De gildefeesten kunnen beginnen Hulleman optiek rv Houthakkersfeest Cage Vuursche aru6hocK CULTUUR WELZIJN Goed gezien in woord en beeld (2) Fietsende Passanten 6 Houthakkersfeest in Lage Vuursche op 18 augustus WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT PAGINA 12 'On the Waterfront' VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 1NKEL ££/V (jXCE ZAM Kralentaal Aftrap met fiets- en wandeltocht en gildeloop Geef bloed DONOR Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Wegens vakantie zijn wij gesloten t/m maandag 20 augustus. Dinsdag 21 augustus om 9.00 uur zijn wij er weer. VOOR OOGZORG Groot Engendaal houdt groot zomerfeest de bestede Sekkersti 'Groene Cursus' Lambertus v.d. Kooij Ganzentrek Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen expert (g) schoemaker Herstel Werelddansen bij Terpsichore Gescheiden» en dan? Nasleep MKZ voor Houthakkersfeest [Woensdag 15 august Hulpverlening! SPULLENHULP Steenhoffstraat 46, (cl. 601 95 77 I Maandag 20 augustus Amerika in de vijftiger jaren. Ter- ry Malloy verdient de kost als ar beider in de haven van New York. De vakbonden, op hun beurt geïn filtreerd door de maffia, hebben het daar voor het zeggen. Corrup tie en vriendjespolitiek zijn aan de orde van de dag en wie dat aan de kaak stelt, wordt een kopje kleiner gemaakt. Dat beseft Terry maar al te goed, want het is zijn collega Joey overkomen. Zelf blijft Terry liever op goede voet met de vak bonden, zo krijg je immers de makkelijke klusjes. Toch krijgt Ter ry, als meeloper van de maffia medeverantwoordelijk voor Joeys dood, wroeging, en als een rege ringscommissie onderzoek doet naar mogelijke misstanden in de haven, besluit Terry te praten. De risico's neemt hij voor lief. Steeds openlijker komt hij in opstand te gen de smerige havenpraktijken. De machtige vakbondsbazen laten zich echter niet zomaar ontmaske ren en een keiharde confrontatie is het gevolg. Nog geen haar scheelde het of 'On the Waterfront', nu een klassieker onder de klassiekers, was nooit uitgebracht. Het verhaal is geba seerd op ware gebeurtenissen en de grote studio's wilden, in het destijds fel anticommunistische Amerika, hun handen er niet aan branden. Bovendien werd de film gezien als een reactie van regisseur Elia Kazan (Istanbul, 1909) op de manier waarop hij zich in en na de oorlog politiek had gedragen. Een onafhankelijke producent nam het risico en boekte er een enorm suc ces mee. De film won maar liefst acht Oscars, onder meer voor de beste regie, de beste hoofdrol en het beste scenario. Regie: Elia Ka zan. Scenario: Bud Schulberg. Muziek: Leonard Bernstein. Met: Marlon Brando, Eva Marie Saint, Karl Malden, Lee J. Cobb. VS 1954, z/w, 108 min. Maandag 20 augustus, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, 886019577. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Armbanden en kettingen kan men in de Wereldwinkel in verschillen de uitvoeringen uit vele landen aantreffen. Waarom versieren mensen zich met deze sieraden? Beslist niet alleen om er mooier of indrukwekkender uit te zien. Er zijn, zeker in de landen waar deze sieraden vandaan komen, vaak an dere redenen, bijvoorbeeld: - kralen, stenen, of voorwerpen kunnen dienen als gelukbrenger (tand, klavertje vier, een sym bool); - kralen kunnen rijkdom aandui den (diamanten halssnoer); - kralen als teken van rouw, geluk, enz.; - kralen of stenen als afweer tegen ziekte of boze geesten. Vooral in Afrikaanse landen wordt (werd) met kralen meer bedoeld dan