Iedereen gunt het Wim Hilhorst R 1 xi intratuin En dit zijn de knallers van deze week: 6? VERBOUWINGS OPRUIMING 6.99 3.99 1.29 1.89 19.98 IN NEFKENS SOEST GroenLinks: 'Brief Pronk bewust achtergehouden' Dit weekend A28 richting Amersfoort afgesloten Drooggelegde vijver aan Koningsweg weer gevuld Amokmaker in de boeien geslagen en afgevoerd 95 VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2001 80e JAARGANG NO. 1 DEZE WEEK Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee OPEL-©- Harde kritiek op College Auto in brand Nieuwe koning Groot Gaesbeeker Gilde een schot in de roos Soester Courant elke woensdag een belevenis! Politie gebruikt wapenstokken en honden SOESTER KALENDER Winkeldief gepakt p&l in Soest op woensdagmiddag Aanmelden: tel. 601 41 52 ZONDAG 2 SEPTEMBER van 11.00-17.00 uur Schouderkarbonade varkensvlees^ Gerookte zalmfilet Ijsbergsla Gekookte boerenachterham Boerenbrood met sesamzaad Ariël wasmiddel color of essential VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Grote bolchrysant, diverse kleuren Van 127^5 BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SÖESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel Daelhoven krijgt een nostalgisch 'marktplein'. Fietspaden met rode tegels in Soest-Zuid. Weer kledinginzameling huis-aan-huis. Op 't Hoogt Actueel Actueel Onderduikerskind Jan Geurink terug naar kerk. Sumo- worstelaars in de aanval. Waterschap doet proef onderhoud schouwsloten. Familieberichten Kleine advertenties Varia Drakenspuug in Cabrio. Open dag Creatieve Vereniging Soest. Wijkvereniging Overhees. Soest 50 jaar geleden. Artishock. Varia Soester vriendinnen geven Engels in India en Nepal. Soest zet vrijwilligers in het zonnetje. Open Dag bij ROC de Amerlanden-Soest. Op Soest Verdwenen Soest. 'Hoe warm het was en hoe ver...'. Open dag C-drie en openbare bibliotheek. 13 Soesterberg 15 Hartelijk afscheid voorlichter F. Logister van vliegbasis. Soesterberg heeft 50 jaar status van vliegbasis. Laaiend enthousiasme bij MHC Soest. Soest en WZ bekeren verder. Trinko Keen geeft show Prikbord 19 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. i zie pagina 5 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF iMÉN-R I N E F l< ÉHSi^^ [Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Er zal in de Soester politiek nog wel een hartig woordje ge sproken gaan worden over de merkwaardige gang van zaken met de brief van minister Pronk, waarin deze heeft aan gekondigd dat hij overweegt in te grijpen in de zogenaamde 'Zonnegloren-deal'. Dat valt op te maken uit de schriftelijke vragen die fractievoorzitter Ans Mann van GroenLinks- Progressief Soest vorige week heeft ingediend. Ze beschul digt het College van het 'ach terhouden van informatie'. Politiek gesproken is dat in het al gemeen een doodzonde en het lijkt er dan ook op dat er 'zwaar weer' aankomt voor B. en W., die op z'n minst met een bevredigende uitleg zullen moeten komen voor de ver traging die is ontstaan bij het doorgeven van de ministeriële cor respondentie aan de gemeente raad. Ans Mann heeft daarover al eerder kritische vragen gesteld, maar die werden door het College aanvankelijk afgedaan met een onnozele ontvangstbevestiging. Mann was daar behoorlijk kwaad over en wilde alle correspondentie inzien. Dat is inmiddels gebeurd, en nu ze 'in staat is zelf de ant woorden te vinden' laat ze deze zaak verder rusten. Iets anders is echter dat uit de stukken die ze nu heeft ingezien naar voren komt dat de minister al op 26 juli een brief heeft geschre ven aan de provincie én aan de gemeenteraad van Soest. Die had het College alleen maar hoeven dóór te sturen aan de raadsleden, maar dat gebeurde niet. 