HOf l 49' s e t i e H J Mango s Gitaarvirtuoos Pepe Romero voor één keer ook in Soest Stemmen voor publieksprijs I.F.O.'s te zien in Kwekerij tl enpert aruóhocK 7CULTUUR Kabouters op Vrije Teugel Passage bestaat 75 jaar Boekenmarkt van Amnesty SCHOEMAKER _J J JiSÉ SCHOEMAKER PAGINA 10 WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT %óuul 18 Soest/. W Stuks T Dinsdag 30 oktober bij muziekkring Eemland PAGINA 11 Poppentheater: De Razende Donder Nierstichting Nieuwe tentoonstelling over vogels Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Computercursussen jZaterdag 27 oktober in Montessorischool Voorverkoop toneeluitvoering De Rietpluim - - PHILIPS expert SCHOEMAKER Jazzimprovisatie Sous le Sable ktober geopend tot 17.00 uur iedt u verder... Sanitair Meubels Verf en behang ïrlichting Ijzerwaren t en bouwmaterialen oonwaren. baarn 741 gr baarn tel 035 548 61 u Jiuklouien voorbehoude 7oefie exotische vjMÈ WEIK 42. i 035 - 601 37 92 Atos Spirit 255,- (f 15.987,-) maakt Auto Smeeing het u L Af HYUnDRI Dinsdag 30 oktober komt de wereldberoemde klassieke gi tarist Pepe Romero voor een eenmalig concert naar Holiday ïnn in Soestduinen. Eén van de bekendste werken aller tijden, het Adagio van Concierto Aranjuez van Joaquin Rodri- go, zal door de Spanjaard ten gehore worden gebracht. Op de vleugel krijgt Romero bege leiding van Wilhelm Heilweg, be stuurslid van de Muziekkring Eemland. Grote bekendheid ver wierf Heilweg toen hij jarenlang als duo-partner van de beroemde gi tarist Pepe Romero de wereld rondtrok. Het hoeft geen betoog dat de muziekkring verheugd is met de komst van Romero. Het Adagio uit Concierto Aranju ez wordt vooraf gegaan door een korte filmopname van Pepe Ro mero met zijn inmiddels overleden landgenoot Rodrigo, de componist die uitlegt waarom en in welke emotionele staat Rodrigo dit bij zondere werk heeft geschreven. Op het programma van het concert voor de Muziekkring Eemland staan meer gitaar klassiekers, zoals Recuerdos de Ia Alhambra van Francisco Tarrega. Pepe Romero werd in 1944 gebo ren in Malaga en is de tvyeede zoon van de legendarische oprich ter van 'De Romeros', Celedonio Romero. Pepe maakte meer dan vijftig cd-opnamen, waarvan meer dan twintig met 'The Academy of st. Martin-in-the-Fields' van Sir Neville Marriner. Koning Juan Carlos van Spanje verhief Pepe Romero in 2000 in de adelstand. De gitarist speelde in alle grote concertzalen van de we reld en werd uitgenodigd voor concerten door Paus Johannes Paulus II, de Amerikaanse presi denten Jimmy Carter en Ronald Reagan, prins Charles, koning Carlos en koningin Sofia en door koningin Beatrix en prins Claus. Wilhelm Heilweg werd in 1939 in Duitsland geboren. Al op jonge leeftijd bleken zijn grote muzikale talenten. Zijn eerste solorecital gaf hij op negenjarige leeftijd. Hij stu deerde pianokamermuziek en ge luidsregistratie aan de Musikaka- demie in Detmold. In 1964 kwam hij naar Nederland, waar hij enkele jaren de vaste be geleider was in de zangklas van so praan Corrie Bijster. Als producer van Philips Classics Productions heeft hij de laatste jaren met tallo ze internationaal bekende artiesten gewerkt aan vele belangrijke pla- De wereldberoemde klassieke gi tarist Pepe Romero (rechts) komt 30 oktober naar Soest. Hij wordt begeleid op de vleugel door Wil helm Heilweg met wie hij geruime tijd samen optrad. ten- en cd-producties. Het concert op dinsdag 30 oktober begint om 20:15 uur in Holiday Inn aan de Van Weerden Poelman- weg. Gezien het bijzondere karak ter van het concert verwacht de Muziekkring Eemland een grote belangstelling. Vandaar dat plaats bewijzen (25 gulden per stuk) al leen via reservering kunnen wor den besteld. Dan kan vanaf van daag bij De Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat, 88 6012132, of via de reserveringsnummers van de Muziekkring Eemland: 6037804 of 6017388. Burgemeester