\w)e kit Soester vriendinnen geven Engels in India en Nepal Soest zet vrijwilligers kunst en cultuur in het zonnetje latie Open Dag bij ROC De Amerlanden Soest 'Onbekende' rivier Eem trekt veel belangstelling Ron de Reuver nieuwe directeur AVIA Nederland Evangelische boekhandel De Fontein wordt De Fakkel Kapsalon Mundial Beauty viert éénjarig bestaan Fietsende Passanten 7 m Rolsfoel- nsan in clenl and WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2001 SOESTER COURANT PAGINA 9 De Dans Roept Jantje4" Beton Marleen Vernhout en Ellen Kwantes led&te tvoett&day c*t de èud vwi (uaax 7,94 fret faew.. Dinsdag 4 september ELKE WEEK EEN .socrrERSeouRANT, Boot vaart 7 september voor het laatst Nu ook beautysalon in souterrain Zekerheid Nationale Ziekendag 'Samen leven?' 4WS| Dames Trippaers en Van den Berg winnaars 't Lijkt net of de klok extra hard tikt als je wacht op een donornier' ORLD erland. Ruim welverdiend remière vond dit jaar is er de Jong (ais Mangano) de nshemel dan- ioft opnieuw ite danshit te ap: ook jij kan spelen als Mr, Night Fever, sscholen orga- t Joop van der oducties de ;n winter een ;er weten of je winging World rV-STERREN Droom je er niet Michael Jackson, J? Stuk voor stuk n, maar ook door n geworden. Wie encultus met een bewegen. dat, bij de Swinging :hool! Onder bege- jonge choreografen avoriete dansen van leven. Samen met ïn die zich net zoals ïn in de wereld van frisse dansculturen. Hip-hop, Jazz en kennen voor jou geheimen meer als je er meedoet met ikend van 12 en 13 ormt Sportcentrum iet decor voor de offï- ese Kampioenschap- >eldansen. Het is de eer dat Nederland s voor deze EK. twaalf landen zullen anbinden in de stan- Latijns-Amerikaanse n daarbij gejureerd oor zeven internatio- eden. Op het pro- staan de Engelse Tango, de Chacha- aso doble en de jive. YJti-LACHEN De Dans Roept' is een nieuw ini- iatief van de danstrainers Heieen ran Soest en Dirkthomas Buys- lens, twee oud-studenten van de roormalige Opleiding Dansthera- >ie- en ontplooiing van Sylvia Los. let is een jaartraining voor onder- temende, avontuurlijke en be- eeglijke mannen en vrouwen die /ia allerlei (vrije) vormen van dans jich willen verdiepen in hun per- ioonlijke kwaliteiten en talenten. )e training biedt tal van mogelijk- leden om dit te onderzoeken en te intwikkelen. De 14 dans-donder- !agen worden afgewisseld met nomenten van meditatie, schrij- •en, tekenen of andere kunstzinni ge middelen. Er wordt gewerkt net thema's als kracht, ruimte, ertrouwen, aarding, stilte, polari- eiten. De trainers begeleiden om teurten een dansdag en zijn bei- len gedurende de hele training lanwezig. Het geheel wordt afge- ond met een persoonlijke presen- atie op een weekend in mei 2002. iet voormalige 'Lichtpunt', waar Ie trainers hun opleiding hebben ;evolgd, wordt ook nu de locatie 'oor deze jaartraining. Het onder lak wordt hen geboden door de luidige huurder, Thea van Ko- iingsveld, initiatiefnemer 'Klaver- ruur', centrum in oprichting voor nensen met burn-out. Op dit mo- nent wordt het pand gerenoveerd, naar het biedt de dansers straks :en ideale dansruimte met houten 'loer ook biedt de locatie natuur- ijke dansplekken onder het groe- ïe lover en in een open veld aan Ie Vlasakkers, schuin tegenover de Amersfoortse dierentuin, kennismaking met (een van) de locenten en hun werkwijze is een ereiste, danservaring niet. Intro- iuctiedag: donderdag 20 septem- )er, 10:00-16:00 uur, in Amers- oort .Voor meer informatie, opga- 'e en folder: Heieen van Soest, S86037337. Samen sterk! HeJp Jantje Beton projecten te reali seren die kinderen de kans geven zich op evenwichtige en speelse wijze te j ontwikkelen. Word donateur: giro 1247 fa.