Verhuur Q PROGRAMMA - OVERZICHT Danscentrum Gerla 15 jaar CD 5AGINA 30 {jnENSDAG 12 SEPTEMBFR 2001 SOESTER COURANT PAGINA 31 portage agrafie ferlichtingscontrole jieuweweg HANDEL V de Nieuweweg is woensdag- ^|önd tussen kwart voor negen en lait over negen gecontroleerd op lichting van fietsers. De agenten Jraken diverse fietsers aan die n verlichting hadden. De fiet- fOOn: 601 84 02 s zonder verlichting moesten n weg verder lopend voortzet- a Hen fietser presteerde het om ader verlichting door een rood 'Plicht te rijden. Dit resulteerde fen bekeuring. >GkjG 'edkoop 25.00 'voor37.50 3.50 9.75 ookking qq - 17.50 open al jaren sselen 'e jutezak Vlooienmarkt: zondag weer Rijden met glaasje op ^Burgerlijk^tandJ De grote dokter Dag van de diëtist KERKDIENSTEN SCHRAVEMADE B.V. Ontspannen dansen en gezelligheid Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Dierenlief Dierenleed MEDISCHE DIENST Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Vrijwilligers Zapdag in Soest Cantatedienst in Baarn Muziek in Utrecht Paranormale waarnemingen De lopers van de week }Nair Soest Klassiek Wil Veldhuis Zin-On-Zin rELEFOON 035 - 601 Ljddels is het alweer 15 jaar ifden dat Frits en Karin Ger- \m het gelijknamige dans- jtrum aan de Albert Cuy- iwhun danscentrum begon- 3in Soest. 'Hoewel het net is 'U >ve gisteren gestart zijn*, |jd Frits Gerla. 'is er uiteraard M het een en ander veran- y. Begonnen we 15 jaar ge ien in een huurzaaltje aan de lanalaan, inmiddels zijn wij igegroeid tot een ultra mo- jd danscentrum met alles )ler maar komt kijken bij een jto date ontmoetingscen- ijeom je heen kijkt bij Gerla Lis ook aan alles gedacht.. Het Kt, de airconditioning, oergezel- fcbar, uiteraard een glimmende Iketvloer, alle ingrediënten zijn Wezig om er plezierig te vertoe- k 'Wat er echter in al die jaren feoluut niet is veranderd, is het iote plezier dat wij zelf beleven po het geven van de danslessen. hebben het geluk gehad dat wij ja onze hobby ons beroep kon en maken want beter kun je het ch niet hebben. Het blijft een uit- om mensen de danspassen te brengen en er dan tevens oor te zorgen dat zij een avond oispannen uit zijn!' kwel er nog wel eens gefluisterd iü worden dat dansen ouderwets sbewijzen de bezoekers van Ger ikt tegendeel. 'Wekelijks hebben «ij vele honderden mensen jong, ouder te gast in ons danscen- Jum, zowel op de lessen als tijdens ït vrijdansen. Dit mag toch ge- j-0 kn worden als een aardige afspie- van onze huidige maat- diappij', vertelt Karin gedreven, klunt dan toch echt niet spreken oa iets dat niet van deze tijd zou ^.Uiteraard moet je wel met de 'meegaan. Gewoon een uurtje pasles geven zoals dat 30 jaar ge- <&n gebeurde op muziek uit de wie doos, dat kan natuurlijk niet aer. Buiten het leren van de dan- is het gewoon een wekelijks ar ontspannen, genieten van be- $n op je favoriete muziek, itnsen ontmoeten en een borrel en in een modern uit- ■^scentrum en dat alles kan dan pnog eens gezellig samen met je feitner!' Past alle faciliteiten binnenshuis gehikt het danscentrum daar af, ook niet onbelangrijk, over een zee aan parkeerruimte, terwijl de bus een halte heeft voor de deur en een wandelingetje naar het NS-station slechts 10 minuten vergt. Het programma dat Frits en Karin te bieden hebben is uitgebreid. Natuurlijk zijn er de nog altijd populaire Ballroom en Lat in - American cursussen waarbij je je hart kunt ophalen aan de Engelse Wals, Tango, Quickstep, Rumba, Cha-Cha en Jive etc. Maar ook verzorgen zij lessen in Argentijnse Tango, oervorm van de Tango, sensueel, meeslepend en gepassio neerd. Veel losser dus dan de hui dige Ballroom-tango. Ook heeft het echtpaar nog steeds de meer dan populaire countrydanslessen op het programma staan. 'Het country-line dansen in Nederland is werkelijk een hype geworden en niet meer weg te denken uit onze school,' zegt Frits met veel enthou siasme. 