en D Oliebollen 4,95 I Honderd eigenaren 'Overhees 1' ÏPB-Soest viert 80-jarig bestaan Hoe het buitenbad verdween uit Soest Artishock heeft z'n nieuwe piano JOPINIE l McGregor opent nieuwste shop in Baarn n van Ouderen v^- WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 Ir SOESTER COURANT PAGINA 21 amilie Nieuwerf in de bloemetjes gezet •agverzorging ekrant foordelen ran Festool- machines MODE BOEIEND! AVONTUURLIJK! FANTASIERIJK! OPWINDEND! VvE Beheer Starrip voert beheer voor verenigingen van eigenaren 5 stuks voor lig INKEL Toch weer anders SOS Hulpdienst zoekt vrijwilligers Griftland College 'legionellaveilig' CDA-vrouwen over mediapastoraat s de verzorging voor je»,, I partner erg zwaar wordt J merkt dat je hierdoor e leerd raakt, is de dagver,,,C tg misschien een oplossi™? 'en woning wil men nog rlaten, doch door geesteM lichamehjke achteruit» J en steeds meer op de tal n de partner, buur, of wj n aangewezen, e kinderen werken ento :n zelf een druk jong geajj Idt meestal ook voor de bi de praktijk betekent dit 4 le zorg op de partner net imt. Deze is zelf ook nit eer de jongste, zodat 4 jortdurende zorg voor hemt iar erg zwaar wordt, e dagopvang is niet Deld om de partner te ontlasi* iaar ook om met een goj( agprogramma, dat wordt aa» ïpast aan de persoonlijke be- oeften van de deelnemei eer structuur te brengen in k agelijks bestaan. Wellicht eze manier mogelijk opna® 1 een verzorging- of verplet uis uit te stellen of te voorfe ïen. )m in aanmerking te kome ïoet een aanvraag worden inge- iend bij het RIAGG. Alsa an de noodzaak zijn overtuig /ordt er contact opgenomcr iet de coördinator dagverzot' jng, hetgeen in Soest loopt i >ZS Molenschot. Als alle papje-: en in het bezit zijn, volgt eet misbezoek. Tijdens dit bezoei vordt nagegaan hoe een en aa Ier voor U het best kan wordt ;eregeld. Uiteraard in iverleg met de partner, :n andere betrokkenen. 3e dagverzorging is linsdag en donderdag van 10. ïur tot 16.00 uur. U kunt lol| l dagen deelnemen. .q het dagprogramma /erschillende activiteiten aan boi] i.a.: Realiteit - oriëntatie training] Dewegen, zingen en activiteiter van koken, spel en handvaardig beid. Men kan alleen of ii groepsverband aan deze bezig heden deelnemen. Tussen éi middag wordt er warm gegeten Voor vervoer kan worden zorgd door gebruik te makei van de seniorenbus. Een retoui met deze bus kost 6,00. De dagverzorging vraagt een eigeo bijdrage van 9,00 per dag. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u de dagverzorgiof bellen. Wij zijn bereikbaar op dinsdag en donderdag van 9.0C tot 16.00 uur. Het telefoonnum mer is 035-6099666. E.A. Drijver-Piw| De Vereniging van Eigenaren (^Overhees 1 heeft vorige week -een gedenkwaardige mijlpaal 'fereikt. De familie Nieuwerf van het Luytenaarpad werd be groet als 100e lid van deze hieke 'bewonersclub'. È>e vereniging is misschien wel enig in zijn soort in heel Neder- gind, omdat het hier gaat om eige- Etren van laagbouw-woningen. De ■meeste leden zijn bewoners van de R^oormalige) huurwoningen - vooral van Achtgoed - aan o.a. het Choristenpad, de Willaertstraat en omgeving. Ze waren doorgaans al lid van de bewonerscommissie. Sinds de oprichting kent de vere niging van eigenaren een zeer voorspoedige groei, omdat de meeste ex-huurders niet alleen zeer betrokken zijn, maar ook ac tief meedoen. Dat het bestuur al diverse interessante en voordelige acties heeft opgezet - dubbel glas, gezamenlijke schilderbeurten, kor tingen bij leveranciers - zal daar aan ook wel niet