J R.OUDïI Verhuur. J PROGRAMMA - OVERZICHT Van heidehut tot residence' Ook 'menschen yan beschaving' konden mtasting van de Eng niet voorkomen ^DogteiSm Uit de historie van Soest(erberg) 1 PRIKBORD l PAGINA 12 \22 AUGUSTUSlÖÖÏ" SOESTER COURANT PAGINA 13 m Zonnehemel te huur Gordelcontrole SCHRAVEMADE B.V. KERKDIENSTEN Marcel de béste, de lekkerste Muziek in Utrecht Pakketten naar Polen sturen MEDISCHE DIENST 'Burgerlijke stand' t De loper van de week Dierenlief Dierenleed Nieuwe leden Gildefeesten Hoorspel 3 Jan Olthuis aars rikweg □O,-lek. met berging 3t inbouwapp. iet zuidwesten 3n open haard '35 met garage centrale ligging, k. met parket en Jie en 2e toif. Tier. Bijz.v.v. osten koper5? nê K verkopen, dan zelf met de makelaar 'r deze dienst (make- De makelaar dient vooraJ bet belang er, dus niet van de n daarom eveneens zyn een 'n te schakelen Voorheen: Van Rouwendaal Makelaardij kelaars.nl niet gezichtsbru/ner 3 Weken f 195,- 6 weken f325,- (ook voor de koop) TROPICAL >035) 542 23 92 AUGUSTUS svan Karcher varen, baarn >m» tel 035 548 <Sii, 09.00 tot 38.00 uur 30 tot 21.00 uur 4 waarschijnlijk geen deel ja de gemeente waarover zo- geschreven als de Soes- g, Dit hooggelegen ge- i eeuwenlang het klop- öd hart van het agrarische «lindegemeente geweest, iinasin de tijd dat een onbe- jde dichter de volgende re- f aan het papier toever- fcde: mier Eng wat zijt gij mooi, dunt gij ons bekoren, frijn uw akkers wijd en zijd uti golvend veld herboren. «toren dat zoo 'n schat vergaart men bollend zwellend, U sierlijk rank in zacht ge goede oogst voorspellend. ioesier Eng wat zijt gij mooi munt gij ons bekoren. 1ns gaan de huizen en 't ge- mi' ten golvende zee verloren. j\t duizendtallen rechte stengels doppen fier naar boven, buigen rechts, zij buigen links 1 de natuur te loven. tewei de Eng als agrarisch swland aan betekenis heeft ver- En en er door vaak sluipende r ionbebouwing (met als grootste jeep de bebouwing van de Mo- slraat) steeds meer van afge- ubbeld werd, is dit deel van est nog steeds in gebruik bij de «ren. Jarenlang werd er, in ats van graan, enkel maïs ver duwd, een produkt dat afbreuk et aan de historie van het gebied a de gemeente. De Soester knol- In verdwenen eveneens van het (meel. Al klinkt het tegenstrijdig, «t als veevoer verbouwde gewas fverd in de achttiende en negen lende eeuw door velen als een iioogtepunt van gastronomie be schouwd. |Nu is de Eng opnieuw in het |oieuws. Wim van Roomen ver bouwt er rogge en Pieter Kuyer [luzerne (klaver). Het is een gesub sidieerd voorbeeldproject van de gemeente. Ze wil hiermee niet al leen de historie in herinnering roe pen, maar ook afwisseling in het landschap bereiken. Een van degenen die de Soester Eng meer dan eens beschreef, was de bekende Soester auteur-veld- bioloog Rinke Tolman. Hij schreef begin jaren twintig onder meer: 'De Soester Eng laat de weelde van menigerhande veldvruchten aanschouwen. Hooggelegen is het Eng-bouwland dat door verschil lende wegen wordt doorkruist, die gaarne worden opgenomen in het wandelplan van den natuurmin naar, die of kan genieten van schoone vergezichten -de Dom is op heldere dagen met het bloote oog waar te nemen- of opgetogen raakt hetzij door den slag der tus- schen gras of rogge verscholen kwartels, hetzij door den zang der akker- en kuifleeuweriken. Vooral wanneer de rogge ruischt, de korenbloemen blauw blinken tusschen de rijzige halmen, het koren in schoven ter rijping staat gebonden of de forsche, donker tegen het licht silhouetteerende paarden de ploeg door den grond trekken, is de Eng van een prinse lijke schoonheid. Een 'ommetje', hetzij in een verloren ogenblik overdag, hetzij bij wijze van vertre den even voor het ter ruste gaan, leidt, woont men in Soest, dan ook in negen van de tien keeren over den hoogen rug van den Eng. Aan één kant is de Eng echter al een beetje bedorven, omdat hij in het westen wordt afgesloten door een complex huizen die ten over- Bkct ;-viVï «ifv vloede in de verste verte niet uit munten door eenigerlei bouwkun stig schoon. Erger is evenwel, dat op den Eng een bord staat met de aankondiging dat er bouwterrein te koop is. Met