'U schoof deze zeer correcte informatie ter zijde en maakte uw eigen informa tie van drie zinnen,' verwijt Mann het College van B. en W. Verlegenheid Volgens haar werd het College ver volgens in verlegenheid gebracht door de bekendmaking van de mi nister in een huis-aan-huis-blad dat in Soest verschijnt. 'Maar dat zou niet gebeurd zijn als u de stuk ken van de minister aan de raad had doorgestuurd. Het gevolg was dat u de pers meedeelde dat u nog niet door de minister was ingelicht, terwijl al wel de bekendmaking van de minister in Soest nu verschenen was en u stelde niet gelukkig te zijn met de werkwijze van de minister.' De minister heeft echter een zeer logisch communicatietraject ge volgd, stelt Mann vast. 'Eerst in formatie aan bestuur en raad en vervolgens de bekendmaking naar de burgers.' Besloten bestuurscultuur Volgens Mann is het inmiddels wel duidelijk dat de minister op 26 juli correcte informatie heeft gestuurd, waarbij hij zelfs kant en klaar een brief aan de gemeenteraad en aan de provincie als bijlage voegde. 'U hoefde de stukken alleen nog maar door te sturen aan de raad.' Het College heeft de raadsleden echter pas op 9 augustus in de gelegen heid gesteld om kennis te nemen van deze stukken. Mann neemt aan dat dat het gevolg was van haar eerdere vragen en vindt dat een teleurstellende gang van za ken. Volgens haar getuigt het van een 'besloten bestuurscultuur, die onvoldoende recht doet aan open heid naar de bevolking en de raad.' Mann concludeert aan het slot dat pas na de eis om de corresponden tie ter inzage te leggen duidelijk is geworden dat het College informa tie aan de raad heeft onthouden, 'notabene informatie van de minis ter van VROM over een heel be langrijk onderwerp'. Van komende vrijdagavond tot maandagochtend is de A28 tussen Utrecht en Amersfoort afgesloten. Tevens zijn enkele op- en afritten afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de A27 en Al. Het verkeer rich ting Utrecht ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Rijkswaterstaat voert werk zaamheden uit die doorgaan tot en met 16 september. Vanaf vrijdagavond 31 augustus (21:00 uur) is dé weg afgesloten. De weg wordt maandagochtend (3 september) om 5:30 uur weer voor het verkeer vrijgegeven. De oprit Den Dolder is afgesloten geduren de het hele weekend evenals de op- en afrit Soesterberg en afrit Maarn. Ook op werkdagen wordt er ge werkt aan de A28. Vanaf 21:00 uur tot 5:30 uur is er één rijstrook beschikbaar voor de richting Amersfoort. Incidenteel kunnen de oprit Den Dolder alsmede de op- en afrit Soesterberg en afrit Maarn afgesloten zijn. Voor de weekendwerkzaamheden wordt het lokale verkeer via de N237 omgeleid. Het doorgaande verkeer wordt via de A27 en Al omgeleid. Doordeweeks worden omleidingen ingesteld als gevolg van afgesloten op- en afritten. Ook volgende week en de week daarop wordt er aan de A28 ge werkt. Doordeweeks is er richting Amersfoort één rijstrook beschik baar tussen de avond- en och tendspits. In het weekend is de rij richting voor Amersfoort helemaal afgesloten van vrijdagavond tot maandagochtend. Het verkeer richting Utrecht ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Rijkswaterstaat adviseert wegge bruikers de aangegeven omleidin gen te volgen en rekening te hou den met een langere reistijd. Bij slecht weer kunnen de werkzaam heden worden uitgesteld. Vorige week donderdagmiddag om vier uur werd de politie ge waarschuwd in verband met een brandende auto aan de Van Weedestraat. De auto was gepar keerd en in brand gevlogen. De brandweer had het vuur snel onder controle. De oorzaak is onbekend. Wel was het hele motorgedeelte uitgebrand. De auto werd uitein delijk weggetakeld. Geen voetballer die na het win nen van een Champions Lea gue finale zo uitbundig juichte als Wim Hilhorst. De Soester timmerman sloeg zondagmid dag, om drie minuten over drie, met beide vuisten een krater in de lucht. Bijna uitzinnig van vreugde liet hij zich vervolgens op de schouders van enkele gil denbroeders hijsen. 