vreemd zijn. Er De bestuursleden Janssen en Janssen (r.) begroeten de familie Nieuwerf als ÏOQ' lid. zijn inmiddels vergevorderde plan nen voor een onderlinge 'klussen- dienst', waarmee de leden - met gesloten beurs - bij elkaar die werkzaamheden verrichten waarin ze goed zijn. Voorzitter Wil Jans sen en secretaris Henny Janssen gingen bij de familie Nieuwerf op bezoek om ze met een fraaie bos bloemen als 100e lid van de vere niging te verwelkomen. Festo Tooltechnjc fc Nauwkeurig Minder herrie Trillingsarm Grote afnamecapaciteit bij schuren Kwaliteit Levensduur 1+2 jaar Garantiesysteem •75 jaar op de markt Perfecte stofafzuiging Systainersystem 48-uurs reparatieservice www.festoot.com De Vereniging van Vrijzinnig jvodsdienstigen kortweg VPB-Soest herdenkt op 15 eptember het feit dat zij 80 jaar geleden werd opgericht, let jubileum wordt gevierd tij dens een feestelijke bijeen- omst met een gevarieerd mu- aekprogramma in het kerkge bouw aan de Rembrandtlaan 20. Op initiatief van de heer Lekker- srker, die zich in 1921 vanuit iaarn in Soest vestigde, wordt ge- irobeerd een vereniging van Vrij- innig Godsdienstigen te stichten, ij vindt medestanders en op 5 ïptember 1921 wordt de vereni- ing opgericht, een start met 120 :den. De eerste ledenvergadering indt plaats op 12 oktober 1921. iet ledental bedraagt inmiddels T70. De eerste kerkdienst wordt op <2 oktober gehouden, voorgegaan loor ds. Voorduin uit Naarden. Al in 1922 ontstaan plannen om een eigen gebouw te stichten, al dan niet samen met andere geïnte resseerden. In de ledenvergadering van 26 januari 1924 wordt defini- jef tot de bouw besloten. Het ont werp is van architect Van Meurs en de bouwkosten worden begroot op 15.950 gulden! Het ledental is ge legen tot 189. Op 24 september 925 wordt de kerk ingewijd door ds. Mackenzie uit Amsterdam. De am 'Religie en Kunst' is ingege ven door de wens om de kerkzaal te kunnen verhuren. Daarom ook is het podium van het liturgisch entrum zo hoog. Men gaat sparen roor een echt orgel ter vervanging 'an het in gebruik zijnde harmo- ium en tweeëneenhalf jaar na de ïning van de kerk is het orgel er. 1932 is de kostprijs van 5800 Iden pas geheel afgelost. De eer ste organist is de heer Breekveldt. Hij wordt in 1942 opgevolgd door de heer Van Driest, die er een ^veertigjarig jubileum mee zal berei- ken. ■m de vooroorlogse crisisjaren gaat het bergafwaarts: leden bedanken, een aantal heeft problemen met de {betaling van contributie. Er wordt ^Bezuinigd, het aantal kerkdiensten wordt beperkt en er wordt zelfs even overwogen om het kerkge bouw te verkopen. Pas in 1938/39 treedt daarin een kentering ten gunste op, hoewel de eerste oor logsjaren moeilijk blijven. In 1942 wordt voor het eerst een voorgan ger benoemd, ds. Goorhuis. Tot aan die periode worden de dien sten geleid door diverse gods dienstonderwijzeressen. Ds. Goor huis blijft helaas maar twee jaar en wordt nog een jaar later opgevolgd door de heer Kalis. Deze vertrekt na één 1 jaar om veiligheidsrede nen. Zoals bij veel kerkgenoot schappen het geval is komen er veel nieuwe leden, die in de barre oorlogstijd hulp en troost zoeken. Op 12 januari 1947 doet mejuf frouw C.E. Jolles haar intrede als voorgangster en zij zal met grote bezieling 19 jaar lang de kerkdien sten leiden. Er ontstaat een perio de van grote bloei, nieuwe activi teiten worden gestart, zoals een bazar, een kerstontbijt, kinderne- vendienst en de aankoop van een terrein in Soest Zuid. Bij het 25- jarig bestaan van het kerkgebouw