Dauers Fracties stemmen zuchtend in met extra steun voor C-drie Bauers ijkbeheerteam bewijst zijn nut (Jafé Klinkhamer VERBOUWINGS OPRUIMING Studievleugel Baarnsch Lyceum VëRCERC Visser MORS KERS MERKERS VUHUN GOR DIJNEN m Molendael scoort het best in onderzoek van Elsevier 40 jaar getrouwd? Woningen op manegeterrein Zes jaar geëist voor bezit cocaïne, wapen en munitie Gemeente wil met burgers over 30 kilometer praten Baarnsch Lyceum weer de beste in Sportinterlyceale .PAGINA 2W0ENSDAG 3 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 DE GROOTSTE COLLECTIE Bauers Kwintet f57,50/ 26,10 - T o Restaurant 1 emland op 6e plek bij grote ziekenhuizen Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Rijden onder invloed Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Gewond na val ZONDAG 7 OKTOBER van 11.00-17.00 uur Klassiek, eiken en modern 'h GEBR. VAN WOERKOM Keeper's Lodge Stables verdwijnt BRASSERIE KEUZEMENU f Bomen eruit, nieuwbouw erin CWI vandaag geheel gesloten Soester trekt bekentenis in Schoolgebouw verbouwd en aangepast Smullen voor bet goede doel! 10 OKTOBER EET-'VILLA VAN DEN BRINK üEfestaurant Akfiui? Puinruimen iet Vleescentrum itels met o.a.: i - div. salades - steengrill en fondue Met veel gezucht en gesteun zal de gemeenteraad akkoord gaan met 200.000 gulden extra jsvriendelijk subsidie voor C-drie en de bi bliotheek. Dat krediet komt boven op de 2,9 miljoen gulden jMETICS is Nederlands'^ZT-die de gemeente jaarlijks over- t—T---I- ua.. °'s,e maakt. 'Het gemeentebestuur gaat de gang .van zaken bij de welzijnsinstellin- gen wel scherper in de gaten hou den om te voorkomen dat er straks ;weer meer geld bij moet. C-drie en de bieb komen min of •meer onder curatele van de ge beente te staan. Periodiek zal er worden vergaderd over de (finan ciële) gang van zaken. GGS stelde jzelfs voor om de subsidiestroom 'jper kwartaal onder de loep te ne men, omdat ze er niets voor voelt 'een 'blanco cheque' af te geven. Daarentegen vond D66 dat de extra subsidie moet worden opge schroefd naar 250.000 gulden. t>e extra subsidie is nodig voor touderhoud aan het gebouw dat ree jaar geleden ingrijpend werd rbouwd. De bieb kreeg een suw onderkomen dat aan het staande en deels verbouwde jrofessionele haarcosmetica nden. In een ultra-modern in Soest worden haarverzor- voor de kappersbranche produceerd, die naast de eigen lies in Nederland, Frankrijk en iten, naar meer dan 50 landen en geëxporteerd. Zie ook onze ine.com. ollega's. m/v i luxe cosmeticaproducten. turen (mengen). pand van C-drie werd gemetseld. De kwaliteit ervan laat kennelijk te wensen over, want de onderhouds kosten drukken veel zwaarder op de begroting dan waarmee reke ning was gehouden. Vandaar dat directeur Toon Kort 270.000 gulden extra had ge vraagd aan de gemeente. Maar wethouder Neks Blommers meent dat twee ton voldoende is, zo lang er zich geen calamiteiten voor doen. Bij de ver- en nieuwbouw van de accommodatie in Overhees moest Soest ook al dieper in de buidel tasten en zich garantstellen voor een lening. Geluk bij een ongeluk was dat de verkoop van het oude gebouw van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan door een rechts zaak werd opgehoudemUiteinde- lijk leidde dat ertoe dat de op brengst van de verkoop veel hoger uitviel. Dat geld werd in de bouw gestoken, een deel ervan zou later moeten worden terugbetaald aan Soest. 