Campagne 30 km zone van start Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan TOSS-discussie over winkelen en bedrijvigheid in Soest(erberg) n Kinderen denken mee over Smitsveen Van Breukelen -~ 1 Vast-goed Assurantiën Felicitaties voor Desmond Tutu PAGINA 4 1.34// 2." 1.27//2.79 1.34//2." 1 29 2." WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOESTER KALENDER vervolg 14 oktober Parkeercontrole TAPIJTTEGELS PIET VAN HEU6TEN www.tramslager.nl keK3 Service bij Schoemaker Liever meteen extra maatregelen Wijkperspectief ook voor kinderen Te veel op voor verkoopinformatie: Boete en rijverbod Morgenavond in het gemeentehuis Expositie Naamgever van Soester school 70 jaar W mW Sc/uum, *tatuwwlee& eiae*t f&K&e/Uj, I VLEE I GERDA TUPKER I 1^ TEL. 035-6023755 J communicatie uidsisolatie) 24-9-2001 uidsisolatie) 24-9-2001 uidsisolatie) 24-9-2001 uidsisolatie) 24-9-2001 uidsisolatie) 24-9-2001 Donhuis 24-9-2001 s 26-9-2001 uidsisolatie) 24-9-2001 ikkapel (achterge- 28-9-2001 e 24-9-2001 i nieuw 27-9-2001 staande serre 24-9-2001 25-9-2001 luidsisolatie) 24-9-2001 t achtergeveldak- 25-9-2001 t achtergeveldak- 25-9-2001 len een gemotiveerd be- lat bezwaarschrift worden 760 CA Soest. Het be- vorden ingediend. eling Planologie en Bou- in het voorgeveldak- 25-9-2001 ling 25-9-2001 25-9-2001 n te bouwen 27-9-2001 op het rechter 26-9-2001 oerderij 26-9-2001 de tuinkamer 27-9-2001 op het achtergeveldak- 24-9-2001 n hooischuur en 26-9-2001 1, afdeling planologie en iur. 6 weken na verzending van meester en wethouders van WILLIGERS nternationaal Jaar van Vrij- vrijwilligers en vrijwilligers- ele vrijwilligers en het werk atie kan worden ingediend: Dmineerden door notaris mr. "te toelichting, inzenden aan: 120, 3760 VB Soest. E-mai- n ingediend. Voor het thema ■ijwilliger van de maand okto- r van de vrijwilliger van de is als volgt: i Piet floor en Nicotette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. I Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon 1035) 60 16 824 www.devtijtmakelaardii.nl - devlijtmakelaardijOhetnel I 15:00 Concert Trio Pantoum, Muziekkring Eemland, Holiday Inn Royal Pare, Van Weerden Poelmanweg, f 20,00. 17:00 Vesperviering, Open Hof, Veenbesstraat 2. Maandag 15 oktober 19:30 Gemeenteraadsvergade ring (begroting), gemeentehuis, Raadhuisplein 1. 20:30 Medium Simon Bakker, PASO, De Vriendschap, Nach- tegaalweg 8A, f 2,50/7,50. 20:30 Film 'Chunhyang', Ar- tishock, Steenhoffstraat 46, f7,00/10,00. Dinsdag 16 oktober 14:00 Lezing over huis-, tuin en keukenmiddelen, Ver. van Huisvrouwen, 'Klaarwater', Wiardi Beckmanstraat 475. Woensdag 17 oktober 10:00 Lezing over antiek, Soester Kring, NPB-kerk (Pie- ter de Hooghlaan), f 5,00. 14:00 Gemeenteraadsvergade ring (begroting), gemeentehuis, Raadhuisplein 1. 20:00 Lezing over pompoenen, Groei Bloei, EHBO-ge- bouw, Parallelweg 7A, f 5,00. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De politie heeft vrijdagmiddag in de blauwe zone rond de Radema- kerstraat en de Van der Griendt- laan gecontroleerd op het parkeren aldaar. Veertien bekeuringen wer den uitgeschreven voor onder meer het niet hebben van een par- keerschijf, het overschrijden van de tijd en het parkeren buiten de vak ken. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUOA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 3,75 p.t. 50x50 cm Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! bmpbh Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 935 - 601 03 44 De gemeente Soest wil nog dit jaar een publiekscampagne starten over de 30 km zone in Soest. Afgelopen maandag avond konden Soesters hun suggesties kwijt over de invul ling van de campagne. De aan wezige bewoners waren echter gekomen om hun ongenoegen te spuien over het beleid van de gemeente. Liever vandaag dan morgen willen zij extra ver- keersremmende maatregelen in hun straat. In 1998 is een landelijk beleid van start gegaan om de veiligheid in het verkeer te vergroten onder de titel 'Duurzaam Veilig'. Een van de maatregelen is de 30 km zone in de woonwijken, zodat de veiligheid van kinderen en zwakkeren in het verkeer gewaarborgd wordt. De gemeente Soest heeft gekozen voor een sobere uitvoering van dit beleid. Het budget was onvoldoen de voor een rigoureuze inrichting van de 30 km zones. Naast de fy sieke maatregelen is het ook van belang het gedrag van de burgers te veranderen, oftewel hoe krijg je het tussen de oren. Hier draait het om bij 'Duurzaam Veilig II'. Op de avond konden de bewoners hun ideeën kwijt over de aanpak van de campagne. Robert Klerks, verkeerskundige van de gemeente Soest, bracht een aantal acties on der de aandacht: een posteractie, waarbij een verhaal wordt verteld (zoals het tonen van te hard rij den), kaartenverspreiding, aan spreken door kinderen en een stickeractie (een idee van bewo nersvereniging Soest-Zuid). Vanuit de zaal klonken geen enthousiaste geluiden. Slechts een mager klap je was er over voor het stickeridee. Deze zouden op containers ge plakt moeten worden. Dat hun ei gen kinderen ingezet zouden wor den, zagen de meeste mensen niet zitten. 'Als we met handgebaren duidelijk maken dat er zachter ge reden moet worden, komen de au tomobilisten agressief uit de auto zetten om ons eens flink door el kaar te schudden', zo klonk het vanuit de zaal. Wethouder Harry Witte meldde dat het niet de be doeling was dat de kinderen als padvinders langs de kant van de weg moesten gaail staan. De gemeente heeft Bureau Traffic ingeschakeld voor een enquête onder de bewoners, een zoge naamde 0-meting. Het telefoon boek is opengeslagen en honderd mensen zijn bestookt met vragen over gedrag en kennis van de 30 km zone. Nog eens honderd men sen moeten nog gebeld worden, dus de conclusies van de enquête waren onder voorbehoud. Hoewel de meeste van hen van het bestaan van de 30 km zones afweten, laat de aanduiding nogal wat te wensen over. Bovendien rijdt zestien pro cent van de ondervraagden alleen 30 als er snelheidsremmers zijn. En dat is nu net waar de bewoners die avond voor pleitten. Meer fy sieke maatregelen zien zij als de enige oplossing om de snelheids duivels een halt toe te roepen. Oplossingen Hoewel de bewoners weinig idee ën hadden over de uitvoering van de campagne, kwam er wel het een en ander op tafel over de huidige situatie en oplossingen voor de Wethouder Harry Witte open de afgelopen woensdag de ten toonstelling, die kinderen uit de wijk Smitsveen hebben sa mengesteld. De tentoonstelling is in de Praatpaal aan de Smits- weg en bestaat uit foto's en te keningen over de wijk. Het is de bedoeling op deze manier de kinderen te betrekken in het project wijkperspectief Smits veen. Tussen de 20 en 25 kinderen de den mee aan de actie in de wijk. Ze kregen de opdracht twee foto's te maken en een tekening. Een foto van een project of speelgele- genheid in de wijk die zij leuk von den en een foto van een minder geslaagd project in de wijk. Verder maakten de kinderen een tekening over de toekomst van de wijk. Ju- dith Loffeld van Stichting Balans liet de koters geheel vrij in de keu ze. 