18 Sportcoördinator is in aantocht Met z'n allen achter de bal aan aart en paal nekken Hees avoriet stelt niet teleur Gouden jubileum Soest-Soest )9,- €1.075,- ISPORTI ig op Leolux jspakker J ispakkerï Soester bosmarathon op herhaling op 22 oktober MHC Soest scheidt steeds meer het kaf van het koren Lokale tenniskampioenen PAGINA 12 WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT >ME CINEMA PACK «V O Overdosis pech Soesters tegen Eemdijk: 0-2 PAGINA 13 fOETBAL zaterdag ar koers Pijnenburgcross deels verlegd Vliddelman O .TLETIEK bppelwedstrijd r'h te' - te; .49 ATLETIEK Speciaal programma in 2002; suggesties welkom HOCKEY TENNIS 171 Dubbels in veertien categorieën Weer dispensatie voor veld Hees Sportpro^amm Sportuitslagen inema Pack bestaande uit een Home entre met o.a. ingebouwde Dolby •coders en RDS tuner. Een DVD et o.a. Optische en coaxiale digitale en MPEG geschikt voor DVD ren actieve subwoofer met krachtige et 5-luidspreker systeem met een !1 32, Fax 035 - 60242 52 iw.goudensnaar.nl - De paal (tot driemaal toe), de lat en een discutabele rode kaart voor Peter de Jong waren zaterdag de struikelblokken voor Hees. Niet Eemdijk zelf dqt uiteindelijk met alle geluk van de wereld een 0-2-zege van dé Verlengde Oude Utrechtse- weg meenam. Ron Daselaar was zo tevreden' over het spel van zijn ploeg dat hij niet eens chagrijnig was geworden van het negatieve resultaat dat Hees terugwierp naar de achtste plaats. Alleen het feit dat De Jong na een kwartier werd weggestuurd, kon zijn stemming verknallen. Bij een sliding van de centrale mid denvelder dacht de scheidsrechter te hebben gezien dat De Jong een elleboogstoot had gegeven. Na het duel erkende de leidsman dat hij een zware beslissing had genomen. In het rapport zou hij dan ook melden, dat een gele kaart terecht zou zijn geweest. Hees maakte het onlangs ook mee met Johan van den Brink, wiens rode kaart even eens werd teruggedraaid. 'Dat is mooi, maar het kost ons wel twee maal drie punten', aldus Daselaar. Niet dat Hees na de uitwijzing van De Jong een toontje lager moest zingen. Na het verloren bekerduel met Eemdijk had Daselaar zijn huiswerk gedaan. De hele eerste helft werden de gasten vastgezet. Binnen acht minuten werd twee maal de paal geraakt en schoot Hees eenmaal vanaf een halve meter naast. In het tweede deel liet Hees de te genstander komen om vervolgens te counteren. Danny Brandenburg (paal) en Cees Dorrestein (lat) hadden wederom pech. De inzet van Hees brak de ploeg in de slot fase op. Op links werd de verde diging op snelheid geklopt en uit de voorzet mocht een 'dieker' bij de tweede paal vrij intikken. Hees trok daarop massaal naar voren, verliet achterin de stellingen en in casseerde zowaar nog een twee de doelpunt. Foto: Aldo Allessie Sprintduel om de bal tussen Danny Brandenburg (rechts) en een 'dieker'. &S&85^JïS>%5 Foto: Herman van Dam iank 6.155 nu 4.661fauteuil 4.250 nu 3.195, 6.955 nu S.245,3-zits 7.770 nu 5.752 ellen. Uitgevoerd in de duurzame langs want dit mag u niet missen. I WIT OF SESAM BRUIN 3em 499 'M HALF GEHAKT Ideaal weer, maar een soms onbegaanbaar parkoers van 3, 6,9 of 12 kilometer. Dat waren de omstandigheden van de Pij nenburgcross die zondag werd gehouden en in Niels de Bruijn en Brigitte Heusscher twee winnaars op de