Wij (de overheden) kijken toe hoe u (burger van Soest) besluit ^ChristenUnie-SGP D66: OMDAT SOEST ZO MOOI IS D66 WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 6 t De inleiding op de begrotingen bracht ons tot het bovenstaande gevoel. In deze Nota van aanbieding beschrijven Burgermeester en Wethouders hoe zij aankijken tegen de relatie burger en overheid. Veel goeds vertellen zij over de wij ze waarop burgers kunnen meeden ken in beleid voor de toekomst. Soest is hiermee al actief bezig. Veel burgers hebben een buitengewone kennis van zaken op veel verschil lende niveaus. Dat kan nuttig zijn voor de gemeente en de gemeen schap. Dat bevordert de mondigheid en betrokkenheid. Dat geeft weer het gevoel terug van het samen ver antwoordelijk zijn voor ons samen leven. Niets dan lof. U de lof of God de lof, allen of mij de lof? Daar wringt het een beetje. Er wordt wel weer sterk uitgegaan van de maakbare samenleving. Weet u het nog, de liberale uitroep: 'als we maar scholen bouwen, dan kunnen we de gevangenissen sluiten!' In het hele stuk missen wij het gegeven dat de mens vaak helemaal niet uit is op het goede. Kijkt u tussendoor even op tv naar 'blik op de weg' Trouwens, rijdende rechters, mis daad- en opsporingsprogramma's doen het ook goed. Pessimistisch? Ja, wel een beetje. Jaar na jaar bekruipt ons het gevoel dat we als overheid bang zijn onze vingers te branden en daarom zo veel mogelijk externe bureaus en anderen het beleid laten 'bepalen'. Daarnaast krijgt de ChristenUnie- SGP het gevoel dat geloofd wordt, dat we op deze wijze weer burgers de interesse in de politiek terugge ven. Een mooie droom. En de gemeente wil ook nog dat de burgert meedromen over de toe komst.... Soms lijkt het erop alsof de gemeenteraad zelf niet democratisch is gekozen. Dan krijgen wij de in druk dat we zelf doen alsof we geen afspiegeling van de samenleving zijn. De gemeenteraad en B en W als uit voerders van de dromen van bur gers, dat is niet het hoogste ideaal van de ChristenUnie-SGP. Wij houden van Soest en haar bur gers. Wij zoeken wat goed is voor ieder. Goed is niet per definitie de helft één. Dan was de natuur in ons land nu kapot geweest. B. en W. moeten durven besluiten. We zitten nu op het kantelpunt van burgerpar ticipatie die tot besluiteloosheid leidt. De democratie is de minst slechte overheidsvorm sinds de zondeval. Maar laten we wel blijven regeren. Laat bestuurders van de gemeente niet het gevoel krijgen dat ze ook door een verfijnd computerpro gramma te vervangen zijn, als luis teraars en uitvoerders. Straks zijn er wel stemmers maar geen bestuur ders meer. ICT en tegenbewegingen Door de automatisering die in een blijvende hoge versnelling zit, krij gen we buitengewoon veel informa tie. Processen gaan sneller. Burgers worden sneller en met recentere in formatie gediend. Dan is er opeens een tegenbeweging. De paspoorten kosten meer tijd voor de burger om deze te verkrijgen op het gemeente huis. Ze moeten twee keer komen en ieder kind dat op het paspoort moet staan, moet meegesleept wor den naar het gemeentehuis. Hier zie je op droevige wijze het effect dat we bereikt hebben met een maat schappij waarin criminaliteit profes sioneel is geworden. Misschien ligt de oorzaak daarvan ook wel bij ons zelf. Veel burgers vinden kleine cri minaliteit vanzelfsprekend. Daar mee bedoelen wij dat veel burgers zich anders gedragen als de politie in de buurt is. Ze vullen hun belas tingbiljet anders in als ze zeker we ten dat ze gecontroleerd