m Verhuur J PROGRAMMA - OVERZICHT Dol huüïT ssau 'De Soester' is blij met overname Daewoo Unicef-kaartverkoop voor Kersten nieuwjaar WOENSDAG kTqktqbER 2001" PAGINA 24 Makelaars 199.436,-k.k. 'TE KOOP :SUNITS tORUNITS SOESTER COURANT PAGINA 25 Meningen van lezers! Sieuweweg Dierenlief Dierenleed Amivedi zoekt medewerker lingo Creatieve Vereniging Soest Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 ^Burgerlijk^tandJ| Muziek in Utrecht Er komt nóg een poëzieconcert! De lopers van de week KERKDIENSTEN Veiling bij Baarns kringloopcentrum Bekende tekst Disco X-change ZWEMMEN Clubrecord MEDISCHE DIENST Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Autofabriek naar General Motors Poëzieavond PVO-tamboers naar topconcours Ruim 28 mille Vogelopvang en Dierentehuis Bach-Ensemble geeft concert Soester valt van fiets (ff*) tandtechnisch laboratorium L-7 SCHRAVEMADE B.V. Vrijwilligers voor stand gevraagd "E op meer keuze in occasions? Vluchtelingen Van Dolderex Spaans klassiek Het Soestgevoel Begrotings behandeling Trees Nelissen Duurtwinkelcentrum feervol uitgebouwde met achtertuin op het ng: entree, hal, toilet, '.v. houten vloer, serre i naar de zonnige tuin, iwapparatuur, ruime iiting wasmachine, •kamers, vernieuwde ie en vaste wastafel, rgzolder. De woning is beglazing, verkeert in d. De luxe van winkels in 1 toch niet in een druk r optimaal aanwezig! I in overleg, vlak: 138 m2. traat 93 3743 BP Baam 15 fax (035) 542 34 45 tlocatie kleinschalig indus- an 8 reeds verkocht afritten A28 (Amersfoort- ca. 125 m2 kantoor en i op eigen terrein v.o.n. excl. btw per unit per jaar, excl. btw yweg 23-25 e begane grond renoveerd, op zichtlocatie m afritten A28 (Amersfoort- I op eigen terrein <s 1 januari 2002 s bespreekbaar .965,- per maand, excl. btw Verkoop Verhuur Reparatie van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg37b -Tel.6019589 /orige week deed de Soester Cou- ant uitgebreid verslag van de pro- ilemen rond het verkeersbordje iat bij de afhaalchinees op de Jieuweweg voor de scherpe punt n de stoeprand moet waarschu wen. Volgens het verslag zou al- een bij dit paaltje de stoeprand jeschadigd zijn. Niets is echter ninder waar. Ik heb alle elf hoek- >unten tussen Engh en Smitsveen -econtroleerd en allemaal vertonen Ie zwarte veegsporen van banden n sommige zijn ook beschadigd. )it betekent, dat er regelmatig au- o's tegen die hoekpunten aanko men. Dat de politie geen klachten ontvangt is niet zo verwonderlijk. Aangifte doen levert geen voor deel op: de verzekering betaalt de capotte band of velg niet en eigen- ijk had je dan zelf maar beter op moeten letten. Ik heb dit van men sen uit mijn directe omgeving mee- jemaakt. Dndanks het goede uitgangspunt >m de verkeerssnelheid op de Nieuwe weg af te remmen en de situatie dus veiliger te maken vind k het er eerder gevaarlijker op ge worden. Want hoe is de situatie wanneer je als automobilist :o'n scherpe hoekpunt, die relatief ver de weg op steekt, nadert, dan ïeb je de neiging af te remmen. Dat is voor de snelheid wel goed maar kan gevaarlijk zijn voor ach- erliggers. Tegelijk echter heb je Dok de neiging om extra naar links uit te wijken. Het risico bestaat dat e daarbij over de middenstreep comt en een tegenligger raakt, vlaar het komt ook veel voor, dat le stoeprand geraakt wordt, getui de de zwarte strepen. Bij een aan- al hoekpunten staat een lantaarn- >aal dichtbij de wegrand, bij één )unt zelfs zeer dicht. Je moet er toch niet aan denken dat een au- :omobilist door het schampen van de stoep de macht over het stuur verliest en tegen zo'n paal knalt. En ook de bus kan naar mijn idee n de problemen komen. Terwijl ik de stoepranden aan het bekijken was zag ik het rechterachterwiel van de bus naar Soest-Zuid rake- ngs langs de punt, bij het ge- oemde verkeersbordje gaan. De us richting Soestdijk reed, bij het ermijden van een hoekpunt over le middenstreep heen. zou het gemeentebestuur drin- ;end willen