(textiel VH2e, Dierenda§ °P De Vriie Teugel Carry Slee in Soest 'Windhond Actiejaar 20019 ^an garage- tot galerie(houder) Nadjezjda van Ittersum exposeert buiten Soest Dagboek oktober Weer twee winnaars in Windhond sticker-actie Een bloeiende zomer voor De Windhond Van der Goen di ml V ralerie Wind naar Art Twente 3 in Hengelo In het winkelgebied Van Weedestraat zijn eurobiljetten en euromunten gesignaleerd. Zoek ze in de diverse etalages. Haal het deelnameformulier in een winkelkring-winkel en maak kans op een van de waardebonnen van 50 EURO. Deelnameformulier ook via website www.winkelkring.nl Kinderboekenweek t/m zaterdag In Odijk en Amersfoort Expo keramiek bij De Hazelaar Ramp Pompoenen Fietstocht PAGINAj; WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 Nieuwe Soester galerie: De Steenlinde WINKELKRING EURO ETALAGE WEDSTRIJD Speel mee en maak kans op een van de waardebonnen t.w.v. 50 EURO... Waarnemingen -rtfoort, Rietzangerstraat i Sden, Hamersveldseweg 22 St, Van Weedestraat 141 >t. Van Reenenweg 151-153 Antiek Proef de diverse smaken van Italiaanse olijfolie op zaterdag 13 oktober RUUD SMIT visspecialiteiten V Irukreiniger Fofo-insteekkalendei' 4 98/€2.m 2001 •■cassette" der CD-speler Fotoalbum IO 98/€5 - ifanctionele ingtafel ïïïïmmvWtf' Speciale auto- wasborstel met Van Weedestraat 149 - Soest - tel. 035.- 601 52 88 Ideaal voor feestjes en partijen! Afgelopen zaterdag was de be kende kinderboekenschrijfster Carry Slee ter gelegenheid van de kinderboekenweek op be zoek bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade. Veel kinderen, al dan niet ver gezeld door hun ouders, kwa men langs om hun boek(en) van een handtekening te laten voorzien. Dat Carry Slee nog altijd een van de populairste auteurs van Neder land is bleek wel uit het feit dat de eerste belangstellenden al drie kwartier voor aankomst van de schrijfster stonden te wachten om dat ze de eersten wilden zijn. Toen Carry tegen twee uur arriveerde stond er dan ook al een lange rij wachtenden. Gelukkig bleef ze tot half vier, zodat iedereen uiteinde lijk aan de beurt kwam. Er was de afgelopen dagen wel meer te beleven tijdens de Soester kinderboekenweek. Woensdag was het bijvoorbeeld goed vol in de bi- bliotheek/C-drie, waar een knut- selmiddag werd georganiseerd en clown Benno ook zijn opwachting maakte. Vrijdagmiddag was er de voorstelling 'Nix', waar ook veel jeugd op af kwam en zaterdag ver toonde clown Benno zich voor de jeugd in de Soesterbergse biblio theek. Veel Soester kinderen gin gen zaterdagmiddag een kijkje ne men bij boekhandel Jongerius, waarvandaan Radio Soest een spe ciale live-uitzending verzorgde. Er is nog veel meer te beleven in Soest, want de kinderboekenweek is nog lang niet om en duurt nog tot en met komende zaterdag. Vanmiddag is er een ruilbeurs in C-drie vanaf 14:00 uur; morgen (11 oktober) is er vanaf 18:00 uur in de bibliotheek/C-drie 'Patat met Polleke', waar ook de beroem de schrijver Guus Kuijer komt. Entree: 2,50 (inclusief patat!) en de kaartjes zijn verkrijgbaar bij C- drie en boekhandel Van de Ven. Zaterdagmiddag is er om 14:00 ook nog een leuke film in C-drie te zien. Carry Slee signeert tijdens de kinderboeken week. Foto: Willem van Oosten. De Soester beeldend kunstena res Nadjezjda van Ittersum tim mert de komende weken be hoorlijk aan de weg buiten Soest. Ze is het komende week einde met haar werk aanwezig in Odijk en het weekeinde daarop in Amersfoort. Op zaterdag 13 en zondag 14 ok tober (12:00-17:00 uur) is Nadje zjda met collega Ediih Rijken gast- exposant in het open atelier van Erli Esselink (Krommesteeg 1, Odijk), een woonhuis in een prachtig natuurgebied. Nadjezjda toont daar haar 'pronte keramische godinnen' en 'frivole tsarina's'. Op zaterdag 20 en zondag 21 ok tober werkt Nadjzezjda mee aan de Staalkaart-open ateliers en ga leries in Amersfoort, met een solo expositie in galerie 't Juffersgat (Kortegracht 21,11:00-17:00 uur). Daar heeft ze wat meer ruimte voor naar