Visser 'Laat Pronk dan maar betalen' VbKEK Kleine raadsmeerderheid voor uitbreiding parkeerterrein AH Krol: 'Beter als brief Pronk eerder was doorgestuurd' IR 3NTEUR Boeiende expositie over TOSS-thema 'Mobiliteit' Morgen kledinginzameling huis-aan-huis in Soest JAN van ZAL Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest.' AUTOSCHADESPECIALIST tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 GroenLinks-kamerlid Femke Halsema komt naar Soest PAGINA 2 riEF WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 :hinepark Brief aan minister moet van raad 'scherper' ♦Van Den Brink Tandpastadief ontvlucht Textielzakken vanaf 08:30 opgehaald Over zin en onzin van de monarchie WAARDEBON BRASSERIE KEUZEMENU Het blijft genieten! Witgoed specialis Service voor alle merken Dialogica Soest gelederen en stendige /erzekeraars eau,g imaakt voor ikt en klant, -ess-bestendig is. :n of wil je eerst wat iezig houdt met val. )st, megamix, ridverzet en ilarm) olie recreatiewoningen leuren naar terras en vide. t toilet, 3n biedt de bewoners de. g (tuinhuis) te bouwen. 10 m2. drijf B. v.d. Stroet 14 rbroek 940 Als minister Jan Pronk de Zonnegloren-deal terug schroeft, Iaat hem dan ook maar betalen. Zo luidde vorige week vrij vertaald de mening van de raadscommissie ruimte lijke ordening. Van de (meeste) raadsfracties mag de brief aan de bewindsman veel scherper worden opgesteld dan dat het College in het concept had ge daan. Voor het geval dat de minister de brief ooit zelf onder ogen krijgt, moet deze ook duidelijker worden verwoord. 'We moeten sterker be nadrukken dat er veel stenen zijn verdwenen in het gebied', zei Mar- greet van Roomen, de fractiege noot van de verantwoordelijke CDA-wethouder Bart Krol. Nog één keertje waar het allemaal om gaat: de gemeente verleende aan projectontwikkelaar Netjes vergunning om de 96 recreatie- appartementen op het voormalige Soester Natuurbad-terrein perma nent te laten bewonen. In ruil voor dit financieel bijzonder aantrekke- De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest Tel 035 6037490 lltill RVT Fax 035 6037491 c.jagtenberg@wxs.nl lijke papiertje maakte netjes 5 mil joen over aan de gemeente. Van dat bedrag kocht zij het voormali ge Zonnegloren-terrein van Am- stelland Vastgoed, zodat dit terrein aan de natuur kon worden terug gegeven. Bovendien kreeg Amstel- land de toezegging tot medewer king dat het in de (nabije) toe komst woningen mag bouwen op het terrein van de Mavo Soest (Va leriaanstraat) en het oude asielzoe kerscentrum (Albert Cuyplaan). Uiteraard niet dan nadat Amstel- land deze gronden verworven heeft. De gemeente levert dat 9 miljoen gulden op. Amstelland kreeg tevens de belofte dat het langs de Soesterbergsestraat vijf percelen mag bebouwen (twee daarvan zijn/waren bebouwd met een woning, een derde met een kantoor) met een villa. Deze opmerkelijke 'deal' werd goedgekeurd door een meerder heid van de gemeenteraad en ook de provincie ging akkoord. Toen vervolgens Soest en de provincie ook medewerking verleenden aan de uitbreiding van ruim dertig ho telkamers voor Royal Pare Holiday Inn aan de Van Weerden Poelman- weg, trok de Inspecteur aan de bel. Hij stapte naar de rechtbank, maar zij stelde Soest en provincie in het gelijk. Vervolgens klopte de In specteur bij minister Pronk aan, die nu roet in het eten wil gooien. Hij overweegt zijn bevoegdheid te gebruiken om het besluit van de gemeente te vervangen. Raad van State De verwachting van het College is dat Pronk, die vóór 18 oktober een besluit moet nemen, dat ook zal doen. De gemeente en de provin cie gaan dat besluit dan meteen aanvechten bij de Raad van State, het hoogste rechtsorgaan van ons land. Of de partijen daarna ook nog Europa (moeten) intrekken, moet worden afgewacht. Pronk