VEEL NIEUWS OP KAMPEER CARAVAN RAI 2001 Ontwerp uw eigen caravaninterieur rantïe? ïurgers getest op hun kennis ►ver 30 kilometer gebieden 30004 Populaire beurs gestoeld op gewaardeerd beursconcept Sculpturaal keramiek in De Hazelaar jVOENSDAG 17 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 il beweging. iaarnemingen Verkeersongeval Klaverjassen KBO Vierjaargetijden door violiste Janine Jansen Bijeenkomst ouderenbeleid VsIereldWnkel Versieringen op sieraden Kettingbotsing op Birkstraat Extra handen nodig voor speel-o-theek Promotie van oud-Soester Michael Gayant 'Geleende' fiets keert niet terug Lezing over evolutieleer door filosoof Geen brons, maar goud Jonge musici geven concert Meer dan alleen productinfo Openingstijden Vakantietip Camping gezocht? MUhfX' Mercedes-Benz PRIJS 18.945,32// i 20.306,66// 17.220,96// I 15.859,62 I 19.399,10// 21.214,23// 26.092,36 21.214,23// 19.399,10// 22.575,57 23.823,46 23.823,46// 41.750 44.750 37.950 34.950 42.750 46.750 57.500 46.750 42.750 49 750 52.500 52.500 ïbruikte A-Klasse koopt, /1B accessolreshop van 4.385.38) 988.72) 2.269,- 5.000,-) oorraad A-Klassen! Eurogarantie. ntie, Nationale Autopas: rantie, mobiliteitsgarantie, gegarandeerd goed. J-NUtitiU-s Sier Occasion met EuroKurantie felhouder Harry Witte van jrkeer en vervoer heeft vrij- hg het eerste straatinterview [genomen in het kader van de jampagne over de 30 km ge leden. Het 'face to face-inter- kw' is onderdeel van het on- jerzoek naar de bekendheid jan de zones in Soest onder de Irgers. et korte vraaggesprek leverde al Jeteen enige verwarring op. Een fcwoonster van de Julianalaan ptkende dat haar straat een 30 zone is. Wethouder Witte feep deze kans aan om even met vrouw mee naar huis te fietsen q haar de 30 kilometer zone per- jonlijk uit te leggen. Jet interview bestond uit vijf kor- I vragen over de kennis met be- lan de hand van meegebrachte Ito's gaat Peter Coppens waarne mingen verrichten bij PASO. De pto moet in een gesloten envelop orden meegenomen. De bijeen- bmst vindt plaats op maandag 22 ktober in het Vriendschapgebouw lan de Nachtegaalweg, aanvang p:00 uur. De entree bedraagt een |jjksdaalder voor leden en 7,50 lulden voor andere belangstellen- trekking tot de 30 km zones. Er werd gevraagd naar de wijze waar op de gebieden worden aangeduid en waar de mensen vandaan ko men. Want het is voor de campag ne ook belangrijk hoe goed de mensen buiten Soest op de hoog te zijn van de zones. De Van Weedestraat, de Smitshof en Soest-Zuid waren plekken waar voorbijgangers aangesproken wer den. Robert Klerks, verkeerskundige van de gemeente Soest en belast met de campagne, was ook aanwe zig om de nodige instructies te ge ven. Hij gaf aan dat de bevolking al zeer betrokken is bij het onder werp, getuige de hoge opkomst van vorige week maandag op het gemeentehuis. Toen werd met be woners van Soest van gedachten gewisseld over de invulling van de Een bestuurder van een personen wagen en een bromfietser zijn za terdagavond op de Amersfoort- sestraat op elkaar gebotst. De twee betrokkenen reden in de richting van Soesterberg. De 23-jarige au tomobiliste uit Zeist zag de brom fietser, een 16-jarige jongen uit Leusden, niet aankomen toen zij rechtsaf sloeg. De jongen raakte lichtgewond aan rug en boven been. Wethouder Harry Witte hield vrijdag het eerste korte vraagge sprek over de kennis van burgers over de 30 km gebieden in Soest. campagne. Naar aanleiding