worden. Als kleine criminaliteit gewoon is, is het vanzelfsprekend dat grote crimi naliteit opschuift naar het meer pro fessionele. Kleine diefstal van de baas is in veel bedrijven gelegali seerd. Dat houdt in dat gevoelige materie zoals paspoorten onvoor stelbaar beveiligd moeten worden. Laten we hierover niet klagen maar ons eigen gedrag minder afstemmen op controle en meer op ethisch ver antwoord handelen! Misschien moeten we ook weer de moed opvatten elkaar aan te spre ken op gedrag. Geacht college, ziet u mogelijkhe den om weer een beroep te doen op het verantwoordelijkheidsbesef van burgers? Bent u bereid hier concreet beleid op te maken? Een hoger ethisch bewustzijn is immers de ge zonde tegenhanger van de 'politie staat' (steeds meer controle) en ju ridisering van de samenleving. Wiebe Meilof ICT en de wil tot weten Snelle informatie en een grote veel heid aan informatie kan ook een doel op zichzelf worden. In de Nota van Aanbieding wordt er op gewe zen dat we bijvoorbeeld decentrali satie in de vorm van wijkgericht werken, niet moeten frustreren door de snelle onderlinge communicatie. Je kunt dan de neiging hebben om een proces dat niet verloopt zoals je gedacht had van bovenaf bij te wil len sturen. Terecht wordt hierop ge wezen. In dat geval geef je elkaar geen ruimte en komt er geen crea tief proces op gang. De formulering van B en W over de rode kaarten die je dan zou willen uitdelen, gaat de ChristenUnie-SGP net een stap te ver. Het lijkt ons een eenvoudig criterium dat je een gedecentrali seerd proces volgt op grond van ge maakte afspraken. Wordt deze grens overschreden, dan word je alert. Gaat het de verkeerde kant op, dan grijp je in. Het onleesbare stukje 'Visie op in tegratieen 'bet grotere geheel' (uit de Nota van Aanbieding) Er is in ieder geval visie op integra tie in ons gemeentehuis. Lastig is in dit geval dat u het nog niet kunt communiceren. Één volzin willen wij u niet onthouden: 'De relatie tussen mensen en de hybride 'orga nismen' die mede door mensen zijn gemaakt, vergen een visie op de in tegratie in een groter geheel dan wijzelf, zonder ons daarin te verlie zen'. Anders gezegd (stel dat wij het begrijpen): door de complexiteit van onze samenleving is er sprake van vervreemding tussen de mens en datgene wat hij maakt. Daarom is het nodig dat wij erkennen dat we een grotere leefwereld nodig heb ben, om een waardige plek in onze samenleving te vinden. Als Christe nUnie-SGP vinden wij het waarde vol dat u tot dit soort erkenning komt. U zou ook nog de moed kun nen opvatten om het de naam te geven die er bij past. We leven on der Gods hemel en bestuur en dat is het grootste en meest waardevol le geheel, waarin wij mogen functio neren. Overigens daarin verlies je jezelf niet zo gauw!! Veiligheid/ Brandweer De nota die december op tafel zal liggen over de toekomst van de Brandweer, maakt ons nieuwsgierig. We zijn ook bezorgd omdat er eni ge tijd over forse uitbreidingen van personeel gesproken wordt. Het rapport zal ons duidelijk moeten maken dat er zaken onontkoombaar zijn. Veiligheid voor de burger in Soest gaat ons aan het hart. Tegelij kertijd moet het wel om realistische beheers-situaties gaan. Angstscena rio moeten niet het beleid vanaf 2002 gaan bepalen. R.O./ Spoordal In de komende periode verwachten we dat er belangrijke inhoudelijke en financiële besluiten genomen moeten worden. De ChristenUnie- SGP heeft er goede hoop op dat plannen volkshuisvestelijk en plano logisch winst voor de hele