m WZ'49 geeft zichzelf meer lucht Stam/SoVoCo een maatje te groot Soest troeft Tonegido na rust af HANDBALTOPPER er Volleyballers op goede weg Homerun' de Knickerbockers Hees verzuimt karwei in Breukelen af te maken Te laag rendement Selby Hoe Everts De Haas vangt Badmintonners doen zichzelf te kort IN BEUKENDAL Smeeing/ BDC - Aalsmeer Zaterdagavond 6 Oktober Aanvang: 20.20 uur Sponsors PAGINA 16 Lnvm WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 Niets af te dingen op 2-0-zege op Montfoort VOETBAL Met uitzege spoelen volleybalsters naar gevoel weg VOLLEYBAL VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag Optimisme bij SEC ondanks derde nederlaag VOETBAL zaterdag ATLETIEK Promovendus in De Bunt met 3-1 geklopt VOLLEYBAL ATLETIEK VOETBAL zondag E3 Scheidsrechter Regiotitels Pijnenburgers in marathon Berlijn Collectiviteit en inzet basis voor eerste overwinning ietaiU CentMUil t-Hol Molenbeek hg- en Assurantiemakelaars In de uitwedstrijd tegen Harderwijk vergat Selby mi nimaal een gelijkspel en misschien wel een overwin ning af te dwingen. In plaats daarvan verloren de bad mintonners het eerste com petitieduel met 5-3. Johan Meijer verspeelde in zijn eerste game een 7-13-voor- sprong en maakte in het slot van de derde te veel fouten, zo dat de eerste heer moest bui gen. Harold Topper vierde zijn rentree in de hoofdmacht met een zege (4-15, 12-15), terwijl debutante Monique Visser in twee games aan het kortste eind trok. Jolanda van Cleef maak te in de derde game een 6-0- achterstand goed en zorgde er voor dat het na de singles 2-2 stond. In het herendubbel maakten Jo han Meijer en Herman Scheer- hoorn in de beslissende game te veel foutjes om aanspraak te kunnen maken op de winst. In het damesdubbel was zichtbaar dat Van Cleef en Visser nog aan elkaar moeten wennen, ze ver loren in twee games (15-3, 15- 13). Nog was een puntendeling mogelijk geweest. De jeugdspe lers Topper en Visser kennen elkaar al langer en trokken hun mix in twee games naar zich toe. Ook Scheerhoorn en Van Cleef kwamen steeds voor, maar leverden beide games toch nipt in: 15-13, 15-12. EERSTE DIVISIE HEREN ENTREE GRATIS Auto Smeeing Soest Bouwbedrijf van den Hengel Ed v.d. Bergen Meesterschilders Loodgietersbedrijf Reijerse Rolette Reklame Letters eze vrijstaande villa arport is toch wel heel meter diep en mooi aan- sidene, geheel in sfeer ver- ers. Totale perceel 822 m2. ok de moeite waard, door ouw aan de zijkant is er mer ontstaan. De keuken bouwapparatuur. Aan de zich op de begane grond apkamer met douche. De garage is geheel geïso- in te richten'als slaap- of verdieping: overloop, 3 kamer met ligbad en 3e ar ruime bergzolder met kamer. PRIJS: f 1.575.000,- k.k. 714.703,-) igen in 1997 gemoder- igs halfvrijstaand ■age en besloten ach- ;amer met visgraatpar- ce keuken met inb.app., ers, badkamer met lig- I, gehele verdieping la- sr waarop 4e sl.kamer telling c.v.jketel (2000). iPRIJS: f 675.000,- k.k. 306.301,65) Makelaardij o.g. Door Montfoort met 2-0 te kloppen heeft WZ'49 zichzelf meer lucht gegeven in de eerste klasse. Op de met Odin (de vol gende tegenstander) gedeelde :esde plaats hebben de Soes- ters in dit stadium van de com petitie reeds gepaste afstand genomen van menige ploeg. De hele week hadden de Soest-spelers het over Harry de Haas gehad, de man van Tonegido die vorig seizoen met vier doelpunten een leeuwenaandeel had in de 6- 2-zege op de blauwwitten. Naar de smaak van trainer Ruud Vork was de naam van de voetballer iets te veel genoemd en dus bedacht hij een aflei dingsmanoeuvre. Vork prikte nog eens in zijn verleden, waar hij als zevenjarig jochie van zijn vader zou hebben geleerd dat je een haas kunt vangen door 'mak zout' over zijn staart te strooien, op het moment dat het dier stilstaat. En dus nam Vork zondag een zakje 'mak zout' en de 'gebruiksaanwijzing' mee voor Michel Everts die zou worden belast met de bewaking van De Haas. Of het geholpen heeft, blijft gis sen, maar Everts had de ge duchte tegenstander wel in zijn zak. Na afloop van de wed strijd, waarin Everts een kwar tier voor tijd geblesseerd uitviel, dolde de verdediger trots met het zakje zout: 'heb je De Haas gezien, één actie heeft hij maar gemaakt.' Vork zag het glimlachend aan. 