'Meer dan 150 mensen vermaken zich wekelijks kostelijk tijdens deze lessen. De populariteit van deze dansvorm komt waar schijnlijk voort uit het gevoel van vrijheid dat het je geeft omdat je niet aan een partner gebonden bent. Öok al ben je alleen je kunt gewoon meedoen en ook qua leef tijd is er eigenlijk geen belemme ring. Of je nu 10 bent of 70, als je benen werken kun je gewoon lek ker meedoen. Daarbij is het ook nog eens een uitstekende manier om in conditie te blijven!' Het danscentrum heeft een coun- try-demonstratie team genaamd 'Zoys', dat geregeld, in vol coun try tenue, optreedt in Soest en wij de omgeving. Het team bestaat uit 16 enthousiaste en ervaren coun- try-dansers die zich met hart en ziel inzetten voor het team. 'Of het nu gaat om een kunstmarkt, bra derie, bruiloft of bedrijfsfeest, de countrydansers maken er iedere keer weer een ware happening van en zorgen er tevens voor dat de sfeer er op het feest helemaal in komt,' meldt Frits trots. Voor wat betreft de normale dans- cursussen is zowel jong als oud aan het goede adres bij Gerla. 'Er zit logischerwijze verschil tussen de interesses van de jeugd en de wat ouderen. Jongeren dansen liever op muziek uit de Top 40, terwijl ouderen dit vaak weer wat te veel van het goede vinden. Natuurlijk houd je daar rekening mee tijdens de lessen.' 'Hetzelfde geldt voor het tempo,' vertelt Karin. 'Uiteraard houd je ei rekening mee of je jongeren van 16 ja ar of mensen van 50 om je heen hebt. Jongeren leren nu eenmaal sneller en vinden het ook leuker als het wat voller is, qua aandacht en gezelligheid is er echter geen verschil want dat is voor iedereen ongeacht de leeftijd even belang rijk!' Uiteraard zijn er ook bij Gerla de zogenaamde vrijdansavonden waarop iedereen zich lekker kan vermaken en de geleerde danspas sen in praktijk kan brengen. Voor de paren is deze avond om de week op vrijdagavond en voor de jongeren wekelijks op de zaterdag avond. En ook hier komen de countrydansers ruimschoots aan hun trekken want om de week is de dansvloer op vrijdagavond voor hen gereserveerd. De kwaliteit van de lessen staat bij Gerla hoog in het vaandel. Het danspaar is aan gesloten bij de NVAD/ANDV, zodat zij op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen op Ballroom en Latin-gebied, terwijl het lidmaatschap van de DCWDA er voor zorg draagt dat zij ook op country-gebied de nieuwste trends en dansen blijven volgen. Op woensdagavond 12 september geven de Gerla's weer de jaarlijk se gratis proefles voor paren-be ginners in hun danscentrum, zodat iedereen eerst even kan meemaken hoe een en ander er aan toegaat. Hoewel zij nog meer zouden kun nen vertellen over hun vak voelen ze zich het lekkerste als zij gewoon aan het werk zijn in hun danscen trum te midden van 'hun' mensen. Onder het motto niet praten maar doen, gaan zij vol goede moed op naar de 25 jaar in Soest. Inschrijf-informatie Dagelijks (behalve op zondag) van 17:00 tot 20:00 uur, 88 035- 6022811. Langskomen kan natuur lijk ook en wel elke ma. en wo. van 19:00 tot 20:00 uur, t/m maandag 24 september in het danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. iNBIED ING an topkok Kranenborg: uit de jutezak eter dan tic pakken. raaf za. 1 sept. De vlooienmarkt die afgelopen zondag op de Eng gehouden zou worden is door het slechte weer niet doorgegaan. Het evenement is daarom - in overleg met het ge meentebestuur - een week ver schoven, naar zondag 16 septem ber 12:00 uur. Er wordt veel aan bod verwacht van curiosa, boeken en antiek. Voor kinderen is er een gratis kleedjesmarkt. Entree: 3,50/4,00. ELKE WEEK EEN .SOSTERÖCÖUR/Wrr, IN DE BUS? Neem een abonnement: fl7,50/€ 7,94 per half jaar! fel, (035) 6014152 Surveillerende agenten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag om half een in de Birkstraat een 36-jarige Amersfoorter aangehou den voor een routine alcoholcon trole. Uit de blaastest bleek dat de man iets te diep in het glaasje had gekeken. De Amersfoorter is mee genomen naar het politiebureau, waar bleek dat hij 0,8 promille al cohol in zijn lichaam had. Met een boete van 410 gulden en een rijver bod van twee uur kon de man het politiebureau verlaten. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 31 aug. t/m 6 sept. 2001 GEBOREN: Roy Branco, zoon van R. Lubber- sen en Y.G.M. van Diepen. - Imke, dochter van J. Smulders en A. van de Grift. - Nienke Berthe Janna, dochter van E.B. Vrieling en M.V. Eussen. - Charissa, doch ter van M. Brons en G.G.M. van Fulpen. - Nathan Ebenezer, zoon van A.C. Uitslag en F. Wisgerhof. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: René van Maurik en Simone Hol stege. - Robert Arie de Graaf en Wilhelmina Albertina Verruijt. - Marcel Piers en Margaretha Theo- dora van Roomen. - Antonie Ma ria Broek en Jeannette Geers. - Harm Jan Panneman en Rianne Burgers. - Jacob Bos en Evertje van Sligtenhorst. WLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Arian Buijten en Mirjam Elizabeth van der Leer. - Willem Jan Scha kelaar en Matjan Broere. OVERLEDEN: Jacobus Duller, e.v. J.C. Cats. - Alida Jacoba van den Berg.- Dina van Maurik, w.v. R.G. Ruis. - Mathilde Julia Albertine Nord, w.v. H.H. Haarlemmer. - Jan Her- mannus Voort, e.v. A.M. Schier- beek. Verkoop Verhuur - Reparatie van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg37b -Tel.6019589 Voor iedere klacht, ziekte of han dicap kun je naar een dokter, spe cialist of therapeut. Helaas zijn er vaak enorme wachtlijsten. Soms duurt het heel lang voordat je aan de beurt bent. En dan nog is het de vraag of je echt geholpen kunt worden aan je ziekte, kwaal of handicap. Aanstaande zondagmor gen, 16 september, vertelt dominee R. Kelder uit Nijkerk over de woorden uit de bijbel: 'Ik de Here ben uw Heelmeester!' Exodus 15 vs 26. God wil je dokter zijn. Hij heeft geen wachtlijsten en luistert naar al je klachten. Uitgelegd wordt welke recepten God je geeft en hoe je (eens) totale genezing krijgt. De dienst in de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt), Paral lelweg 1, begint om tien uur. De middagdienst begint om vijf uur. Daarin zal ds. S.S. Braaksma uit Almere voorgaan. Meer informa tie: 886027898. Voedingsvragen, gezonde voe dingsmiddelen, nieuwe producten, een voedingsdagboek... Antwoord op alle voedingsvragen krijgt men op woensdag 19 september - de landelijke 'Dag van de diëtist' - bij zelfstandig gevestigd diëtiste Ce- lestine Schotanus aan de Ereprijs- straat 89, tussen 10:00 en 15:00 uur. Informatie: ©6023727. Zaterdag 15 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; gemengd koor Zondag 16 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 geen viering Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. H. Goddijn, eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 afscheid pastor W. Veldhuis; alle pastores en koren Rooms-katholiek, Joanneskerk, Wiilaertstraat 51 geen viering Samen op Weg, Julianakerk, Julianaiaan 19 10:00 ds. J. te Winkel, Leusden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H. Vreekamp, Epe; H.A. Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. R.D. van Hornsveld, Boornbergum Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 16:30 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianaiaan 90 09:30 en 16:30 drs. G. van Roekei, Huizen Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. Kelder, Nijkerk; 17:00 ds. S.S. Braaksma, Almere Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 geen dienst Evangeliegemeente, Juiianakerk, Julianaiaan 19 15:30 H. Tromp Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens; H.A. M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 ds. D.J. Dam-Oskam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst; 17:00 praisedienst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. A. Groeneveld, Naarden-Bussum Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De