-# Jfc sö, -j; 5J Afgelopen zondag zijn ze sa men op het vliegtuig naar Del hi (India) gestapt. Daarmee zijn Marleen Vernhout en El len Kwantes allebei 18 jaar en wonend in Soest - begon nen aan wat gerust een avon tuur genoemd mag worden, al hebben ze zich goed voorbe reid. Bijna een jaar lang zal Soest voor hen letterlijk aan de andere kant van de wereld lig gen. Marleen en Ellen - ze kennen ei kaar van het Johan van Oldenbar- nevelt-gymnasium in Amersfoort, al heeft Marleen de laatste twee jaar op het Griftland College door gebracht - wilden eerst wat in de wereld rondkijken voordat ze zich zouden wijden aan de studie. Mar- IftltfCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl ROC de Amerlanden Soest houdt op dinsdag 4 september van 14:00 tot 17:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur haar open dag. ROC-Soest verzorgt cur sussen in Soest, Baarn en Bun schoten. In het nieuwe cursus- aar starten weer diverse nieu we cursussen. Deze cursussen zijn vooral bedoeld voor volwassenen met weinig of geen vooropleiding. Er is een spe ciale cursus voor moeilijk leren- den. Daarnaast zijn er cursussen voor anderstaligen. Tenzij anders vermeld duren de cursussen een tieel schooljaar. Tijdens de basis schoolvakanties is er geen les. In Soest starten binnenkort de vol gende cursussen. Cursussen Nederlands Zeven procent van de volwassen Nederlanders heeft moeite met le zen en schrijven. U ook? Of mis schien iemand uit uw omgeving? In deze cursus wordt in kleine groepen gewerkt aan uw specifie ke problemen met de taal; u werkt daarbij uit een boek en met behulp van een computerprogramma. Naast de taal kunt u ook lessen volgen in rekenen. Video's over maatschappelijk relevante onder werpen worden ingezet t.b.v. spreekvaardigheid Nederlands. Deze cursussen worden gegeven op 3 niveaus. U kunt op uw niveau in eigen tempo werken. Lestijd: maandagavond 19:00-21:30 uur. Kosten: f 75,00 per jaar. Lesmate riaal ongeveer f 50,00. Startdatum 10 september. Cursus Nederlands en kennismaken met de computer Deze cursus is bedoeld voor men sen die teksten willen maken op de computer. Uw vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs, (max. mavo niveau). Tijdens de Nederlandse les wordt aandacht besteed aan veel voorkomende spelling- en grammaticaproblemen. U leert brieven schrijven en creatief schrij ven. U gaat ook oefenen met lees- en luisterteksten. Daarnaast kunt u o.a. op de computer oefenen met de nieuwe spelling. Tijdens de computerles maakt u kennis met het programma Win dows en Internet. Teksten, bijv. brieven, uit de Nederlandse les kunt u met behulp van het tekst verwerkingsprogramma Word in de computer zetten. Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een computer thuis is niet noodzakelijk. Lestijd: 15 les sen op donderdagmorgen, 9:00- 11:30 uur. Kosten: f 75,00. Les materiaal ongeveer f 35,00. Start datum: 20 september. Engels Deze cursus is bedoeld voor men sen die kennis willen maken met de Engelse taal. De cursus duurt maximaal 3 jaar. Er wordt veel aandacht besteed aan luisteren. U leert daarnaast kleine gesprekjes voeren en eenvoudige teksten le zen over verschillende onderwer pen. t)e cursus bestaat uit 30 les sen van 2,5 uur. Lestijden: Engels 1: donderdagmiddag 13:00-15:30 uur; Engels 2: donderdagmiddag 13:00-15:30 uur; Engels 3: woens dagavond 19:00-21:30 uur. Kos ten: f 75,00. Lesmateriaal maxi maal f 90,00. Start van de lessen: 19 en 20 september. Cursussen voor anderstaligen Het cursusaanbod bestaat uit Ne derlands, rekenen en maatschap pelijke oriëntatie voor volwassenen met geen of weinig vooropleiding. De cursussen worden overdag en 's avonds