gemeen te zullen betekenen. Het blijft in deze besluitvorming noodzakelijk om de belangen van de verschillen de doelgroepen in onze gemeente in het oog te houden. Ook bij toekom stige plannen voor verbetering bin nen enkele Soester wijken, is het van groot belang dat er voldoende huisvestingsmogelijkheden blijven voor de economisch zwaksten bin nen onze gemeente. Verkeer In 2002 zal het openbaar vervoer in Soest een stap terug doen. Het aan tal lijndiensten en bestemmingen wordt beperkt. ChristenUnie-SGP betreurt dat, maar heeft met u ge concludeerd dat er van een aantal buslijnen ook maar zeer beperkt gebruik werd gemaakt. We kunnen moeilijk inschatten hoeveel reizigers werkelijk gedupeerd worden door de inkrimping. Na een aantal jaren van krachtige stimulering om met openbaar vervoer te reizen heeft de rijksoverheid zich er kennelijk bij neergelegd dat het niet lukt. Het openbaar vervoer is daarmee tot een bezuinigingsprooi geworden. In 2002 wordt wel gestart met CW (Collectief Vraagafhankelijk Ver voer), waarbij de bus op bestelling komt. Het tarief van fl. 3,- per strip is voor velen mogelijk te onaantrek kelijk. We zijn benieuwd naar de criteria waarmee over twee jaar een evaluatie zal plaatsvinden. In de afgelopen jaren is de verkeers snelheid in Soest teruggedrongen. Op enkele hoofdwegen na mag er niet harder dan 30 km per uur wor den gereden. Dat is inmiddels overal goed aangegeven, maar in het alge meen wordt er in het feitelijk rijge drag nog nauwelijks rekening mee gehouden. We juichen het toe dat er door voorlichtingscampagnes aan dacht voor wordt gevraagd. Daar naast is het zeker nodig ook daad werkelijk op te treden als er deson danks te hard wordt gereden. Een goed fietspadennetwerk is ove rigens een belangrijk alternatief om lokale bestemmingèn goed en veilig te bereiken. Voor recreatieve doeleinden in de natuurgebieden rondom Soest zijn goed onderhouden fietspaden even eens van belang. In 2002 wordt de verbetering daarvan voortgezet. We gaan ervan uit dat ook bij de inrich ting van het Zonneglorenterrein daarmee rekening wordt gehouden. Graag vragen we daarbij ook om voldoende rustplaatsen langs diver se wandel- en fietsroutes. Het hui dige aantal bankjes en picknicktafels is in onze omgeving zeer beperkt. Welücht kunt u daar met de recrea- tiebedrijven van Soest en de VW aandacht aan geven? Onderwijs In 2001 is een belangrijke stap ge zet in de ontwikkeling van een bre de school in Soest. Met name het openbaar onderwijs is daarbij be trokken. In één gebouw gaan onder wijs, welzijns- en jeugdzorginstellin gen, wijkvoorzieningen e.d. in een nauwe relatie tot elkaar samenwer ken. Dit vergt een goede afstem ming en betekent veel voor een goe de opbouw, inrichting, toegankelijk heid van het gebouw. Het verheugt ons dat de diverse deelnemers hun Chris van Vuuren verantwoordelijkheid daarin op zich nemen en van het begin af aan er bij betrokken willen zijn. Enkele activiteiten, zoals peuterspeelzalen en voor- en naschoolse opvang, zijn van belang voor een breed publiek. Wij vragen er aandacht voor dat er niet een te automatische koppeling komt tussen deze voorzieningen en het openbaar onderwijs. De keuze vrijheid van onderwijs mag niet on der druk komen te staan. ChristenUnie-SGP is overigens voorstander van voor- en naschool se activiteiten en oudercursussen ter ondersteuning van ouders bij de opvoeding van hun kinderen. Dit achterstandenbeleid zou een meer verplichtend karakter moeten krij gen en regelmatig geëvalueerd