daar van zal met buurtverenigingen worden gepraat over knelpunten in de wijk. De gemeente heeft inmid dels al contact gelegd met een aan tal verenigingen over de verkeers situatie in de wijk. Ook wordt ge keken of de fysieke maatregelen voldoende zijn om de maximum snelheid van 30 kilometer per uur te kunnen handhaven. De campagne loopt eind januari af. Dan zal bekeken worden hoe veel effect ze gesorteerd heeft. De bedoeling is dat iedereen dan op de hoogte is van de 30 km zones in Soest en dat mensen zich ook aan de limiet gaan houden. (Oudere) kaartliefhebbers komen woensdag 24 oktober aan hun trekken tijdens de jaarlijkse klaver- jaswedstrijd van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO). Deze wordt gehouden in ontmoetings centrum De Klarinet in Overhees. De zaal is vanaf 13:00 uur open. De leiding is in handen van C. de Bruin en W. Huiden en natuurlijk zijn er prijzen te winnen. De Soester violiste Janine Jansen geeft zondag 21 oktober een con cert in de Domkerk te Utrecht. Ze wordt begeleid door een strijkers- groep onder leiding van Domorga- nist Jan Jansen. Op het program ma staat onder meer 'De Vier Jaar getijden' van Vivaldi. Het concert begint om 20:15 uur en is gratis toegankelijk. Op zaterdag 20 oktober verleent organist Jan Jansen medewerking aan een concert met het solo-en semble van de Domcantorij en lui- tist Hank Heijtink. Geluisterd kan worden naar het tweede deel van het 'Schwanengesang' en Psalm 100. Aanvang: 15:30 uur; toe gang: gratis. Het gemeentebestuur van Soest houdt samen met de ouderenbonden in Soest en Soesterberg op donderdag 1 november een bijeenkomst over het ouderenbeleid. Deze bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal en begint om 10:00 (vanaf 9:30 kunnen mensen al terecht). Naar aanleiding van het rapport Regiovisie Ouderenbeleid 2001- 2006 zal gediscussieerd worden over verschillende zaken in Soest en Soesterberg die voor verbete ring vatbaar zijn of gerealiseerd moeten worden. In de regiovisie is vastgelegd hoe het ouderenbeleid zich de komende jaren moet ont wikkelen. Hierbij is gekeken naar preventieve voorzieningen, indica tiestelling, zorgtoewijding en zorg verlening. De zorgvrager staat cen traal. De bedoeling is dat diensten beter op elkaar worden afgestemd. Werkgroep Eemland, waar Soest onder valt, inventariseert de be hoeften en knelpunten in de regio. Tijdens de bijeenkomst zal gepraat worden over preventieve voorzie ningen. Preventie is belangrijk om te zorgen dat ouderen, al dan niet met lichamelijke of psychologische klachten, zo lang mogelijk in hun eigen woonomgeving kunnen blij ven functioneren. Namens het gemeentebestuur neemt wethouder Harry Witte deel. Ook zullen verschillende zorginstellingen, zoals Molenschot, Mariënburg en Thuiszorg Eem land, vertegenwoordigd zijn. Het is een openbare bijeenkomst. Be langstellenden kunnen zich aan melden bij mevrouw Visvliet, 88 6093517. i *9 "5 £EN- <jO£0£ ZAA/C~ - Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De bekendste dere mantra is de Jangam (een heilwens die bete kent: 'mogen alle levende wezens geluk en vrede vinden'). Dan zijn er de acht Boeddhistische geluks- tekens, de Asthamangala. 1. De Chattra, parasol die duidt op bescherming tegen alle kwaad. 2. Dhvaja, de banier die staat voor de overwinning van de leer van Boeddha. 3. San Kha, de schelphoorn die de afwezigheid van alle kwaad symboliseert. 