'wiriteam Odeon mag naar NK spring] Saterdag: tiende seizoenmarkt Lionsclub-spelmiddag voor vluchtelingenkinderen Lchttien vrijwilligers bijeen Kontakt der Kontinent Commissie: huis voldoet niet aan redelijke eisen van welstand le prijs Eemlander Blaaskapel GOR DIJNEN] BOX WIE ANDERS:, Commandant vliegbasis biedt relatieconcert aan DEGR00TS1] COLLECllf I bijwasielsteitkM M. \¥WÊm^ WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 Banninghal Soesterberg VLOER BEDEKKING KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Programma 10e Seizoenmarkt 29 september 2001 HULPVERLENING Uitwisselingsprogramma voor ouderen HUIS KOPEN? Neem je eigen makelaar mee. Klachtenbezorging specialist in All Wheel Drive AWD Meteen NVM- makelaar koop je zonder zorgen! Morgenavond afsluiting van avondvliegen Collecte voor verstandelijk gehandicapten Op blaaskapellenfestival te Austerlitz TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Pippeloentje verkoopt kleding en speelgoed WASIEL STEITNEl slaapstud T A P u r LANGE BR I N K W E G Soest to. REMU Tel: 035 6Q| 35] fl OESTERBERGSEttLcOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 BIJ WASIEL STEITNEH li WASIEL STEITNEl SLAAPSTUOlo T A PU T LANGE B R I N K W E G Soest to. REMU-Tel: 035 - 61 BIJ WASIEL STEITNeA WASIEL STEITNEQ S L A A P S TV DU T A PUT. LANGE BRlNKWEG Soest to. REMU - Tel: 035 - 601 961 zaterdag 29 september dt de Soester Seizoenmarkt r de tiende keer gehouden Ivoor de derde keer in jsterberg. De Seizoenmarkt Ht deze keer onderdak in de jsterbergse Banninghal aan Banningstraat, een uitste lde locatie met parkeer- nte en ook in de hal zo veel pte dat de deelnemers weer s ruim kunnen uitpakken. het verleden was de Seizoen- t te gast op het Dorpsplein en fhet Officierscasino. Op beide fies werd het volgens de orga- Boren een enorm succes en zij Jachten ook dit keer een gezel- drukke Seizoenmarkt in de linghal, waar zich tussen ):00 en 15:00 uur maar liefst 35 jïigingen en organisaties aan oester publiek zullen presen- eren. ïet'is dus al weer tien jaar geleden de Seizoenmarkt voor de eer- er plaatsvond. Bij de opening |het (toen) nieuwe gemeente- werd een aantal verenigingen Organisaties uitgenodigd te la- Irien wat zij voor de Soester piking kunnen en willen bete- pn. Toen, in 1990, was het de oeling alle inwoners te betrek- i bij de opening van het ge- Intehuis. Het enthousiasme was pt, zo groot zelfs dat een twee- adsleden en een tweetal amb- iren de koppen bij elkaar sta len de organisatie van een jaar- Seizoenmarkt op zich na- Een initiatief dat vanaf het |te jaar door de wethouder van uur werd gesteund. Zelfwerk zaamheid, improvisatievermogen en onderhandelen was vaak de enige mogelijkheid om elk jaar opnieuw met een sterk concept te komen. Ook dit jaar is de bezetting van de Seizoenmarkt weer zeer af wisselend en informatief voor de bezoekers, al betreurt de werk groep het dat één deelnemer van het eerste uur om gezondheidsre den heeft moeten afhaken. Tot vele verbasteringen heeft de Sei zoenmarkt al wel geleid in die 10 jaar, zo blijven veel mensen hard nekkig SeizoenSmarkt zeggen, ter wijl het logo toch duidelijk moet maken dat het om de zoen en niet de zoens gaat. Optredens Werd er in het verleden nog wel eens teruggegrepen op het optre den van al dan niet Soester arties ten, de laatste jaren is het zo dat de optredens worden verzorgd door de Soester verenigingen en organi saties zelf. Daarbij wordt in Soesterberg natuurlijk het spits af gebeten door de Soesterbergse muziekvereniging Odeon. Verder zijn er muziek en dansoptredens en zelfs ballet. Opening Om 10:30 