mmm 3299.- /erdwenen Soest ipen dag C-drie/bibliotheek 'Hoe warm het was en hoe ver...' Poëziewandeling Echtpaar Van Mourik stopt na 25 jaar met dansschool 'Kinderen en kunst' jóÉNSDAG 29 AUGUSTUS~2ÖÖT SOESTER COURANT PAGINA 13 gesloten van| EMBER KTOBER pakker .59 Museum Oud Soest Historische 1Ü1 Vereniging Soest Saterdag 8 september: Nooit meer de weg kwijt met de BECKER TRAFFIC PRO nu voor Assertiviteitscursus Muziek waar wilt! eKperl (h) schoemaker Oecumenisch koor: 'Toont Goed' Open dag 8 september Geslaagde poëziewandeling in Pijnenburg Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Computercursussen SM Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 *Sa& Tel. 035-6017001 Natuurwandeling door De Paltz inbrengen van een and aan de n kunt u terecht bij; ir. Beijer Soest. sn 29 september) iele periode gesloten. aar onder 5-602 67 19 /cling.nl 'OONIDEEËN -601 3403 Neg A1Vrijdag koopavond. 'Rof volkoren 4,99 ROM HALF GEHAKT 6,99 dergehakt 7,99 stHOUDERHAM 1,00 iSNIJWORST 1,00 boterhamworst1,00 leverkaas 1,00 ^gehakt 1,0Q was LAY'S CHIPS DIVERSE SMAKEN ZAK 200 GRAM Elders 2? I eO.72 In samenwerking met Fotoservice Willem Van Oosten v':' A b'A e si fcze week in Verdwenen Soest |er een schoolfoto. We weten al i welke school het gaat. Op de Jiidelijke, enigszins grappige foto, lurig op een grijs karton geplakt, Jat achterop geschreven: 'Van Ir Huchtschool, juf Wagenborg; 128'. De school stond aan de (olenstraat, waar nu het gebouw i de bibliotheek op een nieuwe Istemming staat te wachten. fen de geschiedenis van de Van Ir Huchtschool is wel het een en Ider bekend. De school is voort- ikomen uit de op 2 september f 13 opgerichte Engendaalschool de Bosstraat, waar nu de Jugdherberg de Heidebloem is Ivestigd. Uit eerdere documenta- e weten we dat de school bij op- Ichting 36 leerlingen telde, ver- Beid over zeven klassen. De Ihool volgde 'in ruime trekken' wat onderwijsvernieuwer Jan Ligt- hart had gegeven, liet zich ook in spireren door mensen als mevrouw Van der Hucht-Kerkhoven, ir. Fe- lix Ortt en Kees Boeke: bijzonder neutraal onderwijs op humanitaire grondslag. Alle docenten waren in die jaren niet-rokers, niet-drinkers en vegetariërs. De leefregels van de Engendaalschool verwaterden wel wat, maar het bleef 'ander' onderwijs, met grote aandacht voor de individuele ontwikkeling van de leerlingen. Vermoedelijk kreeg de kleine Engendaalschool in die jaren problemen met de ge meente over de financiering; de school moest in 1924 het pand aan de Bosstraat verlaten en intrekken in de toenmalige Nijverheidsschool aan de Molenstraat. Later, in 1929, zou de naam veranderen in Van der Huchtschool, genoemd naar mevrouw C.C.A. van der Hucht- Kerkhoven, die o.m. leidster was van de 'Kinderbond'. Zij stichtte in 1907 in Soest het Van der Hucht- fonds. Zij en ook de heer Felix Ortt zijn in Soest de grondleggers van dit type onderwijs. In 1951 is de school verhuisd naar de Paulus Potterlaan. U ziet, we weten al veel van de school, maar we zouden graag de namen van de kinderen willen we ten. Volgens onze berekening zou den de kinderen die op deze foto staan nu op een leeftijd van 78 tot 80 zijn. Mocht u namen weten, of moeder of vader herkennen, geef het aan ons door. U kunt ons in formeren op telefoon 6012158. Deze en ook reeds verschenen fo to's van Verdwenen Soest kunt u ook op internet vinden (www.brumbiz. coml en vervolgens verdwenen-hervonden Soest aan klikken. iet begin van de uitwerking jan het nieuwe beleid - 'Het ultureel centrum moet een huis worden voor alle Soesters die op enigerlei wijze in de Weer zijn met literatuur, zang, puziek, dans, toneel, beelden- le kunst en fotografie' - zal in Ie praktijk te zien zijn tijdens Ie open dag op zaterdag 8 sep- pmber. Naast de presentaties jan Openbare Bibliotheek en fee