zal binnenkort een brief van de gemeente ontvangen, waarin Soest de constructie verdedigd. Het gemeentebestuur stelt daarin, dat de bouwvergunning van de appartementen en het bestem mingsplan uit 1994 onherroepelijk zijn en dat door de deal er per sal do minder bebouwing in het lan delijke gebied is. De minister zou daar juist blij mee moeten zijn, meent de grote meer derheid van de Soester politiek. En Pronk moet ook begrijpen dat het geld voor zo'n deal ergens van daan moet komen. Eigenlijk vinden alleen GGS (m.u.v. haar wethouder Harry Wit te), D66 en GL/PS dat de minis ter gelijk heeft, maar deze fracties waren destijds ook al tegen de deal. De discussie erover werd vo rige week door met name de een mansfractie van Wim Roest nog eens dunnetjes over gedaan, maar dat deed niet meer terzake. GGS was eigenlijk wel een beetje blij met de brief van Pronk, omdat ze daardoor werd gesterkt in haar standpunt, maar Bert van 't Holt zei ook bang te zijn voor de finan ciële consequenties. Die moet Pronk maar op zich nemen, vond ook zijn partij. GroenLinks-Progressief Soest samenleving. Het 'charme-offen- organiseert op zondagmiddag sief waarmee Maxima sinds haar 23 september een discussiebij- aantreden aan het volk wordt ge- eenkomst in De Schoof. Het Tweede-Kamerlid Femke Hal- sema komt spreken over een actueel thema: 'Zin en onzin van de monarchie'. Daarnaast behandelt zij de nieuwe vreem delingenwet en de gevolgen daarvan voor uitgeprocedeer de asielzoekers. Het publieke debat over de monar chie in Nederland is in de afgelo pen periode weer opgelaaid nu kroonprins Willem-Alexander zich heeft verloofd met de Argentijnse 'Maxima en zich langzamerhand lijkt op te maken voor de opvol ging van zijn moeder, koningin Beatrix. Sommige Nederlanders hebben, al dan niet om principiële redenen, weinig op met het ko ningshuis. Zij beschouwen de mo narchie als een 'geldverslindende poppenkast' en menen dat de ko mende troonswisseling een mooie gelegenheid zou zijn voor een in grijpende herziening van het staatsbestel. Anderen zien het ko ningschap als een onmisbare, 'bin dende' factor in de Nederlandse presenteerd, heeft de kritiek voor lopig misschien enigszins doen ver stommen, maar wordt het zo lang zamerhand - na ongeveer twee eeuwen monarchie in Nederland - niet de hoogste tijd voor een we zenlijke herbezinning op onze staatsvorm? Na de pauze zal Femke Halsema spreken over de dilemma's in het vreemdelingenbeleid. Hoe moeten we omgaan met uitgeprocedeerde asielzoekers die niet terug kunnen naar hun eigen land? En hoe vei lig is Noord-Irak nu eigenlijk? Femke Halsema (1966) studeerde criminologie en was voor haar ka merlidmaatschap o.a. werkzaam voor de Wiardi Beckmanstichting en het politiek-cultureel centrum De Balie. Ze is fractiewoordvoer der voor o.a. justitie en politie, asielbeleid, media en cultuur. Ze is sinds 1998 lid van de Tweede Ka mer. De discussie wordt geleid door EET-VILLA t Restaurant "a la carte Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott,i X Peter Spier J uw gastheren 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 J Telefax 035 - 601 97 18 In een winkel aan de Van Weede- straat zijn woensdagmiddag meer dan honderd tubes tandpasta ont vreemd. De dader vervolgde zijn strooptocht door twee uur later in een winkel aan het Plein van Zuid wederom een grote hoeveelheid tandpasta uit de schappen weg te halen. De vermoedelijke dader is een blanke man met een tenger postuur en bruin kort haar. De overtreder droeg een groen trai ningspak. Soester Courant elke woensdag een belevenis! AUTOBEDRIJF compleet SUZUKl-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 601 36 82 Guus Kruis. De bijeenkomst in De Schoof, Molenstraat 142, begint om 14:30 