Ondernemers Soest pleiten voor nieuw winkelcentrum Dalweg Loos bomalarm in Soesterberg xi intratuin En dit zijn de knallers van deze week: 0 2.49 15.99 6.99 *151 GRATIS Soest trekt 'dure les' uit periode Aqua Indoor Soest wil controles in 30 kilometergebieden "O HET GROENE WARENHUIS Ó95 >2015 VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 80e JAARGANG NO. 6 DEZE WEEK SOESTOt&EURANT A. van der Lee Omgeving urenlang afgezet, gebouwen ontruimd Violen, diverse kleuren. 6 stuks in draagtas. VanArfS' nu voor Hollandse bloemkool K.G. koffie Dommelsch pilsener Schouderkarbonade Coca-cola of Fanta VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest OPEL^ SOESTER KALENDER Verkeerscontrole X TULPENBOLLEN 10,- f 50 NARCISSEN 10,- -J HYACINTENBOLLEN 10,- f ALSPAKKETNUV00R 25,- Tuincentrum en Kwekerij Groeneveld BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Fracties zuchtend akkoord met steun voor C-drie. Wijkbeheerteam bewijst zijn nut. Soest wil controles in 30 kilometergebieden. Column Visser. Op t Hoogt Actueel Actueel Paaltje Nieuweweg is heikel punt. Pionierswerk zonder schouderklopjes. Kinderboekenweek begint vandaag. Familieberichten 6 Kleine advertenties 6 Woningaanbod 8 Varia 9 Van heidehut tot residence: Soesterberg 50 jaar vliegbasis. Soest 50 jaar geleden. Klinkende namen in 2e Cenakel-concertseizoen. Cultuur Artishock. Kinderkunstuitleen Soest feestelijk geopend. Soester proefdictee komt eraan! Mathilda steelt de show tijdens poëzieconcert. 11 Soesterberg Soesterberg schrikt van bomalarm. Soesterbergers geven plekken aan voor woningbouw. Bezoek Seizoenmarkt stelt teleur. Leermomenten belangrijkste winst brandweeroefening. Sport I WZ'49 geeft zichzelf meer lucht. 17 Stam/SoVoCo maatje te groot. Soest troeft na rust Tonegido af. Sport II 18 Handbal spannender dan ooit. Klantenbinding Red Stars. Knauw voor aspiraties Shot. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Informatierubrieken. 19 GEVRAAGD VASTEBEZORGERS Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Met de nieuwe exploitant van het sport- en recreatie centrum aan de Dalweg moet niet alleen een kristal helder contract worden af gesloten, maar vooral ook een echt goede samenwer king tot stand worden ge bracht. Dat laatste dient een belangrijk criterium te zijn bij de keuze tussen de over gebleven kandidaten Sport- fondsenbad en SRO. Dat zei Hans van Wuijckhuijse van GGS donderdag in de ver gadering van de commissie fi nanciën, waarin alle raadsfrac ties instemden met het uitkopen van Aqua Indoor bv. Soest be taalt Aqua Indoor daarvoor een 'oprotpremie' van 655.000 gul den. Het besef dat - ondanks de tot voor kort gebezigde stoe re taal - er op juridisch gebied niets te halen valt, lijkt te zijn doorgedrongen in het gemeen tehuis. De fracties zijn dolblij dat ze eindelijk worden verlost van de exploitant met wie de verstandhouding een onuitput telijke bron van ruzie, ergernis en frustratie was. Van Wuijckhuijse kon zich nog een bezoek van de commissie aan het zwembad herinneren. Tijdens de 'donderbui' die de zwembaddirectie volgens hem bij die gelegenheid over de commissie had uitgestort, had hij de grootste moeite gehad om beleefd te blijven. Met Sportfondsenbad of SRO moet straks een constructieve samenwerking worden gereali seerd, waarin beide partijen al tijd op een goede wijze met el kaar in gesprek kunnen zijn, vindt hij. De woorden gingen er bij Hans van Vuuren (Christe- nUnie/SGP) in als koek. Alle fracties hamerden er vori ge week natuurlijk op, dat het nog op te stellen contract met de nieuwe exploitant niets aan duidelijkheid te wensen mag overlaten. Juridisch moet het helemaal dichtgetimmerd zijn en uitblinken in concreetheid. Dat kan bepaald niet worden gezegd van het oorspronkelijke contract met Aqua Indoor bv en de later daaraan toegevoeg de vaststellingsovereenkomst die allesbehalve waterdicht wa ren, maar nu dus ontbonden zullen worden. 