heselscap 'Goet ende fvn 7 WSÖËST] KETELS riedaagse 'veldtocht' net de boswachter >e T van Tarzan Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden 3299.- f2,50 korting 'De T van Tarzan' Vreemde karakters (4) nu voor PAGINA 6 WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT bondag 19 augustus, om 14.30 uur in Cabrio PAGINA 7 !Éf m BENES SLOTEN y§^ fpP) tandtechnisch laboratorium W SCHRAVEMADE B.V. Woensdag 22 augustus in Cabrio abrio VOORDEELBON: op woensdag 22 aug. 2001 14.30 uur) Klein Soester Koor zingt op Theaterboot Natuur Nabij IVN-wandeling in De Stulp Wie vergelijkt leest de Soester Courant Jan Postema fietst in China Thuiszorg-cursus 'Effectief omgaan met kinderen' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Communicatiekracht caf? HOTEJ ÉEMLAf Evert Grift winnaaar te Hoogerheide Utrechts Archief maandags dicht Nooit meer de weg kwijt met de BECKER TRAFFIC PRO éj &J] le Baarn, practiserend i Eliaslaan nr. 9,alscura.| anditaire vennootschap I ijds gevestigd te Soest I te verwarren met de te- f estigde 'Cafetaria Nieu- e beherende vennoot 1 aan hetzelfde adres ge J an de Smitsweg nr. 5551 sten in beide faillisse- dissementsrechtbank I we Justitiaplein nr.1 te itongerecht te Amers- i iet ingang van14augus-l kosteloze inzage zullen! de deze termijn kan iede-1 ten in verzet komen doorl stbewijs, van een met re. 1 jrdt geen verzet gedaan! it verbindend worden vanl itus. est en Baarn. E AANBIEDING ESLOTEN GASWANDKETEL DIVERSEN UISWERKCURSUS. Bijlesssen egeleiding bij het school- lerk en schoolproblemen lel Tramei, 035-6017089. Iheselscap Goet ende fyn' laat onder leiding van Robert pn Lint en is een professioneel jisemble dat zich heeft gespe- laliseerd in oude Nederlandse plksmuziek, volksgebruiken i folklore vanaf de middel- luwen. xndag 19 augustus om 14:30 uur ■gint het optreden dat het gezel- liap geeft in openluchttheater fcbrio aan de Soesterbergsestraat. Het begeleidt zichzelf op vele oude instrumenten en brengt in zijn pro gramma een afwisseling van ernst, luim, muzikaal luistergenot en lichtvoetig vermaak. Het instru mentarium bestaat uit allerlei werk- en speeltuigen, waarop en waarmee gedoedeld, gefleuterd, gepijpt, getokkeld, geblazen, ge drukt, gedraaid en gerommeld kan worden. Voorbeelden hiervan zijn: fluiten, midwinterhoorn, worstfa got, lier, cister, cithole, mandore, psalterium, vlier, viool, vedel en 'oor diverse relaties zoeken j\] WOONHUIZEN en/ol vinkelpanden. Wilt u uw wo- ling en/of winkelpand verko len? Neem dan contact op net Van Breukelen, Vastgoed i Assurantiën, Koninginne- aan 40, tel.6017962. Heeft u oude afgedragen KLEDING? Schenk het dan aan Stichting Kleding- inzameling Depot Molenstraat 112, Soest. Even tueel afhalen is mogelijk. Tel. 035 - 6021841 tussen 19.00 - 19.30 uur an 31 augustus t/m 2 septem- r organiseert Staatsbosbe- er in het kader van de For- nmaand een unieke fietstocht ngs de Nieuwe Hollandse 'aterlinie. Gedurende deze iedaagse fietstocht bekijken deelnemers samen met de iswachter de werking van 3oede gebruikte FIETSEN. =ietsshop Soesterberg, Ra- eze oer-Hollandse verdedi- demakerstraat 17, tel. 0346 - ngslinie. 