moe ten worden. De rijksoverheid verstrekt veel extra middelen om de kinderopvang, voor- en naschoolse educatie e.d. stevig uit te breiden. Dit betreft niet alleen achterstandenbeleid. Het paarse kabinet heeft er veel voor over om zoveel mogelijk mensen aan het economisch proces te laten deelnemen. Het stoort kennelijk dat er nog zoveel mensen zijn, vooral vrouwen, die de opvoeding van hun kinderen en de zorg voor gezin en huishouden een grotere prioriteit geven. De verantwoordelijkheid voor deze keuze ligt in de eerste plaats bij de ouders. ChristenUnie-SGP onderkent dat peuterspeelzalen naast de keuze voor tweeverdienerschap ook een nuttige sociale functie kunnen heb ben en mogelijk ook een middel bij het vroegtijdig onderkennen van ontwikkelingsachterstanden. Daar door kan het een waardevolle aan vulling zijn op de eigen opvoeding. In Soest worden de (extra) midde len in het algemeen toegewezen aan de reeds bestaande instellingen. ChristenUnie-SGP vraagt u initia tieven aan te moedigen om te ko men tot peuterspeelzalen en kinder opvang op levensbeschouwelijke grondslag. Financiën Het jaar 2002 wordt in de begroting een moeilijk jaar. Gerekend wordt "op een ruim tekort. Dat hoeft geen probleem te zijn als er over een reeks van jaren evenwicht is in de inkomsten en uitgaven. Gelet op de uitkomsten van afgelopen jaren en de begroting tot 2005 achten wij het niet noodzakelijk om met drastische belastingtarieven of bezuinigings voorstellen in te grijpen. ChristenU nie-SGP kan instemmen met het voorstel van het college om de meeste tarieven alleen trendmatig te verhogen. Gelet op het begrotings tekort en de extra impuls aan de veiligheid en het onderwijs gaan wij ook akkoord met een extra 2% stij ging van de OZB. Tot slot De ChristenUnie-SGP wenst B en W wijsheid toe die leidt tot meer dan pragmatisme. Gods zegen gewenst bij uw taak! Wiebe Meilof Chris van Vuuren In het licht van de dramatische gebeurtenissen in Enschede en Volendam en kort geleden in Amerika is het goed dat er in de nota van aanbieding wordt stilgestaan bij de thema's veiligheid, handhaving en verantwoorde lijkheid. Mensen hebben een behoefte aan veiligheid en geborgenheid. Deze basisbehoefte van de mens is een kerntaak van de overheid die steeds meer aan gewicht wint. Dat moet de eerste verantwoordelijkheid worden van de gemeente en haar inwoners. Inwoners en bestuur maken samen de politiek D66 kijkt al sinds zijn oprichting op een andere manier naar inwoners. Wij willen mensen met hun eigen ver antwoordelijkheid voor anderen en hun omgeving bestuurlijk de ruimte geven In 1966 was bestuurlijke vernieuwing, naast de zorg voor het milieu, de re den voor oprichting van onze partij. Anno 2001 is die noodzaak er nog steeds. Ook op plaatselijk niveau. Het succes van de klankbordgroepen, de totstandkoming van het gemeente lijk duurzaamheidsplan en de gewel dige inzet van vrijwilligers bewijzen ons vertrouwen. D66 verwacht van het College dat het, concreter dan in de begroting ver meld, nieuwe wegen aangeeft om in woners bij het beleid te betrekken. School als hart van de buurt Met deze suggestie van D66 (okt 98) gaat het de goede kant op. Maar jam mer dat de onderwijsvisie er niet al lang ligt. Dan hadden we waarschijn lijk geweten hoe de Soester variant van de brede school eruit zou moeten zien. Nu zijn we bezig met de archi tecten voor het gebouw. Maar dat is (helaas zoals vaak) de verkeerde volg orde. Een brede school is niet een confec tiepak maar een maatpak. Een