'Een drama', zoals Van Wuijckhuijse het om- Hans van Wuijckhuijse: 'Goede samenwerking moet een belangrijk criterium zijn bij se lectie. schreef. Iedereen in politiek Soest is het erover eens dat de overeenkomst met Aqua Indoor bv een slechte was, waarvan nu is geleerd. 'Het is wel een dure les geweest', stelden Van Wuijckhuijse en D66-er Wïm Roest vast. Kennelijk doelende op de slechte verhouding met de di rectie van Aqua Indoor bv zei wethouder Neks Blommers van financiën dat er de afgelopen jaren meer speelde dan alleen de onduidelijkheden in het con tract. 'Daarom is het héél be langrijk dat je straks met de nieuwe exploitant hetzelfde doel voor ogen hebt.' In de gemeenteraad van woens dag 17 of donderdag 18 okto ber (afhankelijk van hoeveel tijd de begrotingsbehandeling in beslag neemt) zal de afkoop som voor Aqua Indoor una niem worden beklonken. Het streven van het College is om in november een voorstel over de nieuwe exploitant te lanceren en het nieuwe contract voor te leggen aan de raad. Zoals eerder gemeld zal Aqua Indoor het zwembad en de sporthal aan de Dalweg voor het laatst op vrijdag 21 decem ber exploiteren. Daarna gaan de deuren op slot, totdat Sport fondsenbad of SRO ze op woensdag 2 januari weer opent. Van Wuijckhuijse: 'Na decem ber hoop ik niet veel meer te vernemen van Aqua Indoor.' Hoewel de politie het zelf niet hoog op de prioriteitenlijst heeft staan, wil de gemeente raad van Soest dat er vaker ge controleerd gaat worden op de snelheden in 30 kilometerge bieden. Dat werd vorige week duidelijk toen de commissie Algemene Be stuurszaken het concept Bedrijfs plan van de politie voor de komen de vier jaar besprak. Op aandrin gen van de commissie zal burge meester Koos Janssen de wens bij de politie neerleggen. De ordebewakers zelf staan niet te springen om te gaan controleren in de gebieden, waar niet harder dan 30 mag worden gereden. Volgens de politie zijn de klachten niet van dien aard, dat het gedrag van au tomobilisten in de gaten moet wor den gehouden. Öm over te gaan op controles zou eerst de situatie moeten worden geïnventariseerd en daarvoor is weer iemand nodig die kan omgaan met een radar. Gelet op de controles van de po litie is dat soort mensen wel be schikbaar. De commissie ABZ vroeg ook om de effecten van de inzet van de vijf flitspalen, die bij toerbeurt worden voorzien van een camera die de snelheid meet. Het antwoord moest de politievertegenwoordiger schuldig blijven. Net zo min kon hij de commissie vertellen waar het signaleringsbord (U rijdt 'zoveel' kilometer) is gebleven. Korpschef Sinds vorige week heeft het poli tiedistrict Eemland-Noord officieel een nieuwe korpschef. Het is Ge- orgina Acton die al twee jaar bij het district werkt en waarnemer was van Walter Schutzmann die ze is opgevolgd. Acton werd vorige week officieel benoemd. Met het 'Winkelkompas', een ana lyse van het winkelaanbod in de diverse Eemlandse gemeenten, het onderzoek naar de verspreid lig gende detailhandel in Soest van