f 'Van heidehut tot residence' Soesterberg vijftig jaar officieel vliegbasis Klinkende namen in tweede Cenakel-concertseizoen .elf presenteren tijdens >pen dag bij Radio M 1 VAR!Af Uit de historie van Soest(erberg) v-: RESULTATEN WONINGAANBOD Soest 50 jaar geleden Hus(S>/ikikhiiD -PAGINA8 WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT mmer 20 Ook kanaal 9 erbij op 7 oktober PAGINA 9 Training voor het leggen van contacten Nieuwkomers op )e Paardenkamp Janine, Jan en Maarten Jansen in december Politiedag Regio Utrecht afgelast Vrouwen van Nu over herbarium VAN GOYENLAAN 76 SOEST Vraagprijs: 274.500,= 124.562,67 k.k. WILLEM SPEELMANHOF 19 SOEST NACHTEGAALWEG 16 SOEST Vraagprijs: 825.000,= 374.368,68 k.k. BREITNERSTRAAT 14 BAARN VBO (^MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! o.datum:_ o.datum: i) onder de 18 jaar nr: ats: werk: ige woning:/., artner itum invullen) orstromer zie spelregels) mland. floten periode van edraagt uw enkele ïe* tel: loeve van een gehandi- en behorende persoon Radio M houdt zondag 7 okto- bezoekers een interview afnemen. Drden dan bent u een starter iet uw woonbon i juist ingevulde woonbonnen d. Bovendien wordt gecontro- alle voorwaarden voldoet. De alles klopt, wordt in volgorde ters geldt de leeftijd en de chappelijke of economische gio Eemland.* geldt de periode dat men iet huidig adres, riteria bovenaan de kandidaten- jw persoonlijke gegevens zoals ïenstelling en woonduur gecon- legevens uit de Gemeentelijke i Persoonsgegevens. Zijn de an wordt de woning door de der aangeboden. Accepteert u <rijgt u via de gemeente een nee u de leges ad 93,50 in huisvestingsvergunning kunt at rd voor een woning, dan wordt u n na het verstrijken van de naderd door de verhuurder, iedingsbrief is het niet mogelijk men te bekijken. Het heeft geen iformeren naar uw kansen. ALS IMERKING BENT GEKOMEN iNfNG ONTVANGT U GEEN igtoewijzing de woningtoewijzingen worden een overzicht. Daarbij wordt ■eel reacties er op een woning of de woning aan een starter of igewezen. Ook wordt de leeftijd, eventuele maatschappelijke of ding en het daarbij behorende neld. Op die manier kunt u een i van uw kansen op een dergelijk eventueel uw woonwensen :oekenden illen is het mogelijk om op ciale gronden een urgentie- -krijgen. Slechts in een zeer gevallen zal een dergelijke chts van toepassing is voor een n verstrekt. Informatie hierover bij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. opt een serieuze klacht mocht 'oningtoewijzing, dan kunt u die ien bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Postbus DEST. jen heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Achtgoed ven, bij SCW of de afdeling n de gemeente Soest. Ook zijn iers beschikbaar. matie kunt u ook vinden op est.nl, bouwen en wonen, eling). nland bestaat uit de gemeenten n, Bunschoten, Eemnes, Leus- udenberg. ad door de desbe- gevulde bonnen of te i. verhuurder, •etrokken verhuurder. ber een open dag. Dit jaar zal de vierde keer zijn dat de zen der voor Midden Nederland haar deuren opent voor het grote publiek. Elk jaar mag Ra dio M rekenen op circa 800 be zoekers. Aan de hand van di- ïrse demonstraties krijgen be langstellenden de gelegenheid ;lf eens een kijkje te nemen ichter de schermen bij de ra- lio. Nieuw in het programma van de open dag is dat de interactie met de bezoekers veel meer aandacht krijgt. Met diverse workshops