GEZONDHEID Soest 50 jaar geleden MUN SJPB-Soest op naar d< Werklust SEC basis voo&StSSE hoge positie in 5e klassetx^f GEVEN WE DOOR Verdwenen -- Soest Dr. Jan Storms in de Spirituele Kring Soest 7js0, 7,94 fcei pztvi. Goed gezien in woord en beeld (6) Nieuwe clubkampioenen golfvereni lubkampioenenC iging Soestduinefanto"els ja1 f WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT "PARii^/OENSDAG 19 SEPTE Museum Oud Soest Historische Hl Vereniging Soest 'Genetische manipulatie en ethiek' 9edexe twievtdcLay, é*t de wwi auitoi INÜCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De Troonrede. Cursus Cultuur bij Scholen in de Kunst Lambertus v.d. Kooy Woudreuzen Negen bekeuringen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Maak leukere videofilms Sportprogramm^| AUTOSPORT Nico Wijnands Duivenberichten Sportuitslagen lartverwarmend af GOLF Procar B.V. s.v. VVZ'49 - VRC hereniging viert ji VOETBAL zondag Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant- j &it\ i ft V;.. De foto die we nu in Verdwenen Soest plaatsen is al tweemaal in de Soester Courant afgedrukt. Een maal zagen we de foto bij een ar tikel van de werkgroep kleder drachten. De werkgroep kleder drachten bestrijkt een gebied tus sen Eem en Vecht. Helaas was de foto wat vaag. Wij hebben een dui delijker exemplaar gekregen. Van daar dat wij de foto nog eenmaal in deze rubriek afdrukken. Wat ons nu zo nieuwsgierig aan deze foto maakt is de vraag: welke Soester boerenfamilie staat hier geposeerd en bij welke boerderij. Wanneer is de foto gemaakt en zijn er nog mensen in leven of wellicht de nazaten van de familie. Wie kan ons verder helpen? U doet ons een groot plezier door u informatie door te geven via S8 6012158. Bij voorbaat dank. Uit de Soester Courant van Vrijdag 21 September 1951 Spiegel der werkelijkheid. Niemand zal hebben verwacht, dat de Troonrede, waarmede H.M. de Koningin Dinsdagmiddag in de Verenigde Vergadering der Staten- Generaal het parlementaire jaar 1951-1952 opende, veel optimisti sche klanken zou doen horen. Daarvoor kent elke Nederlander de moeilijkheden waarmede de gehele wereld en ook ons land heeft te kampen, maar al te goed. Wij weten, dat Nederland geen welvaartseiland meer is te midden der hoog-op-gaande internationale golven van tegengestelde belangen. Ons land moet mee. Wij hebben getracht in deze Troonrede de lichtpunten op te zoeken. Zij wa ren er nauwelijks en als zij er wa ren, was het licht nog twijfelachtig. Ons volk is met dit staatstuk een beeld opgehangen van de werke lijkheid en dat deze grauw is mag niet in de eerste plaats ons land worden aangerekend. Het is dan ook waarlijk niet toevallig dat de regeling haar staatsstuk begint met de mededeling, dat een jaar van scherpe tegenstellingen in de we reld en van toenemende zorgen van ons volk achter ons ligt en dat onze geestelijke zowel als onze materiële waarden worden be dreigd. Om die bedreigingen heb ben wij ons militair zó zeer moe ten inspannen, dat ons land aan de grens van die inspanning is geko men. Méér uitrekken voor de ver dediging zou tot gevolg hebben, dat er... materiëel niets meer te verdedigen zou zijn en ideëel mis schien ook niet. Zonder buiten landse financiële hulp zou, zoals de Troonrede terecht opgemerkt het militaire vierjarenplan be zwaarlijk zijn te volbrengen. Nieuw terrein voor v.v. 