Jscheid van Gerrit Stekelenburg liegende start Educatiecentrum Eethuis De Stoeterij wil graag een tweede huiskamer zijn Paddestoelen kijken en ruiken Wethouder feliciteert jubilerend instituut Rob Brouwer .EZIER >ESTRAAT' w INBRENG? FON ds directeur van Wethouder De Haanschool in Soesterberg "ff mm 1- Flying Centre Militaire Luchtvaart Museum P. Creutzberg afwezig Griepvaccinatie Frysk toaniel WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Over Duivelsei en Heksenboter Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Open dag voor langlaufers in Soesterberg Proeflessen voor snowboarders Eucharistieviering in Cenakel op tv i naar Amersfoort. Dat ich mooi de helft van de ontdekt dat ze voor aan- als textiel, kleding en d ook in de Van Weede- echt kan. Toch is de keus k beperkt tot enkele A- rodat ze er wel duurder uit de stad. Voor haar plezier >r niet winkelen. "De lang- vinkelstraat heeft geen uitnodigt. Als ik er kom ga oelgericht de winkels af noet zijn. Soms doe ik er boodschappen als ik met /an mijn werk kom. Ik par- meestal in een van de j naar het winkelaanbod Soest mist, noemt Afke in plaats kinderkleding en el. Tenslotte zou ze de in een natuurvoeding- of winkel toejuichen. De eer- lebiedt haar overigens op n dat 'haak supermarkt- >ok steeds meer eko- n in zijn schappen heeft. Je Soester en Soester- 00 katoenen tassen 1 Voor een bliksem- tet Soester bedrijf Inter irten worden verzameld, tl wordt benut voor de 3n de slotavond op s. »S 2015' isen /redactie n, pfoiectvoorlichter sst.nl 512 eld' te Soest iemeentearchief Soest Bodedienst Ie opmaak en beeldbewerking s W. Blom, Ni/s Bierman), OESTERBERGSE zr rr-trpr 1 S' V. Eenmaal tot de conclusie geko men dat (meer dan eens veran derende) regels en voorschrif ten belangrijker waren gewor den dan de mens, in dit geval het kind, knakte er iets bij Ger rit Stekelenburg (59). Als di recteur van de openbare Wet houder De Haanschool in Soesterberg kon hij, onderwij zer pur sang, zich niet langer tinden in zijn werk, dat steeds ureaucratischer was gewor- aet was min of meer sluipend de Jant van administrateur en mana- |er opgegaan. Voeg daarbij het Hoor sommige ouders vergoelijkte edrag van hun kinderen die zon- Ber gêne hun mobieltje in de klas Opnamen als ze nota bene door nun ouders gebeld werden, met en laserpen of zelfs met een vlin- Üermes naar school kwamen ('en pak die dingen niet af want dan heb je oorlog met de ouders'), dan ligt daar de verklaring voor het feit Tjat hij zich eind 1999 niet langer in staat voelde zijn werk voort te ;etten. Sinds vorige week maandag is het definitief voorbij voor Ger- fit Stekelenburg. Donderdag 18 oktober neemt hij officiéél afscheid tijdens een receptie in het Dorps huis, 's avonds om zeven uur. JTot het moment dat Haagse regels ('je wordt ermee doodgegooid') het onderwijs in hun greep kregen, de inspectie zich steeds meer met get onderwijs bemoeide en het esluit viel tot aanstelling van een pvenschoolse directeur voor het penbaar onderwijs, was het on- ërwijs, vooral het lesgeven, op de prestatiegerichte Wethouder De Haanschool ('we hebben altijd Dede resultaten gehaald') Steke- gnburg's lust en z'n leven. Het verleg met z'n team, het dagelijk se kringgesprek met de leerlingen, het contact met de ouders en met collega's van de andere scholen die regelmatig met elkaar sportten, de bijeenkomsten van het directeu renconvent - hij denkt er met ple zier aan terug. De laatste jaren is er trouwens wel een en ander veranderd. Het is niet meer zoals vroeger dat de leer kracht 'de baas' was en de kinde ren luisterden. Deden ze dat niet, dan zorgden de ouders er wel voor dat het geregeld werd. Later zetten de ouders hun kinderen op een voetstuk en keken ze niet meer te gen de leerkracht op. Toen ze ken nelijk tot het inzicht kwamen dat dit niet de