kun- len bezoekers zelf aan den lijve dervinden hoe radio maken in ijn werk gaat. Zo is er bijvoor- :eld een workshop monteren. Verslaggevers van Radio M laten De Vrouwenraad Soest geeft een tining voor mensen die contact illen leggen met anderen. De na druk daarbij ligt op het ontwikke- ïn van sociale vaardigheden en Set overwinnen van belemmerin gen. Deelnemers leren volgens het fi/rouwenberaad zich bewust te gorden van hun kwaliteiten en leze te benutten. Voorts komen ssertiviteit en conflicthantering in de orde. Speciale aandacht is er voor het omgaan met mensen pt andere culturen. De trainingen worden gegeven op Jonderdag 8 en 15 november, van 19:30 tot 22:00 uur, in het LHBO-gebouw aan de Parallel- zeg. De kosten bedragen 10 gul len, inclusief koffie/thee en sylla- jus. Dpgeven kan bij A. Bijl-Roest, Prins Hendriklaan 20, 3761 DV Soest, SB 6014641 (tussen 18:00 en 19:00 uur). )e eerste open dag van dit jaar tornt eraan. Op zaterdag 27 iktober zal het Paardenkamp ïaar deuren weer openstellen oor het grote publiek. Maar iefst dertien nieuwe paarden ijn aan de oude garde toege- oegd. )oor de MKZ-crisis kon de open lag van 9 juni niet doorgaan. Van laar dat dit de eerste keer is dit aar dat de stichting nieuwe paar- Jen kan voorstellen aan het pu- >liek. De stichting heeft niet stilge zeten, want in juni al heeft een zes- al oudjes de weg naar het kamp ■evonden. De ruimte was voor leze paarden al gereserveerd, om- lat zes andere paarden naar het liernamaals zijn vertrokken. )p de komende open dag zullen totaal dertien paarden hun op- 'achting maken aan de bezoekers, 'anuit het hele land zijn deze vier voeters aangekomen. De jongste nwas is Robin, een welshmerrie |an 20 jaar. Jeroen en Pietje zijn iet hun 29 jaar de oudste nieuwe ewoners van De Paardenkamp, 'an de dertien paarden zullen er es op de open dag voor het eerst un opwachting maken. Van Ara- isch halfbloedruin Silvio tot Ara ier/Trakehnermerrie Ostara, ze ijn allemaal te bewonderen op aterdag 27 oktober. Verder is er en demonstratie van een zadel- iaker, een eeuwenoud beroep. De ommelmarkt kan eveneens be- ocht worden, waarvan de op- rengst wordt gereserveerd voor Je nieuwe stallen. Vanaf. 11 uur ;unnen bezoekers al terecht in het usthuis voor oude paarden. De uitbreidingsplannen van het :amp, waar de stallen een onder- leel van uitmaken, zijn nog niet ';erealiseerd, maar de stichting ,eeft goede hoop. De bouwplan- len moeten nog goedgekeurd wor- en door de provincie. Wanneer iet groene licht is gegeven hoopt de stichting aankomend voorjaar al Ie eerste spa in de grond te zetten. Het geluidsfragment dat hierdoor ontstaat, mogen zij vervolgens zelf verder bewerken tot een item van een aantal minuten. Natuurlijk is er ook dit jaar weer een workshop presenteren. De radiopresentato ren Henk Blok en Babette Alma staan hun plek in de studio even af en geven de bezoekers de kans achter de microfoon te kruipen. Met het oog op de komende inte gratie, heeft Radio M Kanaal 9 ge vraagd een bijdrage te leveren aan haar opendag. Kanaal 9 heeft en thousiast gereageerd op dit voor stel. De regionale televisiezender organiseert speciaal voor deze ge legenheid een screentest. Bezoe kers staan zelf voor de camera en lezen een bericht voor. Zo ervaren zij heel even hoe het is om nieuws lezer te zijn. De screentest wordt begeleid door de bekende nieuws lezeres Femke Wolthuis en door een