gegeven en zijn 2, 3 of 5 keer per week. Kosten: Neder lands voor anderstaligen 1 jaar 5 x p. week les f 150,00; lesmateriaal ongeveer f 150,00; Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 2 x p. week les f 75,00; lesmateriaal on geveer f 150,00; Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 3 x p. week les f 100,—; lesmateriaal ongeveer f75,00. Voor alle nieuw ingeschreven cur sisten geldt dat ze f 40,00 inschrijf geld moeten betalen en dat ze een geldig legitimatiebewijs moeten kunnen laten zien. De lessen gaan in de week van 10 september 2001 van start. Tijdens de lesuren over dag is het mogelijk van de kinder opvang gebruik te maken tegen een geringe vergoeding voor kin deren Vari 0-4 jaar. Aanmelden en inschrijven: op de open dag, dinsdag 4 september, van 14:00 tot 17:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur in gebouw Or- Iando, di Lassostraat 65 in Soest, 88 035-6025771. Men kan ook tij dens kantooruren van maandag t/m donderdag informatie vragen en inschrijven. Tijdens de school vakanties is de administratie geslo ten. leen weet trouwens ook nog niet wat ze zou willen studeren; voor Ellen staat dat wel zo'n beetje vast: ze heeft ach al aangemeld voor aardwetenschappen aan de VU. Ellen is overigens vorig jaar al met haar ouders in India wezen kijken. De twee vriendinnen gaan eerst naar Leh (in Ladakh, deel van de provincie Kashmir in het noorden van India), om daar twee maanden als vrijwilligers Engelse les te ge ven aan een school van de Child Welfare Society. Daarna doen ze nog eens ruim een half jaar het zelfde aan een High School in Ne pal. De reis hebben ze grotendeels zelf geregeld. Voor onderdak is ook al gezorgd. Ze hebben er in elk geval heel veel zin in. 'India is een heel spiritueel land.' Dat spreekt ze wel aan. Ze zijn vast van plan een heleboel Ellen Kwantes en Marleen Vernhout. foto's te maken, en er gaat ook een dagboek bijgehouden worden. Misschien laten ze in de tussentijd, via de krant, nog wel wat van zich horen. In april zijn ze, naar ver wachting, in elk geval klaar in Ne pal. Of ze dan direct weer op het vliegtuig naar Nederland stappen staat nog te bezien. Ze willen dan ook nog wel wat rond kijken in de omgeving. IN DE BUS? Neem een abonnement: i 17,50/€ 7,94 per half jaar! tel.(035)6014152 Wie de Eem en het Eemmeer wil verkennen vanaf de fiets- boot op de Eemiijn, heeft nog twee weken de gelegenheid, want op vrijdag 7 september vaart de boot dit jaar voor het laatst. De praktijkproef van ne gen weken is dan beëindigd. Op sommige dagen is er een des kundige gids aan boord, die de passagiers bijzonderheden wil ver tellen vanuit zijn vakgebied. Passa giers krijgen door die achtergron den een beter inzicht in de ver schillende functies die de kortste rivier van Nederland heeft. Op vrijdag 31 augustus vaart de heer Gijs de Kemp mee. Hij beheert de Eem in dienst van de provincie Utrecht. De Kemp kan bijzonder heden vertellen over hoe de rivier binnen zijn oevers wordt gehouden en over de eisen die de zeer ver schillende functies van de rivier aan het beheer stellen. Een van de nieuwe eisen is dat de rivier moet worden ingericht als een optimale groene zone, die natuurgebieden met elkaar verbindt. De regering heeft de Eem uitge roepen tot onderdeel van de Eco logische Hoofdstructuur. Daarbij speelt de Vereniging Natuurmonu menten een belangrijke rol. Deze vereniging heeft de laatste jaren nieuwe stukjes grond verworven langs de Eem. De Eem stroomt door polderland, dat een belangrij ke functie heeft als tussenstation voor trekvogels. Natuurlijk zijn er ook veel vaste vogelbewoners op en om de Eem en bet Eemmeer. Enthousiaste kenners van vogels zijn