juiste manier van op voeden was, moest 'de school' weer strenger worden. De ouders gingen zich, in positieve zin, weer meer met de school bemoeien. Baantje bij de WV Stekelenburg is een geboren Utrechter. Hij kwam uit een een voudig gezin. Zijn moeder ver diende een centje bij als werkster, onder anderen bij onderwijzers. Op hun aanraden ging zoon Ger rit naar de HBS, nu VWO. Na zijn studie ging hij eerst in militaire dienst. Voordat hij besloot naar de kweekschool te gaan, kreeg hij een baantje bij de WV Utrecht. Zijn voornaamste taak was het gidsen op de Domtoren. Daarnaast moest hij regelmatig de klokken van de kerken in Utrecht opwinden. Niet echt opwindend dus om te blijven doen. Daarom ging hij weer stude ren. In de creatieve vakken op de kweekschool kon hij zich het minst vinden. De studievakken lagen hem beter. Inmiddels had hij Wil leren ken nen, de vrouw met wie hij in 1968, een week voor zijn examen, trouw de. Uitgerekend op de trouwdag, 27 september, kreeg hij na zo'n vijftig vergeefse sollicitaties ('men zat niet om onderwijzers te sprin gen zoals nu') een reactie uit Soesterberg. Schoolhoofd J. L. Boer liet hem per telegram weten De scheidende directeur van de openbare Wethouder De Haan school in Soesterberg, Gerrit Steke lenburg, bij een schilderij van het karakteristieke schoolgebouw waarin hij ruim dertig jaar lesgaf. Foto: Eemland Pers dat hij hem nog diezelfde (trouw)dag wilde ontmoeten. Een neef van de bruidegom was zo vriendelijk Boer te laten weten dat een bezoek aan Soesterberg op dat moment slecht uitkwam... Na de huwelijksreis, met gewone lijndiensten en hotelletjes onder weg, ging het kersverse echtpaar alsnog' bij Boer op bezoek. Steke lenburg, die inmiddels al invalles- sen op verschillende scholen had gegeven, kreeg per 11 november 1968 een tijdelijke aanstelling aan de openbare school in Soesterberg in de vijfde klas, nu groep zeven. Salaris: 1.000 gulden bruto in de maand. Nadat hij zijn vaste aan stelling had gekregen, kwam er na een jaar een eind aan de dagelijk se rit Utrecht-Soesterberg toen hij een driekamerflat aan de Prof. Lorentzlaan kreeg. Stekelenburg ging MO Nederlands studeren en haalde alle deelcerti ficaten ('maar het ging erg lang zaam; als ik weer een certificaat haalde, was het vorige al verlo pen'). Daar was wel een verklaring voor: schoolhoofd Boer ging in 1972 met ziekteverlof en Stekelen burg werd waarnemend hoofd. In 1974 volgde zijn aanstelling tot hoofd; min of meer gedwongen: als hij de functie niet zou aanne men, zou iemand van het team moeten verdwijnen om plaats te maken voor een nieuw te benoe men hoofd. 'We hadden een goed team, daarom heb ik "ja" gezegd.' Overigens had de inspecteur van het lager onderwijs tijdens een feestje op school wel een kleine finds vandaag beschikt het Mi litaire Luchtvaart Museum iver een educatiecentrum, het flying Centre in de Rambaldo- al. Leerlingen van de Carolus- ichool in Soesterberg en de omeniusschool uit Zeist ont- aalden onder de muzikale be- eleiding van het tamboer korps van de Koninklijke Luchtmacht de adjudant vlie ger Moers en zijn sergeant tfóordmonteur Vroom van ijbndemonia Science Theater. Zij landden met een Alouette he likopter van de Koninklijke Lucht macht op het buitenterrein van het Siïilitaire Luchtvaart Museum. De vlieger en zijn boordmonteur na men de leerlingen mee naar het Flying Centre om hun alles over de helikopter, hun werk en belevenis sen te vertellen. de voorstelling vond plaats in en rondom de Alouette III helikopter, opgesteld in het Flying Centre. Na die voorstelling speelden de leerlin gen van de beide basisscholen zelf de hoofdrol. Zij gingen als eersten 'testvliegen' met de modelvliegtui gen en de verschillende displays die opgesteld staan in het Flying Centre. Het Flying Centre bevindt zich in de Snijdershal van het Militaire itvaart Museum. Het richt zich op de jongere bezoeker en olen. Op interactieve wijze [ordt inzicht verschaft in de na- .urwetten van het vliegen en de toepassing daarvan bij de con tractie van vliegtuigen. Ook kun- bezoekers hier kennis maken iet de trainingsmethoden waaraan liegers en aanstaande vliegers orden onderworpen. 