Gynaecologen Molendael stappen op Aftrap gildenfeesten met record VASTE- en IN VAL BEZORGERS tj intratuin 6? En dit zijn de knallers van deze week: m NEFKENS SOEST OURA 6.99 3.99 1.29 1.89 19.98 m. Snackbar in Overhees na gesprek weer open Ex-directeur Vrije Teugel moet dinsdag voorkomen VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2001 79e JAARGANG NO. 53 DEZE WEEK WAARDEBON uur^^Hj 7.50 korting Groots kookfestijn A. van der Lee CI7TO£N OPELe Zestien bonnen bij overweg op Den Blieklaan Identiteit dode vrouw bekend Voortbestaan Verloskunde in Baarn op losse schroeven Ruim 400 mensen stappen op fiets voor toertocht I in Soest op woensdagmiddag Aanmelden: tel. 601 41 52 13 HET GROENE WARENHUIS 95 Schouderkarbonade varkensvlees Gerookte zalmfilet Ijsbergsla Gekookte boerenachterham Boerenbrood met sesamzaad Ariël wasmiddel color of essential VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest SOESTER KALENDER Ruzie loopt uit de hand: man naar ziekenhuis Dronken vandaal door politie in de boeien geslagen Verkeerscontrole BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel GroenLinks zeer bezorgd over eikenkap aan Julianalaan. Vijver Koningsweg leegge pompt. Wereldwinkel Soest wint kof- fiereis naar Latijns Amerika. Column Jan Visser. Op 't Hoogt Actueel Volkspaardenfeest dit jaar met extra veel spektakel. Rinke Tolman-prijsvraag 2002 'Terug naar de natuur'. Familieberichten Sport 7 Favorieten stellen niet teleur op B-toernooi LTC Soestdijk. Wereldtitel voor Robin Am- merlaan. Dubbel feest hockeyers. Clubkampioenen Schieter. SWOS brengt jeu de boulers bijeen. Aanbod huurwoningen 8 Soesterberg 11 Geen Texaco bij Soesterberg. Slopen minstens zo leuk als bouwen. Informatieavond brandweer. Prikbord 13 Van heidehut tot residence. Medische diensten. Kerkdiensten. Programma Radio Soest. Vfotoservice T óók voor APS en i digitaal Tegen inlevering van deze bon per film, bij ontwikkelen en afdrukken in onze 1-uur fotoservice. Bon geldig t/m 22-09-'01 Zuidpromenade 15 3768 EM Soest bij Eetcafé Centraal (zie pag. 3) BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 V/je anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTO J> RIjJF; iiXMaMJ s&irlsjvr IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 André van der Sluijs heeft zijn snackbar Vork aan de Tamboerijn weer geopend. De eigenaar had vorige week dinsdag een gesprek met een aantal jongeren van de groepen die vrijwel dage lijks in het winkelcentrum rondhangen en besloot en kele dagen later zijn zaak te heropenen. Die had hij elf dagen geleden op slot gedaan om een signaal naar alle partijen te geven. Omdat jongeren over de wan delpaden rondscheurden met scooters en brommers vond Van der Sluijs dat hij geen ver antwoordelijkheid meer kon dragen voor de veiligheid van zijn klanten. Drie dagen later reed Van der Sluijs van zijn woonplaats in het noorden van het land naar Soest om de discussie met de jeugd aan te gaan. Het gesprek, dat in de snackbar plaatsvond, verliep prima. Van de snackbar- eigenaar hoeven de jongeren niet uit het winkelcentrum te worden geweerd, maar moet iedereen wel op een normale manier naast elkaar kunnen le ven en werken. Na het gesprek zou de overlast in elk geval zijn verminderd. Op maandag 3 september is er in het nabijgelegen C-drie een bijeenkomst voor winkeliers en bewoners van de wijk, waarbij de jongeren natuurlijk ook wel kom zijn. Met gemeente en po litie kunnen de betrokkenen praten over mogelijke oplossin gen van de overlast in het win kelcentrum. Jeugd en jongeren ontmoeten elkaar daar dagelijks, ook 's avonds, en hangen er vervol gens rond. Het is een maat schappelijke tendens die overal in ons