Handbal spannender dan ooit Klantenbinding bij Red Stars R li ra Knauw voor aspiraties Shot /SPORT/ MHC heeft iets met 6-0 Soest 10 bedankt HACAS Geld voor leeftijdgenoten Galerij der WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT Door herindeling moet Smeeing/BDC bij eerste zeven eindigen PAGINA 181 WOENSDAG 3 OKI HANDBAL Integratie verloopt goed *4 Jonge durfals scoren speels 100 procent BASKETBAL 1 Sportprogramma 1 Zondag eerste test voor hockeyers SportuitslageiJ HOCKEY KORFBAL Eemvogels laat Meeuwen na rust uitlopen: 6-11 ■Jfa Dakwerken ATLETIEK Pijnenburgcross op 7 oktober in Pijnenburgbos Andere favoriet Rega 2 te sterk voor Soesters TAFELTENNIS SOCSTER§COURANT Iets te kot Plaats een "kleintje Voor al uw Verzek Financiële Diei Hypotheken en Pe Kinderboekenwee De nummer vijf die kan pro moveren naar de eredivisie, de nummer acht die op zeker uit de eerste divisie kiepert. Eén, twee, drie wedstrijdpuntjes die straks mogelijk het verschil maken tussen een succesvol en 'desastreus' seizoen. Wedstrij den in de middenmoot die zelfs in maart nog het predikaat van finales verdienen. De handbal competitie in de eerste divisie wordt dit seizoen interessanter, spannender en wellicht emo tioneler dan ooit. De aangekondigde herindeling door het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) legt het komend half jaar meer druk op alle ploegen. Met ingang van het seizoen 2002- 2003 komt er nog maar één eerste divisie van veertien teams. Dat be tekent dat de eerste zeven ploegen van de twee huidige eerste divisies zich handhaven, de rest komt te recht in de nieuw te vormen regio nale hoofdklassen. Eén zwakke dag kan dus grote gevolgen heb ben. Duels om des keizers baard zullen er nauwelijks te zien zijn. Smeeing/BDC dat zaterdag om 20:20 uur in Beukendal de com petitie begint tegen de 'reserves' van landskampioen Aalsmeer, is er alles aan gelegen om op het één na hoogste niveau actief te blijven. 'Het zal heel moeilijk worden als je als achtste of lager eindigt, want in de hoofdklasse zitten er straks heel wat kapers op de kust die hoger op willen. Als we het niet halen, is het meer dan een verloren seizoen, een streep door de rekening voor de toekomst', zegt Paul van den Deijssel die is teruggehaald als trainer/coach. Investeren Zijn terugkeer is niet zomaar het gevolg van een bevlieging van het bestuur geweest. Het herenteam van Smeeing/BDC is aan het 'vergrijzen' en op een individuele uitzondering na is de doorstroming vanuit de jeugd nog niet gereali seerd. Vandaar dat Van den Deijs sel de opdracht kreeg in de toe komst te investeren. In het voor jaar, direct na zijn aanstelling, maakte het Soesterbergse handbal- dier een kruistocht door de regio en kwam hij terug in Soest met twee, drie koffers vol met nieuwe spelers. Sinds 1 mei bereidt de se lectie zich onder zijn leiding voor op de komende 22 wedstrijden. Geen wonder dat de verwachtin gen hooggespannen zijn. 'Bij de buitenwacht misschien en dat is haar goed recht. Maar het moet duidelijk zijn dat er geen toppers naar Soest zijn gekomen, wel hebben we een behoorlijke versterking in de breedte, waarmee we kunnen werken aan de toe komst', probeert Van den Deijssel eventuele euforie in de kiem te smoren. Het is logisch dat de handballers bij de eerste zeven wil len eindigen, maar ze leggen de lat iets hoger. Met 25 wedstrijdpunten mikken ze op de vierde, vijfde po sitie op de ranglijst. 