Roef, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 De Gooise Danssociëteit is een club van enthousiaste dansparen (30+), die elke maand een avond bij elkaar komen om het stijldan sen enigszins bij te houden. Zo blijven de contacten op peil en de lichaamsbeweging is mooi meege nomen. Op de clubavonden wor den naar hartelust de quickstep, Engelse wals, tango, rumba, chachacha enz. beoefend op de muziek van Jan Sepp, die met zijn vrouw Gina de club onderdak geeft in het danscentrum aan de Weegbreestraat 205-207 in Soest. Op zaterdag 15 september is er een introductieavond waar geïnte resseerde paren (30+) gratis en vrijblijvend kennis kunnen maken met de club. Wie zich vervolgens inschrijft als lid kan zeker zijn van een gezellige maandelijkse dans avond. Informatie: Piet Traarbach, §85257015, of Ria Brink, (©5416017. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Amivedi Telefoon 60134 87,1 bgg 06-519638 73 VERMIST: Teef, kruising, zwart, middelgroot, 20 kg, ruwharig, loopt schichtig in elkaar gedoken, begint al grijze haartjes te krijgen, Birkstraat, (Soest), kan op weg zijn naar Baarn. Teef, Jack Russell, langharig, wit- zwart, met iets bruin, slecht gebit, schuw, 12 jr, Eigendomweg, komt v/d van Weedestraat (Soest). Teef, Labrador, bruin, iel en slank, getat, Soesterduinen, (Soest), komt uit Culemborg. Reu, Golden Retriever, doof, suk kelt, halsband 16 jr, Noorderweg (Soest). GEVONDEN: Rood-cyperse kater, erg jong, Laanstraat (Soest). Grijze poes, met zwart gemêleerd, langere vacht, jong volwassen, Nis- san-dealer (Bunschoten). Witte poes, jong, Plevier (Bun schoten), Zwarte poes, wit op neus, lipjes, tenen, borst, buik, snorren, de Brink (Baarn). Witte kater, vaalrood, getat, Gen. Spoorstraat (Soesterberg). Zwarte poes, wit plekje op borst, van Weedestraat (Soest). Parkiet, geel, groene stuit, geringd, Maatkampweg (Baam). Zaterdag 15 september /zondag 16 september Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 24:00 uur: H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, 886015631 Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: M.M. de Haan, Lange Brinkweg 63A, §86090424. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maan dag 08:00 uur: R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, 886013322. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus- ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, SS64I2432. Apotheek (extra), zateidag 09:30—13:00 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, §86019646. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 886014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, 886015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Smitsweg 311, tel. 6012630 2001 is het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers. Het hele jaar door wordt er van alles georganiseerd waarbij het vrijwilligerswerk en de vrijwilliger centraal staan. Aan staande zaterdag 15 september is de Nationale Zapdag voor de jon geren. Deze dag kunnen jongeren van 15 tot ongeveer 23 jaar overal in het land kennismaken met vrij willigerswerk in al haar facetten. Uitgangspunt is dat de Zapdag vooral leuk is voor de jongeren om in vrijwilligersland rond te snuffe len. Voor Soest en Soesterberg vindt dat plaats in het gezellige kantoortje van de Vrijwilligerscen- trale Soest aan de Smitsweg 311, het wijkcentrum. Van 10:30 tot 15:00 uur kunnen ze binnenlopen om op de pc in het Intranet van alle vrijwilligerscentrales van Ne derland te zappen. Voor wat be treft de regio Soest/Soesterberg, Baarn en Den Dolder kan er ge lijk contact gelegd worden als er iets aantrekkelijks wordt gevonden om te gaan doen in het nieuwe tri mester of seizoen. Deze speciale soort open dag zal extra aanlokkelijk worden gemaakt door allerhande verrassingen en attracties. Overigens is iedereen iedere week van harte welkom om bij de Vrijwilligers Centrale Soest rechtstreeks te zoeken