Dansleraren gaan met de tijd mee S\ex>rand Dcmscm is erv gez:elligK^id World Tropky Latin jAmerican 'Tke Latin Touch' Danced-Fans nieuwe kit JW en )\Afs Gulden Vedel naaf jeugdidool Body Bema Open Dag b De Amerlar Wie worden Sa\iAf(\ay y\ligkt Bever? '-T' i: Jantje* 'Beton £K Rolstoel- dansen in AJededand VJ WOENSDAG 29 AUGUS De Dans Roept Dinsdag 4 septeml w°rden! Maar |et °p: ooi< wkan W want de NVD dansscholen or9a K ''-' iflEilj niseren samen met Joop van der W A' yVï'! Ende Theaterproducties de komende herfst en winter een OANSEN'LEVEN'LACHBN Samen sterk! Help lantle Beton projecten te reali seren die Kinderen de kans geven zich op evenwichtige en speelse wijze te ontwikkelen. Word donateur: giro 1247 VAN LES NAAR BELEVING 'De wereld verandert en de Nederlandse Vereniging van Dansleraren verandert mee'. Aan het woord is Cor van der Stroet, voorzitter van de NVD, aan wiens hand de NVD een compleet nieuwe richting inslaat. 'De dansschool als zodanig behoort tot de verleden tijd en is vervangen door dansbele- ving', legt Van der Stroet uit. We spelen in op de veranderde vrijetijdsbesteding van mensen. Het starre en voor velerlei uitleg vatbare beeld van de dansschool verdwijnt hiermee voorgoed. Het dansen en daarmee ook de NVD zijn synoniem aan 'bele ving', plezier, amusement en spanning zijn daar onderdelen van. De dansleraar fungeert niet langer als leraar, hij is een enter tainer, iemand die de fascinatie voor dans en ritme over kan bren gen aan het grote publiek. Nieuw concept Centraal binnen het NVD-con- cept zullen nieuwe dansconcep- ten zijn die eenvoudiger, compac ter, snel beleefbaar zijn maar toch ook erotisch en daarmee up-to- date. Dit past meer bij de moder ne tijd die wordt gekenmerkt door snelle verandering en ver nieuwing. Zo zullen voor verschil lende doelgroepen nieuwe pro ducten ontwikkeld worden onder het motto: Dance4Fans. Clipdancing, zoals de kids dat op tv zien, komt ook de dansschool in. Natuurlijk blijft het bestaande cursusaanbod gehandhaafd, want de Quickstep, Tango, Wals, Swing of Rock 'n roll zullen altijd klassie kers blijven, maar binnen het aan bod is altijd ruimte voor nieuwe trends, zoals de Hip-hop en de Mambo dat niet zolang geleden waren. Vanaf nu kan dat, bij de Swinging World Dansschool! Onder bege leiding van jonge choreografen kan je al je favoriete dansen van video herbeleven. Samen met leeftijdgenoten die zich net zoals jij thuis voelen in de wereld van de jonge, frisse dansculturen. Breakdance, Hip-hop, jazz en Streetdance kennen voor jou straks geen geheimen meer als je deze winter meedoet met Dance4Fans. In het weekend van 12 en 13 oktober vormt Sportcentrum Papendal het decor voor de offi ciële Europese Kampioenschap pen Rolstoeldansen. Het is de tweede keer dat Nederland gastland is voor deze EK. Paren uit twaalf landen zullen de strijd aanbinden in de stan daard en Latijns-Amerikaanse dansen en daarbij gejureerd worden door zeven internatio nale juryleden. Op het pro gramma staan de Engelse wals, de Tango, de Chacha- cha, de Paso doble en de Jive. Wil je meer informatie over de dansopleiding nieuwe stijl? Neem dan eens een kijk je op www.swingingworld.nl of kijk in de Gouden Gids voor het adres van de Swinging World dansschool bij jou in de buurt. 'De Dans Roept' is een nieuw ini tiatief van de clanstrainers Heieen van Soest en Dirkthomas Buys- sens, twee oud-studenten van de voormalige Opleiding Dansthera- pie- en ontplooiing van Sylvia Los. Het is een jaartraining voor onder nemende, avontuurlijke en be weeglijke mannen en vrouwen die via allerlei (vrije) vormen van dans zich willen verdiepen in hun per soonlijke kwaliteiten en talenten. De training biedt tal van mogelijk heden om dit te onderzoeken en te ontwikkelen. De 14 dans-donder- dagen worden afgewisseld met momenten van meditatie, schrij ven, tekenen of andere kunstzinni ge middelen. Er wordt gewerkt met thema's als kracht, ruimte, vertrouwen, aarding, stilte, polari teiten. De trainers begeleiden om beurten een dansdag en zijn bei den gedurende de