cameraman van Kanaal 9. Ra dio M zendt zeven dagen per week uit. Op zondag 7 oktober vinden er dus de hele dag live uitzendin gen plaats, die door de bezoekers bijgewoond kunnen worden. Een voorbeeld is het Zondagspak, dat op deze dag toevallig ook een ju bileum te vieren heeft. De vaste columnist, homeopaat Jaap Hui- bers, is op 7 oktober precies 10 jaar te horen op Radio M. Speciaal voor deze gelegenheid beant woordt Huibers live homeopa thische vragen van bezoekers en luisteraars. Verder zijn er verschil lende presentaties bij te wonen en zijn vele medewerkers van Radio M aanwezig om vragen te beant woorden. In een verwarmde party tent kunnen bezoekers hun con sumpties nuttigen. Ook mogen zij hier gratis cd's uitzoeken. Iedereen is welkom op zondag 7 oktober tussen 11:00 enl6:00 uur bij Radio M aan de Laan van Beek en Royèn 45 in Zeist. Radio M is zowel per openbaar vervoer als met de auto goed bereikbaar. Par keren kan in de nabije omgeving van het pand. Voor mensen in een rolstoel is de begane grond toegan kelijk. Op de begane grond vinden de uitzendingen en de meeste workshops plaats. Radio M brengt 24 uur per dag Wereldhits en Re gionieuws voor Midden Neder land. Het station is te ontvangen via de ether op FM 100.1 en via de kabel, op de lokale kabeifrequen- tie. Luchtmachthistoricus J. Jans sen, hoofd van de sectie Lucht machthistorie van de Konink lijke Luchtmacht in Den Haag, laat er geen twijfel over be staan: de vliegbasis Soester berg moet gekoesterd worden. Ze heeft als bakermat van de Koninklijke Luchtmacht en in de Nederlandse defensiege schiedenis een zo belangrijke rol gespeeld dat de basis on misbaar is voor de luchtmacht. Het oordeel van Janssen onder streept wat veel luchtmachtmensen vinden: ,Elk ander vliegveld mag gesloten worden, maar niet Soesterberg, de plek waar lucht vaartgeschiedenis is geschreven. De pioniers van het begin van deze eeuw zouden zich in hun graf om draaien als ze wisten dat zelfs maar met de gedachte werd gespeeld om Soesterberg, als plek bij wijze van spreken niet minder dan een open luchtmuseum, als vliegbasis op te heffen.' Aanleiding hiertoe was het voor nemen van het destijds splinter nieuwe paarse kabinet om 914 mil joen gulden te snoeien op de be groting van de krijgsmacht, ondei meer door de aanschaf van dertig tot veertig gevechtshelikopters te schrappen. Bijkomend voordeel is dat er een militair vliegveld geslo ten kan worden. Meest voor de hand liggende keuze is Soester berg,' aldus een krantenbericht uit die tijd. Inmiddels is, zoals het er nu naar uitziet, sluiting van Soesterberg niet meer aan de orde. Soesterberg heeft door de stationering van he likoptersquadrons een nieuwe be stemming als helikopterbasis ge kregen en zijn voortbestaan ver lengd. Overigens is het dit jaar vijf tig jaar geleden dat Soesterberg de status vliegbasis kreeg. Hoewel het de bakermat was van de militaire luchtvaart, had de oorspronkelijke vlieghei, later vliegterrein slechts de status van militair vliegveld. Pas op vrijdag 31 augustus 1951, de verjaardag van wijlen prinses Wil- helmina, werd het verheven tot vliegbasis. Dit hield in dat Soester berg een eigen commando kreeg. mé V-r' öf 'l V-. Dat was een plechtige gebeurtenis die grote belangstelling trok, niet alleen van militaire, maar ook van burgerlijke autoriteiten. Ook ont braken bekende oud-Soesterber- gers niet, zoals, 'baas' Versteegh en Piet van de Griendt. Chef lucht machtstaf luitenant-generaal I.A. Aler zei bij die gelegenheid dat Soesterberg was opgenomen in het grote Luchtmachtplan voor Neder land, hoewel hij, in verband met de dichte bevolking van deze streek, aanvankelijk huiverig was om Soesterberg de bestemming vlieg basis te geven. 