alleen maar 'sier'. Bepaalde stammen geven aan de kleur van de kraal een bepaalde betekenis. Door de kralen op een bepaalde manier te rijgen kan men zelfs een boodschap overbrengen. Jonge meisjes van de Zulu brengen zo zelfs 'liefdesbrieven' over. Vaak zijn de huidige armbanden en ket- tingen van deze bijzondere siera den afgeleid. Te zien, te bewonderen en te koop in de Wereldwinkel in Soest. Openingstijden: maandag 13:00- 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30; zaterdag 09:30- 17:00 uur. Maanden van voorbereidingen zijn achter de rug, het draai boek ligt opengeslagen, de ver gunningen en materialen zijn binnen, de tent wordt opgezet en de biertanks staan klaar. De gildebroeders en —zusters en tal van meewerkende vereni gingen en instellingen zijn er klaar voor. Boeren, burgers en buitenlui kunnen naar De Blaak komen. De gildefeesten kunnen beginnen. Acht dagen traditie, aaneengere gen door folklore, 'giiderituelen', muziek, sport en spel, staan voor de deur. Zoals altijd kunnen eerst de benen worden losgemaakt, voordat het feestgedruis in alle hevigheid losbarst. Toertocht Afgetrapt wordt maandag 20 au gustus met de recreatieve fietstocht over 25 kilometer, georganiseerd door Tempo Toer. Gestart kan worden tussen 18:15 en 19:00 uur vanaf de Schaapskooi van de familie Van der Grift, te genover het gildeterrein aan de Ferdinand Huycklaan. De tocht is ook geschikt voor kinderen, de route is aangegeven met pijlen en leden van Tempo Toer staan on derweg bij de eventueel gevaarlij ke punten, anderen rijden mee om assistentie te verlenen bij pech. Deelname aan de fietstocht kost 4 gulden, inclusief een routebeschrij ving. Wandeltocht Dinsdag 21 augustus is ingeruimd voor de wandeltocht van 'Jacob van Gaesbeek'. Dit wandelcomité heeft routes van 5 en 10 kilometer uitgestippeld. In de Schaapskooi kunnen de deelnemers zich tussen 18:00 en 19:00 uur inschrijven en vervolgens op pad gaan. Ter herin nering krijgen de wandelaars een vaantje mee naar huis. Wie voor af nog informatie wil, kan bellen naar: 6011709; b.g.g. 6020005 (na 19:00 uur). Deelname aan de wan-, deltocht kost 3,25 gulden per per soon. Gildeloop AV Pijnenburg staat garant voor de organisatie van de gildeloop, het vaste onderdeel voor de woensdag. Het parkoers van 3333 meter strekt zich uit over de klin kers en het asfalt van de Kerke- buurt. Voor de jeugd is er een in gekort traject van 2500 meter. Volwassenen kunnen kiezen of ze één, twee of drie rondjes lopen, maar wie wil meedingen naar de prijzen zal 10.000 meter moeten afleggen. Inschrijven voor de gildeloop is eveneens in de Schaapskooi (van- Maandag 20 augustus 18:15 uur Recreatieve fietstocht door en rond Soest, georgani seerd door Tempo Toer; start: De Schaapskooi. Dinsdag 21 augustus 18:00 uur Avondwandeling, georganiseerd door Wandelcomité Jacob van Gaesbeek; start: De Schaapskooi. Woensdag 22 augustus 19:00 uur Gildeloop, georganiseerd door AV Pijnenburg; start: bij feesttent op De Blaak. Donderdag 23 augustus 20:30 uur Duits/Limburgse muziekavond met Palemiger, Frans Theunisz en Anita de Hoop; feesttent. Vrijdag 24 augustus 18:15 uur Afhalen gildekoning Ben van Schalkwijk op huisadres. 19:30 uur Feestavond voor gildeleden en -vrienden; feesttent. Zaterdag 25 augustus 08:00 uur Toertochten, georganiseerd door Tempo Toer; start: De Blaak. 09:00 uur Volkspaardenfeest (jubileum). 11:00 uur Kinderkennis. 11:30 uur Volksspelen. 13:30 uur Kampioen- en prijsschieten. 14:00 uur Oud-koningen kampen. 