u krijgt meer rendement bij uw bank 10,- Chauffeurs Ben Becker wegens schadevrij rijden in 't zonnetje Bewonersvereniging Soest-Zuid tien jaar Militairen maken Soest schoon Matige opkomst wijkperspectief Fakkeldraagsters hebben nog 20 mille nodig voor clubhuis A IJ STIJDEN AKTIEÜ! ERBEKKEN VNDSE NIEUWE Nijhof genomineerd voor Winkel-van-het-jaar Verpleeghuis Daelhoven vraagt vrijwilligers "z>ss7^cm^' PAGINA 6 ÏEOPEND >0 UUR. 0,- OMEN de doel! VEZIG WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Minister huldigde 'Rijders van de Weg' vakkundige Volledige montages van A tot Z. Al 32 JAAR MEERWAARDE /ff WONEN Expo Inge Nijhof in De Bereklauw Herfst Aktie Subaru AWD Zondag feest bij Eetvilla Van den Brink Actie militairen geslaagd Toekomstdiscussie de Engh Komende maanden acties van meisjesscouts Van 8 tot en met 26 oktober biedt Rabobank weer Ledencertificaten aan. Daarmee krijgt u in principe een hoger rendement dan op een staatslening. En bent u verzekerd van een solide in veste ring. Voor meer informatie kunt u terecht op rabobank.nl of bij uw lokale bank. Heeft u uw geld al veilig geïnvesteerd? '61 CE Soest. 3 tot 18.00 uur uur. 20 oktober: 3n te gaan bij an den Brink. ET-VILLA DEN BRINK srbergsestraat 122 768 EL Soest jn 035 - 601 27 06 tx 035 - 601 97 18 AKT/JK 'DE LINDE' n der Geest Verberne Weusten met 19 oktober :ming door: tel. 6013322 tel. 6012388 Brbeek tel. 6012333 nstandigheden zijn we 12 oktober dag gesloten er, Tamboerijn 7 Fara. de Beer Zuidpromenade 3 in Hartje Zuid, onele keuken in van 't Gooi gstijden van: rg t/m zondag .00-22.00 uur kdres: nsestraatweg 4 KC TBaarn i 88 of 035 - 541 25 41 I-Vrijdag bij de Boni 'ijf chauffeurs van het beken- Ie Soester transportbedrijf Jen Becker zijn vorige week in iet zonnetje gezet omdat ze ge- lurende een lange periode zonder schade hebben gere den. Dat gebeurde tijdens een massale 'lintjesregen' in Nij- kerk, waar minister Netelen bos (Verkeer) persoonlijk aan- Iwezig was. In totaal werden er bijna 800 on derscheidingen en oorkondes uit gereikt tijdens de manifestatie 'Ridders van de Weg 2001', naar aanleiding van het door verzeke ringsmaatschappij TVM geïntro duceerde veiligheidsplan voor het beroepsgoederenvervoer. Wie twintig jaar schadevrij gereden had werd benoemd tot 'diamanten' Ridder van de Weg. Tien jaar schadevrij leverde 'goud' op; vijf jaar 'zilver' en drie jaar 'brons'. Het vijftal van Ben Becker bestond uit de chauffeurs R.G. van Nieu- wenhuizen (goud), W. Gerschau, R. Koenen en M.O.S.J. Luif (alle drie zilver) en E.A. Schouten (brons). Ze gingen na thuiskomst bij het hoofdkantoor van Ben Becker aan de Zuidergracht nog een keertje op de foto, nadat ze door de bedrijfsleiding opnieuw in de bloemetjes waren gezet (op de foto ontbreekt dhr. Luif). Bij Ben Becker werken in totaal 175 werknemers; daarvan zijn er 110 chauffeur. Het Soester bedrijf is al jaren deelnemer aan het vei ligheidsplan van TVM en heeft al vaker vrachtwagenchauffeurs kun nen voordragen voor deze onder scheiding. Heeft u oude afgedragen KLEDING? Schenk het dan aan Stichting Kleding- inzameling Depot Soest, Molenstraat 112, Soest. Even tueel afhalen is mogelijk. Tel.: 035 - 6021841 tussen 19.00 - 19.30 uur PIANOLES, keyboardles, or gelles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef, tel. 035-6027330. COMPUTERCURSUSSEN Kleine groepen, flexibele