Niets lukt bij Red Stars Ondermaats Soest zakt weer iDC neemt voorschot op handhaving WZ'49 niet agressief genoeg Donitas deelt SoVoCo tik uit ZONNESTUDIO - SOEST Geluk aan zijde van SEC pagina Loodgieterswerk VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag TAFELTENNIS Shot rekent in snel tempo af met Quick: 8-2 BADMINTON Badso redt het net niet tegen BC Amersfoort Oorvijg van favoriet Punch: 85-54 BASKETBAL VOLLEYBAL BADMINTON Selby haalt in C-drie uit tegen Flevoland: 7-1 Kerkstraat 1 Soest Tel: 602 30 22 i WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 11 Slechte prestatie in 'zespuntenwedstrijd' Uitstekende start met winst op topclub Aalsmeer Het ontbreekt SEC aan een echte afmaker HANDBAL Alleen voldoende voor doelman Van der Heijden Volleybalsters gaan niet goed met druk om Onverdiende zege op Voorwaarts: 3-1 VOETBAL zondag tinuut Naam: Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 - Shot is niet langer zonder overwin ning. Na een gelijkspel en een nip te nederlaag wonnen de Soesters zaterdag ruim van Quick'32: 2-8. Deze Hilversumse ploeg staat on deraan in de hoofdklasse. Shot begon als een wervelwind en won de eerste acht partijen in rap tempo in twee games. Een maxi male 0-10-zege lag in het ver schiet, maar de Hilversummers Louwerse en De Visser dachten daar anders over. Hans van Gooi moest alle zeilen bijzetten om de taaie verdediger Louwerse onder druk te houden. De ervaren Hil versummer beschikt over een ge vaarlijke backhand-tik en scoorde daar veelvuldig mee. Zo kon het gebeuren dat Hans van Gooi zijn derde single in de derde game moest prijsgeven (24-22). In de laatste partij van de wedstrijd varieerde Erik Merkus net niet ge noeg tegen de talentvolle De Vis ser, zodat Quick'32 terugkwam tot 2-8. Tegen het zesde team van badmin- tonbolwerk BC Amersfoort legde Badso het af. In de Banninghal werd het 3-5 voor de gasten. In het nieuwe puntensysteem in deze klasse moeten de badmintonners drie games winnen en wordt er tel kens tot de 7 gespeeld en in geval van een verlenging tot de 8. Zon dag moest driemaal een vijfde game worden uitgetrokken om de beslissing te forceren. Driemaal lukte het de Soesterber- gers als eerste drie games te pak ken. Peter Lensselink moest het opnemen tegen een 14-jarig talent: 8-7, 4-7, 8-6, 7-5. Ook tweede heer Henny Vernoóy zegevierde, maar had daar vijf games voor no dig (8-6, 0-7, 8-6, 3-7, 7-2). Het derde winstpunt van Badso kwam op naam van Myriam de Lange, eveneens na een marathon van vijf games. Na een wisselende strijd (3-7, 7-4, 5-7, 8-6) stond ze in de laatste game geen punt meer af. In de overige partijen kwam Bad so er niet meer aan te pas. Na de reis naar Delft weten de heren van Red Stars weer wat het is om te verliezen. De korte serie van twee fraaie zeges werd zaterdag ruw onderbroken door de oorvijg die Punch uit deelde. Deze ploeg is één van de favorieten, maar de 85-54- nederlaag was iets te veel van het goede. Niets, maar dan ook helemaal niets lukte bij de Soesters. 'We hadden een slechte dag met veel balverlies. Ik denk dat we wel twintig lay-ups hebben gemist. Het was ongelooflijk, een ramp, alles ging mis', zei Dave Batts na af loop. Volgens de coach was het spel van zijn team niet om over naar huis te schrijven. Alleen bij Guido La Rose ontdekte hij iets van zin om een wedstrijd te ballen. Red Stars keek na twee periodes van tien minuten tegen een achter stand aan van 43-30. Het verschil van 13 punten bleef zo'n beetje intact tot 12 minuten voor tijd. Daarna kwam Red Stars nauwe lijks nog aan scoren toe. Kansloos was SBU 2 tegen de da mes van Red Stars die door een 37-67-overwinning ongeslagen bleven. In de eerste