Ongekende voorbereiding SoVoCo Golfers prolongeren titel Volleyballers azen op promotie Soest-Zuid verdeelt clubtitels IVAG IVAG. ouwbare ormatie Trainer Gert Veldhuizen puzzelt met nieuwe formatie iSPORTf Gijs van Korlaar wisseltrofee, PAGINA 20 dierenkennis! en universele drijven geven Garantiepas WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 21 VOLLEYBAL Ook twee nieuwe Soester kampioenen GOLF 1 De Soester Golfkampioenschappen waren dankzij de goede organisatie door Frits Gerth, Adse Ros en Cees Klomp en fantastische weersomstandigheden een onvergetelijk evenement. Heel speciaal is de in het leven geroepen, om ons aan deze bijzondere man te herinneren. Phillip en Jeanette, bedankt voor jullie creatieve bijdrage. Graag tot volgend jaar, Wouter van Korlaar ZWEMMEN Zwemrecords ATLETIEK Brons op NK Dui\enberichten| Sponsors Soester Golfkampioenschappen bedankt! AgrarB.V. Heineken Brouwerijen Utrecht Ovile BV Top Papier Rabobank Soest-Baarn Comag BV Bouwbedrijf Van den Hengel BV Repro Nederstigt Stam Renault Bon Rademaker Haarmode Soester Courant Duetz Modezaken Van Wijk Makelaars Reisbureau Soest VOLLEYBAL Sportuitslagen I Sportprogramma Danny Egter en Mérion van Asch winnen enkelspel TENNIS ATLETIEK Van den Broek bevestigt status atletiektopper BADMINTON Ouverture voor Selby dit jaar in Harderwijk ATLETIEK Pijnenburgcross op 7 oktober in Pijnenburgbos VISSEN Gerrit Kasius wint afgetekend wintercompetitie >or het dier om at een nestje te iel :o bij honden :ijn altijd katers >wel rode poezen ode poezen zijn n rilde dieren vaar, fretten zijn ren :ijn huisdieren en overleven in het nen goudvissen ider dan 20 jaar jaar oud lar it niet aan een naam wennen juist heel in een andere i zo bij katten n konijn onbeperkt 1? rood i fruit py wat het eerste op kiest jou als baas snkel het brutaalste tste puppy »t dt je enkel lekker sftijd vooreen kitten n nieuw tehuis te m <an een 'waterschlld- rnlijk worden? acht centimeter vijftien centimeter dertig centimeter aquariumvissen wor- in het wild gevdngen jrden hiervoor spe- veekt soorten wel, maar ten worden speciaal >pt ent i/AG Garantiepas wer- aste dealers en merk- ijke autobedrijven mee igesloten bij BOVAG. standaard-voorwaar- BOVAG Garantiepas s en universele auto ender zijn, is er in de een klein verschil. Dit Jiterlijk van de BOVAG s. n deze Garantiepas af met ït logo van 'Toch maar lie- ihte dealer*. Bovendien zul- irs van de meeste auto- 30VAG Garantiepas afge- orzien van het logo van het 'dt gevoerd. inafhankelijk autobedrijf dat )VAG staat linksboven het i Auto Bedrijven Associatie ifdelingvan BOVAG. 5r siert het officiële 'lid dan wel 'lid BOVAG-NDA' jment. (NDA staat voor Ne- ealer Associatie, een afde- /AG). 