35 15 64. SOLLICITATIEBRIEF schrij ven? bestel de 8-delige tip- kaart. Voor maar f 25,- heb je hem al in huis. Bel naar 035- 6017089. nderweg wordt uitleg gegeven ver de vele waardevolle natuurge- eden die dit gebied nog steeds Soest, erbergt. De fietsers overnachten avonds o.a. op veldbedden in n eeuwenoud fort en staan op et een echt soldatenontbijt. Deel- mers dienen zich vóór 25 augus- s op te geven via het regiokan- for van Staatsbosbeheer in Nieu- egein (030-6028602). De kosten jn 198,00 per persoon, inclusief overnachtingen en alle maaltij- HERBALIFE/GOLD. Tel. 035- 5420845. 3 tot 30 kg afvallen meti en. Men dient zelf alleen een aapzak, regenkleding en toilet- mllen mee te nemen, p de eerste dag ontvangt de bos- achter de deelnemers op het sta- Na een inleiding et koffie en koek vertrekken ze PIANOLES, keyboardles, or gelles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en )n Bilthoven. degelijk een toetsinstrumeni bespelen. Gratis proefles! Ook (0r een fietstocht via Tienhoven thuis les! U krijgt les van een het port Blauwkapel naar Fort ervaren, enthousiaste, gedi?* r plomeerde muziekleraar. Be Peter Loef, tel. 035-6027330. Hoofddijk. Onderweg is er een picknick. Op het Fort Hoofddijk bezoeken ze de botanische tuin met één van de grootste rotstuinen van Europa. Vervolgens gaat de tocht via het Fort bij Rijnauwen naar het Fort bij Vechten. Hier wordt overnacht op veldbedden na een barbecue (incl. 2 drankjes) bij een knapperend kampvuur. Op de tweede dag staat men op met een echt soldatenontbijt. Daarna gaat de fietstocht via de Linie in de richting van Culem- borg. Onderweg geniet men nog van een echte boerenlunch en be kijkt men verschillende elementen van de Nieuwe Hollandse Waterlinie,zoals de plofsluis en het inundatiekanaal. Bij het Fort aan de Korte Uitweg staat het solda- tendiner (incl. 2 drankjes) weer klaar en wordt overnacht in tenten op het fort. De derde dag start wederom met een soldatenontbijt. De deelne mers gaan nu op de fiets richting Wijk bij Duurstede. Onderweg is er veel aandacht voor de vele na tuurontwikkelingsprojecten langs de Lek. Vervolgens gaat de tocht via het Langbroekerweteringge- bied met zijn vele hakhoutpercelen terug naar Bilthoven. Geselscap 'Goet ende fyn', zon dag in Cabrio. viola da gamba. Gezongen worden minneliederen, ballades, strijd-, lof- en Geuzenlie deren, gespeelkens en burleske, studentenliederen, vaar- en zee mansliederen, kermis-, bruiloft- en andere vermakelijkheidsverzen en werkliederen. Kaarten (12,50 gulden per stuk) zijn verkrijgbaar aan de kassa van Cabrio of in de voorverkoop bij de VW aan de Steenhoffstraat en in Soesterberg bij Boekhandel Maijo- lein aan de Rademakerstraat. Bij slecht weer vvordt uitgeweken naar de zaal van de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. Automobilis ten kunnen parkeren aan de Pieter de Hooghlaan. Indien de voorstel ling in de NPB-kerk plaatsvindt, begint deze om 14:45 uur. DIVERSEN Twee lieve zwart/witte KO-B NIJNTJES zoeken nieuw baasje, leder met hok. Tegenl geringe kosten. Tel. 035-| 6025324. HORLOGEREPARATIESj Gegarandeerd goedi Uurwerkmakerij WestenengS Den Blieklaan 48, tel. 035-j 6011766. Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 VAR GARANTIE inden Bovaggarantie en i garantie op motor, en aandrijfassen. 7,000 km 17.500,- CC. elee, ramen 31.900,- LPG 17.900,- 000 km, LPG 12.900,- .000 km, airco 31.500,- m 25 900.- .000 km 18950- 4000 km 66.500.- met, 78 000 km 15950,- 1. geef. 40.000 km 28.500,- len dak. 33.000 km 14 750,- s-meL. 30.000 km. E.C.C 44.900,- m, open dak 13.950.