'anaf februari 2002 zijn voor "holen in het basisonderwijs on- ersteunende educatieve pakket- i beschikbaar. De opening van et Flying Centre gebeurde door ommodore G. Slierendrecht, toe komstig directeur van de Directie Personeel van de Koninklijke Luchtmacht. Tijdens de bijeen komst wérd voorts het woord ge voerd door Henk Tennekes, auteur van het internationale standaard werk, De wetten van de vliegkunst. Over stijgen, dalen, vliegen en zweven. Het Flying Centre is vanaf morgen, donderdag 11 oktober, van 13:00 uur tot 16:30 uur geopend voor alle bezoekers van het museum aan het einde van de Kampweg. Het Militaire Luchtvaart Museum is dagelijks geopend'van 10:00 uur tot 16:30 uur. Op zondag is het museum open van 12:00 tot 16:30 uur. Op maandag en zaterdag is het museum gesloten. De toegang tot het museum is gratis. enquête onder de ouders en de leerkrachten gehouden. Het bleek dat er een stroming onder ouders was die Stekelenburg, hoewel hij geen lid was van een politieke par tij, te links vonden. 'Maar wij wa ren juist sociaal bewogen. Als er acties waren, deden wij eraan mee.' Ook speciale projecten schuwde Stekelenburg niet, zoals over leven en doodgaan. 'Geen andere school die dat aandurfde. Wij haalden er de landelijke me dia, zelfs de televisie mee. De le raren speelden de sterfscènes en dat deden ze levensecht.' De school, onder meer bezocht door veelal stadskinderen ('daar hadden we een hele kluif aan') van de inmiddels opgeheven gezond heidskolonie Kinabu (Kinderen naar buiten), heeft onder leiding van Stekelenburg tal van activitei ten ontwikkeld, zoals een zigeuner- feest op het Soester Hoogt en een feestdag op het landgoed Eggher- monde. Dat is allemaal minder geworden. Stekelenburg had op 't laatst geen eigen klas meer, was meer bezig met beleid dan met het werkelijke onderwijs. Daardoor is het grote enthousiasme waarmee hij ooit begon, langzaam weg geëbd. Alle problemen van de laatste ja ren hebben overigens niet kunnen verhinderen dat Gerrit Stekelen burg met voldoening terugdenkt aan zijn onderwijzersloopbaan op de Wethouder De Haanschool. 'Ik denk dat de kracht van de school is dat de directeur en de leerkrach ten op een lijn staan en met elkaar de school vormen.' Ook buiten onderwijs Ook buiten het onderwijs was Ste kelenburg actief. Hij was na het opheffen van de Wijkraad een van de oprichters van de Vereniging Soesterbergs Belang; zat in het comité K'78/'79 dat ('de beste ooit') in die jaren het Koninginne- dagfeest organiseerde met een on der meer door prins Berhard ge starte fakkelloop naar het Dorps plein; zat tien jaar in het bestuur van de tennisvereniging, waarvan hij de eerste jeugdvoorzitter was; was secretaris van de FNV Soest- Soesterberg,; voorzitter van de Algemene Onderwijzers Bond Soest-Baarn en lid van de schools portcommissie. Ook verzorgde hij met collega's uit Soest het befaam de onderwijzers-Sinterklaastoneel voor de openbare scholen in het inmiddels gesloopte Verenigings gebouw aan de Steenhoffstraat (nu Visserstaete). Niet alleen door zijn manier van werken op school, maar ook door de buitenschoolse activiteiten zal het Stekelenburg volgende week donderdag niet aan belangstelling ontbreken. Een van de thema 's in het educa tiecentrum in het Militaire Lucht vaart Museum gaat over zweven. Hier experimenteren twee leerlin gen ermee. Foto: Eemland Pers HUISARTS van 15 t/m 19 oktober i.v.m. nascholing. De collega's nemen waar. Inwoners van Soesterberg die een griepprik