vragen toch nog eens joed naar de situatie op de Nieu- veweg te kijken. Is het niet moge- ijk om de hoeken wat af te vlak ten en afgeronde stoepranden aan brengen? Ook de zichtbaarheid tan duidelijk verbeterd worden. De witte verf die de punten moet narkeren is nu vrijwel overal ver- Iwenen. De paaltjes die er nu ïaast staan geven niet voldoende lan, dat er vrij ver naar links nog :o'n venijnige punt zit. lx is een wet die zegt: het gaat ;oed zolang het goed gaat, maar ils het fout gaat, gaat het ook vre- elijk fout. Laten we daar alsje- >lieft niet op wachten. Erica Hoksbergen - Evers Amivedi Telefoon 601 34 87,1 bgg 06-51 96 38 73 VERMIST: Rood-wit-zwarte poes, gemêleerd, hangbuikje, schuw, Clemensstraat (Soest). Rode kater, wit bij snuitje, 4 x voetjes, binnenpoes, groene hals band bel koker, jong, Dalplein (Soest). Cyperse poes, klein wit vlekje on der kin, mist voortanden, Beuken laan (Soest). GEVONDEN: Cyperse kater, getat, Colenso (Soest). Witte kater, zwarte vlekken, erg jong, Baarnse bos (Baarn). Schildpadpoes, Schaepmanstraat (Soest). Zwart-witte kater, (50/50), erg jong, Hooiweg (Soest). Zwart-witte kater, (50/50), jong, Haverweerd (Soest). Lapjespoes, erg jong, Smitsweg (Soest). Konijn, Pooltje, zwarte oren, klei ne witte stip op neus, tam, Elsen- laan (Baarn). Rode kip, Eemnesserweg (Baarn). Isabelle Kohier gaat stoppen met het rayon Soest-Baarn van Ami vedi, de opsporingsdienst voor dieren. Ze zoekt daarom een op volger (m/v). Aan belangstellen den verschaft ze graag informatie over de werkzaamheden. Ze is be reikbaar op telefoonnummer 6013487. IVIVM'BOG )e Creatieve Vereniging Soest or- [aniseert op vrijdag 12 oktober ien bingoavond in het Gildehuis, •teenhoffstraat 46 (achter het mu- £um). In de pauze is er een lote- ij met prijzen die deels door de ïden zijn gemaakt. Aanvang [0:00 uur. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 27september tJm 4 okto ber 2001 GEBOREN: Kadir, zoon van H. Simsek en L. Simsek. - Jesse Martin, zoon van M.J.A. Brouwer en K.A.H.M. van der Wardt. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Andreas Johannes Wantenaar en Karin Ingrid den Hartog. WITREKKINGHUWELLJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Hendrik Willem Westeneng en Jannigje Catharina den Ouden. - Francisco Antonius van Groenes- tein en Henriëtte Theresia van den Broek. - Klaas Diepeveen en Kitty Risje Kok. - Marcel Piers en Mar- garetha Theodora van Roomen. - Antonie Maria Broek en Jeannet- te Geers. - Jozeph Maria Francis- cus Petrus Paulus Philips en Wil- helmina Sophia Theresia Nuij. OVERLEDEN: Hendrik van Piggelen, e.v. J.S.M. Fens. - Cornelia Margaretha Braam, w.v. P.F. Brielsman. - Jo- hanna Wilhelmina Kok, e.v. A.W. Kuijer. - Cornelia van der Weij- den, e.v. P. Geers. - Heintje Wa- let, e.v. H. ten Hoedt. - Cathari na Elisabeth Wessel, w.v. W. Ber- kemeijer. De volgende gegevens zijn ons ver strekt door de gemeente Baarn. GEBOREN: Melissa Jochebed, dochter van K. Bokkinga en M.A. Felicia. - Hedwig Esmee, dochter van P. Duijst en J. Hopman. - Mike, zoon van H.P.P. Verlaan en J.M. Westerink. - Jasper Jan, zoon van P.H. Jedema en C.R. van Zwol. - Joanne, dochter van J.R. Duijst en A.W.H. Klomp, - Eliza Rosanne, dochter van H. van Lambalgen en N. Hartog. - Vincent Pieter, zoon van A. van Garderen en M.J.G. Boosten. - Simone, dochter van M.E. Rietveld en A.J.M. Kuijer. - Lars Timber, zoon van R. de Boer en D.S. Steenbakkers. - Marie Eveline, dochter van R. Borra en M.W. Merkus. - Noa, dochter van P.V. Wagner en N. van Koot. - Jimmy, zoon van A.J. Bosselaar en C.G.G. Brouwer. - Thomas, zoon van R. Hop en P.L. Stokkers. - Finn, zoon van M.M. van den Hoek en M.A. Beenen. Zaterdag 13 oktober, Domkerk: solocantates van Campra en Gam ba Suite van Couperin, door Har- ry van Berne (tenor), Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Jan Jansen (clavecimbel). Aan vang: 15:30 uur. Toegang vrij. Zondag 14 oktober, Ste. Gertru- diskerk: Synfonieën van de zonen van Johann Sebastian Bach (Wil helm Friedemann, Carl Philipp Emanuel Bach en Johann Christi- an Bach), door het barokorkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij, m.m.v. Piet Dhont (barokhobo) en Tal Canetti (ba- rokcello). Aanvang: 15:30 uur. Toegang: collecte. De slotmededeling bij het verslagje van het poëzieconcert in de krant van vorige week berust op een misverstand. Er komt dit jaar wel degelijk nog een poëzieconcert in de raadzaal, en wel op woensdag 19 december, 16:00 uur. Mede werking verlenen solisten van de Stichting Jeugd Concerteert. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Henk en Liesbeth Westeneng Zaterdag 13 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Houben; communieviering; Cantate Domino Zondag 14 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 pr. J. Houben; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 pr. K. v. Schadewijk; eucharistieviering; Coro Mediante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 09:30 pr. J. Kodden; familieviering met de Achtbaan Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 ds. G.H. Olsman; ZWO-dienst Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 17:00 Oecumenisch vesper Samën op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 geen opgave Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 geen opgave Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. C. Vos, Amersfoort; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 student C.P. de Boer Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. J. Boersma, Amersfoort; 17:00 ds. R. Kelder, Nijkerk Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 dr. J.A. de Jong, Zeist Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 15:30 G. van Engelenhoven Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 rabbijn drs. Lion Erwteman Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B triodienst in Bussum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. D.A. Westerkamp M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:00 viering in oud-katholieke kerk, 't Zand Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utreehtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De Roef, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony Kringloopcentrum Baarn zal dit jaar weer een veiling organiseren. Deze vindt plaats op zaterdag 27 oktober op de Tolweg la. Uit alle binnengekomen artikelen is een collectie samengesteld die voor de veiling wordt aangeboden. Een greep uit de collectie: klokken, ori ginele barbiepop in doos, glas, tin, aardewerk en munten met handte keningen van verschillende arties ten uit de jaren '70. De artikelen die worden geveild kunnen beke ken worden op vrijdag 26 oktober van 19:00 tot 20:00 uur en op za terdag van 10:00 tot 11:00 uur. Daarna zal de veilingmeester de kavels onder de hamer brengen. Een heel bekende tekst dient zon dag 14 oktober als uitgangspunt voor de preek van ds. Boersma in de ochtenddienst van de gerefor meerde kerk vrijgemaakt (Parallel weg 1). Jezus roept de mensen die 'vermoeid en belast' zijn: ze mogen bij Hem komen. Hij zal dan rust geven. Mensen zoeken vaker rust voor zielen, je kunt tegenwoordig overal terecht. Je kunt je wenden tot allerlei soorten hulpverlening of vluchten in New Age-achtig spiri tisme. De voorbeelden zijn legio, iedereen kan wel iets noemen. Je zus belooft in de Bijbel dat Hij ook rust zal geven voor de ziel. Maar Hij benadrukt dat de weg die Hij daarvoor wijst, de enige weg is. Een levensovertuiging waarin Hij gepasseerd wordt, is een doodlo pende weg. In Israël wilden ze daar toendertijd niet allemaal aan. En hoe is dat tegenwoordig...? De dienst begint om 10:00 uur. Meer informatie: ©5826448 of 6027898. De eerste disco van dit seizoen staat weer voor de deur. Op vrij dag 12 oktober om 20:30 uur kun nen tieners tussen de 12 en 16 jaar weer feestvieren bij X-change. De party's vinden