- 25 000 km, E.C.C 64.900,- airco 54 900,- 1.000 km, airco 58.900,- open dak, LM velgen 25.900,- km, trekhaak 25.250,- DO km, LPG, airco 35.900,- 0.000 km, airco 41.000,- 00 km, airco 45.900,- m, Im-velgen 47.900.- 00 Jcrft. airco 47.950,- .000 km E.C.C 29.950,- Ie T van Tarzan is een kinder- ieaterprogramnia dat woens- Ig 22 augustus in openlucht- leater Cabrio wordt opge- lerd. De voorstelling aan de lesterbergsestraat begint om |:30 uur. •er en zus Graat en Hermien nen de hoofdprijs in een quiz: reis door de jungle. Een oud innetje zegt dat er een tover- lem is met een geheim. Zo be- it een avontuurlijke tocht door wildernis met alles erop en er- pisangbomen, olifanten, lia- i, rivieren en een touwbrug, tr ook een kannibaal met een isvork, een leeuw met een bor- ïl en een vleesetende bloem die uit zijn mond stinkt, parten (7,50 gulden per stuk) zijn verkrijgbaar aan de kassa van Ca brio cf in de voorverkoop bij de VW aan de Steenhoffstraat en in 'Soesterberg bij Boekhandel Marjo lein aan de Rademakerstraat. Wie aan de kassa een kaart koopt, krijgt bij inlevering van de hierbij afgedrukte voordeelbon van de Soester Courant 2,50 gulden kor ting (één per persoon). De kindervoorstelling Draken- spuug viel vorige week woensdag in het water wegens hevige regen val. Cabrio heeft een optie op een herkansing op woensdag 5 sep tember. Binnenkort wordt gemeld of de voorstelling dan inderdaad zal plaatsvinden. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar De Rank, achter de Wilhelmi- nakerk, aan de Soesterbergsestraat. De voorstelling begint in dat geval om 14:45 uur. 1, SOEST, 035-603 70 47 5.rva-soest.nl OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Voor de tweede en laatste keer dit jaar zal het Klein Soester Koor optreden op de Theaterboot in Amersfoort. De vijftien vrouwen tussen 30 en 65 jaar, die twee- of driestemmig a capella zingen, doen dit woensdag 22 augustus, om 19:00 en om 20:00 uur. Het groot ste deel van het programma wordt ingevuld door de mezzo-sopraan Norien Siemons, samert met gita- riste Marijke Rodriguez-Mell. Zij brengen onder meer liederen van Dowland en Spaanse liederen. Op het repertoire van het Klein Soester Koor staan volksliedjes in het Engels, Hongaars en Neder lands, canons en bewerkingen van Grieg in het Duits. Anja van Vliet, de voorzitster van dit Soester koor, dat overdag oefent, zegt het zo: "het is mooi om laag in het water rustig door de stad te varen en te zingen. Het geluid weerkaatst zo mooi door de kademuren. Ik weet zeker: de passagiers verlaten vro lijk de Theaterboot". Een plaatsje op de Theaterboot voor de voorstelling van het Klein Soester Koor, die ca. 45 minuten duurt, kan worden veroverd door tevoren een kaartje bij de Infowin kel van 't Gilde&Waterlijn te ko pen: Krommestraat 5 (hartje bin nenstad), Amersfoort, tel. 033 46 5 46 36. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 6011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Zondagmiddag 19 augustus vormt het natuurgebied De Stulp in Lage Vuursche het doel van de maande lijkse wandeling van IVN-Eem- land. Om 14:00 uur wordt gestart vanaf de parkeerplaats van het dagrecreatieterrein 'De Afgraving' van Staatsbosbeheer, gelegen pal ten noorden van het dorp, richting Baarn/Hilversum. IVN-gidsen voeren de deelnemers mee door een afwisselend gebied van loof-, naaldbos en heide. Hierbij zullen verschillende facetten van de na tuur worden besproken. De Stulp vormt een onderdeel van de