'Ze waren veel te druk geweest met De Haas. Dan moet je dat bagatelliseren en met humor in de juiste proporties terugbren gen.' Op vreemde bodem toonden de dames van Stam/SoVoCo zich vorig seizoen te vaak een bescheiden gast. Het waren de uitwedstrijden, waarin de vol leybalsters steekjes lieten val len. Maar zaterdag keerden ze met de maximale bagage terug uit Abcoude, waar de gelijkna mige tegenstander binnen 80 minuten opzij werd-gezet: 0-4. 'We waren duidelijk een maat je te groot', vatte Gert Veldhui zen de wedstrijd samen. De realiteit gebiedt te zeggen dat Abcoude in de huidige samenstel ling rekening moet houden met Na de 2-0-nederlaag tegen De Meern, tweede op de ranglijst, deelde Ruud van Rouwendaal complimenten uit aan zijn SEC- zaterdag, voorlaatste in dezelfde tabel. De wedstrijd smaakte naar optimisme, vond hij. Omdat De Meern al enkele grote uitslagen had neergezet, was SEC op zijn hoede en werd het speelter rein zo klein mogelijk gehouden. Van Rouwendaal vond dat zijn ploeg het goed deed en liet zien dat er mogelijkheden zijn om in de komende periode te gaan klimmen in de vijfde klasse. Een dood spelmoment en een do sis pech gingen aan de eerste te gentreffer vooraf. In de 34ste mi nuut werd een corner afgeslagen, maar de afvallende bal werd van een meter of 16 ingeschoten. Via Fred Posthuma veranderde de bal van baan. De Meern kon verder geen indruk maken en scoorde pas in het laat ste kwartier het beslissende doel punt. SEC was toen al aanvallen der gaan spelen om de gelijkmaker te forceren en kreeg rond de 80ste minuut een counter om de oren. een moeilijk seizoen. Maatgevend was de uitzege daarom niet. 'Maar door in Abcoude te winnen, heb ben we wel een naar gevoel weg gespoeld', gaf Veldhuizen de eer ste vijf wedstrijdpunten extra glans. Het spel van de Soester formatie komt absoluut nog in aanmerking voor verbetering, want slordighe den had Veldhuizen nog te veel gezien. Daarentegen vond de trai ner/coach het geweldig dat de ta ken gedisciplineerd werden uitge voerd. 'Erg tevreden' was hij over het serviceniveau, waarbij zijn spe lers een grote variatie aan de dag legden. Er werden weinig fouten gemaakt bij de opslagen die daar om een belangrijk wapen vormde. Vaak met moeite kon Abcoude de bal terugspelen, maar dan stond de verdediging van Stam/SoVoCo weer als een huis. Veldhuizen: 'We hebben veel geïnvesteerd in de ser vice en het verdedigingssysteem. Voor damesbegrippen hebben we een 'powerploeg', dan is het leuk om te zien dat we verdedigend ook goed kunnen spelen. Iedereen stond op zijn plaats.' Abcoude kreeg geen moment de kans om zich in de wedstrijd vast te bijten. De setstanden geven de eenvoud aan, waarmee de Soester club het in Noord-Holland voor het zeggen had: 15-25, 20-25, 17- 25, 20-25. Na een zeer intensieve voorberei ding had Veldhuizen in de laatste week voor de competitiestart gas teruggenomen en mochten zijn speelsters herstellen. 'Nu gaan we slijpen en moeten we het aantal fouten verminderen. De eerste wedstrijd heeft aangetoond, dat we de stijgende lijn te pakken heb ben.' Op aanzienlijk meer tegenstand mogen de dames zaterdag rekenen. Dan komt Donitas langs, dat vorig seizoen net voor Stam/SoVoCo op de tweede plaats eindigde. De on derlinge duels eindigden toen bei de malen in 2-3 voor de bezoeken de ploeg. 