20:30 uur Feest/dansavond met Greenlight Express en de Sjonnies. f j V Zondag 26 augustus 09:30 uur Eucharistieviering met gilde-eer; Petrus- en Paulus- kerk. 12:00 uur Zondagmiddagconcert Eemlander Blaaskapel. 12:30 uur Kinderkennis. 13:00 uur Koningsschieten met aansluitend huldiging nieuwe koning. 13:45 uur Optreden tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps en divers muzikaal entertainment. 19:30 uur Ophalen nieuwe gildekoning op huisadres. 21:00 uur Feest/dansavond met Les Cigales. Maandag 27 augustus 14:00 uur Ouderencontactmiddag met Michel van Grunsven en Trio Jan en Zwaan, georganiseerd door de ouderen bonden ANBO, KBO en PCOB. 20:00 uur Radio 538 drive in. (Wijzigingen in het programma voorbehouden). af 18:00 uur), de start en finish lig gen op de Peter van de Breemer- weg, nabij de toegang tot De Blaak. De route loopt verder via de Hooiweg, de Eemweg, de Lan ge Brinkweg, de Korte Middel wijkstraat, het Kerkpad ZZ en de Kerkstraat. Deelname aan de gil deloop kost 8,50 voor volwassenen en 4 gulden voor de jeugd. Ieder een ontvangt een herinnering en een flesje sportdrank. Muziekavond In de activiteiten vanaf donderdag 23 augustus heeft in de meeste ge vallen het Groot Gaesbeeker Gil de zelf de hand gehad. Voor de Duits/Limburgse muziekavond op 23 augustus zijn nog kaarten ver krijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat, Primera Zuid aan de Zuidpromenade, Primera De Beer aan de Tamboerijn en Ta baksspeciaalzaak R. Bon aan de Laanstraat. Optredens zijn er van de Limburg se muziekband Parlemiger, Frans Theunisz en Anita de Hoop. Ge heel in de stijl van deze vrolijke muziekavond worden de tafels en banken in lange rijen in de tent opgesteld. Voor het volledige programma zie elders deze pagina. BURG. GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 3859 's Maandags gesloten Een jeu de boulescompetitie, een barbecue en nog veel meer activi teiten vinden woensdag 22 augus tus plaats bij Groot Engendaal. Bij het verzorgingshuis aan het Boek weitland zal tevens zanger/enter tainer Rocky Daal optreden. Voor dit grote zomerfeest worden het terras en het parkeerterrein van Groot Engendaal omgetoverd tot feestterrein. Om eventueel slecht weer het hoofd te kunnen bieden, worden er enkele partytenten ge plaatst. Het zomerfeest is voor de eerste keer georganiseerd en op touw ge zet door de Stichting Zorgcentra Soest (SZS). Begonnen wordt vol gende week woensdag om 14:00 uur en het feest duurt tot 22:00 BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53^ Soest Telefoon 035-6012050 Het IVN (Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie) -Eemland en het IVN-de Bilt e.o. organiseren dit najaar weer een Groene Cursus van vier lezingen en drie excursies. Na een avond waarin het ontstaan van bodem en landschap centraal staat, komen meer seizoensgebon den natuurverschijnselen aan de orde: de herfst met zijn paddestoe len, vogels die wegtrekken of hier juist komen en op de laatste avond houden de cursisten zich bezig met insecten en de manieren waarop ze extreme omstandigheden als b.v. een winter overleven. De cursus wordt gegeven op de maandagen 8,15 en 29 oktober en op maandag 5 november. De ex cursies vinden plaats op de zater dagochtenden 13 en 20 oktober voor respectievelijk de bodem en paddestoelen, op zaterdag 3 no vember gaan we vogels kijken in de Arkenheemse polder. De lezin gen vinden plaats in een school die op korte afstand ligt van station Soest-Zuid. De kosten