Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan OP'T HOOGT Experiment kinderoppas hielp Daelhoven de zomer door Schoonmaak Van Weedestraat Nazomeren bij Jasmijn iACTÜElLÏ Alle diensten samen onder een dak Van Breukelen Vast-goed Assurantiën PAGINA 5 voor verkoopinformatie: SOtSTERËOJURANT IN DE AANBIEDING: WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 Fietsen zonder licht SOESTER COURANT Grafmonument toegestaan Mensen sneller aan een baan Schoemaker Waarnemingen Bestemmingsplan inzien via internet NIEUW IN DE VERKOOP Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) zolang de voorraad strekt ACTUEEL Structuur Uitvoering Werk en Inkomen STARTBIJEENKOMST BEDRIJFSVERZAMELGEBOUW 26 SEPTEMBER 14.00 UUR Allemaal organisaties die te maken hebben met werk en inkomen, op één vloer of in één gebouw bijeen. Voor het gemak wordt het een be drijfsverzamelgebouw genoemd. Dat is de wens van de wetgeving Structuur Uitvoering Werk en Inkomen (SUWI). Op woensdag 26 september om 14.00 uur in het gemeentehuis van Soest vindt een openbare startbijeenkomst plaats over de oprichting van het SUWI- bedrijfsverzamelgebouw. Welkom zijn organisaties uit de publieke en private sector die actief zijn op het terrein van werk en inkomen en ver wante gebieden. Tijdens deze bijeenkomst komen aan de orde de in tenties van de aanwezige partijen, de verdere implementatie van het bedrijfsverzamelgebouw en de regionale uitwerking van het dienstver leningsplan. In het bedrijfsverzamelgebouw Soest werken in ieder geval samen de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest, het Centrum voor Werk en In komen (CWI) en het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV, voorheen de bedrijfsverenigingen). Het CWI dat vanaf 1 april 1997 in het gemeentehuis van Soest is gevestigd, vormt het hart van het op te richten SUWI-bedrijfsverzamelgebouw. Voor publieke en pri vate partijen wordt een plaats gecreëerd, zodat ze op het terrein van werk en inkomen gezamenlijk aan burgers optimale dienstverlening kunnen bieden. Het bedrijfsverzamelgebouw dient meer te zijn dan een verzameling van bedrijven. Het gaat juist om een verzameling van werk processen. De samenwerking van publieke en private partijen in het bedrijfsverzamelgebouw zal worden gebaseerd op een goede balans van de bundeling van klantcontacten in de keten van werk en inkomen en verwante gebieden. De meerwaarde van klanten en deelnemende partijen ontstaat door de synergie en de juiste balans van activiteiten. Met de wetgeving SUWI wordt een nieuwe opzet van de sociale ze kerheid en arbeidsbemiddeling ingericht. Het uiteindelijke doel van deze nieuwe structuur is dat mensen sneller een betaalde baan vinden. De arbeidsparticipatie wordt daarmee vergroot. De nieuwe wetgeving moet bovendien werkgevers sneller en beter van geschikt personeel voorzien. BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 25 september 2001 is besloten over te gaan tot het verlenen van de ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - IPACS (perceel Nieuwegracht 19 te Soest) Het betreft een oprichtingsvergunning voor een productieruimte voor technisch rubberen vormartikelen. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter be scherming van het milieu. De vergunningen en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 27 september 2001 tot en met 7 november 2001 - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur; Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerpbeschikking bedenkingen in te bren gen. d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het ne men van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbe schikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/verzoek om voorlopi ge voorziening zijn griffierechten verschuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, ten zij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voor lopige voorziening. De beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093643. MELDING (8.19 WET MILIEUBEHEER) Burgemeester en wethouders maken bekend, gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (Wm) en de Algemene wet bestuursrecht (Awb) dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 Wm hebben ont vangen: - Keune BV (Koningsweg 15) De melding betreft het plaatsen van een aantal opslagketels voor ont wikkelingsvloeistof en shampoo. Daarnaast vindt er procesinstallatie plaats voor haarverfproductie en ontwikkelingsvloeistof. Het betreft hier wijzigingen van de inrichting ten aanzien waarvan re delijkerwijs moet worden aangenomen dat er geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen bestaan voor het milieu. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode 27 septem ber 2001 tot en met 7 november 2001 worden ingezien: - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen tussen 8.30 tot 12.30 uur. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na bekendmaking (21 sep tember 2001) van dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Soest. Tevens kan er een verzoek om voor lopige voorziening worden ingediend. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO MAKELAAR GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Kom even bij ons kijken en geniet van het "mooie" dat de nazomer ons brengt en.... u weet het, dag in dag uit veilinsgversü div. soorten ROZEN 20 voor De politie heeft vijf fietsers be keurd voor het niet voeren van ver lichting. Dit gebeurde vorige week op de Dalweg en de Beukenlaan. De politie deed de gebruikelijke verlichtingscontrole. Het experiment met kinderop pas in het verpleeghuis Dael hoven heeft een positieve bij drage geleverd aan de zorginzet gedurende de afgelopen zo mermaanden. Dagelijks kon den medewerkers hun kinde ren van 0 tot 12 jaar meenemen naar het verpleeghuis. Daar werden ze door een vaste, deskundige medewerker, onder steund door enkele scholieren, op gevangen in een speciale ruimte; gelegen aan het nieuwe, overdek te marktplein. Van half juli tot eind augustus waren er dagelijks tussen de 6 en 24 kinderen. De kinderen konden van 's ochtends kwart voor acht tot 's middags een uur aanwe zig zijn, of van 's middags een tot zes. Sommige kinderen bleven de hele dag. Speelgoed was er in ruime mate, tot zelfs computers toe voor de oudste kinderen. Naast de speel ruimte was er ook een vaste ruimte waar kinderen konden slapen en verschoond worden. Behalve de ouders en de organisatie zelf be leefden ook de bewoners van Dae lhoven veel plezier aan de spelen de kinderen. Voor de organisatie was het van belang om zoveel mogelijk eigen medewerkers in de zomerperiode te kunnen inzetten, wanneer een De kinderoppas in het verpleeg huis was een succes. ander deel op vakantie was. Vo de moeders was het een hele g ruststelling om dicht bij hun kinc ren, die in deskundige handen 1 ren, te kunnen werken. Daelho is van plan de kinderoppasmc lijkheid ook in toekomstige val tieperiodes te continueren. Daelhoven houdt op maand oktober, van 19:30 tot 21:0C een 'open avond' voor mens* graag in Daelhoven, de Wi< of de VerpleegThuiszorg werken. Daelhoven bevinc aan de Graanakker 11. Gemeente Soest heeft de aanleg van een bijzonder grafmonument toegestaan. Een Soester vroeg hierom na het overlijden van zijn echtgenote. De hoogte van het monument was een probleem. In het uitvoerings besluit van grafbedekking (art.3.5) is geregeld dat een monument niet hoger mag zijn dan 100 centime ter. De kans bestaat dat een hoger monument gaat verzakken of om vallen. De Soester wilde een graf plaatsen van 125 centimeter hoog te. De gemeente heeft besloten dit toe te staan, omdat anders de ver houdingen van het kunstwerk niet zouden uitkomen. Hierbij is geke ken naar vier soortgelijke gevallen, waarbij de aanvraag eveneens is ingewilligd. Wethouder Bart Krol en Emile Wörtmann, voorzitter van de Winkelkring Van Weedestraat, hebben maandagmorgen geza menlijk het startsein gegeven voor de grote schoonmaak van de winkelstraat, althans van het voetgangersgedeelte. De gele tegels worden in de ko mende weken 'opgefrist'. Medewerkers van de firma Van Asch verrichten dat karwei vier weken lang op maandag, dinsdag en woensdag. Ze maken de tegels eerst schoon met behulp van de hogedrukspuit. Daarna wordt het plaveisel nog 'gehydrofobeerd', dat4 wil zeggen dat er een