andere woorden: in beginsel bestaat de kans dat de Eng, die een attractie is voor de toerist en den natuurminnenden bewoner van Soest zelf, vandaag of morgen onherstelbaar wordt ver nield. Daardoor zou Soest als plaats van vestiging aanmerkelijk in waarde verliezen, zoodat het gemeentebestuur uit zakelijke overwegingen reeds, naar men mag aannemen, er een stokje voor zal steken dat de Eng ontluisterd wordt. Bovendien zijn B. en W. - en eveneens alle gemeenteraadsle den- natuurlijk menschen van be schaving, en om deze reden alleen al mag alle hoop worden gekoes terd dat zij den Eng als een klei nood zullen bewaren.' Tolman was niet de enige die de Eng als een uniek natuurgebied temidden van bebouwing be schouwde. In 1926 bijvoorbeeld schreef ds. J.I. van Schaik, natuur vorser, -schrijver en -fotograaf, onder meer over de Eng ('over wiens rug in de gansché lengte een weg loopt') 'dat ge van hier een prachtig uitzicht hebt, dat voor ie dereen, jong en oud, te genieten is. Maar bovendien liggen hier de ko renvelden van de Soester boeren. Daarom is de Eng van vroeg in 't voorjaar tot laat in de herfst vol bedrijvigheid. Hier wordt gemest, geploegd, geëgd, gezaaid. Hier wandelt ge 's zomers tussen de rogge en de haver, kunstig gegar neerd met korenbloemen die ge niet plukken moogt. Hier is 't nu, wat men zo gaarne betitelt met de naam landelijk. Hoeveel mensen zouden al genoten hebben van dit prachtige brokje buitenleven. Hoe- vele mensen hebben hier al verrukt opgekeken naar de veldleeuwerik die hoog boven hun hoofd tiere lierde en hebben hun camera ge richt op de lange rijen schoven, die de naderende herfst alweer inluid den. En 's winters, dan vindt ge hier de grote troepen kraaien en duiven die naarstig oppikken wat de boer hier bracht of achterliet.' Veertig jaar nadat hij had geschre ven dat burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad ('men schen van beschaving') er wel een stokje voor zouden steken dat de Eng ontluisterd zou worden, kwam Tolman tot de vaststelling dat de Eng toch niet helemaal behouden was gebleven. 'Ik heb het nog beleefd dat ik als Parklaanbewoner 's avonds in mijn bed de kwartel tussen de veldge wassen zijn arcadisch "kwik-me- dit-kwik-me-dat" hoorde roepen. Dit is een stuk verleden. Toen men besloot het Molenstraat-project uit te voeren, beging men een esthe tisch lelijke fout. En nu het zover is gekomen dat men een groot deel van de Eng voor grootscheepse woningbouw heeft bestemd, is mijn eerdertijdse lofzang op dit agrarisch gebied nauwelijks meer op zijn plaats. Ach ja, wij leven in een dynamische tijd', verzuchtte hij, kennelijk erin berustend dat zijn strijd en die van velen met hem voor het behoud van het Soester natuurschoon en met name de Eng weliswaar niet vergeefs was geweest, maar toch niet had kun nen voorkomen dat veel van het oorspronkelijk karakter van het gebied verloren was gegaan. Nog weer later deed zijn echtgeno te, Kate Mussche, ook een duit in het zakje, schrijvende: 'Onze goeie ouwe Eng wil maar niet sterven, al bloedt hij uit vele wonden; als hij blijft leven, heeft hij geen materiële waarde; enige van z'n ledematen zijn al geamputeerd, maar z'n ge groeid gezicht is nog strijdbaar; hij zou het kunnen reden als er geen barbaarse aanvallen meer op hem worden gepleegd. Hij beschermt de levenden en de doden die op het oude kerkhof daar nog met rust gelaten worden. De stenen blokkendozen zijn ge vuld met gegadigden voor dit stuk je Eng, waar zelfs de lijkauato's eerbiedig blijven staan. Naast het bejaardenhuis Molenschot broeden de kieviten en spelen de hazen hun dartel liefdesspel. Een boer leidt paard en wagen als een anachro nisme over z'n aardappelveld en 's avonds wenkt een licht in het laat ste boerenhuisje op de Eng. Wie Eng zegt, bedoelt ruimte, en wie ruimte zegt, kan ademhalen. Bur gers van Soest, bewaar toch uw laatste stuk natuurschoon, hebt eerbied voor deze nog nu vitale grijsaard! Of moet het zover ko men dat de doden daar gaan spre ken? Misschien dat er na de jongste aanslagen een eind is gekomen aan het steeds verder afkabbelen van de Eng. Men wil in ieder geval het verleden, min