ninuw ken Bezoek Seizoenmarkt stelt teleur Soesterbergers geven plekken aan voor woningbouw Leermomenten belangrijkste winst brandweeroefening Soesterberg schrikt van bomalarm PAGINA 14 eutische leiding. ;ooling-down. i (max. 10 pers.). jepsverband. trainen. sfeer. theid doe je bij: ESTDIJK roomt 'wee verdachte auto's onderzocht KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING VLOOIENMARKT ZA. 6 0KT. a.s. GRATIS TOEGANG! 'De Drie Eiken' Mosselen koken en cursus paverpol Avondvliegen op Soesterberg Bloembollenactie De Postiljon WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 Leerzame enquête VSB Containerbrandje in Soesterberg Educatiecentrum in Luchtvaart Museum Ongeval gevaarlijke stoffen Het spits van de demonstraties KONINOSWeO De gemeente gaf in de door RIJDAG 5 OKTOBER eedschap van Dewalt TER DAG 6 OKTOBER Verfgeheimen m woonwaren. baarn 3741 Sr baam tel °35 548 6i ia. di en za van 09.O0 lot 18.00 uur en vrij van 09 00 lot 21.00 uur jrwaarden in de winkel. Alle aanbiedingen ?i|n 14 oktober 2001 en jolang de voorraad strekt, en drukfouten voorbehouden. DA Soest 601 38 14 omis: dat vindt u alleen bij en aan de geldige DIN- :ten. Keukens gemaakt voor Wervolg van pagina 1. 'erwijl de politie de wijde omge- ing afzette en brandweer en de mbulancedienst standby werden ehouden, gingen medewerkers an het inmiddels gewaarschuwde .xplosieven Opruimings Com- nando (EOC) aan de slag om op iet parkeerterrein van het Kontakt |e groene auto te lokaliseren waar- i de bom zou zijn geplaatst. De uto werd gevonden en grondig nderzocht, maar hierin trof de ;0C niets verdachts aan. Ook alle ndere geparkeerde auto's werden econtroleerd, maar hierin werd venrain iets aangetroffen, nmiddels had een motorrijder van |e politie alarm geslagen over een weede verdachte auto. Die stond in de berm van de Amersfoort- sestraat, tussen het Cenakel en het Kontakt. Het ging om een oude, ook groene auto, voorzien van een Frans kenteken. Daarin lag een verdacht pakket op de achterbank. De politie spoorde een inwoonster van Soesterberg op die met het kenteken in verband kon worden gebracht. Zij kon echter geen uit sluitsel geven over wat er op de achterbank stond. Daarom besloot men de eigenaar van' de auto uit Hilversum te laten komen, waar hij werkzaam was. Onder politiebege leiding werd hij naar Soesterberg gebracht. Daar kon hij duidelijk maken dat er niets verdachts in het pakket zat. Hij had de auto met pech in de berm moeten achterla ten. Tegen kwart voor vijf kon een eind aan de massale inzet worden ge maakt. Het bleek om een valse melding te zijn gegaan. Dat was ook het geval in Zeist en Den Dol- der, waar dezelfde middag ook sprake was van bommeldingen. Medewerkers van de instellingen langs de Amersfoortsestraat kon den ten slotte terug naar hun werk. Foto Herman van Dam. nd. terrein), Soest. 468. Maandag gesloten, I van 08.30-17.30 uur. van 09.00-16.00 uur. nternet: chipper-soest.nl kijken in onze Showroom 'an meer dan 1000 m2. Keuken 40/01 Zaterdag 6 oktober zondag 7 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. J. Schutte; cantores Zondag 10:30 aalm. J. Schutte; opening schooljaar Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. C. Janssen Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 J. v.d. Steen World Outreach Church (info locatie: 380346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 38030-2284555. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 380346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, SS352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: 381.