nodig hebben, kunnen komende weken bij de volgende arts terecht. Dokter Prause: dinsdag 16 oktober t/m 19 oktober en maandag 22 oktober t/m 24 oktober tussen 11:30 en 12:00 uur in de praktijk; woensdag 17 oktober en dinsdag 23 oktober tussen 13:30 en 15:00 uur in de praktijk; woensdag 17 oktober 's avonds tussen 19:00 en 20:00 uur in de praktijk; donder dag 18 oktober tussen 15:00 en 16:00 uur in De Drie Eiken. Op zaterdag 13 oktober organi seert de Friese Vereniging Zeist e.o. de eerste toneelavond van het seizoen 2001-2002. Het Huzumer Toaniel brengt dan het stuk 'Ik wol by de film' op de planken van de zaal van de Bergwegkerk aan de Bergweg 92B in Zeist. Aanvang: 20:00 uur. Entree: f 12,50. Er is ook weer volop gelegenheid om Friese boeken en cd's aan te schaf fen. De oranjekoek ontbreekt evenmin. COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 13 oktober zondag 14 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; H.A. World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, ©5242599. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ©0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden al leen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grofvuil, ©035-6093666. Namens het gemeentebestuur heeft wethouder Bart Krol vo rige week de felicitaties overge bracht aan het Aeromedisch Instituut aan de Kampweg in Soesterberg ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Hiervoor werd in het Militaire Luchtvaart Museum een recep tie gehouden, die druk bezocht was. Sinds de oprichting werden bij het instituut alle houders van een Ne derlands vliegbrevet, inclusief de militaire vliegers, aan een periodie ke medische keuring onderwor pen. In de loop van de jaren zijn de ac tiviteiten van het instituut sterk uit gebreid. Er vindt bijvoorbeeld ook psychologisch testonderzoek plaats van aspirant-vliegers voordat zij op een Nederlandse vliegschool toe gelaten worden. Ervaren vliegers worden onderzocht bij het in dienst treden van de KLM en an dere vliegmaatschappijen. Er bestaat een nauwe samenwer king met de Koninklijke Lucht macht die alle toekomstige vliegers bij het Aeromedisch Instituut laat testen. F 16 vliegers volgen er aan het begin van hun loopbaan spe ciale trainingen, zoals centrifuge trainingen. Hierbij worden hoge G-krachten opgewekt. Er zijn ook trainingen in de hypobare kamers waarin de effecten van lage druk en zuurstofarmoede worden opge wekt. Verder zijn er simulatortrai ningen, gericht op het tijdig onder kennen van ruimtelijke desoriënta tie. 4Als je tegen onregelmatige werktijden kunt, is dit het mooiste vak dat er is.' Miranda Kaizer uit Amersfoort is, even als de Schotse kok Tommy Do- herty, 'helemaal maf van de horeca. Met familie, vrienden, relaties en bekenden ('iedereen die ons in het eerste jaar vrese lijk gesteund heeft') vierden ze vorige week een feestje ter gele genheid van het eenjarig be staan van eethuis De Stoeterij aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Het staat weliswaar aan de rand van het terrein van bungalqwpark De Meijerij, maar heeft daar geen andere relatie mee dan dat bewo ners van het park, net als ieder ander, er gebruik van kunnen ma ken voor een avondje uit eten. Miranda Kaizer was eerst een aan tal jaren werkzaam in de gezond heidszorg. Hoewel ze grote be wondering heeft voor hen die dit werk wel als hun roeping beschou wen, bleek haar ambitie meer te liggen 'in het sjouwen met borden en glazen, dus de horeca. Dat ben ik gaan doen in verschillende res taurants.' Ze werkte al bijna vijf jaar in het Mexicaans restaurant Marimba in Amersfoort toen ze de kans kreeg haar droom waar te maken, 'een ideaal waarvoor je ja renlang knokt voordat je eraan be gint, een eigen horecazaak.' Ze heeft lang gezocht in de omge ving, totdat ze de advertentie las waarin het eethuis aan de Amers foortsestraat ter overname werd aangeboden. 