hele training aanwezig. Het geheel wordt afge rond met een persoonlijke presen tatie op een weekend in mei 2002. Het voormalige 'Lichtpunt', waar de trainers hun opleiding hebben gevolgd, wordt ook nu de locatie voor deze jaartraining. Het onder dak wordt hen geboden door de huidige huurder, Thea van Ko ningsveld, initiatiefnemer 'Klaver- vuur', centrum in oprichting voor mensen met burn-out. Op dit mo ment wordt het pand gerenoveerd, maar het biedt de dansers straks een ideale dansruimte met houten vloer ook biedt de locatie natuur lijke dansplekken onder het groe ne lover en in een open veld aan de Vlasakkers, schuin tegenover de Amersfoortse dierentuin. Kennismaking met (een van) de docenten en hun werkwijze is een vereiste, danservaring niet. Intro ductiedag: donderdag 20 septem ber, 10:00-16:00 uur, in Amers foort .Voor meer informatie, opga ve en folder: Heieen van Soest, S86037337. i Van Weedestraat I E-mail: soest ROC de Amerlanden Soes houdt op dinsdag 4 septembe van 14:00 tot 17:00 uur en va 19:00 tot 21:00 uur haar ope dag. ROC-Soest verzorgt cui sussen in Soest, Baarn en Bui schoten. In het nieuwe cursu jaar starten weer diverse niei we cursussen. Deze cursussen zijn vooral bedoe voor volwassenen met weinig geen vooropleiding. Er is een sj ciale cursus voor moeilijk lerc den. Daarnaast zijn er cursuss voor anderstaligen. Tenzij and vermeld duren de cursussen c heel schooljaar. Tijdens de ba; schoolvakanties is er geen les. Soest starten binnenkort de v gende cursussen. Cursussen Nederlands Zeven procent van de volwas Nederlanders heeft moeite met zen en schrijven. U ook? Of r schien iemand uit uw omgevi In deze cursus wordt in kl< groepen gewerkt aan uw speci ke problemen met de taal; u w daarbij uit een boek en met bel van een computerprogram Naast de taal kunt u ook le volgen in rekenen. Video's i maatschappelijk relevante on werpen worden ingezet t spreekvaardigheid Nederland; Deze cursussen worden geg op 3 niveaus. U kunt op uw ni in eigen tempo werken. Le: maandagavond 19:00-21:30 Kosten: f 75,00 per jaar. Lesn riaal ongeveer f 50,00. Startd; 10 september. Cursus Nederlands en kennismaken met de conif Deze cursus is bedoeld voor sen die teksten willen maken computer. Uw vooropleiding niet hoger zijn dan enkele voortgezet onderwijs, (max. r niveau). Tijdens de Nederl les wordt aandacht bestee< veel voorkomende spellinj grammaticaproblemen. U brieven schrijven en creatief ven. U gaat ook oefenen me en luisterteksten. Daarnaast 1 o.a. op de computer oefene de nieuwe spelling. Tijdens de computerles m« kennis met het programma dows en Internet. Teksten brieven, uit de Nederlanc kunt u met behulp van het verwerkingsprogramma W AL NA DE EERSTE LES SWINGEND DOOR HET LEVEN KURHAUS OPNIEUW DÉCOR VAN TITELSTRIJD De Gulden Vedel voor de populairste en meest gedraaide plaat in de NVD-dansscholen gaat dit jaar naar de pas 19-jarige Jody Bernal. De vrolijke zanger met het latingeluid mocht deze pre stigieuze prijs in ontvangst nemen voor zijn hitsingle 'Que Si, Que No' die tijdens danslessen en dansavonden keer op keer uit de boxen knalde. Jody, die kort na zijn geboorte in Colombia geadopteerd is door Nederlandse ouders, bevindt zich met het winnen van de prijs in goed gezelschap. Want vele bekende Nederlandse artiesten gingen hem voor, zoals Total Touch, Marco Borsato, BZN, Gordon, Guus Meeuwis en Andre Rieu, om maar een paar grote namen te noemen. De eerste Gulden Vedel werd in 1979 uitge reikt aan Nico Haak. Opzwepende ritme Het exotische en opzwepende Zuid-Amerikaanse ritme van 'Que Si, Que No', dat Jody speciaal voor het weerzien met zijn moe der in 1999 schreef, gaf de mati ge zomer van vorig jaar toch nog een zonnige glans en betekende voor jody de doorbraak in Nederland. De latinpop heeft onder meer dankzij nieuwe pop sterren als Ricky Martin Europa in no-time veroverd. Voor Jody Bernal betekent de prijs alweer een kroon op zijn pas gestarte carrière en een erkenning van zijn talent en uitstraling. Nog niet zo lang geleden verdiende hij een centje bij