J§|! n- B6 Danscentrum Gerla Programma gildefeesten r. Volkspaardenfeest dit jaar iet extra veel spektakel Aandelen in het nieuws: Ups and Downs Weekly Rinke Tolman-prijsvraag 2002 'Terug naar de natuur' lasmim Rabobank Soest-Baarn arua-ocK Bach en de Franse Barok Fietsende Passanten SOESTOïlCÖÜRANT Henk Gerth vertelt over Eem aan boord fietsboot PAG|NA 4 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2001 vadres voor ïginzamelitig en in Nood In verband met 25-jarig bestaan WPE SOESTER COURANT PAGINA 5 laPpSsBSj expert (m schoemaker Soester Kunstbus SOEST www.danscentrumgerla.nl Service bij Schoemaker Byzantijns koor hervat repetities Rijverbod man Zondagmiddag in De Open Hof ELKE WEEK EEN Meer informatie bij uw adviseur van de Rabobank. Vierde poëziewedstrijd Soest/SLAS Filmhuis: 'Vengo' Zonnebloemen, lavendel Zuid-Frankrijk? Nee, hoor. Zuidpromenade bij Jasmijn Dag in dag uit veilingvers! choeisel, huishoudtextiel voor de Stichting Men tod zijn nog steeds va. com. Ze kunnen in Soest (in gesloten plastic zak- tgeven worden op een 'es: mevrouw G. Kleine straat 12. Omdat me. t Breukelen (PClaarwatet- terhuisd is kan men daat ing en textiel meer bren- if heden wordt de kleding de Bosstraat 12 in ont- nomen. ng komt altijd goed te- Mensen in Nood. Dank- erkoop van de kleding 11 belangrijke bijdrage ge- n de projecten van Men- Dod. Ook dit jaar gaat de ;t van de kleding naar tem', het kinderprogram- Vlensen in Nood, waarbij r speciale aandacht wordt aan het thema 'sport en ïlingssamenwerking'. i in ontwikkelingslanden vaak al op jonge leeftijd :d bieden aan de proble- iar volwassenen mee te lebben. Denk hierbij aan ideren, kindsoldaten, of 1 die door natuurrampen getroffen. Mensen in Nood kinderen weer kind zijn, eeld door het steunen van rojecten waar sport en spel ngrijke rol spelen. In sport ónderen vaak een uitlaat- leren te ontspannen en :e hebben. Ze leren dat er mdschap is in de wereld en ook als je eikaars tegen- bent. >ij voorbeeld de ex-kindsol- it Liberia. Zij hebben al op eeftijd de meest gruwelijke meegemaakt of moeten ^an de ene kant heeft de evïng hen nu verstoten, aan ere kant blijven het kinde- ensen in Nood steunt deze :n via haar lokale partner en 5 onderwijs, brengt hen op- waarden en normen bij en oor hereniging met familie- Muziek, dans en sport vor en belangrijk deel van het hierdoor leren de kinderen e spelen in een team, leren te gaan met hun emoties en ertrouwen in volwassenen hersteld. ling Communicatie e vermaarde Gele Rijders iet kanon en munitiewagen, race tussen twee Romeinse rijdwagens, een zesspan zon- !er koetsier, een show met de mstel bierwagen, een mencli- ic en nog veel meer passeren 2 revue tijdens het traditione le volkspaardenfeest op de 'gil- ienzaterdag'. Het viervoetige onderdeel van de jldenfeesten zal zaterdag 25 au- ;ustus uitgroeien tot een spektakel 'an de grootste orde. Om het 25- irig bestaan luister bij te zetten ^eeft de Warmbloed Paardenfok- 'ereniging Eemland (WPE) een programma bedacht, waarbij niet Heen paardenliefhebbers de vin iers zullen aflikken, iporadisch komen de Gele Rijders net hun paarden in actie voor een lemonstratie, omdat hun legerön- lerdeel regelmatig in het buiten and wordt ingezet, maar de WPE :n het Groot Gaesbeeker Gilde :ijn erin geslaagd deze topattractie laar Soest te halen. Ze treden op >m 13:20 en 15:40 uur. Dm 14:20 uur wordt een opzien- >arende demonstratie gegeven door de families Geelen en Van .ins. Zij sturen een zesspan het errein op zonder koetsier, maar zullen er aan de hand van orders voor zorgen, dat de paarden de uiste weg nemen. m 13:00 verschijnt de Amstel 'ierwagen met shires ten tonele en laarvoor, om 12:15 uur, is er een enclinic van Stal Broijmans met een vierspan trekpaarden. Spektakel is ook te verwachten tij