'Dat geeft aan dat we ontzettend dicht bij elkaar lagen. Zij hebben er nu twee ex-eredivi siespeelsters bij, iets wat ons niet gelukt is. Ik ga ervan uit dat ze een stapje verder zijn dan wij', aldus Veldhuizen die zich dan ook be scheidener opstelt dan de noorder lingen. 'Zij schreeuwen van de da ken, dat ze kampioen willen wor den, wij zijn daarin iets eenvoudi ger. Hoe goed moet je zijn om het te kunnen roepen? Daar is het nog te vroeg voor.' Met een 3-1-zege op Odis heeft Stam/So\oCo zich meteen in het bovenste deel van de rang lijst genesteld en met niets min der willen de volleyballers dit jaar genoegen nemen. Promo veren is immers het doel van Jurjan van Slooten en co. Odis weet wat dat is, want maak te in de zomer de overstap naar de eerste klasse. De promovendus bleek zaterdag in De Bunt bepaald geen 'makkie' te zijn, maar een gedegen ploeg met onder anderen twee ex-divisiespelers. Stam/ SoVoCo moest dan ook meteen aan de bak, maar is de goede weg ingeslagen. Het ging gelijk op in de eerste set, maar door enkele goede blokke ringen beslisten de Soesters deze slag in hun voordeel: 25-22. Daar na kwamen ze meteen acht punten achter en met het rallypointsys- teem is zo'n marge schier onover brugbaar. Stam/SoVoCo kwam weliswaar in de buurt, maar het kwaad was reeds geschied: 22-25. Van Slooten greep in, liet zijn twee middenaanvallers van positie rui len en gaf nog wat tactische aan wijzingen die hun uitwerking niet misten. Mede dankzij de service- druk kon de thuisploeg de derde en vierde set probleemloos naar zich toetrekken. Beide werden met 25-22 gewonnen. 'Er waren geen uitblinkers, we hebben als team gewonnen en daar ben ik blij mee. We hebben de lijn van de voorbereiding doorgetrok ken, dus het ziet er goed uit', aldus Van Slooten die vrijdagavond met zijn spelers in Bunschoten wordt verwacht. Daar is Unicornus de volgende opponent. De Bunscho- ters worden beschouwd als één van de voornaamste concurrenten. Foto: Aldo Allessie Duel aan het net tijdens de con frontatie tussen runner-up Stam/ SoVoCo en promovendus Odis. Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 aar. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 ÏAAT perfecte staat verkeren- an dubbel woonhuis Ie woonkamer met par- laard en convectorput, len met inb.app., kelder. ;t ligbad en 2e toilet, vier [v. inbouwkasten). Gehe le beglazing. tGPRIJS: f 825.000,- k.k 374.368,68) Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/m za. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 601 33 37 179, Soest, 035 -601 61 51 Uitgerekend bij Tonegido, dat de koppositie in de hoofdklas se had kunnen innemen, no teerde Soest de eerste overwin ning in de competitie. Op basis van de eerste helft waren de drie punten niet verdiend, daarna toonden de blauwwit ten aan, dat ze als collectief zeer sterk kunnen zijn en kun nen omgaan met niet voor de hand liggende omschakelin gen. De ziekenboeg van Soest werd tij dens het duel in Voorburg name lijk nog voller. Al na 15 minuten viel Johnnie van Sliedrecht, één van de twee mandekkers, gebles seerd uit. Omdat Paul Dreef en Pascal Wissink in de lappenmand zaten, moest spits Dennis van der Horst als veredelde rechtsback de wedstrijd voortzetten. In de beginfase holde met name de linker flank van Soest achter Tone gido aan. 