georganiseerd in Vogelwacht. De heer Nick Houben coördineert de afdeling Amersfoort. Hij zal op zondag 2 september meevaren, mogelijk met een of meer colle ga's. Passagiers mogen door hun kijkers kijken, maar ieder die een verrekijker heeft, doet verstandig die mee te nemen. Vogels zitten niet altijd stil om zich te laten be wonderen. Een eigen kijker is dan wel zo handig! Op maandag 3 september zijn de heren Rik Nieuwerf en Stef Hel mond van Natuurmonumenten aan boord. Zij zullen de passagiers wijzen op terreintjes die samen deze ecologische zone moeten dra gen en zij zullen vertellen hoe de natuur langs het water méér kan sen gaat krijgen om zich te ontwik kelen. De fietsboot vertrekt dagelijks om 10:00 uur uit Amersfoort vanaf de brug in de Brabantsestraat, om 11:30 uur vertrekt hij uit Baarn vanaf het gravelfietspad dat bij de tweede ingang van de Regenboog - komende van de Eemweg over de Bestevaerweg - begint, om 12:30 uur vertrekt hij van de ge meentelijke loswal in Eemdijk, 100 meter ten noorden van het pont- veer aan de Oostelijke oever van de Eem, daarna legt hij aan in Spa kenburg aan de westelijke pier van de havenmond en daar vertrekt hij weer om 13:30 uur, om om 14:15 uur te vertrekken vanaf het steiger tje in Flevoland, nabij het eiland De Dode Hond, vlakbij de Sticht- sebrug in de A27. Op de terugweg naar Amersfoort zijn de vertrektij den: Eemdijk-15:15 uur, Baarn- 16:15 uur en aankomst in Amers foort ca. 17:45 uur. Per 1 september 2001 gaat H.W. (Ron) de Reuver leiding geven aan AVIA Nederland CoQperatie u.a. aan de Birk- straat. Hij vult daarmee de plaats in die ontstond door het vertrek van L.D. Schouten, die er dit voorjaar voor koos om weer een eigen bedrijf te gaan leiden. De Reuver was tot aan zijn overstap Retail Operations Manager Nederland bij Kuwait Petroleum (Q8). Met de benoeming van Ron de Reuver komt er bij de overkoepe lende AVIA-organisatie een erva ren manager met een grote affini teit met de oliewereld aan het roer. De Reuver was halverwege de ja ren '80 betrokken bij de opbouw van de organisatie van Kuwait Pe troleum in Nederland en bekleed de er sindsdien uiteenlopende ma nagementfuncties. Door zijn ach tergrond weet hij wat zowel consu menten als grootafnemers van een oliemaatschappij verwachten en aan welke eisen moet worden vol daan om verdere groei te realise ren. Belangrijk is ook zijn ervaring met een compacte, hands-on orga nisatie; AVIA Nederland Coöpe ratie u.a. heeft door haar structuur een serviceverlenend en sturend hoofdkantoor van relatief beperk te omvang. Het leidinggeven aan een coöpera tie van zelfstandige onafhankelijke leden/oliehandelaren met een in heel Europa bekende merknaam, een gedegen marktpositie pal ach ter de bekende grote merken, een netwerk van nu zo'n 250 retail tankstations, een zeer compleet programma brandstoffen en smeermiddelen en met interessan te groeiperspectieven is een aan sprekende nieuwe uitdaging voor hem. Bovendien zal hij een belang rijke rol kunnen spelen bij het uit bouwen van de relatie tussen de AVIA-leden onderling en van de marktpostitie in ons land in het al gemeen. Evangelische boekhandel De Fontein, Soesterbergsestraat 74, krijgt per 17 september een andere naam. De Fontein wordt de Fakkel. Deze naams verandering vindt niet zomaar plaats. Al sinds de start van De Fontein in 1999, een voortzetting van de win kel van In de Ruimte, bestond er een nauwe samenwerking met De Fakkel, een keten van evangelische boekwinkels. Deze samenwerking mondde uit in een overname in de zomer van 2000. De Fontein werd toen een Fakkel-winkel, maar bleef de eigen naam houden. De naamsverandering valt samen met een grondige verbouwing