nieuwe werk. wok. nier zijn de pronte keramische godin nen van de partij en de frivole tsa rina's, die daar net per koets zijn gearriveerd. Daarnaast zijn Nadje- zjda's beroemde Pandora's Boxes te zien, waarvan ook grote foto's zijn gemaakt zodat er als het ware een dialoog ontstaat tussen twee- en driedimensionaal werk. Recent werkte Nadjezjda van Itter sum nog mee aan exposities in de 'Grande Arche' in Parijs en in kas teel Sypestein in Loosdrecht, als gastexposant met het Amsterdams Beeldhouwers Collectief. Wie be langstelling heeft voor een bezoek aan haar atelier in Soest kan haar altijd bellen voor een afspraak: SE6011109. Nadjezjda van Ittersum vervoert haar 'pronte keramische godinnen met plezier in haar 2 CV. Foto: Peter Bors. In het Nationaal Galerieweekend (20/21 oktober) is bij De Hazelaar beelden/sculptures aan de Bos straat 2 een expositie ingericht van zeven keramisten. Het zijn Wilma Bosland, Hilbert Boxem, Anita Manshanden, Frans Ottink, Beat rijs van Rheeden, Esther Stasse en Gertjan van der Stelt. Zij tonen hun werk onder de titel 'Sculptu raal Keramiek'. De tentoonstelling wordt op vrijdag 19 oktober om 20:00 uur officieel geopend door Hans Lutz, secretaris van de kunststichting Hazart. De tentoon stelling is overigens te zien tot 26 februari volgend jaar. De gebrui kelijke openingstijden zijn: maan dag-vrijdag 09:00-17:00 uur; za terdag 10:00-12:00 uur; zondags gesloten. De Hazelaar is in het Nationaal Galerieweekend zowel zaterdag als zondag geopend van 12:00 tot 18:00 uur. In deze tijd, waarin de wereld ge schokt reageert op de ramp in New York, moest mr. Just weer terug denken aan de nasleep van de ramp waarbij hij beroepsmatig voor de slachtoffers zou optreden. In om vang niet vergelijkbaar, maar voor de mensen die er door getroffen werden natuurlijk even zwaar. Vaak zou hem gevraagd worden hoe hij hierbij betrokken raakte. Het begon allemaal met een tele foontje op een maandagochtend, nu al weer vele jaren geleden. Een vrouw met naar hij dacht Suri naams accent belde hem. Ze had gehoord dat hij haar zou kunnen helpen. Maar ze was ziek en daar om vroeg ze of het mogelijk was dat mr. Just haar kwam opzoeken. Er lag iets in haar stem dat maakte dat mr. Just een paar afspraken ver schoof en even later was hij op weg. Nu behoort het vermogen om de weg te vinden niet tot de meest ken merkende eigenschappen van mr. Just; zeker niet als het gaat om een labyrint als de Bijlmermeer - want daar moest hij zijn - waar een ar chitect met een sadistische inslag alles in het werk gesteld heeft om mensen als hij te desoriënteren. Maar dank zij de autotelefoon wist zijn nieuwe cliënte hem na enige omzwervingen toch binnen te lood sen. Bij het opgegeven huisnummer van de flat zocht hij naar een bel die hij niet kon vinden, maar hij ont dekte dat de deur op een kier stond. Daar er op zijn kloppen niemand reageerde, duwde mr. Just de deur maar verder open. Tot zijn verba zing was het daarbinnen stikdon ker. Toen hoorde hij een zwakke stem: 'Meester Just? Komt u maar verder. Afgaand op het geluid kwam mr. Just in de kamer waar de stem van daan kwam. 'Sinds die lichtflitsen bij de ramp kan ik geen licht meer verdragen, verklaarde de stem, 'maar u vindt daar een stoel.Op de tast nam mr. Just plaats. En zo begon voor mr. Just de behandeling van deze zaak in volstrekte duisternis. Zijn ge- Foto: Aldo Allessie. dachte was eerst nog: hoe kom ik hier met goed fatsoen weer weg, maar toen zijn nieuwe cliënte be gon te vertellen raakte hij geboeid. Omdat hij geen aantekeningen kon maken kon hij niets anders doen dan aandachtig luisteren. Ze was Arubaanse en vertelde haar verhaal heel anders dan de gemiddelde Hollander dit doet aan zijn raads man. Ze begon met een tekst uit Jesaja en beschreef de ramp in bij belse termen, met voortekenen en al. Zo vernam mr. Just op een heel andere manier dan uit de kranten over de tragische gebeurtenissen die zich hadden afgespeeld. En of hij wilde of niet, hij raakte diep onder de indruk van het oprechte geloof dat uit haar woorden sprak. 