kpiïkë PWat de pot schaft': uitkomst oor wie niet alleen wil eten 'Hang je jas op' geopend arttöhocK Vespers in Open Hof MUcLhagt De maat is lol rrio Pantoum zondag in [uziekkring Eemland Vespermuziek Monteverdi gespeeld door Quintessens Natuur Nabij de BESTE spareribs PAGINA 21 Volksdansinstuif \2[ 4 WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 Initiatief voor 'aanschuifmaaltijden' Snelheidscontrole SOESTER COURANT Open atelier Expositie tot 24 oktober in Artishock Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Bloesemremedies IVN-wandeling in Buitenzorg Gordelcontrole fii\ Wereldwinkel mqomzAAK Wenskaarten 1VN Eemlano. v*rerej(ng Ur tuvonMnng van hal naumf- au mtaiMiel. H «da'ing van hal londaOjK Injllluiil vu» Natwirbascharmlngsaducatia IVN. H Na 18 jaar succesvol in Zeist nu ook in Soest Afhaalcentrum voor naar men zegt Geopend woe. t/m zo. van 16.30 tot 21.30 uur Burg. Grothestraat34, Soest U kunt ook telefonisch bestellen: 035 - 602 92 43 Op zondagmiddag 14 oktober wordt in De Open Hof te Soest weer een oecumenische ves perdienst gehouden, de eerste in dit seizoen. Centraal in deze vespers, waarmee in 1995 op initiatief van de Raad van Ker ken een begin is gemaakt, staat de kerkmuziek uit de schat der eeuwen. De vespercantorij onder leiding van de Soester kerkmusicus Jean Telder speelt hierin een belangrij ke rol. Het gesproken woord blijft beperkt tot lezingen (bijbelgedeel ten, gedichten) en gebeden. Inhou delijk gaan de vespers uit van een bepaald thema. Voor 14 oktober is dat de afsluiting van de grote bij bels-joodse gedenkdagen in het najaar: Simchat Tora. De joden vieren dan het feest van de Tora, de 'vijf boeken van Mozes' die ge zien worden als een godsgeschenk en wegwijzer voor het leven. Het hoort tot de joodse traditie om op dit feest juichend en zingend rond te lopen met de Tora-rollen in de armen. In de kerk zijn de joodse najaarsfeesten (Nieuwjaar, Grote Verzoendag, Loofhutten) wegge raakt, maar er gaan de laatste tijd stemmen op om ze op een passen de wijze mee te vieren. Verantwoordelijk voor de vespers in Soest is een werkgroep die alle organisatorische en inhoudelijke taken op zich neemt. De cantorij houdt twee repetitieavonden voor afgaande aan de vespers. Als solo- werk zingt ze op 14 oktober een moderne zetting van het Magnifi cat (Lofzang van Maria) van de Britse componist Grayston Ives. Zoals gebruikelijk wordt voor de andere vaste onderdelen (gezon gen psalmengebed, liederen rond de lezingen, avondlied, gezongen Onze Vader) geput uit de regulie re liedbundels en liturgische uitga ven. Aanvang: 17:00 uur. De volgende vespers dit seizoen in De Open Hof zijn op 9 december, 10 fe bruari, 14 april en 9 juni. De volksdansvereniging Terpsicho- re organiseert op vrijdagavond 12 oktober een internationale dansin- stuif, geleid door Wim Feddes. Hij is docent in Gorinchem e.o. en geeft internationale dansles, maar is ook in Israëlische volksdansen gespecialiseerd. De avond duurt van om 20:00 uur tot 23:00 uur. Het adres is Spinetpad in de wijk Zielhorst te Amersfoort, bij het Middelpunt. Kosten: 10,00 voor niet-leden; voor leden 7,50. Zaalschoenen verplicht. Informa tie: Henny Kentie, ©0346-352637, b.g.g. Wil VerweiL 88033- 4551566. J I VERKOOP i, Leestraat 31a, Tel. 035-5413000. ieuwbouw BV ;g 28-30, jm. 0/0800-3313131. Be belangstelling moet nog n-oeien, maar dat er behoefte ^an is, daar