'Gezien de geschiedenis van Smeeing/BDC zou dat een be hoorlijke prestatie zijn, vindt Van den Deijssel. Hij heeft het reken sommetje al gemaakt. De duels tegen Hurry Up, CSV, Volendam 2, Olympia Hengelo en promoven dus Actif moeten goed zijn voor 20 punten. 'Of ik daarmee de groep onder druk zet? Ik vind dat ze zichzelf te kort doen als ze te- Na de aanslagen in New York en Washington is minister Ro gier van Boxtel van integratie dagelijks in het nieuws. Op een geheel ander vlak en vanuit een volledig andere invalshoek heeft trainer Paul van den Deijssel van Smeeing/BDC ook te ma ken met een samensmelting van (club)culturen. Niet minder dan 12 spelers kwamen er door zijn bemidde ling in de afgelopen maanden naar Soest en dan is het altijd afwachten of de oude en de nieuwe kern met elkaar over weg kunnen. De trainer: 'Tot nu toe is iedereen er uitermate tevreden over. Het is niet ge bruikelijk dat er bij handbal op zo'n grote schaal nieuwe spelers worden gehaald. Maar de nieuwkomers hebben het uitste kend naar hun zin. Het zijn spe lers die naar Smeeing/BDC zijn gekomen en dan worden ze ge accepteerd. In de gesprekken die ik met iedereen heb ge voerd, heb ik ook gezegd dat het voor een groot deel aan je zelf ligt. De tevredenheid is wederzijds.' gen deze ploegen niet optimaal presteren. We hebben een brede selectie en extra aandacht besteed aan het voorwerk, gezien de sterk te van de spelersgroep moeten we dat kunnen halen.' Aansluiting Niettemin wordt het knokken, want de Soester club zit in een zware poule met vier eredivisie clubs die er alles aan zullen doen om de aansluiting van hun eerste en tweede team in stand te hou den. 'Cadeautjes' van onder meer Aalsmeer 2, E&O 2, Quintus 2 zijn er niet te verwachten. Afhan kelijk van het programma van hun hoofdmachten, verschenen ze nog wel eens met een verzwakt twee de team in de eerste divisie, maar nu zullen ook zij zich bij de eerste zeven moeten rangschikken. Van den Deijssel: 'We hebben de pech dat we onze thuiswedstrijden op zondag spelen, want de eredivisie wedstrijden zijn meestal op zater dag. Die jonge spelers van die clubs trainen zeven, acht keer in de week, zo'n wedstrijd kan er dan ook nog wel bij. Omdat de tweede teams van de vier eredivisieclubs niet mogen promoveren, zou in principe de nummer vijf van de eerste divisie wel de laatste stap naar boven kunnen mogen maken. Van den Deijssel's favoriet is evenwel Kol- ping uit St. Pancras dat naar zijn smaak heeft aangetoond zowel qua spelersmateriaal als organisatie rijp te zijn voor de stap naar de eredi visie. Deze ploeg traint vijfmaal per week wat de drie oefensessies van Smeeing/BDC enigszins doet verbleken. Handbaltrainer Paul van den Deijssel: 'Het moet duidelijk zijn dat er geen toppers naar Soest zijn gekomen, wel hebben we een behoorlijke ver sterking in de breedte, waarmee we kunnen werken aan de toekomst. Smeeing/BDC moet dit jaar minimaal vijf ploegen onder zich houden om niet te degraderen. Foto: Herman van Daml Een blik in eigen keuken stemt Van den Deijssel echter tot tevre denheid. De trainer/coach is opti mistisch over zijn team die nogal wat mutaties heeft ondergaan. Na tuurlijk is Arjan Roest van de par tij. De 36-jarige aanvoerder begint aan zijn achttiende seizoen voor BDC 1. Tot de harde kern behoort ook opbouwer Charles van Kor- delaar, evenals cirkelloper Richard van den Hoef en de hoekspelers Willem-Jan Ruder en Koen Smeeing de jonge