College hield brief Pronk 'uit zorgvuldigheid' achter Danscentrum Gerla KRJE Visser \GER Terug aan de natuur Ex-pizzeriahouder en snackbarhouder beboet open huis 'Homogene laanbeplanting is niet zo belangrijk' COSBO wil 'nazorgcentrum' na fusie Molendael-Eemland Feestelijke autovrije dag in Hartje Zuid PAGINA 2 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 TEUR NTEUR ENGINEER Correspondentie Zonneglorendeal feuilleton SCHRAVEMADE B.V. SOEST www.danscentrumgerla.nl BRASSERIE KEUZEMENU Wegens onhygiënische omstandigheden Shsw Onderzoek eiken Julianalaan 'Medische hulp moet in Soest mogelijk blijven' Met alcohol op achter het stuur Onder invloed Auto slingert Volledige montages van A tot Z. AL 32 JAAR M££KWAARDE tN WONEN Zaterdag 22 september WAARDEBON 7,50 korting Doodzonde Witgoed specialis Service voor alle merken Boekenmarkt Amnesty-Soest jecialiseerd in het werkgebied is in bedrijf zoeken wij: scheidingswand jr om vak te leren erg, 035 - 602 43 19 i voor bedrijfsleven, i wij de aankleding Jrie dagen. rdelijk bent voor rt creatieven op het e, aan wie je Otot 17.00 uur, eiden tot 3 dagen louden van de plan- rgenvan mailingen, iel inspringen bij de i, actief meedenkt ïdrijf. der Office. zing. i, p/a Beatrixlaan 1a, gen over de functie slefoon 035-6029798/ )ducten op het gebied van eft het bedrijf zich vooral striële automatisering en i Engineering een belang- trie worden geavanceerde ■key projecten uitgevoerd, n onze activiteiten zijn wij 3 installaties ontwerpen •Igens voorbeeld als :oeleveranciers als binnen in. achi en Telemecanique alisatie besturingstech- aren ervaring met de ies en hebt affiniteit met nd goed functioneren. irbeidsvoorwaarden. i ervaring. n bellen met de heer r Henk Fietjé, algemeen iabv.nl we uitdaging voor jou? ember naar het hoofd •berg. De affaire over de brief van mi nister Pronk, tussen de fractie van GroenLinks enerzijds en het College van B. en W. ander zijds, is in de afgelopen week uitgegroeid tot een haast com pleet feuilleton. De correspon dentie blijft beleefd, al is er al lengs een grimmiger onder toon te bespeuren. Het College heeft inmiddels geantwoord, o.a. met de verbazingwekkende mededeling dat het de brief van Pronk 'uit zorgvuldigheid' maar eventjes niet ter inzage had gelegd, maar GroenLinks- fractievoorzitter Ans Mann geeft B. en W. weer lik op stuk. Gisteren (dinsdagavond, dus nadat deze krant al ter perse was gegaan) zou de kwestie ook aan de orde komen tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening onder leiding van CDA- wethouder Bart Krol, want hij is de man van de Zonneglorendeal. Hij was overigens met vakantie toen de affaire ontstond door de merkwaardige publicatie van de minister in Soest Nu. In de tussen tijd heeft het College een uitvoe rige brief geschreven aan de frac tie van GroenLinks, waarin ant woord wordt gegeven op de vra gen die ze eerder had gesteld, maar waarvan ze B. en W. intussen al had laten weten dat het niet meer hoefde, omdat ze nu zélf wel in staat was de antwoorden te vinden. B. en W. hebben zich daardoor niet laten ontmoedigen. Op de vraag van Mann of het College de informatie zelf wel optimaal vindt (als de raad de inhoud van Pronks brief via een huis-aan-huisblad moet vernemen), antwoorden B. en W. laconiek dat de raad de in houd eigenlijk al kende en dus geen gedetailleerde informatie no dig had, en dat de bekendmaking van de minister bedoeld was voor de burger. Over de mogelijke ge volgen van het ingrijpen van de minister zeggen B. en W. dat zij, als Pronk strikt vasthoudt aan zijn beleid en zijn bevoegdheid gaat gebruiken om in te grijpen, dat besluit tot in hoogste instantie zul len aanvechten. Afhankelijk van de uitkomst daarvan liggen alle moge lijkheden open, aldus het College (wat dus best eens zou kunnen betekenen dat Soest niet aan zijn verplichtingen kan voldoen en de miljoenen in ruil voor de uitbrei ding van Royal Pare, de apparte menten etc. dus wel kan vergeten, red.). Zorgvuldigheid Het alleropmerkelijkst is het ant woord van B. en W. op Manns vraag waarom in het drieregelige emailtje van