of meer kunstmatig en gesubsidieerd, terughalen, bij voorbeeld door de molen De Windhond op zijn oorspronkelijke plaats te herbouwen en weer graan op de akkers te gaan verbouwen, maar of dat bij de Soesters weer het gevoel terugbrengt dat de Eng weer kan blijven zoals hij nu nog Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de SOISTEGiCOUItANT Aanmelden: tel. 6014152 Op de Van Weerden Poelmanweg heeft de politie donderdagmiddag vijf bekeuringen uitgedeeld. De ontvangers waren automobilisten die de veiligheidsgordel niet droe gen. De politie controleerde er tus sen kwart over een en twee uur. (TT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Zaterdag 25 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Zondag 26 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 prs. J. Kodden en H. v.d. Schepop; gildeviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 J. Roest/E. Heideman; communieviering; cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 09:30 mevr. A. Trienen; communieviering; samenzang Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 prof. dr. L. v.d. Brom, Haren Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Breunesse, Leersum Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A. Beens, Katwijk; 17:00 ds. K. van Meijeren, Zwolle Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H.Sj. Wiersma, Spakenburg; 17:00 ds. H. Jagersma, Veenendaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher (28 augustus, 19:30 uur ds. A. Bac) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 T.R. Scholte, Bennekom Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 15:30 G. van Engelenhoven Christengemeente, Griftland College, Noordenveg 79 10:00 Nicolas van Amerongen Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. G. Spelberg, Utrecht Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. F. Gerkema M.C. Moiendael, Molenweg 2 10:00 ds. D. Kuiper, Amsterdam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. C. Verwaal-Hübner Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De RoeP, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 HEREN KAREALOIV Behandeling volgens afspraak. BEETZLAAN 89, SOEST Telefoon 601 64 50 Soester Courant elke woensdag een belevenis! BANKETBAKKERIJ Soestèrbergsestraat 53, Soest Telefoon 035^6012050 Zaterdag 25 augustus, Domkerk: orgelconcert door David Jansen, met Toccata D-dur van J.S. Bach, Ciacona c-moll van D. Buxtehude, Fuga c-moll van J.A. Reincken en Preludium en Fuga d-moll van F. Mendelssohn-Bartholdy. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Familie De Groot aan de Di Las sostraat 40 neemt zaterdag 1 sep tember (van 9:00 tot 12:00 uur) weer pakketten in, die bestemd zijn voor mensen in Polen. Zij zorgt voor de verzending, waarvan de kosten 7,50 gulden én een rijks daalder per kilo bedragen. Een pakket mag maximaal 25 kilo we gen. Bij het inleveren van de pak ketten (vleesproducten zijn verbo den) moet men een legitimatiebe wijs tonen. Zaterdag 25 augustus/zondag 26 augustus Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 24:00 uur: B.E. Spelberg, Klarinet 37, ©6025544. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: H.B. Huitema, Regentesselaan 14, 886012388. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, 886012333. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus- ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, 886019646. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.P. Kesler, Van Lijndenlaan 22, 886016728. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407 Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 3 t/m 9 augustus 2001. GEBOREN: Stefan Alexander, zoon van R.E. Ebbing en T. Oosthoek. - Pim Frans, zoon van R.W. van de Fliert en T.M. Tielemans. - Julia Jil, dochter van R. Verwey en B.J. Tappermann. - Jelle Arnold, zoon van A. Anema en C.M.M. Stalen hoef. ONDERITOUW/AANG3FIE REG. PARTNERSCHAP: Willem Jan Schakelaar en Maijan Broere. - Jan Cornelis Verkerk en Sandrina Margaretha Groosman. - Johannes Willibrordus Maria Wig mans en Annemiek Albertha van den Noort. - Francisco Antonius van Groenestein en Henriëtte