'w ABA^ NDA t dat het goed zit" IVAG algemeen directeur jman maakt: "BOVAG- nl een eind aan het pro- reel potentiële occasion- internet hebben. Als dat >uwbaar is, denken veel /let de garantie dat op casions.nl alleen maar Jen hun auto's mogen en dan nog uitsluitend 5 die met het BOVAG -wijs worden aangebo- e dat het goed zit." Evenals in zijn eerste seizoen bij Stam/SoVoCo is Gert Veldhui zen aan het smeden geslagen. Van zijn twaalf vrouwen sterke volleybalformatie is de helft nieuw en daarom heeft de Vee- nendaalse trainer/coach voor een voorbereiding gekozen, die qua intensiteit ongekend is voor Soester begrippen. Alleen al het aanhoren ervan doet een gemid delde burger zweten. Per week krijgen de speelsters tweemaal een uur conditietrai ning voor hun kiezen, worden ze driemaal 2,5 uur op het veld ont boden en staan er elke week be ker- en/of oefenwedstrijden op het programma. Op het moment dat Veldhuizen vooruitblikt op de competitie die zaterdag van start gaat, hebben zijn spelers net zeven dagen achtereen hun hobby uit geoefend en mogen ze even twee dagen 'bijtanken' bij de familie, de kennissenkring of afleiding zoe ken op de werkvloer of in de stu dieboeken. De bijna vanzelfsprekende manier waarop de speelsters hun spaar zame vrije tijd opofferen, geeft volgens Veldhuizen aan dat zijn team een grote wil om te winnen aan het ontwikkelen is. Dat is ook één van de doelstellingen van de ploeg. 'Natuurlijk wil je altijd win nen, maar dat moet ook iedere wedstrijd tot uiting komen. We moeten nu weten dat we op een bepaald moment heel moeilijk te verslaan zijn. We moeten minder wisselvallig worden. Vorig seizoen hebben we 15 tot 20 punten weggeven. Dat is heel wat, maar ook inherent aan een nieuwe ploeg. Daar kunnen we nu weer tegenaan lopen.' Om dat te voorkomen zijn de be geleidingsstaf en speelsters vrese lijk hard aan het werk. Zoveel mogelijk worden alle randvoor waarden ingevuld. Zo zullen de volleybalsters voortaan per bus naar uitwedstrijden reizen en hoeven ze niet meer zelf twee uur achter het stuur te zitten om er gens tegen een bal aan te gaan slaan. De conditietraining onder leiding van Albert Zeggelaar (vriend van libero Reina Wieber dink), waarmee vorig jaar in de voorbereiding werd begonnen, zal tijdens de competitie worden voortgezet, zij het dan één keer per week. 'Ter preventie van bles sures', verklaart Veldhuizen. 'Vo rig seizoen is het goed bevallen, maar toen we ermee stopten, ontstonden er blessures.' Op het technische en tactische vlak heeft de Veenendaler zijn handen vol aan de sterk gewijzig de samenstelling van zijn brede selectie. Passen en meten moet hij om de puzzel in elkaar te leg gen, net als een jaar geleden. 'Toen viel het kwartje snel, maar toen het minder ging en de bles sures erbij kwamen, waren we toch niet voldoende ingespeeld om oplossingen te bedenken. Het was of heel goed of heel slecht, we hadden nog geen basis met el kaar', aldus Veldhuizen over het seizoen waarin Stam/SoVoCo lange tijd meedeed om de eerste plaats en de beste prestatie ooit evenaarde door als derde te ein digen in de eerste divisie. Druk op zijn team wil Veldhuizen niet leggen, vandaar dat hij voor lopig uitgaat van een plaats bij de eerste zes. De doelstellingen zijn meer gelegd op de individuen, de één moet mentaal sterker wor den, een ander moet zijn aanloop verbeteren. Vijf speelsters vertrokken, in het voorjaar, volgens Veldhuizen met 'pijn in het hart'. Eén van hen is Suzanne van den Heuvel voor wie bijna elke