portieve pret Meezingers en polonaises Shows en categorieën Sonneveld, buikspreken en goochelen Uitverkochte feesttent Overvendelen van de koning SUBARU NTEN- DRGERS RDIENEN? Uitslagen p de woensdag.) wat tijd over? ioester Courant' /ij: 'allers. Vogelromp Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen specialist in All Wheel Drive AWD Aanmelden: tel. 601 41 52 'OENSDAG 29 AUGUSTUS 2001 PAGINA 11 SOESTER COURANT De foto's op deze pagina zijn gemaakt door: Herman van Dam ('Sportieve pret', 'Meezin gers en polonaises', 'Son- neveld, buikspreken en goo chelen', 'Shows en catego rieën', 'Uitverkochte feest tent') de Soester Courant (•Hitte', 'Vogelromp' en •Overvendelen van de ko ning'). 'Stimmungsmusikharmonicaklanken, 'Schlagers' De gesmeerde stembanden maakten overuren tijdens de en Nederlandse meezingers schalden donderdagavond oergezellige avond. Zangeres Anita de Hoop deed ook door de gildentent en waren in gedempte mate tot ver nog een duit in het zakje, waarin een grote verscheiden- in de omtrek te horen. Vanaf het moment dat Palemi- heid van vrolijke muziek de boventoon voerde. Na de ger het podium betrad, zat de stemming erin en toen Golden Earring ('98), de korenavond ('99) en Rowan Frans Theunisz 'Sjeng on de geng' inzette, lieten de Heze ('00) was het wederom bal. De Limburgs/Duit- meeste van de honderden aanwezigen zich helemaal se avond is vatbaar voor herhaling, maar over de in gaan. Tafels en banken werden gepromoveerd tot dans- vulling van de muziekavond voor 2002 gaat het Groot vloer. Voor het podium ontstond een spinnenweb van Gaesbeeker Gilde nog nadenken, polonaises. chtingen fel. 6014152 Weedestraat 227 Niet minder dan 68 teams deden mee aan de Volksspelen die ieder jaar Lest Best, terwijl van de damesteams Installatie Van de Meer als beste uit log aan populariteit winnen. Opnieuw moesten de organisatoren een de bus kwam. Maar de uitslag was bijzaak, want het ging zaterdagmid- vachtlijst instellen, omdat de animo voor deelname zo groot was. De editie dag natuurlijk in eerste instantie om de sportieve pret. Door de hittegolf <an 2001 werd uiteindelijk gewonnen door het team van Van de Grift dat waren de onderdelen met water het meest in trek. 756 punten verzamelde. TB Betonboringen werd tweede, gevolgd door Elk streepje schaduw werd benut. Het publiek zocht voortdurend ver koeling in de verzengende hitte. Het gilde had in de tent speciale lucht verversers aangebracht, zodat de temperatuur er binnen de perken bleef en de feestende menigte het hoofd koel kon houden. ar Eemland ord van uw J rijdt al een dfiesta voor 'Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht'. Met zijn linker knuist hield de kersverse gildenko ning Wim Hilhorst de door hem getroffen vogel stevig vast. Zoals de traditie wil, neemt de koning de restanten van de vogelromp mee naar huis. Om hem een leven lang te bewaren. Vanwege het 25-jarig bestaan van de Warmbloed Tempo Toer meer dan 300 mensen op de fiets gestapt. Paardenfokvereniging Eemland (WPE) was het volks- In de voorafgaande week waren er reeds records gebro- paardenfeest uitgebreider en gevarieerder dan ooit. ken tijdens de fietstocht over 25 kilometer (ruim 400 Shows en demonstraties van onder meer de Gele Rij- deelnemers op de eerste maandag) en de wandeltocht ders (foto), met de Amstel Bierwagen en Stal Broij- op dinsdagavond. Vit de 326 wandelaars werd Rolf mans liepen als een rode draad door het meer traditio- Craanen eruit gepikt Hij werd gehuldigd en door voor- nele programma van ditmaal acht rubrieken. Daaraan zitter Gert Dazelaar van het wandelcomité Jacob van werd meegedaan door niet minder dan 114 ruiters en Gaesbeek voorzien van een bos bloemen. Craanen amazones. Omdat het zo warm was, plaatste de brand- maakte tijdens de wandeling de 80.000 kilometer vol. weer op het verzoek van het gilde een watertankwagen Bepaald sneller werd er gelopen tijdens de door Dick op het terrein. van den Broek gewonnen Gildeloop van AV Pijnen- 's Ochtends waren voor de diverse toertochten van burg (zie uitslagen). startblokkering in 5-deursuitvoering Met het binnenhalen van Michel van Grunsven maakte het gilde een Jan en Zwaan nog even spontaan verder met de leden en medewerkers van \oede zet. De