bedragen f 50,00, op de eerste avond te voldoen. Hierbij is koffie of thee inbegrepen, evenals een map met informatie. Inlichtin gen of aanmeldingen: Henk Bos- ma, 886014410, of Jeroen Vis, 886018565; e-mail: henk- jan.strang@nl.pwcglobal.com 's Winters naar de zon kijk, daar vliegt eenkoppel ganzen in de vorm van een V kon ik maar met jullie mee Wij wensen jullie goede reis Wat fijn dat je zelf kan vliegen Wij moeten eerst een ticket kopen Omdat wij alleen maar kunnen lopen Als ik dan naar boven kijk gaat voorop de dirigent en zingen zij met allerlei geluiden kwak, kwaak, wij vliegen naar het zuiden Eens moeten zij weer huiswaarts keren welke richting zullen zij nu kiezen? wordt het zuid of oost of west in het noorden is het nog het best www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl So©St©r Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OlUlGflillfl© In de zomermaanden kun je in Soest heel wat 'vreemdelingen tegenkomendie onze gemeente meestal op de fiets doorkruisen. Jan Postema posteerde zich van tijd tot tijd langs de hoofdroute; hij schoot de 'passantenaan en doet van die ontmoeting onre gelmatig verslag in de Soester Courant. Frank en Jurjen Boekraad uit Deventer op doortocht in Soest. Het eerste contact met Frank (va der) en Juijen (zoon) Boekraad werd gelegd tegenover museum Flehite in Amersfoort. Of ze ook op hun tocht door Soest gingen? Een praatje en een foto voor de Soester Courant? 'We hebben nog familie in Soest. Ze zullen wel op kijken. En dan die vuilniszakken...' zegt Frank. De kampeeruitrustin gen boven op de achtertassen zijn in grijze plastic zakken gewikkeld. Ze zijn functioneel en de rest is voor kniesoren. Het is stralend zo merweer, maar fietsen is ook voor uit zien. Jurjen keek op zijn kaart en inder daad, ze kwamen door Soest, dwz, Soestduinen. Ze wilden nog even de binnenstad bekijken en we spraken af dat we elkaar over an derhalf uur zouden ontmoeten bij snackbar met uitspanning bij de spoorwegovergang van Soestdui nen. Ze waren die dag vertrokken uit hun woonplaats Deventer en fiets ten langs Apeldoorn, Kootwijk (minder koeien en idem lucht daar als gevolg van mkz) en Hoevela ken naar Amersfoort waar de tel ler 63 km aanwees. Ze zagen de Muurhuizen, Onze Lieve Vrou wen-toren en verbaasden zich er over dat er rondvaartboten door de grachten trokken. Een andere ontdekking was dat een zool van Franks fietsschoenen los was gaan zitten. Hun reisdoel? Ze zouden gaan overnachten bij familie in Utrecht en de volgende avond naar het Jaarbeursplein gaan om de bus van Cycletours te nemen naar Tours aan de Franse Loire. Het oorspronkelijke idee was om een tocht naar Parijs te maken, maar ze kregen een boekje in han den waarin het eerste deel van de route van Breda naar Santiago de Compostella gedetailleerd en met handige kaartjes staat beschreven. Daarmee was de beslissing snel genomen. De bus rijdt ze in twaalf uur naar Tours. De chauffeur wijst ieder zijn slaapplaats aan. 'Ont houdt uw nummer goed. U slaapt in de kleren die u aanheeft. Zorg dus voor wat lichtere kleding. Schoenen mag u wel uitdoen', meldt de schriftelijke instructie. In Tours kunnen ze onmiddellijk na uitstappen beginnen. De busreizi gers zwermen in verschillende richtingen uit. Frank en Jurjen naar het noorden, naar Chartres, om Parijs heen, naar Compiègne, Dendermonde, Antwerpen. Parijs is natuurlijk een bezoek waard, dus daarvoor nemen ze een aparte dag per openbaar vervoer. De fietstocht is begroot op 19 da gen. Vader en zoon laten moeder en dochter thuis achter. Ze hebben 'bei-uren' met elkaar afgesproken 'voor de dagelijkse contacten. Frank is arts in het keuringswezen en Jurjen is net over naar 5 vwo. Wat hij wil worden met zijn profiel natuur en gezondheid? 