helft werden de Utrechtse gastvrouwen murw gespeeld door de Soesters, bij wie coach Robert Oosterhof veel door- wisselde. Het verschil liep in de fase op naar 28 punten. In het der de kwart kreeg SBU meer ruimte in de verdediging van Red Stars. Oosterhof schakelde over van een persoonlijke op een zoneverdedi ging en voorkwam daarmee dat SBU de achterstand zou kunnen verkleinen. In de eerste thuiswedstrijd haalde Selby zaterdag uit tegen BC Flevo land: 7-1. Alleen het damesdubbel werd ingeleverd. In de enkelspelen ging alles van een leien dakje en wonnen de Soesters met ruim ver schil hun games. Terug van wegge weest was Gerdie Hooijer-van Kooten die jarenlang voor het eer ste uitkwam en nu Jolanda van Cleef verving. Haar rentree vierde ze met een duidelijke zege in haar single (11-4, 11-2) en ook in de eerste mix met Johan Meijer kwam ze niet in de problemen. In het dubbelspel met Monique Visser dus wel: 0-15, 11-15. Herman Scheerhoorn en Harrold Topper hadden ook moeilijkheden in hun samenspel, maar trokken beide games in de verlenging naar zich toe: 17-14, 17-16. De tweede mix, van Scheerhoorn en Visser, was eveneens spannend. Na een 1-11-achterstand knokte Selby zich sterk terug tot 14-14; het werd weer 14-16, maar Selby won met 17-16 de eerste en met 15-9 de tweede game. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 xf 95,00 per keer 12,00 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 xf 125,00 per keer 15,00 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 xf 175,00 per keer f 20,00 Openingstijden: maandag 13.00 uur tot 22.00 uur dinsdag t/m vrijdag 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Eigenlijk was het een 'zespun tenwedstrijd', in elk geval wa ren zowel Soest als KBV zich ervan bewust welke belangen er op het spel stonden. Soest had kunnen uitlopen naar de achtste plaats met een voor sprong van 5 punten, maar staat nu één punt achter KBV en zakte naar de twaalfde plek. 'Het was niet best', reageerde Ruud Vork ingetogen. De trainer dacht zijn strategie goed te hebben voorbereid, maar voordat Soest ook maar in het spel kon komen, Foto: Herman van Dam Uit een vrije trap verkleint Gui do Kuenen koppend de achterstand. Het mocht niet batenwant Soest kon geen vuist meer maken tegen KBV. stond het al 0-2 voor de gasten. In de zevende minuut werd het 0-1 uit een strafschop, veroorzaakt door Gerdo Kuenen, na 20 minu ten was Jaap ten Haaf niet bij de les. En met zo'n achterstand is het slecht kaas eten tegen een ploeg die gewoonlijk negen man achter de bal houdt. De vleugelspitsen Peter Schrumpf en Hendrin Khadan kunnen erover meepraten. Eenmaal in balbezit kregen ze dubbele dekking, waar door ze hun rol als leverancier voor spits Dennis van der Horst moesten inleveren voor die van fi gurant. Omdat KBV in het centrum over lange verdedigers beschikt, moest Soest het vooral over de grond proberen. Opmerkelijk was het daarom dat het enige doelpunt van de blauwwitten letterlijk uit de lucht viel. Vlak voor de onderbre king kopte Kuenen uit een vrije trap 1-2 binnen. Vork gooide het in de tweede helft over een andere boeg en stelde de Tegen Kockengen had SEC een paar plaatsen winst kunnen boe ken in de vijfde klasse, maar door een 0-2-nederlaag op eigen veld werden de groenwitten steviger op de voorlaatste plek gedrukt. In de ogen van trainer Ruud van Rouwendaal had SEC het ver diend te winnen. Kockengen kwam voor een puntje, stelde ne gen veldspelers rondom het doel op, maar had het geluk dat de eer ste de beste uitval uitmondde in een doelpunt. Vijf kwartier lang bleven de Soesters het doel van Kockengen bestoken, maar het ontbrak de formatie voorin aan stootkracht en een afmaker. De paal en lat stonden of hingen in de weg en de 16-jarige keeper van de gasten groeide uit tot een held. 