cursussen in C-drie is er leze dag ruimte gemaakt voor erenigingen voor amateur- lunst en particulier initiatief. Daartoe zijn culturele verenigingen organisaties uit Soest en feoesterberg uitgenodigd hun pro gramma voor het komende seizoen tonen en te promoten in de hal [an het centrum en in de theater aal. Er wordt hard gewerkt aan Jen uitgebreid programma door let hele gebouw. De activiteiten pelen zich af in de bibliotheek, de nstuitleen, de leslokalen van C- Irie, de centrale hal en de theater- Jaal. Bibliotheek en C-drie zullen leze dag extra aandacht geven aan iet thema Kinderen en Kunst. In [et programma dat volgende week lekend wordt gemaakt kan men laar meer over lezen, tijdens de Open Dag kan iedereen 111:00 tot 15:00 uur een groot intal docenten vragen stellen over feun cursus, de sfeer proeven, loka- ten bekijken en inschrijven. Vragen ►ver niveau, materialen, onderwer- len, gebruikte technieken, welke jleding nodig is, de docenten en Ée administratie staan klaar voor Idereen! In de vaklokalen van te- lenen en schilderen, dans en ruim telijk vormgeven worden de cur sussen gepresenteerd. In de hal ;an men terecht voor administra- Beve vragen. Het nieuwe cursus programma is te vinden in de re- teptie van C-drie en de biblio- heek, het gemeentehuis, de Haze laar en de VW. Het programma piedt een breed scala van cursus- Ten voor kinderen, jongeren en 'olwassenen op allerlei niveaus. Kinderen Kinderen kunnen kiezen uit teke nen en schilderen, klassieke dans, kleuterdans, algemene dansvor- ming, dans voor kinderen. De kin deren krijgen les van docenten die een afgeronde dansopleiding ach ter de rug hebben. De lessen wor den aangepast aan het niveau van de kinderen: daarom wordt er ge werkt met leeftijdsgroepen. Naast een goede pedagogische begelei ding is plezier in het dansen en bewegen in deze cursussen erg be langrijk. Kinderen die liever toneel spelen kunnen in de cursus toneel of kleutertoneel terecht. Kleuters spelen allerlei figuren en situaties aan de hand van sprookjes of iets wat ze zelf verzinnen. Ben je 7, 8, 9, of 10 jaar, dan speel je verschil lende rollen en leer je pantomime, met je fantasie iets verzinnen en zo bewegen dat het mooi is in een to neelstuk. Helemaal nieuw is de cursus foto grafie voor kinderen van 10-12 jaar. Want wist je datje geen foto toestel nodig hebt om foto's te maken? Door van alles op lichtge voelig papier te leggen maak je de mooiste plaatjes. Natuurlijk leer je ook met je eigen camera te foto graferen, zelf te ontwikkelen en afdrukken. De cursus wordt bege leid door een professionele foto graaf die alle veiligheidsaspecten goed in acht neemt. Ruimtelijk vormen start met twee groepen. Of je kiest voor de lessen waarin je met allerlei materialen werkt of voor de lessen waarin de wondere wereld van klei centraal staat. Tekenaars en schilders zijn welkom in vier cursussen op dinsdag en woensdag. In de cursus voor kin deren van 9-12 jaar wordt aan dacht besteed aan striptekenen en het maken van vliegers of mobiles. Meer informatie over inhoud, tij den, startdata en prijzen vindt men in het cursusprogramma. De mees te cursussen starten in de week van 24 september. Jongeren Hou je van musicals, tv-clips en grote shows of juist van klassieke dans? Of sta je liever op het to neel? Voor jongeren is het specia le aanbod van jazz-show;musical dance (vanaf 14 jaar), moderne dans (vanaf 12 jaar), de toneelpro ductie voor jongeren (vanaf 15 jaar) en de cursus selectie klassiek en modern (vanaf 13 jaar). Volwassenen hebben veel moge lijkheden: seizoenscursussen, workshops, korte cursus en op de vakgebieden tekenen en schilde ren, aquareleren, portrettekenen, sieraden maken, edelsmeden, beeldhouwen, boetseren, kera miek, houtbewerking, fotografie, theater, dans en cultuurbeschou wing. Volwassenen