school is niet een hoop stenen maar een gonzend netwerk dat sociale samenhang bevordert. Hier komen in onze optiek allerlei zaken bijeen zo als onderwijs, kinderopvang, welzijns werk, buurtactiviteiten, wijkagenten en een loket voor buurtklachten en buurtideeën. Een school is niet alleen overdag in gebruik maar ook in avond! De afstemming van al deze activiteiten zien wij als een pittige op gave. Een uitdaging om sociale samenhang te bevorderen in een tijd waar frag mentatie een groot gevaar is. Want fragmentatie is een bedreiging voor de veiligheid. College: bent U bereid om te onder zoeken of meerdere scholen in Soest een dergelijke functie in hun buurt kunnen vervullen? Doe dat samen met ouders! Bent U ook bereid om mogelijke sa menwerking van scholen (ook tussen openbaar en bijzonder onderwijs) in één gebouwencomplex te onderzoe ken? Dergelijke samenwerking zou een "win-win" situatie kunnen ople veren. Het bespaarde geld aan gebou wen en investeringen zou dan kunnen worden teruggesluisd naar het onder wijs. Hetzelfde geldt voor de opbrengsten van de vrijkomende grond. Integratiebeleid is ook veiligheidsbe leid Na het idiote voorgenomen besluit om in Soest drie scholen te sluiten werd de oorspronkelijke integratiedoelstel ling losgelaten. Dat is fout. Integratie in het onderwijs moet een hoofddoel blijven. Het is beter als allochtone kin deren onderwijs volgen samen met autochtone kinderen. De samenleving is multicultureel. Scholen dienen de kinderen daarop voor te bereiden en dienen daarom een afspiegeling van de maatschappij te zijn. Alle scholen dienen op hun verantwoordelijkheid te worden aangesproken. De integratiedoelstelling geldt ook voor het wonen in Soest. Misschien mogen we daarover iets verwachten in uw volgende volkshuisvestingsnotitie. D66 wil van het college een inzicht in het functioneren van de inburgering- scursussen voor nieuwkomers. Is het College bereid om via voorlich ting ook allochtone "oudkomers" die de Nederlandse taal niet machtig zijn, te wijzen op het belang van taal voor hun deelneming aan de maatschappij maar vooral ter verhoging van de kan sen voor hun kinderen Veiligheid en handhavingsprogram- ma's Het College schrijft dat de roep om sterker ingrijpen van de overheid steeds luider wordt. Dit heeft alles te maken met een geloofwaardige over heid. Iets waar D66 al een aantal ja ren op hamert. Als je regels stelt dan moet je ze hand haven. Het kan niet zijn dat de over-* heid van burgers vraagt dat zij in woonwijken 30km rijden en dat de politie vervolgens zegt: wij doen daar niets aan. Waarom wel aandacht voor fout parkeren en autogordels en niet voor 30 km? Geen inwoner die daar iets van snapt. D66 vraagt van u een "handhavings- programma" voor Soest. Een handhavingsprogramma is van belang voor het vertrouwen in de overheid In zo'n programma wordt aangegeven - hoe de bestaande situatie is (risico analyse) - wat de prioriteiten zijn (inwoners moeten daarover kunnen meebeslis sen) - wat de stappen ter verbetering zijn - wat de resultaten zijn. De resultaten worden standaard als onderdeel van het jaarverslag aan de inwoners gepresenteerd. D66 vraagt van U meer sturing van de politie want tot nog toe heeft de ge meenteraad daar te weinig over te zeg gen. Kwaliteitshandvest Het wordt tijd dat Soest systematisch helderheid verschaft over de prestaties die je als individuele burger van de overheid mag verwachten. Diverse gemeenten beschikken (ook in het kader van de bestuurlijke vernieu wing) over