'De basis is echter een onmisbaar steunpunt in dit plan,' aldus generaal Aler. Na nog enkele sprekers droeg de kolonel J. van der Werff als com mandant der luchtverdediging het commando van de vliegbasis over aan de luitenant-kolonel A.P.M. van Rooy. Het was het zoveelste historische moment in de toch al zo rijke geschiedenis van Soester berg. De eerste commandant van de vliegbasis wees in zijn toespraak op de toenemende belang en de stijgende activiteiten van de vlieg basis. Tot besluit van de plechtig heid volgde een luchtparade, die In de sfeervolle kapel van het voormalig klooster Cenakel in Soesterberg gaat op zaterdaga vond 13 oktober het tweede seizoen van de Cenakel-con- certen van start met een con cert door de violiste Marieke Bettman en pianist Ian Gauk- roger. Zij spelen werken van o.m. Bach, Schubert en Brahms. De concertserie is een initiatief van de Stichting Cenakel Cultuur.. Het eerste seizoen is in vele opzichten geslaagd geweest, aldus Peter Ens- dorff, directeur van de stichting. 'De reacties van onze vaste con certbezoekers zijn zeer positief ge weest. Men waardeert ons con cept, waarbij wij de bezoeker Maarten Jansen. waar-voor-zijn-geld geven. Bij de toegangsprijs is inbegrepen gratis parkeren, de vestiaire, het pro grammaboekje en een kopje koffie voor het concert en in de pauze.' De stichting is erg blij met het pro gramma zoals zij dit voor het ko mend seizoen heeft kunnen sa menstellen. Onder meer zullen concerteren de violisten Tjeerd Top en Frederieke Saeys, respec tievelijk eerste en tweede prijswin naar van het Nationaal Vioolcon cours Oskar Back 2001. In decem ber volgt een optreden van de in middels internationaal bekende om niet te zeggen beroemde Soes- ter violiste Janine Jansen, die sa men met haar vader Jan Jansen (piano) en haar broqr Maarten Jansen (cello) een concert zal ver zorgen. In mei volgend jaar zal de winnaar van het zesde Franz Liszt-piano- concours, dat in april 2002 in Utrecht gehouden wordt, in het Cenakel een recital geven. Het programma vermeldt verder nog optredens van twee Soester koren: Logos Cantat dat op 15 december optreedt, en het Slavisch koor By- zantium, dat op 23 maart 2002 te beluisteren zal zijn. Ook zullen in de loop van het seizoen de sopraan Mylou Mazali, het Pallas-trio en het Lucebert Trio optreden. Dit laatste ensemble onder aanvoering van de klarinettiste Céleste Ze- wald,.onder meer prijswinnaar van de Vriendenkrans van het Con- Janine Jansen. certgebouw in Amsterdam. In samenwerking met de Stichting Jeugd Concerteert zullen in april en juni 2002 weer concerten geor ganiseerd worden waar jonge mu sici die bij concoursen al in de prij zen gevallen zijn hun kunnen zul len laten horen. Het volledige jaarprogramma van en kaarten (a 27,50) voor de se rie Cenakel-concerten kunnen be steld worden bij de Stichting Cena kel Cultuur, Amersfoortsestraat 20, 3769 AS Soesterberg, 380346- 332518, y reactie adres aant. type netto pnt aantal starter of leeftijd/woon no. kam. woning huur reacties doorstromer binding c 1.118 Weegbreestraat 297 4 galerijwoning 