Weinig verzet tegen busplan Visser LIVE 'We hebben hiervan geleerd' Het hol van villa Kakelbont actueelT VEKEK BOEKHANDEL JONGERIUS KINDERBOEKENWEEK Vervolg Aqua Indoor Dinsdag hoorzitting van Patiëntenraad Molendael Roep om en verzet tegen speeltoestellen in zuid Wethouder Blommers blij met oplossing Aqua Indoor Wijzigingen in busplan Te hard Informatiebijeenkomst slechter bezet dan bussen BRASSERIE KEUZEMENU Mopperig P Witgoed specialis Service voor alle merken WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 Vermeulen vindt het op zich jammer dat hij Soest moet ver laten, maar toont zich tevreden met de regeling die nu is getrof fen. 'Anders had ik niet gete kend. We hebben al vijf, zes jaar zitten bakkeleien, dan met die wethouder, dan weer met die wethouder, want dat veran dert natuurlijk ook steeds.' Het personeel dat in Soest blijft werken, heeft volgens Vermeu len wisselend gereageerd op het nieuws van vorige week. 'Te leurgesteld, en onzeker over wat er nu gaat komen. We heb ben een voortrekkersfunctie in Nederland wat betreft onze ac tiviteiten, zoals het baby- en peuterzwemmen en het zwem men voor ouderen. En natuur lijk de snelcursussen, dat is een vak apart. Dat zijn allemaal dingen die goed vallen bij de ouders. Een diploma halen in 1, 2 of 3 weken of 1, 2 of 3 maan den is natuurlijk wat anders dan wanneer ze anderhalf jaar lang elke week voor een half uur naar het zwembad moeten.' De lopende zwemcursussen worden allemaal afgerond vóór 22 december, de dag waarop Aqua Indoor bv de deuren sluit om plaats te maken voor een nieuwe exploitant. Om dat te realiseren, worden er lessen in de herfstvakantie ingelast en mocht om wat voor reden dan ook iemand zijn cursus niet op tijd kunnen afronden, dan mag hij dat alsnog in Ede doen, waar Aqua Indoor een eigen accommodatie beheert en ex ploiteert. De badenkaarten voor het Soester zwembad zijn tot en met 21 december geldig. Ver meulen zegt dat de klanten reeds zijn ingelicht. De Patiëntenraad van Medisch Centrum Molendael organi seert op 2 oktober een hoorzit ting. Onderwerp is de organi satorische integratie van Mo lendael en ziekenhuis Eem- land. De bijeenkomst vindt plaats in het ziekenhuis in Baarn om 20:00 uur in de Par terrezaal. Individuele patiën ten en belangstellenden zijn welkom. Zowel patiëntenorganisaties als individuele patiënten zullen aan deze hoorzitting deelnemen. Aan leiding is dat de Raad van Bestuur van beide ziekenhuizen haar ad viesorganen om advies heeft ge vraagd over de integratie van Mo lendael met Eemland. De Patiën tenraad zal dit advies eind oktober afronden en wil voor die tijd de mening van patiënten horen. De Patiëntenraad van Molendael is een breed samengestelde groep die de patiënten uit de regio vertegen woordigt. Na de bestuurlijke fusie wordt de patiënten advies ge vraagd over de organisatorische integratie. De ideeën en verwach tingen met betrekking tot de taken van Molendael in de toekomst kunnen kenbaar gemaakt worden. De raad zal de adviezen aan het ziekenhuisbestuur voorleggen. De avond wordt om 20:00 uur ge opend door Holleman, voorzitter van de Patiëntenraad. Brinkman, lid van de Raad van Bestuur van beide ziekenhuizen zal een korte inleiding geven over de voorstellen van de organisatorische integratie. De hoorzitting vindt na de pauze plaats. Weerts, directeur van het Provinciaal Patiënten/Consumen ten Platform Utrecht (PP/CP) zal de zitting leiden. De aanwezige patiënten en andere belangstellen den kunnen hun wensen en idee ën naar voren brengen en inhoude lijke suggesties geven. Er is geen ruimte voor discussie. w 'WV De' inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te randen - de basis voor menige succesvolle transactie. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 |1*|| I RVT Fax 035 6037491 c.jagtenberg@wxs.nl AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 601 36 82 Voor het eerst heeft de ge meente openlijk toegegeven, dat ze heeft geleerd van de pe rikelen rond Aqua Indoor. Daarbij wordt echter nog niet gezegd 'van de fouten'. 'In 1991 was het nog niet gebrui kelijk dat een gemeente een bad door een ander liet exploiteren. Voor Aqua Indoor was het ook een experiment. De gemeenteraad had financiële kaders gesteld. Van beide partijen is er, denk ik, te weinig tijd en aandacht besteed aan de details', zegt wethouder Neks Blommers van financiën. Het gemeentebestuur had zich destijds zelf onder grote tijdsdruk gezet door te eisen dat het nieuwe, subtropische zwembad open moest zijn, zodra het Soester Natuurbad en het overdekte instructiebad De Turf gesloten zouden worden. De samenwerking tussen gemeen te en Aqua Indoor bleek er geen één te zijn van harmonie. 'Dit was een niet geslaagde relatie', drukte Blommers zich vorige week voor zichtig uit. Ze toonde zich blij dat de gemeente aan het eind van het jaar eindelijk af is van Aqua In door, iets wat niet lukte toen de rechter werd ingeschakeld. Direct na de zeperd die het in mei te verwerken kreeg bij de kortge dingrechter, gooide Soest er strijd lustig en zeker van de 'eindzege' een hoger beroep tegen aan. Nu, amper vier maanden later spreekt de gemeente plotseling een ande re taal. 'Een slepende rechtszaak over zoiets, dat kun je de Soester bevolking niet aan doen', aldus wethouder Blommers. Schikking Tot nu toe beet de gemeente steeds in het stof. Enkele jaren geleden sleepte Soest Aqua Indoor voor de rechter toen het meningsverschil over de onderhoudskosten onover brugbaar leek. Vlak voor de gang naar de rechtbank stuurde de ge meente ineens aan op een schik king en werd de rechtszaak afge blazen. Niet lang daarna lagen bei de partijen alweer met elkaar in de clinch. Het idee om Aqua Indoor bv uit te kopen, ontstond enkele maanden geleden al, maar tot vorige week haakte de exploitant volgens de gemeente steeds op het laatste moment af. Nu krijgt de gemeente haar zin, al kost dat 655.000 gulden. Of het vertrouwen in een goede afloop van de juridische procedure nu wel of niet oprecht was, de gemeente wil in elk geval af van de slepen de affaire en de torenhoge kosten die ze heeft gemaakt voor de ho noraria van dure advocaten en de inzet van ambtenaren. Blommers: 'We zouden hebben gewonnen, maar het is beter om nu alles af te ronden.' Met de nieuwe exploitant wil de gemeente een contract afsluiten dat niets aan duidelijkheid te wen sen overlaat. 'De markt is veran derd, we hebben veel meer erva ring op dit gebied in Nederland, we weten wat er juridisch is misge gaan. De gemeente Soest heeft hiervan geleerd', aldus Blommers. In de overeenkomst met de nieu we exploitant zal beslist geen een zijdig optierecht tot verlenging van het contract worden opgenomen. Of er kans is dat de nieuwe exploi tant de zwemtarieven verhoogt? Blommers: 'Dat zou stom zijn, bovendien moeten de tarieven eerst door de raad worden goedge keurd.' Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de SOESTElCtCOURANT Aanmelden: tel. 6014152 Het valt niet mee voor de ge meente om in Soest-Zuid speelvoorzieningen te reali seren. Een grote groep be woners vraagt hier al jaren om, maar iedere keer stuiten de plannen op bezwaren van omwonenden van de beoog de locaties. Na een jaar of vijf lijkt er eindelijk schot in te komen. Nog voor het eind van dit jaar worden op het speelveld naast de Heilige Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat toestellen voor kinderen tot en met 6 jaar geplaatst. Ze