langste afstand kreeg. De Bruijn, lid van de Baamse At- :iek Vereniging kwam na 41 mi lten en 39 seconden over de fi- jsh en maakte zijn favorietenrol laar. Hij had iets meer dan twee tinuten voorsprong op Lucas Le- fel en bijna vier minuten op Jaap >Sonnenberg. Zij hadden gekozen voor vier rondjes van 3 kilometer, êsvenals Brigitte Heusscher die in 58.16 de snelste dame was. Achter haar kwamen Martha van Hal fert van Drie en Ab Dekker heb- in zaterdag de koppelwedstrijd van De Snoekbaars gewonnen. Onder buitengewoon goede om standigheden gooiden veertien duo's hun hengel uit in de Vecht en de vangsten waren uitstekend. Het winnende koppel haalde 37.12 meter vis uit het water. Gerrit en Ronnie Kasius werden tweede met 23.25 meter (59.09) en Adrie van der Zon (1.01.23), beiden van AV Pijnen burg, binnen. De organisatoren van de Soester vereniging hadden op het laatste moment noodgedwongen het par koers op enkele locaties verlegd. Door de regenval van de laatste weken en doordat tractoren diepe sporen hadden achtergelaten, wa ren delen van het parkoers in het Pijnenburgbos veranderd in een modderpoel, waarin hardlopen onmogelijk zou zijn geweest. Start en finish waren op de atletiekbaan van Pijnenburg dat de cross al de cennia lang ieder jaar houdt, (zie ook uitslagen) SCHOUDERHAM 1,00 I WSNIJWORST 1,00 wi boterham worstI, 001 LEVERKAAS 1,00 !EN GEHAKT GEMARINEERDE '£?Jp^KIPFILET ÜH Ék. legner LICHTE BORREL LITERFLES €8.39 Voor de tweede keer staat de Soester bosmarathon op het programma. AV Pijnenburg en TV De Schieter hebben de handen wederom ineengesla gen en lossen zondag 22 okto ber het startschot. De clubs verwachten 300 deelne mers aan de start die eveneens de finish is, te vinden op de atletiek baan aan de Wieksloterweg. Voor de marathon en de wedstrijd over 31,5 kilometer is 10:30 uur de ver trektijd. De atleten die kiezen voor de 10,5 of 21 kilometer, gaan een half uur later op pad, net als de powerwalkers die eveneens uit 10,5 of 21 kilometer kunnen kie- De wedstrijd, waarvan het par koers is uitgezet in landgoed Pij nenburg, draagt een recreatief ka rakter. Deelname kost 7,50 gulden (10,5 kilometer), 15 gulden (21 kilome ter), 17,50 gulden (31,5 kilometer) of 30 gulden (marathon). Alleen voor de twee langste afstanden kan men zich vooraf aanmelden (met respectievelijk een rijksdaalder en 5 gulden korting) door een briefje te sturen naar Henk Schaak, Heu- velweg 23, 3761 XL Soest. Voor de 31,5 kilometer en de marathon geldt een minimumleeftijd van 21 jaar; voor de marathon geldt te vens een limiettijd van 5 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij Henk Schaak, SS 6025627, of via internet: www.run.to/bosmara- thonsoest De (sport)uitwisseling Soest- Soest krijgt volgend jaar een speciaal tintje. De periodieke ontmoeting tussen het Neder landse dorp en de Duitse Stadt beleeft dan haar vijftigste ver jaardag en dat gaat gevierd worden. Deze gemeente is van vrijdag 7 tot en met 9 juni gastheer van de Westfaalse naamgenoot. Vandaar dat het College de gemeenteraad heeft voorgesteld het budget een malig te verhogen van 15 naar 30 mille. Volgende week valt daar het besluit over. Nu al is de afdeling welzijn en sport zich breed aan het oriënteren hoe het programma invulling moet krijgen. De sportclubs zijn