dens de race tussen twee Romein- ;e strijdwagens die elk door vier •ony's worden voortgetrokken. De inelheden die zij ontwikkelen, zijn FT VERZONDEN eggen/omleggen van sloten 10-8-2001 eenden een gemotiveerd be- rift worden gericht aan Bur- ïst. Het bezwaarschrift moet id. Mdeling Planologie en Bou- ONTVANGEN 31-7-2001 2-8-2001 •penhok 10-8-2001 in 1, afdeling planologie en )uur. istus om 10.00 uur in het ge- buitengewoon hoog. Dit onderdeel is op het laatste moment aan het programma toegevoegd. Het volkspaardenfeest op het gil denterrein aan de Ferdinand Huy- cklaan begint om 10:00 uur met ringsteken. Een uur later is de of ficiële opening van deze paarden dag door burgemeester Koos Jans sen. Als een rode draad door het programma lopen de verschillende wedstrijden, zoals de bestgaande Shetlander voor kinderen. Het volledige programma van het volkspaardenfeest, dat om 16:10 uur wordt afgesloten met een pa rade, staat vermeld in het boekje van het Groot Gaesbeeker Gilde dat enkele weken geleden huis aan huis is bezorgd. De rest van het uitgebreide en ge varieerde programma van de gil denfeesten is daar eveneens in te rug te vinden. Voor de goede orde staat hiernaast nogmaals het pro gramma (van vanavond tot en met maandag 27 augustus) afgedrukt. Muziekavond Voor de Duits/Limburgse muziek avond, morgen in de feesttent, zijn nog kaarten verkrijgbaar. Ze kos ten 20 gulden per stuk en kunnen in de voorverkoop worden be machtigd bij de VW aan de Steenhoffstraat, de Primera-zaken aan de Zuidpromenade en de Tamboerijn en Van Bon aan de Laanstraat. De achtkoppige Limburgse forma tie Palemiger neemt het voor naamste deel van het optreden voor haar rekening. Verder laten ook Frans Theunisz en Anita de Hoop van zich horen. De muziek avond begint om 20:30 uur. De Volksspelen worden dit jaar gekenmerkt door een recordaantal Paarden in alle soorten en com binaties zijn zaterdag te zien op het gildenterrein. Burgemeester Koos Janssen lo zondag opnieuw het eerste schot. teams van 72. De organisatie kon dan ook echt niet meer ploegen laten deelnemen, dit ondanks de schier grenzeloze belangstelling voor het sportieve evenement. Vandaar dat nogal wat teams op de reservelijst moesten worden ge plaatst. Koningsschieten Voor het Groot Gaesbeeker Gilde zelf is de zondag wellicht het hoog tepunt van de acht dagen feest. Dan vindt onder meer het ko ningsschieten plaats. De gildebroe- ders leggen vanaf 13:00 uur aan. Waarschijnlijk tussen half drie en vier uur zal bekend worden wie koning Ben van Schalkwijk op volgt. A LIFE LESS ORDINARY BeoVision Avant Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 8.0LUFSEN Het programma van de Soester Kunstbus 2001-2002 is klaar. De Kunstbus bezoekt iedere maand een voorstelling in een theater in de omgeving. Dat kan een musical zijn, maar ook een show, toneel stuk, operette of iets dergelijks. De deelnemers worden zo dicht moge lijk bij hun huis opgehaald en weer thuisgebracht. 55-pIussers die geïnteresseerd zijn kunnen het pro gramma telefonisch opvragen bij Gerrtje Trippaers-Zondag, 886032577. Snel bellen, want het aantal plaatsen is beperkt. Piet Boor en Nicotette Versloot - Makelaars/Taxateurs 0 G. Van tVeedeslraal 3 - Soest - Telefoon (03516014 824 wwwdevlijtmakelaardij.nl - devtijtmakelaardijOhetnet gevraagd en ongevraagd over iedere belangstellende. kverordening id dat zij voornemens zijn om gemeente Soest vallen de in- en de ter visie legging als be- l samen. eder bevoegd binnen een ter- i met woensdag 19 september Jan kan dit geschieden in een er R. Schutte (035-6093269). Je diezelfde termijn, dagelijks n bouwen (balie bouwzaken)» Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Street Dance Kids Danceparty Argentijnse tango INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, vanaf