4. Shrivasta, de eindeloze knoop, (lang leven en niet eindigende liefde). 5. Dharmachakra, het wiel van de wet. 6. Kalasha, de vaas van overvloed. 7. Matsya Yugma, gouden vissen. 8. Padma, de lotus die de zuiver heid vertegenwoordigt. 9. Daarnaast kan men vinden de drakenkoppen die op geluk duiden: Yab-Yum-teken=eer- biedwaardige vader en moeder. Alle versieringen hebben dui delijk een betekenis. Een kijkje in de Wereldwinkel is de moeite waard, misschien treft u een aantal van deze versieringen aan. Openingstijden: maandag 13:00-16:30 uur; dinsdag t/m vrij dag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur; 88 6028132. Drie auto's raakten maandagmid dag betrokken bij een kleine ket tingbotsing op de Birkstraat. Het ongeval gebeurde om ongeveer half vijf, toen een 40-jarige man uit Venhuizen stopte om een andere weggebruiker te laten afslaan. Een 21-jarige vrouw uit Soest reed ach ter hem en kon niet meer tijdig remmen. Hetzelfde overkwam een 22-jarige Soester daarachter. De vrouw en één van de heren lieten zich in het ziekenhuis onderzoeken wegens nekklachten. De speel-o-theek aan de Smitsweg heeft vrijwilligers nodig, die één keer in de week of in de twee we ken mee kunnen helpen. Zij kun nen hun kinderen gewoon meene men. Bij de speel-o-theek kunnen men sen allerlei soorten speelgoed le nen. Het doel is het bevorderen van het speelplezier, de spelont- wikkeling en de algemene ontwik keling van het kind. Van glijbanen tot autootjes, er is van alles te huur. De abonnementskosten be dragen fl. 35 per jaar. Het is mo gelijk iedere week nieuw speelgoed te halen. De speel-o-theek is ge vestigd in het Internationaal Vrou wen Centrum en is drie keer per week open. Belangstellenden voor dit vrijwil ligerswerk kunnen bellen met Betsy van Asch, Stichting Balans, 88 6035615. Oud-Soester Michael Gayant is vorige week gepromoveerd tot Doctor in de Geneeskunde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Hij heeft onderzoek gedaan bij 8000 zwangere vrouwen en hun pasgeboren kinderen naar het cy- tomegalovirus (CMV). Het onder zoek vond plaats in vijf grote zie kenhuizen in het zuidoosten van Nederland. CMV is een herpes vi rus en familie van de koortslip en het waterpokkenvirus. Sinds de vaccinatie tegen rode hond is inge voerd, is CMV de belangrijkste oorzaak van aangeboren virusin fecties. Gayant is thans internist in oplei ding in het Slingerland Ziekenhuis in Doetinchem. In zijn Soester pe riode doorliep hij de St. Ludger- usschool. Zijn ouders wonen nog in Soest. Michael Gayant. De wintertentoonstelling van gale rie De Hazelaar aan de Bosstraat staat dit jaar in het teken van klei. Van dit materiaal worden verschil lende keramische werken tentoon gesteld door zeven kunstenaars onder de titel 'Sculpturaal Kera miek'. De expositie loopt van 20 oktober tot 1 maart. In de tentoonstelling zullen niet alleen vazen en potten te zien zijn, maar ook sculpturen die uit klei gemaakt zijn. Hilbert Boxem is een van de keramisten, van wie werken in de galerie te bewonderen zijn. Hij maakt gebruik van loodglazuur om een Oudhollands effect te Een jongen uit Soest is zondag zijn BMX-fiets kwijtgeraakt. Tijdens het crossen op de baan in Soester berg had hij hem uitgeleend aan een andere jongen, maar die keer de niet meer terug. Een zoektocht naar de fiets, die een halfjaar oud is en een waarde heeft van 800 gulden, leverde niets op. De gedu peerde heeft aangifte gedaan bij de politie. Voor de afdeling