elke tweede vrijdag van de maand plaats. De toegang bedraagtfl.7,50. Uiteraard vinden dit seizoen weer allerlei verschillende activiteiten plaats in het tienercentrum. Zo is er op maandagen jazzballet voor meiden tussen de 10 en 16 jaar om 15:45 uur. Tieners tussen de 10 en 16 jaar kunnen op woensdagen hun creativiteit botvieren door te schilderen, boetseren en te koken. De discomiddag voor tieners is op donderdagmiddag tussen 16:00 en 17:30 uur. De sport- en spelmid- dagen vinden op vrijdagen plaats. Alle activiteiten kosten fl. 60,00 voor tien keer meedoen. Vanaf half oktober gaat de natuur- en milieuclub ook weer van start, ditmaal in Smitsveen. Van 16 tot en met 19 oktober is iedereen wel kom om een kijkje te nemen in het tienercentrum. Dit begint om vier uur. Op de 50 meter rugslag zwom Maaike de Boer van De Duinkik kers een nieuw clubrecord. Ze deed dat in de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen, waarin ook veel persoonlijke records sneuvelden. Twee eerste plaatsen waren er voor Wendy Spijker. Op de estafette-onderdelen 4 x 50 meter wisselslag, 4 x 50 meter vrije slag en 4 x 100 meter vrije werd De Duinkikkers eveneens eerste, terwijl verschillende zwem mers uit Soest als tweede of derde eindigden. Zaterdag 13 oktober /zondag 14 oktober Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 24:00 uur: B.E. Spelberg, Klarinet 37, 826025544. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, 826012333. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, ©6013322. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus- ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, ©6019646. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: M. Oosterveen, Dalplein 11-13, ©6014148. Thuiszorg, 24 tiur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, ©6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Daewoo-dealer 'De Soester' heeft zijn klanten onlangs op de hoogte gebracht van de reorganisatie van de Koreaanse autofabrikant en de overname door het General Mo- tors-ccncem. Die heeft ook voor de Daewoo-rijders in Soest eeen gevolgen gehad. De herstructure ring is nu afgerond, aldus De Soes ter, die blij is met de ontwikkelin gen. Daewoo behoort nu ook tot 'de grootste autofamilie ter we reld'. De klanten worden bedankt voor hun geduld en vertrouwen. In kasteel Groeneveld in Baarn zal zaterdag 13 oktober een poëzie avond plaatsvinden. Deze avond sluit aan bij de overzichtstentoon stelling '100 jaar Pieter Konijn- Beatrix Potter in Kasteel Groene veld', die tot 17 maart 2002 te be zichtigen is. Joke van Leeuwen en Anne de Vries duiken in de wereld van fan tasie en verbeelding die Beatrix Potter zo treffend wist op te roe pen. Van Leeuwen schrijft gedich ten voor kinderen en ontving de C. Budding-prijs voor haar debuut 'Laatste Lezers'. Anne de Vries las honderden bundels poëzie ge schreven voor kinderen. De avond begint om 19:45 uur en de kosten bedragen fl.17,50. Op zaterdag 13 oktober gaan drie tamboers van de drumband van PVO naar het topconcours van de KNF in Barneveld. Dit is een landskampioenschap, dat bestaat uit een basisklasse, een midden klasse en een topklasse. Daphne Kroes, Stephan Akkerman en Mathijs Hoebe komen daar uit in de basisklasse voor het landskam pioenschap. De bevolking van Soest en Soesterberg heeft gul gereageerd tijdens de collecte van de lokale afdeling van de Dierenbescher ming. De vrijwilligers haalden vo rige week 28.137 gulden en 15 cent op. De opbrengst is bestemd voor het Dierentehuis 't Hart aan de Eem- weg, waar honden en katten wor den opgevangen. Een deel van het geld komt ten goede aan de naast gelegen Vogelopvang. Volgens het bestuur van de Die renbescherming is de opbrengst van de collecte onmisbaar om bei de verblijven in stand te kunnen houden. Het koor en orkest van het Neder lands Bach-Ensemble zal onder leiding van Rijn Koetsveld op za terdag 20 oktober een concert ge ven. Het concert vindt plaats