'Juridisch is het geld van de bibliotheek, moreel gezien van de gemeente', aldus Blommers. De raadsfracties in Soest vinden het maar niets dat er nu weer meer geld in C-drie en de bieb moet worden gepompt, maar zullen er toch mee instemmen, omdat de instellingen nu eenmaal een basis voorziening zijn, die je niet zomaar de nek kan omdraaien. Op het financiële vlak gaat het toch al niet goed met C-drie. Vo rig jaar werd 213.000 gulden ver lies geleden. Daarom heeft de di rectie besloten te snijden in het programma-aanbod. Zo worden de theatervoorstellingen voor vol wassenen geschrapt. Ook wil de directie de horeca en de bowling zaal afstoten, maar over dat laatste is nog steeds geen duidelijkheid. De raadsfracties willen die wel hebben, voordat ze deze maand de nieuwe subsidiekraan voor C-drie en de bibliotheek officieel open draaien. Tevens wensen de fracties meer inzicht te krijgen over de 600.000 gulden die bestemd is voor de reorganisatiekosten. Het ziekteverzuim bij de instellin gen is met 12,6 procent overigens aanzienlijk hoger dan het landelijk gemiddelde van 5,4. De directie schrijft dat het percentage zal da len naar dat nationale niveau, maar nergens blijkt uit hoe. m/v mgeving n, procedures etc). m/v m/v o'n zes inpaksters. eren en controleren van de ies kunt u uw sollicitatie richten sest t.a.v. Jacqueline Holtslag 035-60)0161. BIJ WASIEL STEITNER WASIEL STEITNER SLAAPSTUD I O TAPUT L A N Q E B R I N K W E Q 3 8 Soest, t.o. REMU - Tel.: 035 - 6019600 Tonijncocktail k Tomatenbouillon Spoom Pepersteak ■k -k Frambozenba varoise BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail' restaurant@bauers.nl website; www.bauers.nl Ook verkoop dinerbonnen WORKSHOPS in Soest; bor duren op papier; kaarten ma ken in 3D; werken met rand- scharen en ponsen. Kosten f 12,50 per les. Adri Wilden burg, tel. 035-6018801. Email; awildenb@wanadoo.nl SOESTER COURANT- RECLAMEKRANT ïet Wijkbeheerteam Smits- een is inmiddels alweer een aar geleden in het leven geroe- >en om problemen in de wijk n kaart te brengen en op te los ten. Is er reden voor tevreden- ïeid? Duidelijk is dat het team verschillende knelpunten de )aas is geworden. Ook voor de toekomst ziet het er gezond uit voor het Wijkbeheerteam. Dp donderdag 27 september be- .tond het team precies een jaar. In lie tijd zijn er heel wat projecten van de grond gekomen en zijn er esultaten geboekt. Over het alge neen reageerden de wijkbewoners nthousiast over de komst van het team. Inmiddels wordt er elke twee naanden een vergadering gehou- len, waarbij gemiddeld zo'n acht >ewoners per avond aanwezig zijn. bovendien wordt in de nabije toe- :omst gestart met het maken van !en heuse krant over de wijken Smitsveen en de Engh. Dit geeft Ie betrokkenheid van de inwoners aan. In de krant zullen de positie ve zaken die in de wijken gaande zijn worden aangestipt voor en door de wijkbewoners. De samenwerking tussen de ver schillende organisaties voorloopt voorspoedig. Balans, Achtgoed, gemeente en politie werken vaker en nauwer samen en zoeken oplos singen voor knelpunten in de wijk. Ook leuke acties voor de wijkbe woners, zoals 'Zomerschoon' ko men van de grond. Het Wijkbe heerteam houdt zich ook bezig met de ontwikkeling van de wijk in de toekomst. Maar nu al zijn resulta ten van de inzet van het team zichtbaar. Zo zijn er vijf extra licht masten in de wijk Smitsveen ge plaatst voor extra veiligheid. Ver der is er een voetpad geplaatst naast het wijkgebouw aan de Smitsweg en is een hekwerk rond om de speelplek aan diezelfde weg aangebracht. Verder is het team in overleg met de bewoners van de Kamperfoeliestraat over het ver plaatsen van de speelplekken al daar. De speelplekken op de Kamper foeliestraat, die de bewoners ver plaatst willen hebben. Medisch Centrum Molendael :n Ziekenhuis