in de supermarkt. Maar dankzij keihard werken en tv- optredens in de Soundmixshow (als 'les poppies') en Your Big Break (bij Fabienne) heeft de jonge Nederlander muziekmin- nend Nederland nu al aan z'n voeten gekregen. richtsnoer. Alweer voor de 21 e keer vindt op zaterdag 9 maart 2002 in het Steigenberger Kurhaus Scheveningen de finale van de World Trophy Latin American 2002 plaats. Een uniek dansevenement voor de absolute danstop en tevens een avond op niveau waar de echte dansliefhebber niet bij mag ontbreken. dansje met je maken op een feest. En daar sta je dan. Op herhaling dus, even samen tien weken les er tegen aan en je hebt het weer helemaal in de benen. Wedstrijddansen Wie weet krijg je de smaak wel te pakken en wil je door. Een streep of een ster erbij: op naar de medaltest. |e kunt het hele scala afwerken: brons, zilver, goud. Danslessen met een stijgende moeilijkheidsgraad. Wie nog meer wil, zich meten met anderen, de techniek verfijnen of zelfs nog beter: perfectioneren, die kunnen meedoen aan wedstrijddansen. Want dansen kan je ook als sport beoefenen, je gaat dan trainen voor wedstrijden en neemt extra lessen. Uiteindelijk win je altijd samen, want dansen doe je altijd met z'n tweeën. Meer informatie Als je zeker wilt zijn van een plaatsje bij een van de gezellige clubs en je het winterseizoen dan send door wil komen, neem dan tijdig contact op met de dichtst bijzijnde Swinging World dans school. Neem eens een kijkje tij- LAURA FYGI TERUG NAAR HAAR ROOTS Met 'The Latin Touch' ga ik terug naar mijn roots', zegt Laura Fygi met oprechte trots. Zij heeft het over haar nieuwste CD, een prachtige mix van Salsa en Chachacha- nummers en Bolero's, Haar zevende solo-album is een aaneenrijging van nummers als parels, met zwoele Zuid- Amerikaanse klanken als Met haar nieuwste album slaat Laura Fygi een geheel nieuwe muzikale koers in. Laura goes latin, of back to the roots zoals zij zelf zegt. 'Ik heb een groot gedeelte van mijn jeugd in Montevideo (Uruguay) doorge bracht, afwisselend Spaans- en Franstalig. Mijn CD is een hom mage aan die jaren, mijn verza meling van latino evergreens die hopelijk niet alleen in Midden- en Zuid-Amerika aanslaan, maar ook hier in Nederland.' Dat zij zelfs daarvoor haar Spaans, dat enigs zins in de vergetelheid was geraakt, moest opfrissen, was voor haar een plezierige herbele ving van de dialecten en speelstij len van Midden- en Zuid Amerika. De voormalige zangeres van Centerfold heeft zich altijd een uiterst veelzijdige artieste getoond, die veel meer in zich had dan alleen een sexy uitstra ling. Al in haar Centerfoldperiode stal Laura de harten van miljoe nen Japanners met haar jazz-solo- carrière. Ook 'The Latin Touch' zal zij in het land van de rijzende zon ten gehore brengen. Laura ken nende zal zij met het zwoele album de |apanners weer aan haar voeten krijgen. DANSEN ZOALS JOUW TMF- EN MTV-STERREN Kijk je wel eens naar MTV of TMF? Natuurlijk! Droom je er niet van om ook zo te kunnen dansen als Michael jackson, Madonna, Backstreet Boys of Destiny's Child? Stuk voor stuk toppers die niet alleen door hun vocale gaven, maar ook door hun manier van dansen wereldberoemd zijn geworden. Wie wil er nu niet deel uitmaken van een sterrencultus met een eigen choreografie? Bewegen zoals jij je wilt bewegen. 2-persoonskamer, een welkomst cocktail op de Kurzaalgalerij, een gereserveerde plaats, een uitge breid buffetdansant en een uitge breid ontbijtbuffet op zondag morgen. Ook heeft men gratis toegang tot het Holland Casino. Voor boekingen en informatie kunt u bellen naar 020 - 6478333 of faxen naar 020 - 6478169. E-mail: simondde@xs4all.nl. Arrangementen Het buffetdansant kost 99 euro per persoon en bestaat uit een gereserveerde plaats, een wel komstcocktail en een buffet inclusief drankenarrangement. Het weekendarrangement kost 189 euro per persoon en bestaat uit een overnachting in een luxe Dansen is tegenwoordig ontspanning. Gezellig met je partner op de dansvloer. Een beetje romantiek hoort erbij (velen heb ben hier de partner