677,- 57 25 doorstromer 48/02/07 1.135 Weegbreestraat 279 4 gaierijwoning 677,- 39 44 starter 29/—/10 1.155 Schaepmanstraat 41 4 eengezinswoning 731,- 9 5 doorstromer 02/07 1.164 Varenstraat 290 4 galerijwoning 744,- 41 33 starter 31/-/10 1.169 Saenredamplantsoen 12 4 galerijwoning 566,- 32 31 starter 22/-/10 1.178 Anth. v. Leeuwenkin 10 4 eengezinswoning 1090,- 51 20 starter 42/—/09 1.179 Krommeweg 28 4 eengezinswoning 1100,- 10 34 doorstromer /03/07 1.180 Weegbreestraat 613 A 2 galerijwoning 543,- 32 30 starter 22/-/10 1.181 Weegbreestraat 445 A 2 galerijwoning 576,- 41 23 starter 29/—/12 1.184 Smitsweg 419 4 galerijwoning 617,- 43 16 starter 33/-/10 1.186 Smitsweg 175 4 gaierijwoning 666,- 60 16 starter 50/-/10 1.189 Boekweitland 43 2 benedenwoning 748,- 97 1 starter 87/00/10 1.192 Weegbreestraat 221A 2 galerijwoning 540,- 40 28 starter 30/-/10 1.193 De Gouden Ploeg 19 1 portiekwoning 542,- 34 20 starter 24/—/10 3.068 Sim. Stevinlaan 29 3 portiekwoning 710,- 48 13 starter 38/-/10 3.069 B.Grothestraat 78/106 2 seniorenwoning 929,- 85 3 starter 85/-/- 3.069 B.Grothestraat 82/11 2 seniorenwoning 929,- 114 6 doorstromer 90/17/07 3.074 W. Beckmanstraat 93 2 seniorenwoning 825,- 66 1 starter 66/—/— 3.075 W. Beckmanstraat 429 2 seniorenwoning 825,- 76 2 starter 76/—/— 3.076 W. Beckmanstraat 257 2 seniorenwoning 878,- 76 2 starter 66/—/10 3.077 W. Beckmanstraat 105 2 seniorenwoning 878,- 86 3 starter 76/—/10 3.078 Klarinet 129 2 seniorenwoning 951,- 62 2 starter 52/-/10 3.079 Klarinet 153 2 seniorenwoning 961,- 88 1 starter 78/-/10 3.080 Klarinet 227 2 seniorenwoning 978,- 74 2 starter 74/—/— 3.081 B.Grothestraat 78/113 2 seniorenwoning 929,- 83 3 starter 83 l—l— 4.003 Dorpsplein 29 2 seniorenwoning 633,- 149 17 doorstromer 91/51/07 |hK door vele duizenden toeschouwers aan de rand van de vliegbasis werd gevolgd. In de jaren die volgden heeft Soesterberg een belangrijke rol ge speeld in de verdediging van het westen. In 1954 bood het onder dak aan een Amerikaans verdedi gingssquadron, dat er veertig jaar zou blijven. Het 298 en 300 squa dron transporthelikopters hebben de plaats van het Amerikaanse straaljagersquadon ingenomen. Soesterberg is al sinds 1910 onver brekelijk met de luchtvaart verbon den. Hier ging in 1911 het eerste Nederlandse toestel, De Heidevo- gel, de lucht in met Frits Koolho ven, de ontwerper en bouwer er van, persoonlijk achter de stuur- knuppel. Hier kregen tal van le gendarische vliegtuigpioniers, zoals W.C.J. Versteegh, (de 'Baas' van dé vliegschool, later commandant), F.A. van Heyst, J. Jongbloed, W. den Toom (later minister van de fensie); A. Viruly (later KLM-vlie ger) en A. Plesman (later directeur van de KLM) hun opleiding, hier werd de basis gelegd voor de Ne derlandse luchtmacht, hier werden in de Eerste Wereldoorlog de bui- Een foto uit de beginjaren van Soesterberg. Zo'n vijftien jaar na het begin van de vliegerij in Neder land op Soesterberg was het vliegterrein al bijna net zo groot als het dorp zelf (Bron: Eemland Pers). tenlandse toestellen naar toe ge bracht die in het neutrale Neder land waren gestrand. Zo zijn er nog talloze voorbeelden te noemen waarom Soesterberg een unieke plaats inneemt in de Nederlandse vliegtuighistorie. Het zou van geen enkele eerbied voor de geschiedenis getuigen als ooit het besluit genomen werd Soester berg als vliegbasis op te heffen. Luchtmachthistoricus Janssen heeft groot gelijk: Soesterberg moet gekoesterd worden. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. De politie Regio Utrecht zal dit jaar niet meedoen aan de landelij ke politiedag, die op zaterdag 13 oktober gehouden wordt. De tweede zaterdag van oktober is dit jaar ingeruimd voor een grootscha lige oefening op de oude Lekbrug bij Vïanen. Voor deze oefening is extra perso neel en materiële inzet nodig, waardoor onvoldoende personeel overblijft om de open dag tot een succes te maken. Het gaat om een oefening van een complexe onge valsituatie. Zowel politie, brand weer, Rijkswaterstaat, Het Rode Kruis als de geneeskundige hulp zullen hieraan deelnemen. De Politie Regio Utrecht zal vol gend jaar wel weer de deuren openstellen voor publiek. N.B.V.P. VROUWEN VAN NU, afdeling Soest Secr. G.M. van Dijk Weegbreestraat 431 3765 XM SOEST Tel. 5881739 Mevrouw E. Broekhuizen uit Hou ten houdt op woensdag 10 oktober voor de afdeling Soest van de NBvP/Vrouwen van Nu een lezing over het herbarium ('cruydt- boeck'), waarbij ze zal ingaan op het verzamelen, persen, drogen en verwerken van planten. Verder worden er vijf wenskaarten (f 5,00) gemaakt. Pincet meene men. De bijeenkomst begint om 20:00 uur in De Deel, Kerkstraat 11B. Entree: 4,00. Uit de Soester Courant van Dinsdag 2 October 1951 4 October, de Werelddierendag, nadert weer en wij Vragen ons af: Kunnen wij die feestelijk geden ken? Het antwoord op die vraag zal m.i. ja en neen moeten luiden. Ja, want het blijkt, dat de gedach ten van dierenbescherming hoe langer hoe meer in alle lagen van ons volk doordringen. Velen in den lande schenken op 4 October extra aandacht aan de belangen van het dier. Op veel scholen heeft men de goede gewoonte op 4 Oc tober enige tijd te wijden aan de bespreking van een of ander dier. De leerkrachten voelen meer en meer de opvoedkundige waarde waarbij, vooral eerbied voor de le vende natuur wordt aangekweekt. Het komt mij voor, dat de jeugd al een betere houding aanneemt dan vroeger en dat is hoopvol. Maar 't antwoord op mijn vraag kan ook "neen" luiden, want nog altijd komen er ergerlijke mishan delingen en wreedheid ten opzich te van de dieren voor: nog altijd liggen er duizenden honden aan een korte ketting en en missen de nodige bewegingsvrijheid, nog al tijd zitten er veel vogels in kleine kooien, wat geheel in strijd is met de aard van onze gevleugde vrien den; nog altijd worden dieren mis bruikt door de dressuur, door ze te behandelen als voorwerpen, waar mee men mag doen wat men wil; nog altijd wachten wij op een goe de dierenwet, die de rechten der dieren op een goede behandeling erkent. De Afd. Soest van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren doet haar best het lot van de dieren te verbeteren, alle ruw heid en wreedheid tegen te gaan. Zwervende dieren worden opge nomen in ons Asyl (Lange Brink- weg 54). Het wakend oog van de inspecteur tracht mishandelingen te ontdekken. Laten alle plaatsgenoten, die nog afzijdig staan, ons helpen en lid worden van onze afdeling. ALS MEN DE DEUR NIET SLUIT. Toen een echtpaar, wonende aan de St. Willibrordusstraat, Zondag een dagje uitging, vergat men de achterdeur af te sluiten. Bij thuis komst moest men ervaren, dat deze open deur aan onbevoegden gelegenheid had geboden het huis te betreden. Men vond een met modder be smeurd tapijt en open kasten en laden in de keuken, huiskamer