land zichtbaar is. Tijdens de zomervakantie werd de groep hangjongeren steeds gro ter en dientengevolge ook de overlast. Vooral het feit dat en kele jongeren met hoge snelhe den door het winkelcentrum scheurden of in stilstand het gas opendraaiden, veroorzaakte hinder, zeker voor Van der Sluijs bij wiens snackbar de jon geren zich meestal in de buurt ophouden. De jongeren klagen dat er niets voor hen wordt gedaan en dat ze overal worden weggestuurd, vooral nu de politie extra toe zicht houdt. Verschijnen de or dehandhavers, dan vluchten de jongeren echter in de richting van het J.H. Isingserf. De jon geren willen een eigen jeugd honk, maar de kans dat de ge meente een dergelijke voorzie ning zal realiseren, is vrijwel ni hil. Stichting Balans heeft in sa menwerking met onder andere gemeente en politie de proble matiek van de jeugd in heel Soest in kaart gebracht. Het rapport is klaar, nu wordt beke ken welke activiteiten georgani seerd kunnen worden of welke - maatregelen nodig zijn om de overlast in te dammen. Volgens de politie is een structurele op lossing niet mogelijk, maar moeten er gerichte activiteiten voor de doelgroepen op touw worden gezet. Tijdens een controle op de nale ving van de geslotenverklaring van de spoorwegovergang tussen de Den Blieklaan en de Foekenlaan zijn donderdagmiddag 16 bonnen uitgeschreven. Het is op werkda gen tijdens de spitsuren (7:00-9:00 en 16:00-18:00 uur) verboden voor gemotoriseerd verkeer de overweg te passeren. De gemeen te heeft deze maatregel ruim een jaar geleden ingevoerd om het sluipverkeer in Soest-Zuid een halt toe te roepen. De identiteit van de vrouw die zondag 12 augustus om het leven kwam na een botsing met een trein, is bekend. Het ging om een 62-jarige vrouw uit Soest. Dit kon worden vastgesteld naar aanleiding van tips die waren binnengekomen na een oproep van de politie in de kranten. Het slachtoffer was an derhalve week geleden in botsing gekomen met een trein, nabij de spoorwegovergang aan de Eem- weg. Omdat de identiteit niet kon worden vastgesteld, verzocht de politie de kranten een oproep te plaatsen De voormalige directeur van kinderparadijs De Vrije Teugel staat dinsdag 28 au gustus terecht voor de rech ter. De zitting volgt een jaar nadat hij in opspraak kwam wegens vermeend 'sexueel overschrijdend gedrag', zo als de lezing van het bestuur van De Vrije Teugel destijds luidde. De man die 25 jaar leiding gaf aan de kinderboerderij aan het Vedelaarpad wordt verdacht van onder meer ontucht met tenminste één minderjarige. Hij werd vorig jaar augustus op non actief gesteld door het bestuur en kort daarna ontslagen. Tij dens het onderzoek zat hij bijna twee maanden vast. Daarna werd het stil rond de zaak die dinsdagmiddag voor de Utrechtse rechtbank zal worden voortgezet. De ex-directeur blijft volhouden dat hij onschul- Zijn functie bij De Vrije Teugel is overgenomen door Barbara Hiestand. Zij is nu manager van het kinderparadijs dat na de fu sie per 1 juli onderdeel is van de Stichting Balans. Het voortbestaan van de afde ling verloskunde van Medisch Centrum Molendael (MCM) staat op losse schroeven. Twee van de drie gynaecologen heb ben aangekondigd uiterlijk over zes maanden elders aan de slag te gaan. Voor het be stuur staat de continuïteit van de afdeling nog steeds voorop, laat J.W. Brinkman van de Raad van bestuur weten. Dat zal geen eenvoudige opgave zijn, nu de toch al niet overbezet te gynaecologenmaatschap van Molendael leeg dreigt te lopen. De derde persoon van deze maatschap is al geruime tijd ziek. Pogingen om diens vacature op te vullen, lukten tot dusver niet. Een belang rijke factor daarin speelt het feit dat de maatschap in