wasper Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Herinneringen gevraagd voor nieuw boek over Zonnegloren Laatste week ZOMERCOLLECTIE Profiteer nu nog!!! SPECIALE AANBIEDINGEN 50 jaar? Café KMhamef Kinderen en Kunst centraal op open dag C-drie/Bibliotheek i n Cursus over humanisme zocht kers Cultuurprijscommissie wil culturele ladder' Soest Puntenburger Muzikanten luiden seizoen Klarinet in m Van Breukelen Vast-goed Assurantiën PAGINA 4 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Geke v.d. Merwe schrijft 'van binnenuit' WILLIGERS JACKS 50% KORTING TRUIEN 50% KORTING l^sf MODE Bejaarde dame beroofd van portemonnee Presentatie programma vrijdag 7 september Makelaars die van wanten weten Wie vergelijkt leest de Soester Courant Vrouwen van Nu: Koken met BGV Zaterdag van 11:00 tot 15:00 uur voor verkoopinformatie: 'De kunst van het leven met vragen" Service bij Schoemaker met dezelfde cul- ie en eetgewoonten Dat biedt een vei- van waaruit dejon- hun nieuwe omge- eren kennen, aldus g is uit bovenge- n of wie iemand uit :nt die belangstelling nggezin te fungeren, opnemen met Gea Svetlana Arsic van Linschotenstraat 29 t, S 033-4220890. afspraak worden g een vrijblijvend g ommumcatie a ontvangen 24-8-2001 ne 23-8-2001 afdeling Planologie en jaalde in artikel 26 van bekend, dat zij beslo- d Paardenfokvereniging door middel van bord de Kerkdwarsstraat; allege van burgemeester ,g. Het bezwaar dient te 1760 CA Soest. .1 en 7.2 (bijzondere be- toepassing. worden gevraagd, als er bezwaarschrift kan wor de rechtbank te Utrecht, erschuldigd van 225,- een rechtspersoon. Titel dweer in Soesterberg vrij- i persoonlijk een brief ge- »er. Bedrijven in Soester- L.M. Janssen om werkne- 'ptember om 20.00 uur is brandweerkazerne aan de beneden het minimum ge- e bedraagt 28 vrijwilligers. :p doen op 26 mensen. In voldoende, maar overdag s dan ook dringend nood- i Binnenlandse Zaken 'Van il ook een beroep op vrou- elefoon (035) 609 33 90. )ordnummer 120, 3760 VB foon (035) 609 33 92. ïd, dat bij besluit van 4 sep- rgunning ingevolge de Wet ït 15 te Soest. :rbedrijf. len ter bescherming van hél :nd, dat bij besluit van 7 au- ïrgunning ingevolge de Wet •aarden, kken liggen ter inzage van 61 2.30 uur; openingsuren; n staat zijn geweest tegen del iet nemen van de beschikking 3 erpbeschikking. srechtspraak van de Raad vafl instellen kunnen een verzoek 3. Dit verzoek moet eveneens van de hierboven genoemde; /verzoek om voorlopige voor lijn, tenzij voor die datum eenj ng. De beschikking treedt dan 36 43. Schrijfster Geke van der Mer- we-Wouters - Soest kent haat intussen van het boek 'Soesl onder vuur', over de oorlogsja ren in Soest is begonnen aan een nieuw 'Soester' project: een boek over Zonnegloren. Ze vraagt daarvoor de medewer king van al die mensen die nog herinneringen hebben aan de tijd dat ze er werkten, of als pa tiënt verbleven. Geke is de dochter van de min of meer legendarische dominee Wou ters, die in de oorlogsjaren predi kant in Soest was. Ze heeft zelf als tbc-patiënt in (toen nog) het sana torium Zonnegloren gekuurd - van oktober '56 tot december '57 - en er later als leerling-verpleeg ster gewerkt - van februari '58 tot augustus '60 Ze kent het oude Zonnegloren dus op twee manie ren én 'van binnenuit', zoals ze het noemt. Dat is dan ook de insteek voor het nieuwe boek, waarvan de titel al vast staat. Ze kent het gedenkboek 'Van Zonnegloren tot Molendael', dat de Soester journalist Jan van Steendelaar enkele jaren heeft sa mengesteld, en ze is daar vol lof over. 'Dat is een heel professioneel gemaakt boek en schitterend geïl lustreerd, en het geeft een uitste kend historisch overzicht, maar in dit nieuwe boek wil ik de verhalen weergeven van de mensen die er bij geweest zijn, om het zomaar te zeggen, en het allemaal zelf belééfd hebben.' Zonnegloren had volgens haar een heel bijzondere, 'eigen' sfeer. 