Snackbar dicht na overlast jeugd En dit zijn de knallers van deze week: 2.98 1.89 9.99 1.25 2.49 Aanbouw Smickel pal voor slaapkamerraam Raadsels rond Lidl-supermarkt Hi NEFKENS SOEST Vrouw verongelukt op spoorlijn Eemweg VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 79e JAARGANG NO. 52 DEZE WEEK Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee OPEL O Identiteit nog onbekend Buren gaan na kort geding weer praten Onder invloed Met 113 over de Koningsweg 'Problemen met jongeren in Overhees escaleren' in Soest op woensdagmiddag voor de maand augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Zaak zou geen personeel kunnen krijgen SOESTER KALENDER Dagziekenhuis op vrijdag vroeger dicht Openingstijden Soester Courant gewijzigd Parkeerbonnen Sisi sinas Alison volkorenbrood Hamlappen varkensvlees Bospeen Casselerrib Witte vakantie- puntjes VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 'Geen structurele oplossing voor problematiek jongeren'. Commissie Ouderenbeleid koestert geen illusies meer. Doelpalen met achterhang op Van de Veldeplantsoen. GroenLinks-staten tegen weekenddienst NS. Actueel 4 Daelhoven en Santvoorde gaan fuseren. Op 't Hoogt Actueel Varia Saskia ten Berge, hele huisarts met halve baan. Peter Slootweg moet veel sleutelen aan oldtimer. Familieberichten Kleine advertenties Op Soest 7 Verdwenen Soest hervonden. Soest 50 jaar geleden. Gheselscap Goet ende Fijn in Cabrio-theater. Vreemde karakters (4). Sport 9 Voetbalclubs trappen af voor eerste bekerronde. Officieus Nederlands record Eva Janssen. Shot viert uitgebreid vijftigjarig bestaan. Soesterberg 11 Volgende schoonmaakklus: vrijheidmonument Odijkplein. Afwisselende activiteiten voor kinderen bij Abrona. Actie versterking brandweerkorps. Boom valt op containers en auto. Cultuur 12 Gildefeesten kunnen weer beginnen. Goed gezien in woord en beeld 2. Prikbord 13 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Informatierubrieken BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 zie pagina 5 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Wie onders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AU TOMOBIELBED RIJ F Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Een vrouw is zondag om het leven gekomen toen ze in botsing kwam met een trein. Het ongeluk gebeurde rond half twee nabij de spoorweg overgang aan de Eemweg. De identiteit van het slacht offer was gistermorgen nog niet bekend bij de politie. Vandaar dat gistermorgen, bijna twee dagen na het fatale onge val, een oproep werd geplaatst door de politie. Het betreft een blanke vrouw tussen de 50 en 70 jaar. Ze had bruin/grijs, halflang tot lang haar. De vrouw was gekleed in een groen zwarte jas (maat 42) met daaronder een bruin/grijze broek (maat 38). Verder droeg ze een wit t-shirt en had ze zwarte schoenen aan, een in stapmodel met platte zolen (maat 7). Om haar pols droeg de verongelukte vrouw een hor loge van het merk Prisma, in goud en wit, voorzien van een donkergroen, lederen bandje. De politie is op zoek naar men sen die aan de hand van dit sig nalement het slachtoffer denken te herkennen. Zij kunnen con tact opnemen met het politie district Eemland noord dat te bereiken is onder telefoonnum mer 0900 - 8844. Moet de eigenaar van De Smickel de nieuwe aanbouw bij het restaurant weer afbreken? Om die vraag draaide vorige week het kort geding dat buur man J. Breijinck van de pan nenkoekenboerderij aan de Lange Brinkweg had aange spannen bij de Utrechtse recht bank. Breijinck kocht een half jaar gele den de tot woning verbouwde oude schaapskooi naast De Smickel. Hij zou niets hebben ge weten van de verbouwingsplannen voor de bekende pannenkoeken- boerderij. Pas in maart zag hij dat er voorbereidingen voor de bouw werden getroffen. Uiteindelijk bleek de uitbreiding onder meer in te houden dat er een muur werd gebouwd, pal voor het raam van de slaapkamer van de zoon van Breijinck. 