'De tekening hoefde niet per se realistisch te zijn, de kinderen mochten hun fantasie gebruiken', aldus Loffeld. Toch waren de kleurplaten realistisch te noemen. Voetbalvelden en andere speel plaatsen sprongen met kleurige strepen en lijnen van het papier. Voordat de tentoonstelling officieel geopend kon worden, moesten de jongens en meisjes nog even ge duld hebben. Wethouder Witte had enige vertraging opgelopen, zodat de kinderen tijdelijk ver maakt moesten worden. De biljart tafel, het tafelvoetbal en de viltstif ten kwamen tevoorschijn. Normaal gesproken-gaan de kinderen rond drie uur buiten spelen, maar dit kon vandaag niet. Niet alle kinde ren waren aanwezig tijdens de ten toonstelling. Een voetbaltoernooi en de open dag van de bibliotheek waren daar debet aan. De kinderen die er wel waren ver telden enthousiast over hun teke ningen en foto's. De kleurprenten waren van voetbalvelden en andere speelgelegenheden. De foto's lie ten hondenpoep zien waar het niet Kinderen uit Smitsveen laten hun foto's en tekeningen zien aan wet houder Harry Witte. Foto: Soester Courant hoort en vuilniszakken met dode muizen. Niet iets wat de kinderen graag in hun wijk zouden willen zien. De speelweides waren de grote favoriet bij de kinderen. Veel kinderen hadden die op de foto gezet. De kinderen hebben deze op dracht gemaakt tijdens de activiteit Annemaria Koekoek. Dit is een activiteit die door Stichting Balans is opgezet om de kinderen op woensdagmiddagen iets om han den te geven. De kinderen hebben al een keer de wijk schoonge maakt. Als ze het goed gedaan hebben krijgen ze 'koekoeks', waar ze speelgoed* mee kunnen lenen. Met de kinderactie in de wijk is een paar weken geleden begonnen. Het resultaat van de actie zal door de wethouder meegenomen wor den in het wijkperspectiefplan. toekomst. Het plaatsingsbeleid van de gemeente moet volgens hen aangepast worden. De drempels en plateaus moeten op plekken ko men waar het nodig is. Niet in straten waar geen kinderen wonen, dat is volgens de bewoners niet logisch. De drempels worden maar ergens gedumpt', zo liet een Soester zich uit over het beleid van de gemeente. Ook handhaving door de politie was een punt van discussie. Volgens de politie heb ben bekeuringen geen effect. Meer klachten van de bewoners zal dit standpunt niet veranderen volgens een medewerker van de politie. De aanwezige vonden het ook een goed idee om meer borden in de wijken te plaatsen. De kracht zit in de herhaling. De gemeente moet per situatie de fysieke maatregelen bekijken. De mensen drongen er op aan dat er eerst een inventari satie moet komen, voordat het geld wordt uitgegeven. Echter op dit moment heeft de gemeente nog geen toezeggingen gekregen van de provincie over het budget dat beschikbaar wordt gesteld om extra maatregelen te nemen. Harry Witte raadt de bewoners af eigen initiatief te ontplooien door bijvoorbeeld bloembakken op de weg te plaatsen. Wel kunnen ze hun specifieke plannen aan de ge meente toesturen. De wethouder zal de bewonersgroepen per wijk apart benaderen voor extra maat regelen. Nieuwsbrief De bewoners van Soest zullen bin nenkort een nieuwsbrief ontvangen over de wijze waarop de campag ne gevoerd gaat worden. De for mulieren die ze hebben ingevuld met opmerkingen en suggesties zullen meegenomen worden. De bewoners hebben hier wellicht geen oog voor. Het liefst zien zij dat de communicatieve fase wordt overgeslagen en direct wordt be gonnen met fase 3: het nemen van extra fysieke maatregelen, zoals drempels, zodat het gaspedaal in het vervolg iets minder hard kan worden ingedrukt. Een 24-jarige automobilist uit Vleuten is afgelopen maandag op de Amersfoortsestraat aangehou den. Hij had een aanrijding veroor zaakt onder invloed van alcohol. De man zag een rotonde over het hoofd en stak deze recht over. De auto en de rotonde raakten hier door zwaar beschadigd. De be stuurder kreeg een boete van 550 gulden en een rijverbod van twee uur. NIEUW IN DE VERKOOP Gevraagde koopsom 325.000.