r 3 L lEerste open dartkampioenschap Willem-Alexander en Maxima mJ Week van Het Landschap Eerste verzamelruilbeurs Soesterberg op 27 oktober D' I i i 3 Er Info brandweervrijwilligers voor korps Soesterberg Goed gezien in woord en beeld (6) Geen bouwvergunning bedrijfsgebouw BMU BEZORGERS/-STERS n D n n H I <5 o i g-S S?" n XSl cd S 3 o s N -rt> O O ft TT WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 ■Op 20 en 21 oktober in Het Wapen van Soesterberg 'resentatie alternatief plan voor Kamp van Zeist OPHEFFINGSUITVERKOOP Novalux ALLE ARTIKELEN 50% KORTING Vanavond in kazerne Koppenlaan Lambertus v.d. Kooy Na de storm KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Rommelmarkt bij Odeon ZAKGELD VERDIENEN Wij zoeken Viering Cenakel op televisie Dodenherdenking Soldaat Ketting Olivierkazerne Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs Vlooienmarkt in Burgstede co n> n^« n' Cf) N £D £U C/5 SOESTERBERGSEIILcOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Vijfjaar geleden nam Jan Wil lem Hovestad café Het Wapen Soesterberg over. Ter gele- •enheid van het eerste lustrum leeft hij voor zaterdag 20 en rondag 21 oktober het eerste loesterbergs open darttoer- iooi georganiseerd. Hij ver acht minstens 150 deelne- ers, ook uit Soesterberg zelf. De dartsport heeft er namelijk cozeer aan belangstelling ge- vonnen, dat de dartclub Oranjecafé" die haar thuisba- iis in "Het Wapen" heeft ge- onden, voor "t eerst met drie eams in de competitie gaat ipelen. Vorig jaar werd een voorzichtig begin gemaakt met één team. Het presteerde in de laagste (vierde) divisie van de Dartbond Midden- Nederland zo goed, dat het op de derde plaats eindigde. Die positie gaf recht op promotie naar de der de klasse. De Nederlandse dartsuccessen op grote internatio nale toernooien met als hoogte punt het wereldkampioenschap van Raymond van Barneveid, zorgden ervoor dat veel meer mensen zich voor deze tak van sport gingen interesseren. Soester berg bleef niet achter en er werd vaak zo serieus gespeeld dat beslo ten werd de dartclub "Oranjecafé" op te richten. De naam verwijst naar de "Oranjegekte" waarvan sprake is als het Nederlands elftal speelt, "al is het enthousiasme na de wedstrijd tegen Ierland uiter aard even wat minder," zegt Ho vestad. De drie teams beginnen in een nieuwe outfit - blauw shirt met oranje naam - aan de competitie. Het kampioensteam van vorig jaar in de derde divisie, de twee ande re in de vierde. Hierbij is een team dat uit ervaren darters bestaat die eerder elders (Hilversum, Nieuwe- gein) hoger dan de vierde divisie speelden. Deze spelers hebben er nu voor gekozen voortaan in eigen woonplaats te spelen en zij gaan uiteraard voor het kampioenschap. De competitie van de dartbond Midden-Nederland omvat een groot gebied tussen Nieuwegein, Harderwijk en Voorthuizen. Er spelen in totaal 300 teams, ver- Iet Utrechts Landschap slaat 'an zaterdag 22 tot en met zon- lag 30 september z'n tenten op n een van de laatste groene :orridors tussen Soesterberg ;n Huis ter Heide, pal naast het errein van Abrona (De Ster- enberg) ingang Amersfoortse- veg 56. Tijdens de Week van iet Landschap ontvangt de or ganisatie prins Willem- Mexander en zijn verloofde Maxima, naast vele honderden )estuurders en beleidsmakers n naar verwachting (met het öog op het hoge bezoek) vele luizenden belangstellenden. Morgen geeft Het Utrechts Land- chap een persconferentie waar ien toelichting wordt gegeven op iet thema van dit jaar: Hart van de ieuvelrug. De komende jaren zijn initiaal voor dit deel van de Heu velrug. 