uur zal loco-burge meester Neks Blommers deze tien de Seizoenmarkt openen. Waar om niet de burgemeester maar de loco-burgemeester? Mevrouw Blommers is als wethouder van o.a. Cultuur altijd een groot voor stander geweest van een dergelij ke markt, omdat juist daar de ver enigingen en organisaties zichzelf kunnen presenteren aan alle inwo ners van Soest (waar Soesterberg vanzelfsprekend bij hoort). Mevrouw Blommers zal langs alle deelnemers worden rondgeleid door de voorzitter van de werk groep Seizoenmarkt, Bert Krijger, die ook al weer voor de tiende keer de functie van 'spreekstal- meester' op zich zal nemen. Om 10:35 uur begint dan het eerste optreden van Muziekvereniging Odeon. De Orgel en Keyboard club Eemland zal, geheel volgens de traditie, weer de achtergrond muziek verzorgen. Zaterdag 29 september zondag 30 september Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 deken F. Zwarts; eucharistieviering; cantores Zondag 10:30 dr. P.A.G. Rentinck; eucharistieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 10:00 ds. J.S. Siegers, Eist Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church, Steinerdingweg 3 10:30 Mark Six In ruim 30 kramen presenteren Soester en Soesterbergse vereni gingen hun activiteiten. 10:30 uur Opening door loco-bur- gemeéster Neks Blommers. 10:35-11:00 uur: Muziekvereni ging Odeon Soesterberg concert eert. 11:00-11:25 uur: Ochtend Con cert door Soester Muziek Gezel schap. 11:40-11:55 uur: Demonstratie Muziekschool Soest. 12:15-12:50 uur: Pauze. 13:00-13:15 uur: Demonstratie Muziekschool Soest. 13:25-13:30 uur: Presentatie Ma jorettes Odeon Soesterberg. 14:00-14:15 uur: Balletstudio Syl- via verzorgt demonstratie ballet/ streetdance. 14:30-14:35 uur: Presentatie Mu ziekvereniging Odeon. 11:00-15:00 uur: Aangepast aan de omstandigheden verzorgt Key boardclub Eemland de achter grondmuziek. Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227 (Den Dolder), ©030- 2280626. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ©0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §8352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. HU Betichting Hulpdienst Soesterberg) aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©035-6093666. ibaseerd op de goede erva ring met het Europees vrijwilli- gers-dienstprogramma voor fföngeren geven de Europese immissie, overheden van de derland, België, Duitsland, tgeland, Frankrijk. Grieken- I, Luxemburg en Oosten en ondersteunende organi- es financiële steun aan de ieffase van een Europees isselingsprogramma voor ;re vrijwilligers om daar- de voorwaarden voor de 'ichting van een vaste instel- te beoordelen. pens een verblijf van een aantal ken in telkens een ander land worderen oudere vrijwilligers de popese kennisuitwisseling van proefde toepassingen, de verrij- hg van praktijkwerk in verenigin- 1 zonder winstoogmerk met luwe en vooruitstrevende aspec- en de vergemakkelijking van opese verbindingen tussen lO's. ï-profit organisaties zenden |>r enkele weken een vrijwilliger len bieden plaats aan een vrij- Tiger uit een ander land. Zij zijn J gelijktijdig uitzend- en gastor- fiisatie. Voorafgaand aan de uit deling bevordert de nationale Brdinatie persoonlijke contacten pen de betrokken organisaties Ivrijwilligers. Tijdens de uitwis- Éng houden zij toezicht op vrij- Hligers en organisaties. Een hot- zal worden gebruikt voor mo- Sijke probleemgevallen. Vorige week zijn 150 oudere vrij willigers vertrokken voor een inzet van twee tot zes weken bij een gastorganisatie. Om te beginnen zal in het ontvangende land een driedaags voorbereidend seminar