boswachterij Lage Vuursche van Staatsbosbeheer. SBB heeft hier de laatste jaren veel werk ge maakt van het terugdringen van de gevreesde vergrassing Aanvanke lijk werd het heidegebied ge schoond van dennen- en berken opslag; nu zijn ook verschillende percelen afgeplagd en zowaar: met vreugde heeft men kunnen consta teren dat hier de heide terugkeert. Het vrijkomende plaggenmateriaal heeft men gebruikt om enige schei- dingswallen te formeren. Hier doet zich het grappige feit voor dat sommige vogels vrij dicht bena derd kunnen worden, hetgeen door de boswachter wordt toege schreven aan het feit dat ze de be wegende benen niet kunnen zien. Reeds enige jaren wordt dit gebied begraasd door Charolais-runderen, afkomstig uit de Bourgogne, aan vankelijk op twee gebieden van resp. 15 en 7 ha. en later uitgebreid met een gebied van 22 ha, in welk laatste gebied ook een drinkput is gegraven. De Charolais-koe is geen melkkoe en kan daarom vol staan met minimale attentie van de boer-eigenaar. Van Bourgondiërs zou je verwachten dat het fijnproe vers zijn, maar ze eten juist het ruwste materiaal. De voor deze proeven afgeraster de terreinen zijn niet voor het pu bliek toegankelijk, maar zeer goed van buiten te overzien. Voorlopig blijft de proef tot zomerbegrazing beperkt wegens onvoldoende voedselaanbod in het wintersei zoen. Als verdere maatregel van SBB zijn de paden die voorheen langs de bosranden hepen, verlegd, zodat thans voor de fauna een na tuurlijke overgang, lees vluchtweg, tussen open terrein en bos beschik baar is. Kom het vooral met eigen ogen bekijken. Het terrein is het ten zeerste waard. Per fiets is het start punt uit alle omliggende plaatsen via landelijke rijwielpaden te berei ken. Meer informatie: coördinator Wim Rozendaal, ^033-4559271; Onze plaatsgenoot Jan Postema, die in vorige jaren in de Soester Courant verslag deed van zijn belevenissen tijdens fietstochten door o.a. de Verenigde Staten fietst momenteel in China. Via de e-mail doet hij regelmatig verslag van zijn belevenissen. Hoe meer ik van Peking verwij derd ben, hoe meer ik behoefte heb aan een BBC-pauze. Een ogenblik buiten bereik van Chine zen. Dat mensen omkijken, na in halen stoppen om je nog een keer te zien of hun werk langs de weg onderbreken, daar kan ik mee le ven. Maar wil ik even een slok fris nemen of een appeltje schillen, dan staan er gauw vijftien Chine zen om je heen Énkelen spreken je aan. Het maakt niet uit wat je zegt. Mijn zin 'Ik spreek geen Chi nees' is door gebruik zeer geijkt, maar heeft geen effect. Het maakt niet uit wat je zegt. Zeggen dat Herman Brood onlangs zijn sprong in het diepste diepe heeft gemaakt of dat harde eieren zeker zes mi nuten moeten koken, het haalt niet uit. Dus pauzeer ik maar langs een landweg en wend mijn hoofd even af. Het landschap waar ik tot nu toe door gereden ben, is vlak. Vaak rechte wegen met bomen. Maar ineens was er een vertrouwde ver heffing. Even klimmen en ik stond op een hoge dijk van de Gele Ri vier (Huang He), waarvan ik de naam al ken sinds de lagere school. Een van die Chinese drieling, sa men met de Amoer en de Jangste. Behalve dijken heb je ook uiter waarden. De Gele Rivier is onze Lek in China. Bij Qinghe ben ik over de pontonbrug gegaan, weer een dijk over en het landschap zet te zich voort met katoen- en maïs velden. Gisteren (24 juli) was ik voort het eerst in de bergen van de provin cie