reeds aangeschreven, maar ook het Griftland College, de Muziek school aan het Kerkplein en Dans centrum Sepp worden erbij betrok ken. De Historische Vereniging heeft toegezegd een tentoonstelling over een halve eeuw sportuitwisseling in te richten en verder zullen hoogst waarschijnlijk nog meer verenigin gen en instellingen worden ge vraagd te participeren. Te denken daarbij valt aan het Groot Gae- sbeeker Gilde dat begin september nog meedeed aan schietwedstrij den in de Hansestadt. Eerder dit jaar waren teams van onder meer de vrijwillige brandweer en de Rooms Katholieke Jongeren Soest bij de oosterburen om zich van hun beste kant te laten zien tijdens een touwtrektoemooi. Kortom, er is van alles mogelijk. Zoals de laatste keren gebruikelijk, zal de uitwisseling in elk geval niet alleen uit sport, maar ook uit cul tuur en dans bestaan. Wellicht dat er ook ruimte is voor een reünie van oud-deelnemers. De basket ballers van BC 70, die onlangs nog bezoek hadden van Red Stars, hebben aangekondigd volgend jaar ook een ouder herenteam in de strijd te willen werpen. Piet Hoogendoorn van de ge meente Soest laat weten dat alle suggesties welkom zijn. Hij hoopt dat de aangeschreven clubs zo snel mogelijk reageren en aangeven of ze willen deelnemen. Hij staat al in (telefonisch) contact met de orga nisatoren in het Duitse stadje aan de A44, waar elk jaar in november met ruim 250 attracties de groot ste binnenstadkermis van Duits land plaatsvindt. In december volgt er een bijeen komst voor de potentiële deelne mende clubs en op de zesde van die maand trekt een delegatie de grens over om volgens goed ge bruik de officiële uitnodiging te gaan overhandigen. Hoogendoorn: 'We hopen dat de clubs in onze gemeente snel iets laten horen, zo dat we weten welke disciplines er meedoen en we de Duitsers kun nen vragen of ze daar op kunnen inspelen.' Mensen met suggesties voor de sportuitwisseling kunnen contact opnemen met Piet Hoogendoorn. Hij is bereikbaar onder SE 6093543. Langzaam maar zeker wordt het kaf van het koren geschei den in de derde klasse van de hockeycompetitie. Zo rekende MHC Soest af met Beuningen (6-2), dat op weg naar de Bos straat nog de tweede plaats be zette, maar inmiddels is inge haald door Amersfoort, de voornaamste concurrent van de Soesters. MHC Soest staat zonder puntver lies bovenaan, Amersfoort ver speelde evenmin een punt, maar kwam één keer minder in actie. Beuningen volgt nu al op vijf pun ten. Tegen deze ploeg etaleerde MHC Soest een uitstekende eerste helft. In een hoog tempo werden de be zoekers van de mat gespeeld, het geen volgens trainer/coach Matias Slagt mede kon, doordat Beunin gen het spel meespeelde. In de rijfde minuut brak Justin van der Bom de ban en zijn voorbeeld werd nog voor rust gevolgd door Rein Jansen (rebound van strafcor- ner), Garreld Klaucke (strafpush) en Gilles Collard. Het lukte MHC Soest in de tweede helft niet het tempo vast te houden, zodat Beu ningen meer lucht en kansen kreeg. Het leverde de gasten twee doelpunten op, maar beide keren had MHC Soest wel een passend antwoord. Sietse Krijger, in de zo mer overgekomen van rivaal Amersfoort, maakte zijn eerste doelpunt in Soester dienst (5-1) en Wouter van Rensen bepaalde uit een strafbal de eindstand op 6-2. Dames Scoren blijft