'Er kan to taal geen licht meer door', stelde mr. D. Bartels, de raadsman van Breijinck. En dat terwijl er ooit een zogenoemde 'erfdienstbaarheid van ramen' was opgesteld. Deze juridische constructie wil zeggen dat de eigenaar van de voormali ge schaapskooi (nu dus Breijinck) het recht heeft om ramen aan de zijde van De Smickel te hebben. Eigenaar T. Meijer van de pannen koekenboerderij maakt door het plaatsen van de aanbouw inbreuk op dat recht, meende Bartels die eiste dat de aanbouw wordt verwij derd. Maar mr. C. Schoonderbeek, Meijer's advocaat, wees erop dat zijn cliënt op eigen grond had ge bouwd en dat de gemeente er een vergunning voor had afgegeven. Volgens Schoonderbeek kon Bre ijinck zich niet beroepen op de erf dienstbaarheid, omdat hierin ook was opgenomen, dat het 'recht op ramen' zou vervallen als dit nieuw bouw bij het restaurant zou verhin deren. Omdat daarvan sprake is, meende de advocaat dat zijn cliënt Meijer in zijn recht staat. Meijer zelf stelde dat zijn buurman wel degelijk op de hoogte had kunnen zijn van de uitbreidings plannen. Meijer was in het buiten land, toen Breijinck zijn woning kocht, maar hij zou de vorige eige naresse van de voormalige schaapskooi hebben ingelicht over zijn plannen. Volgens Schoonderbeek is het af breken van de aanbouw geen reë le optie, omdat Meijer daardoor grote financiële schade zou op lopen. In de aanbouw, die op zich niet omvangrijk is, komt een 'was- straat' voor de keuken van de eet gelegenheid. Meijer heeft daarvoor alle benodigde apparatuur reeds aangeschaft. Afspraken Schoonderbeek opperde echter de mogelijkheid, dat Meijer en Breij inck onder begeleiding van een on afhankelijke derde (een 'mediator') wellicht tot een oplossing zouden kunnen komen. Hij betwijfelde dat er nog iets te doen is aan de aan bouw, maar stelde voor dat de bu ren goede afspraken maken voor de toekomst. Rechter mr. H. Schepen voelde veel voor dit voorstel en meende ook dat daarmee in de toekomst conflicten voorkomen kunnen worden. Breijinck stemde vervol gens ook in met het voorstel van Schoonderbeek om er een 'media tor' bij te halen. Mochten Meijer en Breijinck er alsnog niet uitkomen, dan kunnen ze de zaak opnieuw voor de rech ter brengen. Een rijverbod van 5 uur en een proces-verbaal kreeg een 28-jarige Soester in de nacht van zaterdag op zondag. Hij werd staande ge houden op de Steenhoffstraat en moest blazen. Uit de ademanalyse test bleek dat hij tweeënhalf keer zoveel alcohol in zijn bloed had als is toegestaan. Een automobilist die zaterdag met een gangetje van 113 kilometer per uur over de Koningsweg raasde, had de pech dat de politie er con troleerde. Hij kan dan ook een zware straf tegemoet zien, want op deze weg is 50 kilometer de limiet. De bestuurder was niet de enige die tegen de lamp liep. Van de 733 passerende voertuigen reden er 177 te hard. De controle werd uit gevoerd tussen kwart over elf en half één. Eigenaar A. van der Sluis heeft zijn snackbar Vork aan de Tamboerijn tijdelijk gesloten. Overlast die een grote groep jeugd veroorzaakt in het win kelcentrum is voor hem de aan leiding geweest. Zaterdag was voor hem de maat vol, toen de jongeren voortdurend met brommers en scooters over de promenade langs zijn zaak scheurden. 'De geluidsoverlast en de snelheid die ze ontwikkelen boezemen angst in bij mijn klanten, terwijl zij zich hier juist veilig zouden moe ten voelen. Ik voel me verantwoor delijk voor mijn klanten, maar op deze manier kan ik dat niet meer. Bovendien wordt me op deze ma nier het plezier afgenomen', aldus Van der Sluis die zelf in het noor den van het land woont en sinds een jaar 'Vork' exploiteert. Een hekel aan de jeugd, van wie menigeen ook klant bij hem is, heeft de ondernemer niet, maar volgens hem is de overlast van de sterk groeiende groep jongeren in het winkelcentrum de laatste tijd geëscaleerd. 'In het begin heb ik wat problemen met ze gehad, om dat de jeugd en ik elkaar niet ken den. Daarna ging het goed, tot voor enkele weken geleden. Ze rij den voortdurend met hun brom mers vanaf het parkeerterrein de passage op, tussen A&P en mijn zaak door. Dat is storend en onvei lig. Toen ik ze vroeg wat ze ervan zouden vinden als er door een on geluk een kind om het leven zou komen, zei iemand: dat interes seert me niet. Toen is er iets bij mij geknakt. Ik heb ze weggestuurd, maar in plaats daarvan draaiden ze het gas vol open en kon ik mijn klanten niet eens meer verstaan.' Het was voor Van der Sluis de druppel die de emmer deed over lopen. Hij draaide zijn deur (voor het eerst in de 21 jaar dat hij zelf standig is) in het slot en belde de politie, net als zijn zoon een week daarvoor had gedaan. 