'We missen een spits als Touhami', aldus trainer Van Rouwendaal. In de tweede helft oefende SEC nog meer pressie uit, maar de kan sen die er kwamen, bleven onbe nut. In de slotfase counterde Kockengen naar 0-2. kopsterke Kuenen en Guy Dekker in de punt op, maar een reële kans op de gelijkmaker kreeg het pu bliek niet te zien. Soest presteerde onder de maat, al maakte Vork een positieve uitzondering voor Michel Everts: 'Hij speelde een wereldpartij, hanteerde de buiten- spelval goed, stond positioneel goed opgesteld en won alle één tegen één duels.' Te lang wilde Vork niet blijven stil staan bij de slechte prestatie van zijn ploeg. 'Na vier goede wedstrij den een keer een slechte, dat mag niet, maar kan wel. Ik denk dat we dat wel kunnen wegsteken.' De trainer hoopt dat Paul Dreef zich deze week weer bij de selec tie kan voegen. De voetballer is op de terugweg van een blessure en trainde tot nu toe individueel, net als Ramon Stofmeel. Pascal Wis- sink bezocht vorige week evenmin de training, maar wel de fysiothe rapeut en Johnnie van Sliedrecht woonde de wedstrijd zondag bij met zijn ene been in het gips. Smeeing/BDC is de competi tie zaterdagavond uitstekend begonnen met een 26-24-zege op het tweede team van Aal smeer, de landskampioen die een dag later in Europees ver band moest uitkomen. Bij de Soester ploeg gaf Jos Lans, één an de nieuwkomers, zijn visi tekaartje af door zesmaal doel te treffen. In een uitstékende ambiance met :irca 150 toeschouwers scoorden jverigens vrijwel alle veldspelers van Smeeing/BDC en dat deed ainer/coach Paul van den Deijs- iel goed. Zijn team stond vrijwel de gehele wedstrijd op voorsprong en moest de Noord-Hollanders al leen op 2-2 en 6-6 naast zich dul- len. Het sprongetje naar 10-6 leek ichteraf een doorslaggevende fac- >r te zijn, want nimmer kwam .alsmeer nadien langszij. Wat niet /egneemt dat de wedstrijd tot het :ind spannend bleef en mede werd •mlijst door hectische taferelen, an Soester zijde liepen Richard n den Hoef en Patrick Versteegh :iden driemaal een tijdstraf van ee minuten op, wat automatisch >od' betekent. Van den Hoef loest er in de 39sle minuut af, Ver- teegh (die meestal alleen in de lefensie werd ingezet) volgde tien ^•ninuten later. Van den Deijssel loste het op door Willem-Jan Ru- der aan de cirkel te posteren. alsmeer kreeg ook op extreme 'ijze te maken met tijdelijke ver banningen. Tot tweemaal toe vie len er aan de zijde van de gasten Irie tijdstraffen binnen een mi- luut, zodat Smeeing/BDC plotse ling tegenover slechts drie veldspe lers stond. |Via 10-6 was Smeeing/BDC gaan istenmeteen 15-11-voorsprong. In de tweede helft werd die marge litgebouwd tot zes: 22-16, maar alsmeer gaf zich niet gewonnen en kwam terug tot drie en zelfs twee doelpunten. Daar bleef het »ij. Voltreffers Meest opvallende man bij Smeeing/BDC was ongetwijfeld Lans die in de linker hoek Charles van Zetten (gestopt) moet doen vergeten. De aanwinst die eerder bij Fidelitas al onder Van den De ijssel speelde, werd vaak vrijge- speeld en kweet zich van zijn taak met zes voltreffers. Ook twee an dere nieuwkomers konden hun eerste officiële treffers voor Smeeirtg/BDC laten bijschrijven. Bas de Pijper, overgekomen van het Breukelense Nijenrodes, maak te er drie; Robert Wijnen (HVBS) scoorde tweemaal. Van de 'oude garde' was Charles van Kordelaar met vijf doelpunten ook op dreef en benutte Arjan Roest drie straf- worpen en schoot hij uit een spel situatie ook nog eens raak. Verder deed Van den Deijssel in het eer ste duel een beroep op Koen Smeeing (driemaal raak) en