- k.k. Koopsom 995.000.-k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) Colenso SOEST Schitterend gelegen, parterre 2-kamer hoekappartement met berging, carport en grote vrije tuin met oprit {90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvloer, ged. open mod. keuk. met inb.app. (o.a. ker. kookpl., koel-vrieskast). Bijkeu ken met aansl. wasm. en droger, ruime slaapkm., gemod. douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloeren en nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 196,- p.m. (inclu sief voorschot c.v.). Beckeringhstraat SOEST Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multifunctionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal, kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 ind. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-installa- tie. Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Gevraagde koopsom 525.000,- k.k. Ereprijsstraat 29 SOEST Gunstig gelegen in de Wan scholen, winkels en uitvalswegen, met garage, apar te berging en q m2). Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO lij MAKELAAR Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Een 26-jarige man uit Zeist is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden, omdat deze te diep in het glaasje had gekeken. Dit ge beurde op de Koninginnelaan. Met een rijverbod van drie uur en een boete van 700 gulden kon de man het politiebureau weer verlaten. SOEST: VAN WEEDESTRAAT 46c SOEST-ZUID ZUIDPROMENADE 2 Morgenavond, donderdag 11 oktober, vindt in het gemeente huis vanaf 19:30 uur de TOSS- bijeenkomst plaats over het thema 'Winkelen en bedrijvig heid'. Het is de derde discus sieavond over de Toekomst Oriëntatie Soest/Soesterberg 2015, waarin de bevolking mag meedenken over de toekomst van Soest. Ook nu zijn alle geïnteresseerde Soesters weer hartelijk welkom op dit avondje 'brainstormen'. Ze krij gen als opwarmertje eerst een vi deofilm voorgeschoteld, vervaar digd door de gemeentelijke mede werkers Patricia de Sain en Teus van Gent, met straatinterviews over het winkelen en boodschap pen doen in Soest. 'Volop couleur locale dus,' aldus burgemeester Koos Janssen afgelopen maandag tijdens een bijeenkomst met de pers in het gemeentehuis, waar hij samen met wethouder Neks Blom- mers (Economische Zaken) nog een korte toelichting op het pro gramma verstrekte. Volgens mevrouw Blommers is 'winkelen' een onderwerp dat elke inwoner van Soest(erberg) aan gaat. 'Er is de jaren door een ein deloze discussie gevoerd over bij voorbeeld de vraag of het gebrek aan een echt winkelcentrum in Soest nu ais een plus of als een min beschouwd moet worden. Soest heeft in elk geval geen ge brek aan winkel-oppervlak, alleen hebben we een enigszins merk waardige structuur, als je naar de winkelcentra kijkt. Maar wat vin den we met z'n allen nu het be langrijkste: de locatie, de inrich ting, of de geboden kwaliteit?' Dubbel beroep Wat de (industriële) bedrijvigheid betreft stelde ze vast dat het in Soest goed gaat, ai is er schreeu wend gebrek aan bedrijfsruimte. Dat komt niet alleen door de zelf standig groeiende behoefte aan nieuw industrieterrein maar ook omdat de bevolking kritischer is geworden en bedrijven liever niet meer in de directe woonomgeving wil zien. 