destijds de gedetail leerde informatie ontbrak. Het College geeft toe dat het de brief van Pronk al op 27 juli heeft ont vangen, maar: 'Wij wilden de zorg vuldigheid die wij dit project Zon- negloren/Royal Pare steeds be trachtten continueren. Daarom kozen wij ervoor de brief van de minister nog niet ter inzage te leg gen' - de aard van de bezwaren van Pronk was toch al wel bekend, aldus B. en W. - 'maar dat pas te doen als het concept-antwoord aan de minister klaar was' (waarover de raadscommissie zich gistera vond dus nog moest uitspreken). Op die manier, aldus het College, zou de raad over volledige infor matie beschikken. 'Juist op basis van de gevoeligheid van de zaak hebben wij voor deze handelwijze gekozen.' B. en W. werpen de 'suggestie' van Ans Mann dat de teleurstellende gang van zaken ge tuigt van een besloten bestuurscul tuur die onvoldoende recht doet aan de openheid naar de bevolking en de raad, of 'dat zij informatie aan de raad hebben onthouden' verre van zich, zoals dat heet. Mosterd Ans Mann heeft intussen ook weer tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Vervolg van pagina 1 Amstelland kreeg tevens de toe zegging voor medewerking voor woningbouw op het terrein van de huidige Mavo Soest (gaat volgend jaar dicht) aan de Valeriaanstraat en op het voormalige Molenschot- terrein waar de afgelopen drie ja ren het asielzoekerscentrum was jevestigd. Bovendien mag Amstel- and drie kavels gaan bebouwen angs de Soesterbergsestraat, op iet oude Zonnegloren-perceel dat nmiddels is teruggegeven aan de natuur. Verstedelijking Soest denkt met de deal in te spe len op de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening van de rijksoverheid. Een van de doelstellingen daarvan is dat de sluipende verstedelijking fen halt wordt toegeroepen. Soest il zich daarin nog actiever opstel- zo schrijft het College aan 'ronk. het landelijk gebied van Soest ®gen verschillende kazernes en ijn ook andere niet-landelijke meties aanwezig. Als deze niet in m huidige omvang kunnen blij- [en bestaan, bestaat volgens Soest iet gevaar dat deze terreinen van eval tot geval worden geóptima- seerd, wat leidt tot intensivering 'an de verstedelijking. De provin cie wil dat tegengaan, de gemeen- is het daarmee eens en wil deze frreinen opkopen en teruggeven an de natuur. Daar is veel geld voor nodig en fi nanciële bijdragen van de hogere overheden en instellingen zijn on toereikend. Daarom wil Soest de terreinen kopen in ruil voor bouw mogelijkheden op andere locaties. In eerste instantie binnen de stede lijke kom, anders op terreinen in het landelijk gebied waar al ge bouwd zou mogen worden. Soest schrijft aan Pronk dat ze het een goed idee zou vinden, indien de overheid daarvoor een beleid zou ontwikkelen, maar wil daar niet op wachten en loopt daarom met de Zonnegloren-deal alvast vooruit. Wat het Soester Natuur- badterrein betreft, merkt het Col lege op dat het bestemmingsplan onherroepelijk is. Hetzelfde geldt voor de bouwvergunning voor de acht appartementenblokken. Van ad-hoc-beleid is volgens Soest geen sprake. Daarom wijst ze op het volgende plan om de twee be drijventerreinen in Soestduinen (1 en 5 hectare) en het Jessurunkamp (10 hectare) terug te geven aan de natuur. Wethouder Neks Blommers liet vorige week weten dat het nog in een pril stadium verkeert. 'Het komt nog in de commissie en in de raad. Er moet nog een heleboel worden bekeken en becijferd.' In de brief aan Pronk spreekt Soest echter de verwachting uit, dat ze nog dit jaar een belangrijke aan koop kan doen. Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Street Dance Kids Danceparty Argentijnse tango INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m maandag 24 sept. 