komen te staan aan de rand van het terrein, zo dat het veld door de oudere jeugd kan worden benut voor balspelen. Zij had daarom ge vraagd. De buurtbewoners wor den deze week op de hoogte gesteld door de gemeente, al dus een woordvoerster. Het plan om bokspringpalen te plaatsen bij de kapper aan de Oude Utrechtseweg is definitief van de baan. Direct aanwonen- den vinden de locatie te gevaar lijk voor kinderen. De gemeen te ziet er daarom van af en wil de palen nu - met andere toe stellen - gaan plaatsen op de groenstroken aan de Meidoorn- weg, bij de woningen die paral lel aan de rijbaan zijn gebouwd. De bewoners krijgen binnen kort een uitnodiging voor een gesprek, waarin de gemeente invulling hoopt te kunnen ge ven aan het plan. Voor deze bij eenkomst in het gemeentehuis worden alleen de bewoners van de Meidoornweg uitgenodigd, omdat zij de direct betrokkenen zijn. Het klinkt allemaal tegenstrijdig wat er in Soest-Zuid gebeurt. Aan de ene kant is de roep om speelvoorzieningen groot, aan de andere kant is er verzet te gen. Alsof men wel speeltoe stellen wil hebben, maar niet voor de eigen deur. 'We hebben verschrikkelijk veel tegengas gekregen, maar ook veel positieve reacties. We vin den dat we iets moeten doen voor de mensen die iets willen', aldus een medewerkster van de afdeling groen en milieu van de gemeente die hoopt dat het project nu snel kan worden af gerond. De provincie en Connexxion hebben een nieuw, sterk inge krompen busplan voor Soest ontwikkeld, dat per 1 januari wordt ingevoerd. De voorge stelde maatregelen zijn deze: Lijn 70 Lijn 70 blijft in stand, alleen in de avonduren rijdt 'ie nog ieder uur in plaats van elk half uur. Lijn 71 Lijn 71 blijft in de spits gehand haafd, maar vervalt in de dal uren. Lijn 72 Lijn 72 blijft bestaan, maar rijdt doordeweeks niet meer door naar Amersfoort en wordt in de avonduren van de weg gehaald. Lijn 73 Lijn 73 wordt in zijn geheel ge schrapt, omdat er per dag maar 40 reizigers instappen. Lijn 74 Lijn 74 blijft alleen in Soest rij den; de rit naar Soesterberg wordt geschrapt. Op de Biltseweg is op zondagmid dag een snelheidscontrole gehou den. In totaal reden 21 voertuigen te hard. Een automobilist reedt te gen de 120 km per uur. De toege stane snelheid bedraagt 80 km per uur. Veel kritiek op en bezwaren te gen het beoogde busplan voor Soest zijn er niet geopenbaard. Althans niet tijdens de infor matieavond die provincie en Connexxion woensdag hielden in De Rank. Enkele aanwezige klanten van de busmaatschap pij betreurden het dat de ver binding met Baarn en Eemnes wegvalt. Volgens haar zijn er tijdens de spits veel Soesters die daar de dupe van worden. Een andere klacht betrof de niet altijd gerealiseerde aan sluiting van treinen en bussen in Soest-Zuid, maar die staat los van de voorgestelde wijzi gingen. Met negen belangstellenden en een vertegenwoordiger van reizigersor ganisatie Rover (waaraan provincie en Connexxion verplicht advies moeten vragen) was de opkomst op de informatiebijeenkomst, zacht uitgedrukt, mager; alleen sommige buslijnen zijn slechter bezet. Het tegenvallende gebruik van een groot aantal ritten is er voor de provincie (opdrachtgever) en Con nexxion (uitvoerder) aanleiding voor per 1 januari aanstaande het ƒ39,9918,15 Spaanse salade met chorizo, tappenade en tomatendressing (f 13,50) Gekookte verse mosselen met knoflook en room 13,50) üchtgebonden soep met padde stoelen van het seizoen (f 8,85) Lasagne van zalm en geitenkaas 29,50) Wahoosteak (stevige vissoort) gegrild met knoflook 29,50) Gebakken eendenborst met bessensaus en crème fraïche 29,50) Bladerdeeg gebak met amandelspijs, gepocheerde peer en gele room 11,50) Sinaasappelijs met rijstepudding (f 11,50) Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl We hebben 't gevonden!', schreeuwden de kinderen en thousiast uit het zolderraam. Met de megafoon werd bijpas send geluid geproduceerd. Bal lonnen en slingers stegen op vanuit het raam. Na twee maanden intensief verbouwen is 'Het hol' van kinderdagver blijf Villa Kakelbont een feit. Coördinator Martin van Rooijen sprak de kinderen maandagmid dag voor de officiële opening van de zolder op het schoolplein toe. Met zaklampen moest een weg gevonden worden naar het nieuwe onderkomen. Via het schoolplein, door het gebouw en dan de trap op. Ouders en de jongste kinderen keken nieuwsgierig in de richting van het zolderraam. Al gauw kwa men de kinderen te voorschijn. Enthousiast en vol energie lieten ze weten dat de zolder helemaal geweldig was. Nog even snel werd een lint door geknipt, zodat iedereen officieel de zolder kon betreden. De geur van verf, nieuwe meubelen en hout werd opgesnoven. Kinderen ren den kris kras door elkaar, niet we tend waar ze het eerst moesten kij ken. Een tafel, plastic stoel, televi sie, video, een boksbal en een hangmat; Alles is aanwezig in het nieuwe onderkomen voor de 8+ers. De felbegeerde computer staat in de hoek van de zolder. Al leen nog geen internet. 'Ik heb ge probeerd het aan te sluiten, maar de telefoonlijn is dood, dus dat komt nog', aldus Martin van Rooi jen. Ook zonder internet was de computer al snel favoriet onder de kinderen die allemaal even plaats namen achter het toetsenbord. Na het Ei en het Kasteel is er nu dus het Hol. Speciaal voor kinde ren vanaf acht jaar. Het aantal plaatsen in het kinderdagverblijf gaat nu van 30 naar 40. In het kin derdagverblijf het Kasteel was al een uitgebreide ruimte voor de oudere kinderen. De wachtlijsten werden steeds langer. Uitbreiding van Villa Kakelbont was bittere noodzaak. Maar voordat het zover was moesten de kinderen de eerste weken na de vakantie bij de scou ting doorbrengen. Op zich geen probleem, ware het niet dat het erg slecht weer was. Hoog tijd dus voor het nieuwe verblijf. Kinderen, ouders en begeleiders werkten kei hard mee om de zolder af te krij gen. Het resultaat is er naar en het ontbreekt de kinderen aan niets. Alle ingrediënten voor een luxueus verblijf in het hol zijn daar. Dat is geen toevalligheid, want de kinde ren mochten mede bepalen wat er allemaal zou komen. De boksbal, de hangmat en de plastic stoel wa ren de wensen van de kinderen. En of het niet genoeg was kregen de kinderen nog een cadeau. Gretig werd het pakpapier verwijderd en een rode radio cd-speler kwam te voorschijn. Naast televisie kijken kan er nu ook muziek geluisterd worden. De kinderen kunnen genieten van meer vrijheid en hebben hun eigen afdeling in het huis van Pipi Lang kous. Maar de kinderen kunnen het nog zo leuk vinden, er moet ook geleerd worden. Huiswerk maken, educatieve spelletjes spe len en veel lezen horen ook thuis in het Hol. Naast de zolder voor de kinderen hebben de groepsleid sters ook hun eigen kamer om even bij te komen. De kamer is in gericht met een pooltafel en heu se discolampen. Veder is er nog een klein kantoortje voor de bege leiders. De zolder was bedoeld om meer plaatsen te creëren en het verblijf voor de kinderen aantrek kelijker te maken. Dat streven is gelukt. Want dat de kinderen en thousiast zijn over het verblijf bleek wel uit de reacties en de vele glimlachjes op hun gezichten. Enthousiaste kinderen steken hun hoofd uit het zolderraam en laten weten dat het nieuwe verblijf geweldig is. mes te zetten in het Soester bus plan. Het bussysteem is weliswaar goed voor een toenemend aantal passagiers, maar met twintig pro cent is de kostendekkingsgraad maar de helft van het landelijk ge middelde. Buiten de spits rijden chauffeurs soms met een verder lege bus rond. Als overheidsin stantie moet de provincie 2,6 mil joen bijleggen, deze subsidie wordt teruggeschroefd naar 1 miljoen. 