twijfelen Etty Ha- ringsma en El de Groot - ini tiatiefnemers van 'aanschuif- naaltijden' onder het motto I'Wat de pot schaft' geen mo- nent aan. Er moeten in Soest (legio mensen zijn die het al- [leen-eten helemaal niet leuk vinden en graag gezelschap hebben bij de maaltijd. Dat is in elk geval de bedoeling jvan 'Wat de pot schaft'. De 'aan- [schuifmaaltijden' worden verzorgd door Etty in haar woning aan de Steenhoffstraat 11B, waar ze sinds ivorig jaar ook al Bread Break- Jfast biedt onder de naam 'Hadas- Isa'. Het gaat bij de aanschuifmaal- ■tijden niet om exquise drie- of viergangendiners, maar om gewo- Ine, smakelijke maaltijden -'boe renkool met een slavink bijvoor beeld, met een bakje vla toe, maar misschien ook wel eens ijs met warme kersen', aldus Etty, die vooral van 'gewoon' koken houdt. Ze bepaalt elke dag opnieuw het menu, en dat hangt in het alge meen af van wat er te krijgen is en waar ze zelf zin in heeft, zoals de meest huismoeders het vermoede lijk ook doen. 'Maar ik ben best flexibel,' voegt ze eraan toe. Op de eerste dag verraste ze haar 'meeë- ters' bijvoorbeeld met witlof met ham en kaas, kippensoep en een hamlapje. 'Alleen eten is nooit leuk,' zeggen Etty en El, die elkaar al jaren ken nen en allebei 'singles' zijn. Ze zijn ervan overtuigd dat er meer men sen in Soest zijn die 's avonds met frisse tegenzin in hun eentje aan tafel gaan, omdat ze - om welke reden dan ook - geen partner heb ben. 'Er zijn bijvoorbeeld mensen Etty Haringsma (l.) en El de Groot, het duo achter 'Wat de pot schaft'. Foto: Soester Courant waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST die pas alleen zijn komen te staan, of vrouwen van wie de man dagen lang voor zijn beroep van huis is, of mensen die de sleur van het al leen-eten willen doorbreken. Dan is zo'n initiatief als dit echt een uit komst, denken we, al is het maar voor een paar weken of maanden, en misschien maar één of twee keer in de week...' Ze ziet de aan schuifmaaltijden ook als een vorm van omzien-naar-elkaar. 'Als je al leen staat ga je niet zo makkelijk in een restaurant zitten eten'. Huiselijkheid Het gaat de initiatiefnemers dus vooral om een stukje gezelligheid en huiselijkheid, met een maaltijd die wat méér voorstelt dan de ge middelde horeca-dagschotel. De deelnemers aan de aanschuifmaal tijden - bij voorkeur geen rokers, tenzij ze naar het balkon willen uit wijken - betalen per maaltijd 22,50, wat volgens Etty in elk geval enigszins een drempel in houdt tegen wat al te buitenissige types. 'Wat de pot schaft' is beslist géén opvanghuis, en trouwens ook géén dating-service, benadrukt ze. Wie wil mee-eten met 'Wat de pot schaft' - er is plaats voor maximaal zes gasten - moet dat vóór 's mor gens 10:00 uur laten weten aan Etty Haringsma: 886017443 of 06- 17226090. Desgewenst zorgt El de Groot voor het vervoer (mits bin nen Soest), als mensen zelf niet over een auto beschikken. Daar voor wordt dan een bedragje van 7,50 in rekening gebracht. Een leeftijdsgrens is er niet. 'Maar je moet hier wel de trap op kunnen...' De politie heeft op donderdag avond een snelheidscontrole uitge voerd op de Koningsweg. Tijdens de controle werden 376 bestuur ders met hun voertuig gemeten door de radarapparatuur. In totaal bleken 60 bestuurders zich niet te hebben gehouden aan de maxi mumsnelheid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was 73 km per uur. Alle overtreders zullen binnenkort een bekeuring in de brievenbus vinden. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Op zondag 14 oktober organiseert de tekenclub van Artishock weer een open atelier. In deze over het algemeen zeer sfeervolle sessies staat deze middag het model Ger- rie centraal. Om de sfeer nog ver der te vervolmaken speelt ze tij dens het model staan fagot. Bij de warme klanken van dit mooie in strument kunnen tekenaars en schilders hun eigen techniek toe passen. Ervaring is overigens niet nodig. Er zijn voldoende deskun digen aanwezig om vragen te be antwoorden en deelnemers zono dig op weg te helpen. De enige voorwaarde is dat iedereen zijn ei gen teken- of schildermateriaal meeneemt. Een potlood en een velletje papier kunnen overigens al voldoen om een eerste ervaring met modeltekenen op te doen. Tij dens de pauze kan bij een drankje worden gepraat over de resultaten en vorderingen. De tekenclub van Artishock hoopt dat vele nieuwe belangstellenden en ook oud leden van de werk groep zich laten zien. Kijken mag ook om te zien hoe modeltekenen er in de praktijk aan toe gaat. Het open atelier is in het Artis- hockgebouw aan de Steenhoff straat 46 op zondagmiddag 14 ok tober, van 12:00 tot 14:30 uur. Ie dereen is welkom. De toegang is gratis en van tevoren opgeven is niet nodig. Maandag 15 oktober 'Chunhyang' Gekleed in traditioneel wit vertolkt een hedendaagse zanger het acht- tiende-eeuwse Lied van Chun hyang, dat gaat over twee jonge mensen die smoorverliefd zijn op elkaar. Zij is de onwettige dochter van een courtisane, hij de zoon van een provinciegouverneur. Dat standsverschil is voor het stel geen belemmering om, in het geheim, te trouwen. De jonge bruidegom ver trekt voor enkele jaren naar Seoul om te studeren. Ondertussen komt er een nieuwe gouverneur naar de provincie, een ware rokkenjager, die naar feodaal gebruik de kers verse bruid opeist als zijn courtisa ne. Haar weigering veroorzaakt een hoop ellende. Met de terug keer van haar echtgenoot komt het drama aan zijn eind. De zanger brengt het verhaal in de pansori- techniek, een eeuwenoude, hoogst gestileerde verteltrant. Hij decla meert het verhaal, danst het, ac teert het, zingt het met een karak teristiek vibrato, vanachter zijn middenrif. Muzikale begeleiding komt van een pukspeler op zijn dubbele trom, de puk. Regisseur lm Kwon-Taek registreert het op treden, en toont ook het soms ademloos, soms heftig meelevend publiek. Hij laat de sage tot leven komen door de pansori-zanger te onderbreken met kleurrijke tafere len uit het oude Korea. De came ra springt heen-en-weer, van het moderne theater naar de achttien- de-eeuwse 'realiteit'. De stém van de zanger blijft en geeft commen taar bij die flash backs. West-Eu- ropese toeschouwers zullen wel enige tijd nodig hebben om te wennen aan het geluid van de ver teller, maar wie dat wil zal meege sleept worden door deze traditio nele vertelkunst uit een andere cul tuur. Regisseur lm Kwon-Taek is m Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Een van de cursussen op het ge bied van gezondheid bij de Volks universiteit is de cursus Bachbloe- semremedies. Bloesemremedies vormen een natuurlijke behandel methode die gemakkelijk is toe te passen, zonder bijwerkingen en goed te gebruiken in combinatie met andere medicijnen. Bloesem remedies werken, net als andere vormen van natuurgeneeswijzen, door het