'in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. teruggeschreven en het College nog maar eens onder de neus ge wreven dat het niet terzake doet of de overwegingen van de minister al bekend waren. Het gaat er im mers om dat de minister een brief aan de raad had geschreven, die de raad vervolgens niet te zien kreeg. Dat zij na het gewraakte emailtje nadere informatie had kunnen vra gen, zoals B. en W. stellen, is vol gens haar 'mosterd na de maaltijd', want ze heeft op 6 augustus om de brief gevraagd en, aldus Mann, wethouder Blommers zei op 8 au gustus nog tegen de pers dat ze nog geen brief van de minister had ontvangen. Mann stelt verder vast dat het Col lege nu inderdaad bevestigt dat de brief van de minister al op 27 juli binnen was en dat uit het ant woord over de 'zorgvuldigheid' dus wel degelijk komt vast te staan dat het College de raad informatie heeft onthouden. Ze wijst er trou wens op dat ze niet iets heeft 'ge suggereerd' over 'besloten be stuurscultuur' en 'informatie ont houden', maar dat ze de gang van zaken teleurstellend heeft ge noemd (omdat die daarvan ge tuigt) en geconcludeerd heeft dat de gevraagde informatie pas werd gegeven na de eis van GroenLinks. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht Tussen haakjes staat de prijs vermeld als u de gerechten apart besteld. 39,99/€18,15 Zalmtartaar met dille en komkommer 13,50) Griekse salade met olijven, tomaat en fetakaas (f 13,50) Courgettesoep met garnalen (f 8,85) Osso-buco van lamsvlees in rode wijnsaus (f 29,50) Snoekbaarsfilet met dillesaus 29,50) Cassoulet van kalfsvlees met kruiden, tomaat, olijf, ansjovis en kappertjes (f 29,50) Profïteroles gevuld met room en bedekt met chocoladesaus {f 11,50) Abrikozenbavaroise met aardbeiencoulis 11,50) Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag Een 45-jarige snackbarhouder is woensdag in Utrecht door de economische politierechter veroordeeld tot drieduizend gulden boete wegens onhygië nische omstandigheden in zijn cafetaria aan de Laanstraat. De Soester liet bij de rechtszaak verstek gaan. Inspecteurs troffen vorig jaar juni in de zaak een zwart aangekoekte vloer aan en uitge droogde resten kroket in de ver koopvitrine. Ook elders in de snackbar was er sprake van vuil en aangekoekte etensresten. 'Het was een smeerboel', vatte rechter J. Krol de bevindingen van de in spectie samen. Volgens de snackbarhouder was de boel wat verslonst, omdat zijn aan dacht in die tijd werd opgeëist door de sluiting van een andere snackbar waarbij hij financieel was betrokken. Kroi veroordeelde de afwezige Soester overeenkomstig de eis tot drieduizend gulden boe te. Ook de voormalige eigenaar van een inmiddels gesloten pizzeria aan de Steenhoffstraat moest zich woensdag voor de rechter verant woorden, maar hij kwam eveneens niet opdagen. De man zou inmid dels zijn geëmigreerd. Voor Krol was dat echter geen belemmering de 44-jarige man te veroordelen tot een boete van 3750 gulden. In de pizzeria was vorig jaar maart een vieze keuken aangetroffen, evenals dubieuze etenswaren in de koeling. Een echtscheiding en te weinig personeel zou de oorzaak zijn van de gebrekkige hygiëne, al dus de verklaring van de 44-jarige man tegenover de controleurs. Ook in zijn zaak was de veroorde ling overeenkomstig de eis van de officier van justitie. damesmode Wij houden op vrijdag 7 en zaterdag 8 september Graag nodigen wij u uit om onze nieuwe wintercollectie te komen bekijken. Op informele wijze wordt u een greep uit ons assortiment geshowd en wordt u geadviseerd door ons verkoopteam boe u de komende winter weer modiscb bet hoofd kunt bieden. U bent van harte welkom vanaf 12 uur, Steenhoffstraat 13, Soest Tel. 035 - 666 98 16 'Wij opteren voor het zo lang mogelijk handhaven van oude bomen. Wij vinden dit belang rijker dan het hebben van een homogene laanbeplanting. De 'allee-allure' zal dus wat langer op zich laten wachten.' Dat staat te lezen in het antwoord van het College van B. en W. - lees: de afdeling Groen van de ge meente Soest - aan de fractie van GroenLinks-Progressief Soest, die onlangs schriftelijke vragen stelde over de 'dreigende eikenkap' aan de Julianalaan waarover een regio naal dagblad had bericht. Uit het antwoord blijkt dat het allemaal wel mee valt: het artikel in de Gooi en Eemlander over een ster vende Amerikaanse eik, was vol gens B. en W. getuige de grote foto in kleur, 'wat fors uitgevallen van wege de nieuwsschaarste'. Of er potentieel gevaar dreigt voor aantasting van de resterende tien Amerikaanse eiken moet uit nader onderzoek blijken. Een externe deskundige gaat de levenskansen van de overige bomen bepalen. Dat onderzoek moet uitwijzen hoe vitaal de bomen nog zijn. Er zijn in het verleden al vaker eiken verwij derd aan de Julianalaan, waarvoor altijd inlandse eiken zijn terugge- plant. 