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. De toegang is gratis. Morgen - donderdag 13 september organiseert kringloopcentrum Spullen- hulp weer een huis-aan- huis-inzameling van overtol lige kleding en ander textiel. Inwoners van Soest kunnen de textielzak die ze vorige week ontvangen hebben vanaf 08:30 uur aan de weg zetten. Het gaat om schone en nog te gebruiken dames-, heren- en kinderkleding, huishoudtextiel en schoenen. Mits tijdig aan de weg gezet worden de gevulde zakken door kringloopmede werkers in de hele gemeente op één dag opgehaald. De textiel wordt gesorteerd bij Kringtex in Soest en vervolgens geselec teerd en klaargemaakt voor de diverse afnemers: kringloop winkels en derdewereldlanden. Wat wél, wat niet? Wel: Alles wat schoon en droog is en behoort tot dames-, he ren- en kinderkleding, alsmede woningtextiel (zoals gordijnen en tafelkleden), huishoudtextiel (bijv. beddengoed, keukenlin nen, handdoeken) en niet ver sleten schoenen. Niet: Alles wat nat en vochtig is of verf, teer en olievlekken bevat. Voor het aanmelden en laten ophalen van overige bruikbare goederen als huisraad of meu bilair kan men bellen met Kringloopcentrum Spullenhulp aan De Schans, S86018730. Wil men liever zélf de bruikbare textiel of overige spulletjes weg brengen naar Spullenhulp, dan kan dat natuurlijk ook. Moch ten zich onverhoopt calamitei ten voordoen, waardoor de klaarstaande textielzak voor het einde van de ophaaldag niet kan worden opgehaald, dan kan men dat melden aan Kringtex: 88033-4622941. Men hoort dan wanneer de zak alsnog zal worden opgehaald. Prima service; De auto wordt SCHOON afgeleverd BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! FOCWA GARANTIE8EDRUF Het gemeentearchief van Soest verzorgt steeds een expositie parallel aan de themabijeen komsten van 'TOSS 2015', het toekomstproject waarmee het gemeentebestuur er achter pro beert te komen welke dromen en wensbeelden er bij de inwo ners over de toekomst van de gemeente leven. Sinds gisteren, de dag van de der de TOSS-bijeenkomst, is de expo sitie te bezichtigen in de hal (naast de raadzaal). Belangstellenden kunnen zich tijdens kantooruren in de grote hal melden bij de infoba lie. Verder is de expositie te be zichtigen tijdens avondvergaderin gen in het gemeentehuis, Raad huisplein 1. De expositie over mobiliteit biedt een boeiend en gevarieerd histo risch beeld van onder andere de vervoermiddelen waarmee de Soester ach door de jaren heen verplaatsten. In enkele gevallen wordt weer de situatie van 'toen' tegenover die van 'nu' in beeld ge bracht. Foto's zijn er onder meer van een van de eerste auto's in Soest (1905), een politiefoto van een botsing van auto's op de Oude Utrechtseweg (circa 1930), en het autobuspark van de Soester buson derneming Tensen (1932). Opna men van een optocht tijdens de viering van het 900-jarige bestaan van Soest in september 1929 tonen een Soester diligence en een heer op een ouderwetse fiets met hoog voorwiel en klein achterwiel. Sail lant als je bedenkt dat het gezel schap 'Fietshistorie Soest', dat gis teren een presentatie verzorgde op het Raadhuisplein, is voortgeko men uit een soortgelijk optreden van leden van de wielervereniging 'Tempo' - vijftig jaar later- in sep tember 1979. In afwijking van vo rige afleveringen zijn er ditmaal ook documenten tentoongesteld, zoals oude dienstregelingen, adver tenties van vervoersondernemin gen, oude wegenkaarten, enz. fotoservice f óók voor APS en Tegen inlevering van deze bon 7.50 korting per film, bij ontwikkelen en afdrukken in onze 1-uur fotoservice. Bon geldig t/m 22-09-'01 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht Tussen haakjes staat de prijs vermeld als u de gerechten apart besteld. 