Shandong, op mijn route van Zibo naar Laiwu. Ik volgde de oude weg, want er is inmiddels een nieuwe snelweg. Vrachtwagen chauffeurs doen dat ook om de tolgelden te vermijden, maar er zijn ook andere gemakken. Na veel gehobbel en geruk aan het stuur is er volop gelegenheid zich met an dere bewegingen te ontspannen. Bij de afdaling van de laatste pas met prachtige uitzichten werd ik door tientallen meisjes van plezier, bij wie geen communistisch-blau- we vrachtwagen voor de cafédeur stond, hartelijk toegejuicht. Ergens zaten er drie op lage krukjes op een rijtje. Drie opgedirkte school meisjes. Ik stop en zeg 'zhaopian?' (foto). Het woord kwam niet over, maar mijn fototoestel wel. Gegie chel en gebaren van Nee, nee. Na de eerste schrik fotografeer ik ze met de waaiers voor hun gezicht. Wie geen gezicht toont, kan het ook niet verliezen. Aangekomen in Laiwu vroeg ik aan een agent de weg naar mijn hotel. Dat ging niet zonder proble men, maar zie: een motoragent zette zijn knipperlichten aan en leidde me door de stad. Af en toe liet hij de politieclaxon horen die iedere Chinees opzij doet gaan. Hij ging niet mee naar het hotel, maar wees van: daar-is-het. Zo ging ik zonder autoriteit de hotellobby in, in mijn korte koersbroek en met bezwete handen waarmee ik mijn paspoort uit mijn stuurtas trok. Jan Postema Yiyuan, 26 juli 2001 Stichting Thuiszorg Eemland orga niseert dit najaar in Soest de cur sus 'Effectief omgaan met kinde ren'. De meeste ouders vinden het leuk om hun kinderen op te zien groeien en met hen om te gaan. Maar het is niet altijd even gemak kelijk. Soms zijn er steeds terugke rende ergernissen: je kind haalt al les overhoop, het treuzelt, het schreeuwt, enz. Op zulke momen ten merkje datje eigenlijk van te voren niet weet wat het krijgen van kinderen met zich mee brengt. De Amerikaanse psycholoog Dr. Thomas Gordon ontwikkelde een cursus om ouders/opvoeders steun te geven in de dagelijkse omgang met hun kinderen. De cur sus helpt de deelnemers om hun relatie met de kinderen te verbete ren, hun kinderen te leren verant woordelijkheid te nemen voor het oplossen van hun eigen proble men, bij te dragen aan een positief zelfbeeld van hun kinderen en ver andering te brengen in het gedrag van hun kinderen dat zij onaccep tabel vinden zonder de relatie te bederven. Moeten er problemen zijn om deze cursus te volgen? Nee, juist niet. De cursus is be doeld voor ouders/verzorgers die geen noemenswaardige problemen met hun kinderen hebben. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten van 2V2 uur en start op donderdag 27 september in het wijkgebouw van Thuiszorg Eem- iand, Nieuweweg 14 te Soest, van 09:45 tot 11:45 uur. Voor leden van Stichting Thuis zorg Eemland kost de cursus 297,00, anderen betalen 330,00. Genoemde bedragen zijn inclusief consumptie en cursusmateriaal. Verschillende zorgverzekeraars ge ven korting op de cursussen die Thuiszorg Eemland organiseert. Cursusinformatie kan men aanvra gen bij het Afspraken- en Cursus bureau, SB(033) 4600046, tijdens kantooruren. Aanmelding: tot dinsdag 11 september. De cursus gaat door als er voldoende deelne mers zijn. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Communicatiekracht is de titel en het trefwoord van de cursus Neu- ro-Linguïstisch Programmeren, kortweg NLP. Dit is een cursus die in het najaar wordt gegeven bij Volksuniversiteit Soest. Neuro- Linguïstisch Programmeren is een methode voor verandering van ge drag, gebaseerd op vaardigheden. NLP gaat over ons handelen en gedrag, over ons denken en spie ken. Dat zijn de kanalen die de verbinding leggen met de anderen en de wereld. NLP betekent een effectiever contact met anderen. Je leert te zien, te horen en aan te voelen hoe je zo goed mogelijk kunt afstemmen op jezelf en de ander. De docente, mevrouw Ellen de Valk, is opleidingsadviseur bij de Bestuursacademie Nederland. Aanvang en tijd van de cursus: woensdag 3 oktober, 19:00-22:00 uur. Cursusduur: zes lessen. Kos ten: 155,00 (inclusief 15,00 voor een syllabus). Boeddhisme In het boeddhisme vinden steeds meer mensen een levensfilosofie die aansluit bij moderne weten schappelijke, maatschappelijke en individuele invalshoeken. Bij de Volksuniversiteit Soest start in het najaar een cursus Boeddhisme, waarbij de vraag naar de aantrek kingskracht van het boeddhisme op de westerse mens centraal zal staan. Vragen die aan bod komen zijn: Wat is de aard van het boed dhisme? Wat zijn de verschillen en overeenkomsten met de christelij ke godsdiensten. Waar is het boed dhisme ontstaan en hoe heeft het zich ontwikkeld? Verder worden besproken: het levensverhaal van Boeddha; belangrijke kernbegrip pen van de leer; het ritueel en het gebed; de Dalai Lama en het Ti betaanse boeddhisme; de visie op leven en dood vanuit het (Tibet aanse) boeddhisme. De docent, drs. Anton Kamp, studeerde gods dienstwetenschappen met als spe cialisatie boeddhisme. Aanvang en tijd van de cursus: dinsdag 2 okto ber, 20:00-22:00 uur. Cursusduur: acht lessen. Cursusprijs: 130,00 (inclusief 5,00 kopiekosten). De Volksuniversiteit Soest is in verband met de zomervakantie gesloten tot maandag 3 september. Aanmelden voor een cursus, workshop of lezing kan door een ingevuld en ondertekend aanmel dingsformulier uit het cursuspro gramma in te sturen. Deze pro gramma's zijn o.a. af te halen bij de VW's en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven. Vanaf 3 september kan men voor infor matie, inschrijving en aanvragen van het cursusprogramma terecht bij de Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl., tijdens de ope ningstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woensdag en donder dag 10:00-13:00 uur en op de Open Dag, zaterdag 8 september 11:00-14:00 uur. Bij de foto van Verdwenen Soest van 18 juli j.J. vroegen wij u voor al te bellen, al zou u maar twee namen weten. We hadden het niet gedacht, maar al spoedig rinkelde de telefoon van iemand met een fenomenaal geheugen, de heer F.W.J. Nilsson. Hij staat zelf ook op de foto, voorste rij van links, het zesde jongetje met hand in de zij. Hij wist alle namen, vaak ook nog waar de jongens woonden. Nilsson vertelde dat de foto is ge maakt op 8 maart 1928. De pad vinderij "De Trekvogels" zou die avond een uitvoering geven in de zaal van hotel Eemland, entree precies een gulden. Het was die dag zeer warm. 