plaatsvinden waarbij de vrijwilli gers kennis kunnen maken met het sociale en culturele kader van hun werk - in combinatie met bezoeken aan projecten en initiatieven voordat hun inzet afgelopen maan dag daadwerkelijk begonnen is. In Nederland is momenteel een groep van zestien vrijwilligers uit Duitsland, België, Frankrijk en Engeland te gast voor een eerste kennismaking met Nederland en Deze proeffase wordt bewaakt door een projectgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de Eu ropese Commissie, de nationale ministeries verantwoordelijk voor het ouderenbeleid, en Europese organisaties werkzaam op de ge bieden van welzijnszorg, vrijwilli gerswerk en werk met ouderen. Het vrijwilligersprogramma wordt financieel ondersteund door onder meer de Europese Commissie en verschil lende ministeries in de deelnemen de landen. In Nederland ligt de organisatie bij het Nederlandse platform Ouderen en Europa .(NPOE). Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde ig. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. De commandant van de vliegbasis Soesterberg, de kolonel-vlieger C.J. Lorrai- ne, biedt met medewerking van het orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht op donderdag 4 oktober een re latieconcert aan in hangar 1 op de vliegbasis. Het begint om acht uur. Het muzikale programma on der leiding van Johan de Meij bestaat uit twee delen. In het eerste deel worden uit 'Lord of the Strings' onder het motto 'componist dirigeert eigen werk' onder meer La Quintes- senza en Gandalf uitgevoerd. Hoogtepunt van dit concert wordt ongetwijfeld De Meij's T- bone Concerto, uitgevoerd door Jorgen van Rijen. Hij geldt als een van de beste trom bonisten van Europa. De musi cus studeerde met een 10 (sum ma cum laude) af aan het Rot terdams Conservatorium en volgde verschillende master- classes bij grootheden als Mi- chel Becquet. Al op 22-jarige leeftijd werd hij eerste trombo nist bij het Koninklijke Con certgebouworkest. Het tweede deel van het pro gramma is een ode aan de Amerikaanse muziek met wer ken van componisten die zich op het grensvlak van lichte en klassieke muziek bevinden. Op het programma staan onder meer Candide van Leonard Bernstein, Jurassic Park van John Williams en Central Park van Chick Correa. Kaarten voor het relatieconcert kunnen tijdens kantooruren uit sluitend telefonisch worden ge reserveerd bij Staf Voorlichting vliegbasis Soesterberg, 0346 -336101 of 0346-336102. Na opgave van naam en adres wor den de kaarten gratis toegezon den. 'Het aardige is dat spelender wijs integratie tot stand komt, zowel tussen de kinderen uit verschillende taalgebieden on derling als met de aanwezige Nederlandse kinderen'. Dat zei een van de organiserende Lionsleden tijdens de spelmid- dag voor vluchtelingenkinde ren in Soest. Afgelopen zaterdagmiddag organi seerde de Lionsclub Soestdijk deze middag voor vluchtelingenkinde ren van 8 tot 16 jaar die al wat lan gere tijd in Soest wonen. In samen werking met Vluchtelingen Werk Soest waren zo'n 25 kinderen van erkende vluchtelingen uitgenodigd mee te doen en ook enkele ouders wilden graag mee. Doel van de middag was vooral het plezier voor de kinderen die o.a. uit Soedan, Afghanistan en Somalië kwamen. Er mocht gebruik gemaakt worden van het buitenterrein van scoutcen trum Buitenzorg in Baarn en het weer werkte dit weekend mee om er een geslaagde middag van te maken. Met behulp van een groot ganzenbordspel met cijfers kregen groepjes kinderen opdrachtjes voor een bepaalde activiteit of een spel dat zo snel mogelijk uitgevoerd moest worden. Daarbij zaten ook typisch