Saskia ten Berge, een hele huisarts et een halve baan l9£W'ln Peter Slootweg moet nog veel sleutelen aan Metz-oldtimer m Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan -JvaMT 23 VAKANTIE BEZORGERS Lenault Mégane Cabrio festival van Yves Rocher Van Breukelen 1 Vast-goed Assurantiën PAGINA WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Duo-praktijk' in Medisch Centrum Overhees 'f? •ter Courant -LIGERSHULP JODIG? 0b. Service bij Schoemaker wmm Zonnebloemen, lavendel Zuid-Frankrijk? Nee. hoor. Zuidpromenade bij Jasmijn Dag in dag uit veilingvers! PAC-jubileumrit op 25 augustus door Soest voor verkoopinformatie: Winkeldief in kraag gegrepen Muziek in Utrecht GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soester£courant RUUD SMIT Wij zijn er even tussenuit visspeciahterten' van 21 augustus t/m 4 september Suiihv,tr& aal Meldpunt i/illigershulp - Soesterberg Ze is intussen al een bekend (zicht in het Medisch Cen- um Overhees. Daar werkt de nieuwe') huisarts Saskia ten erge in elk geval al sinds no vember 1999, toen ze als 'hid- ha' (huisarts-in-dienst-van- luisarts) collega Dorry van anenburg kwam assisteren. Met haar deelt ze nu inmiddels - officieel sinds 1 april van dit jaar - de praktijk op duo-basis: elk 50 procent, dat wil zeggen: n halve week. Saskia is dus n hele arts met een halve ian, zou je kunnen zeggen. iskia werd geboren in Den Haag. Op haar vijftiende verhuisde ze naar Arnhem en vandaar - na de middelbare school - naar Amster dam. Vanaf de schoolbanken stond het voor haar vast dat ze huisarts zou worden, al heeft ze uiteraard ook wel eens getwijfeld. 'Dan dacht ik: als huisarts heb je natuur lijk heel vaak te maken met alle- taal zeurpieten met hoofdpijn, laar m'n eigen huisarts haalde me 'er de streep.' Tijdens de studie de basis- opleiding aan de Uni- irsiteit van Amsterdam, de huis- ;s-specialisatie aan de Vrije Uni- ïrsiteit - vond ze alle co-schap- :n leuk en een tijdlang dacht ze »t kinderarts misschien wel iets haar zou zijn. 'Ik vond idergeneeskunde ontzettend ik, maar dan vooral het deel dat ï^nder de huisarts valt en de kont- :ten die je dan hebt met de kin- ïren en hun ouders. Dat super- lecialistische sprak me uiteinde- jk toch niet zo aan.' Maar pas tij- ;ns haar laatste co-schap - vier Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Piel fioor en Kicofette Verstool - MakelaarsTaxaleurs 0.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 www.devUjtmakelaardij.nl - devlijtmakelaardijOhetnet. weken in een huisartsenpraktijk in Heerhugowaard, die haar uitste kend bevielen - besefte ze dat ze niets liever dan huisarts wilde zijn: 'Dit vak past me als een oude jas, wist ik toen. Dit wil ik doen.' Na haar artsexamen werkte ze overigens nog een jaar als 'agnio' (assistent-geneeskundige niet-in- opleiding), eerst op de afdeling cardiologie van het ziekenhuis in Zaandam, later op de afdeling chi rurgie van het Lucas-ziekenhuis in de hoofdstad. 'Dat laatste leek me Communicatie eg (nrs. 929 en 930). ien een gemotiveerd be t dat bezwaarschrift wor i0, 3760 CA Soest. Het ediend. ling Planologie en Bou- Rocher werd onlangs en prijs van 57.000 gulden itgereikt. Een zilvergrijze :nault Mégane Cabrio (of het _drag contant) werd gewon en door mevrouw V. Verhoeff it Apeldoorn Mevrouw P. Gouw van Yves Ro cher (links) reikte de prijs uit aan winnares mevrouw V. Verhoeff uit Apeldoorn. Verzonden >aardenstal 3-8-2001 iewoningen 3-8-2001 nd 3-8-2001 nden een gemotiveerd be- >et dat bezwaarschrift wor- )00, 3760 CA Soest. Het igediend. klanten van ves Rocher kans op de prijs. Notaris J. Jager uit Soest verrichtte de trekking, waar me vrouw Verhoeff als winnares uit rolde. Coördinatrice Prijzenfesti vals mevrouw P. Gouw (links op de foto) overhandigde op symbo lische wijze de prijs bij de hoofd vestiging in Soest aan de gelukki- r winnares van het