's Middags was er repetitie en even poseren voor de foto. De jongens kwamen uit de wat gegoede families van Soest, veelal natuuraanhangers en vege tariërs, soms ook wel een beetje kakkerige mensen, vertelt Nilsson. Clubkosten een dubbeltje in de week, toentertijd een aardig bedrag als je bedenkt dat ook nog het padvinderstenue moest worden aangeschaft. De padvinders kwamen bijeen op de boerderij van Van de Muijzen- berg, hoek Ferdinand Huycklaan/ Kerkdwarsstraat. Later heeft hier boer Kuijer gewoond en daarna is deze boerderij het eerste onderko men geweest van Museum Oud Soest. Het getrainde geheugen heeft Nils son vermoedelijk overgehouden van zijn vader. Nilsson senior (we citeren uit een oude advertentie) was eigenaar van: 'De Amster- damsche Bazar' gevestigd aan de Soesterberschestraatweg 13, tel 2025. In de winkel verkrijgbaar Galanterieën; Glas; Porselein; Speelgoederen, Aardewerk; Huis houdelijke Artikelen; Electrische Lampen; Ijzerwaren; Kachels Roosters enz. Verder verkrijgbaar Souvenirs van Soest en Ansichten. In bovenstaand adres is gevestigd een OFFICIEEL POST-AGENT SCHAP belast met het uitbetalen en in ontvangst nemen van post wissels en andere postzaken. Juist het postagentschap maakte dat zij zo bekend waren met de Soesters. Nilsson junior heeft later de zaak van vader overgenomen. Hij woont nog boven de zaak, nu Soesterbergsestraat 39. Op de foto: 1. jongen Kandelaar 2. jongen Droste 3.Jan Kamper (van de Bosstraat) 4. Willie van der Leek 5. Jonnie van Eek 6. Flip Nilsson 7. Floor van Wijngaarden 8. Chris in het Veld (Bartolottilaan) 9. jongen Kandelaar 10. Felix Keus (Ossendamweg) 11. Jacob Lieven 12. Boet Horsting (Kerkpad NZ) 13. Hans van Woudenberg (Vosseveldlaan 12) 14. Bob Muylaard 15. Boebi Heitmann (Amersfoortsestr 70b) 16. Ike Jaarsma 17. Willem Kamper 18. Wiep Apeldoorn Uit de Soester Courant van Dinsdag 14 Augustus 1951 Zondag nam de Soester wielrenner Evert Grift deel aan een wegwed strijd van 125 kilometer voor profs te Hoogerheide. Hij is erin ge slaagd als no. 1 de finish te passe ren, daarbij vele renners van naam achter zich latend. Grift heeft hier mede zijn jarenlange ijzeren trai ning beloond gezien. Hij, die niet rookt, niet drinkt, en na zijn dage lijkse arbeid zijn rijwiel beklimt, is voor de eerste maal op de erelijst geplaatst. Over het verloop van deze strijd vernamen wij het vol gende. Het parcours had een leng te van 2Vi kilometer en hierin lag een heuvel, iets steiler en iets lan ger dan de Lazarusberg. Vijftig maal moest dit parcours worden gereden en vijftig maal moest deze heuvel worden beklommen. Aan de start verschenen 55 renners, w.o. vele bekenden uit België en Nederland. De groten onder hen, zoals Steenbakkers, Sjef Jansen, Braspenningx, Schoenmakers, Lakeman, Bakker, De Hoog e.a. hadden waarschijnlijk niet gere kend op de kracht van de Soesten- aar, die sinds enige weken in top vorm is en gebrand was op de overwinning. Direct na de start werd een hoog tempo ingezet, waarin onze plaatsgenoot de eerste viool speelde. Herhaaldelijk werd gedemarreerd en eindelijk hadden Braspenningx en Schoenmakers succes, doordat zij een 33 meter voorsprong wisten te nemen op de grote groep, welke reeds gedund was door afzakken van enkele zwakke rijders. Grift nam bij de afdaling van de heuvel steeds eni ge voorsprong, waardoor het grootste deel van het peleton hem op den duur niet meer kon inha len en een tweede groep ontstond. Deze groep met Lakeman, Jansen, Bakker, Van As, De Hoog en Grift zette de jacht in op de uitlopers en haalden hen in. Grift nam hierna een voorsprong van 200 meter, doch liet zich spoedig weer terug vallen in de kopgroep, daar hem het ogenblik nog niet juist leek. Hierna nam Steenbakkers 'n voor sprong, welke aangroeide tot 400 meter en hij wist deze voorsprong enige ronden te behouden. Toen er nog 5 kilometer te rijden