'Hij kende waarschijnlijk de zwak ke plek van de vogel, want hij heeft 'em zelf gemaakt', grapte ouderman René van Hal van het Groot Gaesbeeker Gilde een mi nuut of twintig latei: tijdens de hul diging van de nieuwe koning. Geen sterveling die Hilhorst deze eretitel misgunde. 'We krijgen een hele beste koning' en 'na zoveel jaren heeft hij dat verdiend' luidden enkele reacties die over De Blaak gonsden, kort nadat Hilhorst bij het 148s,c schot vogel A naar beneden had ge haald. De nieuwe koning lijkt een schot in de roos te zijn voor de katholieke vereniging die elk jaar garant staat voor de organisatie en uitvoering van het grootste evene ment van Soest. De 52-jarige Soester die met zijn Tiroler hoedaltijd bij de palen staat om de geweren te laden en in de loop der jaren als een van de eersten zoveel koningen had kun nen gelukwensen, was ditmaal de gene die werd gekroond. Hij volgt Ben van Schalkwijk op, die vorig jaar (en in 1992) het beslissende schot had gèlost. Vorig jaar werden er drieënhalf uur lang kogels afgevuurd, voordat bekend werd wie de nieuwe koning wérd, nu hadden de 118 gilden broeders slechts twee uur nodig. Om één uur openden burgemees ter Koos Janssen en pastor Wil Veldhuis het koningschieten met het vrijen van de vogel, daarna mochten de gildenleden gaan mik ken. De derde ronde was net be gonnen, toen Hilhorst aanlegde. Omdat het zo vroeg was, hadden de leden na de huldiging nog even de tijd om in de tent te gaan fees ten. 's Avonds werd de nieuwe koning in zijn reeds versierde wo ning aan de Duinweg opgehaald en teruggebracht naar de tent, waar de feest- en dansavond met Les Cigales plaatsvond. Wim Hilhorst was maandag als koning aanwezig bij de ouderen- contactmiddag en de drive-in- show voor de jeugd. Komend weekeinde trekt hij met het gilde Dolblij laat Wim Hilhorst zich kort na het beslissende schot op de schouders tillen en toejuichen. de grens over, want dan staat een bezoek aan Soest Duitsland op het programma. Hetzelfde weekeinde is ook een basketbalteam van Red Stars in de Westfaalse Stadt aan wezig om deel te nemen aan een toernooi. Een uitgebreid overzicht van de gildenfeesten op pagina 11 De vijver op de hoek van de Koningsweg en de Dalweg staat weer vol met water. In de nacht van maandag op dinsdag werd bijna 500 kubieke meter water in de drooggelegde vijver gepompt. Dat gebeurde een week nadat de vijver was leeggepompt als gevolg van een ernstige aantasting van de waterkwaliteit. Hoe de vervuiling is ontstaan, is nog steeds niet be kend. Er zijn monsters genomen die de gemeente laat onderzoeken. Ook wordt onderzocht wat de oor zaak is geweest. De vijver kon niet langer droog blijven staan, omdat anders de bentoniet bodem (klei) zou gaan scheuren en er een onherstelbaar lek zou kunnen ontstaan. Het vol pompen van de vijver nam onge veer vier uur in beslag. Als het langdurig droog blijft, zal de gemeente indien nodig de grondwaterpomp vaker inzetten om de vijver 'bij te vullen'. die hun wapenstokken De dans- en feestavond van het gilde is zondagavond iets eer der afgebroken na een worste ling tussen politieagenten en een 34-jarige Soester en enke le vrienden van hem. 