zogeheten Lenault Mégane Cabrio-festival oos voor het geldbedrag. De redstrijd was gekoppeld aan de mailing van Yves Rocher. Met klantennummer maakten de deling Planologie en Bou ge winnares. LDINGEN kantoorunit 2-8-2001 30-7-2001 2-8-2001 1-8-2001 3-8-2001 30-7-2001 30-7-2001 g (Carolusterrein, 1-8-2001 1-8-2001 2-8-2001 2-8-2001 2-8-2001 1-8-2001 1-8-2001 1-8-2001 1-8-2001 bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 wel handig voor kleine verrichtin gen die je als huisarts toch ook vaak pleegt...' Ze had wel in Am sterdam kunnen blijven, maar wil de toch liever de stad uit, o.a. om dat ze intussen ook moeder was geworden en 'frisse lucht' voor haar kinderen wilde. Sinds 1999 woont ze met haar man - bioche micus van huis uit, tegenwoordig eigenaar van een managementbu reau - en de twee kinderen Fleur (drieëneenhalf jaar) en Lars (zeven maanden) - in Amersfoort. Eén praktijk Via de gebruikelijke kanalen ver nam ze van de vacature in de prak tijk van Dorry van Kranenburg in Soest, die sinds een enkele jaren met o.a. de collega's Willem Bavi- nck en Bas Spelberg het Medisch Centrum Overhees deelde. Het kontakt was gauw gelegd; in eerste instantie sprong Saskia twee dagen bij in de praktijk, maar inmiddels zijn ze officieel geassocieerd en nu werken ze elk 50% - in tijd geme ten - zodat er voor beiden genoeg tijd overblijft voor het gezin. Het is overigens één praktijk die ze sa men delen. De patiënten kunnen daardoor zowel bij Dorry als bij Saskia terecht, al geldt in principe wel de afspraak: 'één probleem bij één dokter'. 'Het werkt goed,' zegt Saskia. 'Voor sommige patiënten was het in het begin misschien wel een beetje wennen, maar ik hoor in het algemeen heel tevreden geluiden.' Ze verdelen hun patiënten in elk geval niet op basis van een even tuele 'hobby' voor bepaalde klach ten of de behandeling die daarvoor nodig is. 'Hooguit stuurt Dorry wel eens iemand naar mij door voor een injectie in een gewricht, maar kleine chirurgische verrichtingen vinden we allebei leuk - wondbe- handeling bijvoorbeeld, of het weghalen van bultjes en plekjes, wat trouwens ook een stuk goed koper is als wij het doen, en eerste hulp...' Het huisartsenvak vindt ze 'hart stikke leuk, al is het best pittig, zeker als je twee kleintjes hebt'. De samenwerking binnen de praktijk, en in ruimere zin ook binnen het medisch centrum, bevalt haar uit stekend. 'Nee, ik zou geen solist willen zijn. Ik heb altijd graag men sen om me heen en bovendien is het prettig om te kunnen overleg gen met je collega's, of eventueel stoom af te blazen.' Elke woens dagmiddag - de dag waarop ze al lebei een halve dag werken - lun chen Saskia en Dorry met elkaar; dan wordt de praktijk als het ware overgedragen en wordt er 'terugge koppeld'. Een belangrijk moment dus, maar ook heel prettig. 'Het geeft je ook gelegenheid voor re flectie en overleg, en dat is natuur lijk altijd goed voor je medisch handelen...' an bijkeuken an een berging 1U1S n de woning n een woonhuis en 30-7-2001 stwerken 1-8-2001 van een woonhuis 30-7-2001 :n het uitbreiden 30-7-2001 3-8-2001 in een woonhuis 1-8-2001 gebouw met 3-8-2001 el op het el 30-7-2001 an een woonhuis 1-8-2001 >erging 30-7-2001 en van de kap op 1-8-2001 uis met hooi 1-8-2001 van een berging 30-7-2001- en van de 30-7-2001 e woning 27-7-2001 -berging en het 1-8-2001 nhuis bbenden een gemotiveerd be- hrift worden gericht aan Bur- oest. Het bezwaarschrift moet Afdeling Planologie en Bou- Op zaterdag 25 augustus trekt er een hoogst opmerkelijke stoet van antieke auto's door Soest De rit begint in Soest- duinen, bij Royal Pare, en gaat vervolgens door het bos naar de Dolderseweg en vandaar via de Wieksloot richting Maar tensdijk. Dat gebeurt allemaal met gemeentelijke toestem ming. Er worden ca. 50 deelnemers ver wacht, met auto's variërend in leef tijd van bijna een eeuw tot op