'We snijden liever in dor hout dan in levend hout', aldus vervoerar- chitect Rob Janssen van Con nexxion dat de slecht bezette lijnen gaat schrappen of inkrimpen (zie kader). Het inzetten van kleine 'parttime' bussen op sommige lij nen is te duur en dus geen alterna tief. 'Als de loodgieter komt voor rijden, vinden we het normaal dat hij 70 gulden kost. Wij moeten onze mensen ook netjes volgens de cao betalen.' Janssen rekende voor dat een spitsbus voor de verbin ding Soest-Eemnes op jaarbasis 1,5 ton zou kosten. Dat geld is er niet, mede door het geringe aantal reizigers dat er gebruik van zou maken. Hij beseft dat de voorge stelde maatregelen wel vervelend zijn voor de mensen die er de dupe van worden. Met de bus naar me disch Centrum Molendael kan straks alleen nog met lijn 75, maar die maakt slechts drie ritten per dag. Volgens Connexxion reizen echter weinig mensen met de bus naar het Baarnse ziekenhuis. Het College van Soest is evenmin blij met het snoeien, maar verstaat de financiële taal die de provincie spreekt. Wethouder Harry Witte complimenteerde de provincie en Connexxion zelfs met hetgeen ze 'toch nog overeind hebben weten te houden'. Wat het wegvallen van de buslijn naar Soesterberg betreft, riep Witte in de herinnering dat een experiment van de gemeente ook niet veel zoden aan de dijk had gezet. Alleen een verbinding Soest-Zeist (via Soesterberg) zou volgens hem zin hebben, maar die is er niet meer en zal ook wel niet in ere worden hersteld. Witte zei dat de gemeente nog eens zal kij ken wat er eventueel kan worden gedaan voor, mompelde nog iets over 'korting voor Soesterbergers', maar hield het eigenlijk bij de op merking dat het College er nog eens naar zal kijken. Volgens de tellingen rijden op een wérkdag niet meer dan 60 mensen per bus naar Soesterberg, wat door Janssen van Connexxion werd ge typeerd als een 'minimale bezet ting'. De Soester raadscommissie van verkeer mag vanavond haar stand punt bepalen en dat zal als advies worden verstuurd naar de provin cie die volgende maand de knoop doorhakt. Ook Baarn en Bunschoten mogen hun zegje doen, evenals Rover dat woensdag bij monde van vertegen woordiger Limpen vroeg om nade re onderbouwing van het plan en de wens uitsprak dat er hier en daar nog wat geld moet bijkomen van de provincie of wellicht de ge meenten. Maar elke hoop dat er nog wat wordt toegevoegd aan het plan van de provincie kan nu reeds ijdei worden genoemd. Zoveel werd ELKE WEEK EEN SOESITR'fCOURAWTj INDE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per halfjaar! tel.(035)6014152 Foto: Soester Courant woensdag wel duidelijk. Er is al- provincie straks alsnog ergens een bedragje over heeft voor het Soes ter busplan. In dat geval pleit het College ervoor dat lijn 70 (Amers- foort-Hilversum) ook in de avon duren ieder half uur blijft rijden. Het nieuwe plan behelst één avondrit per uur. Regiotaxi Als (flinterdun) doekje voor het bloeden is de provincie in onder handeling met de Regiotaxi. Men sen die afhankelijk zijn van de lijn bus kunnen een speciale taxibus bellen, die hen thuis ophaalt en voor de deur van de bestemming afzet (en vice versa). Hoewel de provincie daar subsidie voor ver leent, zal de prijs voor de reiziger ergens uitkomen tussen de 2,75 en 3,25 gulden per strip, drie- tot viermaal zo veel als een normale strip. Een echt alternatief is de Regiotaxi dan ook niet. 