in de St. Franciscus Xaveriuskerk, 't Zand 29 in Amersfoort en bevat werken van Telemann en Monte- verdi. Op het programma staat 'Pimpi- none oder die Ungleiche Heyrath' van G.P. Telemann en madrigalen van Claudio Montevendi. Het werk van Telemann is een opera uit de 18e eeuw. Het verhaal gaat over een oude man die een dienstmeisje huwt. Zij ziet dit als een mooie gelegenheid om hogerop te komen en gaat volledig haar eigen gang en wil op aangename wijze van zijn geld leven. De solisten in 'Pimpi- none' zijn Maja Roodveldt, so praan, en Martijn Sanders, bas. In de 18e eeuw was het gebruikelijk tussen twee aktes van een Opera Seria een serieuze opera) ande re muziek uit te voeren. In het pro gramma zijn daartoe madrigalen van Claudio Monteverdi opgeno men die uitgevoerd worden door het koor van het Nederlands Bach- Ensemble. Het ensemble is in 1983 opgericht en stelt zich tot doel werken voor koor en/of orkest uit te voeren die zijn gecomponeerd tussen 1600 en ca 1800. Voor elk programma wordt een nieuwe groep zangers en/of instrumentalisten samenge steld. Het concert begint om 20:00 uur en kaarten kunnen besteld worden via de Flint of telefonisch via het NBE, ©030-2521644. Een 83-jarige man uit Soest is af gelopen zaterdagmiddag van zijn fiets gevallen. Onduidelijk is waar om hij ten val kwam. De Soester werd met een wondje aan zijn hoofd voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 In de Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62 is de nieuwe collec tie kerst- en nieuwjaarskaarten te bezichtigen. Het is, in verband met de beperkte voorraad, altijd aan te raden om tijdig te bestellen. In no vember hoopt Unicef-Soest weer een verkoopstand bij de Albert Heijn-supermarkten te kunnen bemannen, maar dat hangt sterk af van het aantal vrijwilligers dat be- De Unicef-stand bij Albert He- Foto: Soester Courant schikbaar is. Nieuwe vrijwilligers zijn dus hartelijk welkom. Zij kun nen - voor de donderdag, vrijdag of zaterdag - bellen voor een af spraak met mevrouw Weitzel, ©6016182. klokkenreparaties Gegarandeerd 900 1 Uurwerkmakerij Westenen||j Den Blieklaan 48, tel. 03ï>fj 6011766. ulpdienst Radio Soest Ie niet weet waar Radio Soest >p de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voor- keuzetoets kan zetten, kan bel- [len met de hulpdienst van Ra dio Soest: ©(035) 6093851 (werkdagen 09:00-16:00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moei teloze ontvangst te regelen. Ra dio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9. onneke Meijer heeft 'Een Ont- ïoeting met...' Rici Frölich en hilip van der Wolf uit Amers- Dort. Zij zijn de oprichters van de Itichting 'Vlechtingen Totaal'. Bei- B Ben geven begeleiding aan vluch- dolderen l op het gebied van taal, het ^^ezoek aan ziekenhuizen, huisart- len, etc. Worden vluchtelingen die zijn wel op de juiste AHJTOB «riP manier begeleid, is de vraag die centraal staat in deze uitzending op vrijdag 12 oktober om 13:00 uur bij Radio Soest. De herhaling vindt plaats op dinsdag 16 oktober om 10:00 uur. Op zondag 14 oktober behandelt Radio Soest van twee tot vier uur 's middags twee Spanjaarden, die ongeveer in dezelfde tijd leefden. Enrique Granados verdronk in 1916 toen het schip waarop hij voer, getorpedeerd werd door de Duitsers. Hij was toen nog maar 49 jaar oud. Hij was de zoon van een Spaanse officier en had het martiale uiterlijk van de krijgsheer. Hij schreef kamermuziek, symfoni sche gedichten voor orkest, maar vooral pianomuziek in de roman tische stijl. Wij gaan pianomuziek beluisteren die gespeeld wordt door niemand minder dan de pia niste AJicia de Larrocha. De twee de Spanjaard in 'Soest Klassiek' die zondagmiddag is Joachim Tu- rina. Hij werd de tegenhanger van Maurice Ravel genoemd. Zijn tal rijke werken vormen een synthese tussen de Spaanse nationale mu ziek en het Franse impressionisme. Zijn pianomuziek is wonder schoon. Dit tweede uur wordt niet besteed aan pianowerken, maar aan de korte orkestwerken, die een beeld geven van het gehele oeuvre. Samenstelling: Jacques van de Griendt; presentatie: Berna Kousemaker. Voor de vijfen zeventigste keer sprak burge meester Janssen vanmorgen zijn wekelijkse co lumn uit in het programma 'Van het Raad huisplein'. Zon dag 14 oktober wordt deze uit zending herhaald om 11:00 uur voor Radio Soest. 