linkshandige die als laatste de overstap vanuit de eigen jeugd maakte. Doelman Dennis de Rijk krijgt gezelschap van Manasse Wisse (Mare Ver maak is vóór zijn officiële rentree om disciplinaire redenen uit de se lectie verwijderd). Op Guus Tour- né kan voorlopig geen beroep wor den gedaan. Naar het zich laat aanzien vergt het herstel van een onduidelijke enkelblessure nog ge ruime tijd. Verder heeft Van den Deijssel zeven van de twaalf nieuwkomers op het oog voor het eerste team. Voor elke positie kan hij kiezen uit twee spelers, maar per wedstrijd mogen er tien hand ballers worden ingezet, zodat hij elke week een keuze zal moeten maken. Assistent Van den Deijssel wordt daarin bij gestaan door zijn assistent Peter Stoelenga die vorig jaar de touw tjes in handen had en bij de twee de en derde wedstrijd als coach op de bank plaatsneemt, omdat Van den Deijssel dan in Peking is om een marathon te lopen. Red Stars blijft de aangename verrassing in de eerste klasse rayon, waaruit het eigenlijk al tweemaal achtereen degra deerde, maar waarin het bij ge brek aan beter net zo vaak mocht blijven. New Stars was zaterdagavond het tweede slachtoffer van de jonge durfals die in Dave Batts een coach hebben, die kennelijk dezelfde taal spreekt. Speels en in een moordend tempo, waarvan zelfs de toeschouwers moe konden worden, trad Red Stars aan tegen de iets oudere Foto: Aldo Allessie In de slotfase speelde Eelco Dijksma een zeer belangrijke rol voor Red Stars. De eerstejaars se nior nam in de laatste 13 minuten 15 punten voor zijn rekening Nieuwegeiners die niet meer be schikken over hun uitgekiende guard en deze in Beukendal node misten. Brutaal en nieuwsgierig zocht Red Stars de vijandelijke basket op. Vaak ging dat net zo ongecoördineerd als een welpen hond die wordt losgelaten op een open vlakte. Maar wat is er leuker om te zien dan dat? Red Stars deed aan klantenbinding en bleef en passant ongeslagen, iets wat vooraf niet was ingecalculeerd. Manfred Dikkers leek te zijn her boren als basketballer. Hoewel de kleinsten onder de Soesters zich ook graag in de bucket van de te genstander wilden laten gelden, werd de center eindelijk weer met enige regelmaat opgezocht en voorzien van munitie. Dikkers be cijferde zijn optreden met 17 pun ten en minstens zoveel rebounds. Om te voorkomen dat hij vroeg in de wedstrijd in de foutenlast zou komen, werd hij op last van Batts afgelost door Marcel Slagter. Deze tweedejaars vergoedde het in hem gestelde vertrouwen met tien pun ten op rij, zodat Red Stars vrijwel voortdurend een voorsprong had, waarvan de marge echter soms net zo vlug verdween als dat 'ie was gekomen. Het was allemaal inherent aan de onbevangen speelstijl van Red Stars, die niet altijd doordacht was, maar wel recht uit het hart kwam. Via 19-18 na het eerste, 39-37 na het tweede en 60-54 na het derde kwart kwam het erop aan wie het hoofd koel zou houden. New Stars kon het niet altijd, was doodop en werd op de huid gezeten door Red Stars dat verdedigend een plaag was voor de opponenten, stug bleef volharden in risicovol basket bal en bij een aantal doelpogingen het geluk aan zijn zijde had. Dik kers liep in de laatste fase op zijn tandvlees, Frank van der Wal zat met vijf fouten op zijn zitvlees. Maar toen het moeilijk werd, ston den Tommy van Eeten en Eelco Dijksma op. Vooral de laatste was met 15 punten in 13 minuten van grote waarde voor de ploeg die bijna een 75-69-voorsprong