auteur O.W. Clayton en de rap portage 'Winkelen in 2000+' van de federatie MKB in Soest, zijn er heel wat knelpunten geanalyseerd over het wel en wee van de huidi ge winkels in Soest. Voldoende stof om over te discussiëren tijdens de TOSS-bijeenkomst oyer 'Win kelen en bedrijvigheid' op 11 ok tober. De gezamenlijke ondernemers uit Soest, verenigd in de federatie MKB Soest, hebben daar al meni ge avond over vergaderd. De aan bevelingen liegen er niet om: veel meer parkeergelegenheid, (min der) doorgaand verkeer en verde re concentratie van winkels in de bestaande winkelgebieden. De vraag is alleen of de aanbevelingen uit de diverse rapporten realiseer baar zijn, aanvaard worden door politiek en consument en op wel ke termijn dit uitgevoerd kan gaan worden. De concurrentieslag van de Soes ter winkelgebieden met de regio is in volle gang. Kijk maar naar de uitbreiding en vernieuwing in het centrum van Amersfoort en de plannen voor een nieuw centrum in Eemnes. De ondernemers in Soest moeten daarom de ruimte krijgen om de winkelgebieden aan te passen aan de wensen van de huidige kritische consument, vin den de ondernemers, om te voor komen dat de Soester consument steeds vaker buiten Soest gaat win kelen. Vanaf 1992heeft de ge meente alle aandacht gegeven aan de verfraaiing van de winkelgebie den, met nieuwe bestrating, ver lichting en de herinrichting van de parkeergebieden. Daarmee is het verblijfsklimaat sterk verbeterd. De ondernemers vragen meer en verwijzen daarvoor naar het Win kelkompas Eemland: versterking van de winkelwanden in Soest- Noord en ontwikkeling van een winkelwand aan het Plein van Zuid, verbetering van de relatie Smitshof met drogist en bank, completering van het aanbod en vergroting van de parkeercapaciteit van alle winkelcentra. Bij dit alles is een goede bereik baarheid geboden, waarbij het doorgaande verkeer omgeleid dient te worden. Belangrijkste de tail is het tijdpad waarin een en ander gerealiseerd dient te worden, wil Soest met zijn winkelaanbod niet steeds verder achter gaan lo pen. Dagziekenhuis? Voor de Soester ondernemers re den om op te merken dat, als dit alles nog zeven jaar gaat duren, een geheel nieuw te bouwen win kelcentrum aan de Dalweg een snellere optie kan zijn. Met de sa menwerking en fusie van zieken huis Molendael uit Baarn en het ziekenhuis Eemland uit Amers foort is het niet ondenkbaar dat het dagziekenhuis aan de Dalweg in Soest zal verdwijnen. Misschien is dat wel een locatie voor een nieuw winkelcentrum, zeggen de gezamenlijke Soester onderne mers.' De TOSS-avond op 11 ok tober zal mogelijk meer duidelijk heid geven over wat de consument verwacht van het winkelen in Soest; de politiek zal pas later, la ten zien of zij de Soester winkeliers serieus neemt... Terwijl een deel van de inwo ners van Soesterberg woens dagmiddag naar huis terug keerde na belangstelling te hebben getoond voor het be zoek van Maxima en prins Wil lem-Alexander aan de Sterren- berg, moest een ander deel hals over kop huis en haard verla ten. Dat was het gevolg van een - naar later bleek loze - bommelding in het internationaal conferentieoord Kontakt der Kontinenten aan de Amersfoortsestraat. De wijde om geving van het ontruimde gebouw werd afgezet en verkeer werd om geleid. Na bijna vijf uur was de si tuatie weer normaal. Omstreeks het middaguur kreeg de politie de telefonische melding van een onbekende dat er een bom was verborgen in een auto op het terrein van het Kontakt