'Iets me disch, misschien wel arts of zo'. Hij houdt het wat vaag, maar is meer het type dat heel goed weet wat- ie wil. De dagelijks tocht naar school brengt hem geen Setscondi tie: hij woont er 500 m vandaan. Wel hebben ze in '97 een tocht door de drie noordelijke provincies gemaakt, met Schiermonnikoog als verste punt en een gemiddelde van 90 km per dag. Evenals naar Rome leiden er vele wegen naar Santiago de Compos tella. Pas in Noord-Spanje was er een gezamenlijke weg naar het graf van de Heilige Jacob voor de pel grims die er sinds de 10e eeuw naar toe trokken. Ik ken iemand die na Santiago weer terugfietste naar Nederland en te horen kreeg, van mensen langs de weg, dat hij de verkeerde kant opreed. Daar zullen Frank en Jurjen geen last van hebben. Jan Postema Het jaarlijkse Houthakkersfeest in Lage Vuursche is een feest van houthakkers, bosbouwers en voor iedereen die het bos een warm hart toedraagt. Tijdens de spannende houthakwedstrijden, die geduren de de dag gehouden worden, zul len professionele houthakkers la ten zien hoe bedreven zij zijn in hun vak. Er is een spannend wed- strijdparcours, dat alle onderdelen van de normale werkzaamheden in het bos weergeeft. De klimwedstrijden waarbij pro fessionele deelnemers hoog in de boom diverse opdrachten uitvoe ren worden dit jaar voor de eerste keer gehouden. Op de traditione le houthakkersmarkt met ruim 100 kramen zijn producten te zien en te koop die met hout en het bos te maken hebben. Er worden veel demonstraties gegeven, zoals het klimmen met klimsporen en het snoeien en zagen van bomen. Er is een mobiele zaagmachine die plan ken en balken van een boomstam maakt. Er worden stoelen en bloembakken van boomstammen gezaagd. Tijdens de dag presente ren zich een aantal organisaties die zich bezighouden met de natuur en natuurbeheer. De Jack Russell-races zijn ook een vast onderdeel van het Houthak kersfeest. Deze kleine maar felle hondjes staan bekend om hun jachtinstinct en zullen tijdens de race tegen elkaar uitkomen achter de vos, een door een lier voortge trokken vel. De eerste ronde begint om 10.30 uur. De wedstrijden en demonstraties zullen omstreeks 18.00 uur worden afgesloten. Het Houthakkersfeest is een dag uit voor het hele gezin en vindt plaats in de recreatiekuil bij Lage Vuursche welke duidelijk met bor den is aangegeven. Er is ruime par keergelegenheid vlak naast het feestterrein. De toegang is evenals voorgaande jaren gratis. Programma 10:00 Opening; aanvang houtha- kersmarkt met meer dan 100 kramen, 10:20 Demonstratie zaagkunst i0:40 Demonstratie kraanbestu ring 11:00 Demonstratie country line dance 1130 Demonstratie zaagkunst 12:00 Eerste ronde houthakwed- strijd 13:00 Demonstratie boomklim- men 13:30 Demonstratie country line dance 14:00 Tweede ronde houthak- wedstrijd 14:30 Demonstratie sleeppaarden 15:00 Derde ronde houthakwed- strijd 15:30 Demonstratie country line dance 16:00 Vierde ronde houthakwed- strijd 17:00 Finale houthakwedstrijd 17:20 Demonstratie country line dance 17:30 Prijsuitreiking Op het terrein van dé bokkenwa gens zullen de hele dag demon straties met bokkenwagens gege ven worden. Jack Russell-demon- straties en -kampioenschappen vanaf 10.30 uur op het aparte Jack Russell-wedstrijdterrein. Tijden