worden een luidklok en een klok kenstoel aangeboden en aange bracht. De vereniging heeft zich pas in 1938 aangesloten bij de lan delijke N.P.B., voor die tijd is dat in de ogen van vele leden te duur. Na de oorlog wordt de Stichting Bejaardenzorg door de landelijke N.P.B. in het leven geroepen en dat heeft voor Soest grote gevol gen, want er wordt besloten tot de bouw van een bejaardenhuis in Soest: Braamhage. Braamhage is een van de eerste bejaardenoorden in Soest en wordt op 16 maart 1957 officieel geopend. De mees te bewoners worden lid van de ver eniging, die daarmee uitgroeit tot een middelgrote afdeling van de N.P.B. Het op 27 november 1965 geopende semi-permanente ge bouw in Soest-Zuid blijkt niet zo'n succes, omdat de uitbreiding van Soest niet in Zuid plaatsvindt maar in wijken als het Soesterveen en Overhees. Er worden nog een tijdlang kinderdiensten gehouden maar in 1981 vindt verkoop plaats. Op 16 september 1965 doet ds.W. Leerink zijn intrede en hij zal de afdeling, die dan 380 leden telt, gedurende een periode van 17 jaar op bezielende wijze stimuleren. In 1971 wordt het 50-jarig bestaan op luisterrijke wijze gevierd. In 1974 volgt de oprichting van de Dames Contactkring en in 1976 wordt het NPB-koor opgericht. In oktober 1982 wordt ds. Leerink opgevolgd door de heer P. v.d. Laarse. Helaas ontstaan er problemen met het bestuur en een aantal leden en er moet besloten worden om het dienstverband voortijdig te beëin digen. Er volgt een moeilijke pe riode waarin de vereniging hulp krijgt van ds. A. van Lunteren en ds. L.C. Kraak, totdat op 26 april 1987 weer een eigen voorganger kan worden benoemd, de heer H.W. Kuiper. Ten gevolge van de genoemde problemen is het aantal leden aanzienlijk geslonken. In november 1988 neemt organist Van Driest afscheid na 46 jaar trouwe dienst. Hij wordt opge volgd door afwisselend mevr. A. Timmers en de heer P. Loef. Op 22 september 1991 wordt het 70- jarig bestaan gevierd en wordt de oud-voorgangster mejuffrouw Jol les benoemd tot erelid van de ver eniging. De laatste tien jaar kampt de NPB-Soest met een sterke vergrij zing van de leden. Veel leden uit Braamhage overlijden. In 1994 is het ledental gedaald onder de 100. Er wordt een beleidsplan opge steld voor de toekomst en de fi nanciële reserves worden ten dele aangewend voor een grondige res tauratie van het orgel, de verwar ming, de consistoriekamer en de keuken. Er worden in het winter seizoen maandelijks speciale bij eenkomsten georganiseerd, waar ook niet-leden welkom zijn. Meestal zijn dit lezingen over ac tuele onderwerpen. De landelijke NPB bestaat 125 jaar in 1996. Zij viert dit in de Rode Hoed in Amsterdam en met een pinksterweekeinde in Papen dal in Arnhem. De verschillende vrijzinnige groeperingen in Neder land besluiten een gemeenschap pelijk maandblad uit te geven: 'Vrij Zicht'. In 1997 wordt de voorgan ger H. Kuiper opgevolgd door mevr. C.A. van de Kuil. Bij Braamhage begint de sloop van de aanleunwoningen, hetgeen het ein de van deze instelling inluidt. In middels zijn al acht leden 50 jaar lid van de vereniging. In 2000 ver huizen de laatste bewoners van Braamhage naar Résidence Sou- veraine. Het oude hoofdgebouw wordt gesloopt. De vereniging heeft diverse moei lijke perioden overleefd. Het be stuur en de kleine groep enthou siaste leden blijven optimistisch, vandaar ook de viering van het 80- jarig bestaan met een muziekmid- dag en een maaltijd in het NPB- gebouw aan de Rembrandtlaan nr. 20. Aanvang: 15:00 uur. Het karakteristieke kerkgebouw van de NPB aan de Rembrandt laan. Dét is de najaarscoilectie van Plaza Mode o.a. Armani Jeans Girbaud Armani Collezioni Marccain KONINGINNELAAN 18-20 SOESTDIJK 035-5880780 VvE Beheer Starrip te Soest verzorgt administraties voor verenigingen van eigenaren in Soest, De Bilt en Utrecht. Het is een middelgroot kantoor, be staande uit vier medewerkers en gespecialiseerd in het finan ciële, administratieve en tech nische beheer van onroerend goed. 