de keepers Manasse Wisse en Dennis de Rijk. De eerste zege smaakte erg goed. Smeeing/BDC richt zich op hand having in de eerste divisie en dient daarvoor bij de eerste zeven te ein digen. Van den Deijssel wil 25 punten halen, waarvan er 20 zijn ingecalculeerd tegen vijf als zwak ker te boek staande opponenten. Aalsmeer behoort niet bepaald in dat rijtje, vandaar dat wellicht al van een 'voorschot' op het berei ken van de doelstelling kan wor den gesproken. Smeeing/BDC moet zaterdag naar Utrecht voor de altijd lastige con frontatie met UDSV. Tijdens die Cadeau kreeg Smeeing/BDC de zege bepaald niet, al lijkt het er op de foto op alsof Aalsmeer aan het inpakken is. Foto: Aldo Allessie wedstrijd zal Peter Stoelenga de coaching op zich nemen, want Paul van den Deijssel is dan in Pe king, waar hij de volgende dag zal deelnemen aan de marathon. Het is na Rotterdam de tweede keer dat Van den Deijssel een marathon gaat lopen. Hij doet dat in gezel schap van zijn volle neef Jaap van den Berg die tot dusver in 21 lan den in totaal 40 marathons vol bracht. VOETBAL zaterdag VZ'49 liet zich bij Odin'59 niet bepaald van zijn beste kant zien. De gastheren waren veel agressiever en wekten wél de indruk dat ze uit waren op vinst. Het was te danken aan doelman Eddy van der Heij den dat het bij 4-1 bleef. Hoe wel Odin'59 pas in de slotmi nuten het derde en vierde doel punt maakte, was de uitslag al lesbehalve geflatteerd. De winnende ploeg was fysiek [sterker, ging agressiever de duels in en werd geen strobreed in de weg gelegd door de groenwitten die bij yinst naar de derde plaats hadden Kunnen stijgen. Voor trainer Steef [Dan der Oosterkamp was er na 'wee. thuiszeges geen reden tot eugde en het moet de trainer §>ijn hebben gedaan dat WZ'49 pa rust niet feller van leer trok. Dat ftij zijn elftal op vier posities moest Aanpassen wegens blessures van 3ijs Schaap (die later inviel), Ger- rit van der Roest en Gert van de Munt én een schorsing van Alen- ar Kurt (1 duel wegens zijn der- 3 gele en 1 duel wegens zijn rode aart) mocht niet als excuus wor- en aangedragen. din'59 heerste het eerste half uur kwam na 21 minuten verdiend p voorsprong. Even leek WZ'49 eter in de wedstrijd te komen en en Hidde Reitsma in de 33SIe gelijk maakte, zag het er ineens anders uit. Maar, vlak voor het rustsignaal werd het toch nog 2-1, doordat de voorstopper van Odin'59 raak kopte uit een vrije trap. Meteen na de hervatting moest Van der Heijden alweer in actie komen en alleen hij was er verant woordelijk voor dat WZ'49 geen monsternederlaag leed. Van der Oosterkamp probeerde het met wissels, bracht Schaap in voor Ge- rard Becker en liet Elroy Kok in vallen voor Joep Akkerman. Het mocht niet baten. De tweede helft was toch al van minder gehalte, omdat ook Odin'59 steeds vaker balverlies leed. Uiteindelijk werd het pas in de 90ste minuut 3-1, nadat Bas van Doorn een strafschop veroorzaak te. In blessuretijd mochten de sta tistici nog even aan het werk voor de vierde treffer van de thuisploeg. Balthus Burgman was zo eer lijk meteen toe te geven, dat SEC zijn handen mocht dicht knijpen met de 3-1-zege op Voorwaarts. 