eredivisieploeg in de rij stond. De jeugdintematio- nal koos voor landskampioen Dynamo, waarbij ze de tweede viool speelt en vooral door veel te trainen progressie moet gaan boeken. Als vijfde middenaanval- ster zal ze waarschijnlijk voor het derde team van de Apeldoornse club uitkomen, twee treden lager dan ze gewend is. Verder vertrok ken om uiteenlopende redenen Leonie van der Horn, Hedda Me ijer, Seya Beemer en Carli van Cuijk. Gebleven zijn Linda El lebroek, Marit Fakkeldij, Albertine de Haan, Reina Wieberdink, Moni que Wismeijer en Saskia Faber- Taylor. Zij hebben gezelschap ge kregen van het volgende zestal: buitenaanvalsters Judith Rouwen- horst (Volco) en Floortje Kok (Nesselande), middenaanvalsters Tamara Smit (Vrevok) en Jenny Smilde (Flash) en spelverdeelster Maijorie Borgmeijer die onlangs met Wieberdink derde werd op het WK voor militaire landen teams. In oktober voegt Lieke de Gruijter zich nog bij de selectie. Zij is nu voor haar werk in Turkije. 'Je bent bijna altijd gedwongen van jaar tot jaar te leven, structu reel met een ploeg werken zit er tegenwoordig niet meer in', zegt Veldhuizen. Hij is zo bezig met de voorbereiding op de competitie dat hij aanvankelijk het antwoord Gert Veldhuizen te midden van zijn speelsters in De Bunt: 'Vorig sei zoen hebben we 15 tot 20 punten weggegeven. Dat is heel wat, maar ook inherent aan een nieuwe ploeg. Daar kunnen we nu weer tegenaan lopen Foto: Herman van Dam schuldig moet blijven op de vraag tegen welke club zijn formatie za- 'aftrapt'. De dames van Stam/SoVoCo be- oude. Op 6 oktober spelen ze hun ginnen zaterdag om 16:30 uur eerste thuiswedstrijd in de Bunt, met een uitwedstrijd tegen Abc- om 17:00 uur tegen Donitas, vol gens Veldhuizen één van de ploe gen die hun zinnen hebben gezet op promotie naar de eredivisie. Erna van Gelderen en Sander van der Water hebben hun Soester golftitel strokeplay met succes verdedigd. Het tweetal prolongeerde de officieuze lo kale titel vrijdag in St. Nico- laasga. In de stableford werden Wouter van Korlaar en het aan stormend talent Maud van Hall kampioen. Nieuw tijdens de negende editie van de plaatselijke golfstrijd was de wisseltrofee, vernoemd naar Gijs van Korlaar die voor zijn overlijden vorig jaar een van de meest trouwe en markante deelne mers was. Deze beker is bestemd voor degene met de langste drive en dat was vrijdag Erna van Geld eren. Doordat er de voorafgaande dagen veel hemelwater was gevallen, moesten de Soester golfers hun spel af en toe aanpassen. De Frie se baan lag er goed bij, maar het bespelen ervan was zwaarder dan onder normale omstandigheden. Zoals gebruikelijk werd er, zowel bij de heren als de dames, gespeeld in twee categorieën. De organisa tie was wederom in handen van Frits Gerth, Adse Ros en Cees Klomp. Na terugkeer uit hét hoge noorden verzamelden de golfers zich in een plaatselijk etablisse ment voor een gezamenlijk diner, waarbij ook de door sponsoren beschikbaar gestelde prijzen wer den verdeeld. Kampioenen en organisatoren op een rijtje: v.l.n.r. Wouter van Kor laar, Maud van Hall, Sander van der Water, Frits Gerth, Erna van