en slaapkamer. De politie vond spoedig de "da ders". Het waren 4 jongens van resp. 3, 4, 5 en 6 jaar, die de open deur dankbaar hadden geaccep teerd om hun eerste avontuur te beleven. Zij hadden met lucifers gespeeld in de keuken en zich daarbij gebrand en hadden voorts nog een portemonnaie meegeno men. ZWARE STRAFFEN VOOR DRONKEN BESTUURDERS. Een 3-tal Soester ingezetenen moeten zware straffen ondergaan wegens het berijden van een rijwiel of motorrijtuig in kennelijke staat van dronkenschap. Twee beschon ken wielrijders zin door de politie overgebracht naar Utrecht, waar zij respectievelijk twee en zes weken gevangenisstraf moeten onder gaan. Een Soester motorrijder is naar Utrecht overgebracht en moet een maand gevangenisstraf onder gaan wegens het rijden in beschon ken toestand. Bovendien wordt hem 4 jaar de bevoegdheid tot het besturen van een motorvoertuig ontzegd. Te koop Het verbouwen, opknappen en schilderen is alvast voor u gedaan. Dit op de vierde verdie ping gelegen 2 kamer apparte ment (voorheen 4) met berging in de onderbouw is precies wat u zoekt. Aan deze woning met moderne uitstraling hoeft wei nig te gebeuren Indeling: entree/hal, vernieuwd toilet, opgeknapte badkamer, ver nieuwde keuken, zeer grote slaapkamer (voorheen 2) en ruime woonkamer (voorheen 2 kamers). Bijzonderheden: De woning is grotendeels voorzien van een sierparket vloer en grotendeels van dubbe le beglazing.U heeft een prachtige uitzicht aan de galerijkant en een heerlijk vrij uitzicht vanaf het op het zuid-westen gelegen balkon. Servicekosten: 325,= per maand inclu sief voorschot c.v. Aanvaarding: in overleg. Met een vrij uitzicht aan de voor zijde en een heerlijke achtertuin op het zuiden is nog niet alles gezegd. De ruimte binnen deze uitstekend onderhouden woning, de ligging in een kindvriendelijke wijk en de korte oplevertermijn maken dit pand bijzonder aan trekkelijk. Indeling: entree/hal, MK, vernieuwd toilet, l-vormige woonkamer v.v plavuizen en in de zithoek v.v. vloerbedekking. Gezellige keuken v.v. plavuizen vloer en inbouwapp Vanuit de keuken is er toegang tot de achtertuin alwaar de toegang tot de inpandige berging/schuur. El.zonnewering aan achterzijde van de woning met garantie. Via vaste open trap komt u op de 1e verd: ruime ingebouwde kast. Badkamer v.v. 2e toilet, wastafelmeubel, spiegelwand, douche en wasm.aansluiting. Ruime slaapk. (voorheen 2) en 2e ruime slaapkamer met grote schuif- wandkast. Via afgesloten vaste trap komt u op de 2e verd: overloop met bergkamertje met CV (Vaillant HR1998) en droger aansluiting. Een ruime zolderkamer v.v. dakkapel en vaste inbouw/bergkast over de gehele lengte van de kamer. Deze woning is gedeeltelijk v.v. van dubbele beglazing.Neem eens een kijkje binnen deze ideale gezinswoning die bovendien erg gunstig ligt t.o. winkels, scholen en openbaar vervoer. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 479.500,= 225.755,66 k.k. U bent op zoek naar een ruime woning in een rustige wijk met een tuin die u veel privacy biedt en ook nog een grote garage en/of hobbyruimte prefereert, dan zou u beslist eens een kijkje moeten gaan nemen in deze karakteristieke helft van dubbe le woning mét uitbouw. Indeling: Hal v.v. plavuizen vloer, zeer ruim toilet met fon tein, Meterkast, L-vormige woonkamer v.v. planken vloer en schuifpui. Open keuken v.v. diverse inbouwappara- tuur. en plavuizen vloer. Ruime kelder (stahoogte), bijkeuken v.v wasmachine- en dro- geraansluiting. 