festijden. Internet, Word, Windows, Excel, PowerPoint,, Access, websites maken, Of fice en typen. DataDidact Computer opleidingen: 035-6022826:; Internet: ww.datadidact.nl. WORKSHOPS in Soest; bor duren op papier; kaarten ma ken in 3D; werken met rand- scharen en ponsen. Kosten f 12,50 per les. Adri Wilden burg, tel. 035-6018801. Email: awildenb@wanadoo.nl Woonwarenhuis Nijhof in Baarn is genomineerd voor de prijs Winkel-van-het-jaar. Deze prestigieuze wedstrijd, die dit jaar voor de zesde keer wordt gehouden, wordt georga niseerd door de Stichting Re- tail Jaarprijs. Nijhof, met z'n 12000 m2 bouw-en woonwaren, neemt deel in de ca- Itegorie zelfstandige winkeliers. De Itwee andere genomineerden in Ideze categorie zijn Maupertuus uit Groningen en Skin Cosmetics uit Amsterdam. Er is ook een prijs voor grootwinkelbedrijven. In deze categorie zijn Dixons, Oil Vine- gar en Simon Lévelt Koffie en Thee kandidaat. De winnaars worden bekend ge maakt op het Retail Gala, dat op 15 oktober in Utrecht wordt ge houden. De prijzen worden uitge reikt door Hans de Boer, voorzit ter van MKB-Nederland. Naast een geldbedrag van f 10.000 mo gen de winnaars een jaar lang de naam Winkel-van-het-jaar voeren. KEUKENCENTRUM BADKAMERS SANITAIR Veldweg 4, Soest. Tel. 601 48 78 Fax 602 80 29 Geopend: dinsdag t/m zaterdag irpleeghuis Daelhoven is en kleinschalig verpleeghuis, Jarin huiselijkheid, herken- harheid en privacy een be- ngrijke rol spelen. Bewoners pnen in woningen van 6 per- nen. In zo'n woning wordt zo woon mogelijk geleefd, er ^rdt eten gekookt, gewassen, Istreken, kortom: alles verge lijkbaar met een gewoon huis houden. Vie van de bewoners nog iets kan wil doen, helpt mee met aard- Bpelen schillen, afwassen of mee- jjsnken met 'wat zullen we morgen eens eten?' Door de week kunnen de bewoners naar verenigingen Jian, die aansluiten bij hun inte- Ssse en/of hobby. In de woningen pf bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bijzonder ge waardeerd. Dp het ogenblik heeft Daelhoven dringend behoefte aan: Begeleiders bij het zwemuurtje p de vrijdagmorgen. De bewo- ters die graag zwommen en ook nu nog graag in het water van het zwembad willen vertoeven - ge woon 'pootjebadend' of echt zwemmend wil Daelhoven graag de gelegenheid bieden. On der begeleiding van een activitei tenbegeleider en een verzorgende en hopelijk veel vrijwilligers wordt er elke vrijdagochtend gezwom men. DéVrijwilli^r is met naar het zwembad gaan, hulp bij het om kleden enz. bezig van 9:15 tot 12:00 uur. Maaltijdondersteuners tijdens de warme maaltijd (om 12:00 uur) van de bezoekers op de dagbehan deling. Deze bezoekers (licht ver geetachtig) wonen nog thuis en komen één of meer dagen op de dagbehandeling. Zijzelf krijgen daardoor wat afleiding en het thuisfront wordt hierdoor ook wat ontlast. Op de dinsdag en de vrij dag, van 11:45 tot 13:15 uur, zou wat hulp zeer welkom zijn. Wandelaars die op donderdag middag van 14:30 tot 16:30 uur bewoners van de somatische afde ling per rolstoel mee naar buiten kunnen nemen. Een activiteitenbe geleider heeft hierbij de leiding. De vrijwilliger kan samen met de bewoner afspreken waar de wan deling naartoe gaat. Vrijwilligers die op dinsdagmid dag van 14:30 tot 16:30 uur één of twee bewoners van de psychogeri atrische afdeling willen begeleiden bij een wandelingetje buiten: mis schien samen een bosje bloemen in de winkel