'Hart van de Heuvelrug' slaat immers niet alleen op de cen trale ligging van het gebied maar ook op de essentiële rol die het vervult als verbindingsroute tussen het noordelijke en zuidelijke deel van de Heuvelrug. Een terugtrekkende beweging van Defensie en krimp van zorginstel lingen biedt kansen voor de na tuur, maar kan ook een omslaan in een bedreiging. Als de vrijkomen de ruimte wordt bebouwd ontstaat een onoverbrugbare barrière waar mee de definitieve tweedeling van de Heuvelrug een feit is. Kamp van Zeist De actuele ontwikkelingen rond het Kamp van Zeist gaan naar het oordeel van Het Utrechts Land schap niet bepaald in de goede richting. Om te laten zien dat het ook anders kan, heeft Het Utrechts Landschap samen met ING Vast goed Ontwikkeling een alterna tief plan ontwikkeld voor het Kamp van Zeist. Dit plan wordt door beide partijen gepresenteerd tijdens de persbijeenkomst. Aan de hand van een korte rondrit met de Heuvelrug Express krijgen de vertegenwoordigers van de pers een nadere toelichting op de situa tie in het Hart van de Heuvelrug en de visie Van Het Utrechts Land schap. Het programma bestaat uit de vi deopresentatie Heel de Heuvelrug, een buitenexpositie over Hart van de Heuvelrug, een expositie over mieren in de grootste mierenhoop van Europa, scholenprogramma het Pootjespad, twee wandelrou tes, excursies over de Sterrenberg en een fietsroute. •De Soesterbergse darters in nieu we outfit, klaar voor het bekertoer nooi, de competitie en het eerste Soesterbergs open dartkampioen schap. Foto: Eemland Pers deeld over vijf klassen: de ere- tot en met de vierde divisie. Ieder nieuw team dat voor de competi tie wordt ingeschreven, begint in de laagste divisie. De spelavonden zijn op maandag, dinsdag en woensdag. De ene week speelt het team thuis, de andere week een uitwedstrijd. Er worden vier sin gles gespeeld, vier dubbels en een bierronde. Dit is een partijtje vier tegen vier met als inzet een rond je van de tegenpartij voor het win nende team. "Daar gaat het meest al vrij fanatiek aan toe, want een rondje willen ze niet verliezen," zegt Hovestad. De teams van Oranjecafé in Het Wapen van Soesterberg, waar geen dag voorbijgaat zonder dat de ba nen (een hoofbaan en vier oefen- banen) bezet zijn, doen ook mee aan het bekertoernooi dat - na een oefentoernooi op zaterdag 15 september - op maandag 17 sep tember begint. De competitie be gint een week later, op 24 septem ber, met een thuiswedstrijd voor de Soesterbergse darters. Open toernooi Hoogtepunt van Hovestad's eerste lustrum in Het Wapen van Soester berg is het eerste Soesterbergs open dartkampioenschap op zater dag 20 en zondag 21 oktober. Ie dereen kan eraan meedoen, al is er een limiet aan het aantal deelne mers. Voor het koppeltoernooi op zaterdag kunnen maximaal 64 dar ters worden ingeschreven, aan het singletoernooi op zondag maxi maal 128. Met het oog op de te verwachten drukte, worden voor deze gelegenheid twee tenten bij geplaatst, voor op het terras als extra barruimte en aan de achter zijde waarin het kampioenschap zich afspeelt. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Huish. artikelen en speelgoed Rademakerstraat 27 - Soesterberg v.a. donderdag 13 september Degenen die ervoor voelen vrijwilliger te worden bij het korps Soesterberg kunnen vanavond terecht in de ka zerne aan de Koppenlaan. Daar begint om acht uur de informatiebijeenkomst voor belangstellenden. Wie verhinderd is maar toch in lichtingen wil, kan telefonisch contact opnemen met de brandweer Soest, korps Soesterberg, £8(035) 60 93 390. Daar kan men zich ook opgeven. Tevens is het mogelijk om elke dinsdagavond (oefen avond van de vrijwilligers) rond acht uur langs te komen. Ook schriftelijke opgave en/of infor matie is mogelijk: Brandweer