ver speelde (75-72) en 16 seconden voor tijd balverlies leed. New Stars wist geen raad met de laatste mo gelijkheid en gaf de bal ongewild terug, waarna Dijksma vanaf de vrije worplijn de eindstand op 77- 72 bepaalde. Dames Dat de dames en de aan het team toegevoegde meisjes junioren nog aan elkaar moeten wennen, bleek zaterdagmiddag in het eerste duel, waarin met 47-35 werd gewonnen van Niels Stensen 3. Red Stars had het duel eerder kunnen beslissen, maar miste de meest eenvoudige kansen, terwijl de Utrechters te vaak simpel mochten aanleggen. Van 26-19 werd het daarom 33-33 na drie perioden. In het laatste kwart waren de basketbalsters on der leiding van Robert Oosterhof in de verdediging fanatieker, waar door Niels Stensen nog maar één keer scoorde en Red Stars redelijk ruim afstand nam. VRIJDAG 5 OKTOBER Volleybal 20:15 Unicornus-Stam/SoVoCo (H) (Bunschoten) Zaalvoetbal 21:00 Vebo'78-DVS (Spaken burg) ZATERDAG 6 OKTOBER Badminton 12:30 Selby-Flevoland (C-drie) Basketbal 13:45 Punch-Red Stars (H) (Delft) Handbal 20:20 Smeeing/BDC (H)- Aalsmeer (Beukendal) Korfbal 15:30 TZ-Eemvogels Tafeltennis 15:30 Quick'32 2-Shot (Hilver sum) Voetbal 14:30 Odin-WZ'49 14:30 Hees-Eemdijk (V.O. Utrechtseweg) 14:00 SEC-Kockengen (Bos straat-West) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Doni- tas (De Bunt) ZONDAG 7 OKTOBER Atletiek 11:30 Pijnenburgcross (Wiek- sloterweg) Basketbal 11:30 SBU-Red Stars (D) (Utrecht) Hockey 12:45 uur MHC Soest (D)- Strawberries (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Beunin- gen (Bosstraat) Tennis 10:00 Finales Soester Tennis kampioenschappen bij de Toss (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-KBV (Bosstraat- Oost) 14:00 SEC-Voorwaarts (Bos straat-West) Ze hebben iets met 6-0, de he ren van MHC Soest. Voor de derde keer in vier duels kleur den ze met deze cijfers hun overwinning in, alleen ander halve week geleden gaf het sco rebord na een matige vertoning 5-3 aan. Die wedstrijd en dan met name de instelling van de spelers daarin, was vrijdagavond overigens nog even met open kaart besproken. Iedereen was het erover eens dat het beter kan en moet en voegde zondag in Harderwijk de daad bij het woord in het duel met Mezen. Het harde, hobbelige veld speelde de Soesters parten, maar met goed hockey werd een klinkende zege aan de'opbrengst toegevoegd. Met drie treffers was Garreld Klauke de meest productieve van het ge zelschap. Hij nam het eerste, het vierde en het laatste doelpunt voor zijn rekening. Justin van der Bom, Tim van Tol en Erik Hornung de den eveneens een duit het zakje. Trainer/coach Matias Slagt ver moedt dat zijn selectie zondag de eerste serieuze test krijgt. Dan komt Beuningen naar de Bos straat. Beuningen boekte tot nu toe drie zeges en een gelijkspel. Dames Tegen Leusden, dat de volle buit had binnengehaald, leek MHC Soest vooraf kansloos. Toch duur de het tot vlak voor rust, voordat de ploeg door de knieën ging. Twaalf minuten na de hervatting viel de tweede tegentreffer en was de eindstand bereikt: 2-0. Soest dat wederom een beroep moest doen op speelsters uit het tweede team, blijft daardoor op één wed- strijdpunt staan in de tweede klas- Eemvogels speelde zaterdag tegen Meeuwen uit Putten. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, het eerste doelpunt kwam op naam van Eemvogels door een afstand schot van Willem Oldewarris. Na de pauze rondde Meeuwen de kansen veel beter af dan Eemvo gels en daarom kon het snel uitlo pen tot drie doelpunten. Voor Eemvogels was de wedstrijd toen al verloren. Meeuwen won met 6-11. Zondag j.l. werd S.O. Soest 10 door sponsor HACAS koffiesjop in een flitsend nieuwe outfit gestoken. Dat die geste stimulerend werkte, bleek uit de 10-2 overwinning op VVZA. DANSEN Sepp Eric en Charlotte Voorn: lc hoofdklas se standaard, lc basis Engelse wals; Frans en Dini Pilger: 2C senioren stan daard en 4C basic Engelse wals. Hees Vitesse CSV 1 - Hees 11-1; Maarssen 2 - Hees 2 4-1; Hees 3 - Vitesse CSV 4 2-2; VOP 3 - Hees 4 4-3; Hees Al - KWA A2 7-0; Hees Cl - KWA A2 7-1; Achterveld SV Dl - Hees Dl 12-1; SO Soest E3 - Hees El 4-1; Hees F1 - Zebra's F2 9-0; Kabouters - Loosdrecht 0-6. Soest A-junioren; SO Soest Al - Westfrie zen Al 2-0; IJ'vogels A2 - SO Soest 8-1; B- junioren; Woudenberg BI - SO Soest BI 0-2; Cobu Boys Bl - SO Soest B3 5-1; Quick B3 - SO Soest B4 gestaakt; SO Soest B5 - Maarssen B4 0-15; C-junioren; Hoogland Cl - SO Soest Cl 3-6; SO Soest C2 - Hoog land C2 2-0; SO Soest C3 - Roda'46 C3 2-9; Cobu Boys Cl - SO Soest C4 14-0; D-pupillen; Roda'46 Dl - SO Soest Dl 1-6; SO Soest D2 - Spaken burg Dl 2-6; Quick D2 - SO Soest D3 2-2; Hoogland D7 - SO Soest D4 3- 2; SO Soest D5 - Quick D5 0-4; SO Soest D6 - WZ'49 D5 3-4; E-pupil- len: SO Soest El - Spakenburg El 0- 2; Hoogland E2 - SO Soest E2 5-2; SO Soest E3 - Hees El 4-1; WZ'49 E2 - SO Soest E4 4-5; SO Soest E5 - Nieuwland E5 14-0; Roda'46 E8 - SO soest E6 0-11; SO Soest E7 - Greenstars E4 3-3; HVC E2 - SO Soest E8 5-5; SO Soest E9 - Eemboys E2 9-0; Roda'46 E13 - SO Soest E10 1-5; SO Soest Ell - WZA E10 5-0; F- pupillen: SO Soest F2 - VVZA F2 0-9; SO Soest F1 - Hoogland F1 5-6; Hoogland F4 - SO Soest F3 2-2; Quick F4 - SO Soest F4 7-2; SO Soest F5 - WZA F5 0-4; WZA F6 - SO Soest F7 0-2; SO Soest F8 - Roda'46 F13 14-0; SO Soest F9 - Roda'46 F12 0-5; WZ'49 Scherpenzeel Al - WZ'49 Al 1- 4; Scherpenzeel Bl - WZ'49 Bl 2-2; Woudenberg Cl - WZ'49 Cl 2-5; WZ'49 C2 - Roda'46 C4 0-5; WZ'49 Dl - BFC Dl 7- 1; APWC D2 - WZ'49 D2 1-4; WZ'49 D3 - CJW'49 D4 4-6; Amsvorde D2 - WZ'49 4-6; SO Soest D6 - WZ'49 D5 3-4; WZ'49 El - Quick 1890 El 7- 2; WZ'49 E2 - SO Soest E4 4- 5; WZ'49 E3 - Cobu Boys E3 4- 8; Quick 1890 E7 - WZ'49 3-3; CJW F1 - WZ'49 F1 1-2; WZ'49 F2 - SEC F1 7-2; Hoog land F5 - WZ'49 F3 5-0; Nieuw land F9 - WZ'49 F4 0-17; WZ'49 F5 - Spakenburg F5 0-4; WZ'49 F6 - WZA F8 14-0; Greenstars F5 - WZ'49 F7 1-2; WZ'49 F8 - WZA F9 1-1. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De Pijnenburgcross kent een geschiedenis van meer dan 30 jaar. Op zondag 7 oktober staat er weer eentje op het program ma. Om 11:30,11:40 en 12:00 uur klinken de startschoten op het complex van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. Eerst is de jeugd tot en met 10 jaar aan de beurt, daarna de oudere jongeren en op het middaguur ver trekken de senioren die mogen kiezen uit een, twee, drie of vier rondjes van 3 kilometer. In deze prestatieloop voor senioren zijn geldprijzen te winnen voor de wedstrijdatleten. De Pijnenburg cross maakt deel uit van een circuit van tien wedstrijden in deze regio. Wie aan deze lopen deelneemt, krijgt een stempelkaart en kan voor een schoenentas sparen. Deze kaart is tevens te verkrijgen in de kantine van AV Pijnenburg, waar het inschrijfbureau is ingericht. Deelname aan de Pijnenburgcross kost 4 gulden voor de jeugd en 7,50 gulden voor