Eemland scoren dit jaar hoog in de enquête die iet weekblad Elsevier heeft ge- jubliceerd. In de categorie niddelgrote en kleinere zie kenhuizen staat Molendael op de eerste plaats. Vorig jaar moest het nog genoegen ne men met een vierde plaats. Eemland in Amersfoort is terug te vinden op de zesde plaats bij de ;rote ziekenhuizen. Vorig jaar :wam Eemland niet voor op de ijst. De enquête moet gezien wor- .en als 'een raadpleging van ken ners'. Medisch specialisten, huis artsen, verpleegkundigen, afde lingshoofden in ziekenhuizen en ziekenhuisdirecteuren gaven een Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soesterbergsestraat 188 Soest 035-603 60 10 oordeel over hun eigen ziekenhuis en andere bij hen bekende zieken huizen. Molendael en Eemland zijn inmid dels gefuseerd en bereiden mo menteel de organisatorische inte gratie voor. Daarbij wordt uitge gaan van twee pijlers. De eerste is de patiëntgerichtheid en verbon denheid met de eerste lijn (huisart sen en verloskundigen). Dit is, zo blijkt ook uit de enquête, een ster ke troef van het laagdrempelige Molendael. De tweede pijler is de ontwikkeling van de medische we tenschap en technologie. Dit is in het grotere Eemland meer aan de orde. Door de fusie kunnen deze krachten worden gebundeld en kan de zorg voor de hele regio kwalitatief hoogwaardig en duur zaam worden ingevuld. 'De uitslag van de enquête wordt door Medisch Centrum Molen- dael/Ziekenhuis Eemland gezien als een mooie opsteker. Het is voor medewerkers en specialisten een stimulans om de stijgende lijn voort te zetten. Dat kan ook, ge zien de versterkende effecten die er van de fusie uitgaan', aldus de trotse bestuurder J.W. Brinkman. De enquête wordt jaarlijks uitge voerd door onderzoeksbureau La gendijk in opdracht van het week blad Elsevier. Dit jaar werd de en quête voor de vijfde keer gehou den. Om vermeld te worden moet een ziekenhuis minstens 14 keer genoemd worden door responden ten en minimaal 10 punten beha len. Zo bleven er deze keer uitein delijk 16 middelgrote en kleinere ziekenhuizen over en 18 grote zie kenhuizen. Bij de grote ziekenhui zen bleef het Sint Elisabeth in Til burg het beste ziekenhuis. Bij de academische ziekenhuizen ver drong het AMC het Leids Univer sitair Medisch Centrum van de eerste plaats. Een ander project is de wijk- schouw. Een keer per jaar, in mei of juni, wordt een ronde door de wijk gemaakt door het Wijkbe heerteam. Hierdoor komen knel punten aan de oppervlakte, die vervolgens besproken worden in het team. Enkele problemen zijn inmiddels opgelost. Zo zijn de groene afvalbakjes naast de bank jes schoongemaakt en nagekeken. De verzakking van het voetpad naast de inrit naar de Albert He- ijn (zijde Weegbreestraat) wordt dit najaar gerepareerd. De ge meente zal binnenkort een beslis sing nemen over het maken van parkeervakken bij de apotheek Wolverlei. Dit zijn enkele voor beelden van het werk dat gedaan is en gaat worden met de komst van het Wijkbeheerteam. Bewoners van de wijk Smitsveen kunnen nog altijd hun steentje bij dragen door actief deel te nemen aan het Wijkbeheerteam. Neem dan contact op met wijkcoördina tor C. Eenhoorn, 035-6093483. Op maandagochtend is een 22-ja- rige man uit Eibergen aangehou den op de Middelwijkstraat. De man zat met alcohol op achter het stuur. De agenten controleerden de man ter plaatse. Op het bureau werd via een blaastest bevestigd dat de man te veel gedronken had. Met een proces-verbaal op zak kon hij het bureau verlaten. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Een 21-jarige bromfietser uit Nieuwegein is woensdagmiddag ten val gekomen op de Amers- foortsestraat. Met een kneuzing en schaafwonden aan zijn been kwam hij er met de schrik vanaf. Zijn bij rijder, een 20-jarige inwoner uit Mijdrecht, bleef ongedeerd. De val ontstond doordat zij twee scooters uit tegengestelde richting raakten. De bestuurders van de scooters reden door. De politie onderzoekt het ongeval. MEUBELEN 3 etages meubelen 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL 035 - 601 32 80 De commissie voor Ruimtelij ke Ordening heeft met een meerderheid van stemmen aangegeven het bestemmings plan voor de manage op de Bosstraat te willen wijzigen. De volgende stap is de indie ning van een bouwplan door projectontwikkelaar Van Ede, van wie het perceel is. Niet alle partijen zijn in hun sas met een wijziging van het bestem mingsplan. D66, Christen Unie, Groenlinks en GGS blijven bij hun standpunt van afgelopen juni toen het onderwerp voor het eerst ter sprake kwam. Zij menen dat het karakter van de Bosstraat wordt aangetast. Bovendien is er in Soest veel behoefte aan paardrijden. Het wegvallen van de manege is dan ook een zware domper. WD en CDA gaan wel akkoord met een wijziging in het bestemmingsplan. De PVDA gaf aan geen mening te hebben over het onderwerp. Het college van burgemeester en wethouders had eerder al te ken nen gegeven geen bezwaren te hebben. Nu is dus ook een meer derheid van de commissie om. Afdeling Planologie en Bouwen van de gemeente Soest had een negatief advies uitgebracht over een wijziging van het bestem mingsplan. Volgens de afdeling zou het karakter van de Bosstraat worden aangetast. Dit advies is genegeerd, zo lijkt het, want het bestemmingsplan 'Klein Engend- aal 2000' zal alsnog gewijzigd wor den. De manege Keeper's Lodge Sta bles is in handen van projectont wikkelaar van Ede. De grond waar de manege op staat is echter van de gemeente. Kassa voor de ge meente Soest, wanneer de grond verkocht wordt aan Van Ede. Het terrein is ongeveer 8.000 vierkan te meter groot. Architectenbureau Jan Peters is belast met het maken van een schetsontwerp voor acht luxe villa's. Wanneer dit ontwerp wordt goedgekeurd staat niets meer in de weg van de komst van Het Reewildlaantje ƒ39,99/€18,15 Spaanse salade met chorizo, tappenade en tomatendressing 13,50) Gekookte verse mosselen met knoflook en room 13,50) Lichtgebonden soep fnef padde1 stoelen van het seizoen 8,85) Lasagne van zalhi en geitenkaas 29,50) Wahoosteak (stevige vissoort) gegrild met knoflook {f 29,50) Gebakken eendenboVst-met -« bessensaus en crème frajepe 29,50) Bladerdeeg gebak met amandèlspijs, gepocheerde peer en gele room f 11,50) Sinaasappelijs met rijstepudding (f 11,50) Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) /Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Het bouwplan voor de appar tementen op de Dr. de Voslaan betekent het einde van een se rie bomen, die daar geplant staan. Omwonenden hebben een bezwaarschrift ingediend, maar zonder succes. De bomen zullen moeten wijken. Projectontwikkelaar Modulus vroeg de kapvergunning aan. Om begrijpelijke redenen, want er zijn plannen voor de bouw van een appartementencomplex. Bewoners van de Noorderweg waren niet content met de gang van zaken. Het laatste restje bos zou verdwij nen en daarmee het mooie uit zicht. Bovendien waren zij be vreesd dat alle bomen zouden ver dwijnen. Dit gebeurt niet hele maal. Er is gekeken naar het aan tal bomen dat noodzakelijkerwijs gerooid moet worden. Bovendien is de aanvrager aan de herplant- plicht verbonden op deze locatie. Slechts'een boom mocht niet ge kapt worden. Het gaat om een