Nieuw in het aanbod is Japanse kalligrafie. Men leert oude 'karak ters' te maken met de traditionele Japanse penseeltechniek. Deze karakters worden nog steeds ge bruikt, onder andere voor namen. Voorafgegaan door een meditatie ve inleving in de beweging zet u de penseelstreken volgens een Vast patroon op het papier. Beelden in hout leert u, naast de techniek van het houtbewerken, hoe u een hou ten beeld maakt. Ook voor men sen die steen (nog) te hard vinden. Theatersport is populair. Improvi seren is de basis voor scènes, waar bij twee teams het voor elkaar op nemen. Het publiek geeft de ingre diënten voor het spel en er zijn rechters die de scènes waarderen met punten. Daarom worden er in heel Nederland ook wedstrijden georganiseerd. Men leert de basis technieken, presenteren, amuseren en verwonderen. Geschikt voor beginnende en gevorderde spelers. Snel reageren leidt tot onverwachte scènes en is vooral vaak humoris tisch. Theaterspelers die een be ginnerscursus hebben gevolgd of al ervaring hebben met toneel kun nen hun vaardigheden verdiepen in de vervolgcursus theater op maan dagavond. De open dag is in cultureel cen trum C-drie, Willaertstraat 49 3766 CP Soest. Telefonische in lichtingen tijdens via 886095821. inclusief inbouw' i BESTEMMING 1 BIJZONDER BES jUQRIQE BEST CAR AUDIO. ALARM. NAVIGATIE en TELECOM S DECKER O inclusief navigatie cd met 13 Europese landen. 3 Verkrijgbaar met rood/amber en blauw display. O 4x30 Watt O Dubbele beveiliging (code afneembaar front) O Telefoon mute I Aanbieding is geldig i/m 31 augustus 2001 R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl In de eerste helft van september start er weer een assertiviteitscur sus in Soest. Deze cursus bestaat uit 12 wekelijkse bijeenkomsten op de donderdagavond, van 19:00 tot 21:30 uur. In deze cursus leer je o.a. je gevoe lens te uiten, zonder anderen no deloos te kwetsen; zelf richting aan je leven te geven, je zelfvertrouwen te vergroten; duidelijk te zijn in contact met jezelf en de ander; met kritiek en agressie om te gaan; nee te zeggen zonder je schuldig te voelen; je eigen mening te geven, te onderhandelen, voor jezelf op te komen; hyperventilatie en angsten te hanteren. In de groep wordt geoefend met nieuw gedrag. Met elke cursist vindt vooraf een kennismakingsge sprek plaats. Inlichtingen en aan meldingen: mevr. drs. A. Nieme- jer van Leeuwen, pycholoog NIP, BIG reg., 886018870. Bellen liefst tussen 8:30 en 9:00 uur 's och tends of tussen 18:00 en 19:00 uur 's avonds. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Het leven stelt je nogal eens voor verrassingen en bij voorkeur op de meest onverwachte plaatsen. Zou het dan niet prettig zijn als u Bang Olufsen bij u had? Muziek, volmaakte vormgeving, kleuren en sublieme geluidsweergave. BeoSound 1, het nieuwe complete geluidssysteem, met cd, radio en 5 actieve luidsprekers. Neemt genoegen met één stopcontact en gaat graag overal mee naar toe. Van de ene naar de andere kamer, naar werkplek of naar uw 2e huis. Waar u gaat gaat de BeoSound 1 ook. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN Loom schuift de schemer over mos en lover, schildert zijn late licht op haag en hout; penseelt in stervend goud zijn tere tover, glijdt als verstilde glimlach door het woud. Geen van de bosbewoners slaat hij over, niet één wie hij zijn avondkus onthoudt; beuk noch boleet, geen is te groot, te pover, spitsmuis noch specht, geen hunner laat hem koud. Liefkozend streelt hij langs de waakse oren van 't reetje dat de wandelaars bespiedt; over het bospad strooit hij speelse sporen en hij vergeet de kamperfoelie niet. Nauw vangt de maanschijf aan bleekjes te gloren, of hij vliedt heen in 't eindeloos verschiet. Kond le Bisck De op 22 augustus j.I. - onder auspiciën van