individu te behandelen en niet de kwaal of een symptoom van de kwaal. In deze cursus ko men vooral de Bachbloesems, ge noemd naar de arts/homeopaat Edward Bach, en de Nederlandse bloesemremedies aan de orde. De docente, mevrouw Guus Kruis, zal met de cursisten nagaan wat de mogelijkheden van de bloesemre medies in bepaalde gevallen zijn. De cursus bestaat uit zes lessen. Aanvang van de cursus: dinsdag 30 oktober, 19:00-20:30 uur. Cursusprijs: 80,00 (inclusief les materiaal). Creatief denken Gebeurt het u ook wel eens dat u urenlang nadenkt en iemand an ders zo maar even met een passen de oplossing komt? Einstein kreeg zijn meest lumineuze ideeën ge woon tijdens het wandelen. De mens denkt in patronen en heeft de neiging dezelfde patronen van denken eindeloos voort te zetten. Op school wordt geleerd logisch en analytisch te denken. Daarmee worden bestaande denkpatronen in stand gehouden. Voor creatief denken is verbeeldingskracht no dig. In de workshop Creatief den ken wordt spelenderwijs geleerd op een nieuwe manier naar oude dingen te kijken. Er wordt inge gaan op de verschillen tussen de linker en de rechter hersenhelft en onderzocht wordt hoe het logische verstand gecombineerd kan wor den met intuïtie, creativiteit en ver beeldingskracht. Tijdens deze workshop wisselen theorie en praktische oefeningen elkaar af. Datum en tijd van de workshop: zaterdag 3 november, van 10:00- 16:30 uur. Kosten: 85,00 (inclusief reader). Voor informatie, inschrijving en aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ©6022195, e- mail: vu-soesl@csnet.nl. Ope ningstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woensdag en donder dag 10:00-13:00 uur. IVN-Eemland organiseert op zon dagmiddag 14 oktober in Baarn een natuurwandeling op het scou tingterrein 'Buitenzorg' aan de Amsterdamsestraatweg, pal naast (boszijde) Kasteel Groeneveld. De start is om 14:00 uur op het par keerterrein aan de Ravensteinse- laan In dit natuurbos kunnen de deelnemers de resultaten van het in 1988 gestarte project bosomvor- ming bewonderen, naast de vele bomen en paddestoelen. Informa tie: ©6018551. Op zaterdag 13 oktober zal om 20:00 uur onder auspiciën van de Stichting Kerk Cultuur Oude Kerk Soest in de Oude Kerk een bijzonder concert be ginnen. Te horen is vespermu ziek van Claudio Monteverdi, uitgevoerd door het voor deze gelegenheid uitgebreide Quin tessens. Dit semi-professionele ensemble, dat al eerder met succes een con cert gaf in de Oude Kerk, is opge richt in 1992 en bestaat uit een vaste kern van vijf vocale solisten. Zij kennen elkaar van het koor van de Nederlandse Bachvereniging, dat onder meer de jaarlijkse uit voering van de Mattheüs-Passion in Naarden verzorgt. Het repertoi re bestaat vooral uit vijfstemmige muziek uit de tijd rond 1600. Voor deze gelegenheid is Quintessens uitgebreid tot een ensemble met zeven zangers, twee violen, cello, orgel en klavecimbel. Claudio Monteverdi, die kapel meester was aan de San Marco in Venetië, publiceerde in 1610 zijn eerste bundel met 'nieuwe' vesper muziek. Later, in 1643, heeft hij opnieuw een dikke bundel kerk muziek uitgegeven, de Selva mora- le e spirituaie, en postuum werd nog zo'n verzameling uitgegeven, de Messa, Salmi, Letanie van 1650. Het leeuwendeel van de muziek in beide bundels is be stemd voor vesperdiensten. Daar bij zijn vooral psalmen getoonzet die te gebruiken zijn bij veel grote