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Dorpshuis Burgstede Soesterberg van 10.00 -15.00 uur Inl. 0343 - 35 19 75 De tiende Seizoenmarkt zit erop. De aarzelende start in de Banninghal aan de Banning- straat in Soesterberg verander de in de loop van de dag nau- elijks, al werd het 's middags wel wat drukker en gezelliger. Toch waren de organisatoren n de 35 verenigingen en orga nisaties die zich daar presen- eerden enigszins teleurgesteld over het aantal bezoekers op deze jubileummarkt, die daar door het verwachte extra fees telijke tintje ontbeerde. Na mens de organisatie vatte Bert Krijger aan het eind van de middag het algemene gevoel samen: 'Dit was een evenement dat een groter publiek verdien de.' De markt wordt ieder jaar gehou den, afwisselend in Soest en Soesterberg. Dit jaar was Soester- )erg weer aan de beurt, na de zeer geslaagde markt in C-drie, vorig aar. Nu was er evenwel geen spra- ce van een grote toestroom aan bezoekers. Pas ver na het middag- ïur kwam de loop er een beetje in. Ben duidelijke verklaring had Bert krijger, een van de organisatoren, :r niet voor: 'Het kan liggen aan iet mooie weer, het kan liggen aan soesterberg, misschien hadden we :r meer bekendheid aan moeten geven.' Krijger bekende even door ie gedachte geplaagd te zijn dat loor de tegenvallende belangstel- ng sommige deelnemers voor vol- end jaar zouden afzeggen. 'Maar at is niet gebeurd. Wel hebben we erzoeken gekregen om de markt olgend jaar weer in Soest te hou- en. Het geeft in ieder geval aan at de formule wel aanslaat. Al- •en hadden de deelnemers graag vat meer bezoekers gezien. Het leemt niet weg dat er verenigingen varen die aan het begin zeiden: we aan leden werven, en dat ook in- erdaad hebben gedaan.' ''ast staat dat de markt volgend iar opnieuw wordt gehouden, vol lens schema in Soest. De exacte ocatie is nog niet bekend. C-drie s opnieuw een optie, maar mis- chien is het sportcentrum Aqua ndoor een geschiktere mogelij k- leid. Daarover moet dan eerst •verleg worden gevoerd met de oekomstige nieuwe exploitant van iet centrum. Enige tijd geleden is lier met veel succes een zorgmarkt ehouden. De mindere belangstel- ng in Soesterberg betekent overi- ens niet dat de Seizoenmarkt hier iet meer terugkomt. 'Het is dui- elijk dat de ruimte er veel toe oet. Vorig jaar hebben we de larkt in het Officiers Casino ge- ouden en dat was een topper. We eten niet waar het dit jaar aan gelegen heeft,' aldus Krijger. Financiën Wethouder Blommers heette na mens het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers wel kom. Zij vond het belangrijk dat het verenigingsleven en organisa ties in Soest er/Soesterberg zich jaarlijks op één plaats aan de inwo ners presenteert, zodat zij kennis kunnen nemen van het zeer geva rieerde aanbod. Zij herinnerde er aan dat 2001 het Jaar van de Vrij williger is. 'Misschien vragen men sen zich af waarom de gemeente daarvoor niet iets speciaals doet. Maar ik ben ook wethouder van financiën en het zit er gewoon niet in. Wat niet wil zeggen dat we het werk van al die vrijwilligers niet waarderen.' Mevrouw Blommers wees erop, dat het er niet toe doet in welke vorm men als vrijwilliger een bij drage aan de maatschappij levert: 'Het gaat erom dat je samen met anderen, die je anders misschien nooit zou ontmoeten, doet wat jij belangrijk vindt in deze wereld. Het gaat er niet alleen om wat de overheid kan doen. De samenle ving wordt gemaakt door ons als burgers.' De wethouder sprak ten slotte de wens uit dat er veel be zoekers zouden komen die enthou siast zouden reageren op het aan bod van de verenigingen en orga nisaties. Die wens is dus niet helemaal uit gekomen, zoals ook Arie Treur, secretaris van de Vereniging Soes- terbergs Belang, vaststelde: 'De opkomst was teleurstellend. Alle deelnemers hadden erg hun best gedaan, maar na het vele slechte weer was het weer zaterdag blijk baar te mooi en hebben de mensen de kans maar waargenomen om daarvan te profiteren door andere dingen te doen dan de