39,99/€18,15 Zalmtartaar met dille en komkommer 13,50) Griekse salade met olijven, tomaat en fetakaas (f 13,50) Courgettesoep met garnalen {f 8,85) Qsso-buca van lamsvlees in rode wijnsaus 29,50) Snoekbaarsfilet met dillesaus (f 29,50) Cassoulet van kalfsvlees met kruiden, tomaat, olijf, ansjovis en toppertjes (f 29,50) Profiteroles gevuld met room en bedekt met chocoladesaus {f 11,50) Abrikozenbavaroise met aardbeiencoulis 11,50) Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60-10 Van maandag t/m zaterdag Een kleine meerderheid van de gemeenteraad (15-12) vindt het goed dat Albert Heijn de parkeerplaats langs de Beek en Daelselaan gaat uitbreiden. De VVD en het CDA kunnen er mee instemmen, wethouder Harry Witte ook, dit in tegen stelling tot zijn vier fractiege noten van GGS, de PvdA, GL/ PS, de Christen Unie/SGP en D66. Ahold wil de supermarkt in Soest- dijk uitbreiden. Het bouwplan moet nog worden ingediend, maar één van de voorwaarden is dat het concern voor meer parkeerplaat sen zorgt. Het aantal zal worden opgeschroefd van 132 naar 200. Om dat ruimtelijk mogelijk te kun nen maken, wil Ahold het perceel naast het huidige parkeerterrein kopen van Van Schadewijk. Deze transactie stond dinsdag om proce durele redenen op de agenda van de commissie ruimtelijke ordening. De tegenstanders van de uitbrei ding van de parkeerplaatsen heb ben niets tegen de winkelketen op zich, maar willen niet meer blik aan de oppervlakte zien. Het be oogde terrein kan volgens de PvdA veel economischer worden benut. Fractievoorzitter Wil Steke lenburg: 'Ik heb niets tegen de uit breiding van de winkel, maar we moeten wel zuinig rijn met de schaarse ruimte. Onze harde voor waarde is dat Albert Heijn uitslui tend en alleen ondergronds extra parkeerplaatsen mag realiseren. Dat kost meer geld, maar met de 30 procent winst die ze hebben gemaakt mag dat geen probleem rijn. Met Albert Heijn is het lastig onderhandelen, maar als ze iets echt willen, komen ze best wel over de brug. We moeten niet nu al toegeven.' 'Dokken' Ook Wim Roest (D66) vindt dat AH maar moet 'dokken' als ze meer parkeerplaatsen nodig heb ben. Hij heeft weinig vertrouwen in een bovengrondse voorziening en is bang dat straks ook (nog) meer Baarnaars naar Soest komen om hun boodschappen te doen en daardoor de Beek en Daelselaan en de parkeerplaats dichtslibt. GL/PS is sowieso tegen, omdat de fractie de noodzaak van de uitbrei ding van de supermarkt niet be grijpt. De ChristenUnie/SGP wenst evenmin dat het gebied ver der wordt aangetast en stuurt AH eveneens ondergronds. GGS staat ook al niet te trappelen en is tegen. Opvallend is dat GGS-wethouder Witte wél kan instemmen met meer parkeerplaatsen boven gronds. Vlak voordat hij ruim een jaar geleden wethouder werd, was dat nog ondenkbaar geweest. Met hem zijn ook de voltallige fracties van VVD en CDA bereid mede werking te verlenen. Dus als zij te zijner tijd (de aanvraag voor de uitbreiding van de parkeerplaatsen moet nog worden behandeld) alle maal op de raadsvergadering ver schijnen, krijgt Albert Heijn zijn zin. De verantwoordelijke wethouder Bart Krol (CDA) wees erop dat het parkeerterrein er ook voor zorgt, dat de parkeerdruk in de Van Weedestraat afneemt. Veel De parkeerplaats bij de super markt is volgens sommige partijen lang niet altijd vol. Foto: Soester Courant mensen die in deze winkelstraat werken, zetten hun auto op het parkeerterrein. Bij de aanleg van het terrein werden - nu bijna drie jaar geleden - om die reden zo'n dertig plaatsen meer gerealiseerd dan waaraan AH volgens de norm moest voldoen. Met name op de vrijdag en de zaterdag oogt de par keervoorziening nu echter al te klein. Zonder op de plek van het mana gement van de supermarktketen te willen gaan zitten, is het overigens geen slechte zaak indien AH er eerst eens voor gaat