'Zonnegloren' De voetbalver. "Zonnegloren" neemt Zaterdag a.s. een nieuw ter rein in gebruik. Dit nieuwe speel veld, dat van een nieuwe grasmat en verdere accommodatie werd voorzien is gelegen achter hotel "De Schouw". Te half vier zal de officiële opening plaats hebben en een wedstrijd tegen K.P.S. worden gespeeld. Modern sportterrein voor S.E.C. Aan het einde van de Bosstraat, naast hotel "Bosch en Duin wordt naarstig gewerkt en de laat ste hand gelegd aan het nieuwe sportterrein, hetwelk de voetbal vereniging S.E.C. op Zondag 30 September in gebruik gaat nemen. De vernieuwde Klaarwaterweg. Zaterdag waren op de Klaarwater weg erepoorten en guirlandes aan gebracht en wapperende vlaggen vertolkten de feestvreugde van de bewoners, omdat de modder-misè- re van hun weg definitief was ver dwenen en plaats had gemaakt voor 'n goede asfaltbedekking op de weg en de trottoirs. De bewo ners staken hun dankbaarheid over dit feit niet onder stoelen of ban ken, als gevolg waarvan zaterdag middag de weg feestelijk en offi- ceel werd geopend. De voorzitter van de Buurtvereni ging 'West', de heer J.C.M. Smit, sprak aan het begin van de weg nabij de Beukenlaan, een wel komstwoord tot de genodigden; de burgemeester, de gemeente-secre taris, de directeur van Gemeente werken met zijn technische ambte naren, de hoofdinspecteur van de politie, afgevaardigde van het aan nemersbedrijf N.B.M. uit Zaan dam en bestuursleden van verschil lende buurtverenigingen. Onze Burgermeester wees in zijn ope ningstoespraak op de belangrijk heid van het raadsbesluit voor de bewoners van deze weg, toen -de gemeenteraad besloot tot verbete ring van de weg over te gaan. On voorziene grote moeilijkheden de den zich echter bij het werk voor. Onder de weg trof men een water lozing van de Eng aan, waardoor het rioleringswerk zeer werd be lemmerd en waardoor het gehele werk langer duurde dan was be groot. Spr. wenste de bewoners geluk met de thans gereed geko men verbetering en beval de nieu we weg in hun bijzondere zorg aan. Met het doorknippen van een oranje lint verklaarde Spr. de weg voor geopend. De Soester Harmo nie blies vrolijke marsmuziek, hon derden kinderen zwaaiden met hun vlaggetjes en de genodigden maakten een wandeling over de nieuwe weg. Vliegtuig neergestort. Eén dode. Gistermiddag te 4 uur, is een vliegtuig van de vliegbasis Soesterberg, waarschijnlijk door motorstoring neergestort op een bouwland nabij de Hertenlaan in Den Dolder. Het was een Spitfire- Duel, een 2-persoons lesvliegtuig, bestuurd door de Res.-Luit. vlieger Van Tienhoven, hetwelk van gerin ge hoogte neerstortte en zonder in brand te vliegen in stukken uiteen sloeg. De bestuurder werd zwaar gewond uit de wrakstukken bevrijd en naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd, doch hij over leed tijdens dit vervoer. Luitenant Van Tienhoven was 25 jaar, ge huwd en studeerde medicijnen te Leiden. Zijn medepassagier, Jhr. Sandberg instructeur-vlieger, werd ernstig gewond naar Utrecht over gebracht. Scholen in de Kunst start op 26 september de veelomvattende cur sus Westerse Cultuurgeschiedenis. Kunsthistoricus Benno Spijker analyseert de wording van onze beschaving of juist het gebrek daaraan. Verbanden leiden tot in zicht en het vermogen actuele ont wikkelingen kritisch te beoordelen. In deze cursus wordt een chrono logisch beeld geschetst van het ontstaan van de westerse bescha ving. Het eerste seizoen bestrijkt de tijdperken tussen de pre-histo- rie en het jaar 1848. De vervolg cursus behandelt - in het