aandag 27 aug. t/m maandag 24 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Het Soester Byzantijns Kleinkoor heeft het zomerreces beëindigd en begint weer met de repetities. Het ensemble heeft de muziek voor een Russisch-Orthodoxe Vesper in studie in verband met de mede werking aan een in het najaar op nader aan te kondigen datum te houden Russische vesperdienst in Soest. Intussen zoekt de gemeng de koorgroep in verband met uit breiding nog geschoolde en mu- zieklezende amateur-vocalisten. De repetities worden wekelijks ge houden onder de enthousiaste lei ding van dirigent Frans Wertwijn in de Kapel van de Congregatie van de Zusters van Sint Jozef aan de Barchman Wuytierslaan 55 te Amersfoort, tegenover het Dieren park. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot drs. F. J. Wer twijn, 6021598, e-mail: wertwijn@xs4all.nl. Voor het rijden onder invloed heeft een 33-jarige Soester een boete van 700 gulden en een rij verbod van drie uur gekregen. Hij had bijna tweemaal zoveel alcohol in zijn bloed als is toegestaan voor een automobilist. De politie hield hem zondagavond aan na een tip van getuigen. Die hadden hem zien rijden en kregen meteen de indruk dat hij onder invloed ver keerde. Woensdag 22 augustus 19:00 uur Gildeloop, georganiseerd door AV Pijnenburg; start: bij feesttent op De Blaak. Donderdag 23 augustus 20:30 uur Duits/Limburgse muziekavond met Palemiger, Frans Theunisz en Anita de Hoop; feesttent. Vrijdag 24 augustus 18:15 uur Afhalen gildekoning Ben van Schalkwijk op huisadres. 19:30 uur Feestavond voor gildeleden en -vrienden; feesttent. Zaterdag 25 augustus 08:00 uur Toertochten, georganiseerd door Tempo Toer; start: De Blaak. 09:00 uur Volkspaardenfeest (jubileum). 11:00 uur Kinderkennis. 11:30 uur Volksspelen. 13:30 uur Kampioen- en prijsschieten. 14:00 uur Oud-koningen kampen. 20:30 uur Feest/dansavond met Greenlight Express en de Sjonnies. Zondag 26 augustus 09:30 uur Eucharistieviering met gilde-eer; Petrus- en Paulus- kerk. 12:00 uur Zondagmiddagconcert Eemlander Blaaskapel. 12:30 uur Kinderkennis. 13:00 uur Koningsschieten met aansluitend huldiging nieuwe koning. 13:45 uur Optreden tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps en divers muzikaal entertainment. 19:30 uur Ophalen nieuwe gildekoning op huisadres. 21:00 uur Feest/dansavond met Les Cigales. Maandag 27 augustus 14:00 uur Ouderencontactmiddag met Michel van Grunsven en Trio Jan en Zwaan, georganiseerd door de ouderen bonden ANBO, KBO en PCOB. 20:00 uur Radio 538 drive in. (Wijzigingen in het programma voorbehouden). In het laatste Open Hof-con cert van dit seizoen zijn a.s. zondag (26 augustus) te beluis teren Christa Hijink op orgel en klavecimbel en Oeds van Middelkoop op traverso. Het concert begint om 16:00 uur en de toegang is vrij. Christa Hijink (1971) behaalde in 1999 haar diploma Orgel Uitvoe rend Musicus met de uitvoering van J.S. Bachs 'Dritter Theil der Clavierübung' in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem. Zij is op het concerterende gebied als solist en als continuospeler actief. Daar naast is zij docent klavecimbel, koorscholing en kerkmuziek en cantor-organist van de Bergkerk te Amersfoort. Oeds van Middelkoop (1968) stu deerde fluit aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Als fluit/piccolospeler werkt hij sinds 1997 mee aan de symfoni sche Beethoven- en Schubertpro- jecten van Anima Èterna met Jos van Immerseel in Brussel. Op het programma staan werken van Bach en zijn Franse tijdgeno ten (Guilain, Couperin en De Grigny). Inmiddels zijn de voorbe reidingen voor het jubileumseizoen in volle gang. In 2002 beleeft deze serie concerten het vijfde jaar van haar bestaan. mVT.OEREN KURK BAMBOEPARKET Eiken lamelparket Eiken plankenvloer Eiken visgraat Het Parket