'Van het Raad huisplein' is een voorlichtingspro gramma van de afdeling Commu nicatie van de gemeente Soest. Radio Soest is live aanwezig bij de begrotingsbehandeling van het jaar 2002 op maandag 15 oktober 2001, om 19:00 uq| in de raadzaal van het gemeentehuis. U kunt rechtstreeks getuige zijn van de Algemene Beschouwingen, die worden uitgesproken door de ze ven fractievoorzitters van de WD, CDA, GGS, PVDA, GroenLinks, ChristenUnie/SGP en D66. Het vervolg van deze vergadering op woensdag 17 oktober 2001, om 14:00 uur, wordt eveneens recht streeks uitgezonden door Radio Soest. Aan te nemen is dat deze vergadering de hele middag duurt, even onderbroken wordt door een gezamenlijke maaltijd tussen 17:30 uur en 18:30 uur en daarna wordt voortgezet. Van half zes tot half zeven wordt het programma 'Cul tuur in de Regio' van Lonneke Meijer uitgezonden. Gebruikelijk is te proberen die avond ook de normale oktober-raad af te wer ken. Als dat lukt, dan zal er op donderdag 18 oktober geen raads vergadering plaatsvinden. Tech niek: Jaap Pastijn en Fredy Tim mer; Presentatie: Jan Visser. In het kader van de Kinderboe kenweek 2001 heeft Jan Visser 11 oktober om 11:00 uur voor Radio Soest 'Een Ontmoeting met...' Trees Nelissen, eigenagj" van Boek handel Van de Ven. Trees Nelissen is ook bestuurslid van de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), die een fraaie folder heeft uitgegeven voor deze Kinderboe kenweek. Deze uitzending wordt gelardeerd met fragmenten uit kin derboeken en met liedjes van An- nie Schmidt. Techniek: Rob van Es. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 11 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Ontmoeting met- gast: Trees Nelissen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Operettereis 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Rob v.d. Broeck 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Radio M VRIJDAG 12 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Radio Soest non^itop 11:00 Soest 55-pl us 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gasten: Rici Frölich en Philip de Wolf 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Radio M ZATERDAG 13 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 14 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Kleinkunst Cabaret 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Ichthuskerk (ned. herv.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 15 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Muziek voor bedrijven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De derde helft sportmagazine 18:00 Muziek 19:00 Gemeenteraad begrotingsvergadering DINSDAG 16 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (li) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Bijbelverzen 19:00 De verrekijker chr. kinderprogramma 19:30 Het kompas chr. jongerenprogramma 20:00 Zingen maakt blij 20:30 Weg met hobbels 21:00 Boek binnenstebuiten 22:00 Radio M WOENSDAG 17 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Gemeenteraad begrotingsvergadering 17:30 Cultuur in de regio 18:30 Gemeenteraad vervolg 22:00 Radio M In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uit zondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overge schakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuis plein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, ©035-6093851; fax: 035- 6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideccn, pers berichten, aankondigingen, vereni- gingsnicuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2001 | | pagina 24