Baarn klein is. Daardoor is er sprake van een hoge dienstbelasting en een gerin ge mogelijkheid tot nadere specia lisatie. Dat maakt het voor ande ren niet aantrekkelijk om in te stappen. Vandaar dat in samenwerking met de maatschap gynaecologie van Ziekenhuis Eemland (waarmee MCM per 1 januari 2022 fuseert) geprobeerd werd een (tijdelijke) oplossing te vinden. Nu al is het zo, dat de afdeling Verloskunde in Baarn in de weekeinden dicht is en patiënten moeten uitwijken naar Amersfoort. Vacatures Voorlopig verandert er aan die si tuatie nog niets. De gynaecologen van de maatschap in Amersfoort nemen een deel van de Baarnse praktijk waar. Nu twee gynaecolo gen van de maatschap in Molen dael hun vertrek hebben aange kondigd, ontstaan er twee extra vacatures. Voor de directie van Molendael is dat een teleurstellende ontwikke ling. Brinkman: 'Wij respecteren de keuze van de gynaecologen, maar het plaatst onze plannen voor de toekomst van de afdeling wel in een heel nieuw licht. Met de medische staf en de gynaecologen- maatschappen uit Baarn en Amersfoort zullen we ons de ko mende weken zorgvuldig beraden over een oplossing. Voor het be stuur staat de continuïteit van de afdeling voorop.' Uitbreiden Het bestuur zegt de afdeling ver loskunde in Baarn het liefst te wil len uitbreiden en in elk geval tot 2008 (het jaar waarin de nieuw bouw van Ziekenhuis Eemland in Amersfoort gereed komt) voor Baarn behouden. Of dit lukt, is de vraag. Landelijk zijn er 40 vacatu res voor gynaecologen. 'In alle mogelijke scenario's blijven in ie der geval de polikliniek verloskun de en de mogelijkheid voor dagbe handeling in Molendael bestaan', aldus de directie in een verklaring voor de pers. Medisch Centrum Molendael is de laatste tijd veel en regelmatig in het nieuws vanwege de op handen zijnde fusie met Ziekenhuis Eem land. Die wordt momenteel voor bereid door de directie en de Raad van Bestuur, in overleg met de Medische staven en andere raden van beide ziekenhuizen. Onrust Vooral in Baarn is onrust ontstaan over de plannen. Gevreesd wordt dat Molendael, amper vijfjaar na dat de nieuwbouw is afgerond, zal worden gesloten. Er is een stich ting opgericht, die er alles aan doet om het voortbestaan van het Baarnse ziekenhuis te bewerkstel ligen en om die reden al enkele keren in de clinch lag met het zie kenhuisbestuur. Directeur Brinkman heeft steeds ten stelligste ontkend dat het de bedoeling is dat Molendael dicht gaat en dat de fusie juist nodig is om het betrekkelijk kleinschalige ziekenhuis op de been te houden. Ook vanaf 2008 moet Molendael blijven bestaan, zij het in een iet wat afgeslankte vorm. De afdeling Verloskunde en de Spoedeisende Hulp (SEH) zouden in Baarn dan nog alleen tijdens kantooruren open zijn. Met een recordaantal deelne mers is maandag de aftrap ver richt voor de gildenfeesten. Ruim 400 mensen trappelden 's avonds van ongeduld en stap ten op de fiets voor een 25 kilo meterlange tocht door Soest, Baarn en Lage Vuursche. Een mooiere start, ook wat het weer betreft, hadden het Groot Gaesbeeker Gilde en natuurlijk de organisatoren van Tempo Toer zich niet kunnen voorstellen. Het was dan ook spitsuur bij de Schaapskooi van de familie Van de Grift, waar de fietsers tussen kwart over zes en half acht vertrokken en enkele uren later terugkeerden. Menigeen rustte er even uit, alvo rens - met aandenken aan de toer tocht - de thuisreis te aanvaarden. Volgens de organisatie namen dit jaar ook meer mensen uit de regio deel aan de traditionele fietsrit. Fietsliefhebbers komen zaterdag weer aan hun trekken, al zullen dan vooral ook de meer geoefen de fietsers zich melden voor de routes van 40, 80, 120 en 150 ki