The- resia van den Broek. HUWELIJKEN/ GEREG. PARTNERSCHAP: Milad Hanna Tadros en Madelei- ne Louise Thijssen. - Remko Kempen en Josien Hiske van Geuns. OVERLEDEN: Anje Kornelia Koops, wed. van A. Feringa. - Jan Dirk Hofman, echt- gen. van A.G. van Proosdij. - Jo hannes Jacobus Broek, wed. van H. Hilverts. Wie vergelijkt leest de Soester Courant "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week is het: Niek der Harder Ainivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-5196 38 73 VERMIST: Teef, Beauceron, zwart, wolfsklau wen, getat. op buik, slipketting, 12 jr., Gooiersgracht (Eemnes). Witte poes, cyperse vlekken, wit te neus, kan krols zijn, Steenhoff- straat (Soest). Muisgrijze poes, oranje vlek in nek, klein, dik, vlooienband(?), Disselboom (Soest). Zwarte kater, klein wit befje, paar se halsband bel vlooienband, jong volwassen, Maalderij (Eem nes). Vaal-rode kater, witte sokjes, 11 jr., Hazepad (Soest). Witte kater, flink, P.C. Hooftlaan (Soest). Zwarte poes, witte bef, witte vlek ken, op buik en poten, tuigje, Ples- manstraat (Soesterberg). Witte kater, vaalrode-zalmkleurige vlekken, Roggeveld (Soest). Amazone papegaai, groen, schuw, lichte beschadiging aan vleugel door kortwieken, vloog richting Banckertlaan (Baarn), Einder (Baarn). GEVONDEN: Reu, labrador, getat., Bestevaer- weg (Baarn). Teef, Jack Russell, loops(!), hoog- benig, wit-bruin, getat., liep al da gen rond Laanstraat (Baarn). Cyperse kater, veel grijs, grote zwarte M op voorhoofd, donkere bolle kop, 2 zwarte strepen naast ogen, op voorpoten 2 gelijke dwarsstrepen, schuw, Hilversum- sestraat (Baarn). Cypers-witte kater, jong, Roer domp (Eemnes). Cypers-witte kater, witte snoet, jong, Roerdomp (Eemnes). Cypers-witte poes, Roerdomp (Eemnes). Witte poes, rug kop vaalgrijs- rood, roodachtige vlek binnenkant rechter dij, grijze halsband halve koker, jong volwassen, Torenstraat (Soest). Witte kater, kleine zwarte vlek op kop, groene halsband, jong, Leeu werikstraat (Bunschoten). Rode kater, vlooienallergie, motel de Witte Bergen (Baarn). Zwarte kater, zwarte kop, witte neus loopt in punt door naar voor hoofd, witte kin, bef, voor tenen, achter laarsjes, weilanden Eemnes. Zwarte poes, donkere halsband witte vlooienband, klein, weilan den Eemnes. Rood-witte poes, jong, Weegbree straat (Soest). Zwarte poes, sleept met achterpo ten, jong, Eemweg (Soest). Konijn, wit, Jan Steenstraat (Baarn). Konijn, licht-bruin, Scholekster (Bunschoten). Roodwangschildpad, Da Costa- laan (Baarn). GEVRAAGD VASTE BEZORGERS inSoest voorde SOKSTCBraCOURAWT Aanmelden: tel. 601 4152 Dit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redactie van Ab Faas en Jan Visser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiterlijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de programma's zijn ook hartelijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. De programmastaf van Radio Soest bereidt zich voor op de nieu we radioprogrammering. Nieuwe ideeën zijn altijd welkom. Ook nieuwe mensen die geïnteresseerd zijn in verschillende disciplines van ideze prachtige hobby. Heeft u be langstelling voor presentatie, tech- niek, redactiewerkzaamheden e.d., meldt u dan aan. Meestal vragen wij nieuwe programmamakers een proefuitzending te maken, die ver volgens beoordeeld en besproken wordt. Wel vragen wij nieuwe me dewerkers lid van de vereniging te worden. Radio Soest is puur vrij willigerswerk. Loop eens binnen of maak een af spraak met programmaleider Ab Faas. Elke donderdagmorgen is er een radiosoos rond de koffietafel in de kelder van het Gemeente huis. Een uitstekende gelegenheid om met verschillende radioama teurs kennis te maken. Talrijke Radio Soest-medewerkers zijn evenals voorgaande jaren eind augustus weer actief op,het Gilde- terrein. De Gildefeesten 2001 zul len ongetwijfeld veel bezoekers trekken. Voor de thuisblijvers is het van belang op de hoogte te zijn van de activiteiten aan de Ferdi- nand Huycklaan wanneer ze niet aanwezig kunnen zijn. Een span nende mega-klus voor presentato ren, technici en regie om de uit zendingen op zaterdag 25 augustus en zondag 26 augustus vlekkeloos te