Gelderen, Adse Ros en Cees Klomp. Matthijs Wijnmalen heeft 2es van zijn persoonlijke records scherper gesteld. In Meppel deed hij dat zaterdag op de 50 meter vrije slag, rugcrawl, vlinderslag en schoolslag. Een dag later vestigde de 14-jari- ge Griftland scholier zich aan de top van de nationale ranglijst op de 100 meter vrije slag (57.10) en met de estafetteploeg van AZ&PC kwam hij op de 50 meter vrij tot een recordtijd van 24.9. De A-pupillen (tweedejaars) van AV Pijnenburg zijn met een bron zen plak teruggekeerd van de Ne derlandse kampioenschappen. Op de 4 x 60 meter werd in Amstel veen de derde plaats bemachtigd door Mart Reiling, Xander Verwe- ij Yannick Snel en Paul Rasch. Reserve in deze succesvolle ploeg was Daan Smeets die vanwege een armbiessure aan de kant moest blijven. Wedvlucht: Niergnes; afstand: 265 kilometer; wind: noord west DE ZWALUW V. Es Rijksen 1, P. Kanters 4, R.v. Hornsveld 5, L. Vogel 6, Comb. van Egdom 8, H. Toonen Zn. 15, R.W. Grift 16, J. vd Brakel Zonen 19, Gebr. de Bruin 20, H. Vonk 24, J. de Jong 28, E. v.d. Brakel Znn 40, G.M. Schimmel 41, Patrick Ingrid 42, R. v.'t Net 44, C. Kamphorst 79, W. van Dorrestein 93, H. Wolfsen 104. Sepp Eric en Charlotte Voorn: 2° hoofd klasse standaard; Patrick en Mar- cia van der Wens: 6e nieuwelingen klasse standaard en halve finale in latin 3. Hees Hees 1-SVL 3-3, Hees 2-Geuzen 2 1- 3, CJW 7-Hees 3 3-3, Hees 4-De Posthoorn 2 1-6, Zuidvogels A3-Hees Al 5-3, Roda'46 C7-Hees Cl 0-7, Hees Dl-CJW Dl 0-8, Hees Kabou- ters-SEC 0-9. Soest A-junioren: Abcoude Al - So Soest Al 4-2; SO Soest A2 - Greenstars Al 0-2; B-junioren: SO Soest BI - SDO BI 1-1; SO Soest B2 - SCH'44 BI 1- 1; SO Soest B3 - Eemboys BI 0-5; WZA B3 - SO Soest B4 1-1; SO Soest B5 - OSM'75 B2 3-1; C-junio- ren: SO Soest Cl - Spakenburg Cl 5- 0; CJW Cl - SO Soest C2 6-1; IJ'vogels C3 - SO Soest C3 1-1; So Soest C4 - TOV C3 11-1; D-pupillen: SO Soest Dl - Zuidvogels Dl 0-4; Quick Dl - SO Soest D2 2-0; SO Soest D3 - APWC Dl 3-13; SO Soest D4 - WZA D5 1-9; IJ'vogels D5 - SO Soest D5 4-4; Roda 46 D9 - SO Soest D6 0-1; E-pupillen: Roda'46 El - SO Soest El 3-2; SO Soest E2 - Cobu Boys El 6-2; WZA E4 - SO Soest E3 1-8; Roda'46 E6 - SO Soest E5 1-12; So Soest E6 - Quick E4 3- 3; Roda'46 E9 - SO Soest E7 12-3; SO Soest E8 - IJ'vogels E8 7-2; U'vogëls E9 - SO Soest E9 4-8; SO Soest E10 - WZA EU MO; Cobu Boys E5 - SO Soest EU 10-0; F-pu- pillen: Hoogland F2 - SO Soest F1 1- 5; Quick F1 - SO Soest F2 13-0; SO Soest F3 - IJ'vogels F4 0-7; SO Soest F4 - Quick F5 7-0; SO Soest F6 - Hoogland F6 2-2; SO Soest F7 - Hoogland F7 0-4; Greenstars F4 - SO Soest F8 5-1; WZ'49 Zwaluwen Vooruit BI - WZ'49 BI 4-2; Roda'46 C2 - WZ'49 Cl 1-5; CJW C2 - WZ'49 2-3; WZ'49 Dl - IJsselmeervogels D2 11-3; Roda'46 D5 - WZ'49 D2 3-7; Quick 1890 D4 - WZ'49 D3 5-7; WZ'49 D4 - CJW D3 9-1; WZ'49 D5 - CJW D5 9-3; WZ'49 El - Hoogland El 2-5; WZ'49 E2 - IJsselmeervogels E4 8-0; Spakenburg E4 - WZ'49 E3 6-2; Nieuwland E8 - WZ'49 E4 6- 0; WZ'49 F1 - WZA F3 10-0; VVZ'49 F2 - Nieuwland F5 7-0; WZ'49 F3 - Spakenburg F3 4-9; WZ'49 F4 - Roda'46 F9 13-0; CJW F6 - WZ'49 F5 4-1; Hooglander