moeilijk voor de hockeysters uit Soest. Zelfs vijf strafcomers in het duel met Straw- berries hielpen de ploeg niet om een doelpuntje te kunnen meepik ken. Op de Bosstraat bleven de gasten evenwel ook verstoken van een treffer. Dat betekende het tweede gelijkspel en het tweede competitiepunt voor MHC Soest. veroverd. Aanvankelijk mochten de Meerdings op eigen benen blij ven staan, daarna ondervonden ze aan den lijve dat rolstoeltennis ver re van eenvoudig is. De broers Meerding hadden daar voor in de finale van de hoogste categorie bij de herendubbel afge rekend met het duo Jos Smoren- burg en Bert Reinsma (6-3, 6-1); bij de damesdubbel A wonnen Helma Kleinveld en Ank van Gro ningen in de eindstrijd van Diny Booij en Albertien Kers: 7-5, 6-2. Carla Smit en Eelco Raspe waren het meest succesvol in de mixed A. Ze hadden drie sets nodig om in de laatste partij om het plaatse lijk kampioenschap Helma Klein veld en Fred Heidinga te kloppen: 6-7, 6-4, 7-5. (Zie ook uitslagen). Honderden partijen van 171 dubbels zijn zondag afgerond met veertien finales. De Soes ter tenniskampioenschappen zijn na twee weken weer voor bij. Op tennispark De Toss werden de verschillende win naars in de prijzen gezet door Robin Ammerlaan, gouden medaillewinnaar tijdens de laatste Paralympics. Met zijn dubbelpartner Erik Stuur man speelde hij na afloop van de finales tegen de gebroeders Erwin en Marcel Meerding die in de he ren A-klasse de lokale titel hadden Hees heeft opnieuw dispensatie gekregen van de KNVB voor wat betreft de afrastering van een speelveld. Tenminste één veld moet rondom zijn voorzien van een hek of iets dergelijks, dat mi nimaal vier meter van de belijning is verwijderd. Het hoofdveld is slechts aan één lange en een korte zijde afgezet. Om aan de norm van de voetbal bond te kunnen voldoen, zou de club of het veld moeten verleggen of het clubgebouw moeten ver plaatsen. Afgezien van praktische moeilijkheden zou dat veel geld vergen, vandaar dat Hees telkens dispensatie kreeg. Vanaf de vierde klasse hanteert de KNVB echter strengere regels en omdat de voetbalclub afgelopen seizoen (mede dankzij de herinde ling) naar die vierde klasse promo veerde, zou er nu wel een afraste ring moeten komen. Omdat er in de praktijk niets is veranderd, vroeg Hees wederom dispensatie en kreeg die. In het eerste kwartaal van 2002 moet de gemeente beschikken over een sportcoördinator en een bewegingsconsulent. Het wachten is op subsidie van het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur. Verder wil Soest dat per 1 januari het Sportplatform, het nieuwe ad viesorgaan op het gebied van sport, onderwijs en welzijn, van start gaat. Wethouder Harry Witte heeft er alle vertrouwen in dat het rijk in het kader van de breedtesportim puls geld beschikbaar stelt voor de sportcoördinator en de bewegings consulent. Verschillende raadsfrac ties zijn er nog niet zo zeker van. Ze verwezen naar de brief van het ministerie dat naar aanleiding van de aanvraag van de gemeente had gesteld dat de nieuwe subsidie kraan niet voor 'poppetjes', maar voor activiteiten wordt openge draaid. Prompt wijzigde het Colle ge de term sportcoördinator in sportcoördinatiepunt en stuurde ze het subsidieverzoek andermaal naar Den Haag. In het voorjaar had het College al laten