'Onze visie is erop gericht om onze klanten bij naam te kennen en niet bij nummer. Wij lopen graag een stapje harder voor een VvE. Een 9-tot-5-mentaliteit kennen wij niet,' aldus Mascha Ripperda van Starrip. 'Onze werkwijze is: één vaste contactpersoon, betrokken en slagvaardig. Optimaal beheer vraagt naast hechte samenwerking met de eigenaren ook korte com municatielijnen. Daarom krijgt men bij ons te maken met één con tactpersoon, ondersteund door een brede staf. Een betrokken VvE- manager die alle ins en outs van de vereniging kent en bij wijze van spreken elke steen van het com plex weet te liggen. Een partner die op basis van uitgebreide ken nis en ervaring ook z'n adviesfunc tie volledig waarmaakt en samen met het bestuur vorm geeft aan het beleid van de VvE.' Starrip hecht veel waarde aan een goed persoonlijk contact tussen bestuur en het kantoor. Op dit moment beheert de firma 30 VvE's. Zij kan scherpe tarieven afgeven omdat het kantoor effec tief gebruik maakt van automatise ringstoepassingen. 'Onze visie is om bestuursleden bij naam te kennen en een extra ser vice/dienstverlening te bieden, zonder dat daar direct een extra bedrag voor gerekend wordt, al dus Mascha Ripperda. 'Wij zijn zeer flexibel en leveren graag een maatwerk voor de verenigingsad ministratie. Specifieke wensen be treffende de inrichting van de ad ministratie zijn uiteraard mogelijk.' Starrip maakt ook veel gebruik van e-maü en geautomatiseerde admi nistratie en boekhouding/verwer king. 'Wij hebben een 24-uurs ser vice voor het melden en verhelpen van storingen. Eenmaal in de 6 weken lopen wij door het complex heen en bekijken of er zaken zijn die direct aangepakt moeten wor den en bespreken dit met de be stuursleden.' Wie interesse heeft kan vrijblijvend een offerte aanvragen, telefonisch, per fax of e-mail. Vraag dan naar Mascha Ripperda, 88(035) 60 25 186, fax: (035) 69 75 209; e-maü: starrip@worldonline.nl i n .4. BROcJJnEI?^^ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Het toonaangevende kleding merk McGregor opent van daag (12 september) de aller nieuwste McGregor Shop in de Laanstraat 47 in Baarn. Met de opening van deze shop, in het centrum van Baarn, wordt de 23e McGregor Shop voor man nen in Nederland een feit. De nieuwe zaak is ingericht en ontworpen volgens het laatste win kelconcept van McGregor. De vloeroppervlakte van de McGre gor Shop is 156 m2. De eigentijd se shop is 23 meter diep. De ba- siskleuren in de winkel zijn don kerblauw, afgewisseld met lichte panelen. De indeling is overzichte lijk voor de consument. Het aan bod bestaat uit een compleet as sortiment business- en leasure wear, inclusief accessoires. In 1921 introduceerde de Schotse McGregor-emigrant David Doni- ger sr. in New York voor het eerst 'coordinated sportswear'. Momenteel heeft het merk een typisch jonge Ameri kaanse uitstraling, met als rode draad de rijke Schotse traditie. McGregor noemt dat 'The Best of Both Worlds'. De beroemde ruit werd door McGregor als eerste in mode toegepast en wordt nog steeds in elke collectie verwerkt. McGregor richt zich op sportieve mannen van 30 jaar en ouder, die bereid zijn kleding aan te schaffen met een eigen identiteit en van hoge kwaliteit. Zij^zijn internatio naal georiënteerd en onderkennen het toenemende belang van vrije tijdsbesteding. 