volgend seizoen - de periode 1848-2000. Geschiedenis, kunst, architectuur, muziek, literatuur, religie, filosofie, politiek en volkscultuur worden per tijdperk met elkaar in verband gebracht. Zo ontstaat inzicht in de tijdgeest van de behandelde perio den. De cursus telt 30 colleges van 2 Vi uur. Elk tijdperk wordt ingeleid met een overzicht, gevolgd door een aantal colleges vol verdieping en achtergronden. Ieder die een krant leest kan de stof volgen. De presentatie is informeel. Discussies vloeien vanzelf voort uit prikkelen de thema's. Steeds ontstaan dwars verbanden waardoor fragmentari sche kennis van het verleden om gezet wordt in een brede visie op geschiedenis. Er wordt afgerekend met misverstanden en geschiedver valsing, anekdotes worden doorge prikt. Docent is drs. Benno Spijker, die de cursus ontwikkelde uit een pro gramma voor eerstejaars studenten aan de faculteit der letteren van de RUU. Hij werkte als recensent bij o.a. de Volkskrant en heeft veel ervaring met het presenteren van educatieve programma's op het gebied van kunst, cultuur en film. Cursusplaats is locatie Gonin- ckstraat van Scholen in de Kunst. De cursusdag is woensdagavond; bij voldoende vraag wordt ook programmering op donderdagmid dag overwogen. Voor aanmelding, aanvullende in formatie of het aanvragen van een gratis proefles kan men bellen: Scholen in de Kunst, #033- 4729094. De bijeenkomst van de Spiri tuele Kring Soest is op zondag 30 september - vanaf 15:00 uur in De Deel gewijd aan het onderwerp 'Genetische manipulatie en ethiek'. Het thema wordt ingeleid door dr. Jan Storms. De moderne wetenschap is vaak materialistisch en blind. Het ont breken van de transcendente wer kelijkheid, de eenvoudigste, zelf- betrokken toestand van de kenner, in het gevestigde paradigma, ont neemt het werk van het menselijk intellect zijn verbinding met het Goddelijke. Men herkent de kos mische intelligentie niet in het kunstwerk van de schepping en men begrijpt ook niet de doelge richtheid van alle processen in de natuur, ingebed in het totale pro ces van de evolutie. De natuur is vol orde, intelligentie en wetmatigheid, maar blinde we tenschappers hebben het over toe val. Alsof het voortbrengen van al deze orde een toevalstreffer zou kunnen zijn en niet, zoals elk een beetje redelijk denken moet doen besluiten, dat het orde is die orde voortbrengt. Een zaad dat kiemt ontwikkelt zich middels ontelbare processen onfeilbaar tot hetzelfde zaad. Op dezelfde wijze weet ook de hele schepping waarheen ze zich ontwikkelt. Omdat men dit niet onderkent en omdat men alle per spectief verloren heeft op de taak van de mens in de evolutie van de hele schepping, is er gebrek aan een richtsnoer, gebrek aan intelli gentie in de ontwikkeling van tech nologie. Veel van wat wij 'high tech' noemen is een aberratie, niet alleen niet relevant voor onze evo lutie en die van het grote geheel, maar tegengesteld aan natuurlijke ontwikkeling en daarom schade lijk. Erwin Schröder, een van de meest vooraanstaande natuurkundigen van deze tijd, schreef: 'Wanneer we de theoretische en praktische uitkomsten beschouwen van het denken in het avondland van de laatste vijftienhonderd jaar, dan is dit niet echt bemoedigend. Het laatste besluit van de westerse wijs heid, dat alle transcendentie voor goed verdwijnen moet, laat zich op het gebied van de wetenschap, waarvoor het eigenlijk bedoeld was, niet echt uitvoeren...' En el ders: 'Het pijnlijkste is het volledig doodzwijgen van ons hele natuur wetenschappelijke onderzoek over zin en doel van het hele gebeuren.' Sophialaan 8. 