'Wij speelden toen op 95 procent en dan zie je dat je meteen in de problemen komt', keek Vork terug. Soest werd in de elfde mi nuut bestraft door een gebrek aan agressiviteit, maar kwam in de 43ste minuut via Stefan van Wijk op ge lijke hoogte. Vork dacht het breek punt in de wedstrijd te hebben ge zien, maar zijn ploeg kreeg in de laatste minuut van de eerste helft een zware domper te verwerken: 2-1. Iedereen hoorde met gebogen hoofden hoe Vork in de kleedka mer nog even duidelijk maakte wat er voor een ploeg als Soest nodig is om te winnen: kop omhoog en keihard werken. Aan zijn concept met drie aanvallers, een vierde man er vlak achter en de libero voor de twee mandekkers, wilde hij niet sleutelen. Op de bluf ging Soest verder. Geholpen door de snelle gelijkmaker, in de 505,e mi nuut door Gerdo Kuenen, ontwik kelde het elftal zich gaandeweg de tweede helft. Van Peter Schrumpf ging steeds dreiging uit, Jeroen Dorrestein en Van Wijk legden op het middenveld een marathon af, Guy Dekker viel goed in (voor de geblesseerde Martijn Schonewille) en de bereidheid om voor elkaar te werken werd uitbetaald. Halverwe ge de tweede helft kopte Dekker door naar Hendrin Khadan en via een tussenstation kwam de bal te rug bij Dekker die onberispelijk uithaalde: 2-3. In de resterende fase had het net zo gemakkelijk 3-3 als 2-4 kunnen worden. Robert Hagen redde een keer bij een schot van een meter of drie en tikte een afstandspegel over de lat, namens Soest hadden Dorrestein en het duo Schrumpf/ Van der Horst de beslissing kun nen forceren. In de spannende slotfase viel Evers nog uit, maar naar verwachting kan hij zondag in de thuiswedstrijd tegen KBV weer meespelen. Van Dreef, Wissink, Martijn Schone wille en Van Sliedrecht kan dat (nog) niet gezegd worden, zodat de A-selectie van Vork inmiddels flink is uitgedund. ing, anderhalf jaar geleden geheel ilfvrijstaande villa met veel privacy prachtig tuinhuis «mer ca. 50 mJ met open haard n met inbouwapparatuur, bijkeuken aapkamer met badkamer slaapkamers met badkamer uime (leef)zolder met vele extra's iXl nvalid Het clubhuis van de Knickerbockers is nu ook offi cieel geopend. Om deze plechtigheid te voltrekken gaf sportwethouder Harry Witte vrijdag een flinke mep te gen een honkbal, waarna alle aanwezigen een home run naar het nieuwe onderkomen aan de bosstraat konden maken. De honk- en softbalvereniging ver huisde in de vroege zomer van de Koningsweg naar de nieuwe locatie, speelde er reeds de thuiswedstrijden en nam de accommodatie een maand geleden officieel in gebruik met haar leden. Vrijdagavond was het de beurt aan de genodigden. Foto: Herman van Dam De scheidsrechter liet het zondag afweten in Utrecht, waar SEC het topduel met VCS had moeten spe len. De thuisclub probeerde een vervanger te vinden, maar de zoekpoging liep op niets uit, zodat Balthus Burgman en zijn spelers onverrichter zake huiswaarts keer den. Voor Hees had er in Breukelen meer ingezeten dan de 1-1 te gen het stugge CSV Vitesse. Vlak voor het laatste fluitsig naal had Jeffrey Dorrestein de bal voor het inschieten, maar kennelijk geschrokken door de plotselinge kans mikte hij op één van de melkwegen. Aan de andere kant was Hees in de tweede helft tweemaal goed weggekomen. In beide gevallen kwam Mare Walen als winnaar uit de bus in persoonlijke duels. De doelman maakte daarmee zijn fout goed, die hij een minuut of vier voor rust beging. Bij een hoge voorzet riep hij los, maar luisterde hij ook naar zichzelf. Vitesse kwam daardoor op gelijke hoogte, nadat Danny Brandenburg in de 20ste minuut de score had geopend. Daarna verzuimden dezelfde Brandenburg en Jeffrey Dorrestein de voorsprong te verdubbelen. Het laatste halt uur nam Vitesse positie in de loopgraven en waren er vrijwel voortdurend 21 spelers op de helft van de gastheren, het geen het kijkbeeld niet ten goede kwam. Er was geen doorkomen aan voor Hees dat het in de lucht moest afleggen tegen de boomlan ge verdedigers. 'Vorige week win je een punt, nu verlies je er eigenlijk twee', meen de Ron Daselaar die vooraf voor het gelijkspel had getekend, maar gezien het spelbeeld een beetje een wrang gevoel overhield aan het re sultaat. 