Soest/Soesterberg, Antwoord nummer 120, 3760 VB Soest. Een postzegel is niet nodig. De brandweer zoekt vrijwilli- gers/sters tussen 18 en 35 jaar. De voorkeur gaat uit naar in woners van de gemeente zelf. Echter, ook zij die in een ande re gemeente wonen maar over dag in Soesterberg beschikbaar zijn voor uitruk, kunnen zich aanmelden. Vanzelfsprekend geldt dit vooral voor diegenen die in de gemeente waar zij wonen al lid zijn van de vrijwil lige brandweer. Wel wordt van hen verwacht dat zij de weke lijkse oefenavonden en cursus sen volgen. De nieuwelingen moeten over een goede gezondheid en con ditie beschikken. Zij moeten een medische keuring onder gaan en een speciale brand weertest afleggen. Daarin wor den ze beoordeeld op lichame lijke vaardigheid, engtevrees en hoogtevrees. Het korps in Soesterberg heeft de beschikking over een goed geoutilleerde kazerne en mo dern materiaal. Ze zijn te vinden langs het strand schelpen voor de kippen schelpen voor het pad zomaar in het zand Je kunt het vinden langs het water soms is het niks, soms heeft het waarde het komt altijd wel van pas voor nu of later De zee heeft veel genomen, maar bracht ook wat op al is het dan geen zeemeermin wel sterren van de zee of soms een oude poppekop Langs de zee en langs het strand daar wacht de dood en ons dagelijks brood we zien wel waar ons bootje strandt Zaterdag 15 september/zondag 16 september Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 gebeds/communieviering; cantores Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 di. M.A.A. Nawijn en R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 geen opgave World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 maandag 08:00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 88030-2293100. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: £80900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, @035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grofvuil, £8035-6093666. Burgemeester en Wethouders hebben het schetsplan van BMU Groep BV voor de bouw van een bedrijfsgebouw in Soesterberg aan de Amers- foortsestraat tussen de num mers 38 en 11 afgewezen. Het ingediende plan voldoet op drie punten niet aan het gel dende bestemmingsplan. 'Vanuit stedenbouwkundig oog punt en uit oogpunt van verkeer is voor geen van de drie punten de toepassing van een vrijstellingspro cedure wenselijk,' aldus b. en w. in de toelichting bij hun besluit. Het bouwperceel ligt binnen het be stemmingsplan Soesterberg- Noord, waarin het de bestemming bedrijfsdoeleinden heeft. Op drie punten voldoet het plan van BMU Groep niet aan het geldende be stemmingsplan: 1. De totale hoogte van het be drijfsgebouw wordt 8.70 meter ter wijl het bestemmingsplan een maximale hoogte van 8 meter toe staat. Het college heeft echter vol gens het bestemmingsplan de be voegdheid vrijstelling van de voor geschreven hoogte te verlenen met een maximum van 10 procent (dus tot 8.80 meter). 2. De bebouwing, meer specifiek de trap en de koekoek, komt aan de kant van garage Plekkepoel op zo'n 70 centimeter uit de zijdeling se perceelsgrens. Het bestem mingsplan schrijft voor bebouwing een afstand van minimaal 2 meter voor. De trap en de koekoek wor den ook tot de bebouwing gere kend. Soesterberg staat een nieuw evenement te wachten: een ver- zamel-ruilbeurs op zaterdag 27 oktober in het dienstencen trum De Drie Eiken aan de Rademakerstraat. Initiatief neemster is mevrouw I.M. Len- sink. Zelf zal ze geen kraampje bemannen op de beurs. Ze ver zamelt weliswaar ook, fuch sia's, 'maar die zijn moeilijk te ruilen, zegt ze gekscherend. 