z'n minst een jaar of zeventig. De oudste hebben een topsnelheid van hooguit 20 a '25 kilometer, dus echt hard gaat het allemaal niet. Maar het is ongetwijfeld een prachtig gezicht. De rit wordt ge organiseerd door de PAC (Pionier Automobielen Club), die 45 jaar geleden in Utrecht werd opgericht. De club is wat men noemt 'niet merkgebonden', dus iedereen met een auto van pakweg voor 1940 kan lid worden. De ook in Soest verwachte oldtimers variëren van een Audibert Lavirotte uit 1898 tot Cadillacs, Auburns, Packards, Delages etc. uit de jaren dertig, 'en alles wat daar tussen zit'. Landelijke route Die informatie komt van de Soes- ter Peter Slootweg, die in de eve nementencommissie van de PAC zit en nauw betrokken is geweest bij de voorbereidingen voor deze jubileumrit - de 'Traditierit': ei genlijk een voortzetting van de al lereerste rit (1956) van Utrecht naar Zandvoort. Hij is er zeker van dat Soest geen overlast van de rit zal ondervinden (waarvoor in ambtelijke kring aanvankelijk werd gevreesd). 'Met zulke auto's moet je nu eenmaal niet over de snelweg rijden; ze vragen om een landelij ke route,' vindt Peter. Overigens zijn er ook ritten op vrijdag en zondag, maar die spelen zich niet in Soest af. Het Royal Parc-hotel in Soestduinen fungeert het hele weekend als 'uitvalsbasis' voor de PAC-leden. Peter Slootweg is er uiteraard vol op bij, maar helaas niet met zijn eigen auto: een in de VS gebouw de Metz uit 1914), die op dit mo ment nog niet is goedgekeurd doof de Technische Commissie (van daar dat hij zich op dit moment alleen 'adspirant-lid' mag noe men). De Soester - die bij een bank in Amsterdam werkzaam is - kan niettemin heel geestdriftig ver tellen over zijn hobby, die al da teert van de schoolbanken. 'Op de middelbare school vond ik oude auto's ai geweldig. Ik ben zelf niet erg technisch aangelegd en dacht altijd dat de techniek wel te moei lijk zou zijn, maar in werkelijkheid valt dat reuze mee: het is meestal zelfs supersimpel.' 'Gewone jongen' Het bezit van een oldtimer is vast een kostbare hobby? 'Ook dat valt mee. Het hangt ervan af. Zo'n auto als de Metz was destijds heel goedkoop. Ik had vroeger het idee dat ik nooit bij zo'n club zou kun nen komen, dat het echt iets voor hele rijke mensen was, en ik ben maar een hele gewone jongen.' Volgens hem bestaat het 'ietwat poenerige cultuurtje' dat er des tijds rondom de oldtimers hing, intussen allang niet meer. Hijzelf besloot tot de PAC toe te treden nadat hij op de Auto-RAI in 1997, waar de club ook present was, nog eens enthousiast was ge maakt. Vanaf dat moment was hij De Metzeen 'runabout' uit 1914, in volle glorie. dan ook serieus op zoek naar een eigen 'oldtimer', die hij in de Metz uiteindelijk heeft gevonden. Hij beschrijft hem enthousiast: 'met een watergekoelde 4-cilinder mo tor van 2.985 cc, die 22 PK levert; de krukas, de zuigers en de klep pen zijn identiek aan die van de T- Foid, omdat autofabrikant Metz de motor destijds liet bouwen door een ontwerper die hij bij Ford had weggekocht. De carrosserie is een 'runabout': een lichte tweeper soons carrosserie met lange voors patborden, die in de jaren voor de Eerste Wereldoorlog in Amerika heel populair was.' Gevraagde koopsom 525.000,- k.k. Gevraagde koopsom 485.000,- k.k. Gevraagde koopsom 320.000,- k.k. Ereprijsstraat SOEST Gunstig gelegen in de directe nabijheid van scholen, winkels en uitvalswegen, royale hoek-drive-in-woning met garage, aparte berging en grote tuin (252 rrV). Ind.: entree, hal, m.k. (14 groepen aardiek), tuinkamer met moderne keuken met inb.app. (o.a. afzuigkap, koelkast, oven, kookplaat) en garage. 1e verd.: overloop, toilet met fonteintje, bergkast, ruime woonkamer met parketvl., mod. keuken met inb.app. (o.a. kookplaat, afzuigkap, oven, koelkast). 