'Het was een dorp op izichzelf...' :Na het totstandkomen van 'Soest onder vuur', waarvoor ze talrijke interviews maakte en ongelooflijk veel research verrichtte, moest ze er eigenlijk niet aan dénken om weer een dergelijke klus op zich te nemen. Door het succes van het oorlogsboek heeft ze zich echter door belangstellende Soesters laten overtuigen dat zo'n soort boek over Zonnegloren ook bij velen - niet alleen in Soest - een warm onthaal zou vinden. En daarom is ze, in overleg met uitgever Jan Joosse, weer aan de slag gegaan. Reünies Voor een belangrijk deel kan Geke putten uit haar eigen herinnerin gen en ervaringen. Ze heeft in de afgelopen jaren ook enkele malen meegedaan aan de organisatie van reünies en ze bewaarde nog altijd uitstekende contacten met een paar vriendinnen en collega's uit haar Zonneglorentijd, zoals de oud-hoofdverpleegkundigen zuster Stan Deenik, die inmiddels is over leden, en zuster Leontien Warnies, die nog altijd in Soest woont. Geke wil haar materiaal graag aan vullen met de herinneringen - liefst schriftelijk - van andere oud patiënten en oud-medewerkers, niet alleen van de verpleging, maar ook van de andere afdelingen - de technische dienst, de huishoudelij ke dienst, de wasserij, het labora torium - noemt maar op. Wat haar betreft gaat de nadruk vallen op de sanatoriumperiode, maar ook uit de ziekenhuistijd (vanaf 1963, in 1979 werd de laatste sanatorium- afdeling gesloten) valt er nog veel op te tekenen, verwacht ze. Er moet her en der nog heel veel materiaal bestaan: gebruiksvoor werpen uit het ziekenhuis, maar ook foto's, films en andere tastbare zaken. Tot haar teleurstelling heeft ze ontdekt dat de film die ze bij een reünie in 1992 heeft gemaakt, totaal onvindbaar is. 'Ik heb 'm destijds aan iemand uitgeleend, maar ik weet echt niet meer aan wie... Er stonden opnamen op van alle gebouwen, maar ook inter views met collega's en patiënten.' Ook een tegenslag is dat de com plete adressenlijst voor de laatste reünie - bij de sluiting van het zie kenhuis in 1996 - weggeraakt is. De commissie die zich - op uitnodiging van het gemeente bestuur - in Soest bezighoudt met de toekenning van de jaar lijkse Cultuurprijs heeft het ini tiatief genomen om een 'cultu rele ladder' samen te stellen. Alle verenigingen en instellin gen wordt gevraagd hun activi teiten daarvoor aan te melden. De gemeente Soest kent sinds het aar 2000 een Cultuurprijs. Jaar lijks wordt deze prijs uitgereikt aan die persoon of organisatie die zich in dat jaar bijzonder heeft onder scheiden op cultureel gebied. Er is een commissie benoemd, bestaan de uit Berna Kousemaker, winna res Cultuurprijs 2000, Ton Herstel, ud-voorzitter NCRV, en Werner Paans, oud-directeur Kasteel Iroeneveld. Deze commissie zal an het eind van dit jaar weer een antal personen/organisaties no- nineren voor de prijs. De inwo ners van Soest kiezen uit deze no minaties de winnaar van de Cul tuurprijs 2001. De prijs bestaat uit een sculptuur en een bedrag van tweeduizend gulden. Om een goed beeld te krijgen van alle culturele activiteiten in Soest is het van belang dat de commissie daarvan op de hoogte wordt ge houden, laat voorzitter Werner Paans de aangeschreven instellin gen weten. 'Helaas ontbreekt er in Soest nog steeds een Culturele Agenda. Inmiddels zijn er gesprek ken gaande met de directie van C- drie om zo'n agenda te realiseren, daarvoor is ieders medewerking van groot belang.' Daarom ver zoekt de commissie alle 'culturele' verenigingen en instellingen om hun activiteiten te melden met ge bruikmaking van een speciaal aan meldingsformulier. De commissie kan op die manier de diverse ac tiviteiten op cultureel gebied beter volgen. COLBERTS 698,-/598,-/498,- nu: 249," 112,99 PANTALONS (jeans) 179,- nu: 98,- 44,47 PANTALONS (katoen) 159,-/139,- nu: 98,- 44,47 OVERHEMDEN 2 voor: 120,- 54,45 OVERHEMDEN restanten voor: 39?" 