waren zette Grift geweldig aan, maakte zich los en vloog achter Steenbak kers aan, gevolgd door Bakker, de enige renner, die Grift in zijn vaart kon bijhouden. Hij zette fel aan voor de eindsprint, waarbij hij Bakker en Steenbakkers achter zich liet. Met een lengte voor sprong ging Grift als eerste door de finish in een tijd van 2 uur 58 minuten, hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van circa 40 ki lometer per uur. De uitslag was: 1. Evert Grift, 2. T. Steenbakkers, 3. C. Bakker, 4. R van As, 5. H. de Hoog. Grift kreeg bloemen en lui de toejuichingen van het duizend koppige publiek, terwijl de muziek hem huldigde met een couplet van het Wilhelmus. 19. Meneer Klop (onderwijzer v/d Huchtschool) 20. Brune Littooy (Bosstraat 12) 21. Johan van de Muizenberg (leider) 22. Joop de Bruin (in gat bij halte Soest-Zuid) 23. Gerard Muurling 24. Cor Schaatsbergen (Eekhoornnest) 25. Daan Roskes 26. van Asch (Ferdinand Huycklaan) 27. Cobus Prins (naast garage Joop Tak) 28. Julius Roskes 29. Emmy Droste Uit het adresboek van 1930 over genomen: 'Padvindersvereniging "De Trekvogels" opgericht 18 ja nuari 1919 Bestuur: J.Houtman voorzitter; van Asselt, Secretaris; Mevr. Valenton Penningmeesteres- se; Mevr. Van Woudenberg, lid; Mevr van de Muijzenberg, lid; A.H.Klop, Leider.' We bedanken de heer Nilsson har telijk voor de informatie. Vanaf 3 september zullen de stu diezalen van Het Utrechts Archief niet meer geopend zijn op maan dagmiddag. Dat betekent dat on derzoekers er op maandag niet meer terecht kunnen voor bijvoor beeld historisch onderzoek, onder zoek naar hun stamboom of het bekijken van een bouwtekening. Winst is echter dat op donderdag de studiezalen van 9:00 tot 21:00 uur geopend zullen zijn voor het publiek, met volledige dienstverle ning. Dat houdt in dat voor de be zoekers met ingang van 6 septem ber iedere donderdag tot 20:00 uur in plaats van tot 16:30 uur stukken uit het depot worden ge haald. Het Utrechts Archief streeft naar een snellere en meer efficiënte dienstverlening. De organisatie hoopt dat op de lange termijn te bereiken door nu op maandag te sluiten. De werktijd die hiermee vrijkomt zal worden besteed aan het wegwerken van achterstanden in het beheer en de ontsluiting van bijna 17 km archieven en collec ties. Een meer verfijnde ontsluiting van de archieven en collecties ver betert immers de mogelijkheden tot raadpleging. Hiermee kan de integratie worden afgerond van de bestanden van het Rijksarchief in de provincie Utrecht en de Gemeentelijke Ar chief- en Fotodienst van Utrecht. Uit de fusie van deze diensten ont stond in 1998 Het Utrechts Ar chief. Tevens biedt deze extra werktijd de mogelijkheid tot een goede voorbereiding op de verhui zing van Het Utrechts Archief naar het voormalige complex van de rechtbank aan de Hamburgerstraat in Utrecht. Het Utrechts Archief, Alexander Numankade 199, Utrecht; ope ningstijden: dinsdag, woensdag en vrijdag 9:00-17:00 uur; donderdag 9:00-21:00 uur; zaterdag 9:00- 12:30 uur (met beperkte dienstver lening; gesloten in juli en augus tus). AUTOTRO ..J - L inclusief inbouw Aanbieding CAR AUDIO. ALARM. NAVIGATIE en TELECOM 0DECKER O inclusief navigatie cd met 13 Europese landen. O Verkrijgbaar met rood/amber en blauw display. 3 4x30 Watt O Dubbele beveiliging code afneembaar front O Telefoon müte W t/m 31 augustus 2001 R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 7