SO Soest puntloos op eigen bodem VVZ komt tekort tegen Volendam SB Hockeydames Soest onderuit op nieuw kunstgras Knicks openen nieuw complex Hooijer/VCS steunt SEC fm vmmiimwmsm [.WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 19 zoals u wilt. [^portpro^mmaj 'vaste BEZORGERS soestebScöurant SEC haalt lunten binnen Loodgieterswerk Taijiquan Verdedigers heersen in saai duel khcincJcl 'tH' 1 VOETBAL VOETBAL ZONNESTUDIO - SOEST Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 TENNIS Loterij LTC TRIATHLON Schieters actief op WK duathlon Duivenberichtenl HOCKEY Sponsorcontract voor drie jaar getekend Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTORgOOUKMn1 Aanmelden: tel. 601 41 52 Duathlon 11:00 Duathlon van De Schieter, Üiverse categorieën (De Vlasak kers) Korfbal 12:30 Antilopen 4-Eemvogels Voetbal ^.4:30 Ajax-VVZ'49 (Amster- lam) 14:30 SVM-Hees (Maartensdijk) Hockey 12:45 HBS-MHC Soest (D) 14:30 Doetinchem-MHC Soest (H) Voetbal 14:30 AFC'34-Soest (Alkmaar) 14:00 KDS-SEC (Utrecht) Gevraagd n Soest voor de woensdagmiddag Aanmelden: tel. 6014152 55EC heeft afgelopen zondag goe- zaken gedaan. De ploeg wist Bmet 6-2 te winnen van De Vecht len kan drie punten bij zijn conto ■bijschrijven. |De eerste helft bood nog een echt gevecht om de voorsprong. Beide ■ploegen kregen kansen. SEC wist middels een strafschop van Mi- Ichael van de Broek het eerste I doelpunt te scoren. Maar voordat I het doelpunt goed en wel gevierd I kon worden was het De Vecht die I twee maal het doel van SEC wist I te vinden. Toch gingen beide ploe- Igen met een gelijkspel in de rust I de kleedkamer in. Jeffrie van de Hoed bracht SEC langszij. I Na de rust was er een compleet nieuwe wedstrijd aan de gang. I SEC nam het initiatief en behield deze ook gedurende de resterende I 45 minuten. Van de Hoed zorgde voor de 3-2, waarna Mohammed I Touhami met een schitterend doel- punt zorgde voor de definitieve voorsprong. SEC bleef gedreven spelen, zodat het ook in de slotfa se van de wedstrijd nog mooi was om naar te kijken. Jeffrie van de Hoed was deze zondag de goal- tjesdief. Hij maakte er maar liefst vier voor de thuisploeg. Aanstaand weekend speelt SEC tegen het Utrechtse KDS. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 I Taijiquan (T'ai chi ch'uan) is een uit China afkomstige bewegings- t leer. Iedere morgen ziet men daar I grote groepen mensen bezig met 1 het geconcentreerd uitvoeren van I sierlijke trage bewegingen. Het I doel ervan is, naast het oefenen I van het lichaam, het bereiken van I harmonie tussen lichaam en geest. I Het oefenen van Taijiquan vergt 1 geen grote lichamelijke inspannin- gen. Iedereen, jong en oud, sterk lof zwak en zelfs met een minder I goede gezondheid, kan Taijiquan beoefenen. 1 De lessen starten op donderdag 20 I september en worden gegeven in |de gymzaal aan de Smitsweg van 8:00 tot 19:00 uur. Het betreft een afgesloten cursus, de lessen jzijn doorlopend. Instappen kan op elk moment. Informatie: §§5822791 (in het weekend). SO Soest heeft voor de tweede opeenvolgde keer geen punt weten te halen. In een saai duel verloor de thuisploeg met 1-0 van Omniworld uit Almere. De ploeg uit Soest kon het vooral aanvallend niet waarmaken. Beide ploegen hadden een pro bleem in de voorhoede. De aan vallers misten de kracht om goede kansen te kunnen creëren. Alleen Roy van der Mije van Omniworld zag in de 33510 minuut een gaatje. De van Argon overgekomen spits kapte zich goed vrij en liet SOS- doelman Hagen kansloos. Behalve het doelpunt was de eerste