Soest/Baarn van het Humanistisch Verbond ver zorgt filosoof Harry Seip een le zing met als onderwerp: 'De bete kenis van de evolutieleer voor de moderne mens'. De lezing wordt gehouden op donderdag 25 okto ber in De Deel aan het Melkpad 17 in Baarn en begint om 19.30 uur. De evolutietheorie wordt in weten schappelijke kringen algemeen als een vaststaand feit geaccepteerd. Uit deze leer volgt een opvatting over de plaats van de mens die in scherp contrast staat tot de opvat ting in religieuze kringen. Beslist niet wetenschappelijk ge fundeerd zijn opvattingen over het gedrag van de mens, die men uit de evolutieleer meent te kunnen afleiden. Bijvoorbeeld: Zijn oorlo gen onvermijdelijk? Bestaat al truïsme? Hoort agressief gedrag intrinsiek bij de mens? Ligt de man-vrouw verhouding genetisch vast? En - meer in het algemeen - is het gedrag van de mens genetisch ge determineerd? Ook niet-leden zijn welkom. creëren, die in onze cultuur zit in gebakken. Gertjan van der Stelt maakt sculpturen zonder begin en eind met telkens veranderd per spectief. Andere keramisten die hun werk exposeren zijn Wilma Bosland, Anita Manshanden, Frans Ottink, Beatrijs van Rheeden en Ester Stasse. Bijna alle werken die in de Galerie te zien zijn, worden in keramiek gemaakt. De plastische kwaliteiten van klei worden volle dig benut, wat bij andere materia len vaak onmogelijk is. De galerie is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur, zaterdag van 10:00 tot 12:00 uur. In het artikel 'Chauffeurs Ben Becker wegens schadevrij rijden in 't zonnetje', dat vorige week in de Soester Courant stond, is een fout je geslopen. Vermeld werd dat chauffeur E.A. Schouten van het Soester transportbedrijf een oor konde met een bronzen onder scheiding had ontvangen. Schou ten kreeg echter goud, omdat hij al tien jaar zonder schade heeft gere den. De Baarnse Muziekkring heeft voor zaterdag 27 oktober een con cert op stapel staan. Deze vindt plaats in Kasteel Groeneveld en begint om 20:15 uur. Pianiste Mir- sa Adami en violist Alexandru Tomescu brengen muziek ten ge hore van Brahms, Beethoven en Ravel. Mirsa Adami begon op 17-jarige leeftijd haar studie aan het Am sterdams conservatorium onder de hoede van Jan Wijn (voorzitter Baarnse Muziekkring). In 1996 nam zij deel aan de pianomarathon van het Prinsengracht-festival in Amsterdam. Tijdens de zomeraca- demie van TIHMS werd zij tot musicus van het jaar 2000 be noemd. De 25-jarige Tomescu heeft eveneens al verschillende prijzen achter zijn naam staan. Kaarten kunnen gereserveerd wor den op zaterdag 27 oktober van 12:00 tot 14:00 uur bij.de recep tie van Kasteel Groeneveld, 88 5420446. Vanaf een uur voor aan vang van het concert kunnen kaar ten eveneens gekocht worden. Tijdens de 38s,e Kampeer Caravan RAI 2001, 's lands grootste kampeerbeurs die van 19 tot en met 24 oktober in Amsterdam RAI wordt gehouden, tonen ruim 200 exposanten voor het eerst in ons land alle nieuwe producten voor het kampeerseizoen van 2002. Van de kleinste (3,2 meter) tot de grootste caravan (9,5 meter) en van de voortent met opblaasbare slikrand tot het geheel elektrisch te stellen chassis. Een trend die duidelijk meer en meer terrein lijkt te winnen, is de toepassing van (slagvast) kunststof voor dak en buitenwanden. Wie straks goed voorbe reid op kampeervakantie wil, mag de Kampeer Caravan RAI 2001 niet overslaan. Op de Kampeer Caravan RAI vindt u de nieuwste