'Een sleutelwedstrijd' is volgens de voetbaltrainer het duel van komen de zaterdag, wanneer Hees het ontvangstcomité vormt voor Eem- dijk. Van deze ploeg, die tweede staat, werd in de eerste bekerron de uit met 4-0 verloren. Met de regiokampioenschappen voor clubteams heeft de jeugd van AV Pijnenburg het zomerseizoen afgesloten. De meisjes pupillen C eindigden op de tweede plaats na de 4x40 meter estafette, de 40 meter sprint, verspringen en bal gooien. De jongens Al werden vierde, de meisjes Al vijfde en de meisjes A2 zesde. De A-pupillen deden in Almere mee aan de 4x60 meter estafette, de 60 meter sprint, kogelstoten en verspringen. Tien atleten van AV Pijnenburg deden zondag mee aan de mara thon van Berlijn. Van hen was Piet Hoek het snelst in 3 uur en 40 mi nuten. Een minuut achter hem fi nishte Martijn Koolhoven en niet lang daarachter kwamen Bert Vis (3.45), Petra Martens (3.46) en Bert Ravenstijn (3.51) binnen. Nog net binnen de 4 uur bleef ook Philip Parlevliet. De overige tijden waren: Hans Kleinekoort (4.17, zijn 72ste), Cora Smit (4.37, haar eerste), Hettie Oude Kempers (4.53). Fred Martens legde de 42.195 meters op Duitse bodem op skeelers af. Hij was na 2 uur en 3 minuten klaar. Op de overwinning was niets af te dingen. Montfoort, vooraf bestem peld als één van de favorieten, heeft te kampen met interne pro blemen en bezet met één punt de laatste plaats. WZ'49 gaf weinig lot geen kansen weg en als de gas- ten al in de buurt kwam, dan was er steeds doelman Eddy van der Heijden die terecht tot 'man of the match' werd uitgeroepen. Al na 12 minuten kwam WZ'49 op 1-0. Vooraf aan de vierde sei zoenstreffer van Gijs Schaap ging een schitterende pass van Ronald de Rooij die van achteren de bal ineens loepzuiver achter de defen sie van Montfoort legde. In de slotfase van de eerste helft schoot Gerard Becker, die ook uitstekend speelde, de bal tegen de paal. Wissels Vanaf de rust moest Steef van der Oosterkamp drie noodzakelijke wissels doorvoeren. Schaap bleef met een pijnlijk bovenbeen in de kleedkamer achter, Marcel van Essen verving hem. Later maakte Hidde Reitsma met een (oude) voetblessure plaats voor Gerrit van der Roest en viel Gert van de Munt met een kwetsuur aan een «pier uit. Stephan de Koning kwam er voor hem in. öadanks de mutaties stond Mont foort de tweede helft met de rug legen de muur, zonder dat dat overigens kansen opleverde. Pas in kt laatste kwartier, toen de pijp bij Montfoort leeg was, werd VVZ'49 ook weer gevaarlijk. De groenwitten konden toen gemak kelijker uitverdedigen, voorin de bal beter in de ploeg houden of counteren. Bij zo'n uitval werd Becker op zijn wenken bediend door Peter Wolfsen. De snelle bui- tenspits omspeelde de doelman, maar raakte voor de tweede maal de paal. Daarvoor was Jordie Brouwer kansrijk geweest, erna schoot Stephan de Koning gevaar lijk in. Het was de invaller die uit eindelijk aan alle onzekerheid een einde maakte. In blessuretijd stond hij bij de tweede paal klaar om een voorzet van Becker te verzilveren. Het is voor de club te hopen dat de geblesseerde spelers snel her stellen, al zal Joep Akkerman (die niet meedeed) nog wel enkele we ken geduld moeten hebben. Alen- bar Kurt kan zaterdag evenmin spelen tegen Odin. Er is nog geen uitspraak van de tuchtcommissie over de rode kaart die hij een week eerder kreeg en waartegen WZ'49 in beroep is gegaan, maar afgelopen zaterdag haalde Kurt zijn derde gele kaart (wegtrappen van de bal), zodat hij sowieso een wedstrijd aan de kant moet blijven. WZ'49 moet zaterdag naar Odin toe. Beide teams hebben zeven punten uit vijf duels. Daaronder bevinden zich Zwaluwen (4 uit 4), Sierlijk ontdoet Gerard Becker zich van een tegenstander. De snelle spits raakte tweemaal de paal. Foto: Aldo Allessie Amstelveen (3 uit 4), VRC (3 uit 5), Zuidvogels (2 uit 5) en Mont foort (1 uit 4).

Soester Courant | 2001 | | pagina 17