Atelier per m- ongelcgd per m2 ongclcgd per m2 8dcS<i Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Bij vergissing is in aflevering 5 van 'Fietsende Passanten' (editie 8 au gustus) een verkeerde foto ge plaatst. Dit is de juiste, met Pierre van Veggel uit Deventer, die na een bruiloft in Castricum terug fietste naar huis en boest passeer de. Pierre houdt zich als planoloog bezig met openbaar vervoer en is zelf ook lang op weg geweest in Australië en Groenland. IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,5 0/€ 7,94 per half jaar! fel. (035) 6014152 Als u zich abonneert op Ups and Downs Weekly van de Rabobank heeft u elke zaterdag een actueel weekoverzicht van de belangrijkste ontwikkelingen op de beurs. Inclusief kooptips en een vooruitblik op de komende beursweek. Een abonnement kost 75,- per half jaar. Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Voor de vierde achtereenvol gende keer looft de gemeente Soest volgend jaar de driejaar lijkse Rinke Tolman-poëzie prijs uit. De organisatie van de prijsvraag berust ook nu weer bij de Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS), in sa menwerking met het Vlaams- Nederlands Literair/Cultureel Tijdschrift 'Schoon Schip '93'. Rinke Tolman (1891-1983) was veldbioloog te Soest, journalist en auteur van talrijke natuurboeken en poëziebundels. Bij de instelling van de gemeentelijke poëzieprijs, die voor het eerst werd uitgereikt in 1993, is dan ook zeer terecht besloten zijn naam daaraan blij vend te verbinden. De eerste drie afleveringen van deze bijzondere poëzieprijsvraag trokken veel be langstelling; uit het gehele land - en ook uit Vlaanderen - werden gedichten ingestuurd. De drie bes te gedichten worden beloond met geldprijzen van respectievelijk 500, 250 en 150 gulden. Reglement Het reglement voor deze bijzonde re poëziewedstrijd luidt als volgt. 1. Het thema is deze keer 'Terug naar de natuur'. Dat kan zowel concreet als filosofisch worden geïnterpreteerd. 2. Iedere deelnemer/ster zendt ten hoogste twee niet eerder gepubli ceerde, in het Nederlands gestelde gedichten van maximaal 35 regels in, getypt of geprint op A4-for- maat, in vijfvoud, gericht aan de secretaris van de jury: dhr. J. Vis ser, Gerrit van der Veenstraat 52, 3762 XM Soest. (Hij is voor nade re informatie telefonisch bereik baar via tel. 035-6014283.) 3. De inzendingen dienen uiterlijk op 15 maart 2002 binnen te zijn bij de secretaris van de jury. Onvol doende gefrankeerde inzendingen worden niet aanvaard. De ingezon den gedichten worden niet gere tourneerd; men dient dus zelf ko pie te houden. 4. De gedichten blijven eigendom van de auteurs; ze dienen echter anoniem - met vermelding van een niet eerder gebruikte schuil naam - te worden ingezonden. In een bijgevoegde gesloten envelop, Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I 'Vengo' is het nieuwste zigeuners pektakel van Tony Gatlif (maker van o.a. 'Gadjo Dilo') en gaat over het wezen van de flamenco in An- dalusië. Caco, gespeeld door de fameuze flamencodanser Antonio Canales, kan de dood van zijn dochter niet verwerken. Hij stort zich in een reeks flamencofeesten samen met zijn gehandicapte neef Diego. Zijn familie is ondertussen in een vendetta verwikkeld met een Moorse Caravaca familie. Ie mand zal moeten betalen... De muziek wordt ten gehore ge bracht door zeer beroemde muzi kanten. In het begin van de film vindt een schitterende muzikale dialoog plaats tussen de weelderi ge gitaar van de grote Tomatito en de extatische stem van de Egypti sche Ahmad Al Tuni. Legendari sche zangeressen als La Caita en La Paquera, die zelden voor optre dens hun zigeunergronden verla ten, zijn in de film te zien. In 'Ven go' is de muziek het bloed dat in de slapen bonst, de vitale vreugde die het heden verlicht, het verdriet