beuk met een dubbele top. Deze boom mag zich gelukkig prijzen. Het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) Soest, gehuisvest in het gemeentehuis Soest, is in ver band met een herinrichting van daag de gehele dag gesloten. Het gemeentelijk persbericht hierover bereikte de redactie van deze krant pas afgelopen vrijdag. In de cen trale hal van het gemeentehuis kunnen wel de vacatureborden worden geraadpleegd. Tevens kan gebruik; worden gemaakt van de klaiit-p.fc.'s ën het geautomatiseer de vacaturesysteem. Voor de rechtbank in Utrecht is gisteren zes jaar gevangenis straf geëist tegen een 27-jarige Soester wegens het bezit van twee kilo cocaïne en een verbo den vuurwapen met munitie. De verdachte en zijn raadsman reageerden geschokt op de eis. De dreigende gevangenisstraf was voor de Soester reden om zijn eer dere verklaringen te herroepen. De man had aanvankelijk tegenover de politie en de rechters volgehou den dat de drugs van hem waren, maar in zijn slotwoord verklaarde hij de cocaïne voor iemand anders te hebben bewaard. Uit angst voor represailles kon hij niet zeggen voor wie. 'Nu heb ik een dubbel probleem', aldus de verdachte. De twee kilo cocaïne waren op 25 juni door de politie gevonden in het ouderlijk huis van de Soester. Ze lagen verstopt in een kast in de slaapkamer, samen met 48 patro nen. In de woonkamer lag boven dien een speelgoedpistool dat erg leek op een echt wapen. De poli tie had besloten de Soester aan te houden na een anonieme tip. De verdachte benadrukte op de zitting dat het om een speelgoed wapen ging, dat hij ooit in Spanje had gekocht. Zijn broertje speelde er mee. De drugs waren volgens de Soester bedoeld voor de verkoop om zo zijn schulden af te kunnen lossen, maar die verklaring herriep hij aan het eind van de zitting. Hij zou de schuld ook op zich hebben genomen, omdat de politie anders zijn ouders mogelijk als verdachten was gaan zien. Zijn ouders waren op vakantie toen hij de drugs in hun woning verstopte. Officier van justitie mr. Y. Hop man ging er in haar eis van uit dat de verdachte op een snelle manier veel geld had willen verdienen. Het ging om twee kilo bijna zuive re cocaïne, die nog vele malen had kunnen worden versneden. Het gevonden speelgoedwapen had bovendien zo bedrieglijk echt ge leken, dat het veel angst had kun nen inboezemen. 'Mensen zien niet onmiddellijk het verschil', al dus Hopman. Raadsman mr. L. de Leon vond de geëiste celstraf buiten proporties. Hij wees op een andere verdachte die onlangs was veroordeeld tot/ drie jaar gevangenisstraf voor de invoer van acht kilo cocaïne. De Leon vermoedde dat de Soester de cocaïne voor iemand anders be waarde, maar dat niet durfde te bekennen. Volgens de raadsman had zijn cliënt de drugs niet kun nen kopen gezien zijn slechte fi nanciële situatie. De Leon schatte de inkoopprijs van de twee kilo drugs op ongeveer tachtigduizend gulden. Hij stelde een gevangenis straf voor van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. De rechtbank doet op dinsdag 16 oktober uitspraak. Op maandag 8 oktober vindt in het gemeentehuis een bijeen komst plaats over de publieks campagne maximum snelheid 30 kilometer per uur in de wij ken. Wethouder Hany Witte zal namens het gemeentebestuur bewoners- en buurtverenigin gen ontvangen, evenals klank bordgroepen, verkeersouders en burgers die eerder belang stelling hebben getoond voor verkeersacties. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Om de veiligheid in woonge bieden te verbeteren, besloot de gemeente Soest enkele jaren geleden om van alle woonge bieden een 30 kilometergebied te maken. Deze zomer is het plaatsen van de aanduidingen aan het begin van de gebieden afgerond. De volgende stap is een campagne, die de wegge bruiker ertoe moet aanzetten zich aan de 30 kilometer per uur limiet te houden. Over de invulling van de cam pagne wil de gemeente Soest met betrokkenen van gedachten wisselen. Vooral ook omdat de activiteiten zich zullen concen treren in de wijken. De pu bliekscampagne vindt nog dit jaar plaats. In de zomervakantie heeft Het Baarnsch Lyceum drie fysieke aanpassingen ondergaan, waardoor het gebouw beter is toegerust op het hedendaags onderwijs. De school beschikt nu over onder meer een vol waardige studievleugel. Alle computerfaciliteiten en de bi bliotheek zijn samengebracht in één grote ruimte. Het computerlo kaal kan door het inschuiven van met grote deuren bij de studiezaal worden betrokken, zodat ook de computerwerkplekken beschikbaar zijn voor de leerlingen. Daarnaast voorziet de studievleugel in een separate stilteruimte, waar de scholieren - die dit aankunnen - de gelegenheid hebben zelfstandig en in volstrekte rust te studeren. Tevens beschikt het Het Baarnsch Lyceum nu over een klein labora torium. Hier kunnen de leerlingen rustig werken aan hun proefopstel lingen voor de vakken natuurkun de, scheikunde en biologie en hoe ven zij die niet elke keer opnieuw op*te stellen. Ook voldoet het schoolgebouw aan de huidige brandweervoor schriften. In het 33 jaar oude en omvangrijke gebouw was dat een ingrijpende en kostbare operatie die alleen met hulp van buitenaf kon worden gerealiseerd. Na een discussie van een aantal jaren kon den de werkzaamheden worden De studievleugel van Het Baarnsch Lyceum biedt leerlingen de kans zelf aan het werk te gaan. uitgevoerd, mede dankzij de con structieve opstelling van gemeen te en brandweer. Ouders en andere belangstellen den zijn welkom op woensdag 10 oktober om zelf een kijkje te ko men nemen. Na een korte uitleg om 15:30 uur volgt een rondgang langs de belangrijkste veranderin gen in het gebouw. Steun Warchild door lekker uit eten te gaan bij Restaurant Bauers en Eet-villa van den Brink. BURG. GROTHESTRAAT 55 SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Het Baarnsch Lyceum heeft vrijdag voor de elfde achter eenvolgende keer de Sportin terlyceale gewonnen. Dit is een jaarlijkse competitie tussen de vier oudste lycea van Neder land, het Amsterdams Lyceum, het Kennemer Lyceum (uit Haarlem), het Lorentz Casimir Lyceum (uit Eindhoven) en na tuurlijk het Baarnsch Lyceum. De Sportinterlyceale werd dit jaar gehouden in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Naast atletiek werd er alleen gevoetbald in het stadion. Andere onderdelen, waar onder basketbal, zaalvoetbal en softbal werden in de directe omge ving afgewerkt. De opening vond plaats in het Olympisch Stadion, waar Afri kaanse trommelaars voor een spet terende introductie zorgden, zodat de sfeer er al goed inkwam. De be veiligingsmensen, die bij de ingang naar het veld stonden om te ver hinderen dat alle 400 deelnemers zomaar het veld opkwamen, gaven het geheel een officiële indruk. De strijd ging hoofdzakelijk tussen het Lorentz Casimir Lyceum en het Baarnsch Lyceum. Met een verschil van twee punten op een totaal van 27 nam het Baarnsch Lyceum de beker weer mee naar huis. Het Amsterdams Lyceum eindigde als derde met 22 punten, en het Kennemer Lyceum als laat ste met 16. Ook deze interiyceale zijn er re cords gesneuveld. In het onderdeel verspringen meisjes on^Wbouw, werd een nieuw Intenyceaiercv.rd behaald van 4.76 meter door Ilse Haak. Zij verbrak ook het Interly- cealerecord van de 80 meter sprint. Ook bij het onderdeel esta fette meisjes onderbouw werd het oude record verbroken met een nieuwe tijd van 44.47 seconden, door Ilana Cukier, Ilse Haak, Sas- kia Kok en Merel Huurdeman. Een schoolrecord werd verbroken door Simone Bauman die bij het speerwerpen voor meisjes onder bouw 26.40 meter wierp. Dat was maar 15 centimeter te weinig om het Interlycealerecord te breken. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKÏÏi" grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 In figuurlijke zin betekent puinrui men: de rotzooi van anderen op ruimen en de weg vrij maken voor nieuwe ideeën, nieuwe mensen of een nieuw beleid. Wie kan dat, politiek gesproken, nog bij ons op Soest? De raad koopt volgende week Aqua Indoor uit voor anderhalf miljoen gulden! Een soap voor twee dames die met elkaar niet door één deur konden. De burger betaalt. Met het zwembad was niks mis. Dat vindt ook de kantonrech ter. Maar het College van B W laat in het raadsvoorstel RV 01- 103 op de meest arrogante wijze weten de rechtszaak af te blazen. Want dat leidt maar tot een nieuwe procedure van Aqua Indoor 'tegen een voor de gemeente gunstige uit spraak in hoger beroep'. Je moet maar durven om dit te voorspel len, of was Soest van plan de rech ter ook uit of af te kopen? Neem de verbouwing van het Ge meentehuis in het kader van de éénloketfunctie. Kosten: een half miljoen. Daar zit ook honderddui zend gulden bij voor de digitalise ring van bestemmingsplannen. Een uitgave die op geen enkele prioriteitenlijst van de gemeente raad is terug te vinden. Voor dit geld kunnen sommige kak kers lekker thuis in hun luie stoel bestemmingsplannen op hun computer bekijken: www.overdadigeluxe.nl Welke burger heeft om die onzin ge vraagd? Als je wil verbouwen moet je toch naar dat ene loket voor check en dubbelcheck. Wet houder Krol vergat vorige week weer eens een bouwvergunning te publiceren. Blijkbaar heeft Soest te veel reser ves. Maar geen cent heeft.dit ge meentebestuur over voor de bevei liging van het winkelcentrum Overhees. Geen dubbeltje extra is beschikbaar voor de accommoda tie van S.O. Soest, voor de perike len van Artishock of voor het on derhoud van 'de brede bieb', waar op weer 70.000 gulden bezuinigd wordt. Directeur Toon Kort in een regio naal dagblad: 'Verkeerde zuinig heid. Dat gaat één, misschien twee jaar goed, maar loopt een keer fout. We zijn zo hard aan het werk om uit de problemen te komen, maar ons wordt nu een spaak in het wiel gestoken.' Een nieuwe soap ligt op de loer. De cultuur in Soest ontstijgt zel den het niveau van de Kermispot en de renteloze lening. Het woord 'cultuurbeleid' is taboe in het ge meentehuis en komt ook niet voor in de Nota van Aanbieding bij de begroting 2002. Ik heb voor Circus TOSS 2015 het volgende 'dilemma' ingeleverd bij Joop van Haaften: 'Hoe kan een gemeentebestuur zonder visie NU een visie ontwikkelen voor STRAKS?' De Koninklijke Landmacht is in Soest een project, Lion Kingt 2, gestart om met dertig soldaten zich breed maatschappelijk in te zetten voor de gemeenschap. Mis schien kunnen ze ook eens de ach terkamertjes en de speeltuigjes in het raadhuis ontdoen van stofnes ten en eventuele lijken-in-de-kast. Een aardig project voor de militai ren is ook deze puinhoop (zie foto) in het buitengebied aan de Lange Brinkweg. Zoiets zou in het Witte Huis aan het Raadhuisplein niet getolereerd mogen worden. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A. 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur

Soester Courant | 2001 | | pagina 3