uitzoeken, enz. Sommi ge bewoners gaan per rolstoel, an dere bewoners lopen nog prima. Ook hierbij heeft een activiteiten begeleider de leiding. Wie belangstelling heeft voor een van deze vrijwilligersfuncties kan contact opnemen met Erica Stan- ton, coördinator vrijwilligerswerk, elke donderdagmiddag van 13:00 tot 16:00 uur, S86036300. Vier van de vijf 'Ridders van de Weg' bij Ben Becker Internationaal Tranportbedrijf B. V. Foto: Soester Courant. In het kunstwinkeltje De Bere klauw aan de Steenhoffstraat 63 is momenteel een expositie te zien van keramisch beeldhouwster Inge Nijhof (geb. 1953). Deze getalent eerde Baarnse kunstenares maakt van klei grote, figuratieve beelden, die soms geglazuurd of gelakt wor den. Het thema 'boom' komt re gelmatig terug in haar monumen tale werk. Tijdens haar opleiding aan de kunstacademie in Utrecht legde ze zich toe op keramiek, vrij van vorm en vaak groot en sterk figuratief. De parallel tussen een mens en een boom - beide lange, lévende wezens - boeit haar en daagt haar uit om ze bij wijze van spreken keramisch te versmelten. Een aantal van haar beelden is ten toongesteld in de Bereklauw. De beelden zijn in de Bereklauw te bezichtigen tijdens de openingstij den: dinsdag t/m vrijdag 10:00- 12:00 en 14:00-17:00 uür, zater dag 10:00-17:00 uur. Voor de cursussen zonnekindpop pen (gevorderden), poppenkast- poppen en de kerstgroep zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie voorbeel den en/of informatie over de cur sus wil hebben kan bellen of langs komen bij De Bereklauw, ©6019176. Aanbieding op maat Om ruimte te maken in onze showroom voor de modeljaar 2002 Subaru's, bieden wij in oktober onze voorraad auto's extra voordelig aan. De vraag naar gebruikte Subaru's is momenteel groter dan het aanbod! Oat betekent een gunstige inruilprijs, en dus extra voordeel voor u! Graag maken wij een maatwerk offerte, speciaal voor u. Uw voordeel in klinkende munt, of in gratis extra's: u zult zien dat het bedrag 'onder de streep' u meevalt. Voor snelle beslissers: bij aankoop voor 1 november metallic lak gratis! Wij verwelkomen u graag in de showroom. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 De Bewonersvereniging Soest- Zuid viert op zondagmiddag 14 oktober, van 14:00 tot 17:00 uur, haar tienjarig jubi leum bij Eetvilla Van den Brink aan de Soesterberg- sestraat. Bij mooi weer in de tuin! Alle leden met hun gezin zijn welkom. Bewoners die nog geen lid zijn, krijgen toegang nadat zij zich hebben laten in schrijven. Tijdens het feest zal de Bewoners vereniging een cadeau aanbieden aan de wijk. Wat dat cadeau is, wordt tijdens het feest onthuld. Daar kunnen de bewoners onder het genot van een gratis drankje en hapje nader kennis maken met el kaar. Het is de bedoeling dat de bewoners onder meer van gedach te kunnen wisselen met de bos wachter, de wijkagent, vertegen woordigers van het College van Burgemeesters en Wethouders en natuurlijk de bestuursleden van de Bewonersvereniging Soest-Zuid. Tijdens het feest zal er in een apar te ruimte een dia-presentatie wor den verzorgd over hoe de wijk Soest-Zuid er in vroeger tijden uit zag. Ook voor de kinderen van Soest- Zuid is er tijdens het feest genoeg te doen. Niet alleen zal er een goo chelaar zijn, maar de kinderen kunnen ook meedoen aan een kleurwedstrijd waarmee leuke prij zen te winnen zijn. Ook is er een grabbelton. De