beschermend laagje op wordt aangebracht, waar door kauwgom en ander vuil zich minder vast hecht aan de stenen. De regen spoelt het dan overblij vende vuil wel weg. Voor de tota le klus heeft de gemeente zo'n 63 mille uitgetrokken en over een jaar of vier moet het weer. In de tus sentijd worden de tegels jaarlijks wel schoongespoten (21 mille), maar dan niet ook nog eens gehy drofobeerd, want het aanbrengen van de 'coating' kost lx per vier jaar 37000 gulden. De Van Weedestraat werd drie jaar geleden opgeknapt. De voetgan gersgebieden werden uitgevoerd in gele steen, maar die is in die drie jaar behoorlijk vervuild. Met de hogedrukspuit worden de kleuren een stuk helderder. Krol deelde verder nog mee dat de gemeente volgende week begint met het aan brengen van metalen leuningen (in Samen nemen Bart Krol en Emi le Wörtmann het eerste hogedruk- spuitwerk voor hun rekening. Foto: Soester Courant dezelfde uitvoering als de rest van het groene 'straatmeubilair') bij de stoepjes en 'trapjes' in de Van Weedestraat. Ook komt er een in- vaiidenoprit ter hoogte van de fir ma Dixons. Daarop heeft met name de Adviesgroep Gehandi capten aangedrongen. De kosten van deze voorzieningen bedragen tienduizend gulden. De wethouder hulde zich voor de gelegenheid in een speciaal regen pak; Wörtmann trotseerde - met de morele steun van z'n collega's Nota en Dieleman - de opwolken- de vuilnevels in z'n t-shirtje. Het college van Soest wil de be stemmingsplannen voor de burger toegankelijker maken. Voorgesteld is om ze op internet en intranet te plaatsen. De inwoners van Soest kunnen dan vanuit de luie stoel bekijken welke bestemming op hun pand of bedrijf rust. De gemeente gaat met de tijd mee. Nu is het nog zo dat men alleen bij het gemeentehuis terecht kan om een bepaald plan in te zien. Inter net is de volgende stap. Voor men sen die hun huis bijvoorbeeld wil len omtoveren tot bedrijfspand, bestaat dan de mogelijkheid via hun eigen computer het bestem mingsplan te bekijken. Met een druk op de knop kunnen ze dan bekijken of de aanbouw die ze al tijd al willen hebben, daadwerke lijk gerealiseerd mag worden. Ook kadastrale informatie, adres sen, informatie over wegbeheer, wijkbeheer en riolering komen op de site te staan. Voor kadastrale informatie moet men nu nog bij het Kadaster zijn. Volgende maand beslist de ge meenteraad over het voorstel van het college. Bij goedkeuring kan het project per 1 november van start gaan. Wanneer het systeem uitvoerig getest is, kunnen de be woners vanaf medio 2002 de be stemmingsplannen op het net in zien. De totale kosten van het plan zijn geraamd op fl. 600.000,-. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurerv-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De gemeente Soest gaat van start met een nieuw project, het Bedrijfsverzamelgebouw (BVG). Het is een versteviging van het Centrum voorWerk en Inkomen (CWI) dat al vier jaar in het gemeentehuis is geves tigd. De bedoeling is mensen sneller en efficiënter aan werk te helpen. De burgers moeten in de toekomst nog beter bediend worden als het gaat om het vinden van werk. De wetgeving Structuur Uitvoering Werk en Inkomen (SUWI) is er opgericht om mensen sneller aan een betaalde baan te helpen. Het bedrijfsverzamelgebouw moet dit voornemen in de praktijk brengen. Soest heeft al een Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Het BVG is een versteviging van deze dienstverlening. 'Het is een soort warenhuis, waar de burger terecht kan voor werk en inkomen', aldus wethouder Blommers. Organisaties uit de publieke en private sector nemen deel aan dit project. De bedoeling is bedrijven en organisaties, die te maken heb ben met werk en inkomen, onder een dak te brengen onder de noe mer bedrijfsverzamelgebouw. Om welke organisaties gaat het dan? In de publieke sector gaat het om het CWI, de gemeente zelf en het Uit voeringsinstituut Werknemersver zekeringen (UWV), waar de GAK en Cadans onder vallen. Private partijen zijn reïntegratiebedrijf Cliq en uitzendbureau Soest. Deze or ganisaties zullen te vinden zijn in het BVG. De startbijeenkomst voor bedrijven, dat vandaag plaats vindt, zal