helft vooral saai te noemen en het spel werkte op de gaapspieren van de toeschouwers. In de tweede helft was het spelpeil eveneens niet hoog. Omniworld leunde achterover en loerde op een counter. Soest kwam iets beter in de wedstrijd toen Hendrin Khan- dan in het veld kwam, die de kop- sterke Gerdo Kuenen verving. In de slotfase zat Soest zelfs dicht bij de gelijkmaker. Doelman Hagen kwam de voorhoede versterken, wat altijd een spectaculair effect geeft. John Sliedrecht kreeg nog een vrije schietkans, maar de doel man van Omniworld pareerde de ingeschoten bal knap. Even later zorgde Marco Lam ervoor dat de achterstand niet groter werd door de bal van de lijn te werken. Hoewel de ploeg een nederlaag te verwerken heeft, zit de nieuwe Gerdo Kuenen komt net te laat om het doelman Casper Nelis (Omniworld) lastig te maken. Foto: Herman van Dam ploeg van trainer Ruud Vork ver dedigend goed in elkaar. De ach terhoede met Everts, Van Wijk, Sliedrecht en Schonewille vormt een stevig front. SO Soest wint echter te weinig duels op het mid denveld en de spitsen Dennis van der Horst en Pascal Wissink heb ben op dit moment niet de nood zakelijke vorm om openingen te creëren. Aanstaande zondag speelt de ploeg in Alkmaar tegen AFC'34. Wellicht dat het hardwerkende, degelijke team van Ruud Vork daar een puntje kan pakken. Het eerste duel van promoven dus VVZ'49 op de thuisbasis heeft geresulteerd in een bitte re nederlaag tegen degradant uit de Hoofdklasse Volendam. De thuisploeg verloor met 2-1, maar heeft laten zien dat het niet kansloos was tegen de ti telkandidaat van de eerste klasse. Foto: Aldo Allessie Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 3761 CR Soest TeL 035 - 602 30 22 Zonnebank met 2gezichtsbruiners lOxf 95,00 per keer 12,00 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 xf 125,00 per keer IS,00 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 xf 175,00 per keer 20,00 Openingstijden: maartdag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur WZ kwam voortvarend uit de startblokken. Binnen drie minuten kreeg de ploeg twee kansen om op voorsprong te komen. Gijs Schaap zag zijn schot helaas op de paal belanden en het schot van Hidde Reitsma leverde slechts een corner op. Hierna was het Volendam die de beste kansen kreeg. In de elfde minuut troefde Ben Zwarthoed verdediger Bas van Doorn af en bracht de bal achter doelman Eddy van der Heyden. WZ liet zich niet van de wijs brengen en bouw de een veldoverwicht op wat in de 22s'c minuut resulteerde in het ge lijkmakende doelpunt van Gijs Schaap. De vrije trap van Jordi Brouwer kwam via de keeper voor de voeten van Schaap, die geen moeite had de bal hard in het dak van de goal te schieten. WZ was echter niet in staat de voorsprong in de eerste helft uit te bouwen. Ook na de rust was WZ de ploeg met de meeste kansen, zelfs nadat ze met tien man verder moesten spelen. Hidde Reitsma kon voortij dig de doucheruimte opzoeken met twee keer geel op zak. WZ verzuimde de kansen te verzilve ren, wat niet gold voor de ploeg uit Volendam. Ver in de blessuretijd bracht Volendam de score op 2-1 door een gat in de moegestreden verdediging van WZ te vinden. Een onverwachte tegenvaller voor de thuisploeg van Steef van de Oosterkamp, maar de ploeg kan hoop putten uit haar eigen spel en de kansen die gecreëerd werden. WZ'49 maakte het titelkandidaat Volendam wel degelijk moeilijk en dit biedt mogelijkheden voor de nieuwkomer in de eerste klasse. CentwM Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van ivoe. t/m za. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 LTC Soestdijk heeft de trekking van de loterij verschoven van zon dag 23 naar zaterdag 22 septem ber. Op die dag worden de halve finales van de clubkampioenschap pen gehouden. De opbrengst van de loterij is bestemd voor projec ten voor Braziliaanse straatkinde ren. Een lot kost 2,50. Te winnen zijn onder meer een gesigneerd shirt van Paul Haarhuis en een half uur gratis tennisles. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Afgelopen zondag werd in Venray het WK Duathlon op de lange af stand voor age-groupers afge werkt. Deze bestaat uit 15 km lo pen, gevolgd door 62 km fietsen en afsluitend nog eens 7,5 km lo pen. Voor De Schieter verschenen, op het vanwege de harde wind zeer zware parcours, Joop Leijen- horst en Bea Kendziorra aan de start. Leijenhorst klokte 3 uur 44 minuten en 31 seconden en finish te daarmee op een 19e plaats in zijn categorie. Bij de dames 40 tot 45 jaar klokte Kendziorra, die in het laatste gedeelte van het fietsen nog een zware stortbui te verwer ken kreeg, 4 uur en een dikke mi nuut. Ook Harry van Brummelen van atletiekvereniging Pijnenburg verscheen aan de start van dit eve nement; hij bracht 4:00:22 op de klokken. P.V. DE ZWALUW wedvlucht; Strombeek: af stand: 155 km; wind: noord westen. In concours: 165 dui ven; V. Es Rijksen 1, R. v. Hornsveld 5, R. v. 't Net 13, Comb. van Egdom 15, P. Kanters 17, Comb. de Bes-de Bree 21, G.M. Schimmel 22, L. Vogel 23, J. Benschop 25, Gebr. de Bruin 28, H. Toonen Zn. 35, A. Teunissen 39, R.W. Grift 51, C. Kamphorst 81, H. Vos, E. v.d. Brakel Znn 89, H. Wolf- sen 99, J. v.d. Brakel Zonen 108, J. de Jong 122, Patrick Ingrid 141. Groep A: V. Es Rijksen 1, 2, 3, 4, R. v. Homsveld 5, Groep B: G.M. Schimmel 1, L. Vogel 2,5, J. Benschop 3, H. Toonen Zn 4, Groep C: A. Teunissen 1, 4, C. Kamphorst 2, H. Vos 3, J. de Jong 5. Het nieuwe kunstgras heeft af gelopen zondag geen geluk ge bracht voor het Dames 1 van MHC Soest. Met een 4-0 ne derlaag gingen zij in de stro mende regen kansloos ten on der tegen USHC Utrechtse Studenten Hockey Club). De teleurstellende prestatie kwam niet geheel uit de lucht vallen. Het damesteam van Soest is namelijk niet compleet. Slechts acht dames bemannen de selectie, waarvan een geschorst is en nog een op va kantie is. Om het team compleet te maken moest de coach een aantal uit Dames 2 mee laten spelen, die kort daarvoor hun eigen wedstrijd hadden gespeeld. Volgens Gonda van Noppen, aanvoerster van Da mes 1, lag het niet aan de voorbe reiding. 'We hebben veel in de bos sen gelopen en een aantal oefen wedstrijden gespeeld. Aan de con ditie lag het dus niet.' Hoewel de uitslag wellicht anders doet vermoeden was de strijdlust wel degelijk aanwezig, maar USHC was duidelijk een maatje te groot. De vier doelpunten vielen allen in de eerste helft. In de twee de helft was het erg veel eenrich tingsverkeer, maar de dames van Soest wisten de boel achterin goed op slot te gooien. Het handjevol publiek, dat zich had verscholen onder de luifel van het clubhuis, was ook niet in staat het tij te ke ren. Het slechte weer was debet aan de lage opkomst van de toe schouwers, waardoor de eerste competitiewedstrijd op eigen bo dem een wat trieste uitstraling kreeg. De heren van Soest maakten een betere indruk. Zij versloegen te genstander Barneveld met 6-0. Met agressief spel waren zij bedui dend beter dan Barneveld. In de laatste minuut werd een strafpush toegekend, die prachtig in de rech- Foto: Herman van Dam