1e verd.: overloop v.v. planken vloer, ruime ouderslaapkamer, (voorheen 2) met inbouwkasten. 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking, met toegang tot platte dak (mogelijkheid voor een dakterras en/of uitbouw). Badkamer v.v. ligbad, dubbele wasta fel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar2e verd.: zeer ruime zol der (mogelijkheid 2 slaapk.) v.v. nieuwe vloerbedekking, 2 x dakkapel en velux dakraam. CV (radson 1992) Aanvaarding in overleg. Deze leuke woning staat in een gezellige kindvriendelijke buurt en heeft een prachtig en vrij uit zicht over een park. Vanuit de aangebouwde serre aan de ach terzijde kijkt u uit op een heerlij ke tuin op het zuiden met waterpartij en vrijstaande stenen schuur. Deze woning met karak teristieke uitstraling is geheel voorzien is van kunststofkozij nen met dubbele beglazing en biedt verrassend veel ruimte. Indeling: begane grond: hal/entree, toilet in hoekopstel- ling, Kelderruimte, Trapkast/garderoberuimte, ruime woonkamer met serre, voorzien van gevelkachel en gaskachel naar ontwerp van Jan des Bouvrie (ter overname). Halfopen standaard keuken met geiser. 1e verdieping: overloop, badkamer met 2e (ver maal) toilet, douchecabine, wastafel en deur naar plat dak. 2 Slaapkamers met draai- kiepramen en inbouwkasten. 2e verdieping: via vaste trap bereikbare zolderkamer met 2 dakramen. D.m.v. verlaagd plafond is via vlizotrap bereikbare bergzolder gecreëerd. Bijzonderheden: elektrische bedrading volledig vernieuwd nieuwe gasleidingen nieu we rioleringsbuizen vrijstaande stenen berging/schuur v.v. elektra. Deze, van zowel binnen als buiten goed onderhouden jaren dertig woning is vooral voor jonge gezinnen een ideale woning en beslist een kijkje van binnen waard. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 439.000,= 199.209,51 k.k. VAN GOYENLAAN 50 SOEST &yi£§! f r iipU& |g: j. fa •NS»*! ft Neem eens kijkje in dit 3-kamer appartement (voorheen 4) op de 2e verdieping met berging in de onderbouw en balkon op het zuid-westen. De verassende indeling, de vernieuwde badka mer en keuken met inbouwap- paratuur maken dit apparte ment zeer aantrekkelijk. Bovendien is deze woning geheel voorzien van dubbele beglazing en gunstig gelegen t.o.v, winkels, scholen en openbaar vervoer. Indeling: Entree/ hal, toilet, woonkamer voor zien van laminaatvloer, MK (6 groepen), vernieuwde keuken voorzien van inbouwappa- ratuur (koel/vnes kast, electrische oven, keramische kookplaat en afzuigkap) inbouwkast. Inpandige berging. Vanuit een overloop/garderoberuimte met inbouwkast is er een toe gang naar een ruime ouder slaapkamer met deur naar het balkon Vanuit een ruime 2e slaapkamer aan de voorzijde is er een toegang naar de vernieuwde badkamer met dou che en vaste wastafel. Bijzonderheden: De woning is geheel voorzien van dubbele begla zing. De woonkamer en keuken zijn voorzien van een houten schroten plafond (lichte kleur) en de overige plafonds zijn voorzien van een kunststof schroten plafond. Servicekosten: Fl. 325,= per maand inclusief voorschot c.v. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 269.000,= 122.066,88 k.k. ONROEREND COED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-602 90 85 www.huisenzekerheid.nl soest@huisenzekerheid.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 9