Seizoen markt te bezoeken. Wel gezellig Ook Rob Koch van de Ski- en Snowboardclub Soesterberg vond dri'e ouderenbonden en De Drie Eiken tot de Stichting Stimulans. Niet alleen de verenigingen en or ganisaties die zich presenteerden hadden meer belangstelling ver diend, ook voor de optredens zou een groter publiek een nog grote re stimulans zijn geweest, zoals voor de muziekvereniging Odeon en haar majorettes en twirlgroep, het Soester Muziek Gezelschap, de balletstudio Sylvia en de keyboard club Eemland. Arthur van Blommenstein, drie jaar lid van Odeon, speelde bij de opening van de Seizoenmarkt in Soesterberg een nummer op zijn trompet Foto: Eemland Pers het bezoekersaantal teleurstellend, 'al was het wel gezellig. Dat was jammer, want de locatie, de opzet en vooral het programma waren bijzonder leuk. Ik denk dan ook dat de mensen die wel gekomen zijn, erg genoten hebben van de shows.' Toch vond Koch dat zijn club winst had geboekt 'doordat we onze vereniging, die op 1 juli is opgericht, aan een groter publiek bekend hebben kunnen maken.' Dat gold voor alle verenigingen en organisaties, van Artishock tot de bridgeclub, van Odeon tot het Rode Kruis, van de Derde Wereld- groep tot het Museum Oud-Soest en de historische vereniging en de Stichting De Windhond, en van de werd afgebeten door de zevenjarige Guido van Blommenstein, sinds vijfmaanden lid van Odeon, die de es-klarinet bespeelde. Foto: Eemland Pers Wethouder Blommers (links) na de officiële opening van de Sei zoenmarkt in de Banninghal in Soesterberg in gesprek met twee deelneemsters. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan de Rademaker straat worden op dinsdag 16 okto ber mosselen gekookt. Daarna is er gelegenheid deel te nemen aan een mosselmaaltijd. De kosten bedra gen 15 gulden. Men kan zich tot uiterlijk maandag 15 oktober 12:00 uur opgeven. Verder start er op maandag 22 oktober 's morgens om half tien een cursus werken met paverpol. Dit is een milieuvriendelijke tex- tielverharder waarmee men de meest uiteenlopende beelden kan maken voor zowel binnen als bui ten. De twee tot drie lessen van elk twee uur leveren uiteindelijk een prachtig beeld op. Ook voor deel name aan deze cursus (kosten 30 gulden, inclusief materiaal) kan men zich opgeven bij De Drie Ei ken. Tot en met begin volgend jaar kan er op de maandag-, dinsdag- en donderdagavonden sprake zijn van avondvliegen met transportheli kopters. De activiteiten vinden tot uiterlijk 24:00 uur plaats. Helikopterbemanningen moeten in hun jaarlijkse oefenprogramma vluchten bij duisternis maken. Dit is noodzakelijk ter voorbereiding op nationale en internationale oe feningen en inzet in het buitenland in het kader van vredesoperaties. Tijdens de oefenvluchten wordt gebruik gemaakt van nachtzichtap- paratuur. Ook het gebruik van de reddingslier en het vliegen met ex terne vracht worden beoefend. Behalve enige lokale vliegbewegin gen op Soesterberg worden de meeste oefeningen uitgevoerd bo ven de Vlasakkers, de Leusderhei en het militaire luchtvaartterrein Deelen. De vliegbasis Soesterberg is morgenavond ook uitwijkhaven voor vliegtuigen van andere bases die door omstandigheden niet op hun thuisbasis kunnen landen. De christelijke basisschool De Pos tiljon is een bloembollenactie be gonnen. De opbrengst daarvan wordt gebruikt voor het aanschaf fen van een tv-toestel en een vide orecorder. Men kan de bloembol len bestellen aan de hand van een kleurenfolder die samen met een bestelformulier wordt aangeboden. De folder bevat naast veel soorten bekende en exotische bloembollen ook een ruime keus aan vaste planten. Sommige planten en bol len zijn ook zeer geschikt voor kui pen en potten, zodat ook zij die geen tuin hebben van bloemen kunnen genieten. Bij de aflevering van de bloembollen krijgt iedere besteller een duidelijke plantin- structie, zodat het planten geen problemen oplevert. Wie bloem bollen wil bestellen bij De Postil jon kan contact opnemen met me vrouw Keddeman, ©0346- 353329. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De hoek Banningstraat-Kamp- weg, de plaats van de Wethou der De Haanschool en de bij behorende directiewoning, het terrein achter de Banninghal en het gebied achter het Kontakt der Kontinenten - dat zijn volgens de inwoners van Soesterberg de plekken die het meest in aanmerking komen voor woningbouw in het dorp. Zij gaven dit aan op het enquê teformulier dat de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) za terdag verspreidde onder be zoekers van de Seizoenmarkt in de Banninghal. Om de voorzieningen in Soester berg op peil te houden zijn volgens de VSB meer woningen nodig. De deelnemers aan de enquête werd hiervoor om suggesties gevraagd. Dat de Wethouder De Haanschool werd genoemd, zal mede te maken hebben met de voorgenomen her inrichting van het Dorpsplein. Het gros van de ondervraagden vindt dat maatregelen genomen moeten worden tegen de geluids overlast door het verkeer op de A 28. Terugdringen van de maxi mum snelheid van .120 naar 100 km per uur (er was zelfs een sug gestie naar 80 km per uur) en aan brengen van het zeer open asfalt beton (zoab) waren de meest voor komende suggesties. Nu het Kamp van Zeist overbodig raakt en er dus een nieuwe be stemming aan het gebied kan wor den gegeven, voelen de meeste geënquêteerden ervoor te kiezen voor natuur en recreatie, inclusief musea. Daarnaast moet er ook een mogelijkheid worden geschapen om hier betaalbare woningbouw te realiseren. Als plek in Soesterberg die niet zo De brandweer werd zaterdagmid dag gealarmeerd voor een contai nerbrandje bij Food Express aan de Amersfoortsestraat. Door on bekende oorzaak was een contai ner met afgewerkte olie en vetten in brand geraakt. Dat ging met zo'n grote rookontwikkeling ge paard, dat de brandbestrijders ge bruik moesten maken van pers- luchtapparatuur. Met behulp van een straal werden de vlammen ge dooid, waarna de brandweer een schuimdeken over de inhoud van de container aanbracht. mooi is en die men graag zou wil len veranderen, is het Dorpsplein topscorer. Ook het terrein rond de ijsbaan en de omgeving van de flatwoningen werden genoemd. Met betrekking tot de wensen die men heeft, werd het beter schoon houden van het dorp het vaakst genoemd, naast een beter onder houd van de openbare groenvoor zieningen. Ook de rommel in de naaste omgeving van de breng- plaats van de containers is velen een doorn in het oog. Winkels Meer woningen voor de jeugd is ook een wens, evenals meer win kels. De Rademakerstraat zou een aaneengesloten, gezellig winkel centrum moeten worden. De situa tie in Soesterberg is dat haast on gemerkt een aantal winkels ver dwijnt. Langs de Rademakerstraat bijvoorbeeld staat momenteel een aantal panden leeg en dat is voor sommigen blijkbaar een bron van zorg. De enquête was een onderdeel van de presentatie van de Vereniging Soesterbergs Belang. Geïnteres seerden kregen uitleg over de ac tiviteiten van de VSB en over de werkgroepen waarin de vereniging participeert. 'We hadden graag meer bezoekers gehad,' zegt secre taris Arie Treur, 'maar de opkomst was wel een beetje teleurstellend.' Yvonne Dijkhuis en Annemiek Vermeer bemande stand onder meer informatie over voorlichting via internet. Ook werd een enquête gehouden over de 30 km-zones en waren er plattegronden te zien die binnenkort huis aan huis verspreid worden met daamp vermeld de bus- en treindiensten. De commodore G. Slierendrecht, toekomstig directeur van de Direc tie Personeel van de Koninklijke Luchtmacht, verricht op woensdag 10 oktober 's middags om kwart over drie de officiële