van hun dromen ontmoet...) en lekker kletsen na afloop aan de bar. Maar wie goed wil leren dansen, moet het wel eerst goed leren. En juist die dansles is al direct een bron van plezier. Voor jezelf en voor je partner. Wie denkt dat dansles een stijf gedoe is, wordt in de dansschool al direct aangenaam verrast. De jaren vijftig zijn in de moderne dans scholen allang passé. Het dansen is met z'n tijd meegegaan en dus ook de dansles. dens het Open Huis. Het danssei- zoen loopt traditioneel van augustus tot september. Het zou jammer zijn als er geen ruimte meer is omdat de cursussen vol zitten. Of je nu begint met dansen of opnieuw gaat dansen, meer infor matie over de cursussen, adressen en prijzen van de Swinging World dansscholen kan je krijgen op www.swingingworld.nl. De wedstrijd vindt plaats onder auspiciën van de NADB, en wordt mede mogelijk gemaakt door een uniek samenwerkingsverband tus sen de NABD, het Kurhaus en de NVD. SBS6 zal opnames maken die later zullen worden uitgezon den op televisie. De avond in een van de mooiste hotels van Nederland is bij te wonen als buffetdansant of als compleet weekendarrangement inclusief 'hotelarrangement. Dat maak de moderne dansschool juist zo aantrekkelijk. Je kan kiezen uit een groot aantal verschillende cursussen waarin je in een prettig tempo klassiek of modern leert dansen. ten en gelijkgestemden aanwezig die hetzelfde doel nastreven, namelijk lekker een avondje uit zijn. Of je nu de draad weer op pakt na jaren afscheid van de- dansschool, pas begint, of ergens tussen brons en goud zweeft, de deuren van de dansschool staan elke week wijd open. Ondanks alle rages en nieuwe trends gaat de meeste belangstel ling in de dansschool nog altijd uit naar de vijf bekende ballroom- dansen: Quickstep, Slowfoxtriot, Tango, Engelse- en Weense wals of naar de exotische ritmen van de Samba, Rumba; Chachacha, Paso doble en Jive. Daarnaast is er volop ruimte voor meer tijdgebonden of trendy dansen. Of het nu de Lambada, Merengue, een nieuwe Street dance of Videoclipdansen gaat, wat in de mode is, vind je in de Swinging World dansschool. Dansen spreekt zowel jong als oud aan. Er zijn altijd leeftijdgeno- Overal te leren Danscursussen worden overal gegeven. In kleinere plaatsen mis schien in de feestzaal of het dorpshuis, in grotere plaatsen in volledig geoutilleerde dansscho len. Bij de laatste krijg je net even meer. In zo'n gezellige dansschool hoef je ook niet altijd meteen weg als de dansles is afgelopen, want er' zijn vrijwel altijd gezellige zitjes om een drankje te drinken, na te praten of naar de verrichtingen van nieuwe cursisten te kijken. En in de meeste gevallen is er naast de gewone danslessen in de dans school van alles te doen. Dit varieert van een vrije dansavond waarin iedereen in het chic komt tot een gezellig wijnfeest waarbij natuurlijk ruimte is voor dansen. Mogelijkheden genoeg dus. En dé prijs zal beslist niet de drempel zijn. Op herhaling? Ook bij dansen kun je op herha ling. Misschien was je 15 toen je op dansles zat, toen kwam disco en kwam van dansen niets meer. Maar straks zwaai je af of wil je vriendin of iemand anders een DANSWEDSTRIJD BIJ SWINGING WORLD De wereldhit 'Saturday Night Fever van de gelijknamige film veroorzaakte I mede dankzij de pakkende songs en U de rollen van John Travolta en Karin Lynn Gorney in 1977 een ware dansrage in Nederland. Ruim twintig jaar na dato kreeg de discoklassieker een welverdiend vervolg in de vorm van een musical. De wereldpremière vond plaats in het beroemde Londense Westend. Sinds dit jaar is er echter ook een Nederlandse versie, waarin Joost de Jong (als Tony Manero) en Chantal Janszen (als Stephanie Mangano) de sterren van de danshemel dan- sen. En het belooft opnieuw weer een regelrechte danshit te S f de rol van je leven spelen als Mr. ■Lr of Mrs. Saturday Night Fever, heuse Saturday Night Fever-wedstrijd, Wil je meer weten of je opgeven voor deelname? Informeer dan bij de Swinging World dansschool bij jou in de buurt. V.

Soester Courant | 2001 | | pagina 8