de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) - gehouden poëziewandeling inspi reerde mij tot het schrijven van dit sonnet, waarin ook impressies van de proefwandeling op 27 juni j.1. vervlochten zijn. Ik draag het gaarne op aan de Soester journalist Hans Kruiswijk, die mij met zijn historische bijzonderheden over het landgoed Pijnenburg een paar uiterst aangename uurtjes heeft bezorgd. Danscentrum Van Mourik in Baarn gaat sluiten. De belang rijkste reden voor de eigenaars van het centrum, het echtpaar Nico en Anja van Mourik, is dat ze geen geschikte opvolger kunnen vinden. 'Bovendien geven wij nu al 25 jaar avond aan avond les. Dat heeft veel van ons gevraagd. Nu is er ruimte om na te denken over een andere invulling van ons leven', aldus het echtpaar. De activiteiten zullen met onmid dellijke ingang worden stopgezet. Dat betekent dat er in het nieuwe seizoen, dat eind september be gint, ook geen danslessen meer worden gegeven. Echtparen en jongeren die zich al voor het nieu we dansseizoen hadden opgegeven worden dezer dagen geïnformeerd door het echtpaar. 'We vinden het heel vervelend voor onze huidige cursisten om zo plotseling te stop pen, maar we weten ook dat heel veel inwoners van Baarn en direc te omgeving in de afgelopen jaren veel plezierige uren bij ons hebben doorgebracht. Dat vergoedt veel', aldus het echtpaar dat zegt naar schatting aan tienduizend mensen uit de regio de beginselen van het stijldansen te hebben bijgebracht. Nico en Anja van Mourik startten in 1980 met hun dansschool in Baarn. Daarvoor waren ze al vier. jaar actief met lesgeven in het Gro ningse Winschoten. In Baarn heb ben ze de activiteiten van de in die tijd vermaarde Van Kralingen voortgezet. Van Kralingen startte zijn dansschool vlak na de Twee de Wereldoorlog. Het stoppen van de activiteiten van Danscentrum Van Mourik heeft ook consequenties voor jon geren uit Baarn, Soest en omstre ken. Voor veel ouders bleek het danscentrum een veilige uitgaans plek voor hun kinderen. Op zater dagavonden bevolkten in de afge lopen jaren gemiddeld ruim hon derd tot 150 jongeren de dansvloer van het danscentrum. Ook voor de groep alleenstaanden betekent de sluiting van het cen trum een gemis. Iedere zondag avond bood Van Mourik ruimte aan een grote groep alleenstaanden uit de wijde regio elkaar in een ongedwongen sfeer te ontmoeten. Voor deze mensen heeft Van Mourik nog even respijt, maar zondagavond 2 september valt ook voor hen het doek. Is zingen uit de tijd, is zingen saai? Dan ken(t) jij/u ons koor nog niet. Laten we ons even voorstellen. Ons koor bestaat uit circa 20 en thousiaste zangers en zangeressen en een drie man (vrouw) sterk combo. Dit alles staat onder de bezielende leiding van onze diri gent Frank Kooiman. Heb je zin en tijd kom dan gerust één (of meer) repetitieavond(en) bijwonen. Nieuwe (combo)leden zijn altijd van harte welkom. Onze eerste re petitie zal zijn woensdag 5 septem ber 2001 om 19:30 uur in de Open Hof. Zien we u/jou dan? Meer inlichtingen nodig? Bel dan naar Frank Kooiman, 88 6022647. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zaterdag 8 september hou den de openbare biblio theek en cultureel centrum C-drie een open dag. Van 11:00 tot 15:00 uur is ieder een van harte welkom en bieden de bibliotheek en C- drie naast een kopje koffie of limonade nog tal van an dere aantrekkelijke aanbie dingen en activiteiten. De hele dag staat in het teken van kinderen en kunst. Dat betekent dat de kunstafde ling van de bibliotheek veel aandacht zal schenken aan de binnenkort te starten kinder kunstuitleen. Kinderen kunnen als jurylid meebepalen welke kunstwerken gekozen worden voor de collectie van de kinder kunstuitleen. Lid worden van de kunstuitleen is tijdens de open dag extra makkelijk; men betaalt namelijk niet het gebrui kelijke