opening van het Educatiecentrum van het Mi litaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist aan de Kampweg in Soesterberg. Het centrum, dat zich speciaal richt op de jongere bezoeker, verschaft op interactieve wijze inzicht in de natuurwetten van het vliegen en de toepassing daarvan bij de constructie van vliegtuigen. Ook kunnen bezoe kers hier kennis maken met de trainingsmethoden waaraan vlie gers en aanstaande vliegers worden onderworpen. Tijdens de openingsbijeenkomst zal ook Henk Tennekes het woord voeren. Hij is auteur van het inter nationale standaardwerk 'De wet ten van de vliegkunst. Over stijgen, dalen, vliegen en zweven.' Vorige week woensdag speelde zich op het terrein van recycle- centrum Tammer aan de Ver lengde Tempellaan een groot schalige brandweeroefening af in het kader van de bestrijding van ongevallen met gevaarlijke stoffen. Behalve de vrijwillige brandweer van Soesterberg de den ook de korpsen Amers foort en Baarn mee. De opdracht aan de vrijwilligers was het werken conform de proce dure, het doel ervaring opdoen in het bestrijden van een ongeluk met een gevaarlijke stof, in dit geval een gevelreinigingsmiddel. De twee uur durende oefening was volgens algemeen oefenleider Har- ry Tolboom van de Brandweer Soest niet erg gevaarlijk of moei lijk, 'maar daarin schuilt juist het gevaar dat men de risico's gaat onderschatten.' Dat bleek welis waar niet het geval te zijn, maar de waarnemers die de vrijwilligers volgden, stelden wel vast dat hier en daar een werkwijze voor verbe tering vatbaar was. Met de Soes- terbergse postcommandant Jan Udo kwamen de waarnemers zo wel als de deelnemers na afloop tot de conclusie 'dat er veel leer momenten zijn geweest, zoals op het gebied van het terreinmanage- ment.' Men ging ervan uit dat op het ter rein een tank met een chemische vloeistof was lekgeslagen. Volgens een overstuur personeelslid dat de brandweer naar de plek des on- heils loodste, was een collega van hem daarbij gewond geraakt. Hij lag in de nabijheid van de lekken de tank. De bevelvoerder stelde bij een eerste verkenning vast dat hulpverlening aan het slachtoffer alleen mogelijk was door vrijwilli gers in speciale chemicaliënpak- ken. Zij slaagden er inderdaad in de gewonde in veiligheid te bren gen. Terwijl het korps Soesterberg eerst het donkere terrein in de schijn werpers zette, werd de assistentie ingeroepen van het korps Baarn, dat als steunpunt de beschikking heeft over speciale gaspakken. Ook de zogeheten decontamina- tiecontainer (een mobiele douche gelegenheid) uit Amersfoort en de verbindingscommandowagen uit Nijkerk werden ingezet bij deze oefening, waar ook de regionaal officier gevaarlijke stoffen de Na een eerste verkenning van de situatie rondde lekkende tank, zette de brandweer twee vrijwilligers in chemicaliënpak in om een slachtof fer in veiligheid te brengen. Foto: Eemland Pers brandweerinzet bekeek. Omdat uit onderzoek door de officier van dienst was gebleken dat het om een giftige vloeistof ging, moest een aantal vrijwilligers het gaspak aan, de hoogste mate van beveili ging die de brandweer ter beschik king staat. Zij konden dicht bij de lekkende tank komen en aan het werk om het lek te dichten. Na afloop werd de oefening nabe sproken, waarbij de waarnemers complimenten maakten aan het adres van de vrijwilligers die kei hard hadden gewerkt om deze ge lukkig niet alledaagse en moeilijke inzet tot een goed eind te brengen. Van iedere ploeg wordt een schrif telijk evaluatieverslag verwacht. Op basis van de bevindingen van de deelnemers zelf worden volgen de oefeningen met gevaarlijke stof fen eventueel aangepast. Het uit eindelijke doel is tot de best mo gelijke, snelste en meest veilige aanpak te komen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 15