der Kont inenten. De medewerkers en de gasten moesten het gebouw direct ontruimen. Het naastgelegen Ce- Het Explosieven Opruimings commando maakt zich op voor het onderzoek. Foto Herman van Dam. nakel werd eveneens ontruimd. Ook de bewoners van de huizen tegenover het Kontakt en bezoe kers en medewerkers van het wooncentrum op de hoek van de Richelleweg en de Amersfoort sestraat moesten naar buiten. In totaal werden zo'n vierhonderd mensen geëvacueerd. (Zie verder pagina Soesterberg.) ,'U4 Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Toekomst Oriëntatie Soest/ Soesterberg Thema: Winkelen en bedrijvigheid Reserveer donderdagavond 11 oktober a.s. (gemeentehuis: 19.30 tot 22.30 u.) Lees meer volgende week in deze krant Grote pak 500 gram Q krat a 24 flesjes 19.Ó9 varkensvlees kilo bij aankoop van 4 flessen miniatuur truck f1* NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT A UTO MpBie LB.E D R Ëffë Birkstraat 30 - 3768 HH Soest] Telefoon (035) 601 23 64 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 4 oktober 19:00 Bijeenkomst Wijkper- spectief de Eng, Desmond Tü- tuschool, Molenstraat 8. Vrijdag 5 oktober 16:00 Theater 'Het land van Nix' (kinderboekenweek), bi- bliotheek/C-drie, Willaert- straat 49, 5,00. 19:30 Bingo, 'Klaarwater', Wiardi Beckmanstraat 475. Zaterdag 6 oktober 09:00 Pakketten voor Polen, fam. De Groot, Di Lassostraat 40. 10:00 Fancy-fair Friendship Gospel Choir, Credo, Juliana- laan 19. 10:00 Kleding/speelgoedbeurs Pippeloentje, Smitsweg 311. 11:00 Benno de Clown (kin derboekenweek), bibliotheek Soesterberg. 12:00 Open dag dierentehuis 't Hart/vogelopvang, Eemweg 2D. 14:00 Carry, Slee signeert (kin derboekenweek), Van de Ven, Zuidpromenade 1. 21:00 Expositie 'Hang je jas op' en jazzclub, Artishock, Steenhoffstraat 46. Zondag 7 oktober Geen opgaven Maandag 8 oktober 20:00 Bijeenkomst 30-kilome- terbeleid, gemeentehuis, Raad huisplein 1. 20:30 Film 'The Circle', Artis hock, Steenhoffstraat 46, 7,00/10,00. Dinsdag 9 oktober 19:00 Bijeenkomst wijkper- spectief Smitsveen, De Open Hof, Veenbesstraat 2. 20:45 Vergadering D66, De Praatpaal, Smitsweg 311. Woensdag 10 oktober 14:00 verkoping Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2. 14:00 ruilbeurs (kinderboeken week), bibliotheek/C-drie, Willaertstraat 49. 14:00 Inloopmiddag de Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 5,00. 20:00 Lezing over herbarium, NBvP/Vrouwen van Nu, De Deel, Kerkstraat 11B, 4,00. Tien bestuurders zijn afgelopen donderdag op de bon geslingerd. Zij reden een voor hen gesloten weg in. De bestuurders kregen ie der een boete van zestig gulden. De politie controleerde op de Den Blieklaan, Dolderseweg en Foe- kenlaan. Acht bekeuringen werden uitge schreven op de Soesterbergsestraat en het Plein van Zuid. Zes auto's werden voorzien van een bon voor het parkeren zonder parkeerschijf of met een foute tijd (negentig gul den). Een bestuurder kreeg een bon van negentig gulden voor het parkeren op de openbare weg. Een andere bestuurder ging voor 140 gulden de boot in wegens het par keren op een invalideplek. A A A A A A A 4?^A A A - A A A A 100 gemengde J£ •ï'4. 1 5 gemengde 4^ Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveld Tel.: 035-54311 02 Iedere zondag en 365 dagen geopend ïfc Ji. J't A Ji. A Ji. A Zi j'<. Voorheen-' Van Rouwendaal Makelaardij REGIOMAKELAARS Burg. Grotbestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO!

Soester Courant | 2001 | | pagina 1