caravans, accessoires, kampeerauto's, vouwwagens en voort enten. Dat de kampeerbranche de laat ste jaren volop in de belangstelling staat, Is wel te zien aan het groeiend aantal verkopen van bijvoorbeeld caravans en campers. U wilt na het speuren en keuren van al dat nieuws meer dan alleen de informa tie mee naar huis nemen? Dat hoeft op de Kampeer Caravan RAI geen probleem te zijn. Want dankzij het al vele jaren succesvol toegepaste gecombi neerde beursconcept van informatiebron tot verkoop, kunt u de standhouder ge rust voor een financieel praatje aan de jas trekken. Kijken, keuren, kopen zoge zegd en dat is van 19 tot en met 24 okto ber probleemloos mogelijk. De Kampeer Caravan RAI in Amsterdam is dagelijks open van 11.00 tot 18.00 uur. De Kampeer Caravan RAI is van vrij dag 19 tot en met woensdag 24 oktober dagelijks open van 11.00 tot 18.00 uur. Een kaartje kost 25,- 11,34), voor kinderen tot en met 11 jaar is toegang gratis; houders van Pas 65 en (aange melde) groepen van minimaal 20 perso nen betalen 20,- 9,08) per persoon. Amsterdam RAI heeft volop parkeer gelegenheid, is prima bereikbaar per tram en ligt op enkele minuten lopen van het NS- station Amsterdam-RAI. Tradtioneel valt de Kampeer Caravan RAI in de herfstvakantie. Gezinnen kunnen daarom heel gemak kelijk tijdens hun bezoek samen ideeën voor de vakantie of nieuwe caravan opdoen. Hebben de (kleinere) kinderen misschien geen zin meer in al dat 'speu ren en keuren', dan vermaken ze zich bij het Kinderprogramma van Recreatie centra Nederland. Ze kunnen er klimmen en klauteren, zich laten schminken, tekenen, een videofilm kijken en na afloop krijgen ze zelfs een cadeautje mee. Het gezinsbezoek aan de beurs is extra aantrekkelijk, want toe gang voor kinderen tot en met 11 jaar is gratis. Op zoek naar een leuke kampeerplek of tips voor aantrekkelijke regio's? Dan biedt de beurs veel toeristische infor matie. Campings uit Europese landen la ten zien wat ze te bieden hebben, po pulaire vakantie- en kampeerlanden als Frankrijk, Spanje en Italië zijn ruim ver tegenwoordigd; het aanbod reikt van een idyllische kasteelcamping tot een spetterende strandplek. Ook kampeer- plekjes in andere Europese landen, in formatie van reisorganisaties en uitge verijen ontbreken niet. Op de Kampeer Caravan RAI is meer te zien dan alleen het actuele productnieuws. Bij de ANWB wordt u zogezegd uitgedaagd om nu eens - op ware grootte! - het interieurontwerp van de caravan helemaal naar uw eigen, persoonlijke wensen vorm te geven. Kortom, u bent uw eigen interieurarchitect. Het ANWB-magazine Kampeer en Caravan Kampioen helpt u op weg en kijkt met veel belangstelling mee over uw schouder. Misschien heeft u wel een fantastische praktische oplossing voor de ruimteverdeling in de caravan?! Aan het tonen van oplossingen voor alledaagse (kampeer-)probleempjes is ook gedacht. Ook bij de ANWB worden onder het motto 'Caravan in de Praktijk' alle details getoond. Startende caravanners'hebben profijt van de info om veilig op vakantie te gaan, ervaren kampeerders kunnen met hun klusvragen terecht. Onderwerpen zijn: het rijklaar maken, het neerzetten op de camping, het gebruik van gas en elektra en de caravan comfortabeler maken. Tot slot laat de FOCWA met een aantal partnerbedrijven in haar stand aan de hand van heuse schadegevallen zien op welke wijze deze in de schadewerkplaats gerepareerd worden.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13