van de winkel, waarbij de winkel tijde lijk sluit. Het interieur wordt van 10 t/m 15 september volledig ver nieuwd en krijgt de huisstijl van De Fakkel. Filiaalcoördinator Win- nie van de, Beek over de verande ringen: 'We zijn erg blij met deze verbouwing. Door de herinrichting wordt het mogelijk om het assor timent aan christelijke boeken, muziekdraeerc geschenkartike len beter te presenteren. Voor onze klanten is dat een vooruitgang. Daar zijn we als winkelmedewer kers blij mee. En dat we voortaan De Fakkel heten geeft een extra stukje duidelijkheid.' Vanaf 17 september wordt de ver bouwing een week lang gevierd met acties en aanbiedingen. De openingstijden van de vernieuwde winkel zijn maandag; 13:00- 18:00 uur, dinsdag t/m donder dag: 9:30-18:00 uur, vrijdag: 9:30 -21:00 uur, zaterdag: 9:30-17:00 uur. De Fakkel heeft filialen in Hoog vliet, Leerdam, Leeuwarden, Lei den, Lelystad, Middelburg, Soest en Zwolle. Alle winkels worden gerund door vrijwilligers die on dersteund worden door professio nals op het hoofdkantoor in Ber- likum (Friesland). De Fakkel is een onderdeel van Stichting Wat- ZegtdeBijbel, een ideële organisa tie die geloofsopbouw als doelstel ling heeft. WatZegtdeBijbel geeft ook nog een schriftelijke bijbelcur sus uit. De Fakkel, Soesterberg sestraat 74, 3768 EK Soest, 88 035-6025202. In de week van 27 augustus t/m 1 september viert kapsalon Mundial Beauty met haar klanten het éénjarig bestaan, met als hoogtepunt de officiële opening van de beautysalon op vrijdag 31 augustus. In één jaar tijd is de dames- en herenkap salon aan de Steenhoffstraat uitgegroeid tot een echt bedrijf je. Vorig, jaar augustus startte Saad Kaayeb zijn dames- en herenkap salon met de ondersteuning van leerling-kapster Bahia. Nu telt het team van Mundial Beauty 5 (part time) medewerkers. Bij de start van zijn zaak had Saad Kaayeb als doelstelling zijn klanten een totaal concept op het gebied van uiterlij ke verzorging te kunnen aanbie den. Deze doelstelling wordt met de opening van de beautysalon gerealiseerd. De beautysalon in het souterrain is het domein van de uit Iran afkom stige schoonheidsspecialiste Mine. Voor de schoonheidsbehandelin gen maakt zij vrijwel uitsluitend gebruik van natuurlijke producten. In haar behandelwijze combineert Mine westerse en oosterse technie ken en methoden. Men kan bij haar o.a. terecht voor epileren, Je hebt van die mensen die alles weten over de Bijbel en over God. Je vjndt zulke mensen in de kerk, maar zeker ook daarbuiten. Die laatste groep gelooft er verder niet in, maar heeft er kasten vol boeken over en weet precies hoe het zit. Geloven is dus niet hetzelfde als kennis hebben van. Maar wat is het dan wel? Daarover preekt ds. De Hullu in de middagdienst van de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Soest, zondag 2 september. Hij legt de nadruk op de zekerheid die het geloof biedt. Christenen weten zeker dat alles wat in de Bijbel staat echt waar is. Dat komt door hun geloof. Al die mooie verhalen over Mozes en David zijn echt ge beurd. Ze weten verder door dat zelfde geloof dat alle beloften in de Bijbel ook voor hen gelden. Hoe het komt dat ze dat geloven? Waarom ze daar zo zeker van zijn? Luister dan naar de preek van zon dagmiddag. De dienst begint om 17:00 uur, het adres van de kerk is Parallelweg 1. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Op zondag 9 september organi seert de nationale vereniging de Zonnebloem weer de Nationale Ziekendag. Het thema dit jaar van deze dag-voor-iedereen is 'Samen leven?' Het gaat de Zonnebloem daarbij om vragen als: - hoe ge woon is het zogenaamde 'norma le' samen leven; - wat maakt sa men leven moeilijk; - welke keu zes maken wij in samen leven en hoe bewust zijn we ons daarvan? Het thema confronteert ons met de schaduwzijden van de welvaart waarin we leven. De Zonnebloem hoopt ons, door dit thema aan de orde te stellen, een spiegel voor te houden over onze manier van sa- mén leven en de consequenties daarvan voor de toekomst. In de kerken zal zondagmorgen 9 september aandacht besteed wor den aan het thema van deze lande lijke actie. Daarnaast is de Natio nale ziekendag vooral bedoeld als 'dag om te vieren'! In Soest ge beurt dat dit jaar in verzorgings huis Molenschot. Op zondagmid dag 9 september is iedereen daar vanaf 14:30 uur welkom. Tot 17:00 uur is er een gezellig mid dagprogramma met muziek, dans, hapjes en drankjes. Voor vervoer kan uiteraard ge zorgd worden. Wie daarvan ge bruik wil maken kan zich opgeven bij de receptie van verzorgingshuis Molenschot, Dalplein 2, 88 6099666. manicuren, pedicuren en visage- ren. Het productaanbod van Mundial Beauty omvat de haarcosmetica van Indola, de huia verzorgingspro ducten van Lanèche en de uitge breide geurlijn van de dames- en herenparfums van Arome Concept France en Rasasi, waarvan Mun dial Beauty de importeur in Ne derland is. Bij Mundial Beauty hebben de kinderen hun eigen kinderknipsa- lon. Na een interne verbouwing is er in het souterrain een aparte speel- en kniphoek voor de klein tjes, waar ze kunnen puzzelen, knutselen, tekenen, lezen of ge woon lekker video kijken. In de feestweek serveert Mundial Beauty haar klanten iets lekkers bij de koffie of thee en krijgen de kin deren een leuke attentie. Op vrij dag 31 augustus is er van 18:00 tot 21:00 uur een receptie voor klan ten en relaties om het éénjarig be staan met een hapje en een drank je te vieren. Het team van Mundial Beauty nodigt belangstellenden van harte uit voor een bezoek aan de kap- en beautysalon voor een goed haar- of verzorgingsadvies. Een kopje koffie of thee staat al tijd klaar. In de zomermaanden kun je in Soest heel wat 'vreemdelingen tegenkomen, die onze gemeente meestal op de fiets doorkruisen. Jan Postema posteert zich van tijd tot tijd langs de hoofdroute; hij schiet de 'passantenaan en doet van die ontmoeting verslag in de Soester Courant. Als Joke de Wit op 24 augustus in Amsterdam om half tien op haar Gazelle Trekking stapt, begint een route waarvoor ze geen kaart no dig heeft. Haar ouders hadden ja renlang een caravan bij Voorthui zen staan, die ze geregeld per fiets bezocht. Bij het passeren van pa leis Soestdijk dacht ze: 'Misschien word ik eens voor een kopje thee uitgenodigd'. Maar ironie legt het nu eenmaal tegen feiten af en ze zegt: 'Daar zal het wel niet van komen...' Joke de Wit (42) werkt bij de cliëntenadministratie van de Am sterdamse Thuiszorg en wil het weekeinde buiten doorbrengen. Ze gaat haar tent opzetten op een kampeerterreintje van Staatsbos beheer bij Ermelo. Het ligt er mooi en heeft eenvoudige sanitaire voor zieningen die de mensen zelf schoonmaken en zo krijg je al gauw een gelijkgestemd publiek dat niet bingoot, klaverjast of krat ten pils leegzuipt. Na Ermelo buigt ze af naar het zuiden en dan west waarts om zondagavond weer in Amsterdam te zijn. Een soort Ve- luwse krul met zo'n 80 km per dag. De grotere fietstochten, vijf of zes keer, heeft Joke in Frankrijk gemaakt. Deze zomer had ze de trein genomen naar Cahors in de Midi Pyrénées boven Toulouse om een tour te maken van vier weken. Na drie weken kreeg ze in Figeac (departement Lot) een telefoontje van thuis: haar vader was overle den. Onmiddellijk is ze naar huis gereisd, terwijl de ANWB zich ontfermde over haar spullen. ft Joke de Wit, gefotografeerd op de Van Weedestraat tijdens