'En als God het wil zal u ons bij staan eindigde ze. 'Amen, 'zei een stem achter hen. Er bleken zich namelijk nog meer per sonen in de kamer te bevinden die mr. Just, mede vanwege hun don kere huidskleur, niet had opge merkt. 'Maar ik weet nog helemaal niet of ik...begon mr. Just. Maar de familieleden begonnen hem de hand te schudden en op de schouder te kloppen, alsof hij hun zaak al gewonnen had. En achter af, als hij hieraan terugdacht, leek het wel of de gehele nasleep van deze ramp, met alle procedures, en quêtes, kamervragen in Nederland en Israël en ingrijpen van ministers uiteindelijk was voortgekomen uit die donkere kamer waar die nieuwe cliënte, van wie hij het gezicht nog niet eens kon zien, op haar manier het verhaal verteld had. Piet Blom, bij veel Soesters bekend door zijn voormalige werk als tou ringcarchauffeur, vond het prach tig om een dinerbon, aangeboden door Brasserie De Soester Duinen, in ontvangst te nemen. Hij is ook groot voorstander van het herbou wen van de Windhond. Piet: 'In Soest hoort weer een molen. Het was een onmisbaar element van de Soester agrarische samenleving.' Kitty Hallie. blij met een dinerbon, aangeboden door pannenkoekenboerderij De Smickel. 'Wij eten daar regelmatig met de kinderen.' Fotowedstrijd 'Wind' Er zijn heel wat Soesters die crea tief zijn met een camera. Dat blijkt uit de ruim 70 inzendingen voor deelname aan onze fotowedstrijd, die georganiseerd is i.s.m. alle fo tozaken van Soest. Binnenkort zul len alle ingezonden foto's worden geëxposeerd in C-drie. De ope ningsdatum van de expositie zal la ter deze maand bekend worden. Ruilbeurs De Stichting Herbouw Windhond is deelnemer aan de ruilbeurs, ge organiseerd door de Historische Vereniging Soest i.s.m. Museum Oud Soest op zaterdag 13 oktober in het Gildehuis achter de Artis- hock gebouw. Men kan er infor matie krijgen over De Windhond. Kleine steentjes worden verkocht a vijf gulden, waardoor men een 'steentje kan bijdragen' aan de her- bouwactie, en men kan Wind- hond-wenskaarten bestellen. De ruilbeurs is open van 13:30 tot 17:00 uur. Kitty Hallie van het Kerkpad heeft een goede reden om haar Wind hond-sticker op haar silobak te plakken en niet op haar auto. Kit ty: 'De auto werd verkocht - zon de van de sticker. En de bak staat aan de straatkant.' Kitty was heel De Soester Kring I Secretariaat: Jf Albert Cuyplaan 136 I ,oey Tel. 035-6017001 I Pompoenen horen bij de herfst en zaadhandelaar Ton Vreeken weet er alles van. Van daar dat hij bij Groei en Bloei er een dialezing over houdt. Een pom poen kan worden gegeten, maar ook worden gebruikt om de sfeer in huis te verhogen, bijvoorbeeld door hem uit te hollen en er een lantaarn in te plaatsen. Pompoen liefhebbers wisselen graag kennis en bijzonder zaadgoed met elkaar uit. De lezing op woensdag 17 ok tober is er een goede gelegenheid voor. De bijeenkomst begint om 20:00 uur in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg; aan niet-leden wordt 5 gulden entree gevraagd. ngn Nederlandse KmA Vereniging van H^|| Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 De laatste fietstocht van dit jaar van de huisvrouwen is vrijdag 12 oktober. Zoals altijd wordt om 10:00 uur gestart vanaf de par keerplaats tegenover paleis Soest- dijk. Bij twijfelachtig weer, S8 6017418. Op dinsdag 16 oktober is er een lezing over huis-, tuin- en keuken middelen. Die wordt verzorgd door mevrouw A. Tieleman. Deze bijeenkomst vindt plaats in ont moetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat en be gint om 14:00 uur. BLOEI es Koninklijke Afd. SOEST Vindt U ook dat4 de Windhond' rond moet? Wilt ud onateur of begunstiger worden? Ofophndere wijze hel pen, bijvoorbeeld als vrijwilli ger? Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stich ting 'De Windhond', Antwoord nummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op www.windhond.nl Sien O verduin (l.) van De Wind hond ontvangt de cheque van 1000 gulden uit handen van Renée v.d. Horst van 't Vaarderhoogt. najaarszonnetje werd de opbrengst van de verkoop van de gewilde plant met dank in ontvangst geno men. Harm Heinen: 'Het Vaarder hoogt draagt het Soester gebeuren een goed hart toe. We moeten zui nig zijn op onze historie. Dat is niet alleen een taak van particulie ren, maar ook van de overheid.' Tuincentrum 't Vaarderhoogt en de Soester tuinliefhebbers: be dankt! 0,Dierenverzorgster Irmgard van De Vrije Teugel knipt de nagels van een konijn dat is meegebracht door een eisje. In het kader van dierendag mochten kinderen mderdag een (knagend) huisdier meenemen naar het te. Op de totaal vernieuwde afdeling len. U krijgt vakkundig advies, eventueel iers voor een snelle perfecte afwerking, ielman en sfeervol bij u thuis! kinderparadijs om de nagels te laten afknippen. Ook konden ze zich aan het Vedelaarpad laten schminken als hun favoriete dier. Foto: Soester Courant Simon Bakker komt maandag 15 oktober waarnemingen verrichten bij PASO. Hij doet dat aan de hand van voorwerpen, vanaf 20:00 uur in het Vriendschap-gebouw aan de Nachtegaalweg. De entree bedraagt 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor anderen. De hele zomer heeft men vrolijke Vlijtige Liesjes kunnen kopen bij Tuincentrum 't Vaarderhoogt. In verband met het Windhond-actie jaar, heeft Tuincentrum 't Vaarder hoogt 10% van ac veiKuopprijs van elk verkocht Vlijtig Liesje be schikbaar gesteld voor de Wind hond. Hoeveel Vlijtige Liesjes hebben gebloeid in de tuinen in en rond Soest? Heel veel. Zaterdag j.1. overhandigde pr-boegbeeld Renée van der Horst van het Vaar derhoogt onder toeziend oog van directeur Harm Heinen een che- quef van duizend gulden aan Sien Óverduin van het Windhondbe- stuur. Gefêteerd door een lekker Adv./AIGI 'Dut artikelen verkopen wij lij Modlen zij ondanks zorgvaldige f Ie snel lijn uitverVochl, dan vrognn *5 hiervoor begrip. 5e verpakking van dt a/gebeeMe ariir leg knnnea afwijken. Zet- eg dmklauten zijn Wie meer te weten wil komen over antiek doet er goed aan woensdag 17 oktober naar de zaal van de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan komen. Daar steekt kunsthisto- icus en museumconservator P.W. ichipper uit Tiel om 10:00 uur van /al over dit onderwerp. Hij doet at op uitnodiging van de Soester Kring die een entree van 5 gulden heft. Bezoekers kunnen na de dia lezing en de pauze hun eigen klein antiek laten keuren door Schipper, mits ze dat om 9:30 uur inleveren. De zaal is bereikbaar vanaf de par keerplaats aan de Pieter de Hoog- hlaan. Zoals bekend houdt de landelijk en ook internationaal befaamde advocaat mr. Bob van der Goen kantoor in Soest. Zijn praktijk kent natuurlijk ook kleine, menselijke gebeurtenissen die niet direct in het nieuws komen, maar toch ver meldenswaard zijn. Hierover schrijft hij in zijn maandelijkse co lumn in de Soester Courant. effectieve reiniging van auto's, iren, plavuizen etc. loog watertransport, co. 540 liter per ihi automatisch stopsysteem instelbare druk van 60 - 130 Bar watertemperatuur tof max. 60" C een hoog pres- p/stuk Het is een grappige samenloop pn omstandigheden: de oude jarage in het voormalige koets huis aan de Lindenlaan te Soest ondergaat een metamor- bse. Over niet al te lange tijd om precies te zijn zondag 14 oktober om 15:00 uur - opent alerie De Steenlinde haar Boorten voor het kijk- en koop lustig publiek. f/elen zullen vergeten zijn dat het jpand vroeger dienst deed als taxi standplaats en garage, en dat het pe afgelopen 20 jaar slechts in ge- jbruik was als opslagruimte. Het openen van de poorten wordt wel heel letterlijk genomen, want de oude grote garagedeuren zijn ge bleven en voorzien van een mooie nieuwe laklaag. De gereedschap borden en de persluchtleidingen Fhebben plaatsgemaakt voor op- Ihangsystemen en speciale schilde- Irijverlichting. Het aanbod van de I galerie zal variëren van schilde- rijen, etsen en tekeningen tot kera- Imiek, bronzen, beeldhouwwerk, I