lometer. Ook deze zijn uitgestip peld en van pijlen voorzien door Tempo Toer. Onderweg zijn er voldoende rust- en controleplaat sen. Gisteravond was de wandeltocht van het comité Jacob van Gae- sbeek. Die begon na het ter perse gaan van deze krant. Degenen die wat harder willen lopen, komen vanavond aan bod tijdens de Gil denloop van AV Pijnenburg. De start is om 19:00 uur op de Peter van der Breemerweg. Deelname kost 8,50 gulden jeugd 4,00 gul den). Meer over de gildenfeesten op pa gina 5. Jong en oud stapten maandag avond op de fiets voor de toertocht van Tempo Toer. De gildenfeesten zijn begonnen. Foto: Soester Courant Clematis, hoogte 75 cm. Diverse soorten vanaf 1^95 tot nu voor €3,15 Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. Ntjkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. kilo 100 gram per krop Vers van't mes L. fl 100 gram wit of bruin 2 pakken a 1.35 kilo-3&5Z De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 23 augustus 20:30 Muziekavond Gilde, Ferd. Huycklaan, 20,00. Vrijdag 24 augustus 13:00 Vlotten bouwen X- Change, Vrije Teugel, Vede- laarpad, 15,00. Zaterdag 25 augustus 08:00 div. activiteiten Gilde, Ferd. Huycklaan. 9:30 start PAC-rit met antieke auto's Royal Pare, Van Weer- den Poelmanweg. Zondag 26 augustus 09:30 div. activiteiten Gilde, Ferd. Huycklaan. 16:00 Orgel/klavecimbelcon- cert, Open Hof, Veenbesstraat. Maandag 27 augustus 13:00 Sportbus: sumo-worste- len, Boerenstreek. 14:00 Ouderenmiddag Gilde, Ferd. Huycklaan. 20:00 Radio 538 drive-in- show, Ferd. Huycklaan. 20:30 Film 'Vengo', Artishock, Steenhoffstraat, 7,00/10,00. Dinsdag 28 augustus 13:00 Sportbus: waterspekta- kel, de Eng. Woensdag 29 augustus 13:00 Kaartmiddag X-Change, Molenstraat, 5,00. 13:00 Sportbus: skatewedstrij- den, ijsbaan, Kampweg (Soesterberg). Een 53-jarige Amersfoorter is za terdagavond door de politie van de Kruisweg in Soest naar ziekenhuis Eemland in Amersfoort gebracht. Daar moest hij worden behandeld. De man had verwondingen opge lopen na een uit de hand gelopen ruzie. Bij hem was een vrouw, eveneens 53, met wie de politie later terugreed naar de Kruisweg. Daar kwamen twee mannen een woning uit, die door de vrouw werden aangewezen als degenen met wie ze ruzie hadden gehad. Van beide kanten zou er geslagen zijn. De twee mannen die uit de woning kwamen werden voor ver hoor meegenomen naar het bu reau. De politie heeft zaterdagmorgen rond half drie een 27-jarige man uit Deventer in de boeien geslagen. Hij had tegen een auto getrapt en verzette zich later heftig tegen zijn aanhouding. De man was dronken. Rond tien over twee 's nachts reed een vrouw een parkeerplaats aan de Schrikslaan af. Ze stopte even om twee vrienden in te laten stap pen. Intussen kwam de dronken man aanlopen die zonder aanlei ding tot-tweemaal toe tegen de wagen trapte. Een van de vrienden van de vrouw, een dertigjarige man die tevens eigenaar is van de auto, liep vervolgens achter de man aan en belde met zijn mobiele telefoon de politie. Die kon de vandaal even later aanhouden. Hij werd voor verhoor ingesloten op het bureau. Maandagmiddag werd op de Ko ningsweg van half één tot één uur gecontroleerd op snelheid. Van de 349 passerende voertuigen reden 82 bestuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid was 74 kilome ter per uur, 24 kilometer boven de limiet. Alle overtreders kregen een proces-verbaal. Bij een autogordel- controle op de Koningsweg wer den vier bekeuringen uitgeschre ven. Burg. Grothesfraraf 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl g* Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! Voorheen: Van Rouwe Makelaardil REGIOMAKELAARS

Soester Courant | 2001 | | pagina 1