feesten in het kerkelijk jaar. Ont brekende delen werden of grego riaans gezongen, of vervangen door 'motetten' met algemeen bruikbare teksten. Ook konden delen worden vervangen door in strumentale 'canzoni' en sonates. Monteverdi's muziek is fascine rend: afwisselend virtuoos, majes tueus, lyrisch, intiem, en soms zelfs erotisch. Op deze wijze heeft het Quintessens voor de Vespers van Allerheiligen keuzen gemaakt uit de beschikbare muziek van Mon teverdi. Naast psalmzettingen voor grote bezetting staan onder ande re ook motetten voor één of twee stemmen en sonates voor één of twee violen van Monteverdi's tijd genoot Cima op het programma. Voorafgaand aan het concert, op dinsdag 9 oktober om 20:00 uur, geeft Rens Bijma van Quintessens een inleiding over Monteverdi's vespermuziek. Aan de hand van beelden en geluidsfragmenten wordt ingegaan op getijden, ves pers, gregoriaans, Monteverdi en zijn vespermuziek. plaats: De Deel, schuin achter de Oude Kerk. in het Westen vooral bekend met 'Sopyonje' uit 1993. Zijn 'Chu- nyang' is de zeventiende verfilming van dit volksverhaal, een Koreaan se versie van het Romeo en Julia verhaal, dat hier symbool staat voor respect voor de vrouwelijke waardigheid, voor een protest te gen verdrukking van vrouwen, en tegen klassenongelijkheid. Maandag 15 oktober; aanvang 20:30 uur; entree 10,00; CJP/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, ©6019577. Zaterdag 13 oktober Jazzfenomeen Sean Bergin in Artishock De winnaar van de VPRO/Boy Edgar prijs 2001 komt zaterdag 13 oktober naar de Steenhoffstraat. Met het Sean Bergin Kwartet heeft Artishock een topper met een heel eigen sfeer in huis gehaald. De groep bestaat uit Sean Bergin, saxofoon, Curtis Clark, piano, Jacko Schoonderwoerd, bas, en Victor de Boo, drums. Leider Sean Bergin is geboren in Zuid Afrika. Hij begon zijn car rière in de Blue Note Club in zijn geboorteplaats Durbin. In het door rassendiscriminatie verdeelde Zuid Afrika speelde daar illegaal een muzikantencollectief van zwarte en blanke musici. Hier werd hij beïn vloed door ervaren spelers als Fat Mashakisa en Dick Xhosa. Later speelde hij in Kaapstad samen met top saxofonist Winston Manhunku'N'gosi. Om Zuid Afri ka te ontvluchten verhuisde hij in 1973 naar Londen, daarna naar de Verenigde Staten om zich in 1976 te vestigen in Amsterdam. In die tussenliggende periode trad hij op met mede vluchtgenoten als Louis Mohoto, Dudu Pukwana en Chris McGregor. Via het BIM-huis ontmoette hij veel Nederlandse muzikanten en speelde hij in vele groepen met onder andere Misha Mengelberg, Han Bennink, Willem van Maanen, Tristan Honsinger en Ernst Reijziger. Begin jaren '90 keerde hij enkele malen terug naar Zuid Afrika voor korte tournees. Tegenwoordig speelt hij met zijn eigen groep My Own Band (MOB). Het repertoire bestaat voornamelijk uit eigen composities van Sean Bergin. Daarnaast treedt hij op met onder meer Trio San Francisco, Andaband en Tristan Honsinger. Het concert begint op zaterdag 13 oktober om 21:00 uur in Artis hock aan de Steenhoffstraat 46. De entree is f 15,00; voor leden 12,50. Sean Bergin. Foto: Alexandra de Groot In de sfeer van vallende blade ren, eikels en kastanjes naar de Steenhoffstraat. Daar was op zaterdagavond 6 oktober de opening van een in deze tijd van het jaar passende expositie in Artishock. 