'Er wordt dus een dubbel beroep gedaan op de schaarse ruimte die we nog hebben,' aldus de wethouder. Ook de Rijksoverheid bemoeit zich ermee, door allerlei wettelijke bepalingen en voorschriften waar aan de ondernemers en de ge meenten moeten voldoen. 'Natuur lijk wil iedereen het liefst schone, fijne en geluidloze bedrijvigheid, bij voorkeur alleen tussen 's mor gens negen en 's middags vijf, maar dan kunnen we beter alle maal een wolwinkeltje beginnen,' aldus Blommers. 'Je moet dus rea listisch zijn. Maar op zo'n TOSS- avond mogen we met z'n allen in elk geval onbekommerd dromen.' Zowel de burgemeester als de wet houder rekenen erop dat de aan wezige Soesters morgenavond in de discussie (zowel in groepjes als plenair) weer de nodige creativiteit aan de dag zullen leggen bij het oplossen van de 'dilemma's'. Ook nu weer verzorgt het Soester gemeentearchief een expositie pa rallel aan de themabijeenkomst. De expositie over het voor 11 ok tober op de rol staande thema is te bezichtigen in de hal naast de raadzaal. Belangstellenden kunnen zich tijdens kantooruren in de gro te hal melden bij de infobalie. Ook tijdens avondvergaderingen is de tentoonstelling te bezichtigen. Slingerbeweging? Joop Piekema en Henk Gerth van het Gemeentearchief hebben weer een boeiende expositie samenge steld. Bij het onderdeel 'winkelen' vinden we onder meer een nostal gisch plaatje van het kruideniers winkeltje van P.C. Veldhuizen aan de Belvedèreweg (nu bedrijventer rein 'Soestdijk'). Voorts een foto van het echtpaar Foeken, begin vorige eeuw eigenaars van de ge lijknamige manufacturenzaak in het pand aan de Van Weedestraat, waarin nu slagerij Van Asch is ge vestigd. Een illustratie hoe in de loop der jaren langs de oude Rijks straatweg woonhuizen transfor meerden tot in woonhuizen geves tigde winkels en tot uiteindelijk de bouw van moderne winkelpanden met daarboven woonappartemen ten. Afgelopen week waren er uit de kring van MKB Soest geluiden op te vangen over de realisering van een geheel nieuw winkelcen trum aan de Dalweg. Menige Soester zal zich afgevraagd hebben of de slinger van de tijd weer de andere kant op zal gaan. Anders gezegd: zal de Van Weedestraat in 2015 weer meer lijken op de Steenhoffstraat en de Middelwijk straat? Werkgelegenheid Het derde TOSS-thema gaat be halve over winkelen en bood schappen doen, ook over bedrij vigheid en wel met het accent op werkgelegenheid. De expositie maakt ook duidelijk dat Soest ten onrechte door velen alleen maar is aangezien voor een fraai gelegen forensendorp in het midden van het land. De laatste decennia van de vorige eeuw waren er al tal van bedrijven gevestigd, die aan hon derden werknemers werk verschaf ten In de expositie o.a. foto's op genomen van bedrijven, zoals Fox- boro (meet- en regeltechniek voor de procesindustrie) en Lindner (flessensluitingen/verpakkingsap- paratuur). Internetdiscussie. Wie toegang heeft tot internet kan op de gemeentelijke website www.soest.nl digitaal meepraten over de thema's van de gemeente lijke toekomstoriëntatie. Via de TOSS-button op de homepage be reikt men de gele TOSS-pages, waaronder het TOSS-discussie- platform. Om de digitale discussie een nieuwe impuls te geven is in middels een overzicht opgenomen van