'Toen was degene er niet, die met de jonge ren moet praten.' Zaterdag ver scheen de politie wel ter plekke en schreef ze negen bekeuringen uit, voor onder meer het rijden zonder helm, het rijden op de stoep en het beledigen van een politieman. Jeugdhonk 'We worden overal weggestuurd', reageert een groepje jongeren op de klachten. 'Op de skatebaan, omdat je daar alleen mag skaten, in de woonwijk, we kunnen ner gens terecht.' Als de politie komt, nemen ze de benen, maar zodra de ordehandha vers uit het oog zijn verdwenen, keren de jongeren terug op hun favoriete plek, tussen de winkels en ver weg van de hangplekken waarmee de politiek enkele jaren geleden - tegen beter weten in - de rust in de tent probeerde te doen wederkeren. Het is eigenlijk de schuld van de gemeente, vinden de jongeren, want die doet niets. 'Pasgeleden zeiden ze dat ze geen tijd hadden vanwege MKZ', weet eentje er zich te herinneren. Naar het idee van de jeugd had Soest het geld van de hangplekken beter in een jeugdhonk kunnen steken. Een ei gen gebouw met voorzieningen, het liefst in Overhees, is wat ze willen. 'Waarom bouwen ze niet W~'<v alb-i iets op de parkeerplaats aan de Dorpsstreek', suggereert een van de jongeren. Hebben ze begrip voor de mensen die klagen? Eigenlijk niet. 'Som migen voelen zich bedreigd, maar we doen niemand iets. Als de mensen er door willen, laten we ze er door.' Gesprek Twee dagen later gelooft Van der Sluis nog steeds het meest in over leg. 'Ik ga vandaag of morgen weer naar Soest om met de jeugd een gesprek aan te knopen en te bepra ten hoe we naast elkaar kunnen leven in Overhees. Ik heb regelma tig met ze gesproken en blijf dat doen, maar als het opnieuw esca leert, bel ik weer de politie. Als je iets doet wat verboden is, mag je van mij op de blaren zitten. De si tuatie is niet meer onder controle. Het afval en de vernielingen zijn vervelend, maar de geluidsoverlast en de snelheden waarmee ze hier rijden, vind ik het ergst. Nee, ik ben nog niet één keer bedreigd.' Van der Sluis hoopt dat hij met de tijdelijke sluiting van zijn snackbar een doorbraak forceert, de inkom stenderving neemt hij voor lief. Klanten reageerden telefonisch op. Rondhangende jeugd en jongeren veroorzaken overlast in winkelcen trum Overhees. De eigenaar van snackbar Vork heeft zijn zaak tijde lijk gesloten, omdat hij naar zijn zeggen de veiligheid van zijn klan ten niet langer kan garanderen. Foto: Soester Courant de mededeling die hij achter zijn voorgevel heeft geplakt. En hij heeft het gevoel dat er zich onder de jongeren een tweestrijd ontwik kelt. 'Een bepaalde groep binnen de grote groep verziekt de boel, dat hebben sommigen in de gaten.' Lees verder op pagina 3 C> Het is al weer een tijd geleden dat de A P-supermarkt op de hoek van de Van Weedestraat en de Dillenburglaan zijn deu ren sloot. Sindsdien wacht Soest, althans dit deel van het dorp', nieuwsgierig op de (her)opening van de zaak als Lidl-supermarkt. Daar is voor lopig echter geen zicht op. Dat valt althans af te leiden uit de woorden van een anonieme mede werkster van het Lidl-hoofdkan- toor in Huizen, die zich aan de te lefoon voorstelt als secretaresse van de afdeling inkoop. Zij geeft desgevraagd alleen te kennen dat 'wij geen uitspraken doen' over fi lialen. Volgens deze dus weinig mededeelzame Lidl-medewerkster kent het bedrijf ook geen afdeling voorlichting of PR met wie de pers zich hierover zou kunnen verstaan en heeft het geen zin om met de directie te spreken, want die hul digt hetzelfde standpunt. Nee, haar naam hoeft besüst niet in de krant. De winkel op de hoek van de Van Weedestraat staat inmiddels al ge ruime tijd leeg. Er wordt ook niet gewerkt; van enige activiteit is in elk geval niets te zien. Alles is don ker. Alleen het logo en de beschil dering buiten maken duidelijk dat hier t.z.t. een Lidl-vestiging komt. Verder hangt er een groot affiche aan het