'Hang je jas op', van de cursisten van Marian van Zandvoort, was liet thema. Een expositie met een eigen sfeer en goed niveau door deelnemers die hun werk eigenlijk liever snel in een map stoppen. Toch ont stond er op een gegeven moment de wens om de werken van elkaar te bekijken. Hoe kan dat beter dan door een gezamenlijke expositie te organiseren in Artishock? Bij de opening stond Marian spontaan boven op de tafel midden in de ex positieruimte. Zij is op verzoek zo'n vijf jaar geleden begonnen met lesgeven. Mensen vonden dat zij zulke leuke dingen voor haar raam had staan en wilden ook wel zoiets maken. Momenteel geeft Marian twee dagen per week cur sus aan liefhebbers, zowel jongeren als 50+. De rest van de tijd be steedt zij voor zichzelf: kunst en familie. Haar achtergrond van theatervormgeving en decorbouw is terug te vinden in de aankleding van de expositie zelf. Sfeervolle combinaties van jassen, doeken en teken- en schilderwerken maken de ruimte tot een aangenaam ge- Op de Koningsweg is vorige week een gordelcontrole gehouden. De politie heeft 64 automobilisten ge controleerd, waarvan vier inzitten den de klos waren. Zij kregen een bekeuring voor het niet dragen van een autogordel. heel. Typerend voor haar oog voor detail was dat alle deelnemers een badge met naam droegen. De cursisten zijn zeer enthousiast over de lessen van Marian. Een van hen: 'Zij vraagt de meest vreemde dingen van ons. Aan het eind van de les zien we waar dat toe kan leiden. Wij leren diverse technieken, van tekenen tot wasco en olieverf.' Een deelneemster her innerde zich dat ze van een prop papier als stilleven na enig worste len en een theepauze tot een teke ning van een naakte vrouw kwam. Cees Weverink, die bescheiden op een stoel ging staan, dankte haar namens de cursisten. In haar erva ring blijft, dat vooral het leren wer ken met verschillende technieken typerend is voor de lessen, een uit daging elke keer opnieuw. Joop Verhoef heeft de uitnodigin gen voor de avond gemaakt. Hij is wekelijks zeer actief bij V. V. Hees: 'Mijn vrouw de kunst, ik voetbal. Dat past uitstekend in de veelzij digheid die Artishock nastreeft. Velen voelen zich hier cultureel thuis. Voor enkele deelnemers was de kennismaking met Artishock een aangename verrassing. Het huisor kest Perron 5B zorgde opnieuw voor een voortreffelijke omlijsting. De band genoot van de grote op komst en speelde met extra ple zier. Het Artishockcafé was weder om een centrum van gezelligheid. Marian was uiterst content met de expositie. Zij heeft met haar olie verfschilderijen al diverse exposi ties in het land gehad. Met 'Hang je jas op' laten haar over het alge meen bescheiden cursisten zien wat ze in huis hebben, een evene ment dat een vervolg verdient. Het Open Atelier op zondag 14 okto ber is voor iedereen een mooie gelegenheid om kennis te maken met de tekenclub van de culturele vereniging. De expositie is nog te zien tot en met 24 oktober aan de Steenhoffstraat tijdens de gebrui kelijke openingstijden, of na over leg met Semmy Prinsen, ©6019577. 3p zondagmiddag 14 oktober, anaf 15:00 uur, zal het Trio hntoum optreden bij de Mu- dekkring Eemland in Holiday jïnn Soestduinen Royal Pare. [Trio Pantoum bestaat uit pia nist Maurice Lammerts van Bueren, violiste Frederieke jSaeys en cellist Pepijn Meeuws. Deze drie jonge musici ontmoetten [elkaar op het Koninklijk Conser- (atorium te Den Haag. Het trio Jyordt gecoacht door o.a. Peter Brunt (Osiris Trio). 