volwassenen.) Voor meer informatie, 88 6017421 of 6011722 of: www//run.to/ a.v.pijnenburg Shot kan zijn titelaspiraties nu al in de ijskast leggen. Het ster ke Rega 2 hield de Soesters ook in de tweede wedstrijd van de winst af. In de zaal van het Or- landogebouw werd het 4-6 voor de gasten. Deze eindstand geeft aan dat bei de teams aan elkaar gewaagd wa ren. Bijna elke partij werd pas be slist in de derde game en de wed strijd nam vijf uur in beslag. Vooral Martin Fransen moest knokken voor de punten, maar zijn sterke spel leverde twee punten op. De lastige blokker Jansen zette hij met beheerst aanvalsspel aan de kant, waarna hij ook tegen De Groot aan de goede kant van de score bleef: 21-17 in de derde game. Marcel Jansen kwam voor het eerst sinds jaren uit voor het eer ste team en dat viel hem bepaald niet mee. 'Je moet op dit niveau tot de laatste bal keihard blijven werken', zei Jansen die veel inzet toonde en tegen De Groot in een bloedstollende derde game (22- 20) de zege pakte. Tegen zijn naamgenoot en Luijer ging Jansen onderuit. Erik Merkus won eveneens van De Groot. In de overige partijen kwam hij te kort, net als met Fran sen in het dubbelspel. Nadat eerder gelijk was gespeeld tegen Quick, heeft Shot inmiddels elf van de twintig punten moeten Shot redde het niet in het Orlan- do ge bouw tegen Rega 2. Foto: Aldo Allessie afstaan en is de hoop op het kam pioenschap fors afgenomen bij de tafeltennissers. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: teL 6014152 ELKE WEEK EEN .SOtSTOaScOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per half jaar! tel.(035)6014152 9 LTC Soestdijk heeft 432 gulden ingezameld voor een project voor Bra ziliaanse straatkinderen. De opbrengst werd bekend gemaakt tijdens de den af gesloten 6 clubkatnpioenschaPPen voor de jeugd die onlangs wer- Water Parkelscl Hogedru GEOPEND: ÏV Bij Smeeing/BDC komen Bertonl Kemp en Charles van Zetten nietl meer in actie. Beiden stopten oml maatschappelijke redenen. Het-f zelfde geldt voor Michel Roest diej op eigen verzoek in het tweedel gaat ballen, maar voor noodgeval-I len beschikbaar blijft. Bas Tol-I boom (gestopt) en Edo Steenbeekl (te licht voor het eerste) zijn er ook! niet meer bij. Bob van den Berge! zal door Van den Deijssel worden! omgeschoold van hoekspeler tot! opbouwer en gaat praktijkervaring opdoen in het tweede. R. van Homsveld en de combi zien op een geslaagd seizoen. In d zowel het fond- als het midfondh clubtitel in deze categorieën naar Th. Wigtman (midfond). In de C- H. Vos (fond) en A. Teunisse en De fondkampioenen staan op bov de onderstaande afbeelding. www.snp_steronderlinge.nl info@soe Soesterbergsestraat 26, Soest. Hulpdienst Radio Soesl Wie niet weet waar Radio Soesl °P de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voor- keuzetoets kan zetten, kan bel len met de hulpdienst van Ra dio Soest: 88(035) 6093851 (werkdagen 09:00-16:00 uur) Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soesl °p afspraak langs om een moei teloze ontvangst te regelen. Ra dio Soest: kabel FM 107.9: ether FM 105.9. Zaterdagmiddag 6 oktober zen RorJ:„ O 11-VlO i^dio Soest 'live' vanuit boekha del Jongerius een programma i ln Verband met de Kinderboeke week 2001. Tussen twee en vijf u interviewen Ernst Jawetz en lnsl Duik bij Jongerius aan de V; "'eedestraat kinderen en volwa jenen over hun lievelingsboeke e* thema van de Kinderboeke

Soester Courant | 2001 | | pagina 18