ergens op een zaterdag in september, die dan samenvalt met de Open Dag van de Brede Bieb Soest (met presen taties van bijvoorbeeld ook de Volksuniversiteit, Artishock, het Cenakel, de Muziekschool en al die andere culturele instellingen). De Brede Bieb Soest zou daarvoor het initiatief kunnen nemen en de Seizoensmarkt - die volgens Kort tot dusver te breed van opzet en formule is, en bovendien op ge meentelijk voorschrift telkens van plek moet wisselen - zou geleide lijk aan kunnen overgaan in zo'n 'Soester uitmarkt'. Voor het cultureel centrum C-drie betekent deze nieuwe koers ook 'inhoudelijk' een hele verandering, onderstreept hij. 'Tot nu toe heb ben we hier té aanbodgericht ge werkt. Dat wordt anders, namelijk vraaggericht, zodat we kunnen in spelen op reële behoeften die er zijn.' Hij is optimistisch over de kans van slagen. 'Als over een jaar zou blijken dat de verenigingen helemaal niks willen...? Nou, dan houdt 't natuurlijk op. Dan gaat 't licht uit, zou je kunnen zeggen. Maar ik weet eigenlijk wel zeker dat het zo ver niet zal komen...' De praktijkproef met de fietsboot over de Eemlijn is niet negatief beïnvloed door de opsluiting van de boot door de onverwachte repa ratie van de brug bij Eembrugge, waardoor de fietsboot van maan dag 31 juli tot vrijdag 3 augustus werd 'opgesloten' tussen Amers foort en Baarn. Ook een uurtje varen van Baarn naar Amersfoort, of omgekeerd, bleek voor heel wat inwoners van Amersfoort, Soest en Baarn een interessant vakantie-uitstapje te zijn. Vanaf het zonnedek is er een prachtig uitzicht, over de dijken heen, op het polderland met vre dig grazend vee, de vele vogelsoor ten in het grasland en op de Eem en de natuurlijke oeverbegroeiing. Mooie oude boerderijen onderweg aan de kant van Hoogland-West en aan de Soester kant de Kleine Melm en de Grote Melm, schilder achtige oude huizen, waar vroeger een veer was, een roeiboot die pas sagiers overzette. Vanaf zaterdag j.1. tot en met vrijdag 7 september is de oorspronkelijke route van Eemlijn hersteld: De boot vertrekt uit Amersfoort om 10.00 uur, daarna uit Baarn om 11.30 uur, daarna uit Eemdijk om 12.30 uur, om 13.30 vanaf de Westelijke pier uit Spakenburg naar Flevoland (bij het eiland de Dode Hond, nabij de Stichtsebrug), vanwaar de boot weer om 14.15 uur vertrekt naar Eemdijk, alwaar om 15.15 uur koers gezet wordt naar Baarn. En vanuit Baarn vertrekt de boot naar Amersfoort om 16.15 uur, om daar tenslotte omstreeks 17.45 uur te rug te keren. Op de fiets Het leuke van de fietsboot is, dat passagiers hun fiets voor een piek kunnen meenemen en vanaf het punt waar zij willen afstappen met hun fiets naar huis kunnen terug- fietsen. Veel mensen beginnen de dag met een boottocht en fietsen daarna door het schitterende Eem land naar huis. Daardoor wordt de boot steeds leger. De capaciteit van de boot kan beter worden be nut als passagiers eerst gaan fiet sen en daarna opstappen op de fietsboot om (bijna) naar huis te worden teruggevaren. Veel passagiers genieten van het uitzicht vanaf het zonnedek over de Eem en het landschap waar door deze korte rivier stroomt en van het Eemmeer, dat het oude land (Eemland) en het nieuwe land (Flevoland) scheidt. Onder nemende fietsers stappen in het nieuwe land aan wal om langs het Eemmeer te fietsen en via de Stichtsebrug of de Nijkerkersluis weer huiswaarts te keren. Reacties De voorraad (6.000 stuks) folders van Eemlijn is zo snel weggevlo gen, dat een herdruk (15.000 stuks) moest worden gemaakt. Het gastenboek op het schip bevat meest zeer enthousiaste reacties van passagiers. De in Eemland zo onbekende Eem en het Eemmeer worden door de passagiers echt bemind. Een