dat opwelt in de herinneringen, het koortsige verlangen, de onrust die rondwaart bij het vallen van de avond, de hitte die lichamen en landschappen doet stollen. (Spanje - 2000 - 90 min.) Maandag 27 augustus, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP+/ 65+7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur. ®6019577. waarop deze schuilnaam is her haald, dient de inzend(st)er zijn/ haar werkelijke naam, adres, ge boortedatum en telefoonnummer mee te zenden. Voor verdere infor matie over de prijsuitreiking dient men tevens voldoende postzegels in te sluiten. 5. De jury is als volgt samenge steld: Nelleke Streefkerk, voorzit ter van de SLAS (voorzitter); Ray- mond ten Berge, hoofdredacteur van Schoon Schip '93; Trees Nelis- sen, boekhandelaar te Soest; Jef van de Sande, letterkundige "te Amersfoort; Jan Visser, dichter te Soest (secretaris). 6. De jury nomineert tien inzen dingen en kiest daaruit drie ge dichten die bekroond worden met resp. de hoofdprijs, de tweede prijs en de derde prijs. De hoofdprijs is een geldbedrag van 500 gulden plus een oorkonde; de tweede prijs is een geldbedrag van tweehon derdvijftig gulden; de derde prijs is een geldbedrag van honderdvijftig gulden. 7. Over de uitslag van de poëzie wedstrijd wordt geen briefwisseling gevoerd. De uitspraak van de jury is bindend. Zij wordt bekend ge maakt door dhr. drs. J.J.L.M. Jans sen, burgemeester van Soest, tij dens een bijeenkomst in de raad zaal van het gemeentehuis te Soest, Raadhuisplein 1, op vrijdag avond 26 april 2002, vanaf 20.00 uur. De prijzen worden uitsluitend tijdens deze bijeenkomst, na voor lezing van het juryrapport waarin de keuze van de bekroonde ge dichten wordt gemotiveerd, aan de winnaars overhandigd. 8. De drie winnende gedichten worden gepubliceerd. Nadere informatie over het regle ment en de prijsvraag is aan te vra gen bij de secretaris van de jury; J. Visser, Gerrit van der Veenstraat 52, 3762 XM Soest. Op vrijdag 24 augustus komt streekdeskundige Henk Gerth uit Soest toelichten wat de pas sagiers onderweg zien. Vanaf het zonnedek van de fietsboot heeft men immers een schitte rend uitzicht op de Eem en het omringende landschap. Van dat uitzicht kan men nog meer genieten als iemand achter gronden toelicht en bijzonder heden vertelt over de plekken die men ziet. Henk Gerth zal vertellen over de geschiedenis van gebouwen en plekken langs de Eem en over de natuur waar de boot doorvaart. Op zondag 26 augustus klimmen veel leden van het Amersfoorts Mannenkoor (AMK) en hun part ners na de kerkgang op de fiets om via de polder Arkemheen naar Spakenburg te fietsen. Daar sche pen zij zich in op de fietsboot van de Eemlijn, die om 13.30 uur ver trekt van de westelijke pier. Tradi tiegetrouw organiseert het AMK elk jaar rond deze tijd een gezelli ge bijeenkomst om vakantiebele venissen uit te wisselen. Dit jaar is gekozen voor een gecombineerde fiets/vaartocht met de Eemlijn. Omdat voor deze gelegenheid een accordeonist aan boord is zullen zij tijdens de vaart ongetwijfeld vele chanty (zeemans)liederen zingen, dus dat wordt feest! Mensen die daarvan willen genieten kunnen naar de opstapplaatsen van de Eemlijn-fietsboot gaan. De boot legt op zondag 26 augus tus van 14:00 uur tot 14:15 uur aan bij de dijk bij Flevoland (na bij de Stichtsebrug en tegenover het eiland de Dode Hond), van ca. 16:00 uur tot 16:15 uur in Baarn bij de opstapplaats, die vanaf de Eemweg en de Bestevaerweg is te bereiken via het fietspad dat bij de tweede ingang van de regenboog begint. Of de zangers daarna nog lucht hebben om de opwachters en afhalers in Amersfoort toe te zin gen, zal tussen 17:30 uur en 17:45 uur wel blijken. bloemenhuis >.rfrTmpmrï4 Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21

Soester Courant | 2001 | | pagina 5