haar 'doortochtdpor Soest. Diezelfde ANWB had haar eerder belangrijke diensten bewezen. In 1995 werd ze in de buurt van Se dan in de Franse Ardennen van achteren aan gereden door een dronken automobilist. Ze lag be wusteloos op de weg; de bestuur der reed aanvankelijk door, maar keerde terug. Aan de overkant van de weg had een vrouw met fiets het ongeluk zien gebeuren; ze bleek verpleegster te zijn. Een ambulance arriveerde, Joke kwam weer bij en werd op een brancard gelegd. In het ziekenhuis kon de balans worden opgemaakt: rechts van teen tot schouder geschaafd en ontveld, gekneusde nekwervels, gebroken rib, schouderwond, her senschudding. De politie nam in het ziekenhuis nota van haar ver haal. De man achter het stuur was eerder veroordeeld, met ontzeg ging van de rijbevoegdheid, voor rijden onder invloed. De ANWB onderhield contacten met de be handelende arts, zorgde voor rechtsbijstand en een goede afwik keling van de zaak. Na vijf dagen keerde Joke terug naar huis. Ze is geheel genezen, maar de grote dagafstanden van vroeger legt ze niet meer af. In al die jaren dat ze fietst heeft ze slechts enkele keren een andere vrouw gezien die ook alleen met bagage grotere afstanden aflegt. De reacties van vrouwen zijn zeer verschillend. Van twee oudere da mes zei er eentje dat ze het fantas tisch vond en de ander verklaarde Joke min of meer voor gek. Dat lijkt tegenstrijdig, maar is het niet: wat de mensen zeggen gaat eigen lijk over zich zelf. 'Ik zou zou zo'n tocht wel/niet maken...' Boudewijn de Groot vraagt in een lied: 'Hoe sterk is de eenzame fiet ser?' Van Joke de Wit weten we het. Zeer sterk. Jan Postema mm Wethouder Neks Blommers heeft vorige week twee prijzen uitgereikt in het kader van de huldiging van de 'vrijwilliger van de maand'. Geertje Trip paers was de gelukkige in de sector kunst. Ank van den Berg kreeg de prijs in de sector cul tureel. Geertje Trippaers organiseert on der meer busvervoer naar theaters in de wijde omgeving, waar men anders nooit naartoe kan. Ank van den Berg ontving de prijs voor haar jarenlange inzet als voorzitter van Artishock en het Soester Mu ziek Gezelschap. Beide dames kre gen een beeldje en een geldbedrag van 250 gulden. Volgens Blom mers draait de samenleving op vrijwilligers, die meestal ook zor gen voor hoge kwaliteit in hun werk. De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting. Nota ris mr. J. Jager van notariskantoor Jager, Bokdam en De Visser trekt de prijswinnaar uit de ingezonden nominaties. Elke genomineerde vrijwilliger krijgt een nummer dat correspondeert met een nummer op een balletje. Alle genomineer den worden in een vorm van een balletje in 'de hoge hoed' gedaan en de notaris pakt een balletje. De vrijwilliger met dat nummer heeft gewonnen. Genomineerden Ondanks dat één vrijwilliger in een bepaalde sector de prijs krijgt, wordt iedere genomineerde als winnaar beschouwd. De genomi neerden voor de sectoren kunst en Alle genomineerden met wethou der Neks Blommers (rechts boven aan de trap) en vooraan Ank v.d. Berg (l.) en Geertje Trippaers (r. cultureel waren: Dhr. W. Paans, die zich inzet voor onder meer de cultuurladder van C-drie en het openluchttheater Cabrio en de heer K. Noordover, die zeer actief is voor het Soester mannenkoor. De dames H. van Wijk, J. Vogel poel, N. Majoor, L. in 't Hout, B. ten Brinke, U. van Wijk en R. Vos en de heer K. Klomp waren geno mineerd voor het rondbrengen van boeken naar lezers die zelf niet meer naar de bibliotheek kunnen. In augustus staat de sector Oude ren centraal. In september wordt de prijs uitgereikt. Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig

Soester Courant | 2001 | | pagina 9