doorschemeren, dat één van de ambtenaren van de afdeling en welzijn en sport de nieuwe functie zou kunnen gaan bekleden. Soest zou dan een salaris minder hoeven te betalen, omdat er subsidie van het rijk komt. Op een vraag van Wim Roest (D66) verklaarde Har ry Witte vorige week dat er nog niemand is aangewezen om de ta ken van de sportcoördinator te gaan uitvoeren. De sportcoördinator moet de spin in het web worden als het gaat om sport en welzijn. Hij (m/v) dient de behoefte aan sportactiviteiten van de straat te rapen en moet deze gestalte gaan geven, bij voor keur in samenwerking met sport clubs en instellingen zoals de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en Stichting Balans. Op deze manier hoopt de gemeente meer mensen te stimuleren aan sport te gaan doen. Het mooiste zou zijn, indien de 'ongeorgani seerde sporters' uiteindelijk lid worden van een vereniging. Tot de doelgroep van de sport coördinator behoren de jeugd (12- 18 jaar) en 55-plussers. Voor de coördinator kan Soest het eerste jaar 50 mille krijgen, de jaren daar na een aflopende bijdrage. De to tale kosten voor het project van 6 jaar raamt de gemeente op 662.000 gulden. De bewegingsconsulent gaat zich richten op basisscholieren en kost tot en met 2007 ruim een half mil joen, waarvan Soest ongeveer de helft moet ophoesten. Voor de ac tiviteiten die deze twee toekomsti ge functionarissen gaan organise ren, denkt de gemeente op jaarba sis voldoende te hebben aan 33.000 gulden. Ook daarin draagt het rijk wellicht bij. Sportplatform Het reeds veelbesproken Sport platform moet het nieuwe, officiële adviesorgaan worden voor de ge meente. Het College 'aast' op een groep van negen onafhankelijke mensen. Ze moeten het sport-, onderwijs- of welzijnsveld verte genwoordigen, maar ook deskun digheid meebrengen op het gebied van bijvoorbeeld accommodatie- beheer of bouwkunde of financiën en op de hoogte zijn van de sport ontwikkelingen in Soest. Een klankbordgroep bereidt mo menteel de samenstelling van het platform voor. Naar verluidt zou den daarvan tenminste vijf leden zitting willen nemen in het advies orgaan. Belangstellenden kunnen zich bij de gemeente aanmelden. Gevraagd en ongevraagd zal het Sportplatform zijn mening mogen ventileren over allerlei zaken op het gebied van sport, onderwijs en welzijn. Het huidige adviesorgaan, de Vereniging Sportraad Soest (VSS) doet dat in principe alleen over zaken die betrekking hadden tot de georganiseerde sport. Nu het Sportplatform (nabije) toe komst is geworden, bereidt de VSS zich voor op een stap in de ge schiedenis. Het gemeentebestuur zal deze Sportraad immers niet meer om haar mening vragen. Vandaar dat de leden van de VSS (zo'n 50 bij officiële sportbonden aangesloten verenigingen) het be stuur de opdracht hebben gegeven zich om te vormen tot belangen vereniging. Het streven is, volgens sportwethouder Harry Witte, dat per 1 februari volgend jaar offici eel te doen. Dan vervalt ook de gemeentelijke subsidie van 45.000 gulden, waarop de VSS jaarlijks mocht rekenen voor onder meer de kosten van ambtelijke onder steuning. Dat bedrag staat nog wel op de meeijarenbegroting en zal naar alle waarschijnlijkheid ten goede komen aan het Sportplat form. VRIJDAG 12 OKTOBER '«Tafeltennis 19:30 UTTC-Shot (Utrecht) Zaalvoetbal 