'Ik reed hier al twaalf jaar voorbij en toen ik ging kijken en voor 't eerst binnenkwam, had ik zoiets van "aha". Ik dacht: als dat zoiets met mij kan doen, kan het dat ook met anderen doen. Het zal een lange knok worden, omdat je achter een wit hek eerst de hele parkeerplaats over moet, allemaal obstakels om hier binnen te komen, maar als je hier op het terras zit of binnen bent, vergeet je deze unieke plek niet snel meer.' Na een korte periode als pannen koekenrestaurant, veranderde Mi randa Kaizer het concept drastisch naar vlees- en visrestaurant. Via een klant en een kennis kwam ze in contact met de kok Tommy Doherty. Hij kwam 'blind' uit Schotland naar Nederland. Het klikte direct. Hij zwaait nu sinds een halfjaar in de keuken de scep ter en bereidt de gerechten voor de vijftig gasten die in De Stoeterij Op zondag 14 oktober kan men weer paddestoelen bekij ken op het terrein van Abrona, locatie Sterrenberg, Amers- foortseweg 56 in Huis ter Hei de. Van 10:00 uur tot 16:30 uur kunnen bezoekers terecht in de kas bij het voetbalveld. Hier zijn verschillende kramen aanwezig van natuurorganisa ties om informatie te geven over paddestoelen. Ook ver schillende diensten van Abro na zullen zich hier presenteren. Er zijn verschillende rondleidingen over het terrein. Om 10:00 uur en 14:00 uur is er een rondleiding,, verzorgd door de gidsen van het IVN, een Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, afdeling Heu velrug en Kromme Rijn. Om 12:00 uur en om 16:00 uur is er een diavoorstelling te bekijken in de kas. De bezoeker kan op deze dag ver schillende paddestoelen zien, die men in de herfst veel tegenkomt op het terrein van Sterrenberg. Er wordt verteld wat bijzonder is aan deze paddestoelen en hoe men dit kan zien. Over verschillende soor ten, zoals Duivelsei en Heksenbo ter, zijn leuke dingen te vertellen. Zo zijn er paddestoelen met een zeer aparte geur. Op het terrein van locatie Sterrenberg zijn er pad destoelen die ruiken naar amande len, chloor, meel, knoflook en ui teraard naar paddestoel. Er zijn er ook paddestoelen die gewoon stin ken. In ieder geval kunnen de be zoekers veel plezier beleven. Er zijn kleurplaten over paddestoelen te verkrijgen bij de plantsoenen dienst, achter op het terrein. De wandelingen en de exposities zijn voor iedereen toegankelijk. Breed zorgaanbod Abrona is een organisatie voor dienstverlening aan mensen met een verstandelijke beperking. De 1500 medewerkers van deze orga nisatie streven er naar in hun werk tot uitdrukking te brengen dat mensen met een verstandelijke be perking, mensen zijn met moge lijkheden. Het zorgaanbod is bijzonder breed. Zowel kinderen als volwassenen kunnen bij Abrona terecht onder meer voor wonen, logeren, dagop vang, naschoolse opvang, noodop vang, maaltijden, training en thuis zorg. Op dit moment maken meer dan 1080 mensen gebruik van deze diensten. De woonvoorzieningen en dagbe stedingscentra van Abrona zijn verspreid over de gehele provincie Utrecht. Miranda Kaizer en kok Tommy Doherty eethuis van De Stoeterij: 'We willen graag een tweede huis kamer voor onze gasten zijn. Foto Eemland Pers. terechtkunnen. Ook verzorgt hij buffetten tot zeventig personen. 'Hij heeft jarenlang internationaal gewerkt, is een echte chef en kookt heel diverse dingen.' Ze zijn van plan om ervoor te zor gen dat het nog veel drukker wordt. Dat hopen ze te bereiken door een steeds wisselende kaart met verse, gezonde ingrediënten. 