doen ver-lopen. De rechtstreek se uitzendingen van de eucharistie viering en van het koningschieten zullen ongetwijfeld goed beluisterd worden. Radio Soest is bij de Gildefees ten. Het radiodrama voor volwassenen zit in de verdrukking sinds in 1998 het hoorspeluur op Radio 4 werd afgeschaft. Met het verdwijnen van Pyjamapret van Teleac/NOY in april 2001 moeten ook kinderen het zonder doen. In de Audio- theek van Visio, waar kinderen met een visuele of leeshandicap hoorspelen kunnen lenen, is al vele jaren niets nieuws meer bijgeko men voor deze groep. Veel mensen kunnen de concentratie niet meer opbrengen om wat langer achter een te luisteren. Dat was vroeger anders toen menigeen aan de radio gekluisterd zat en thuis bleef voor de creaties van Kommer Kleyn en de stemmen herkende van Jan van Ees, Eva Janssen, Maarten Kap- teyn, Bert Dijkstra, Donald de Marcas en vele anderen. Wie her innert zich niet 'Monus, de man van de maan', 'Ome Keesje', 'Beau Geste' en 'De Familie Doorsnee'? Radio Soest wil een poging wagen ook eens een hoorspel te produce ren. Daartoe schrijft de program mastaf half september een hoor spelwedstrijd uit voor volwasse nen. De voorwaarden staan in de speciale Radio Soest-krant 'ON AIR', die volgende maand huis- aan-huis zal worden verspreid. Eén van de nieuwe medewerkers achter de schermen van Radio Soest is Jan Olthuis (67). Geen ra dioman, maar tot in d^ toppen van zijn vingers communicatieadviseur. Zijn belangrijkste doelstelling als vrijwilliger bij de lokale omroep is de luisterkring van 'onze eigen zender' te vergroten. Vijfentwintig jaar lang heeft hij bij de Rabobank Nederland projecten en campag nes begeleid, ik ben een alleseter. Ik schrijf, bedenk, coördineer en denk creatief mee. Ik los graag problemen op.' In zijn vrije tijd heeft hij jarenlang zijn talenten be wezen bij o.m. de bedrijfsmanifes- taties op de Eng, tien jaar brade rieën in Hartje Zuid, bij historische optochten en bij S.Ó. Soest. 'Bij alles wat ik doe, beeld ik me in op de stoel te zitten van nen voor wie het be stemd is. Of het nu gaat om drop of om het pro duct radio. Ik 'probeer er achter te komen hoe de consu ment geïn teresseerd Jan Olthuis. raakt.' Deze maand is Jan Olthuis druk bezig met de voorbereiding van de Radio Soest-Hrant 'ON AIR', die op 12 september a.s. in dit weekblad verschijnt. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 23 AUGUSTUS ZONDAG 26 AUGUSTUS 09:00 Oud Goud 10:00 Gildefeesten live vanaf Gildeterrein 17:00 Radio M 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek gasten: Ben van Schalkwijk en Hans Kruiswijk 11:00 Uw favoriete keuze klassieke muziek 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Streken, landen, steden 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M VRIJDAG 24 AUGUSTUS 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Zomerhits 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting niet... 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M ZATERDAG 25 AUGUSTUS 08:00 Goedemorgen Soest 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religieuze muziek 09:30 Gildevierinjg eucharistieviering in petrus en Paulus kerk 11:00 Radio Soest non-stop 13:00 Ontmoeting met... gast: ouderman René van Hal 13:00 Gildefeesten live vanaf Gildeterrein met o.a. koning- schieten 17:00 Radio M MAANDAG 27 AUGUSTUS 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Muziek voor bedrijven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet 14:00 Alles uit de kast muziek voor 'n breed publiek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M DINSDAG 28 AUGUSTUS 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Uw favoriete muziek 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M WOENSDAG 29 AUGUSTUS 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Radio Soest non-stop 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voor- keuzetoets kan zetten, kan bel len met de hulpdienst van Ra dio Soest: ©(035) 6093851 (werkdagen 09:00-16:00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moei teloze ontvangst te regelen. Ra dio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13