19:00 Kolkrijst-SEC (Amers foort) 20:50 Annour-Firtina'93 (Amersfoort) ATERDAG 13 OKTOBER Basketbal 18:30 Red Stars (D)-Almaar Meer (Beukendal) Handbal 20:10 UDSV-Smeeing/BDC (Utrecht) Korfbal 15:30 Dindoa-Eemvogels Voetbal 14:30 WZ'49-Geinoord (Eem- weg) 14:30 Loosdrecht-Hees (Loos- drecht) 14:30 Cobu Boys-SEC (Amers foort) Volleybal 17:00 Lycurgus-Stam/SoVoCo (D) (Groningen) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-Kei- stad (De Bunt) ZONDAG 14 OKTOBER Basketbal 13:30 SBU-Red Stars (H) (Utrecht) Hockey 12:45 Myra-MHC Soest (D) 14:30 Apeliotes-MHC Soest (H) Voetbal 14:30 Baronie-Soest (Breda) 14:00 SEC-BVV'31 (Bosstraat- ^/est) Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) huis 14.63; 500 meter: Daan van Rhee 39.45, Wietse Koppenaal 38.22, Son- ny Berghuis 39.76, Rosella Berghuis 54.84, Sanne Delfgou 46.87, Anke Fekkes 1.00.17, Jort Fekkes 46.3, Vin- cert Verburg 44.00 1000 meter: Rosel la Berghuis 1.50.75, Anke Fekkes 2.11.00, Jort Fekkes 1.36.42, Vincert Verburg 1.28.00; 1500 meter: Sanne Delfgou 2.24.26. AV Pijnenburg Pijnenburgcross: Meisjes t/m 10 jaar: 1. Maaike Hooge- boom 4:30:3, 2. Elise Ohhof 4:50:1, 3. Carlijn Schaffers 4:53:9; jongens t/ m 10 jaar: 1. Volkert den Engelsman 4:03:5, 2. Thomas Herbold 4:03:9, 3. Bryan van Leijenhorst 4:07:1; meisjes vanaf 11 jaar: 1. Nathalie Eckhart, 2. Dana Cukier, 3. Susette ter Brinke; jon gens vanaf 11 jaar: 1. Sander Zeijseink, 2. Joël de Bree, 3. Mart Reiling; dames 3 km: 1. Ronny Kraayeveld 11:57, 2. Regina Cornelisz 14:46, 3. Tessa de Kruijk 17:09; heren 3 km: 1. Sven van der Vliet 11:24, 2. Milos Driessen 11:28, 3. Mathijs de Graaf 12:46; da mes 6 km: 1. Ilona Valkenburg 28:48, 2. Elizabeth Blok 31:12, 3. Paulina Kramps 32:01; heren 6 km: 1. Jan Willem Nieboer 23:19:0, 2. Vincent Hofmann 25:21:4, 3. Jos Kraaijenveld 25:21:9; dames 9 km: 1. Maria Hulle- man 48:33, 2. M. Vrancken 53:24, 3. Christa v. Renswouw 53:05; heren 9 km: 1. Rob Cornelisse 35:25, 2. Henk Libbers 37:00, 3. A S. Boon 39:05; dames 12 km: 1. Brigitte Heusscher 58:16, 2. Martha van Hal 59:09, 3. Adrie van der Zon 1:01:23; heren 12 km: 1. Niels de Bruin 41:39, 2. Lucas Lefel 43:55, 3. Jaap Sonnenberg 45:13. SCHAATSEN SV Eemland 100 meter: Daan van Rhee 13.64, Wietse Koppenaal 14.58, Sonny Berg- Kampioenschappen Mixed A: Carla Smit/Eelco Raspe- Helma Kleinveld/Fred Heidinga 6-7 6-4 7-5; mixed B: Nicole Visscher/ Theo Altenaar-Lenie Ketelaar/Willem Deenink6-1 6-3; mixed C: Trudy Eer- kens/Jan van der Lugt-Ankie Philip- pi/Luuk Zwaniken 6-2 6-4; mixed D: Betsie Reinsma/Ko Vivië-Elly Tol- boom/Rinus van Es 6-3, 6-1; mixed E: Alice van Beek/Joost van der He- ijden-Marion Bannink/Hans van den Berg 6-3, 6-2; dames A: Helma Klein veld/Ank van Groningen-Diny Booij/ Albertien Kers 7-5,6-2; dames B: Jo- landa van den Berg/Silvia van den Berg-Petra Buss/Petra Habes 6-3, 6-4; dames C: Leone Visser/Bertina van de Pol-Tiny Tourné/Marian van Halen 4- 6, 6-4, 6-3; dames D: Ank Laseur/ Thea van Vulpen-Jolanda Walet/Nan- cy Bouwman 6-4, 0-6, 6-4; heren A: Marcel Meerding/Erwin Meerding-Jos Smorenburg/Bert Reinsma 6-3, 6-1; dames B:Bernhard van Vliet/Cleem Diemers-Ad van Steenis/Erik Backe- landt; heren C: Geert Wijma/Gijs Klomp-Eduard Koelewijn/Tijmen Koelewijn 2-6, 6-3, 6-4; heren D: Peter van