in het bestand van allerlei kleinere en grotere vacatures, dins dag t/m donderdag 9:00-12:00 uur; ©6012630; e-mail: vwcsoest@planet.nl Op zondag 16 september wordt in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn weer een cantatedienst gehouden. Uitgevoerd wordt de Bachcantate 'Herr, gehe nicht ins Gericht', door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Anneke Huitink. De dienst wordt geleid door J. Nieuwenhuis en begint om 19:30 uur. Zaterdag 15 september, Domkerk: orgelconcert t.g.v. de 100e sterfdag van J. Rheinberger 'Zwölf Charak- terstücke" en enkele werken van J.S. Bach, door Dom-organist Jan Jansen. Aanvang 15:30 uur. Toe gang vrij. Zondag 16 september, Ste. Gertrudiskerk: openingsconcert 'Het motet door de eeuwen heen' door de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aanvang 15:30 uur. Toegang: collecte. Op maandag 17 september ver zorgt Roelof Zwitser een avond met waarnemingen aan de hand van voorwerpen bij PASO, De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A. Aanvang 20:00 uur. Entree: leden 2,50; niet-leden 7,50. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Dennis v. Rouwendaal Leo Kooiman Jos Elbertse Stephan v. Steenveld dit programma-overzicht van Ra- Soest vindt men elke week de =eSevens over de uitzendingen van Jonderdag tot en met woensdag, J's morgens vanaf acht uur tot in ■J namiddag (op een enkele uit kering na) worden uitgezonden 'Jde kabel en de ether. Na deze 'kale uitzendingen wordt overge held naar de regionale zender M tot 's morgens acht uur. van buitenstaanders (inge- n brieven, tips, ideeën en ^cties) voor deze rubriek moet jJ'^Jijk donderdagmorgen in de Jdio worden ingeleverd. Het adres Radio Soest is: Raadhuisplein 'Postbus 3062, 3760 DB Soest, 5J35-6093851; fax: 035- ^3860; e-mail: radio@soest.nl. voor programma-ideeën, pers- milten, aankondigingen, vereni- %nieuws, clubbladen, etc. vindt u in deze Soester fant een speciale editie met Vorige informatie over onze a'e zender. Opvallend daarin is natuurlijk de hoorspelwedstrijd, die Radio Soest heeft uitgeschre ven. Verder vindt u in ON AIR twee interessante artikelen van onze eigen redacteur Jan Olthuis, die twee befaamde Soester radio- en televisieartiesten interviewde over hun carrière in Hilversum. Uitgebreid komt in ON AIR, dat vier keer per jaar huis-aan-huis verspreid wordt, de nieuwe pro- «rammering 2001/2002 aan bod. Voor de puzzelaars is er weer een aardig kruiswoordraadsel met prij zen. Dat was de vorige keer een groot succes. Heeft u suggesties voor de volgen de krant in het laatste kwartaal van 2001 of bent u geïnteresseerd m onze vrijwilligersorganisatie van radiohobbyisten, kom dan eens langs in de studio in de kelder van het Gemeentehuis. U kunt ook een afspraak maken met program maleider Ab Faas. Jacques van de Griendt laat zon dagmiddag 16 september om twee uur orkestwerken horen van Anto- nio Vivaldi: vioolconcerten en cel loconcerten. Deze Italiaanse com ponist was een wereldlijke geeste lijke en had de bijnaam tl preto rosso', de roodharige priester. Hij was een beroemd violist en heeft niet weinig bijgedragen aan de techniek van de viool, de altviool en de cello. De luisteraar heeft geen vergelijkingsmateriaal, maar de concerten, die hij deze middag kan horen, zijn van een onverge lijkbare kwaliteit. In het uur daarna van 'Soest Klas siek' een verzameling Russische componisten: Michael Glinka, Ot- tokar Novacek, Alexander Gla- zunov, Anton Rubinstein, Alexan der Borodin en Sergev Rachma- ninoff. Rusland was en is een enorm groot land en in de grote steden selecteren zich in de conser vatoria vanzelf de beste van de Russische kunstenaars. Vele mu ziekliefhebbers in het westen ge nieten van de overbekende werken van de Russische componisten. Wellicht bent u één van hen. Pre sentatie: Berna Kousemaker. In het programma 'Ontmoeting met...' van vrijdag 14 september zal Paul Spamaaij een