'Het is overigens ons beleid slechts tot kappen van bomen over te gaan als onomstotelijk vaststaat dat ze geen toekomstkansen heb ben. Tot die tijd maken wij het wensbeeld van een homogene laanbeplanting daaraan onderge schikt,' aldus het antwoord. Het College laat verder nog weten dat bij de besluitvorming over een eventuele wijziging in het beleid zowel de bewoners als de deskun digen uitgebreid betrokken zullen worden. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest Verkerk Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 601 36 82 Het COSBO - de koepel van Soester ouderenbonden - heeft het voorstel gelanceerd om na de fusie van Molendael met Eemland en de totstand koming van een nieuw 'topzie- kenhuis' in Amersfoort een '(na)zorgcentrum' in Soest op te richten. Daar kunnen pa tiënten terecht die in het nieu we ziekenhuis behandeld zijn dan nog even 'bijkomen' of kleinere ingrepen ondergaan. Het voorste] is aangeboden aan de patiëntenraad van medisch cen trum Molendael. 'Om er kennis van te nemen en het eventueel door te geven aan de 'beleidsbe- slissers', zoals het COSBO ze noemt. In de begeleidende brief staat: 'De gemeente Soest telt zo'n 45.000 inwoners, waarvan onge veer 11.000 ouder dan 60 jaar. Naar verwachting zal dat aantal de komende jaren nog flink toene men, en daarmee ook de vraag om zorg. Reden voor het COSBO om voor hen de eventuele consequen ties van de ziekenhuisfusie te vol gen. Om allerlei redenen van orga nisatorische, medische, economi sche en financiële aard is het no dig om omstreeks 2008 een zoge noemd topziekenhuis te realiseren in Amersfoort, voor een bestand van 300.000 inwoners of meer in de regio Eemland. Dat ziekenhuis zal dan moeten concurreren met het AMC, UMC, 'Antonius', Hil- Tijdens de surveillance stuitten politiemensen in de nacht van vrij dag op zaterdag rond half twee op een 21-jarige Soester die met zijn auto over de Klein Engendaalweg reed. Bij controle bleek dat de man teveel alcohol had gedronken om te mogen rijden (0,8 promille). Hij kreeg hiervoor een rijverbod van twee uur. Ook werd proces verbaal opgemaakt. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026834 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur. Op de Weegbreestraat werd zater dagmorgen rond kwart over drie een 22-jarige Soester aangehouden die met alcohol op achter het stuur zat. De man bleek 0,95 promille alcohol in zijn lichaam te hebben. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces verbaal. Surveillerende agenten zagen in de nacht van zaterdag op zondag rond half vier een auto rijden over de Dalweg. De bestuurder viel op door zijn slingerende rijgedrag. Toen de agenten de man onder wierpen aan een alcoholcontrole bleek dat de man teveel gedronken had (1,1 promille). De man, een 28-jarige Soester, werd hierop aan gehouden. Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vier uur mee naar huis. versum, etc. en dus werkelijk kwa litatieve en efficiënte 'topzorg' moeten leveren, want aangenomen wordt dat het de vrijheid van de patiënt blijft om te kiezen waar hij/zij geholpen wil worden.' Het COSBO laat bescheiden we ten dat het zichzelf niet in staat acht zich beargumenteerd te men gen in de discussie omtrent de noodzaak van de fusie, maar stelt voor om bij de besprekingen mee te nemen dat in Soest medische hulp mogelijk blijft, waarvoor ech ter niet een geheel ziekenhuis op de achtergrond nodig is. Te denken valt aan o.a. poliklinische hulp, KNO activiteiten, bevallingen en oog/staar(-operaties), aldus het COSBO. 