zorgen dat er voldoende kassa's rijn bemand. De supermarkt aan de Beek en Dael selaan trekt veel klanten, maar de wachttijden voor de bezoekers die willen afrekenen, worden steeds langer. De oorzaak is dat het voor supermarkten (en veel andere win kels) kennelijk steeds moeilijker wordt personeel te vinden. BAR, GRILL RESTAURANT Onze heerlijke Zeeuwse mosselen? Onze ongeëvenaarde spareribs? Onze beroemde spies van een meter? (al onze gerechten ook om af te halen) STÏENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 WWW.UIYKJE.NL Wethouder Bart Krol (CDA) die verontwaardigd is dat Ans Mann (GL/PS) naar buiten doet alsof hij, dan wei het Col lege de raad niet goed infor meert. Hoe durft iemand dat te beweren. Ans Mann die boos is dat het College de brief van mi nister Jan Pronk niet aan de raadsleden had verstuurd. Burgemeester Koos Janssen die vorige week maandag zeer ont stemd in de richting van Ans Mann opmerkte, dat ze nu eens moet ophouden om een sfeer van wantrouwen op te roepen (Ans Mann: 'Na de doodnormale vraag of de commissie het ermee eens was dat de pers onder embargo de begroting eerder had gekregen dan de raadsleden). Ans Mann die daardoor zeer boos was op Jans sen. Krol die er de volgende avond, zij het met woorden die milder waren dan rijn gevoelens, er een schepje bovenop deed. Ans Mann die zodoende voor de der de keer boos werd, maar net zo vaak zei dat ze niet onder de in druk was van hetgeen het College haar vertelde. Het zomerreces is voorbij, het po litieke circuit draait weer op volle toeren. Zes maanden voor de ge meenteraadsverkiezingen vlogen de eerste raadsleden elkaar alweer in de haren. Welkom in het circus van de lokale politici, waarin de carrousel van de zetels langzaam, maar zeker op volle toeren gaat draaien. De briefwisseling tussen Mann (fractie GL/PS) en het College, die al breed werd uitgemeten in de pers, kreeg vorige week een ver baal staartje in de raadzaal. Tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening erkende wet houder Krol ineens wel dat het beter was geweest, indien het Col lege de brief van minister Jan Pronk meteen na ontvangst (eind juli) naar de raadsleden had ver stuurd. Eerder had het College in een brief geschreven, dat ze dat niet had gedaan uit de zorgvuldig heid die het onderwerp verdiende. Grieven Het zat Krol behoorlijk dwars (hij hield zich in, maar zat voor het eerst sinds zijn aantreden als wet houder in 1998 ogenschijnlijk niet lekker in rijn vel), dat Ans Mann de laatste weken de indruk had gewekt, dat het College de raad en de burgers van Soest niet goed in formeert. Ans Mann bleef volhou den dat een brief van een minister aan het gemeentebestuur altijd meteen moet worden doorge stuurd. 'Al schrijft Pronk dat rijn tante volgende week 80 wordt, wat me niet interesseert, dan nog moe ten wij die brief meteen krijgen.' De twee hadden dinsdag een half uurtje nodig om hun grieven te ui ten. Daarna mochten de andere fracties iets over de 'veelbeschre- ven' procedure zeggen. CDA-er Margreet van Roomen sprong natuurlijk haar eigen wet houder te hulp ('ongelooflijk dat er zoveel woorden aan zijn vuil gemaakt, het leek wel een media circus'). WD-er Bert Krijger zei: 'vraag voortaan gewoon eerst het College als je iets niet ziet of vindt'. Maar Wiebe Meilof (Chris ten Unie/SGP) merkte op dat het beter zou zijn geweest als het Col lege de brief van Pronk meteen had rondgestuurd. Wil Stekelenburg van de PvdA gebruikte het politieke relletje niet om haar oppositietroef uit te spe len, maar benaderde de kwestie zakelijk. 