Koos Janssen heeft maandagmiddag de eer ste stem uitgebracht voor de publieksprijs van het Neder- landse Boek 2001. Het publiek kan tot en met 27 oktober een stem uitbrengen op een van de zes boeken die de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) heeft genomineerd. |De NS-publieksprijs is een prijs Waarbij de lezer mag bepalen welk gboek het beste is. Vorig jaar won 3eert Mak de prijs met 'De eeuw van mijn vader'. Ook dit jaar is er weer een aantal Nederlandse schrijvers genomineerd, namelijk Harry Mulisch, 'Siegfried' en Car- ry Slee met haar eerste boek voor volwassenen, 'Moederkruid'. Ver dere genomineerden zijn: 'Portret in Sepia' van Isabel Allende, 'On derhuids' van Nicci French, 'De Erfpachters' van John Grisham en 'Harry Potter en de Vuurbeker' van J.K. Rowling. De zes genomineerde boeken zijn gekozen door het CPNB op basis van het aantal verkochte exempla ren. Het boek van J.K. Rowling is het best verkochte boek in boek handel Van de Ven, waar de bur gemeester zijn stem uitbracht. Op de tweede plaats staat het boek van Grisham. De keuze van burge meester Janssen valt op een Ne derlandse schrijver of schrijfster (hij liet in het midden welke). 'Mijn hart gaat uit naar de Neder landse literatuur. Ik heb veel waar dering voor de Nederlandse schrij vers. Zij staan voor het behoud van onze cultuur', aldus burge meester Janssen. De stemperiode loopt tot en met zaterdag 27 oktober. Zowel in boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade en Jongerius aan de Van Weedestraat als de biblio theek aan de Willaertstraat kunnen mensen hun stem uitbrengen op Burgemeester Koos Janssen brengt de eerste stem uit voor de NS-publieksprijs bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromena de. hun favoriete boek. Ook kan er via het internet gestemd worden op www.boekvanhetjaar.nl. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 24 oktober Max Verstappen neemt een suc cesvolle voorstelling in reprise. Gloednieuwe poppen en decors, een geheel Jterzien verhaal plus vers gecomponeerde muziek: dit humoristische oersprookje kan ge woon niet stuk. Deze zomer geno ten veel kinderen er al van in het Efteling-Golden Tulip-hotel. Re gelmatig sprongen de jonge toe- schouwertjes even van hun bank jes. Om het mannetje Golomee te waarschuwen, om eens even flink te lachen, én omdat het af en toe wel érg spannend was in het don kere, sfeervolle bos. Wie die Razende Donder en Go lomee dan wel niet zijn? Boeiende poppenkarakters, die zich voortbe wegen in een levensecht sprookjes decor. Waar gaat de voorstelling over? We zien allereerst het kleine, on dernemende mannetje Golomee dat 's ochtends zijn bedje uit springt. Hij heeft het plan de die ren in het bos broodkruimels te voeren. Die hebben namelijk ont zettend veel honger. Net voor hij met zijn grote zak voer op pad gaat, belt er een oud vrouwtje aan. Ze vraagt of ze in het knusse huisje van Golomee even mag bijkomen. Haar eigen huisje is zojuist ver nield door de Razende Donder. Deze Razende Donder, een op schepperige nare reus, maakt ie dereen bang en jaagt alle dieren weg. De gemene veelvraat eet al les op wat er aan eten te vinden is en hij schreeuwt steeds dat hij al les het beste kan. Vooral hardlo pen op zijn reuzenbenen gaat hem goed af. Kortom: Max Verstappen trekt ie dereen een uur lang mee in deze komische en superspannende voorstelling met kleurige fantasie poppen en prachtige sfeermuziek, te zien in C-drie op woensdag 24 oktober, 14:00 uur. Leeftijd: van af 4 jaar. Toegang: f 7,5010,00 volwassenen. Reserveren en infor matie: C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Theaterkassa: ®6095829. Openeningstijden: ma t/m vr 10:00-18:00 uur en een uur voor aanvang van elke voorstelling. PU Max Verstappen in 'De Razende Donder'. De Nierstichting heeft in de ge meente Soest 15.466,40 gulden opgehaald. De