mooie reactie: waar om was die Eemlijn er niet eerder? De familie Van Ham van de Jo- hannes Poststraat geniet de deze zomer van een opmerke lijk stukje 'natuur' op het bal kon van hun 9-hoog KLM-flat. In een bloempot model paar- denruif, ooit bij Spullenhulp aangeschaft nestelt sinds eni ge tijd een duivenfamilie: pa, ma en twee jonkies. Henk en Wies van Ham keken een maand of twee geleden al heel ver rast op toen ze opeens een duiven- paar ontwaarden op hun balkon. Ze houden het erop dat het om tortelduiven gaat, maar echte dui- venkenners zijn het niet, dus hele maal zeker zijn ze daar niet van. In elk geval bleken de duiven het op hun balkon prima naar de zin te hebben, met als gevolg dat er op een goed moment ook twee eitjes in het nestje werden ontdekt, die afwisselend door pa en ma werden 'bebroed'. De eitjes zijn inmiddels uitgekomen en sindsdien hebben de 'jonkies' vriendschap gesloten met de Van Hams, die de vogeltjes o.a. met havermout en cake hebben gevoed. Eén van jonge vo gels gaat in zijn dankbaarheid zelfs zo ver dat hij onbekommerd plaatsneemt op het hoofd van Wies. Sinds een week of drie vlie gen de jonge duiven (al een centi meter of 12 groot) zelfstandig uit, maar ze komen nog regelmatig te rug, in gezelschap van pa of ma, en die ene (of die andere, want ze zijn nauwelijks van elkaar te onder scheiden) kiest nog altijd graag even een 'uitrustplaats' in de haar dos van Wies van Ham. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 90 61fax 035-602 90 85 www.huisenzekerheid.nl soest@huisenzekerheid.nl Te koop Met een vrij uitzicht aan de voor zijde en een heerlijke achtertuin op het zuiden is nog niet alles gezegd. De ruimte binnen deze uitstekend onderhouden woning, de ligging in een kindvriendelijke wijk en de korte oplevertermijn maken dit pand bijzonder aan trekkelijk. Indeling: entree/hal, MK, vernieuwd toilet, l-vormige woonkamer v.v. plavuizen en in de zithoek v.v. vloerbedekking. Gezellige keuken v.v. plavuizen vloer en inbouwapp. Vanuit de keuken is er toegang tot de achtertuin alwaar de toegang tot de inpandige berging/schuur. El.zonnewering aan achterzijde van de woning met garantie. Via vaste open trap komt u op de 1e verd: ruime ingebouwde kast. Badkamer v.v 2e toilet, wastafelmeubel, spiegelwand, douche en wasm.aansluiting. Ruime slaapk. (voorheen 2) en 2e ruime slaapkamer met grote schuif- wandkast. Via afgesloten vaste trap komt u op de 2e verd: overloop met bergkamertje met CV (Vaillant HR1998) en droger aansluiting. Een ruime zolderkamer v.v dakkapel en vaste inbouw/bergkast over de gehele lengte van de kamer. Deze woning is gedeeltelijk v.v. van dubbele beglazing.Neem eens een kijkje binnen deze ideale gezinswoning die bovendien erg gunstig ligt t.o. winkels, scholen en openbaar vervoer. Aanvaarding in overleg (kan snel) I) bent op zoek naar een ruime woning in een rustige wijk met een tuin die u veel privacy biedt en ook nog een grote garage en/of hobbyruimte prefereert, dan zou u beslist eens een kijkje moeten gaan nemen in deze karakteristieke helft van dubbe le woning met uitbouw. Indeling: Hal v.v. plavuizen vloer, zeer ruim toilet met fon tein, Meterkast, L-vormige woonkamer v.v. planken vloer en schuifpui. Open keuken v.v. diverse inbouwappara- tuur. en plavuizen vloer. Ruime kelder (stahoogte), bijkeuken v.v. wasmachine- en dro- geraansluiting. 1e verd.: overloop v.v. planken vloer, ruime ouderslaapkamer, (voorheen 2) met inbouwkasten. 