'De mensen vinden hier een relax te sfeer waarin ze met hun kinde ren al dan niet bij open haardvuur een menu kunnen bestellen voor nog geen dertig gulden. En waar vind je tegenwoordig nog een maandmenu voor fl. 19,50. We willen, ook door de ongedwongen bediening, graag een tweede huis kamer voor onze gasten zijn.' Op dinsdag is het Eethuis De Stoeterij gesloten, maar van maan dag tot en met zaterdag vanaf vier uur en zondag vanaf twaalf uur willen Miranda Kaizer en Tommy Doherty graag bewijzen dat ze bei den 'helemaal maf zijn van de ho reca! Het instituut is ook bekend door wetenschappelijk onderzoek op het gebied van luchtvaartgenees- kunde en vliegveiligheid. Daarvan maken vooral de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van De fensie gebruik, alsmede Neder landse luchtvaartmaatschappijen. Voor de deskundigheid van het instituut op gebied van onderzoek bestaat een toenemende belang stelling van de zijde van het weg transport en de topsport. Vliegmedische keuringen zijn te genwoordig een Europese aangele genheid. Met de invoering van de Europese regels, nu twee jaar ge leden, is ook marktwerking begon nen. Privatisering heeft tot belang rijke veranderingen geleid, waar onder de opening van een vesti ging op de luchthaven Schiphol. Gaandeweg is het Aeromedisch Instituut zich steeds meer gaan profileren als rtationaal expertise centrum voor de menselijke factor in de luchtvaart. Behalve de over heid en de beroepsvliegers klop pen veel Nederlanders die met vliegen te maken hebben hier aan voor inlichtingen of advies. Veel mensen denken bij winter sport misschien alleen maar aan skiën of snowboarden. Maar lang laufen is voor veel vakantiegangers in de bergen een heerlijke manier om lekker in de natuur bezig te zijn. Een goede voorbereiding op deze wandeltochten is erg belang rijk. Het geeft meer plezier tijdens de vakantie en het voorkomt bles sures. Bij de skibaan in Soesterberg ligt een kuhstloipe waar beginnen de en geoefende langlaufers(sters) een prima voorbereiding op hun wintersport kunnen hebben op een prachtige loipe die dwars door het bos loopt. Op zondag 14 oktober is er een open dag op de skibaan aan de Kerklaan in Soesterberg. Iedereen die wil kennismaken met het langlaufen kan een proefles volgen voor fl. 15,=. Voor het vol gen van de proeflessen is reserve ren noodzakelijk. Voor informatie, vragen, of reserveringen, 0346- 352674. Op vrijdagavond 12 oktober wordt op de skibaan op het sportpark aan de Kerklaan een 'boarders- night' gehouden. Snowboardleraar Stephan Verhey is de grote regel aar achter dit evenement. Vanaf 19:00 uur is de baan open voor snowboarders die voor slechts een kleine vergoeding een proefles wil len volgen of die gewoon komen boarden. Stephan Verhey: 'Het snowboarden zit duidelijk in de lift. Daarom willen we dit soort avonden organiseren om te laten zien dat je op een kunstbaan fan tastisch kunt boarden. Op onze vereniging hebben we nu enkele faciliteiten die vooral de freestyle boarders(sters) zullen aanspreken, zoals een half-pipe, materialen voor grinden, en natuurlijk de spe ciale snowboardschans voor de threesixties en andere spectaculaire sprongen'. Voor de sfeer zorgen de juiste muziek en een funpark. Het huurmateriaal is beperkt, dus wie beschikt over eigen materiaal wordt aangeraden dit mee te bren gen. Belangrijk zijn bijvoorbeeld de handschoenen. Voor informatie, vragen, of reser veringen 0346-352674. Op zondag 14 oktober, 10:00 uur, is er weer een eucharistieviering vanuit het Cenakel te Soesterberg. De viering wordt uitgezonden op televisie (Nederland 1). Voorgan gers zijn de mediapastores Peter Denneman en Joke Litjens. De preek wordt gehouden door oud abt van Berne Heeswijk, Ton Bae- ten. De zang wordt verzorgd door de Schola van het Cenakel o.l.v. Herman Rouw. Les Baries Merlot vin de pays d'oc Zachte rode wijn uit het zuiden van Frankrijk per fles 7,95. Doos a 6 flessen45,00 Geens jonge jenever liter nu18,95 Hooghoudt vieux liter nu23,95 Bootz rum bruin of wit, liter nu22,95 WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439

Soester Courant | 2001 | | pagina 14