en onderdelen kunnen aan de om standigheden worden aangepast. A LIFE LESS ORDINARY BeoVision MX Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 6.0LUFSEN Bij aflevering 5 van 'Fietsende Pas santen' is vorige week de verkeer de foto geplaatst. De foto van deze week - van vader en zoon Boel vaart uit Deventer - stond door een misverstand bij het artikel over Pierre van Veggel. Excuses aan de betrok Kenen. Bij de volksdansvereniging Terpsi- choré (voor Amersfoort en omge ving) kan men het komende sei zoen werelddansen leren o.l.v. Hanneke Rommens. De cursussen beginnen op 4 september en ein digen op 18 juni 2002. Iedereen kan meedoen vanaf beginners, semi-gevorderden en vergevorder den. Het voordeel bij volksdansen is dat men geen partner nodig heeft. Wie aarzelt om mee te doen kan eerst eens vrijblijvend komen kijken. De eerste groep danst van 19:30 tot 21:00 uur en de gevor derden van 21.00 uur tot 22.30 uur. Adres: gymzaal in het Meer wegen College aan de Zangvogel- weg, hoek Lageweg, Amersfoort. Meer informatie: Henny Kentie, S 0346-352637, b.g.g. Wil Ver- weij, 88033-4551566. Voor mensen in de provincie Utrecht die gescheiden zijn biedt de Interdekenale werkgroep Schei den en Geloven Utrecht in het na jaar van 2001 de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen in een gespreksgroep of om - wat meer persoonlijk tijdens een korte training te kijken naar de eigen rol in het proces van scheiden. Van deelnemers wordt de bereidheid gevraagd om ook naar anderen te luisteren. In de gespreksgroep krijgen onge veer acht deelnemers de gelegen heid om met lotgenoten ervaringen uit te wisselen. Zij zullen merken dat ze ervaringen van elkaar her kennen en daarin niet alleen staan. Zij kunnen ervaren dat ze erkend worden in wat hen bezighoudt. Deelnemen aan deze groep kan mensen helpen hun scheiding een plaats te geven. De groep komt acht avonden bij elkaar. Op elke bijeenkomst wordt een ander thema ter sprake ge bracht. Begeleiding geschiedt door twee leden van de werkgroep: een ervaren groepsbegeleider en een vrouw die uit eigen ervaring kan spreken over wat scheiden bete kent en aan een eerdere training heeft deelgenomen. De training, die op drie avonden wordt gehouden, is bedoeld voor mensen die al langer gescheiden zijn. Centraal staat ieders eigen rol en aandeel in de scheiding. Het is meer persoonsgericht dan een ge spreksgroep. Men staat stil bij vra gen als: 'Wat wil ik? Wat is mijn kracht? Wat voor contacten heb ik en hoe maak ik daar gebruik van? En kijkend naar de toekomst: hoe wil ik verder met mijn leven?' Opgeven Data en plaats zijn nog niet be kend. Bij aanmelding kan men aangeven op welke avond men be slist niet kan. Voor een bijdrage in de kosten van gespreksgroep of training wordt van de deelnemers 25,00 11,34) gevraagd. Wie belangstelling heeft kan naam, adres en telefoonnummer tot uiter lijk 15 september doorgeven aan het secretariaat van dekenaat 't Sticht, Daam Fockemalaan 22, 3818 KG Amersfoort; telefoon 033-4617223; fax 033-4618350; e-mail deksticht@ut.rkk.nl Er zullen dit jaar geen bokkenwa gens te zien zijn op het houthak kersfeest dat op zaterdag 18 au gustus in Lage Vuursche gehouden wordt. Reden is dat er nog steeds een verbod is op het bij elkaar brengen van dieren uit verschillen de stallen. De vereniging Bowane heeft daarom besloten om haar landelijke concours, dat tijdens het houthakkersfeest gehouden zou worden, af te blazen. De organisa toren vinden dit erg jammer