17,69 •r g ZUIDPROMENADE 12 3768 EM SOEST TELEFOON 035 - 602 35 30 Geke Wouters, hier als leerling- verpleegkundige in het sanatorium Zonnegloren aan het eind van de jaren '50, waar ze eerder zelf als patiënt had gekuurd. Adressen van (oud)medewerkers en patiënten zijn dus ook welkom. Expositie De film en andere spullen - alle vormen van documentatie zijn ook welkom - kunnen voor het boek van onschatbare waarde zijn, maar zeker ook voor de expositie die volgend jaar - als het boek ver schijnt (omstreeks 12 juli, want dan zal het 75 jaar geleden zijn dat Zonnegloren in 1927 als sanato rium officieel geopend werd) - ook weer in museum Oud Soest wordt ingericht, net zoals dat met 'Soest onder vuur' is gebeurd. Zoals gezegd: de titel van het nieuwe boek staat al vast: "Pneu- tax' gaat het heten, met als onder titel: 'van Zonnegloren tot Molen dael'. Pneutax is bij alle oud-Zon- negloorders een bekend begrip: zo werd de rolstoel genoemd waar mee de tbc-patiënten door het zie kenhuis werden vervoerd, en het was ook de naam van het maand blad dat in de jaren vijftig ver scheen vpor zowel (oud)patiënten als (oud)medewerkers in het hele land. Ook de expositie in Oud Soest zal onder die titel gehouden worden. Het boek wordt t.z.t. ten verkoop aangeboden bij boekhan del Van de Ven. Oproep Geke is dus op zoek naar herinne ringen: 'verbale' natuurlijk maar ook 'tastbare'. Wie haar nog een mooi verhaal of een dierbare her innering kan meegeven wordt ver zocht haar daarvan - schriftelijk - op de hoogte te stellen. Geke is te bereiken via tel. (0416) 663497, en haar adres is: Grotestraat 6, 5256 PB Heusden, of via de uitgever in Muiderberg: tel. 06-22796637; fax: 0294-262417. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Woensdagmiddag rond half twee werd een 84-jarige inwoonster uit Soest in een winkel aan de van Weedestraat beroofd van haar por temonnee. In een onbewaakt ogenblik werd haar portemonnee uit haar tas weggenomen. De vrouw wist zich te herinneren dat twee vrouwen tegen haar op waren gebotst en vanaf dat moment miste zij haar portemonnee. Vermoede lijk probeerden de daders bij de aan de overkant gelegen bank di rect geld op te nemen met de ge stolen pas. Dit is echter niet gelukt. De beide verdachten waren tussen de 25 en 30 jaar, met lang zwart haar. Opvallend was dat één van de vrouwen hoogzwanger was. De vrouw heeft aangifte gedaan van diefstal bij de politie. De werkgroep De Klarinet pre senteert vrijdag 7 september het programma voor 55-plus- sers dat het komend seizoen in het ontmoetingscentrum in Overhees wordt afgedraaid. Deze openingsmiddag begint om 14:30 uur en wordt muzikaal om lijst door de Puntenburger Muzi kanten. De Klarinet is niet alleen een vrij blijvende en gezellige ontmoe tingsplaats voor Soester inwoners van 55 jaar en ouder, maar biedt tevens een diversiteit aan cursus sen en activiteiten. Enkele voor beelden daarvan zijn de talenles- sen, gymnastiek, yoga, biljarten, bridgen en zingen. De leiding van het centrum orga niseert telkens nieuwe activiteiten, zoals de internetcursussen. Sinds juni beschikt het OC De Klarinet immers over een internetcafé, waar ouderen tegen een vergoeding (per half uur) kunnen internetten. Ook 7 september is het internetcafé ge opend en kunnen de bezoekers er gratis kennis maken met de com puter. Normaal gesproken is het internetcafé geopend op dinsdag (hele dag) en woensdagmorgen. Nieuw is ook de cursus Tai Chi Chuan, een oude Chinese bewe gingsleer die de gezondheid en flexibiliteit kan bevorderen. Wie decoratief wil schilderen, komt ook aan zijn trekken en kan alvast ma terialen bekijken. Kortom, veel hobby's komen overmorgen aan bod. Ontmoetingscentrum De Klarinet is te vinden aan de Klarinet 57. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de Stich ting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), 5® 6023681 of met De Klarinet,S8 6023139. 4sept. 1941 4 sep t. 2001 Lies Ott-van den Brink wordt 60 jaar. Dit vieren wij op 8 september. U bent van harte uitgenodigd op de receptie van 15.00 tot 17.00 uur in Eetvilla van den Brink Charles Ott Stephan Ott, Claudia Ott, Sebastian Ott Jolanda Ott, Frank Boonstra, Barbara Schoonheijm en kleinkinderen. Kadotip: goed deal Op woensdag 12 september wordt bij de Ned. Bond van Plattelands vrouwen/Vrouwen van Nu-Soest het BGV-kookprogramma gepre senteerd. Dat gebeurt tijdens de bijeenkomst in De Deel, Kerk straat 11N, vanaf 20:00 uur, waar de bezoeksters vrijblijvend kennis kunnen maken met nieuwe kook- producten en recepten. Elk gerecht mag uiteraard ook geproefd wor den. Na dit 'minidineetje' is er een informatiemarkt, waarbij gelegen heid is om vragen te stellen en materialen te bekijken. De zaal is open vanaf 19:30 uur. Een leuke gelegenheid om een goede vrien din of buur mee te nemen. Van de gasten wordt 4,00 entree ge vraagd, inclusief een kopje koffie. Op zaterdag 8 september hou den de Openbare Bibliotheek en Cultureel Centrum C-drie open dag, van 11:00 tot 15:00 uur. Iedereen is van harte wel kom en naast een gratis kopje koffie of limonade worden er veel aantrekkelijke aanbiedin gen en activiteiten aangebo den. De hele dag staat in het te ken van kinderen en kunst. De docenten van de cursussen kunsteducatie zijn bijna allemaal aanwezig om vragen te beantwoor den. U kunt kennis maken en u oriënteren op de mogelijkheden van de verschillende lessen. Vra gen over materiaal, niveau, de te gebruiken technieken, u kunt het allemaal kwijt tijdens de open dag. De docenten bevinden zich op de eerste etage, in de lokalen teke nen/schilderen, dans en ruimtelijk vormen. Beneden in de hal vindt u de cursusadministratie voor vragen rondom inschrijving of betaling. Tijdens de presentaties in het thea ter treedt de dansgroep RAM, on der leiding van dansdocente Ingrid Krabbe, op met een korte presen tatie van hip-hop en Afrikaanse dans. Zij zijn te bewonderen om 13:30 uur en 14:30 uur. Het cur susprogramma ligt op diverse plek ken in het gebouw klaar. Heeft u een definitieve keuze gemaakt, dan is het aan raden u gelijk in te schrijven. Sommige cursussen zijn snel vol! Jeugdtheater In het komende seizoen zijn er weer tal van mooie, grappige en ontroerende jeugdvoorstellingen te zien in het theater. In oktober start het theaterseizoen, iedere woens dagmiddag en regelmatig op de za terdagmiddag worden er voorstel lingen gegeven op het gebied van muziek, poppenspel, toneel, dans en film. Tijdens de open dag is er in de hal alle informatie te verkrij gen over het nieuwe theaterpro gramma. Vanaf 8 september start ook de kaartverkoop voor het hele seizoen. Bij de theaterkassa staan mensen voor u klaar om de plaat sen te reserveren of kaarten te ver kopen. Presentatie Tussen 11:00 uur en 15:00 uur zijn er diverse presentaties en voorstel lingen te zien in het theater. Zo zal verteller/acteur Winston Schols- berg Anansi verhalen vertellen. De Anansi vertellingen komen oor spronkelijk van de westkust van Afrika en hebben zich over de sporen van de slavernij verspreid. Winston vertelt de verhalen vanuit een Surinaamse achtergrond in een eenvoudig tropisch decor, gekleed in een exotisch Afrikaans gewaad met sfeervolle geluiden van de jungle. Zo zal hij ieder kind, groot of klein aan zijn lippen weten te kluisteren. De voorstellingen duren een half uur en worden gegeven om 12:00 uur, 13:00 uur en 14:00 uur. Verder zullen verschillende Soester koren en muziekverenigin gen een klein concert komen ge ven. De toegang is gratis. Informatie In de