'Het kan natuurlijk wel, maar nee, toch maar niet.' Mevrouw I.M. Lensink, bestuurs lid van het ontmoetingscentrum De Drie Eiken, is in haar vrije tijd erg creatief. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat ze een paar jaar geleden op het idee kwam een creatief-markt op touw te zetten. Met succes, want dit evenement dat twee keer per jaar plaatsvindt, staat voor zaterdag 24 november al voor de elfde keer op de agenda. De verzamelruilbeurs is een nieuw project. 'Veel verzamelaars hebben vaak een heleboel dingen dubbel. Ik vind het een leuk idee om een beurs te organiseren waarop ze kunnen ruilen of op een andere manier hun verzameling kunnen aanvullen of compleet maken,' zegt mevrouw Lensink. 'Er is geen speciale aanleiding geweest om zo'n beurs op touw te zetten. Ik heb het gewoon gedaan om eens te kijken of zoiets in Soesterberg aan slaat. Het is natuurlijk nog te vroeg om te zeggen of dat zo is. De in schrijving begint nu pas. Ik had het idee wel eens in de bestuursverga dering naar voren gebracht en toen zei iedereen: dat is leuk, en ik ken die en die, en die doen vast mee.' De beurs is bedoeld voor iedereen die eraan mee wil doen, dus niet alleen inwoners van Soesterberg. 'Voor de creatiefmarkt komen de deelnemers ook overal vandaan, uit Soest, Amersfoort, Hoogland, Zeist, Bilthoven, Vianen, om éen paar plaatsen te noemen. Deelne mers zijn mensen die een hobby hebben, die iets maken, en dat kunnen ze bij ons verkopen. Het aanbod is altijd erg gevarieerd. Kaarten, zijden sjaaltjes, houtsnij werk, kinderspeelgoed, modelbou wen, tuindecoratie, te veel om op te noemen.' Mevrouw Lensink hoopt dat ook het nieuwe initiatief, van de verza melruilbeurs, aanslaat en dat het minstens een jaarlijks terugkerend Mevrouw I.M. Lensink, initia tiefneemster van de nieuwe ruil beurs. Foto: Eemland Pers evenement wordt, net als de crea tief-markt. 'Ik hoop dat er ook voor de verzamelruilbeurs zoveel deelnemers komen, en weer niet alleen uit Soesterberg.' Wat er al lemaal aan aanbod verwacht kan worden? 'Daar heb ik geen idee van. De mensen verzamelen van alles. Stripverhalen; theezakjes, postzegels, kikkers, poppen, pen nen, schelpen, oude ansichtkaarten uit Soesterberg. Noem maar op.' Ze verwacht toch wel zo'n 25 kraampjes (gemaakt van oude deuren uit flats!). Het inschrijfgeld voor de deelne mers bedraagt 10 gulden, inclusief lunch. Men kan zich tot uiterlijk 22 oktober voor deelname opgeven bij mevrouw Lensink, Chr. Huij- genslaan 129, 3769 XT Soester berg, @0346-352205, of (uitslui tend tussen 8 en 12 uur) bij Tosca van Bussel in De Drie Eiken, @0346-3514021 De deuren van Muziekvereniging Odeon staan op zaterdag 15 sep tember open voor de jaarlijkse rommelmarkt. Rondom het ge bouw staan bovendien kramen en een grote tent. Van 9 tot 15 uur kan men hier terecht voor tweede hands spullen, zoals curiosa, meu belen, glaswerk, speelgoed, kle ding en boeken. Ai deze spullen zijn de afgelopen week door de léden van Odeon aan huis opge haald. De rommelmarkt van Odeon is een belangrijke bron van inkomsten en wordt dit jaar voor de 22c keer gehouden. Nog steeds is de opbrengst van de rommel markt bestemd voor het aankopen van nieuwe instrumenten. De toe gang is gratis. Wij hebben een uitstekende bijverdienste voor u in Soest en Soesterberg. vanaf 13 jaar voor het bezorgen van reclamedrukwerken en huis-aan-huisbladen. Startpremie 25,- Tevens zoeken wij nog bezorgers voor Dagblad De Telegraaf. Aanmelden of inlichtingen: v. Barneveld, Soest 035-602 18 41 3. Het plan voorziet in de aanleg van 18 parkeerplaatsen. Het be stemmingsplan schrijft 1.65 par keerplaatsen per 100 vierkante meter voor. Er zouden dus 23 par keerplaatsen moeten komen, 5 te weinig volgens het