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en in 1998 gemoderniseerde badkamer met ligbad, 2e toilet, aparte douchecabine en luxe wastafel meubel. Alg.: deze hoekwoning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en biedt verrassend veel ruimte. De begane grond, 1e en 2e verd. zijn voorzien van parketvloer. Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegenover parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapop- gang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en halfopen keuken. 2 e verd.: zeer roy. slaapk. aan tuinkant, ruime voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en pitch-pine vloer woonk. Colenso SOEST Schitterend gelegen parterre 2-kamerappartement met ber ging en grote vrije tuin (90 m*). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvl., ged. open mod. keuken met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., ker. kookplaat, afzuigkap). Bijkeuken met aansluiting wasm. en droger, ruime slaapkm., douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van kunstst. kozijnen met dubbel gl., laminaatvl. in de woonkm., keuken, hal en slaapkm., nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 186,- p.m. (ind. voorschot cv.). Van Goyenlaan SOEST Op de 2e verd. gelegen zeer goed onderhouden 3-kamerapp. (voorheen 4-kamer-) met berging op beg. grond. Ind.: entree, toilet, hal, m.k., woonkm. voorzien van laminaat, dichte keu ken met aparte bijkeuken met aansl. wasmachine en droger, 2 ruime slaapkm. Alg.: app. is ged. voorzien van dubb. begla zing en iaminaatvloeren in woonkm., gang en hal. Servicekos ten 325,- p.m. Gevraagde koopsom 259.000,- k.k. Gevraagde koopsom 595.000,- k.k. Groen van Prinstererstraat 28 SOEST In een gezelligeJdpd^T^^GVj^Vgelegen, ruime en on verwacht inpandige garage. Gevraagde koopsom 289.000,- k.k. Vermeerlaan 59 SS BmSOEST In gezellige woonvyük^T^ 3-kamer- (voor heen 4-kamerX^^E^-7«-rrTeFruime berging op de begane grond. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO «J.\ Kettingaandrijving De wagen staat op het ogenblik in de garage, helemaal uit elkaar ge haald, en zal helaas niet op tijd klaar zijn voor het evenement van 25 augustus. 'Ik heb er al wel mee gereden, maar sommige dingen waren toch nog niet in orde. Jam mer, maar dat komt nog wel.' Hij is nagenoeg elk weekend wel bezig met de wagen, waarvan allerlei on derdelen intussen zijn vervangen en die ook helemaal opnieuw in de lak is gezet. Opmerkelijk: de Metz is een wagen met kettingaandrij ving, en dat soort techniek vind je niet zomaar bij een willekeurige garage. Hij moet er nog heel wat aan sleutelen, maar hoopt in elk geval nog dit jaar weer een proef rit te kunnen maken en dan vol gend jaar, als volwaardig lid, mee te kunnen doen. Peter Slootweg, met zijn jongste dochter, tijdens een recente proefrit in de Metz. Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de Extra beloning! Aanmelden: tel. 601 41 52 Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukdê'worJdonline.n! In een supermarkt aan de Parallel weg hebben medewerkers een dief in de kraag gegrepen. Ze hadden gezien dat hij diverse pakken was middel in zijn rugzak had verstopt en de winkel wilde verlaten zonder te betalen. De man, die* geen vas te woon- of verblijfplaats heeft, verzette zich hevig tegen de aan houding en probeerde het hazen pad te kiezen, maar de medewer kers hielden hem vast totdat de politie ter plekke kwam om hem mee te nemen naar het bureau. De 22-jarige dief zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zaterdag 18 augustus, Domkerk: orgelconcert Jan Hage; program ma: 'Deuxième Symphonie en ut dièse' van M. Dupré, 'Deuxième Choral en si mineur' van C. Franck, 'Le jardin suspendu' van J. Alain en Psalm 43 en 146 van J. Hage. Aanvang 15:30 uur. Toe gang vrij. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Van Weedestraat 149 - Soest - tel. 035 - 601 52 88

Soester Courant | 2001 | | pagina 5