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking, met toegang tot platte dak (mogelijkheid voor een dakterras en/of uitbouw). Badkamer v.v. ligbad, dubbele wasta fel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar2e verd.: zeer ruime zol der (mogelijkheid 2 slaapk.) v.v. nieuwe vloerbedekking, 2 x dakkapel en velux dakraam. CV (radson 1992) Aanvaarding in overleg (kan snel) Vraagprijs: 825.000,= 374.368,68 k.k. Deze leuke woning staat in een gezellige kindvriendelijke buurt en heeft een prachtig en vrij uit zicht over een park. Vanuit de aangebouwde serre aan de ach terzijde kijkt u uit op een heerlij ke tuin op het zuiden met waterpartij en vrijstaande stenen schuur. Deze woning met karak teristieke uitstraling is geheel voorzien is van kunststofkozij nen met dubbele beglazing en biedt verrassend veel ruimte. Indeling: begane grondhal/entree, toilet in boekopstel- ling, Kelderruimte, Trapkast/garderoberuimte, ruime woonkamer met serre, voorzien van gevelkachel en gaskachel naar ontwerp van Jan des Bouvrie (ter overname). Halfopen standaard keuken met geiser. 1e verdieping: overloop, badkamer met 2e (ver maal) toilet, douchecabine, wastafel en deur naar plat dak. 2 Slaapkamers met draai- kiepramen en inbouwkasten. 2e verdieping: via vaste trap bereikbare zolderkamer met 2 dakramen. D.m.v. verlaagd plafond is via vlizotrap bereikbare bergzolder gecreëerd. Bijzonderheden: elektrische bedrading volledig vernieuwd nieuwe gasleidingen nieu we rioleringsbuizen vrijstaande stenen berging/schuur v.v. elektra. Deze, van zowel binnen als buiten goed onderhouden jaren dertig woning is vooral voor jonge gezinnen een ideale woning en beslist een kijkje van binnen waard. Aanvaarding in overleg U bent starter of u zoekt met uw partner een ideale en betaalbare woning dan is dit een unieke kans, In dit appartement is het een kwestie van meubels neer zetten en wonen. Dit op de 4e verdieping gelegen, uitstekend onderhouden 3 kamer apparte ment (voorheen 4) heeft een vrij uitzicht aan achterzijde. Aan de galerijkant heeft u een mooi uit zicht op het polderlandschap Baarn/Eemnes. Het pand is uit het bouwjaar 1960 en heeft een berging in de onderbouw. Indeling: Entree, toilet, hal, MK, vernieuwd toilet, woonkamer, vernieuwde keuken met plavuizen vloer, vernieuwde badkamer, 2 slaapkamers. Vanuit de woonkamer en slaap kamers is er een toegangsdeur naar het balkon op het zuidwesten. De woon- en slaap kamers zijn voorzien van een laminaatvloer. De woning is gedeeltelijk vv. dubbele begla zing en kunstof kozijnen. Servicekosten: 325,= per maand inclusief voorschot c.v. Aanvaarding in overleg (kan snel) Neem eens kijkje in dit 3-kamer appartement (voorheen 4) op de 2e verdieping met berging in de onderbouw en balkon op het zuid-westen. De verassende indeling, de vernieuwde badka mer en keuken met inbouwap- paratuur maken dit appartement zeer aantrekkelijk. Bovendien is deze woning geheel voorzien van dubbele beglazing en gun stig gelegen t.o.v. winkels, scho len en openbaar vervoer. Indeling: Entree/ hal, toilet, woonkamer voorzien van laminaat- vloer, MK (6 groepen), vernieuwde keuken voorzien van inbouwapparatuur (koel/vries kast, electnsche oven, keramische kookplaat en afzuigkap) inbouwkast. Inpandige ber ging. Vanuit een overloop/garderoberuimte met inbouwkast is er een toegang naar een ruime ouder slaapkamer met deur naar het balkon Vanuit een ruime 2e slaapkamer aan de voorzijde is er een toegang naar de vernieuwde badkamer met douche en vaste was tafel Bijzonderheden: De woning is geheel voorzien van dubbele beglazing. De woonka mer en keuken zijn voorzien van een houten schroten plafond (lichte kleur) en de overige plafonds zijn voorzien van een kunststof schroten plafond. Servicekosten: Fl. 325,= per maand inclusief voorschot c.v. Aanvaarding in overleg (kan snel)

Soester Courant | 2001 | | pagina 5