veen F4 - WZ'49 F6 0-17 WZ'49 F7 - TOV F4 7-0; Hoogland FU - WZ'49 F8 1-6. Zaterdag 29 september Basketbal 16:45 Red Stars (D)-Niels Sten- sen 3 (Beukendal) 20:30 Red Stars (H)-New Stars (Beukendal) Korfbal 15:30 Eemvogels-De Meeuwen 6 (Staringlaan) Tafeltennis 15:00 Shot-Rega 2 (Orlandoge- bouw) Volleybal 16:30 Abcoude-Stam/SoVoCo (D) (Abcoude) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-Odis (De Bunt) Voetbal 14:30 WZ'49-Montfoort (Eem- weg) 14:30 CSV Vitesse-Hees (Breu- kelen) 14:30 De Meern-SEC (De Meern) Zondag 30 september Badminton 13:00 Harderwijk-Selby (Harder wijk) Hockey 12:45 Leusden-MHC Soest (D) 14:30 Mezen-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Tonegido-Soest (Rijswijk) 14:00 VSC-SEC (Utrecht) Maandag 1 oktober Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 19:55 SEC-GAB 2 (Beukendal) 20:50 Firtina'93-Adelaars (Beu kendal) Op papier ziet het er allemaal goed uit voor de herenformatie van Stam/SoVoCo die dan ook gewoon weer voor promotie gaat. Daarmee speelt.de Soes ter trainer/coach Jurjan van Slooten allesbehalve blufpo ker. De ploeg waarmee hij vorig sei zoen tweede werd en promotie op het nippertje misliep, is versterkt. Kortom, de uitdaging is er, de di visie is in zicht. 'Het zal wel weer om vier ploegen draaien', zegt Van Slooten die blij is dat zijn ploeg reeds in de tweede wedstrijd wordt opgewacht door Unicornus, één van de concurrenten. 'Dan weet je meteen waar je staat.' Met spelverdeler Rick van Ginkel, afkomstig van Vollkei (derde divi sie), en de Amerikaan Bart Taylor (Protos) heeft de Soester meer keuzemogelijkheden. Vermoede lijk wordt Antoon Verver over een poosje aan de selectie toegevoegd. De voormalige eerstedivisiespeler heeft een jaartje stilgestaan, klop te onlangs pas aan bij de club en begint in het tweede. De 34-jarige kan veel routine in de ploeg bren gen. Van onderbezetting zal in het normale geval geen sprake meer zijn, ook niet als er zich kwetsuren voordoen. Stabiliteit Vorig seizoen moest Jurjan van Slooten als opvolger van Ali Mo- ghadassian vier jonge spelers in passen. 'Dat is vrij goed gegaan, maar soms was het ineens heel slecht. De stabiliteit kan nog veel beter worden, net als enkele indi viduele aspecten.' Sinds medio augustus wordt daar aan gewerkt en de laatste weken zijn veel oe fenduels afgewerkt om wedstrijd ritme op te doen. Van Slooten voelt zich als een vis in het water bij het eerste heren team dat aast op promotie. De jonge sportleraar werd een jaar geleden plotseling als trainer/ coach aangesteld van onder ande ren oudere jongens met wie hij daarvoor nog samenspeelde. 'In het begin was het erg wennen, maar in de loop van het seizoen ging het steeds beter. Ik heb meer vat op de groep gekregen en dan ga je je fijner voelen. De jongens hebben moeten wennen aan mijn manier van trainen, maar dat heb ben ze opgepakt. Door de buiten wacht word ik soms gezien als die jongen die altijd in de jeugd speel de en nog niet als de trainer van het eerste, maar daar stoor ik me niet aan,' aldus Van Slooten die meent dat hij volledig is geaccep teerd door de groep. Dat blijkt ook wel uit het feit dat de spelersgroep hem graag wilde behouden. De liefde is wederzijds, want al in februari maakte Van Slooten kenbaar dat hij zou blijven, ondanks dat hij verschillende aan biedingen op zak had. 