Bewoners vereni ging zorgt verder voor kindervi deo's, oppas en diverse spelletjes. Bewoners kunnen alleen lid wor den van de vereniging als ze woon achtig zijn in het verzorgingsgebied van de Bewonersvereniging Soest- Zuid. Dat omvat het gebied dat in het noorden wordt begrensd door (vanaf het spoor) Ossendamweg, Vondellaan en Birkstraat tot het Witte Huis; in het zuiden door de spoorlijn Utrecht-Amersfoort; en in het westen door de spoorlijn Baarn-Utrecht; met uitzondering van de kom Soestduinen, die een eigen bewonersvereniging kent. Sdelate&talijfiesUj. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 60130 42 De militairen van de Koninklij ke Landmacht hebben flink huisgehouden in Soest. Drie dagen lang maakten zij hun handen vuil voor de inwoners van Soest. Op verschillende plekken waren de 'groene' mannen actief. Directeur van Stichting Balans, Sheldon, kon zijn geluk niet op. De schoonmaakactie was een ini tiatief van de Koninklijke Land macht, die graag iets wilde doen voor de gemeente. Gemeente en Balans juichten het idee toe en ga ven de militairen verschillende klussen. Klussen die al jaren op de agenda stonden voor een rigoureu ze schoonmaak, werden in drie dagen tijd door zo'n 30 militairen geklaard. Wethouder Witte was op de slotdag zeer tevreden over de behaalde resultaten en nodigde de militairen uit voor een volgende keer. Bij de Schoof aan de Molenstraat werd een boom gerooid en vele kruiwagens vol p§in weggereden. De oprijlaan zag er dan ook weer blinkend uit. Ook bij de Vrije Teu gel op het Vedelaarspad waren de militairen actief. Zo werd het oude zwanenverblijf afgebroken en om getoverd tot een bloemenperk met violen. Het nieuwe zwanenverblijf bevindt zich nu aan het water. Ook de kapotte tractor is gerepa reerd. De 'vetkleppen', zoals mili tairen genoemd worden die veel sleutelen en dus vaak onder het smeer zitten, kregen het oude bak beest weer aan de praat. Zij zorg den er bovendien voor dat deze er mooi gepoetst bij stond voor de overdracht van de werkzaamhe den. Wethouder Witte, Sheldon en Cortens, commandant van de le gerafdeling, mochten de eerste rit maken in de tractor met aanhang wagen. Zij openden officieel het nieuwe zwanenverblijf door een lint door te knippen en de vogels werden met een kleine snack ver blijd. In de wijken Smitsveen en de Eng werd ook huisgehouden door de mannen in groen. Verschillende perkjes kregen een rrreuw aanzien, Van rechts naar links: Wethouder Witte, Commandant Cortens en Sheldon, Directeur van stichting Balans, trakteren de vogels op hun eerste snack in het nieuwe zwanen verblijf waar ook ganzen rondlo- pen). Foto: Soester Courant dit tot groot genoegen van de be woners. Kortom, een zeer geslaag de actie. De militairen zelf gaven niet altijd een positief geluid. Zo als een militair verzuchtte: 'ach, het is weer eens wat anders.' Des ondanks zal in de toekomst een soortgelijke actie ongetwijfeld van de grond komen. Of de vetkleppen nu willen of niet. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Qourant De eerste bijeenkomst over het wjjkperspectiefplan ging afge lopen donderdagavond van start. De verwachtingen waren hoog gespannen. Marjolein Bekkers, coördinator van het wijkperspectief, hoopte vooraf op een opkomst van honderd bewoners uit de Engh. 