Nederlandse spelletjes als beschuitfluiten, sjoelen, spijker in De kinderen vonden de spelmid- dag leuker dan het bezoek aan een pretpark. Foto: Willem van Oosten. de fles, spekkiehappen, etc.. Na een onderbreking met drinken en ijs werd onder leiding van de Soes ter kunstenares Matjan van Zand- voort volop getekend en geschil derd om een totempaal te versie ren. Daarna werden er pannenkoe ken gebakken en konden bij drie grote kampvuren appels en marshmallows geroosterd worden. Het enthousiasme onder de kinde ren was groot en zoals een van hen zei: 'Dit is veel leuker dan een pretpark!' „(matinnAn Het is soms verbazingwekkend dat een nieuwbouwplan wordt of is gerealiseerd op een plek die zich daar eigenlijk niet voor leent, bijvoorbeeld omdat het afwijkt van de bestaande be bouwing. Daar zijn in Soest voorbeelden genoeg van te vin den. In dit licht bezien is het des te opvallender dat de wel standscommissie om deze re den een schetsplan voor het bouwen van een woonhuis met garage aan de Kampweg 100 heeft afgewezen. Het plan is ingediend door DMV Vastgoed. Het voor bebouwing beschikbare terrein ligt binnen het bestemmingsplan Zwarte Wegje en heeft de bestemming eengezins huizen. Het plan voorziet in het bouwen van een huis met een ga rage ernaast. Het schetsplan is geheel conform het bestemmingsplan. Vanuit ste denbouwkundig oogpunt zijn er dan ook geen bezwaren tegen het voorgenomen plan. De welstands commissie heeft daarentegen wel bezwaren. De architect van het plan is aanwezig geweest bij het welstandsoverleg. De welstand stelt dat het plan voldoet aan de redelijke eisen van welstand, inclu sief de voorgestelde kleuren en materialen. Echter, in combinatie met dit type woning op dit perceel en met deze Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 De show- en twirlgroep van Vdeon uit Soesterberg heeft met groot succes deelge nomen aan een concours in Geldrop. Met z n zevenen \aven de twirlsters een show op de muziek van Sister Act. Het optreden werd gewaardeerd met 85,1 punten, oed voor promotie naar de tweede divisie. Bovendien Iregen zij een uitnodiging voor de Nederlandse Kam pioenschappen in Nederweert op 11 november. J)aarnaasmleentrn vier twirlsters een eerste mm w de muziekvereniging wacht (80,4 punten) met een show die zij voor het eerst uitvoerden. Ook leverden de optredens van diverse so listen en duo 's wederom een uitnodiging voor de Ne derlandse Kampioenschappen op. Kortom, een zeer succesvol weekeinde voor de show- en twirlgroep van Odeon onder leiding van Woutera Susebeek. Zondag 7 oktober is de twirlgroep te zien op een concours in Odijk. Foto; Eemland Pers Alleen morgenavond nog is er sprake van avondvliegen met transporthelikopters, zoals afgelo pen maandag- en dinsdagavond. De activiteiten vinden tot uiterlijk 24:00 uur plaats. Helikopterbemanningen moeten in hun jaarlijkse oefenprogramma vluchten bij duisternis maken. Dit is noodzakelijk ter voorbereiding op nationale en internationale oe feningen en inzet in het buitenland in het kader van vredesoperaties. Tijdens de oefenvluchten wordt gebruik gemaakt van nachtrichtap- paratuur. Ook het gebruik van de reddingslier en het vliegen met ex terne vracht worden beoefend. Behalve enige lokale vliegbewegin gen op Soesterberg worden de meeste oefeningen uitgevoerd bo ven de Vlasakkers, de Leusderhei en het militaire luchtvaartterrein Deelen. De vliegbasis Soesterberg is morgenavond ook uitwijkhaven voor vliegtuigen van andere bases die door omstandigheden niet op hun thuisbasis kunnen landen. Tot en met zaterdag wordt in Soesterberg de 22c nationale col