naar verwachting meer bedrijven uit de publieke sector aantrekken. Dopr het BVG kun nen werkzoekenden sneller en ef ficiënter bediend worden, omdat ze verschillende instanties tegelij kertijd aan kunnen spreken. Werkadviseurs Concrete plannen over de inrich ting van het BVG zijn nog niet ge maakt. Wel is duidelijk dat het project op de begane grond van het gemeentehuis wordt gehuis vest. Daar worden de mensen be geleid in hun zoektocht naar een geschikte baan. In feite gaan de bedrijven samenwerken om goede service te verlenen. Volgend voor jaar moet de burger al terechtkun nen in het bedrijfsverzamelge bouw. Niet alleen mensen uit Soest, maar ook uit Baarn en Eemnes kunnen in het gemeente huis van Soest terecht. In eerste instantie kloppen zij aan bij hun eigen gemeente om het proces op gang te brengen. De burger kan zelf gaan zoeken naar werk via de computers die aanwezig zullen zijn. Maar werkzoekenden en uit keringsgerechtigden zullen niet geheel aan l>un lot worden overge laten. 'Er zullen werkadviseurs aanwezig zijn om mensen te hel pen. Zij zijn speciaal hiervoor op geleid', aldus Booi van de afdeling Sociale Dienstverlening. Het doel van deze nieuwe struc tuur is dat mensen sneller een baan vinden, waardoor de arbeidsparti cipatie wordt vergroot. Het gaat om reïntegratie van niet-uitke- ringsgerechtigde personen die val len onder de Algemene nabe staandenwet en reïntegratie van WAO'ers. 'Mensen in een rolstoel hebben ook recht op een baan. In veel gevallen kunnen zij passend werk vinden. Alleen moeten zij daarbij een handje geholpen wor den', aldus Blommers. Het streven is bovendien mensen met een bij standsuitkering aan een baan te helpen. De gemeente Soest zal een van de 125 op te richten BVG's in Nederland huisvesten. Aan de hand van kleurtinten ver richt Greet Vermeulen waarne mingen bij PASO. Dat gebeurt maandag 1 oktober vanaf 20:00 uur in gebouw De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De entree bedraagt 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor andere be langstellenden. Koninginnelaan 40 Soest Tel,: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbrcukeli^worldonline.nl Colenso SOEST Schitterend gelegen, parterre 2-kamer hoekappartement met berging, carport en grote vrije tuin met oprit (90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvloer, ged. open mod. keuk. met inb.app. (o.a. ker. kookpl., koel-vrieskast). Bijkeu ken met aansl. wasm. en droger, ruime slaapkm., gemod. douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloeren en nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 196,- p.m. (inclu sief voorschot c.v.). Gevraagde koopsom 325.000.- k.k. Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multifunctionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 ind. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche-en toiletruimte en cv-installa- tie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. Koopsom 995.000.- k.k. Gevraagde koopsom 279.000,- k.k. Van Goyenlaan 187 SOEST Op de 2e verd. gek deri 3-km app. ld, zeer goed onderhou- jerging op de beg. grond. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage; overloop, 3 ruime sJ.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom ƒ598.000,- v.o.n. Gevraagde koopsom 525.000,- k.k. Ereprijsstraat SOEST Gunstig gelegen in de directe nabijheid van scholen, winkels en uitvalswegen, royale hoek-drive-in-wonlng met garage, aparte berging en grote tuin (252 m2). Ind.: entree, hal, m.k. (14 groepen aardlek), tuinkamer met moderne keuken met inb.app, (o.a. afzuigkap, koelkast, oven, kookplaat) en garage. 1e verd.: overloop, toilet met fonteintje, bergkast, ruime woonkamer met parketvl., mod. keuken met inb.app. (o.a. kookplaat, afzuigkap, oven, koelkast). 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en in 1998 gemoderniseerde badkamer met ligbad, 2e toilet, aparte douchecabine en luxe wastafel meubel. Alg.: deze hoekwoning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en biedt verrassend veel ruimte. De begane grond, 1e en 2e verd. zijn voorzien van parketvloer.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5