'Als je in de rust drie, vier goals achter staat, heb je niets te klagen', aldus de Baarnse trainer. In de eerste helft had SEC geen antwoord op de speelstijl van de Utrechters die met twee spitsen waren komen opdraven. Voorstop per Thimo Timmer wist daarom niet waar hij het moest zoeken en schoof vaak te ver door. Kwam Voorwaarts in balbezit, dan werd meteen de ontstane ruimte benut. Zo zag Fred Kentie de ene na de andere tegenstander op zich afko men en de 0-1-achterstand was dan ook dikverdiend. Eén opleving bij de thuisclub bracht de stand vier minuten later in evenwicht. Het was Jeffrey van de Hoed die zijn achtste doelpunt scoorde. Hij en zijn makkers had den de mazzel dat het tot de pau ze 1-1 bleef. Pas in de tweede helft was er spra ke van een wedstrijd en had SEC de zaken beter voor elkaar. Tim mer richtte zich meer op de opko mende man van Voorwaarts en het engeltje boven de Bosstraat-West bleef dezelfde kant opkijken als de Soesters. Michael van de Laan raakte de bal in de 68ste minuut maar half en toch verdween de bal in het doel. Tien minuten later raakte een verdediger de bal ver keerd na een voorzet van dezelfde Van de Laan: 3-1. Donitas is verder in de ontwik keling dan Stam/SoVoCo. Deze conclusie kon zaterdag in de Bunt worden getrokken, na dat de onderlinge ontmoeting met 0-4 was gewonnen door de gasten. Vooral op het mentale vlak gaf Stam/SoVoCo niet thuis. Trainer/coach Gert Veldhuizen had vanaf het be gin negatieve spanning waarge nomen bij zijn ploeg. Ook op volleybalgebied liet Doni tas er geen gras over groeien wie de beste was: 13-25, 22-25,18-25, 18-25. Vanaf het eerste moment bestookten de Groningers de an dere kant van het net met haar scherpe, splijtende en harde servi ces en dat terwijl de opslag van Stam/SoVoCo ditmaal veel te wensen overliet. Geen moment kreeg Stam/SoVo- Co de kans in het spel te komen, of het moet op 19-21 in de twee de set zijn geweest, maar ook daar mee wist de ploeg niet om te gaan. Kwam de Soester ploeg aan aan vallen toe, dan was de blokkering van Donitas genadeloos. De club uit het noorden wil dit seizoen de sprong naar de eredivisie maken en trok daarom twee speelsters uit die divisie aan, onder wie Relinka Does een toptalent die onlangs werd uitgenodigd voor het Neder lands team, maar de voorkeur geeft aan een leuk studentenleven. Zij en een andere nieuwkomer maakte het verschil tussen vorig seizoen en dit prille volleybaljaar. Veldhuizen probeerde de bakens te verzetten door Floortje Kolc en Judith Rouwenhorst in te brengen voor Marit Fakkeldij en Albertine de Haan. De invalsters speelden naar zijn smaak 'voortreffelijk', maar als collectief was Stam/ SoVoCo te mager. Dat het service niveau stukken minder was dan in de gewonnen openingswedstrijd tegen Abcoude, is volgens Veld huizen een mentale kwestie. 'We wisten dat we top moesten serve ren tegen Donitas, maar het klap te meteen dicht. Vorige week scoorde Monique Wismeijer elke set tenminste twee, driemaal direct of indirect uit de service, nu vlogen de ballen tegen de muur aan.' Heren De heren van Stam/SoVoCo deel den een gevoelige tik uit aan Uni- cornus dat vorig seizoen nog drie maal te sterk was. 'Dan zijn wij toch een stapje verder, dat had ik niet verwacht', merkte Juijan van Slooten tevreden op. In het hol van de leeuw werd met 0-4 (19-25,21- 25, 21-25,19-25) gewonnen. De Soesters toonden in Bunscho ten een stabieler niveau met meer servicedruk en een verdediging die meer opraapte dan die van Unicor- nus. Alleen in de tweede set kwam Stam/SoVoCo even op achter stand, maar met enkele blokkerin gen en service-aces werd dat vlekje weggewerkt. Omdat Marcel Swart en Maurice van Vliet - volgens Van Slooten behoren beiden tot de betere aanvallers in de ploeg - door blessures aan de kant moes ten blijven, mochten Roy van de Broek en Marcel van 't Veer van af het begin meedoen. Ze werden als middenaanvaller ingezet en speelden goed. Het gaf eens te meer aan, dat Stam/SoVoCo pro gressie heeft geboekt en niet zon der reden hoog heeft ingezet. Foto: Aldo Allessie Marit Fakkeldij heeft een gaatje gevonden in de blokkering van Do nitas dat echter veel te sterk was voor de Soester ploeg.

Soester Courant | 2001 | | pagina 10