'Bij dit soort zaken moet je met elkaar praten. Dus moet de wethouder het raadslid opbellen, uitnodigen voor een kopje koffie en dan is het einde discussie.' Krol had Ans Mann best kunnen bellen, meende Stekelenburg, omdat Krol niet rijn hele vakantie was wegge weest. Dat Krol vorige week dins dag naar eigen zeggen 'mild' in rijn woordenkeuze was geweest, vond ze maar niets: 'daar krijg ik de kriebels van, zeg toch gewoon wat je vindt.' Wim Roest van D66 vond dat ook. Als hem hetzelfde was overkomen als Ans Mann, dan had hij overi gens een extra raadsvergadering aangevraagd, zo liet hij weten. Bert van 't Holt van GGS deed de procedure als volgt af: 'over en weer waren er onhandigheidjes met de nadruk op 'tjüs'. Het hele leven hangt er aan vast en ik stel voor dat we er nu over stoppen te praten.' Wethouder Bart Krol (CDA): boos. Raadslid Ans Mann (GL/PS): boos. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 KeesJan: 'Met z'n tienen zijn we op de bijeenkomst geweest in C- drie voor buurtbewoners van het winkelcentrum in Overhees. Als probieemjeugd stonden we in een hoekje van de zaal een beetje te giebelen, opmerkingen te maken en slap te lullen. Hier horen we niet bij. Op de Tamboerijn hangen we soms met zestig tegelijk lol te trappen, rotzooi te maken en rond te lummelen. Sinds we daar bekeu ringen voor gekregen hebben is bij ons de maat vol!' 'Mijn bankrekening is kaalge plukt', liet PietArend weten. KeesJan: 'Alsof het geld op onze rug groeit. De wijkagent kan nu ook de pot op. Mevrouw Een hoorn, de wijkcoördinator van de gemeente, vertelde lief en vriende lijk, dat er drie nieuwe lichtpunten bijkomen en fietssluizen. Laten ze voor al dat geld wat die maatrege len kosten maar een jeugdhonk voor ons neerzetten op het speel veld. Daar hebben we behoefte aan, want we worden overal wegge stuurd. Maar wat wij willen, maakt geen flikker uit. De buurtbewo ners mopperden er lustig op los: - Ik woon hier al 23 jaar, maar vroeger gebeurde dit niet. - Er moet harder opgetreden wor den. Er wordt al zo lang gepraat. - Dit zijn geen criminelen, maar opgroeiende jongeren. - Voor het winkelcentrum Smits veen was wel geld beschikbaar. - Ik moet vroeg op, maar ik kan niet slapen van de teringherrie. - Stap eens af van die softe sociale- academietheorieën. - Ontmoedigingsbeleid! Jullie doen er niets aan. - Fietssluizen? Het is een voetpad en dat fe verboden voor fietsen én bromfietsen. Toen maakte mijn vriendje Dick- Trom een diepzinnige opmerking waar niemand van terug had: 'Om dat jullie het verboden hebben is het verboden!' IJzersterk. Er viel een doodse stil te. Daar konden ze over nadenken. Ik geef toe, de echte raddraaiers waren niet aanwezig. Die scheu ren 's avonds rond in auto's op de Tamboerijn, trekken alle fietsrek- ken met geweld uit de grond en gooien stenen door de winkelrui ten. Hufterig heet dat in het nieu we verkiezingsprogramma van Ad Melkert (PvdA). Wij waren wel aanwezig in C-drie. Ik had zelfs mijn moeder meege nomen. Die staat vierkant achter me. Opa vertelt wel eens dat hij vroeger thuis een extra pak slaag kreeg als hij was gestraft door een politieagent of door een school meester. Rare tijden waren dat. De Welzijnsstichting Balans (zak- lopen en koekhappen) schijnt nu voor ons een speciale jeugdwerk- ster te hebben aangetrokken. Die dame zat de hele avond water te drinken uit een flesje: 'Mijn taak is praten. Ik ben geen politieagent. Ik weet nog niet wat jullie willen. Maar er komt een gesprek met jul lie. Ik heb best wel ideeën. Ik heb zelfs een heel boek met projecten. Deze zomer heb ik nog een skate- wedstrijd georganiseerd. Dat was een geweldige middag'. Ik denk niet dat het iets oplevert. Achter in de zaal stond de wethou der van Jeugdzaken te luisteren. Het gerucht gaat dat hij vroeger ook geen lieverdje in Soest is ge weest. Toch nog goed terecht gekomen. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneef gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3