Hengstum/Erik Dijssel-Wim Pothoven/Wim de Haas 3-6,6-4,6-4. Hees Hees 1 - Eemdijk 1 0-2; Hees 2 - Lopik 2 1-2; Huizen 5 - Hees 3 1-1; Hees 4 - Houten 2 4-4; WZA A2 - Hees Al 1-8; SO Soest C4 - Hees Cl 0-11; Hees Dl - Hoogland D4 1-4; Hees El - IJsselmeervogels 2-18; Hees F1 - Cobu Boys F2 5-0; Gooi Leeuwen - Hees Kabouters 3-4. Soest A-junioren: Stormv. Telstar A2 - SO Soest 2-2; SO Soest A2 - HVC Al 3- 3; B-Junioren: SO Soest BI - Holland USV BI 2-2; SO Soest B3 - Quick B2 1-4; SO Soest B4 - Huizen B3 3-2; C- Junioren: SO Soest Cl - UW Cl 3- 6; APWC Cl - SO Soest C3 10-1; SO Soest C4 - Hees Cl 0-11; D-Pupillen: SO Soest Dl - Huizen Dl 5-3; WZA Dl - SO Soest D2 3-0; SO Soest D3 - CJW Dl 2-9; SO Soest D4 - WZ'49 D3 0-7; CJW D3 - SO Soest D5 0-2; WZA D7 - SO Soest D6 3-1; E-Pupillen: Achterveld El - SO Soest El 1-6; SO Soest E2 - WZA E2 3-1; Achterveld E2 - SO Soest E3 0-4; SO Soest E4 - CJW E4 7-2; Hoogland E6 - SO Soest E5 2-4; SO Soest E6 - Hoogland E8 5- 4; SO Soest E8 - Cobu Boys E4 6-1; WZA E9 - SO Soest E9 9-0; SO Soest E10 - Nieuwland E10 4-3; Quick E8 - SO Soest Ell 7-3; F-Pu- pillen: IJ'vogels F1 - SO Soest F1 9- 0; SO Soest F2 - Nieuwland F3 5-2; SO Soest F3 - APWC Fl 4-0; SO Soest F4 - CJW F2 4-0; Quick F6 - SO Soest F5 1-0; SO Soest F6 - WZ'49 F6 0-4; SO Soest F7 - IJ'vogels F6 0-9; Hoogl.veen F4 - SO Soest F8 4-2; KWA F5 - SO Soest F9 3-8; Dames Junioren: Achterveld Ml - SO Soest Ml 0-14; G-voetbal: SO Soest G1 - DOSC G1 2-12. WZ'49 WZ'49 - CJW Al 2-0; WZ'49 - GVW B2 0-2; WZ'49 Cl - GVW C2 7-2; Nieuwland Cl - WZ'49 C2 2-1; Nieuwland Dl - WZ'49 Dl 0- 3; IJselmeervogels D4 - WZ'49 D2 0-1; SO Soest D4 - WZ'49 D3 0-7; WZ'49 D4 - Roda'46 D8 7-0; WZ'49 D5 - Quick 1890 D6 7-1; WZA El - WZ'49 El 0-0; Roda'46 E5 - WZ'49 E2 2-1; Roda'46 E9 - WZ'49 E3 4-8; WZ'49 E4 - Roda'46 E12 12-0; Roda'46 Fl - WZ'49 Fl 2-1; Quick 1890 F3 - WZ'49 F2 1-7; WZ'49 F3 - Achterveld F2 3-1; WZ'49 F4 - Achterveld F3 6-4Cobu Boys F4 - WZ'49 F5 5-0; SO Soest F6 - WZ'49 F6 0-4; WZ'49 F7 - IJssel meervogels F10 10-0;TOV F4 - WZ'49 F8 4-1. Als de basisscholieren op de Bosstraat-Oost tegen een balletje gaan trap pen, dan staan de auto 's tot aan de Den Blieklaan geparkeerd; dan ver anderen de meeste ouders plotsklaps in de meest letterlijke zin van het woord in de meest opdringerige mensen, bemannen ze het liefst zelf het doel om de bal erin te schieten of eruit te houden. Dan schreeuwen ze hun kelen schor ter aansporing van hun nietsvermoedende kroost. De jongens en meisjes die alleen maar oog hebben voor de bal, zo die al is te onder scheiden tussen het woud van benen met opgetrokken en afgezakte sok ken of kousen. Naar voren? Dat is achter de bal aan. Als de basisscholieren bij S. O. Soest hun jaarlijkse voetbaltoernooi afwer ken, dan verdedigen honderden teams de kleuren van tientallen scholen; dan zijn alle velden voortdurend in gebruik, maken de scheidsrechters overuren om de reden van hun fluitsignaal uit te leggen en vallen er doel punten die niet zijn bij te houden op telramen. Als de basisscholieren huiswaarts keren, zijn er vele kampioenen en nog meer 'verliezers', zij het uitsluitend in cijfermatige zin; dan zijn weer zo'n duizend kinderen een middag van de straat gehouden. Foto: Soester Couran»

Soester Courant | 2001 | | pagina 12