terbovenhoek verdween. Een te rechte overwinning voor de heren van Soest. Zelfs de zon liet zich de gehele wedstrijd zien, zodat het uiteindelijk een aangename mid dag werd voor de toeschouwers en de spelers. En het nieuwe kunstgras? Dat n}oet nog wat beter ingespeeld worden. Op dit moment lijkt het nog het meest op een zandbak door de grote hoeveelheid aan zand dat nog op het kunstgras ligt. Door de vele regenval van de af gelopen dagen was de mat boven dien erg stroef, waardoor de snel heid uit het spel werd gehaald, al dus Gonda. Het nieuwe clubhuis is inmiddels wel aardig ingewijd. Een gesneuvelde ruit is daar het bewijs van. Verder was er nog een nega tief geluid te horen over de par keerruimte aan de Bosstraat. Het was misschien maar goed dat er niet al teveel toeschouwers waren. Hef nieuwe complex van de Knickerbockers aan de Bos straat is afgelopen zaterdag of ficieel in gebruik genomen. Zowel leden als oud-leden knipten het lange lint tegelij kertijd door, waarna een dag van feesten kon beginnen. De Knicks speelden al sinds juni op het nieuwe complex, maar tot zaterdag moest er nog heel wat gebeuren om alles op orde te krij gen. Zowel leden als oud-leden hebben meegeholpen. De officiële ingebruikname stond dan ook in het teken van de verbroedering tussen de leden en de oud-leden. Dat het veld officieel ingewijd werd met een wedstrijd tussen het eerste team en een team van oud- leden, heeft hopelijk geen negatie ve uitwerking gehad op deze ver broedering. Het eerste won overi gens nipt. Het doorknippen van het lint ge beurde door alle aanwezigen. Te gelijkertijd werden de scharen in het lint gezet na een countdown vanaf tien. De voorzitter werd ook nog even in het zonnetje gezet. Foto: Aldo Allessie Huizenga kreeg als verrassing zijn eigen plein toegewezen door de bestuursleden: Het Huizengaplein, zo luidde de naam op het bordje. De verdere dag werd doorgebracht met verhalen over vroeger en nu, uiteraard onder het genot van een drankje. In de middag werd de barbecue in gebruik genomen om de magen van wat eten te voor zien. Tot laat werd het nieuwe complex door de aanwezigen inge wijd. In de kantine van SEC aan de Bosstraat heeft vorige week de plechtige ondertekening plaatsgevonden van de spon sorovereenkomst die de roem ruchte Soester voetbalclub heeft afgesloten met Hooijer/ Verhuurcentrum Soest. Na mens het bedrijf zette directeur Evert Hooijer zijn handteke ning onder het contract. Dat gebeurde onder het toeziend oog van o.a. beschermheer burge meester Koos Janssen (rechts op de foto) en enkele 'oude getrouwe' SEC-ers. De overeenkomst is aan gegaan voor drie jaar en Hooijer/ VCS biedt de hoofdmacht van SEC - het eerste en het tweede zondagelftal - niet alleen recht streeks financiële steun, maar ook in de sfeer van de materiële voor zieningen. De banden tussen Hooijer en SEC zijn al oud. Zowel Ab Hooijer (op richter van het bedrijf) als Evert Hooijer (de huidige directeur) heeft er gevoetbald. Ab Hooijer was in 1954 overigens de eerste Nederlandse profvoetballer (bij 't Gooi) en ook Evert heeft een prof- carrière achter zich bij o.a. Twen te, Zwolle en Amersfoort. Maar voor SEC lopen de Hooijers altijd nog warm. 'Het was vanouds toch altijd dé club van Soest,' aldus Evert Hooijer. Dat SEC afgelopen zondag zijn tegenstander De Vecht direct al met 6-2 versloeg is vol gens hem een zeer gunstig teken. Evert Hooijer tekent namens Hooijer/VCS de sponsorovereen komst met SEC. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 2001 | | pagina 19