'Ik vind dat deze groep nog niet klaar is, er is nog veel meer uit te halen.' Naast de nieuwkomers bestaat de groep uit de middenaanvallers Marcel Swart, Marcel .van 't Veer en Roy van de Broek, de buiten aanvallers Richard van Rouwend aal, Maurice van Vliet, Sander van Ginkel en Roel Richmond, spel verdeler Lars Andeweg en libero Johan Pieters. Stam/SoVoCo start de competitie zaterdag om 17:00 uur in De Bunt tegen promoven dus Odis uit Kortenhoef. Met 179 deelnemers, 415 par tijen en 16 finales kan tennis vereniging Soest-Zuid terugkij ken op intensieve clubkam pioenschappen. Bij de compe titiespelers gingen de enkelti- tels naar Danny Egter en Mérion van Asch. Clubtrainer Egter rekende in de halve finale af met zijn teamgenoot Stefan Schoonderbeek en was daarna te sterk voor Maarten Jonkheim. Bij de dames was de deelname niet overweldigend. Mérion van Asch won het in de finale van Maria van den Heuvel. De meeste deelnemers werden ge noteerd in het heren enkel 40+. Opvallend was dat de twee oudste spelers de eindstrijd bereikten. De partij om de clubtitel ging tussen de 61-jarige Henk Rouwhorst en Ben Moons (57). De jongste van het tweetal moest het ontgelden. Het interne toernooi aan de Bos straat werd geplaagd door veel re genval, terwijl het licht tweemaal uitviel. Het kon de pret niet druk ken en aan het eind van de rit kon tc-voorzitter Mérion van Asch de hoofdprijzen uitdelen aan de vol gende tennissers. Heren enkel competitie: Danny Egter wint van Marten Jonkheim; dames enkel competitie: Mérion van Asch w.v. Maria van de Heu vel; heren enkel recreanten: Peter de Brauwer w.v. Alexander Straat man; dames enkel recreanten: Hermien Pels-Rijcken w.v. Sandra Heerdt; heren enkel 40: Henk Rouwhorst w.v. Ben Moons; heren enkel 55: Wim van de Mast w.v. Rob de Graaff; gemengd dubbel competitie: Maarten Jonkheim en Mérion van Asch w.v. Maarten Zoetelief en Rachel Beijer: ge mengd dubbel recreanten: Joop de Wit en Mieke Jongsma w.v. Joop Abbel en Martha de Laive; ge mengd dubbel 40: Evert en Gerdie Hooijer w.v. Kees-Jan van Mam eren en Hermien Pels-Rijcken; ge mengd dubbel 55: Wim van Es en Yolanda Vogelpoel w.v. Pieter en Saskia ten Hove; dames dubbel competitie: Jeannette Westerveld en Rachel Beijer w.v. Andrea van Vuuren en Mérion van Asch; da mes dubbel recreanten: Karen v/d Brink en Mireille Wigtman w.v. Metty Willemse en Yolanda van Mameren; dames dubbel 40+: Joke Menne en Els Dobben w.v. Greet Brouwer en Bep van de Dijssel; heren dubbel competitie: Maarten Zoetelief en Henk Eve- laar w.v. Wouter Roorda en Dan ny Egter; heren dubbel recreanten: Peter de Brauwer en Stef van Ser- vellen w.v. Ad van Steenis en Erik Backelandt; heren dubbel 40+: Henk Rouwhorst en Kees-Jan van Mameren w.v. Joop van de Hoek en Haik Lagerweij; heren dubbel 55+: Henk Niemeijer en Gerard Hilhorst w.v. Rob de Graaff en Gijs Klomp. Dick van den Broek heeft