'Ook de patiënt van de toekomst wil voor alle kwalen top zorg en te hopen is dat die straks in Amersfoort voor ernstige zaken door specialisten kan worden ge geven, gedurende 7 dagen per week en 24 uur per dag. Dat zal onder meer een redelijk dure dag prijs met zich brengen. Een opera tie zelf duurt echter geen dagen. Voorstelbaar is dat patiënten daar na nog een of twee dagen onder directe supervisie van de specialist in het ziekenhuis moeten verblij ven, maar daarna thuis of elders kunnen 'bijkomen', aldus het COSBO. Compensatie Voor die nazorg zou dus gedacht kunnen worden aan een 'nazorg- •De polikliniek/dagziekenhuis in Soest moet als 'nazorgcentrum'be houden blijven, vindt het COSBO. centrum' in Soest, vindt het COS BO. 'Daar kan de nodige nazorg gegeven worden in een wat meer huiselijke sfeer. Daar worden de pleisters geplakt en de billen ge wassen. En daar zal de ligprijs aan zienlijk kunnen verschillen met die van het topziekenhuis.' Aan dit idee zijn natuurlijk allerlei voetan gels en klemmen te bedenken, constateert het bestuur. 'De teleur stelling omtrent het zogenoemde dagziekenhuis in Soest als com pensatie voor het wegvallen van Zonnegloren siddert nog steeds na. Een (na)zorgcentrum in Soest kan, ook uit oogpunt van werkge legenheid, een compensatie zijn. De komende jaren zullen het aan zien en de honorering van ver pleegkundigen beter (moeten) worden zodat meer 'handen aan het bed' mogelijk moet zijn. De mentaliteit van Soesters enigszins kennend, zal dat dan zeker luk ken,' aldus de brief. 'Bovendien, nazorg in een meer huiselijke sfeer en dichter bij huis lijkt voor gene zing en revalidatie van belang.' Het COSBO gaat ervan uit dat er verstandige mensen te vinden zijn die in staat zijn om aan een derge lijk (na)zorgcentrum een goede vorm en inhoud te geven. Echter op dit moment is van belang dat 'men' bereid is om deze suggesties serieus in overweging te nemen KEUKENCENTRUM BADKAMERS SANITAIR vakkundige. Veldweg 4, Soest. Tel. 601 48 78 Fax 602 80 29 Geopend: dinsdag t/m zaterdag Hef Landelijk Overleg Auto vrije (Zon)dag heeft besloten zich aan te sluiten bij de Euro pese Autovrije Dag, die elk jaar plaatsvindt op 22 septem ber. Dit jaar valt die datum op een zaterdag. In Soest worden de actieviteiten op die dag voorbereid door het Soester Overleg Autovrije Dag (SOAD). Aan B&W is gevraagd op de au tovrije dag een klein gedeelte van de Soesterbergsestraat, tussen de Korte Ossendam en de uitgang van het parkeerterein aan het Plein van Zuid, tussen 13:00 en 17:00 uur 's middags te mogen afsluiten voor alle gemotoriseerd verkeer. (Die afsluiting geldt uiteraard niet voor eventueel onverhoopt nood zakelijk verkeer van ambulance, brandweer en politie.) Er is daar over overleg gevoerd met de ge meente en met de winkeliersvere niging Hartje Zuid. Dit heeft ertoe geleid dat die vereniging geen be zwaar maakte tegen het verzoek van het SOAD en besloten heeft van de gelegenheid gebruik te ma ken voor die dag vergunning aan te vragen voor het houden van een kramendag. Het programma voor die middag wordt voorbereid en uitgevoerd in gezamenlijk overleg. De deelnemende winkeliers bieden in een kraam of in de winkel aan het publiek bijzondere koopjes aan. Er is door hen de populaire band Hammerfield Stompers o.l.v. Jan Breukelman ingehuurd, die voor vrolijke muziek zorgt. In een kraam kunnen tegen kostprijs fris dranken worden gekocht. Informatiemarkt Er is een informatiemarkt waarop een aantal instellingen zich presen teren. Daartoe behoren de Fiet sersbond, de Dierenbescherming, Milieudefensie en Greenpeace. Ook de afdeling Milieu van de ge meente is aanwezig om u in te lich ten over haar project Mateloos Mobiel. Op het in te richten 'min- der-gas-terras' is er gelegenheid voor een goed gesprek over de zin of onzin van een autovrije dag. Ook kan men daar rustig weer even op adem komen. De fiets als voertuig krijgt specia le aandacht. Belangstellenden kun nen plaatsnemen in een betjak, een fietstaxi, of die met spierkracht zelf voorttrekken. En mocht men van plan zijn een fietstocht te maken rond het Victoriameer, dan kan men terecht bij Marijke Vermond en Erik Schuijt. Die hebben die tocht beschreven in hun boek 'Mzungi' en men kan hen ontmoe ten in een kraam op het minder- gas-terras. Ook