schetsplan. Naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders veroorzaakt het bouwplan te veel druk op de om geving. Overigens ontwikkelt het ingenieursbureau DHV in het ka der van de stedelijke vernieuwing een visie voor Soesterberg-Noord. Tot die tijd vindt het gemeentebe stuur een terughoudende houding raadzaam waar het gaat om de toepassing van vrijstellingen, zoals in dit geval. Wat betreft het parke ren merken b. en w. ten slotte op dat ook in het nieuwe bestem mingsplan de huidige norm nog steeds wordt onderschreven. Men dient op eigen terrein in het parke ren te voorzien. Kortom, op basis van het huidige bestemmingsplan kunnen B. en W. geen medewerking verlenen aan het door BMU Groep BV inge diende schetsplan. Op zondag 16 september, 10:00 uur, is er weer een eucharistievie ring vanuit het Cenakel te Soester berg. De viering wordt uitgezon den op televisie. Voorgangers zijn mediapastores Peter Denneman en Joke Litjens. De zang wordt ver zorgd door 'Face to Face' uit Wijk bij Duurstede o.l.v. Tom van Gin- kel. Op maandag 1 oktober wordt bij het monument van de Technische Dienst (TD) op de Soldaat Ketting Olivierkazerne aan het Zeister- spoor de jaarlijkse dodenherden king gehouden voor de gevallen TD-ers. De organisatie berust bij de Technische Troepen. Dit regi ment heeft een dagprogramma opgesteld. Tijdens het officiële deel van de herdenkingsplechtig heid leggen vertegenwoordigers van tal van instanties kransen en bloemstukken. Het programma begint om half tien met de ontvangst. Om elf uur begint de ceremonie met onder meer toespraken door achtereen volgens de regimentscommandant, de dienstvakoudste, de voorzitter van de gezamenlijke reüniecom missie en de legerpredikant. Na de kranslegging is er een gezamenlij ke lunch met de veteranen, om half twee gevolgd door de vetera- nenreünie die om zes uur wordt afgesloten. In Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg wordt op zaterdag 22 september de tra ditionele kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Van 9:00 tot 12:00 uur kan men hier dan te recht voor kleding vanaf maat 74 tot maat 176. Op voorgaande beurzen is gebleken dat er vooral veel belangstelling is voor eigen tijdse kleding. Wat betreft het tweedehands speelgoed heeft de ervaring geleerd dat met name het kwalitatief betere speelgoed goed in de markt ligt. Het inbrengen van de kleding en het speelgoed is mogelijk op vrijdag 21 september, 's avonds van zes tot acht uur in het Dorpshuis. Aan de koper en verkoper wordt over het af te re kenen bedrag een'onkostenvergoe ding van 15 procent gevraagd. Voor het ophalen van de verkochte artikelen is de zaterdagmiddag vrij gehouden, van half drie tot drie uur. Niet opgehaalde artikelen worden aan verschillende projec ten geschonken. Voor inlichtingen kan men onder anderen contact opnemen met Ria LJsseldijk, @0346-352295. In alle zalen van dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein in Soesterberg wordt op zaterdag 6 oktober van 10:00 tot 15:00 uur een najaarsvlooienmarkt gehou den. Alleen particulieren die iets ter verkoop willen aanbieden, kun nen ach hiervoor aanmelden. Ook elke verkoop voor een goed doel is welkom. 'Als men de schuur, zol der of rommelhoek wil opruimen heeft men nu de kans om op een leuke manier van z'n overtollige spulletjes af te komen. Het kan echt een winkel van Sinkel worden waar alles te koop is,' zegt beheer der H.C. Appeldoorn van het Dorpshuis Burgstede. Inschrijven voor deelname is mogelijk in het Dorpshuis tegen betaling van 45 gulden per kraam, exclusief 10 gul- den borg Voor nadere informatie kan men bellen: 3S0346n351975

Soester Courant | 2001 | | pagina 29