'Wij merken dat steeds meer mannen op hun werk graag een comfortabel kostuum van hoogwaardige kwaliteit dra gen. In hun vrije tijd willen zij ech ter sportief gekleed zijn, waarbij een stoere Anglo-Amerikaanse stijl de voorkeur heeft. McGregor biedt een complete mannenlijn, inclusief accessoires', aldus de trot se shopmanager Erik Ernst. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 I Fietstocht Vanaf de parkeerplaats tegenover paleis Soestdijk maken de huis vrouwen vrijdag 14 september een fietstocht. Het vertrek is om 10:00 uur. Onderweg maken ze een kof- fiestop en voor de lunch zijn ze weer terug. Bij twijfelachtig weer, 88 6017418. Lezing Een dialezing over vrouwen in Egypte is er op dinsdag 18 sep tember vanaf 14:00 uur in ont moetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat. Voor de pauze behandelt mevrouw A.G. de Vries-Wegma de vrouw uit de tijd van de farao's, daarna de he dendaagse Egyptische vrouw. Heeft U met die snikhete da gen in de afgelopen zomer nog wel eens gedacht aan ons Soes- ter Natuurbad? Heeft U bij die berichten over die onrustige jongeren in Overhees ook wel eens gedacht dat ons vroegere bosbad eigenlijk de ideale hangplek voor jongeren was in de zomer? Heeft U eigenlijk gemerkt dat er bij de Zonneglorendeal een nieuw openbaar toegankelijk buitenbad van 550 m2 verdwenen is? Wist U dat er in plaats van de geplande badhokjes nu 36 hotelkamers (met inpandig privézwembad) door Royal Pare mogen worden ge bouwd? Wist U dat minister Pronk de ge meente Soest heeft teruggefloten? Heeft U gesnapt waarom D66 ook moeite met deze deal had terwijl wij wél Zonnegloren aan de natuur wilden teruggeven? Nee? Dan leg ik het u graag uit. 1992. Verkoop Buitenbad: Gemeente Soest verkoopt Soester natuurbad aan Taphoorn voor 1.1 miljoen gulden, niet meer dan on geveer 6 gulden de vierkante me ter. Taphoorn mag 10.500 m2 be bouwen voor 80 hotelkamers, 96 recreatieappartementen en enkele gebouwtjes voor het nieuwe bui tenbad. Vol trots roept de gemeen te: Soesters wees gerust: het bui tenbad verdwijnt niet. Om het voorstel acceptabel te maken dwingt de gemeente, gesteund door de provincie, een openbaar toegankelijk buitenbad te bouwen van minimaal 550 m2. Taphoorn wordt kort daarna Netjes. Daarna bouwt Netjes het Hotel Royal Pare (80 kamers) en reali seert de bouwvergunning van 96 appartementen niet. De recreatie bestemming levert hem te weinig geld op. Het zwembad verdwijnt van de tekentafel waarschijnlijk onder het motto: 'Een openbaar toegankelijk zwembad vermindert de waarde van je hotel, het kan toch niet zo zijn dat een stelletje Soester knollen zomaar tussen je hotelgasten en de golfers doorlo pen. Bovendien het kost alleen maar geld en het levert niets op.' Hij realiseert het zwembad niet en pleegt daardoor contractbreuk. Door het niet realiseren van een buitenbad bijvoorbeeld in 1994 bespaart Royal Pare tot nu toe (minimaal) 1 miljoen aanleg 0.3 müjoen rente 1 miljoen exploita tie. Door stomweg ongehinderd niets doen, houdt Royal Pare 2.3 miljoen in de knip. Kassa! Het College houdt Royal Pare niet aan zijn verplichtingen. D66 vraagt in '97 het College bij de aanleg van de golfbaan (eerst het zwembad dan de golfbaan) waarom hier niets aan wordt gedaan. 