hal beneden is er van alles te zien en te lezen over onder ande ren beatballet voor dames, cursus sen decoratief schilderen, cursus sen 'nat-in-nat' schilderen en man dala teken, cursussen poppen ma ken en werken met kalebassen. Openluchttheater Cabrio geeft middels een fotocollage een im pressie van hun afgelopen zomer- theaterseizoen. Vereniging Artis- hock presenteert hun nieuwe pro gramma voor film, muziek en ten toonstellingen. De Stichting Lite raire Activiteiten Soest vertelt u meer over het literaire seizoen in Soest. Op verschillende plekken in het gebouw zal tussen 12:00 uur en 15:00 uur een cartoontekenaar bezig zijn. U kunt zich laten por tretteren door sneltekenaar Jeroen Busscher. Kunstuitleen Kinderen De kunstuitleen Soest schenkt veel aandacht aan de binnenkort te starten kunstuitleen voor kinderen. Kinderen kunnen als jurylid mee- bepalen welke kunstwerken geko zen worden voor de collectie. Deelnemers ontvangen een button als ze hun formulier inleveren. Lid worden van de Kunstuitleen is tij dens de open dag extra makkelijk; men betaalt namelijk niet het ge bruikelijke inschrijfgeld van f 10.- Bibliotheek De Bibliotheek biedt elk nieuw lid een kennismakingsabonnement aan voor slechts f 10T- tot januari 2002. En iedereen die al lid is kan op die dag gratis een cd of cd-rom lenen. Voor de koopjesjagers zijn voor de bowlingbanen tafels inge richt waar afgeschreven boeken tegen een zacht prijsje van de hand gaan. Het spreekt vanzelf: hoe vroeger men hier bij is, hoe meer keus men heeft. Op het bowling- terras is er voor de kinderen een filmhoek ingericht waar ze kunnen genieten van een doorlopende car toonparade. Een afwisselend programma voor groot en klein. Het is zeker de moeite waard om langs te komen. Voor meer informatie kunt u te recht bij de receptie van Cultureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49, 6095829. Openingstijden: ma t/m vr. van 10:00 tot 18:00 uur. NIEUW IN DE VERKOOP Gevraagde koopsom 279.000,- k.k. NIEUW VERKOOL Gevraagde koopsom 315.000,- k.k. Gevraagde koopsom 259.000,- k.k. Koopsom ƒ299.000,- k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. 4Mm'& Gevraagde koopsom 525.000,- k.k. Colenso SOEST Schitterend gelegen parterre 2-kamerappartement met berging en grote vrije tuin (90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvl., ged. open mod. keuken met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., ker. kookplaat, afzuigkap). Bijkeuken met aan sluiting wasm. en droger, ruime slaapkm., douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van kunstst. kozijnen met dubbel gl., lami naatvl. in de woonkm., keuken, hal en slaapkm., nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 186,- p.m. (ind. voorschot c.v.). NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Ereprijsstraat SOEST Gunstig gelegen in de directe nabijheid van scholen, winkels en uitvalswegen, royale hoek-drive-in-woning met garage, aparte berging en grote tuin (252 m2). Ind.: entree, hal, m.k. (14 groepen aardlek), tuinkamer met moderne keuken met inb.app. (o.a. afzuigkap, koelkast, oven, kookplaat) en garage. 1e verd.: overloop, toilet met fonteintje, bergkast, ruime woonkamer met parketvl., mod. keuken met inb.app. (o.a. kookplaat, afzuigkap, oven, koelkast). 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en in 1998 gemoderniseerde badkamer met ligbad, 2e toilet, aparte douchecabine en luxe wastafel meubel. Alg.: deze hoekwoning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en biedt verrassend veel ruimte. De begane grond, 1e en 2e verd. zijn voorzien van parketvloer. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO 40 MAKELAAR mÊm Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldoniine.nl Van Goyenlaan SOEST Op de 2e verd. gel., verrassend ingedeeld, zeer goed onder houden 3-km.