glas en bijzondere foto's. De galeriehouder in spe, Ron ■Geurs, komt uit Bussum en was I voorheen garagehouder en Volvo- p dealer in Amsterdam en Almere- IStad. Vandaar dat zijn naam een |bekende klank heeft in de omge ving van Amsterdam en het Gooi, Fen achter op menige Volvo treft iien nog zijn naamstickers aan. Door zijn interesse in hedendaag se kunst in het algemeen en kun stenaars in het bijzonder heeft hij de stap gezet om het wat rustiger aan te doen en zijn energie te stop- jost 4-weg-luidsprekersysteem 19 voor- mmeerbare zenders hoofdtelefoonaari- i antenne pen in deze nieuwe uitdaging. 'Ik heb dan wel geen kunsthistori sche opleiding genoten, maar mijn gevoel voor commercie en de ma nier van omgaan met mensen zul len een goede combinatie vormen met de liefde voor kunst en vorm geving. Door jarenlang te verzame len heb ik een goed gevoel gekre gen voor kwaliteit. De naam van de galerie - De Steenlinde - is ook zorgvuldig gekozen en verwijst zo wel naar de Lindenlaan als naar de klassieke oudheid; zij stamt uit een oude Griekse legende. Volgens dat verhaal schiepen de goden de lin deboom uit een nimf. Haar naam was Phiiyra en ze was zo mooi dat Kronos, de jongste zoon van He mel en Aarde en de vader van Zeus, verliefd op haar werd. Om aan het wakend oog van Rhea, zijn echtgenote te ontsnappen, veran derde Kronos Phiiyra en zichzelf in paarden. Het resultaat van hun minnekozen was de centaur Chi- ron, een wezen dat half man half paard was. Phiiyra was zo ontzet over het uiterlijk van haar zoon dat ze de goden smeekte haar in een boom te veranderen, een bede die werd verhoord. De boom is straks als object terug te vinden aan de gevel van de ga lerie. De opdracht voor dit object is gegeven aan de bekende Bus- sumse kunstenaar Manja Hazen berg. De nieuwe galerie heeft een goe de ligging met eigen parkeerplaat sen en is uitstekend bereikbaar via de Van Weedestraat en station Soestdijk. Voor de bezoekers van de bekende galerie en beeldentuin De Hazelaar (Bosstraat) is het Je Soester Galerie Wind is dit aar op de Art Twente 3 in fïengelo aanwezig met schilde ken van Claudia Tebben (D.) èn Christophe Meniager (Fr.) |n met beelden van David Lo- an (V.S.). Het concept van Art wente, de beurs voor heden- aagse en moderne kunst, blijkt zeer goed aan te slaan. David Logan, Celtic, marmer, h. 165 cm. donderdag t/m zondag 13:00- 17:00 uur. slechts één halte verder met de trein naar De Steenlinde voor de completering van een dagje uit. Op de eerste expositie worden gouaches en olieverfschilderijen getoond die gemaakt zijn door Aaldrik Harkema uit Hoogeveen, en beelden van dieren in steen, marmer en brons van Fiona Zon dervan uit Haarlem. Beide kunste naars hebben een atelier in Am sterdam. De opening wordt op 14 oktober verricht door de Amster damse dichter/schrijver Rein Bloem en de tentoonstelling is te bezoeken tot en met 15 december. De openingstijden zijn: donderdag t/m zondag 13:00-17:00 uur; vrij dagavond is het koopavond tot 21:00 uur. Afm.: 31.8 x 30 x 6 cm p/stuk digin te klappen^ It/minium frarne met afwasbaar wateraf- coating. Afmeting uit- 298x80x60 cm. I ingeklapt: 3x11 cm. jok de derde editie kenmerkt zich [por hoge kwaliteit en een breed inbod. Het strenge selectiebeleid irgt ervoor dat de beurs zich blijft iderscheiden van andere initiatie- Jen en waakt ervoor dat te veel van hetzelfde is te zien. Inmiddels iat Art Twente bekend als ver- ïuwend en kwalitatief hoogwaar- lig. Collectioneurs, zowel zakelijk als privé, maar ook de particulier die zo nu en dan kunst aanschaft, kopen hier vertrouwd hun kunst. In een ruim opgezette beurs toont een vijftigtal internationale galeries het werk van hun kunstenaars. Art Twente duurt van 12 t/m 16 oktober, 11:00-18:00 uur, Expo- :nter Hengelo, Al afslag 30. formatiefolders en kortingskaar ten zijn af te halen bij Galerie Wind, Steenhoffstraat 6; open: Werk van Aaldrik Harkema, te zien in De Steenlinde.

Soester Courant | 2001 | | pagina 16