de dilemma's die op de reeds gehouden thema-avonden zijn be discussieerd. Getracht is deze di lemma's zo te verwoorden dat men gedwongen wordt stelling te ne men. Voor meer informatie over de TOSS-bijeenkomst van morgena vond: zie de 'gele pagina' elders in dit nummer van de. Soester Cou rant. Aartsbisschop Desmond Tutu is zondag 70 jaar geworden. Het Soester gemeentebestuur heeft hem daarmee gefelici teerd. Dat deed op persoonlij ke titel ook Ans Mann, de vroegere directeur van de Des mond Tutu-school aan de Mo lenstraat. In juli 1990 vierde de Desmond Tutu-school het 400-jarig bestaan als oudste dorpsschool in Soest. Het gemeentebestuur en directeur Ans Mann nodigden Tutu uit hier bij aanwezig te zijn. De aartsbis schop kon aanvankelijk niet: hij was op weg naar Oxford in Enge land voor het in ontvangst nemen van zijn dertigste eredoctoraat, maar Mann haalde hem via onder meer een uitvoerige brief met eni ge foto's van leerlingen over tot een tussenstop van anderhalve dag in Nederland. Ze heeft overigens ook nadien contact gehouden met Tutu, de in Klerksdorp in Trans vaal geboren onderwijzer die uit eindelijk aartsbisschop van de Anglicaanse Kerk in Zuid-Afrika werd. Op een vraag tijdens de drukbe zochte persconferentie op Schip hol, waarom de aartsbisschop spe ciaal helemaal naar Nederland was gekomen om in het dorp Soest een schooltje te bezoeken, antwoordde Tutu: 'De grootte van een school zegt niets over het belang ervan. Mahatma Gandhi was^heel klein, maar zijn invloed op de wereld enorm.' De kleine aartsbisschop kreeg later ook de vraag van een kleine Amerikaanse leerling van de Desmond Tutuschool voorge legd: 'Was u 400 jaar terug ook hier?' Desmond T\itu is na zijn emeritaat als aartsbisschop door president Nelson Mandela in 1996 benoemd tot voorzitter van de Zuid-Afri kaanse Waarheid Verzoenings commissie, die de periode van de apartheid in dat land heeft onder zocht. Die commissie is vaak ten voorbeeld gesteld in landen waar een periode van ellende en rampen moet worden afgesloten en men een nieuw begin probeert te ma ken. Tutu was tot afgelopen zo mer ook twee jaar gasthoogleraar aan een theologische universiteit in Atlanta (Verenigde Staten). Tussendoor werd hij - in 1984 al winnaar van de Nobelprijs voor de vrede - in 1998 onderscheiden met een Four Freedoms Award. Deze is ingesteld door het Ameri kaanse Franklin en Eleanor Roosevelt Instituut en eert mensen die zich hebben onderscheiden als voorvechters van vier democrati sche waarden: vrijheid van me ningsuiting en vrijheid van gods dienst, leven zonder armoede en zonder vrees. De familie Roosevelt komt oorspronkelijk uit Zeeland, reden waarom de tweejaarlijkse prijzen altijd in de Abdij van Mid delburg worden uitgereikt. In een zaal van de abdij is nu de naam van Tutu op een witte muur te vin den, in gezelschap van o.a. Mary Desmond Tutu in 1990, omringd door Soester politiemensen en met toenmalig staatssecretaris Jacques Wallage (l.), zijn vrouw Leah en burgemeester Hans de Widt, bij de school die zijn naam draagt. Foto: Soester Courant Robinson, vroeger president van Ierland en nu voor de Verenigde Naties hoge commissaris voor de mensenrechten, en van Craig Kiel- burger, een Canadese tiener die een succesvolle campagne voerde tegen de kinderarbeid in de we reld. Afgelopen zomer zijn Desmond Tbtu en zijn vrouw Leah definitief teruggekeerd naar Kaapstad. Exclusief vlees per pakket van (12.5-25 kg of meer (voor uw vriezer) i B.S.E.vrij 11

Soester Courant | 2001 | | pagina 5