interview hebben met pastor Wil Veldhuis. Hij gaat namelijk op 1 oktober met pensioen, met emeritaat, zoals dat in katholieke kringen heet. In deze ontmoeting zal pastor Veldhuis iets meer over zichzelf en over zijn zienswijze op het katholieke geloof vertellen. Op zondag 16 september is er in de H. Familiekerk in Soest- Zuid een feestelijke afscheidsvie- ring. In deze Soester Courant staat een interview met de vertrekken de pastor, maar in het radiopro gramma komt hij ook aan het woord. Overigens wordt deze 'Ontmoeting met...' herhaald op dinsdag 18 september. Mag een politieke partij op grond van haar interpretatie van de bijbel vrouwelijke leden als lid weigeren? Mag een islamitische religieuze lei der homofilie publiekelijk als zie kelijk en zondig veroordelen? En mag een hoofdredactrice van een feministisch maandblad een solli citante met hoofddoekje weigeren als lid van de redactie, omdat in haar beleving het hoofddoekje symbool zou zijn van onderdruk king van de vrouw? Ja, dat mag, want we kennen in Nederland het recht op vrijheid van meningsui ting, verankerd in de grondwet. Maar toch... Hoe verhoudt zich dat recht op vrijheid van meningsui ting met algemeen aanvaarde re gels van fatsoen, ethiek en moraal? In de komende uitzending van 'Zin-On-Zin', vrijdagochtend om 10:00 uur, schaart ons vaste dis cussiepanel zich weer rond de Ra dio-Soest microfoon om met el kaar van gedachten te wisselen over het thema: 'Zijn er grenzen aan het recht op vrije meningsui ting?' Ook nu weer bestaat het dis cussiepanel uit de dames Ellen van den Herik en Gerda Masselink, en de heren Ralph Hakkert en Pieter van Winden, en ook in deze nieu we serie thema-programma's is ge spreksleider weer Ernst Jawetz. Ongetwijfeld zullen de deelnemers aan deze gedachtewisseling hun recht op vrije meningsuiting weer ten volle benutten. Luisteren dus, komende vrijdag! De uitzending wordt herhaald op dinsdag 18 sep tember oml6:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 13 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek gast: Aad Post 11:00 Uw favoriete keuze klassieke muziek 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland 4 Nog eens Wim Sonneveld 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek (h) 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Radio M VRIJDAG 14 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Zin-On-Zin 11:00 Soest 55-plus 12;00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: pastor Wil Veldhuis 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M 18:00 Kerkdienst uit H. Familiekerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 17 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Muziek voor bedrijven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De derde helft sportmagazine 18:00 Radio M 20:00 Zingen maakt blij 20:30 Weg met hobbels 21:00 Boek binnenstebuiten 22:00 Bijbelverzen 22:30 Postludium 23:00 Radio M WOENSDAG 19 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column _van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M ZATERDAG 15 SEPTEMBER DINSDAG 18 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 16 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Vrijwilliger 2001 13:00 Dit was de week 14:00 Soest klassiek 16:00 Radio Soest non-stop 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Uw favoriete muziek 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Zin-On-Zin (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Seniorenvragen 19:00 De verrekijker 19:30 Het kompas Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voor- keuzetoets kan zetten, kan bel len met de hulpdienst van Ra dio Soest: ffi(035) 6093851 (werkdagen 09:00-16:00 uur) Als het probleem telefonisch met kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moei teloze ontvangst te regelen R„ dio Soest: kabel FM It'no. ether FM 105.9.

Soester Courant | 2001 | | pagina 31