entertainer onderhield eergisteren honderden oudere Soes- het gilde. Iers met liedjes van Wim Sonneveld, maar kwam ook met een buikspreek- Om zeven uur moesten ze wel ophouden, want niet lang daarna zou de iet op de proppen. De veelzijdige artiest liet daarnaast zien dat hij boven- jeugd bezit nemen van de tent en massaal dansen op de muziek die werd Hen kan goochelen. Het Trio Jan en Zwaan bracht vrolijke muziek op de gedraaid door de Drive in Show van Radio 538. Dat feest zat er na vier danken die er bij de senioren uit Soest best inging. Nadat het program- uur ook weer op en vormde tevens het laatste onderdeel van de gildenfees- na was afgerond en de toeschouwers huiswaarts waren gekeerd, gingen ten 2001. VAN KANKERBESTRIJDING Gildeloop 10.000 meter, heren: 1. Dick van den Broek 31.24,2. Niels de Bruin 35.38, 3. Mark van Vliet 36.27; dames: 1. Gerrieden Ouden 43.50, 2. Ineke Kossen 45.45, 3. Anita Klifman 49.21; veteranen; 1. Joh- nny Johnson 36.41,2. Hans Rawee 36.54, 3. Jos Karstanje 37.18; 1700 meter, jongens: 1. Dominique Andriessen 12.04, 2, Jarno van Kooij 12.04, 3. Hilbert Teerstra 12.36; meisjes: 1. Lisa Klifman 13.03, 2. Irana Glastra 14.03, 3. Brigit de Groot 14.40. Volksspelen 1. Van de Grift (756 punten), 2. TB Betonboringen (742), 3. Lest Best (708); dames: L Installatie Van der Meer. Volkspaardenfeest Ringsteken onder zadel pony's: 1. S. Tupker, 2. N. Smit, 3. E. Tupker; bestgaande Shetlander: 1. A.M. Ruijssenaars, 2. M. van Putten', Shetlander verkleed: 1. R. Bakker, 2. M. Brenk; bestgaande rijpony (- 12): 1. M.P.C. Calis, 2. D. Beemer, 3. D. van de Wetering; bestgaande rijpony (12+); 1. A-A. van Leeu wen, 2, H. Ham, 3. C. van Doorn; rijpony's verkleed: 1. A, Borsboom, 2. S. Pijl/T. Pijl, 3. T.A.W. Kok; Aanspanningen WPE: 1. R.G. Woering, 2. N.B. Daatselaar, 3. M.P.A. Hilhorst/T. Smeeing; Schoonste geheel aanspanningen WPE: 1. TA... Wiggerts, 2. R.G. Woering, 3. A.P. van Doom (A. van de Boom). Schieten Koningschieten, respectievelijk vo gel A en B: le prijs kop: Leo Valk en Jan de Bruin; 2" prijs vleugel: Bert Hilhorst en Frank Spijker; 3e prijs vleugel: Co Kagenaar en Hans van Hees; 4e prijs staart: Cees de Bruin jr. Oud-koningenkamp: Jan van Steen (19 deelnemers). Kampioenschap Soest, gildeleden: 1. Tonnie van den Heuvel, 2. Mar- co Engberink, 3. Piet van den Heu vel; niet-leden: 1. Jan Veen, 2. Ivo Lanphen, 3. Dick Pronk; dames: 1. Thea van der Pouw Kraan, 2. Da- niëlle Kortland, 3. Mirjam Korte- kaas; dames klos drietallen: 1. Tiny de Ruijgt, Hannie Kortekaas en Joke van Kempen. 'ruitverwarming vergrendeling '6VW7.--"/P. Binnen anderhalve week waren de tweeduizend toe- Op last van de gemeente waren de veiligheidsmaatrege- gangskaarten voor de feest- en dansavond uitverkocht, len dit jaar aangescherpt. Dat gold niet alleen voor de De gelukkigen die een toegangsbewijs hadden weten te zaterdagavond, maar voor alle activiteiten. De gemeente bemachtigen gingen uit hun dak met de smartlappen en had dat geëist naar aanleiding van onder meer de ram- feestnummers van de Sjonnies en het veelomvattende pen in Enschede en Volendam. In goed overleg met ge- repertoire van de Greenlight Express, de formatie die al meente, politie en brandweer werd aan alle voorwaar- vaker aan de Ferdinand Huycklaan had laten zien dat den voldaan, ze van wanten weet. Blij als een kind was Wim Hilhorst. Na ruim 30 jaar delen. Die rol is altijd weggelegd voor Gerard van werd een 'gilde-droomwerkelijkheid en mocht hij de Roomen, sinds mensenheugenis de vaandeldrager van koningsmantel over zijn schouders trekken. Kort nadat het korps. Eén keertje gaf hij voor deze gelegenheid de hij de romp van Vogel A naar beneden had gehaald, vaandel van het gilde uit handen. Dat was in 1990, werd hij op het terrein gehuldigd. Deze traditionele toen Van Roomen zelf koning was geworden, plechtigheid ging gepaard met onder meer het overven- VRIJWILLIGERSHULP NODIG? www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 r ELKEWEEKEEN soesterScourant V. IN DE BUS? y Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Centraal Meldpunt Vrijwiliigershulp Soest - Soesterberg Neem een abonnement: 117,50 per hall jaar! tel.(035)6014152 Soester Onderlinge

Soester Courant | 2001 | | pagina 11