een kwaliteitshandvest. De overheid laat daar mee zien dat het haar ernst is met de zorg voor de kwaliteit van de uitvoering van eigen taken. Inwoners moeten kunnen mee praten over het kwaliteitsniveau dat bereikt zou moeten worden. Wijkbudget Met de wijkperspectiefplannen gaat het de goede kant uit Maar wanneer betrekt U de inwoners écht bij de leef baarheid van hun wijk middels een wijkbudget waar ze over kunnen stemmen. Wilt U daar vooral ook jon geren bij betrekken? Afvalstoffenheffing De afvalstoffenheffing stijgt dit jaar weer met 6 procent. Dat komt door verhoging aanbod en verwerking. Vuil produceren we met ons allen. College: spreek inwoners aan op hun verantwoordelijkheid en beloon die genen die weinig vuil produceren. Uitstel van tarievendifferentiatie (Soest hoort bij minderheid) is aan 1- persoonshuishoudens niet meer te verkopen. 1 Wim Roest Duurzame energie zorgt voor een toe komst van onze kinderen. Gelukkig gebruikt de gemeente op initiatief van D66 100% groene stroom voor de energiebehoefte van haar eigen gebouwen. Een goed voor beeld voor de inwoners. Volgende stap is een duurzame ener giescan op korte termijn. Welke extra mogelijkheden ziet het College voor de laatste nieuwbouw woningen in de Boerenstreek? Verkeer: stromen in plaats van afslui ten en blokkeren! De hoofdwegenstructuur werkt on danks het vele geïnvesteerde geld nog steeds niet goed. Teveel niet-Soesters door de van Weedestraat, te weinig over de Koningswegroute. De bewo ners rond de Ossendamweg in Soest- Zuid vragen om strukturele maatrege len. Het struktureel afsluiten van de den Blieklaan is niet wat we bedoelen. Het werkt contraproductief en ver mindert de doorstroming. Bent U be reid dat terug te draaien? Een tunnel bij de spoorwegovergang is wel een goede strukturele maatregel! College: wat is uw visie? Er zijn duidelijk kansen' om het fiet sen aantrekkelijker en veiliger te ma ken. De uitkomsten van de "fietsba- lans" waren matig; hoewel de om standigheden in Soest aantrekkelijk zijn. De fiets kan de concurrentie met de auto in vergelijking met andere gemeenten zeer slecht aan. College wat gaat U hier aan doen? Wordt de al gemaakte fietsnota nu eindelijk eens uit de la gehaald? On derschrijft U de conclusies van de fietsbalans? Ouderenbeleid Er komen steeds meer ouderen en we zien steeds meer vitale senioren (ouderen worden jonger). Doelstellingen van nieuw beleid zou den kunnen zijn: - het beter benutten van bestaande voorzieningen (dienstencentra, maaltijdenservice sportaccommoda ties, bibliotheek, informatietechno logie etc.) - het participeren van zoveel mogelijk senioren in de samenleving middels vrijwilligerswerk - het mogelijk maken dat zoveel mo gelijk senioren zo lang en zo com fortabel mogelijk in de eigen omge ving kunnen wonen. Belangrijk is het beleid te sturen op de vraag van de senioren. D66 vindt dat ouderen het gemeente lijk ouderenbeleid kritisch moeten kunnen volgen. De gemeente zou daarom de oprichting van een senio renraad, gericht op reële inspraak voor ouderen, moeten bevorderen Vrijwilligersbeleid Het geld moet primair naar gewenste activiteiten en niet naar beloningen. Wij denken bv. aan kaderversterking en onkosten vergoedingen. Kunnen we voor het einde van het jaar van de vrijwilligers nog een nota in de raad vaststellen? Cabrio Het Cultuurbeleid in Soest is vergele ken met het sportbeleid (financieel gesproken) een onderschoven kindje. Met de te verwachten verminderde theaterproductie van C3/Bieb wordt dat