maar menen dat er voor de bezoekers voldoende te zien is om er een leu ke dag in de natuur van te maken. Kinderen Ouders van een overleden kind ndelijke zelfhulporganisatie; con- riadres: Eveline Mossel, Weegbree- a, 543, 3765 XR Soest, SB 0J431O. Haptonomie lichting Haptonomische Zwanger- ■hapsbegelciding; contactadres: M. aFoll, Clauslaan 23,3761 CX Soest, 56031396. ,Huilbaby's oUch and Play, hulp bij huilbaby's en -ouveusekinderencontactpersoon ^rtine van der Zee, 886027231. ,$l. Gastouderbureau Soes! jijhuislaan 10, 1217 SK Hilversum, *6021427. ,VBOK leniging ter bescherming van het geboren kind, voor hulp bij onge le zwangerschap, 88033-4620244 ,1)6-0730; dag en nacht bereikbaar. ijOL/Schreeuw om Leven Lip bij ongewenste zwangerschap of abortus; Ruitersweg 35-37, 1211 (I Hilversum, 886214205; contact- rtsoon Soest: Wilmy de Goede, 88 614442, b.g.g. 6244351. I,Moeders voor Moeders i[ine-inzameling van zwangere vrou- tenten behoeve van medicijnen; con- k-iadres: mevr. T. Mous, SS035- 6551684. ongeren Jongerenspreekuur GGD oor jongeren van 12 tot 20 jaar, „aandag 15:30-16:30 uur, Zonnehof Amersfoort. Kindertelefoon •lefonisch advies en informatie voor nderen en jongeren van 8 tot 18 jaar, )-0432 (gratis). frouwen Vrouwenspreekuur •dere donderdag 20:00-21:00 uur, adsring 31A (Vrouwenhuis), Amers- lort, 88033-4616612 (anoniem bellen ag). Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de bijstand kunnen terecht bij de werkgroep Vrouwen in de Bij stand, telefonisch dagelijks 12:00- 13:00 uur of na 18:00 uur, Soest: SS 6017431 of 6018555; spreekuur: elke 2e vrijdag van de maand, 10:00-11:30 uur, in het Internationaal Vrouwencen trum, Smitsweg 313. Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informatie centrum Utrecht (BIC), 3030- 2319924, dinsdag-vrijdag 10:00-13:00 uur. Ouderen Personenalarmering Een mogelijkheid om hulp op te roe ien in geval van nood; informatie en aanmelding: 36014114; b.g.g. secreta riaat SWOS, 36023681. Project VOS Project Vereenzaming Ouderen Soest, 36023681, Dalplein 8, 3762 BP Soest; contactpersoon: Margöt Bul- tink. Seniorenbus Informatie en opgave: elke werkdag 09:30-16:00 uur, 36019190. Zorgloket Bezoekadres: Stichting Welzijn Oude ren Soest, Gemeentehuis Soest, Raad huisplein 1, 3 035-6093155. Vrijwillige Terminale Zorg (VTZ) Contactadres Soest: Ida Jankowski, Soesterbergsestraat 173A, 3168 MD Soest, 36017122. Andere hulp Telefonische Hulpdienst Gooi en Eemland Dag en nacht bereikbaar in psychische en sociale nood, ook in het weekend en op feestdagen, 36245555; kinder- en jeugdtelefoon elke dag 12:00-21:00 uur 36245556. Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9:00 kringloopcentrum V De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Öit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking ®et de Soester Courant, staat onder redactie van Ab Faas en Jan Visser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiterlijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en facties op de programma's zijn ook hartelijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. Soest Klassiek kent niet dat stuk van Beetho ven 'Alle menschen werden Brü- dpr'. Het is uit de negende symfo- Jhe, het laatste deel. Jacques van de Griendt heeft voor dit program ma op zondagmiddag 19 augustus e negende symfonie uitgezocht, omdat alle gevoelens zoals haat, running, smart, liefde, neer- a~ntigheid, mededogen, levens- en vreugde om het bestaan, in

Soester Courant | 2001 | | pagina 12