's Middags was de man al lastig geweest. Bij wijze van 'grap' was hij in zijn auto gestapt en zette hij koers richting tent, waar hij in een slakkengangetje de zij-ingang in reed. Deze 'ludieke' actie werd niet op prijs gesteld door de politie en het gilde, al merkten de meeste aanwezigen in de tent er niets of nauwelijks iets van. Tegen de afspraak in, verscheen de Soester 's avonds weer - zij het te voet - in de'tent: Hem werd de toegang ontzegd, maar de man bleef buiten rondhangen in de buurt van de ingang. Volgens de politie vertoonde hij agressief ge drag en viel hij mensen lastig. Rond half één 's nachts was de maat voor de politie vol, maar toen ze hem wilde aanhouden, verzette de man zich hevig. Kornuiten van de man schoten hem te hulp, maar zij werden door meer dan tien agenten geDruiKten - op atstand gehouden. De man bleef zich verzetten tegen de aanhouding en werd daarbij in zijn hand gebeten door een politie hond. Twee agenten raakten licht gewond tijdens de worsteling in de feesttent. De amokmaker werd vervolgens geboeid afgevoerd, het feest werd daarna beëindigd. Het was het enige incident tijdens de verder vlekkeloos verlopen gilden feesten. De man zat gisteren nog vast op het politiebureau en moest zich vandaag voor de rechtbank verant woorden. Vorig jaar moest hij voorkomen, omdat hij een agent in een bak met water had gegooid bij een café aan de Koninginnelaan. Enkele vrienden van hem, die door de politie op afstand waren gehouden, zouden zondagnacht naar het bureau zijn getogen om te klagen over de harde manier waar op ze door de politie waren aange pakt. Naar verluidt lagen er op verschillende plekken in het bu reau bloedvlekken. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 30 augustus 13:00 Bungeerun sportbus Matchpoint, trapveld Smits- weg; Vrijdag 31 augustus 13:00 Sportdag Matchpoint bij De Vrije Teugel, Vedelaarpad. 20:00 Klaverjasavond wijkver eniging Overhees, De Klarinet, f5,00 (6,00). Zaterdag 1 september 20:00 Bingo wijkvereniging Overhees, De Klarinet, f 7,50 (15,00). 20:30 Expositie en jazzclub, Artishock, Steenhoffstraat. Zondag 2 september 11:00 Open dag jeu de boules- vereniging De Gemshoorn, Henriëtte Blaekweg. 15:30 Lezing prof. Iteke Wee- da, Spirituele Kring Soest, De Déél, Kerkstraat, f 5,00. Maandag 3 september 20:30 Film 'Memento', Artis hock, Steenhoffstraat, f 7,00/ 10,00. Woensdag 5 september 10:00 Natuurwandeling De Paltz, Soester Kring, Van Weerden Poelmanweg, f 5,00. 14:30 Kindervoorstelling 'Dra kenspuug', Cabrio-openlucht- theater, Soesterbergsestraat, f 7,50 (met bon Soester Cou rant f 5,00). Medewerkers van een winkel aan het Weteringpad hebben vrijdag middag rond kwart over twee een 35-jarige winkeldief uit Soest aan gehouden. Even daarvoor had de man in de winkel goederen meege nomen. Hij ging er op een fiets vandoor. Twee medewerkers zet ten in een auto de achtervolging in. Op de Koningsweg kwam de Soes ter ten val en kon hij door het win kelpersoneel worden aangehou den. Later werd hij overgedragen aan de gewaarschuwde politie. Bij zijn fouillering bleek de man ook gestolen goederen afkomstig uit een andere winkel bij zich te heb ben. Tegen hem werd proces ver baal opgemaakt. Alle goederen zijn terug naar de winkels gebracht. LEDENVERGADERING RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG woensdag 5 sept. 2001 De tweede algemene ledenver gadering van dit jaar van de af deling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis zal plaatsvinden op woensdag 5 september 2001. De bijeenkomst wordt gehou den in het gebouw van de afde ling, Valeriaanstraat 2-b in Soest en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan o.a de vol gende onderwerpen: notulen ledenvergadering 21 maart de begroting voor het jaar 2002 en het werkplan voor het ko mende jaar. MEUBELEN 3 etages meubelen Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL 035 - 601 32 80 HET GROENE WARENHUIS kilo 100 gram per krop Vers van'f mes O /LQj 100 gram 4r wit of bruin 2 pakken a 1.35 kilo mmmmm m €3,15 Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Voorheen: Van Rouwendaal A1okelaardi| REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKSLAAR IN DE REGIO!

Soester Courant | 2001 | | pagina 1