raam waaruit blijkt dat de firma nog naarstig op zoek is naar personeel, zowel vaste medewer kers in diverse functies als scholie ren. Volgens de geruchten in Soest ondervindt de oplevering van de nieuwe supermarkt juist ernstige problemen omdat er geen perso neel te krijgen zou zijn. En dat dan ondanks het feit dat LidI -althans volgens het genoemde affiche - aanzienlijk hogere salarissen biedt De supermarkt aan de van Weedestraat staat nog steeds leeg. dan zegmaar de concurrentie. Wie het telefoonnummer belt dat op het affiche wordt genoemd krijgt rechtstreeks verbinding met het Lidl-distributiecentrum in Heerenveen. De telefoniste daar weet verder niets over de opening van het Soester filiaal en zij ver wijst dan ook direct door naar het hoofdkantoor in Huizen. Daar hult de dame van de afdeling verkoop zich, zoals gemeld, in een raadsel achtig stilzwijgen. Alleen op de vraag of er misschien t.z.t. - wan neer dan ook - een 'feestelijke' opening verwacht mag worden, laat zij weten dat Lidl eigenlijk nooit aan 'feestelijke openingen doet'. De winkels gaan doorgaans gewoon open en de publiciteit daarover komt via folders of ad vertenties in kranten... De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Zondag 19 augustus 14:00 I.V.N.- wandeling in 'De Stulp', Lage Vuursche. 14:30 Gheselscap Goet ende Fijn, Cabrio-theater, Soester- bergsestraat 140, f 12.50. Maandag 20augustus 18:15 Gilde- fietstocht, Fer- dinand Huycklaan, f 4.00. 20:00 Gidsenavond PASO, Nachtegaalweg 8A, f 7.50. 20:30 Film 'On the Water front', Artishock, Steenhoff- straat 46, f7.00/10.00 Dinsdag 21 augustus 18:00 Gilde- wandeltocht, Fer- dinand Huycklaan, f 3.25. Woensdag 22 augustus 18:00 Zomerfeest Groot En- gendaal, Boekweitland. 14:30 Kindertheater 'De T van Tarzan', Cabrio- theater, Soes terbergsestraat 140, f 7.50 (5.00 met bon Soester Cou rant). 19:00 Gildeloop, Ferdinand Huycklaan, f 4.00/8.50 19:00 SLAS- poëziewandeling Pijnenburg, Verlengde Oude Utrechtseweg (Hees), f 5.00. In verband met de vakantieperio de gaat het Dagziekenhuis van Medisch Centrum Molendael in Soest een aantal vrijdagmiddagen vroeger dicht. Op 17, 24 en 31 au gustus worden de deuren niet om 16:30, maar om 13:00 uur geslo ten. Voor de afdelingen laboratorium en radiologie (o.a. röntgenfoto's) heeft Medisch Centrum Molendael voor het Dagziekenhuis in Soest de openingstijden enigszins aange past. Normaal is het ziekenhuis op vrijdagmiddag geopend tot 16.30 uur. Op de vrijdagen van 17, 24 en 31 augustus is het Soester zieken huis vanaf 13.00 uur gesloten. Voor de afdelingen laboratorium en radiologie (voor o.a. röntgenfoto's) kan men terecht in Medisch Centrum Mo lendael in Baarn, evenals de Spoedeisende Hulp, die, zoals ge woonlijk 24 uur per dag is geo pend. De openingstijden van het kan toor van de Soester Courant zijn gewijzigd. Op de volgende uren kan men terecht in het pand aan de Van Weedestraat 227. Maandag: 9:00-17:00 uur. Dinsdag: 10:00-16:00 uur. Woensdag: 10:00-17:00 uur. Donderdag: 10:00-16:00 uur. Vrijdag: 10:00-15:00 uur. Buiten de openingstijden kun nen mededelingen voor de re dactie en de advertentieafdeling worden ingesproken op het ant woordapparaat. Hetzelfde geldt voor klachten. De Soester Courant is verder be reikbaar per fax (6024904) en per e-maii: soestcrt@wanadoo.nl Voor het niet gebruiken van de blauwe parkeerschijf zijn donder dagmiddag zeventien bonnen (a 90 gulden) uitgeschreven. De po litie controleerde op het Plein van Zuid en in de Van Weedestraat. Op de Soesterbergsestraat had een 22-jarige man zijn auto volledig op het trottoir geparkeerd. Toen de politie een proces-verbaal uit schreef, kwam hij net terug. Hij was het niet eens met de bekeuring en reed weg, de eerste 25 meter over het voetpad. De politie verba liseerde hem ook nog eens voor 'roekeloos rijden'. diverse smaken 2 flessen a 1,5 liter heel 1 kilo, per bos vers van 't mes 100 gram zak 10 stuks Voorheen: Makelaardij idool REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraal 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl jyj Soesl@Buiisregiomokelaars.nl nwl, UW MAKELAAR IN DE REGIO!

Soester Courant | 2001 | | pagina 1