inschrijfgeld van 10,00. Bent u al een tijdje van plan om u zelf in te schrijven of gewoon eens te komen kijken, dan heeft u nu een goede reden om uw goede voornemen in daden om te zetten. De bibliotheek biedt elk nieuw lid een kennisma kingsabonnement aan voor slechts 10,00 tot januari 2002. En iedereen die al lid is kan op die dag gratis een cd of cd-rom lenen. Boekverkoop Voor de koopjesjagers zijn in de hal kramen ingericht waar afge schreven boeken tegen een zacht prijsje van de hand gaan. Het spreekt vanzelf: hoe vroe ger men hier bij is, hoe meer keus men heeft. Dit is slechts een greep uit het totale programma. Wie van al les wil meegenieten en profite ren is van harte welkom op za terdag 8 september. Je moet wel érg veel van poëzie houden, en/of van wandelen, om op ongetwijfeld één van de heetste dagen van het jaar ge heel uit vrije wil deel te nemen aan een 'poëziewandeling' zo als die vorige week door de SLAS werd georganiseerd in Pijnenburg. Gezien de weers omstandigheden lag de beken de zinsnede uit het proza van Hildebrands Camera Obscura 'Hoe warm het was en hoe ver' - eigenlijk meer voor de hand. Zo'n 20 liefhebbers genoten vori ge week woensdagavond van de dichtkunst en van de historische informatie over dit unieke stukje Soest. De poëzie was afkomstig van uiteenlopende dichters als o.a. Jacqueline van der Waals, Lizzy Sara May, Hans Andreus, A.C.W. Staring, Gerrit Achterberg en J.C. Bloem; de historische informatie werd verschaft door de Soester journalist en geschiedvorser Hans Kruiswijk. Die had een dergelijke wandeling door Pijnenburg ai eens in boekvorm vastgelegd ('Ver van het gewoel der wereld') en nu, op uitnodiging van de SLAS (Stich ting Literaire Activiteiten Soest), een verkorte versie bedacht, met allerlei interessante details over het bos en de gebouwen - meestal boerderijen - die er staan of heb ben gestaan. Vooral de persoon van Indiëganger Andries de Wilde, die het landgoed zijn huidige vorm gaf, dook daarbij telkens op. Kruiswijk wist er een hoop van, zoals bleek, en als hij het niet meer precies wist was er altijd nog Pij nenburgbewoner J. Meerts, die ook meewandelde en zijn fabel achtige kennis van de omgeving eveneens prijsgaf aan de deelne mers. De wandeling voerde de deelne mers diep het woud in achter Hees (hoog dan wel laag), tot aan de ge meentegrens met Zeist/Den Dol- der, en vervolgens weer terug tot bijna achter de Biltseweg. Het was al met al nauwelijks meer dan een paar kilometer, die gezien de tem peratuur in een gematigd tempo werden afgelegd. De geoefende Di Lassostaat 65*, tel. 6022195 De Volksuniversiteit Soest heeft in haar najaarsprogramma een aantal informaticacursussen opgenomen. Begonnen wordt op dinsdag 25 september, 19:00-21:30 uur met een lezing: 'De aankoop van een computer'. Op deze avond staat de vraag centraal: waar moet op ge let worden bij de aankoop van een computer? Wat bevindt zich alle maal in de computer? Wat is mi nimaal nodig? Wat is nodig om te kunnen internetten en e-mailen? Is een printer of scanner nodig? Hoe zit het met de garantie? Dit alles en nog veel meer zal besproken worden. Kosten voor deze avond: 25,00. Een cursus voor beginnende com putergebruikers is 'Windows 98 - computergebruik voor beginners'. Geleerd wordt de muis te besturen in Windows 98, printen en tekst verwerken met het programma Wordpad. Verder het beheren van mappen en bestanden en de ver schillende termen en handelingen die nodig zijn om het besturings systeem Windows 98 te kunnen bedienen. De nadruk van de cur sus ligt op zelfdoen onder begelei ding. Voorwaarde voor deelname is te kunnen beschikken over een computer met de versie van Win dows 98, eventueel Windows 95. Deze cursus (zes lessen) \\ordt T7.ee keer gegeven. Start op dir.s dag 2 oktober en op dinsdag 11 