'Anders is de avond niet geslaagd', al dus Bekkers een paar weken geleden. Zo'n vijftig bewoners lieten zich zien op de avond. De grootste ergernissen: zwerf afval en hondenpoep. 'Vanavond gaan we een beetje dromen over de toekomst en ma ken we onze wensen kenbaar', zo sprak Maijolein Bekkers de bewo ners toe in de Desmond Tutu school. Participatie was het sleutel woord van deze bijeenkomst. In de aanloop naar de avond waren de mensen bestookt met kaarten en posters met prikkelende teksten over de wijk. Deze actie moest de bewoners aanzetten om mee te denken over hun wijk. Behalve plannen voor het heden, zal ook nagedacht worden over een visie voor de toekomst. In januari van dit jaar vond de eerste bijeenkomst plaats, waarbij al verschillende problemen in de wijk aan de orde waren gekomen. De bijeenkomst van afgelopen donderdag stond in het teken van de toekomst. De be woners van de Engh gaven hun ideeën over hoe de wijk er over tien jaar uit moet zien. Een gemengde groep mensen (jon geren, ouderen, allochtonen en autochtonen) was op de bijeen komst afgekomen. Niet iedereen had klachten over de wijk. Zo werd gezegd dat de voorzieningen in de wijk prima zijn. Volgens wet houder Harry Witte, zelf woonach tig in de Engh, valt het allemaal wel mee met de staat waarin de wijk zich bevindt. 'Het ziet er al lemaal rustig en goed uit. Er staan best mooie woningen en ze ogen niet rot', aldus Witte. Hij drong er bij de bewoners op aan om met goede ideeën en suggesties te ko men. Want, zo liet Witte weten, de gemeente kan niet alles alleen doen. Klaagmuur Om wegwijs te worden in de brij van negatieve en positieve gelui den konden de bewoners hun op merkingen kwijt op roze en blau we stickertjes. Vervolgens mochten zij die op een 'klaagmuur' en een 'jubelmuur' plakken. Daarna moesten de bewoners de stickers onderbrengen in vier verschillende categorieën: Samenleven, Voorzie ningen, Wonen en Openbare ruim te. De meeste keken echter eerst de kat uit de boom. Pas na de no dige aandrang van de begeleiders, die nog eens duidelijk maakten dat het toch hun avond was en dat hun inbreng dus zeer gewenst was, waagden de bewoners zich daar aan. Dat niet iedereen dezelfde wensen en ideeën had, bleek uit de teksten op de stickers. Zo is de parkeer ruimte bij het Boekweitland voor de een voldoende en voor de an der verre van dat. Meer algemene klachten waren op het vlak van de openbare ruimte, zoals het zwerf afval en de hondenpoep in de wijk. Onder het kopje 'wonen' uitten de bewoners hun frustraties over de verdeling van de huizen. Volgens velen is sprake van een oneerlijke woningverdeling. In groepen discussieerden de be woners verder. Dat de participan ten inmiddels goed warm gedraaid waren, bleek wel uit de soms pit tige discussies over de toekomst van de wijk. Uiteraard was de 30 km zone een punt van aandacht. De meeste bewoners zijn eensge zind als het gaat om het aanpakken van de snelheid in de wijk. Er wordt te hard gereden en dat werkt onveiligheid in de hand. Vervolgavond De avond zal in november een ver volg krijgen. Dan zal een visie ge presenteerd worden waarin alle suggesties en klachten van de be woners zijn verwerkt. Bovendien wordt dan gekeken of er al iets concreets gedaan is met de infor matie die de wijkbewoners hebben gegeven. Concrete plannen volgen in het najaar van volgend jaar. Dan is het aan de gemeente om al dan niet actie te ondernemen en geld vrij te maken voor de toekomst van de wijk. SOEST: VAN WEEDESTRAAT 46c SOEST-ZUID ZUIDPROMENADE 2 Zaterdag 13 oktober zetten de leden van Scoutinggroep De Fakkeldraagsters de deuren van hun clubhuis aan de Den Blieklaan open voor bezoe kers. In en om het clubhuis kunnen jong en oud genieten van alle activiteiten die de groep organiseert. Het is het startsein voor een nieuwe reeks van acties om geld in te zame len voor het clubhuis. Zo kunnen bezoekers meedoen aan het Rad van Fortuin, blik- gooien en het enveloppenspel. Daarbij zijn veel mooie prijzen te winnen. Ook voor kinderen is er veel te beleven. Ze kunnen grab belen in de grabbelton, buttons maken, schminken, pony rijden en kruipen en sluipen over de hinder- nisbaan. De braderie wordt ge houden van 11:00 tot 15:00 uur in en om het clubhuis van De Fakkel- draagsters. Sinds de brand van 16 april vorig jaar heeft de groep maar de helft van het - toch al te kleine - club huis ter beschikking. Mede dank zij een aantal gulle giften in natu- ra uit het Soester bedrijfsleven kunnen bezoekers bijvoorbeeld flink scoren bij het Rad van For tuin. De vraag aan deze onderne mers was niet aan dovemansoren gesteld. Een aantal Soester zaken lieden trok meteen de portemon nee. Dat leverde bij de eerste rondgang al een bedrag op van 3000 gulden. Om de herbouw van het verwoeste deel van het club huis helemaal te kunnen bekosti gen, is nog 20.000 gulden nodig. De Fakkeldraagsters zijn daarom een actieoffensief gestart. Kort na de brand zetten De Fak keldraagsters meteen al de schou ders eronder bij de eerste actiegolf. Nu bekend is welke bedragen voortkomen uit verzekering, subsi dies en fondsen, maakt de groep zich op voor een tweede aanval die begint met de braderie op 13 ok tober. Vervolgens gaan de jeugdle den tot 10 november proberen in de familie- en kennissenkring doosjes met chocoladerepen te verkopen. Dankzij eengunstige inkoopregeling blijft daarbij veel geld over voor de groep. Op 17 november is de statiegeld actie. Evenals vorig jaar gaan de leden in enkele wijken van Soest lege flessen ophalen. De actiepe riode wordt afgesloten met de tra ditionele oliebollenactie rond oud Verder zijn de leden nog druk in de weer met het inzamelen van lege cartridges en buitenlandse munten, met een financiële actie per brief en met het benaderen van sponsors. Herbouw In deze actieperiode hoopt de groep de herbouw van het ver woeste deel van het clubhuis te la ten realiseren. Rond de feestdagen is het de bedoeling dat het buiten werk helemaal gereed is. Voor de afwerking aan de binnenkant doet de groep een beroep op ouders, vrienden, leidinggevenden en an dere belangstellenden. Is die fase afgesloten, dan kunnen De Fakkel draagsters zich weer geheel wijden aan hun eigenlijke bezigheid.' scou ting. Juist van de leidinggevenden is de afgelopen periode erg veel gevraagd. Ondanks alle ellende rustte op hun schouders de verant woordelijkheid de 'winkel gewoon open te houden'. Volgens velen zijn ze daarin bijzonder goed ge- www.rabobank.nl Rabobank Midden in de samenleving Rabobank Ledencertificaten N.V. is een Beleggingsinstelling die beschikt over een vergunning van De Nederlandse Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Raadpleeg het prospectus voor u inschrijft, deze is kosteloos verkrijgbaar bij uw lokale bank. De waarde van uw belegging kan fluctueren en in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7