-app. (vh 4-km) met berging op de beg. grond. Ind.: entree, toil., ruime woonkm. v.v. marmofloor- vloer en schuifpui naar balkon, zeer ruime slaapkm., badkm. met ligbad en vwt, kl. slaapkm., mod. keuk. met inb.app (kookpl. en afzuigk.) en bijkeuken. Alg.: dit appartement ver- keert in uitst. staat van onderh. en heeft een verrassende in deling en wordt opgeleverd ind. stoffering. Servicekosten 325,- p.m. (ind. voorschot c.v.) Dr. Rupertlaan SOEST In de direct nabijheid van het centrum gelegen 3-km-hoek- app. met berging. Het app. bevindt zich op de beg. grond en beschikt over een ruim terras. Ind.: entree, ruime hal, mod. keuken met inb.app. (o.a. ker. kookpl., koelk., vriesk.). Vern. badkm. met douche en luxe badkm. meub., toilet, ruime slaapkm. a.d. achterzijde, roy. woonkm. met a.d. voorzijde een terras. Alg.: dit app. verkeert in uitst. staat van onderh. en is voorzien van o.a. ged. dub. glas, nieuwe combi cv-ketel (1998) keuk. en badk. gemod. (1998). Servicekosten ƒ400,- p.m. Van Goyenlaan SOEST Op de 2e verd. gelegen zeer goed onderhouden 3-kamer- app. (voorheen 4-kamer-) met berging op beg. grond. Ind.: entree, toilet, hal, m.k., woonkm. voorzien van laminaat, dichte keuken met aparte bijkeuken met aansl. wasmachine en droger, 2 ruime slaapkm. Alg.: app. is ged. voorzien van dubb. beglazing en laminaatvloeren in woonkm., gang en hal. Servicekosten 325,- p.m. Het Humanistisch Verbond start op 1 oktober bij voldoen de deelname een inspirerende cursus over humanisme als le vensbeschouwing en levens praktijk. De cursusbijeenkom sten vinden plaats in Amers foort. Ieder mens geeft vorm en inhoud aan het eigen leven of men wil of niet. Ieder mens hanteert daarbij uitgangspunten; over goed en kwaad, over wat mensen in essen tie zijn, over wat toelaatbaar is en wat niet, over wat mensen voor elkaar kunnen of moeten beteke nen. Dergelijke uitgangspunten zijn voor veel mensen zo vanzelf sprekend dat zij er niet bij stilstaan. Humanisme kenmerkt zich door het plaatsen van vraagtekens bij vanzelfsprekendheden, door het besef dat het leven, de wereld en het mysterie van het bestaan niet met de beschikbare menselijke mogelijkheden geheel te doorgron den zijn, door het verlangen om de dialoog met anderen aan te gaan op zoek naar antwoorden op wezenlijke vragen. Levensbeschouwing is het centra le thema in de cursus. Niet zomaar een levensbeschouwing, maar de persoonlijke visie van de deelne mers op het bestaan, hun vragen daarover met een meer praktisch of ethisch karakter: Hoe leid je een gelukkig leven? Wie maakt uit wat je doet? Hoe zorg je ervoor dat je tevreden bent met de keuzes die je dagelijks maakt? Hoe verhoudt autonomie, vrijheid en zelfont plooiing zich met zorg voor de an der? Hoe ga je om met de onze kerheid wanneer je oude vertrouw de antwoorden en vormgevingen losgelaten hebt? Het programma ziet er als volgt uit: maandag 1 oktober: Wat is le vensbeschouwing?; maandag 15 oktober: Praktisch humanisme; maandag 29 oktober: De humanis tische variëteit; maandag 12 no vember: Mens- en wereldbeeld; maandag 26 november: Het ware en het goede; maandag 10 decem ber: Wat leeft nog meer onder de deelnemers. De cursus wordt gegeven door Betsie de Bree. De bijeenkomsten vinden plaats in het wijkcentrum Het Klokhuis, Weberstraat 2 in Amersfoort. Aanvang 20:00 uur. Einde 22:30 uur. De prijs voor deze cursus bedraagt voor leden f 100,00 en voor niet-leden f 120,00, Voor de aanschaf van stencilmateriaal zal ongeveer f 25.00 nodig zijn. Men kan zich aanmelden tot 24 september bij het bureau van het Humanistisch Verbond Eemland, ®033- 4790842. Nadere informatie is ook te verkrijgen bij mevr. Annie Mei link, 8S035-6016010. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! SHRert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5