huis aan huis col lecte werd gehouden in de derde week van september. Het milieu educatief centrum De Kwekerij aan de Molen straat is van start gegaan met een nieuwe tentoonstelling, Identified Flying Objects (I.F.O). Dinsdag 9 oktober opende wethouder Harry Wit te samen met de Vogelopvang Soest de expositie die gaat over het herkennen en onderzoeken van vogels. De Kwekerij heeft voor het orga niseren van dit project in Soest sa menwerking gezocht met de Vo gelopvang Soest en de vrijwillige weidevogelvereniging De Wulp (IVN-Eemland). Natuurmuseum Nijmegen en Vogelonderzoek Ne derland hebben ook meegeholpen aan het project. In het centrum worden de bezoekers wegwijs ge- Wethouder Harry Witte laat de vogels vrij tijdens de opening van de I. F. O-tentoonstelling in De K weke- rji Kabouters bestaan, in elk geval op het terrein van kinderpara dijs De Vrije Teugel. Kinderen kunnen het in de herfstvakan tie met eigen ogen zien tijdens de speciale activiteiten die er dan worden gehouden. Van dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 oktober is er 's middags van 14:00 tot 16:00 uur telkens wat te doen en de kabouters zijn er steeds bij. De aftrap is met een toneel voorstelling van De Kabouter vrienden en na afloop kunnen de kinderen zich laten schminken als een kabouter en/of zelf kabouter mutsen maken. De Kaboutervrienden komen woensdag weer op het toneel. Ze zijn wat verloren en het is de be doeling dat iedereen er naar gaat zoeken. Dat wordt dus een heuse speurtocht. Op de donderdagmid dag beleven de Kaboutervrienden alweer een avontuur en opnieuw worden de kinderen erbij betrok ken. Daarna kan er in de huifkar, die eerst wordt omgetoverd in een kabouterkar, een ritje naar het bos worden gemaakt. Daar gaan de kinderen herfstmateriaal verzame len. Op vrijdag 26 oktober is het de bedoeling dat iedereen in kabou terkleren naar het Vedelaarpad komt. De mooiste, leukste of meest knuffelbare kabouter wordt beloond met een prijs. Kinderen kunnen de laatste herfstvakantie middag zelf meedoen aan een to neelvoorstelling van De Kabouter vrienden. Deelname aan de activiteiten kost 5 gulden per middag. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar bin nen. Vanwege een verbouwing is er in dat geval plaats voor slechts 25 kinderen. Afdeling Soestdijk van het Ne derlandse ChristenVrouwen- verbond zal donderdag haar 75-jarig bestaan vieren. Ter ge legenheid hiervan organiseert de vereniging een receptie in gebouw Credo, naast de Julia- nakerk aan de Julianalaan. In 1926 is het verbond opgericht. De vrouwen kregen kiesrecht in Nederland en binnen de christelij ke kerken ontstond de gedachte om vrouwen meer informatie te verstrekken over sociale en politie ke problemen. De gesprekken gin gen over geloof, politiek, econo mie, onderwijs en arbeid. Nu, 75 jaar iater, komen vrouwen nog steeds een keer per maand bij el kaar om te discussiëren over deze onderwerpen. Inmiddels is het vrouwenverbond gefuseerd met de Christelijke Plat telandsvrouwenbond en gaat ver der onder de naam Passage. Vrou wen worden gestimuleerd tot actief burgerschap. Dat houdt in dat er studiedagen worden gegeven, ont moetingen plaatsvinden en projec ten worden georganiseerd ter on dersteuning. Passage is een lande lijke vereniging. Inmiddels zijn 50.000 vrouwen aangesloten bij het verbond. Afdeling Soestdijk is daar een onderdeel van en deze afdeling bestaat 75 jaar. maakt in de wereld van vogels en vogelgeluiden. Zwevende vitrines met opgezette vogels, eieren en vogelschedels zijn onderdeel van de tentoonstelling. Verder kunnen mensen een heus vogelexamen on dergaan. De tentoonstelling is nog te bezich tigen tot en met 19 december van dit jaar. De kwekerij is elke dins dag tot en met donderdag geopend van 13:00 tot 16:30 uur. Op za terdag 27 oktober en 17 november en zondag 16 december kunnen mensen eveneens terecht. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Voor iedereen die enige kennis heeft van Windows 95 of 98, maar verder nog niet zo handig is op de computer, is de cursus Word 97 geschikt. MS Word is een van de meest gebruikte tekstverwerkings programma's. Dit programma kent vele mogelijkheden om fraai uit ziende brieven te maken. In deze cursus komen onder meer de be ginselen van het tekstverwerken aan bod, zoals tekst opmaken, printen, toevoegen van kop- en voetteksten, tabellen, afbeeldingen en spellingscontrole. De cursus bestaat uit vier lessen en het is be langrijk dat de deelnemers thuis drie uur per week oefenen. Start van de cursus: dinsdag 20 november, 19:00-21:30 uur; cur susprijs: 185,- (inclusief kopie- kosten en floppy). Ook op 20 november start een cursus Internet en e-mail. Deze introductiecursus geeft zicht op de (on)mogelijkheden van internet. De cursus bestaat uit drie lessen. Start van de cursus: dinsdag 20 november, 19:00-21:30 uur; cur susprijs: 145,- (inclusief kopie- kosten). De werkgroep Amnesty Inter national Soest houdt zaterdag 27 oktober de jaarlijkse boe- kenmarkt. In de Montesso rischool op de hoek van de «Dalweg en de Steenhoffstraat ikunnen dan van 9:30 tot 15:00 juur boeken en cd's van eige naar verwisselen. Wie lees- of luistervoer wil aanhie lden, kan dat van 22 tot en met 26 Joktober dagelijks tussen 16:00 en 17:00 uur of tussen 19:00 en 10:00 uur afgeven in het schoolge- 'ouw. Wie niet in de gelegenheid Ss de spullen zelf te brengen, kan :ontact opnemen met J. Spenke- ink (SB 6031448) of J. den Oude 6014622). De boeken en/of d's worden dan volgens afspraak <{thuis opgehaald. [Bezoekers van de boekenmarkt kunnen informatie verkrijgen over <de anti-martelcampagne. Amnes- !ty voert al geruime tijd actie tegen !martelen door onder meer brieven, jnails en SMS-berichten te verstu ren naar regeringen die zich schul dig maken aan dergelijke praktij ken. Nadat duizenden SMS-be- richten werden verstuurd naar de Maleisische regering, kwamen twee studenten weer op vrije voe ten. De Argentijnse regering be loofde een onderzoek in te stellen naar de mishandelingen, waarte gen Amnesty tegen prostesteerde. De Rietpluim brengt vrijdag 16 en zaterdag 17 november het blijspel 'Wijs of onwijs' (Goeie reis, Krui mel) op de planken. De voorver koop is inmiddels begonnen. De Soester toneelvereniging treedt volgende maand op in De Rank achter de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat. Het blijspel is geschreven door Diek Maasland. Wie een voorstelling wil bijwonen, kan nu reeds een kaart bemachti gen bij Hen Hagen, Lange Brink- weg 25, SB 6011416; Marion Post- huma, Eikenlaan 83, SB 6020073; Helma Starink, Hazepad 72, SB 6022070 of Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, SB 6010490. Philips heeft binnen haar uitgebreide assortiment een serie innovatieve, exclusieve producten geselecteerd die zich onderscheidt door hun vooruitstrevende design en toptechniek. Deze producten worden via een selectieve groep vakhandelaren verkocht: de Be Selectieve vakzaken. FLAT TV: een i meesterwerk aan de wand Scherp, levensecht, in één woord schitterend. Genieten van tv-kijken krijgt een nieuwe betekenis door Philips F)at-TV Volledig vlak breedbeeld plasmascherm met een beelddiagonaal van 106 cm en slechts 15 cm diep. DVD-Recorder: small cbange big difference De DVD die speek én opneemt. De allernieuwste digitale toptechniek, eenvoudige bediening, inclusief i-link aansluiting voor uw digitale camcorder. Uw Be Selective dealer voor optimale demonstratie en informatie: Burg. Grothestraat 9, Soest Telefoon 035-6010344 Steenhoffstraat 46, lel. 601 95 77 I Vrijdag 19 oktober Enige tijd geleden is Artishock begonnen met jazzsessies op de derde vrijdag van de maand. De avonden hebben inmiddels een ei gen publiek gevonden en zijn zeer succesvol. Vrijdag 19 oktober is een