1999. De deal van de eeuw. Omdat de raad Zonnegloren aan de natuur terug wil geven (D66 is daar van meet af aan voorstander van geweest) wordt er een stukje verder op aan de overkant een zak met geld opgehaald. A. Gemeente krijgt 1 müjoen voor: afkoop zwembad. Dat hinderlijk dure ding (D66 destijds: voor 1 müjoen kan je geen bad van mini maal 550 m2 bouwen om maar niet te denken aan het geld dat er jaarlijks bij moet voor de exploita tie). De gemeente kan het daar voor wel. Vol trots roept de heer Krol dat het bad voor de Soesters er komt. Naast het huidige Aqua Indoor. D66 spreekt in de raad over de fopspeen van Krol. Hier boven hebben we al uitgerekend dat Royal Pare zelf al 2.3 miljoen in de knip had gehouden door het niet realiseren van het zwembad. Bovendien koopt hij de toekomsti ge exploitatielasten van 150.000 per jaar af. Contant gemaakt bete kent dat een winst van Royal Pare van nog eens f 3 miljoen. Netjes investeert dus 1 müjoen en krijgt f 5.3 müjoen terug natuurlijk het wegblijven van die Soester badgas ten. B. Gemeente krijgt 5 müjoen voor: Omzetting recreatiebestemming voor 96 appartementen in perma nent wonen voor vooral niet-Soes- ters. D66 destijds in de raad: voor geld zijn kennelijk je principes als gemeente te koop. Kan iedereen nu voor een zak geld de bestem ming van zijn pand veranderen? Deze appartementen worden ver kocht voor gemiddeld 1.000.000. (destijds werd door het College beweerd dat ze 460.000 gulden zouden gaan kosten). Geschatte meerwaarde voor 96 appartemen ten 40 müjoen. Toestaan van extra hotelkamers. Netjes kan nu op de grond van de oorspronkelijk geplande badhok jes hotelkamers bouwen. Meneer Krol zei destijds twintig. Het blij ken er 36 te worden (bijna de helft erbij). Hij bouwt in verschillende lagen 2400 m2 vloeroppervlak met een inpandig zwembad (haha, het komt er niet maar het komt er toch: een zwembad in het hotel maar wel alleen voor de gasten). Geschatte meerwaarde grond op basis van vierkante meters: 2 mil joen. Daarbovenop komt natuur lijk de jaarlijkse exploitatiewinst (volgens opgave van Royal Pare zelf van 1.5 miljoen per jaar. Als we dat bedrag contant maken ko men we op 30 miljoen gulden. Netjes krijgt dus voor zijn 5 mü joen ongeveer 70 miljoen terug. Conclusie Winnaar: de deal van de eeuw is vooral de Deal van Netjes: 6 mil joen investeren om 75 miljoen bin nen te halen een betere exploi tatie van je hotel het wegblijven van de gewone Soester Knol. Kas sa! Het buitenbad verdwijnt nu definitief uit het gezicht. Er komt naast Aqua Indoor hooguit een pierenbadje voor de allerkleinsten. Verliezers: De inwoners van Soest en de geloofwaardigheid van de politiek. Wim Roest Fractie D66 Soest/Soesterberg Het heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad voordat de vereniging Artishock haar langverbeide nieuwe piano in ontvangst kon nemen. Vorige week donderdag was het - eindelijk - zo ver. Met 'man en macht' werd het instrument via (en met daadwerkelijke ondersteuning vanmuseum Oud Soest naar de grote tentoonstellingszaal getransporteerd. Daar kon het za terdag al dienst doen tijdens het jazzconcert, hoewel de officiële ingebruikneming later zal plaatsvinden. Voor de aanschaf van de piano heeft Artishock nogal wat bronnen aangeboord: naast de gemeentelijke bijdrage gaf met name de opbrengst van de recente Spullen- hulp-veiling voldoende armslag om het instrument ca. 10.000 gulden) te kopen. Bij Artishock zijn ze weer hartstikke blij... Foto: Hans Prinsen. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Behalve de wierook uit India is in de Wereldwinkel ook wierook uit Nepal te koop. Het zijn staafjes wierook zonder bamboe-kern. De staatjes zijn gemaakt van een mengsel van kruiden die in het Himalaya-gebergte voorkomen. Aan deze wierook zijn geen che micaliën of kunstmatige kleur- en geurstoffen toegevoegd. De basis samenstelling bestaat uit Machilus- poeder. De wierook bestaat voor 50% van dit poeder aangevuld met andere tot poeder gemalen ingrediënten. Daarbij wordt wat rijstpapier gevoegd om een kneed bare samenstelling te krijgen. Na het zorgvuldig kneden en mengen volgt het persen van de staafjes. De massa wordt door een molen met een aantal gaatjes geperst, (lijkt op een gehaktmolen). De slierten die daar uitkomen worden op lengte afgesneden en in de zon gelegd. Daarna volgt het bundelen tot pakjes. Op de lokale markt in Nepal gebruikt men ook een ande re vorm. De losse wierookpoeder wordt in een wat vochtig rijstvelle- tje gedraaid en dat wordt daarna dubbel getordeerd. Door de moge lijkheid de aanvullende 50% van het mengsel te wijzigen zijn ver- schülende geuren te koop. Te koop en te zien in de Wereldwinkel. Openingstijden: maandag 13:00 - 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 9:30 - 17:30 uur; zaterdag 9:30 - 17:00 uur. f De SOS-THD is een 24-uurs- dienst, waar mensen telefonisch terecht kunnen voor gesprekken over persoonlijke relaties, werk, onderdak, verlies van een partner, discriminatie, eenzaamheid, zwan gerschap, seksualiteit en versla ving. De hulpdienst is op zoek naar vrijwilligers, die geïnteres seerd zijn in deze hulpverlening. Eind september begint de volgen de opleidingsgroep, die vier maan den duurt. De SOS-THD kan je als vrijwiüiger een open en steu nend werkklimaat bieden. Verder werk je in teamverband met gemo tiveerde collega's. De dienst biedt een mogelijkheid om een bijzonder soort maatschappelijke ervaring op te doen. De baan kan je een ver beterd perspectief op de arbeids markt bezorgen. Voor verdere in formatie over deze vrijwilligers- baan bel 035-6215414 of bezoek de website www.sos-thd- hilversum.nl Het Griftland College in Soest wil geen risico lopen met de legionel- labacterie, die de gevaarlijke vete- ranenziekte veroorzaakt: een soms dodelijke longontsteking. De bac terie ontstaat in de waterleiding bij een temperatuur tussen de 25 en 55 graden Celsius en bij weinig doorstroming. Vooral in de zomermaanden, als de school niet gebruikt wordt, kan de bacterie in het drinkwater ont staan. Daarom heeft het Griftland College uit voorzorg de drinkwa- terinstallatie laten veranderen door de fa. G. vd Pol b.v. uit Soest. De douches van de sportzalen worden automatisch met heet water door gespoeld als deze langer dan 24 uur niet zijn gebruikt. De tempe ratuur van het warmwaternet is hoger dan 60 graden, zodat de le- gjonellabacterie wordt gedood. De koudwaterleiding wordt ook auto matisch doorgespoeld. Van de Pol b.v. heeft ook een beheersplan ge maakt; dat is een onderhoudspro- gramma dat ervoor zorgt dat de installatie op langere termijn 'le- gionellaveüig' blijft, Op woensdag 19 september start het CDA-vrouwenberaad Soest/ Soesterberg het seizoen met een bijeenkomst in het Cenakel, Amersfoortsestraat 18 te Soester berg. Mevr. Joke Litjens, bekend van tv, zal de aanwezigen informe ren over het mediapastoraat. Aan vang: 10:00 uur. Ook belangstel lenden zijn welkom. Voor vervoer kan men bellen:886030232 of 6014101.

Soester Courant | 2001 | | pagina 21