december, steeds 19:00-21:30 uur. Cursusprijs: 280,00, exclusief de kosten van studiemateriaal. Een cursus die misschien interes sant is voor wie al enige kennis van de computer heeft is 'Internet en e-mail'. Internet is 'het' internatio nale netwerk van computers en het communicatie- en informatienet werk van de toekomst. Nieuwe woorden hebben hun intrede ge daan in ons spraakgebruik, zoals e- mail, surfen, chatten, homepages, downloaden, provider, browser. In deze cursus krijgt men zicht op de (on)mogelijkheden van internet. De cursus Internet en e-mail (drie lessen) wordt twee keer gegeven. Start op dinsdag 25 september en op dinsdag 20 november, steeds 19:00-21:30 uur. Cursusprijs: 145,00 (inclusief 5,00 kopiekos- ten). Naast bovengenoemde drie cursussen is er een cursus Word 97 en een vervolgcursus Internet. De Volksuniversiteit Soest is in verband met de zomervakantie gesloten tot maandag 3 september. Aanmelden voor een cursus, workshop of lezing kan door een ingevuld en ondertekend aanmel dingsformulier uit het cursuspro gramma in te sturen. Deze pro gramma's zijn o.a. af te halen bij de VW's en bibliotheken in Soest, Baarn en Biithoven. Vanaf 3 september kan men voor infor matie, inschrijving en aanvragen van het cursusprogramma terecht bij de Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl., tijdens de ope ningstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woensdag en donder dag 10:00-13:00 uur en op de Open Dag, zaterdag 8 september, 11:00-14:00 uur. Hans Kruiswijk (op de rug ge zien) geeft uitleg over de geschiede nis van het landgoed. wandelaars lieten zich door de klamme hitte in het bos niet af schrikken; anderen volbrachten de tocht met het nodige gepuf en ge hijg, maar allen genoten van de elf - soms zeer treffend gekozen - ge dichten, uiteraard vooral over de natuur, die op 'strategische' plaat sen tijdens de wandeling door le den van de SLAS werden voorge dragen (soms zelfs gezongen!). Aller inspanning was aan (bijna) het slot niet tevergeefs, zo bleek uit de aanwezigheid van SLAS-lid Trees Nelissen, die de wandelaars namens mede-organisator boek handel Van de Ven beloonde met een uiterst welkome verfrissing. De deelnemers moesten toen nog wel een flink stukje teruglopen, terwijl het duister al inviel, maar dat heeft de pret voor de meesten vermoe delijk niet gedrukt. Volgende week - woensdag 5 sep tember - wordt de wandeling (op een iets vroeger tijdstip: vanaif half zeven) herhaald. Helaas is bij de voorinschrijving het maximum aantal deelnemers al bereikt, de wandeling 'zit vol'. De SLAS denkt erover in de toekomst meer van dergelijke evenementen - een geslaagde combinatie van dicht kunst en natuur - te organiseren. De Soester Kring De Soester Kring organiseert als start van het najaarsseizoen op woensdag 5 september een IVN- natuurwandeling door De Paltz in Soest, onder leiding van natuurgids J. ter Poorten. De deelnemers ver zamelen zich om 9:45 uur op de parkeerplaats tegenover restaurant 't Hoogt aan de Van Weerden Poelmanweg 20. Wie gezamenlijk willen fietsen verzamelen zich om 9:00 uur op de parkeerplaats ach ter de NPB-kerk aan de Pieter de Hooghlaan; vertrek 9:15 uur. Bij drage in de kosten: 5,00, incl. koffie/thee, na de wandeling. De Paltz is een bijzonder afwisselend bosgebied met tal van fraaie door kijkjes o.a. via de 'banan'. Opval lend zijn de bijzondere planten groei en de sporen die de voorma lige landgoederen hebben achter gelaten. Bovendien die is De Paltz het huidige fraaie landgoed van de heer Raatjes. Komende activiteiten: woensdag 19 september, 'Opgravingen van De Hof te Amersfoort', dialezing door stadsarcheloge Francien Snie- der. Volledig programma verkrijg baar tijdens de bijeenkomsten. In lichtingen: #6017001.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13