'Pantoum' is een van oorsprong Maleisische dichtvorm en tevens de titel van het tweede deel van het beioemde Ipianotrio van Maurice Ravel. Dat werk wordt op 14 okcober ook uit gevoerd. daurice Lammerts van Bueren (1972) behaalde zijn diploma uit- jvoerend musicus bij Tan Wijn aan het Sweelinck Conservatorium te \msterdam en studeerde kamer muziek bij Mila Baslawskaja. Hij won eerste prijzen op het Prinses Christina Concours en het Stein- Iway Concours. Op dit moment is Maurice als correpetitor verbon- jden aan het Koninklijk Conserva- torium in Den Haag. Hij is bege- I leider van violiste Sonja van Beek en werkte als kamermusicus samen f met Theo Olof en Herman Kreb- I bers I Frederieke Saeys (1979) studeert bij Jaring Walta aan het Koninklijk Conservatorium. Zij won prijzen bij de Iordens Viooldagen, het Prinses Christina Concours en in 2001 de Vriendenkrans en de tweede prijs van het Oskar Back I Concours. Frederieke was concert meester van het. Nationaal Jeugd orkesten maaitte met Igor Roma (piano) een kamermuziektournee door Zuid-Afrika. Pepijn Meeuws (1974) studeerde achtereenvolgens bij Jean Decroos en Dmitri Ferschtman aan het Ko ninklijk Conservatorium, waar hij zijn studie in juni 2001 afsloot. Hij volgde cursussen bij o.a. Uzi Wie zei, Steven Isserlis en Frans Hel- merson en in kamermuziekver- band bij Rostislav Dubinsky (Bor- odin Kwartet). Als solist trad Pe pijn op met o.a. het Symfonie Or kest van het Koninklijk Conserva torium, het Philips Symfonie Or kest en het Nijmeegs Studenten Orkest. Tevens was hij solocellist van het Nationaal Jeugdorkest en speelt hij regelmatig in het Doelen en Schönbergensemble. Het programma start met het Pia notrio nr. 5 op.70.1 (Geister-Trio) van Beethoven. Vervolgens zal het Circulo op. 91 van Joaquin Turina worden gespeeld. Na de pauze zorgt het schitterende Pianotrio in a kl. t. van Maurice Ravel voor een magnifieke afsluiting. Doelstelling van de Stichting is om, voor haar inmiddels 170 vrienden, klassieke muziek van ni veau te brengen, waarna er onder het genot van een drankje met el kaar en de musici kan worden na gepraat. Holiday Inn verzorgt voor geïnteresseerden na afloop van het glaasje wijn een echte Classic Eng- lish High Tea. Voor reservering kan men bellen: ©6017388 of 6037804. Kaarten kosten voor niet-'vrienden' f 20,00, incl. een glaasje wijn. I OS SR Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Het Trio Pantoum: Frederieke Saeys, Maurice Lammerts van Bu eren en Pepijn Meeuws. Geboorte, huwelijk, een jubileum, geslaagd, ziek, condoleance. Een kaart sturen met welgekozen woor den is zeker voor degene die de kaart bij zo'n gelegenheid of ge beurtenis ontvangt heel belangrijk. In de Wereldwinkel kan men voor deze gelegenheden zeker een ge schikte kaart vinden. Goed is het te bedenken dat het voor de makers(maaksters) van de verschillende kaarten heel belang rijk is dat hun kaarten gekocht worden. Ze zijn er uit verschillen de landen: batikkaarten uit Bang ladesh, Indonesië en Sri Lanka; bananenbladkaarten uit Ethiopië en Haïti; kaarten van geschept pa pier uit Sri Lanka en Indonesië. De kerstkaarten zijn er ook al; ze zijn zeker de moeite waard. Uit het 'stalenboek' kan iedereen vast wel een keus maken. Kom eens kijken! De Wereldwinkel is open op maandag 13:00 -17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur; ©6028132.

Soester Courant | 2001 | | pagina 20