aan voetgangers is gedacht. Die kunnen onder deskundige lei ding deelnemen aan een wandel tocht van het NIVON, langs Eng en Brink. De wandeltocht vertrekt van het Plein van Zuid. Kinderen kunnen zich naar hartelust uitleven op een heel groot springkussen of zich door een donkere kruiptunnel wagen. Ook voor hen ontbreken de fietsen niet, maar dan wel bij zondere, waarop je alleen hobbe lend vooruit gaat. Voor wie ge woon rechtuit wil fietsen is er een fietstocht door de mooie omgeving van Soest uitgezet. Het volledige programma met de vermelding van tijden en plaatsen is te vinden in een folder die van af zaterdag 15 september in de winkels in Hartje Zuid verkrijgbaar ^^1 uur^W Vfotoservice f óók voor APS en Tegen inlevering van deze bon per film, bij ontwikkelen en afdrukken in onze 1-uur fotoservice. Bon geldig t/m 22-09-'01 Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Het cliché 'een politieke doodzon de' komt hard aan in het Gemeen tehuis. De eerste betekenis van doodzonde is volgens de Dikke Van Dale 'een (roomskatholieke) zonde die het verlies van de heilig- makende genade of de geestelijke dood van de ziel ten gevolge heeft.' Daar is in de religie alleen een ab solutie tegen opgewassen. De tweede betekenis van dood zonde is in mijn woordenboek 'een onvergeeflijke fout'. Daar is in de politiek geen kruid tegen gewas sen. GroenLinks beschuldigde het Soester College van burgemeester en wethouders in een brief van het achterhouden van informatie: 'een politieke doodzonde'! Volgens de partij zijn de stukken, gedateerd 26 juli van minister Pronk over Zonnegloren, het hotel Royal Pare en het terrein van het voormalig Soester Natuurbad, gericht aan de Gemeenteraad, bewust achter ge houden. Op dinsdag 31 juli hield het Colle ge nog een vergadering. Blijkbaar toch in de kennelijke staat van een stevige vakantieroes. Niemand wist iets. Niemand reageerde. Een dag later werd het hele peperdure, elektronische communicatiesys teem van gemeentelijke websites, p.c.'s, e-mails, faxen, g.s.emmetjes en mobiele telefoonverbindingen in het raadhuis ontregeld door één simpele papieren 'bekendmaking' van de minister in een Soester huis-aan-huisblad. Soest op de vingers getikt door een kleine an nonce in een krantje. De fractie voorzitters kregen pas op 9 augus tus de stukken van Pronk in han den. Bart Krol, verantwoordelijk wethouder, liet in een regionaal dagblad weten dat mevrouw Mann zelf'om meer informatie had moe ten vragen, dan was er direct een kopie van de stukken voor haar gemaakt.' De arrogantie van de macht. Iedereen ging met vakantie en al leen wethouder Blommers ('het was geen opzet') bleef in haar een tje achter om Soest in augustus te bedisselen. En natuurlijk de ge meentesecretaris, maar die is poli tiek nooit aansprakelijk voor wel ke doodzonde ook. Is het politieke sop de kool van de doodzonde waard? Jan Pronk krijgt ongelijk, maar brengt de ge meente wel in een moeilijk finan cieel parket. Dat zou doodzonde erg jammer) zijn, want er is nog veel geld nodig om o.m. de verloe dering van het winkelcentrum De Tamboerijn door vandalen en de teloorgang van het openbaar on derwijs doorslecht beleid tegen te gaan. Om maar eens wat te noe men. Je redt dat niet met nieuwe brand weerauto's, verhoging van de hon denbelasting en met de verloting van een vouwfiets om het publiek te paaien. Het wordt hoog tijd voor dualisering van de gemeentepoli tiek. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosteri. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Te). 035 - 602 93 60 De werkgroep Amnesty Interna tional Soest houdt op zaterdag 27 oktober weer haar jaarlijkse boe kenmarkt. De boekenmarkt wordt gehouden in de Montessorischool, (hoek Dalweg-Steenhoffstraat, in gang sportschool). In de week voorafgaande aan deze datum kunnen de boeken 's avonds in de school worden gebracht. Ook cd's zijn welkom. Wie lichamelijk niet in staat is de boeken te brengen kan telefonisch een afspraak ma ken met de werkgroep, om ze in deze week te laten halen (J. Spen- kelink; S86031448).

Soester Courant | 2001 | | pagina 3