1075 BR Ik moet altijd aan Goliath denken bij grote bomen in het bos het zijn beiden hele reuzen die gedachte laat me niet meer los De bomen kunnen mij niet missen met hun zuurstof en het hout wij geven jullie ruimte en zorgen voor het onderhoud Ik voel me net als David en vind mij overbodig maar groot of heel erg klein beiden hebben elkaar steeds nodig Met bomen kun je praten vraag gerust je liefste wensen ze willen alles voor je doen want bomen lijken veel op mensen Jan Storms is wetenschappelijk onderzoeker en een veelgevraagd spreker over thema's als weten schappelijk onderzoek en bewust zijn en genetische manipulatie. Hij was directeur van de European Operations van een Amerikaans laboratorium dat DNA-tests ver richt voor de voedings- en agrari sche industrie. Om te voorzien in de nijpende behoefte aan geïnte greerde kennis (in tegenstelling tot specialistische en gefragmenteerde kennis, die maar al te vaak de ba sis legt voor verkeerd beleid) richt te hij in 1999 zijn eigen weten schappelijk adviesbureau op. Be langstellenden zijn op 30 septem ber aanstaande vanaf 15.00 urn- van harte welkom in De Deel (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inlei ding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samen zijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt f 15,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. Voor nadere informatie kunt u bellen met een van de initiatiefnemers: Marijke en Bert Smit: ffi035-6019815. Een verkeerscontrole aan de A.R Hilhorstweg heeft afgelopen vrij dag voor negen bekeuringen ge zorgd. Er werd met name gecon troleerd op het inrijverbod dat op deze weg geldt. Twee bestuurders krijgen hun bon toegestuurd. Ver der is een bromfietser bekeurd voor het rijden zonder verzekering. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Bij de Volksuniversiteit Soest wordt een basiscursus videofilmen gegeven. Daarin worden in vogel vlucht de belangrijkste facetten van het videofilmen behandeld. Het maken van video-opnamen is rela tief eenvoudig. Toch blijkt in de praktijk nogal eens dat de resulta ten tegenvallen. Het maken van een goede of leuke videofilm vraagt meer dan de camera richten en laten lopen. Ook zijn camera's zo uitgebreid van mogelijkheden dat je door de bomen het bos niet meer ziet. Daarom is het goed wat basiskennis te vergaren over het maken van een film en tevens de gelegenheid te hebben de eigen camera wat beter te leren kennen door het maken van een aantal afgeronde korte filmpjes. Het programma is gericht op zelf doen en wordt aangepast aan het niveau van de deelnemers. De cur sus bestaat uit vijf theorielessen waarin o.a. behandeld zullen wor den: Instructie cameragebruik; Basiskennis voor het maken van een film; Filmregels en beeldop- bouw; Voorbereiding voor een ei gen korte film. De opnamen voor deze korte film worden op een za terdag (of een andere dag) in klei ne groepjes gemaakt met de do cent als coach. Start van de cursus: dinsdag 16 oktober, 19:15-21:45 uur (lx per 14 dagen). Cursus prijs: 140,00 (en 5,00 kopie- kosten). Plaats vrij De komende week starten de eer ste cursussen van het nieuwe sei zoen bij de Volksuniversiteit. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de cursussen die beginnen op dins dag 25 september: Bridge voor beginners (12 lessen), internet en e-mail (3 lessen) en voor een in formatieavond over de aankoop van een computer ook op 25 sep tember. Ook voor de lezingen, ge volgd door een excursie over Le ven en werk van Jeroen Bosch kan men zich nog aanmelden.- De le zingen worden gegeven op de maandagen 24 september en 1 oktober. De excursie naar de ten toonstelling over Jeroen Bosch in het Noord-Brabants Museum in Den Bosch is op dinsdag 9 okto ber. De kosten inclusief gezamen lijk vervoer per bus zijn 75,00. Voor informatie, inschrijving en het aanvragen van het cursuspro gramma kan men terecht bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3766 EB Soest, S86022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur en zaterdag 15 september 10:00-13:00 uur. De cursusprogramma's zijn ook af te halen bij de VW en de biblio theek, bij boekhandels en super markten. Woensdag 19 september Zaalvoetbal 20:55 Firtina'93-Wings (Beuken dal) Vrijdag 21 september Golf 12:00 Soester golfkampioen- schappen (St. Nicolaasga) Zaalvoetbal 19:55 Nederhorst-SEC (Neder- horst den Berg) Zaterdag 22 september Korfbal 15:30 Eemvogels-RDZ 4 (Sta ringlaan) Tennis Start Soester tenniskampioen schappen (De Harskamp) Voetbal 14:30 WZ'49-VRC (Eemweg) 14:30 Hees-SVL (V.O. Utrechtseweg) 14:30 Eemboys-SEC (Baarn) Basketbal 20:15 Binnenland-Red Stars (H) (Barendrecht) Zondag 23 september Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Woerden (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Wester- duiven (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-Elinkwijk (Bos straat-Oost) 14:00 SEC-PVCV (Bosstraat- West) Maandag 24 september Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21:05 Plein-Firtina'93 (Utrecht) Nico Wijnands heeft in de zomer avondcompetitie (toerwagenklas- se) een overwinning geboekt. Op het circuit van Zandvoort speelde de Soester in de eerste manche goed in op de wisselende weers omstandigheden. In de tweede omgang verdedigde hij met succes de pole position, waaruit hij was gestart. Wedvlucht: Houdeng; afstand: 203 kilometer; wind: west. Gebr. de Bruin 1, V Es Rijksen 3, H. Toonen Zn. 13, R. v. Hornsveld 14, G.M. Schimmel 15, Comb. van Egdom 17, L. Vogel 18, R.W. Grift 22, R. v. 't Net 23, P. Kanters 37, H. Vonk 72, Patrick Ingrid 83, C. Kamphorst 88, J-. van Dijk 109, W. van Dorrestein 110, Comb. de Bes- de Biee 116, J. v.d. Brakel Zonen 126, H. Wolfsen 157, A. Teunissen 158. Hees SVM 1 - Hees 1 2-0; SVM 2 - Hees 2 3-1; Hees 3 - Bloemenkwartier 4 2- 1; Hees Al - APWC Al 3-4; Hees Cl - WZA C4 15-1; Quick 1890 AFC D2 - Hees Dl 2-2; Achterveld SV E2 - Hees El 9-0; Hoogland F5 - Ouick 1890 AFC E6 2-4; Kabouters - TOV 4-4. VVZ'49 WZ'49 Al - Hoogland A2 15-0; WZ'49 BI - WZA B2 2-3; WZ'49 Cl - WZA Cl 11-1; WZ'49 C2 - APWC Cl 1-14; Eem- dijk Dl - WZ'49 Dl 1-5; WZ'49 D2 - Hoogland D6 8-1; WZ'49 D3 - TOV D4 13-0; Quick D5 - WZ'49 D4 5-2; WZA D7 - WZ'49 D5 3- 0; Amsvorde El - WZ'49 El 0-18; Hoogland E5 - WZ'49 E2 0-1; WZ'49 E3 - CJW E5, 8-1; WZ'49 E4 - Spakenburg E5 9-6; Quick F2 - WZ'19 F1 2-8; Eemdijk F1 - WZ'49 F2 1-10; Roda'46 F6 - WZ'49 F3, 5-2; Usselmeervogels F9 - WZ'49 F4 0-6; WZ'49 F5 - Ach terveld F4 0-1; WZ'49 F6 - Roda'46 F13 18-0. Soest SO Soest Al - Neerlandia/SLTO Al 0-3; CJW Al - SO Soest A2 20-0; Vriendensch. BI - SO Soest BI 1-2; Huizen B2 - SO Soest B2 3-1; SO Soest B4 - Nederhorst BI 2-4; Hoogl.veen BI - SO Soest B5 8-1; Zuidvogels Cl - SO Soest Cl 3-0; SO Soest C2 - Candia Cl 1-4; SO Soest C3 - Eemdijk C2 3-1; U'vogels C4 SO Soest C4 0-0; De Bilt Dl - SO Soest Dl 1-5; SO Soest D2 - Nieuw- land Dl 4-5; Hoogl.veen Dl - SO Soest D3 3-6; KWA D2 - SO Soest D4, 2-4; SO Soest D5 - Spakenburg D3, 2-2; SO Soest D6 - CJW D6 11- 1; SO Soest El - WZA El 1-5; TOV E2 - SO Soest E2 2-1; SO Soest E3 - Nieuwland E3 2-3; IJ'vogels E4 - SO Soest E4 2-4; SO Soest E5 - Quick E3 2-2; CJW E3 - SO Soest E6 0-12; SO Soest E7 - Cobu Boys E3 0-15; BFC E6 - SO Soest E8 4-1; SO Soest E9 - Nieuwland E8 3-5; Roda'46 E15 - SO Soest E10 3-11; SO Soest Ell - U'vogels E10 0-0; SO Soest F1 - Spakenburg F1 3-8; SO Soest F2 - U'vogels F1 0-8; TOV F1 - SO Soest F3 11-0; SO Soest F4 - SO Soest F5 6-0; SEC F2 - SO Soest F6 0-8; Nieuwland F8 - SO Soest F7 0-3; SO Soest F8 - CJW F7 0-6; Dames junioren: Roda'46 M3 - SO Soest Ml 0-7; G-voetbal SO Soest G1 - Delta Sports G1 3-1. Golfvereniging Soestduinen heeft vijf nieuwe clubkampioe nen. Het zijn GiII de Vries (da mes), Gert Floor (heren), Da- niëlle Steenman (meisjes), Ro bin van der Heijden (jongens) en Gert-Jan van der Heijden (onder 10 jaar). Clubkam pioen overall werd Gill de Vries. Het vijftal onderscheidde zich af gelopen weekeinde van de overige deelnemers in hun categorie. De titelstrijd achter Holiday Inn aan de Van Weerden Poelmanweg ging over 72 holes (acht rondjes) en moest daarom over twee dagen worden verspreid. De strijd was ongemeen spannend en na iedere ronde keerden de kansen voor de toppers. Zo was bij de heren Caju ter Kuile uitstekend begonnen met rondjes van 27 en 28, maar in de laatste drie omgan gen verloor hij terrein en werd uit eindelijk vijfde. Het meest constant speelde Floor die uitkwam op een t aantal slagen van 236. Co: mas had zeven slagen meerr en Hein Schafer werd derde' 247 slagen. Bij de dames was de voors^ van winnares De Vries (233)J zienlijk groter. Nathalie werd tweede, maar had 30 pc gen meer nodig, eentje minde Rian Sevink die de derde bemachtigde. T?v" De beste golfer bij de jo^ Ito bleek Robin van der Heijdet kwam uit op 259 wat herna t" heren een plaats bij de eerste L" zou hebben opgeleverd. Ac r hem volgden Allard ter \J i (269) en Patrick van Ati - (298). Bij de meisjes was devMr" sprong van Daniëlle Steet (266) ook groot. Charlotte Beek (291) werd tweede, a, Karen ter Kuile (361) derde. L - Voor de jeugd onder tien jaar, er een speciale stablefordweds- Na berekening van de handr£ werd Gert-Jan van der Hei - uitgeroepen tot winnaar. «astor Wil Veldhuis zal ver moedelijk nog vaak terugden Het wordt tijd voor de drie punten!!! en aan zijn afscheid van de 1 oester katholieke parochies, Zaterdag 22 september a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uuje jiem afgelopen zondag op ^rtverwarmende wijze uit- Jidden. Dat gebeurde 's mor tis met een bijzondere eucha- stieviering in de H. Familie- De wedstrijdbal wordt aangeboden door: >s middags met een bij- BOUWBEDRIJF E.A. VAN DEN HENGEL B.Venkomst in het Gildehuis. Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boutique des Fleurs - Comel Amusement Horeca - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Hooyer Bouw en Techniek - Linden Bedrijfskleding B.V. - Prirrtkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners e kerkdienst had al een bijzonder irakter door het gezamenlijk 'op- eden' van alle pastores en de ge- >ngen mis van Rien Oostlander Missa Sancti Jacobi'), die nu voor s tweede keer bij een hoogtijdag x>r pastor Veldhuis werd uitge- 3erd door Cantate Domino. Ook at dameskoor en het kinderkoor adden een belangrijk aandeel in e viering; de kinderen begroetten e pastor met witte rozen, die la- •r een plekje kregen op het altaar, a afloop van de viering werd de astor, zoals de traditie wil, 'over- 'let een stijlvolle en gezellige leeft de NPB-Soest ('Vereni- 1. ieet) afgelopen zaterdag het Tot ieders verbazing liet ^_jarjg bestaan gevierd. scheidsrechter geruime tijd doe. Hoewel het veldspel van een aanzienlijk lager niveau was dan een week ervoor, was Balthus Burgman dik tevreden over hetgeen SEC zondag in Utrecht presteerde. Natuurlijk om de 1-2-zege op KDS, maar zo mogelijk nog meer over de werklust. 'Die kan niet beter. Als we ook nog wat meer met het hoofd gaan spelen, denk ik dat we aardig kun nen gaan meedoen', aldus de Baarnse oefenmeester van de Soester vijfdeklasser. Tot nu pres teren de groenwitten prima met zeven punten uit drie wedstrijden. De tweede zege kwam echter wel pas heel laat tot stand. Een minuut of vijf voor het verstrijken van de officiële speeltijd was het Benayzi Albay die na voorbereidend werk van Michael van de Broek en op aangeven van Joost Kroeze de 0- 1 verzorgde. Maar de wedstrijd kreeg nog een staartje. spelen. In de 95ste minuut solee de Michael van der Laan naar c' loofdmoot was het 'feestcon- ert' door het duo Kora en An- uc miuuaci van uci Laan naai i et..:* eerste paal om de bal terug te leon ^en B°eri resp. °P gen op Jeffrey van de Hoed d»rgel/klavecimbel. niet kon missen (0-2), een minu later werd het zowaar nog 1-2. £ij brachten een gevarieerd pro- SEC had het duel in een vroegramma met werken van beroem- stadium kunnen beslissen. Vde en minder beroemde componis- Dorrestein schoot voor rust nen, aangekondigd als 'zowel ver naast. Touhami en Albay mistaiakelijk als serieus', dat uitstekend alleen voor de keeper. In de twen de smaak viel. Daarvoor had de helft stiftte Touhami de bal NPB-voorzitter H. den Otter de het dak van het doel. alrijke aanwezigen - leden en gas- Aan de andere kant speelde Freen - verwelkomd met een toe- Kentie een belangrijke rol. Mspraak waarin hij niet voorbijging twee fraaie reddingen sloot aan de situatie in de Verenigde doelman zich in het hart van BurStaten. 'We zijn in vreugde en ver man. 'Ik telde ze allebei al, Frdriet op zoek naar vrijheid en de hield ons in de wedstrijd.' dn van het bestaan, aldus de voor- Het spel van SEC was met veritter. Vervolgens las voorganger slechte passes niet altijd om ov naar huis te schrijven. Ook werdi er redelijk veel (onnodige) overtr dingen gemaakt. Dat SEC niett min won, deed Burgman daaro des te meer goed. 'Ik heb de jo gens gezegd, dat ze nog meer vJ dit soort wedstrijden zullen kn gen. Als je niet goed speelt en toe' wint, dan is dat lekker.' De Stichting Thuiszorg Eemla organiseert dit najaar in Soest cursus 'Bewust omgaan met je2 en anderen'. Deze cursus heeft doel de deelnemers praktisi vaardigheden aan te leren wa mee zij richting kunnen geven hun eigen leven. Uitgangspun de overtuiging dat ieder mi recht heeft om in zijn behoefte voorzien, zonder de behoeften1 anderen uit het oog te verlie2 Bewuste mensen kennen hun s ke kanten en hun beperking handelen assertief en verantwc delijk; bewaren een goed ev wicht tussen zorg voor zichzell de ander; hebben zeggensc

Soester Courant | 2001 | | pagina 12