'Hooguit voor incidentele gevallen', aldus Jan Huiberts, beleidsmedewerker verkeer en vervoer van de provin cie. Informatie Verbetering is er wel te verwach ten op het gebied van de informa tievoorziening over de dienstrege ling, zo beloofde Connexxion. In de maak is een kaart met het bus- rooster en diverse tips, over onder meer fietsroutes. Zaterdag werd tijdens de Landelijke Fietsdag een proefdruk gepresenteerd, nog dit jaar zal de kaart huis aan huis wor den verspreid. Van het informatie boekje dat Connexxion tot dusver aanbood, wordt weinig gebruik gemaakt, zei Janssen. Volgens hem betrekken de meeste reizigers hun informatie van de halteborden en het speciale ovr-telefoonnummer. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. U kunt nog tot 10 december 2001 een nieuwe politieke groepering laten registreren voor de lokale verkiezingen in maart 2002. 'Leef baar Soest' lukt niet meer, want die naam is al in de gemeente boekhouding vastgelegd om te voorkomen dat wie dan ook er mee op de loop gaat. Na 'Burgers met een andere me ning' is iedereen in dit dorp wel uitgekeken op zogenaamde voor vechters van dorpsbelangen. Ook 'Gemeentebelangen Groen Soest' heeft het moeilijk sinds hun kop man wethouder is geworden. Hoe je er ook over denkt, het blijft een schitterende move van Blommers (WD) en Krol (CDA) in de zo mer van 1999 om de onzichtbare Ten Hove (PvdA) in te ruilen voor de opzichtige Witte (GGS). De stemming volgend jaar wordt gehouden op woensdag 6 maart van 08:00 tot 20:00 uur. Bij de Tweede Kamer is een wetsvoorstel aanhangig gemaakt om de ope ningstijden van de stembureaus te verlengen tot 21:00 uur 's avonds. Dat wordt een lange dag in Hons- bergen. In januari vindt de kandidaatstel ling plaats en de nummering van de kandidatenlijsten. Dan barst het campagnecircus los. Het wordt spannend. Vooral in het licht van een aangekondigde wijzi ging van de gemeentewet, waarin het dualisme in de lokale politiek wordt geïntroduceerd. Het zal wel even wennen zijn als wethouders geen lid meer mogen zijn van de gemeenteraad. Wiebe Meilof, fractievoorzitter van de Christe- nUnie/SGP, zei hierover: 'De ge meenteraad is dan niet meer de baas, maar maakt beleid en oor deelt achteraf. De strijdigheid er vaar ik in de grotere onduidelijk heid voor de burgers over wie je waar op aan kunt spreken. De be doeling is juist dat burgers het werk van de overheid als meer doorzichtig gaan ervaren. Dat zal, denk ik, bepaald niet zo uitwer ken. Wethouders van buiten de raad aanstellen, zonder raadserva- ring, daar ben ik ook niet zo'n voorstander van. In Soest hebben we dat drie keer meegemaakt en achteraf gezien hebben ze het alle drie niet of met de grootste moei te kunnen redden.' Leuk wordt het ook als deze wet houders niet meer de commissie vergaderingen voorzitten. En zo komen er nog meer bestuurlijke vernieuwingen. Eveneens op het personele vlak als de routiniers Blommers, Meilof, Stekelenhurg en gemeentesecretaris De Kam de politieke arena gaan verlaten. Eén van de eerste raadsleden die aankondigde dat hij opnieuw de (ijst gaat trekken was vorige week Wim Roest (D66). Daar ben ik blij om. Hij is één van de weinige poli tici die echt betrokken is bij Soest, zijn huiswerk maakt en kritisch durft te zijn tegen het visieloze en geldverslindende gemeentebe stuur. Blijkbaar een reden voor burgemeester Janssen (twaalf bij banen dertien ongelukken) om de democraat maandagmorgen 17 september in de commissie ABZ af te serveren als een soort mop perkont: 'U bent zo mopperig, mijnheer Roest'. Een pijnlijk gemis aan Soestge- voel. Zaterdag 6 oktober Radio öoeet (op de kabel: FM 107.9 Mhz in de ether: FM 105.9 Mhz) VANUIT DE BOEKHANDEL Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 Tel. 035 - 602 93 6

Soester Courant | 2001 | | pagina 3