er niet beter op. Een nieuw thea- ter kan Bruin niet trekken. Maar be staande initiatieven ondersteunen kan wel! Wordt het geen tijd om hier nieu we wegen te bewandelen? Is het bij voorbeeld mogelijk om een stichting Cabrio achteraf te belonen voor het realiseren van gewenste activiteiten (zoals die van de afgelopen zomer)? Is dat niet cultuur- en vrijwilligersbe leid in optima forma? Bibliotheek/C3 Dit beleid is de afgelopen jaren een fiasco geweest. Zonder nieuwe finan ciële hulp van de gemeente gaan de bibliotheek en C3 failliet. Het gebouw is krakkemikkig en weinig duurzaam er is achterstallig onderhoud. Jaren lang is er bespaard op scholingskosten voor het personeel. De bezuinigings doelstelling van de Kerntakendiscus sie is niet gehaald. Sterker: de meer kosten betekenen een immense ver zwaring van de financiële problema tiek van de gemeente. D66 vindt dat de inwoners van Soest recht hebben op een beleidsevaluatie waardoor duidelijk wordt wat er is misgegaan. Zorgen over het ziekenhuis College wij maken ons zorgen over de onwikkelingen rond het ziekenhuis. Het veiligheidsgevoel van inwoners is, vooral bij acute problemen, gebaat bij specialistische voorzieningen op kor te afstand. Wij verwachten van U dat U de vinger nauwer aan de pols houdt. Zwembad Bij de Zonneglorendeal heeft U de Soesters een nieuw buitenbad bij Aqua Indoor beloofd. Een minimale voorwaarde voor een geloofwaardige overheid is in ieder geval dat zij zich aan haar beloftes houdt. Wat wordt het College: Komt u uw belofte alsnog na, of biedt u oprecht en nederig uw excuses aan de Soester bevolking aan. Niets doen kunt u natuurlijk ook tot beleid verheffen, maar wees dan niet verbaasd dat de opkomst bij de ko mende raadsverkiezingen opnieuw lager zal zijn. Jongeren Jongeren hebben een "speelveld" no dig. Dat hoort bij jong zijn. Overleg met jongeren over de inrichting van dat speelveld. Wees daarbij niet kren terig maar maak ze daarbij duidelijk dat hun vrijheid een beperking van anderen (ouderen) kan inhouden. Als het speelveld met hen is vastgesteld, stel dan de regels vast. Wees duidelijk en handhaaf die regels. Kinderen wor den gevormd door duidelijkheid in het handhaven van regels. Sport Laat de jeugd een veel beter gebruik maken van sportvoorzieningen. Sportvelden en sportzalen staan te vaak leeg. Beloon verenigingen die in samenwerking met onderwijs initiatief nemen om de gemeentelijke accom modaties beter te benutten. Beloon verenigingen die meer dan gemiddeld allochtone kinderen weten te binden. Sport is een integratieversneller bij uitstek! Financiën De inwoners van Soest krijgen dit jaar weer een behoorlijke verhoging van de lasten voor de kiezen. D66 stelt vast dat Soest deze hogere lasten te danken heeft aan een zwak bestuur. Wij zien onder de huidige omstandig heden helaas geen andere mogelijkhe den. Wel verwachten we van het Col lege in 2002 bezuinigingsvoorstellen voor oud beleid als tegenhanger voor nieuw beleid Wat kostte ons de afgelopen tijd goud geld? - Aqua Indoor - Bibliotheek /C3 - Sportclustering Zonder deze grote verliesposten was de begroting sluitend geweest en was een dergelijke verhoging van de lasten niet nodig geweest D66 vraagt om besturen met visie, niet pennywise-poundfoolish: bij elk krediet een zorgvuldige beheersing van kosten en de moed om een duide lijk fout ingeslagen weg te verlaten. De fractie van D66 Wim Roest, Rolf-Jan Sielcken, Herman Posthuma zie ook home page D66 Link: D66

Soester Courant | 2001 | | pagina 31