nieuwe sessie. Enthousiaste amateurs kunnen zich met elkaar uitleven in hun favoriete muziek. Iedereen die blaast, zingt of een ritmesectie bespeelt en minimaal 2 jaar ervaring heeft is welkom. Wat wil de liefhebber meer dan samen spelen en improviseren met soort-r genoten. De leiding van de sessies is wisse lend in handen van geroutineerde musici. Aankomende vrijdag is Wink Abbink aan de beurt. Hij zal ervoor zorgen dat iedereen aan zijn trekken komt. De deelnemers zul len afwisselend samen- en in solo spelen. Ook publiek is welkom. Hoewel de avonden in de eerste plaats voor de spelers lijken te zijn, kan het publiek genieten van de sfeer en de improvisatieactiviteiten van de deelnemers. Hoe ontstaat mu ziek, in dit geval jazz, hoe wordt een improvisatie opgebouwd? Dit alles is te beleven bij Artishock. De avond begint om 20:30 uur aan de Steenhoffstraat. Toegang is gra tis voor leden en niet leden beta len 10 gulden (eerste keer is zon der bijdrage en vrijblijvend). Pu bliek heeft gratis toegang. Er is vrijdag nog extra belangstelling voor deelnemers aan de ritmesec tie. Zondag 21 oktober Klassiek In de serie klassieke concerten speelt het Duo Toccante zondag 21 oktober in Artishock. Het is een uitzonderlijk concert van dit duo dat een halfjaar geleden hun eerste cd opnam met als thema Spaanse levens- en liefdesliederen. Duo Toccante speelt overal en ner gens en is inmiddels in vele krin gen bekend. Tijdens het concert van zondag worden de mooiste stukken van hun cd gespeeld. De uitvoering is met zang en gitaar. De zang wordt voor rekening ge nomen door Ragnar van der Lin den van den Heuvel. Zijn coach is niemand minder dan onze nationa le operatrots Christina Deutekom. Ragnar heeft oncier andere gestu deerd in Wenen. Hij zingt veel opera in bijvoorbeeld Salzburg en Spanga. Hierdoor heeft hij de pas sie die nodig is voor dit soort thea- termuziek: de Spaanse levens- lief desliederen van De Falla, Rodrigo en Lorca. De bij dit soort muziek onmisbare begeleiding komt van Annedee Jaeger. Haar gitaarmu ziek is reeds te horen geweest tij dens het Open Atelier van Artis hock en de toehoorders waren bij zonder onder de indruk. Annedee heeft als specialiteit fla menco. Zij is afgestudeerd in Am sterdam heeft Ricardo Mendeville als belangrijke inspirator. Aanvang: 15:00 uur; toegang f 2,50 voor leden, f 10,00 voor an deren; f 5,00 voor kinderen. Maandag 22 oktober Marie (Charlotte Rampling) en Jean (Bruno Cremer) zijn al 25 jaar gelukkig getrouwd. Hun aan wezigheid in eikaars leven is allang vanzelfsprekend. Wanneer het echtpaar tijdens de vakantie een dagje naar het strand gaat, neemt Jean even een duik in de zee. Maar hij blijft zo lang weg, dat Marie ongerust wordt. Ze waarschuwt de strandwacht; een grootscheepse zoekactie levert echter niets op. Marie rest niets anders dan in haar eentje naar huis te gaan. Hoewel alles op het tegendeel wijst, wei gert ze te geloven dat Jean ver dronken is. Zijn lichaam is toch niet gevonden? Ze kookt gewoon spaghetti voor hem en doet ook in de andere dagelijkse dingen net alsof Jean er nog is. Niet slechts de eerste dagen, maar maandenlang. Zelfs als Jeans lichaam uiteindelijk toch opgevist wordt, kan Marie niet geloven dat hij echt dood is. Sous le Sable is een subtiel psycho logisch drama dat volledig wordt gedragen door Charlotte Ramp ling, die na tien jaar bijrollen ein delijk een nieuw hoogtepunt in haar carrière bereikt. Met haar mimiek slaagt de Britse actrice erin de tegenstrijdige en onbe heersbare emoties van Marie per fect weer te geven. Het conflict met de buitenwereld ('Je moet je er overheen zetten') zorgt voor schrijnende momenten, en daar naast toch ook voor een enkele humoristische scène. Aanvang 20:30 uur; entree 10,00 (c.j.p./65+ 7,00); reserveren: maandag t/m vrijdag van 9:00 tot 13:00 uur, S 6019577.

Soester Courant | 2001 | | pagina 11