lecte ten bate van de verstandelijk gehandicapten gehouden. Deze is goedgekeurd door het Centraal Bureau Fondsenwerving. Uit de opbrengst van de collecte kan financiële steun worden gege ven aan tal van activiteiten en pro jecten zoals noodopvang, voorlich ting aan ouders, belangenbeharti ging op politiek en sociaal gebied, begeleiding bij sport- en vakantie activiteiten en andere vormen van vrijetijdsbesteding, juridische dienstverlening aan ouders en de ontwikkeling van methodieken voor verstandelijk gehandicapten om via de computer te communi- I ceren. afmetingen voldoet de plaats van de garage niet aan redelijke eisen van welstand. Door de plaats \an de garage naast de woning krijgt de bebouwingsdichtheid een on aanvaardbaar karakter in relatie tot de woning en de omgeving. Voor al gelet op de geringe breedte van het perceel (tien meter) en de be bouwing in de omgeving is het niet wenselijk om alle bebouwing op een klein stukje van het toch al smalle bouwperceel te situeren. De aanvrager stelt dat de op drachtgever wil genieten van haar stukje tuin en dat de plaats van de garage los en achter de woning (zoals de welstand voor ogen heeft, conform het bestemmings plan) een te grote inbreuk is op het resterende stukje tuin. Dit is voor de aanvrager dan ook reden ge weest het gemeentebestuur te ver zoeken af te wijken van het wel standsadvies. Burgemeester en wethouders zijn het echter met de welstandscommissie eens en heb ben besloten niet in te stemmen met het ingediende schetsplan. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! r>. Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels toonzalen bij de tapijtfabnek van 0E ZOON VAN DE UITVINDER VAN HL&A TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 3,75 p.t. 50x50 cm Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! Op zondag 16 september heeft de Eemlander Blaaskapel, on derdeel van muziekvereniging PVO uit Soest, in Austerlitz meegedaan aan het 11e Hei kneuter Blaasfestival. De Soes ter blazers gingen er weg met de eerste prijs. Het festival, dat door muziekver eniging Erica jaarlijks wordt geor- oanispprd nn Hf derrie 7nnri»o in september, werd dit jaar voor de verandering binnen gehouden in het dorpshuis en aangrenzende sportzaal, omdat het gebruikelijke mooie weer op deze dag dit jaar verstek liet gaan. Het was er in het dorpshuis niet minder gezellig om. Van de vijf blaaskapellen die uit kwamen in de categorie Egerlan- der muziek wist de Eemlander Blaaskapel dc hoogste waardering van de tweekoppige vakjury te be halen en daarmee de eerste, nriis in de wacht te slepen. Een deel van het Egerlander re pertoire heeft de Eemlander Blaaskapel op cd gezet. Wie geïn teresseerd is in deze muziek of ge woon de muziekvereniging wil steunen, kan deze cd bestellen voor f 19,95 (excl. verzendkosten) bij Esther Bakker, ffi 6024732, Adri Verlaan, ©6016888, of via het secretariaat van muziekvereni ging PVO. Pippeloentje houdt zaterdag 6 ok tober de jaarlijkse beurs, waarop kinder- en positiekleding en speel goed wordt verkocht. De peuter speelzaal aan de Smitsweg opent daarvoor om 14:00 uur haar deu ren. De dag ervoor, op 5 oktober, kunnen tussen 19:30 en 21:00 uur spullen worden ingeleverd. Per persoon mogen maximaal 40 kle dingstukken worden ingeleverd. Alle ingebrachte spullen dienen schoon te rijn en in goede staat te verkeren. De opbrengst van de ver koop komt, afhankelijk van de prijs, voor een deel ten goede aan Pippeloentje, dit wordt in overleg met de aanbieders bepaald, i Voor meer informatie over de I heurs tel 6014/11^

Soester Courant | 2001 | | pagina 15