aange toond dat hij tot de Nederlandse atletiektop behoort door als zeven de Nederlander te finishen in de Dam tot Damloop. Op Kamiel Maasse na waren alle vaderlandse coryfeeën en verder onder anderen de wereldkampioen op de 10 kilo meter en de wereldrecordhouder op de halve marathon vertegen woordigd. Van den Broek neemt nog steeds de tweede plaats in van het nationaal wegcircuit. Greg van Hest zit hem daarin op de hielen. Met drie heren en twee dames be gint Selby zondag aan de compe titie. Voor de badmintonners uit Soest staat een uitwedstrijd tegen Harderwijk op het programma. Eerste heer bij Selby is Herman Scheerhoom die al enige tijd in het eerste speelt, net als tweede heer Johan Meijer. De jonge Harrold Topper is toegevoegd aan het team dat verder bestaat uit de dames Jolanda van Cleef en Moniek Vis ser. Met uitzondering van Meijer wonen alle spelers in Soest. De eerste thuiswedstrijd van Selby is zaterdag 6 oktober. In de sport zaal van C-drie aan de Willaert- straat wordt dan het vijfde team van Flevoland ontvangen. Zoals gebruikelijk beginnen de thuisduels van Selby om 12:30 uur. De Pijnenburgcross kent een geschiedenis van meer dan 30 jaar. Op zondag 7 oktober staat er weer eentje op het program ma. Om 11:30,11:40 en 12:00 uur klinken de startschoten op het complex van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. Eerst is de jeugd tot en met 10 jaar aan de beurt, daarna de oudere jongeren en op het middaguur ver trekken de senioren die mogen kiezen uit een, twee, drie of vier rondjes van 3 kilometer. In deze prestatieloop voor senioren zijn geldprijzen te winnen voor de wedstrijdatleten. De Pijnenburg cross maakt deel uit van een circuit van tien wedstrijden in deze regio. Wie aan deze lopen deelneemt, krijgt een stempelkaart en kan voor een schoenentas sparen. Deze kaart is tevens te verkrijgen in de kantine van AV Pijnenburg, waar het inschrijfbureau is ingericht. Deelname aan de Pijnenburgcross kost 4 gulden voor de jeugd en 7,50 gulden voor volwassenen. Voor meer informatie, tel. 6017421 of 6011722 of: www// run.to/a.v.pijnenburg Met overmacht heeft Gerrit Kasius de zomercompetitie van De Snoekbaars op zijn naam geschre ven. Zijn voorsprong op de num mer twee, Melis van Twillert, be droeg maar liefst 18 punten en bijna 23 meter vislengte. Kasius onderstreepte zijn 'heer schappij' met de winst in de tien de en laatste wedstrijd. Die werd gevist aan de Eem in Soest. In deze wedstrijd pakte Van Twillert de tweede plaats in het algemeen i klassement af van Willem van de Kraats. Hij bleef nog net Kees Bruining voor die de vierde plaats overnam van John Hibbel. Evert Kasius en Kik van de Hoef behaal den beiden 38 punten, maar Evert Kasius had meer vangsten achter zijn naam staan, zodat hij als zes de eindigde. In de tweede divisie van De Snoekbaars ging de eindzege naar Nol Luijer, Ab Dekker werd twee de en Willem van Zoeren derde. Dit najaar begint de wintercompe titie die eveneens uit tien wedstrij den bestaat. Vanaf 20 oktober kan men zich daarvoor opgeven bij Willem van de Kraats tel 6016895.

Soester Courant | 2001 | | pagina 21